Sweetheart 5K/10K /10K Teams

back to results

Feb. 17, 2007

Sweetheart 5K/10K /10K Teams
Flushing, MI
Results provided by Gault Race Management


*************** MALE OVERALL WINNER *******************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 1 Bear Grylls Pontiac 28 35:33 5:44
*************** FEMALE OVERALL WINNER *******************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 9 Marybeth Reader Bloomfield 38 39:49 6:25
************** MALE MASTERS WINNER *************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 2 Robert Cook Lansing 45 37:16 6:00
************** FEMALE MASTERS WINNER *************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 35 Terese Grondin Milford 53 49:55 8:03

MALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 88 Caspian Peavyhouse Davison 10 1:22:25 13:17

MALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 18 Matt Cobb Owosso 14 44:48 7:13

MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 16 Ryan Hladik Flushing 16 42:24 6:50
2 24 Mattster Hartwell Brighton 16 45:55 7:24

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 57 Leanna Malkowski Brighton 17 55:46 8:59

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 6 Jake Schultz Frankenmuth 24 38:59 6:17

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 42 Andrea Zech Rochester Hill 22 50:42 8:10
2 48 Megan Blamer St. Helen 24 53:50 8:40
3 67 Kate Williams Auburn Hills 22 1:01:43 9:57

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 5 Gabe Hamer Lansing 27 38:02 6:08
2 7 Luke Williams Auburn Hills 25 39:36 6:23

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 23 Danielle Fowler Kenockee 27 45:51 7:23
2 27 Lisa Truax Lansing 27 46:29 7:30
3 40 Sarah Hamer Lansing 26 50:27 8:08

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 3 Clinton Lawhorne Morrice 34 37:20 6:01
2 29 Eric Peterson Goodrich 34 48:24 7:48

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 63 Tina Phillpotts Clio 30 58:26 9:25
2 68 Taylor Reynolds Lake Orion 32 1:02:27 10:04

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 84 Everett Centerwall Iii Flint 39 1:13:06 11:47

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 58 Laura Diehl Flint 37 56:00 9:01
2 69 Marnie Curtiss Grand Blanc 35 1:02:49 10:07
3 70 Toni Lauzon Grand Blanc 38 1:02:49 10:07
4 86 Marci Colyer Flint 38 1:16:17 12:17

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 4 Marty Alward Okemos 42 37:23 6:02
2 14 Joel Van Slyke Newark 42 41:53 6:45
3 19 Bob Niven Saginaw 43 44:49 7:13
4 22 Leonard Brockmann Romeo 43 45:28 7:20
5 28 Duane Culp Commerce Twp 42 47:39 7:41
6 31 Jim Zittel Waterford 43 48:47 7:52
7 32 Kurt Boerner Clinton Townsh 43 48:49 7:52
8 36 Scott McCuaig East Lansing 42 49:56 8:03

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 37 Kathleen Moss Chesterfield T 41 50:01 8:04
2 41 Julie Bedford Fenton 41 50:35 8:09
3 51 Kristen Deloney Flushing 41 54:12 8:44
4 62 Cindy Lewis Attica 40 57:05 9:12

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 10 Joseph G Schloegl Davison 47 40:33 6:32
2 12 Roy Pearsall Highland 45 41:42 6:43
3 13 Dan Skinner Linden 47 41:50 6:45
4 15 Mark Dedow Clarkston 48 42:21 6:50
5 17 David Losee Pontiac 49 42:36 6:52
6 20 Stefan Kroenung Bloomfield Hil 48 45:10 7:17
7 21 Robert Nenciarini Livonia 47 45:13 7:17
8 25 Mike Froats Grand Blanc 48 46:21 7:28
9 44 Derrick Hassell Clio 47 51:50 8:21

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 47 Bridget Clouse Lake Orion 48 53:40 8:39
2 66 Jan Henson Ortonville 47 1:01:08 9:51
3 73 Kayln Stokes Cheboygan 48 1:03:21 10:12
4 80 Barbara Arline Grand Blanc 47 1:08:47 11:05
5 81 Pamela Kitchen Mt. Morris 47 1:08:47 11:05

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 8 John Tarkowski Northville 54 39:38 6:23
2 34 Gerry Myers Flushing 52 49:42 8:00
3 38 Robin Pearce New Hudson 53 50:15 8:06
4 45 Robert Stevenson Northville 51 53:19 8:36
5 49 Joe Langston Flushing 50 54:02 8:42
6 50 David Penzien Attica 51 54:09 8:43
7 54 Ronald Maksymowski Flint 52 54:36 8:48
8 60 Larry Guy Swartz Creek 51 56:36 9:07
9 61 Brian Bur Swartz Creek 50 57:04 9:12
10 76 Bob Ellis Taylor 51 1:04:17 10:21
11 79 Jerry Myers Flint 53 1:08:02 10:58

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 46 Susan Barna Livonia 53 53:21 8:36
2 53 Glenda Card Oak Park 51 54:31 8:47
3 56 Annette Robb Lexington 51 55:05 8:53
4 74 Debbie Topham Mayville 54 1:03:55 10:18
5 78 Valerie Kump-Dutkowski Flushing 52 1:07:06 10:49

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 26 Bob Kosen Shelby Twp 57 46:25 7:29
2 52 Bill Garrity Ann Arbor 58 54:22 8:46
3 55 Michael Curtis Swartz Creek 57 54:38 8:48
4 65 Mike Salava Owosso 56 1:01:08 9:51
5 72 Gus Bachuwa Grand Blanc 56 1:03:06 10:10
6 75 Michael Stevens Linden 58 1:04:13 10:21
7 77 Larry Salinas Saginaw 57 1:05:33 10:34
8 87 Marlin Short Wauseon 58 1:18:50 12:42

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 39 Maggy Zidar Pontiac 57 50:22 8:07

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 11 James Carlton White Lake 64 41:39 6:43
2 64 Dan Dewey Orion 60 1:00:46 9:47
3 85 William Hough Flushing 60 1:13:53 11:54

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 82 Shirley Larsen Grand Blanc 63 1:11:38 11:32

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 30 Norman Hart Davison 65 48:42 7:51
2 33 Bill J Keller Lansing 66 49:07 7:55
3 43 Lee Burch Clio 68 50:48 8:11

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====

MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 59 Jim Elzinga Conway 71 56:23 9:05
2 71 Marvin Stevenson Rochester 72 1:02:59 10:09

FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====

MALE AGE GROUP: 75 - 90
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 83 Harold Jones Davison 75 1:12:18 11:39


**************** MALE OVERALL WINNER *******************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 1 Gary Brimmer Fenton 41 17:21 5:36
**************** FEMALE OVERALL WINNER *******************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 20 Krista Walker Linden 27 22:06 7:07
*************** MALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 7 Michael Suski Grand Blanc 45 19:18 6:13
*************** FEMALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 26 Claire Dedow Clarkston 46 23:03 7:26
MALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 34 Mitchal Fejedelem Clio 12 23:47 7:40
FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 106 India Johnson Flint 12 52:34 16:56
MALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 43 Zachariah Kirby Owosso 14 25:01 8:04
2 50 Jimmy Davis Fenton 14 25:54 8:21
FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 23 Erin May Flushing 14 22:33 7:16
2 36 Stephanie Ferrante Dearborn 15 24:24 7:52
3 105 Taylor Johnson Flint 13 51:05 16:27
MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 2 Tim Huwer Rochester Hill 17 17:38 5:41
2 3 Mike Skinner Linden 16 17:41 5:42
3 5 Nate Shaw Durand 17 18:20 5:55
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 61 Sara Raleigh Mifflinburg 16 28:41 9:14
2 76 Kimberlynn Princing Flint 18 32:51 10:35
3 100 Katie Pickvet Flint 17 38:45 12:29
MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 73 Adam Rickard Burton 24 32:19 10:25
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 53 Amanda Zuniga Ovid 24 26:28 8:32
2 54 Abbey Martin Byron 23 26:59 8:42
3 70 Jill Stall Flint 22 31:15 10:04
4 74 Stephanie Cox Grand Blanc 20 32:23 10:26
5 104 Mary Hochstein Columbiaville 20 46:10 14:52
MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 21 Brandon Perry Burton 27 22:09 7:08
2 31 Bill Belford Flint 26 23:33 7:35
3 33 Dan Armstrong Ortonville 27 23:44 7:39
4 40 Carl Bastien Flint 25 24:46 7:59
5 62 Darren Lopez Clio 29 28:46 9:16
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 60 Katie Bernier Madison Height 25 28:37 9:13
2 92 Tina Kopinski Ypsilanti 29 36:14 11:40
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 4 Chris Machniak Howell 31 17:48 5:44
2 10 Brian Moffett Fenton 31 20:08 6:29
3 14 Ryan Gasser Davison 34 21:24 6:54
4 38 Jason Grundy Linden 33 24:41 7:57
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 35 Nicole Stevens Flint 30 23:50 7:41
2 39 Martha Myers Oxford 32 24:43 7:58
3 69 Kandace Lloyd Linden 34 31:00 9:59
4 71 Andrea Raysin Flint 30 31:30 10:09
5 84 Valerie Wheeler Fenton 32 34:19 11:03
6 102 Nicole Wernette Silverwood 33 46:09 14:52
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 6 David Madrigal Durand 38 18:41 6:01
2 9 Jim Oleksinski Grosse Pointe 39 20:07 6:29
3 42 Pete Myers Oxford 39 24:49 8:00
4 49 Tony Parker Clio 39 25:52 8:20
5 55 David Forystek Clio 37 26:59 8:42
6 58 Kevin Gaby Burton 39 28:27 9:10
7 59 Steven Filary Bay City 38 28:30 9:11
8 67 Chad Sharpe Montrose 36 30:43 9:54
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 37 Tamie Willhelm Flushing 37 24:34 7:55
2 88 Amy Moore Fenton 37 35:21 11:23
3 93 Carey King Flint 38 36:44 11:50
4 103 Shelly Bowman Clifford 35 46:09 14:52
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 11 Thomas Pawlyn Troy 43 20:22 6:34
2 18 Tim Brooks Flushing 42 21:44 7:00
3 25 Gordon Davis Springport 43 22:55 7:23
4 29 Joe Heslip Howell 41 23:13 7:29
5 30 Dennis Johns Toledo 41 23:25 7:33
6 41 Anthony Kilbury Flint 44 24:47 7:59
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 48 Shelia Allen Davison 44 25:47 8:18
2 63 Dianna Fitzpatrick Clarkston 41 28:49 9:17
3 72 Jaynie Davis Fenton 42 31:51 10:16
4 83 Eileen Chaivre Belleville 44 34:10 11:00
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 16 David Fejedelem Clio 45 21:32 6:56
2 17 Dave Hollis Clio 46 21:42 7:00
3 22 Randal Henige Chesaning 46 22:25 7:14
4 27 D J Jurvelin Linden 49 23:10 7:28
5 32 Thomas Zuniga Ovid 47 23:34 7:36
6 47 Andrew Griffin Flint 48 25:27 8:12
7 85 Doran Duckworth Lansing 48 34:40 11:10
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 98 Nancy J Proffer Flint 49 38:10 12:18
2 101 Lynn Brown-Younger Burton 49 41:20 13:19
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 8 Leonard Brousseau Byron 50 20:06 6:29
2 15 Jim L Pougnet Flushing 50 21:28 6:55
3 24 Gordon Gibson Flint 50 22:48 7:21
4 56 Paul Wright Burton 51 27:10 8:45
5 57 Kim Avery Swartz Creek 52 28:01 9:02
6 65 Gregory Gamalski Bloomfield Tow 52 29:37 9:32
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 45 Michelle Jo Dvorak Burton 53 25:15 8:08
2 64 Patti Dill Flint 52 29:20 9:27
3 77 Gilda Tucker East Lansing 51 33:00 10:38
4 78 Laura Irvine Flushing 53 33:09 10:41
5 82 Yvonne Flynn New Lothrop 52 33:56 10:56
6 95 Hope McLincha Clio 53 37:44 12:09
7 97 Debra Masters Davison 50 38:01 12:15
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 12 Michael Manor Clio 57 20:55 6:44
2 13 Riley McLincha Clio 55 21:20 6:52
3 19 Bill Fuller Flushing 59 22:05 7:07
4 44 George Gray Flushing 58 25:08 8:06
5 46 Mark Delbrugge Lincoln Park 55 25:19 8:09
6 52 Dave Thurston Fowler 58 26:11 8:26
7 68 Richard Stevens Manteno 59 30:46 9:55
8 79 David A Nemitz Flint 59 33:20 10:44
9 80 Gregory Murray Rochester Hill 57 33:20 10:44
10 86 Michael Hageman Redford 59 35:10 11:20
11 87 William Irvine Flushing 55 35:15 11:21
12 90 Gary Grondin Milford 55 35:28 11:25
13 91 Timothy Goodhue Clio 59 35:31 11:26
14 94 Michael Bowen Flushing 58 37:39 12:08
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 51 Janeen A Dvorak Corunna 56 26:10 8:26
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 75 Cheryl Greenfield Sarnia 61 32:27 10:27
2 81 Nancy Porter Mt Pleasant 60 33:51 10:54
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 28 George Gawthrop Flushing 67 23:13 7:29
2 99 Gerald Darby Flint 68 38:11 12:18
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name City Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 66 Harrison Hensley Pinckney 74 30:17 9:45
2 89 William Rude Lansing 72 35:25 11:25
3 96 William Wilson Otisville 71 37:57 12:13



************* MALE OVERALL WINNER ******************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 1 Don Knight Flint 60 31:00 9:59
************* FEMALE OVERALL WINNER ******************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 2 Gloria Foley Gaines 51 31:18 10:05
************ MALE MASTERS WINNER *********************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 3 David Stierley Grand Ledge 55 31:26 10:07
************ FEMALE MASTERS WINNER *********************
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 8 Carol Wilkinson Rochester Hill 55 35:34 11:27
MALE AGE GROUP: 1 - 15
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 1 - 15
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 40 April Luchenbill Owosso 13 54:13 17:28
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 39 Veronica Johnson Owosso 29 54:12 17:27
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 27 Amy Daliege Grand Blanc 30 44:46 14:25
2 36 Ellen Ruddock Flint 33 49:15 15:52

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 29 Mike Hartwell Brighton 42 45:58 14:48
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 13 Laurie Ferris Holly 44 38:23 12:22
2 28 Tonya Parker Clio 40 44:53 14:27
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 37 Vincent Osika Jr Lennon 49 51:57 16:44
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 14 Tina Poupard Flushing 48 38:27 12:23
2 30 Michelle Cox Flint 45 46:49 15:05
3 38 Carol Hunsanger Royal Oak 49 52:25 16:53
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 6 Lester Brady Grand Blanc 53 34:02 10:58
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 11 Denise Dvorak Traverse City 51 37:53 12:12
2 22 Dawn Shapiro Fenton 52 40:30 13:03
3 26 Sandy Lawrence Grand Blanc 53 42:58 13:50
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 4 Dennis Doan Marysville 57 32:14 10:23
2 5 Robert Asplund Grand Blanc 55 32:35 10:30
3 31 Charles Warden Clio 57 46:55 15:07
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 19 Janet Ellis Flushing 55 39:49 12:49
2 25 Jill Jirikovic Davison 56 42:58 13:50
3 35 Lynda Wiltse Flushing 59 49:15 15:52
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 9 Larry Greenfield Sarnia 63 36:12 11:40
2 15 David Diem Fenton 63 38:47 12:29
3 18 Doug Fisher Flushing 63 39:29 12:43
4 24 Gerard Sparling Grand Blanc 61 42:47 13:47
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 10 Kendra Metcalf Columbiaville 61 37:32 12:05
2 20 Veda Balla Flint 60 40:04 12:54
3 23 Janice K Rockwood Flushing 61 41:18 13:18
4 32 Kathleen Sparling Grand Blanc 61 47:38 15:21
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 7 Wesley Shumpert Flint 66 35:24 11:24
2 16 Robert Giza Flushing 68 39:23 12:41
3 33 James Behrndt Battle Creek 66 48:03 15:29
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 12 Joan Berman Ann Arbor 69 37:56 12:13
MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 17 James Vanderpool Flushing 72 39:28 12:43
FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 21 Gayla A Heilbronn Flushing 70 40:20 12:59
MALE AGE GROUP: 75 - 90
Place Oall Name City Ag Finish Pace
===== ==== ====================== ============== == ======= =====
1 34 Al Duch Swartz Creek 87 49:07 15:49




RELAY TEAMS Under - 30

---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 31 - 40
1. 471
20:09 23:08 = 43:17
Stephen Schlaack Owosso, Danielle Partain Okemos


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 41 - 50

---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 51 - 60
1. 459
18:38 22:23 = 41:01
Donna Palisca Fenton, Nathan Palisca Fayetteville
2. 463
19:59 22:59 = 42:58
Dean Fuller Burton, Paige Onweller Lapeer
3. 447
24:51 25:45 = 50:36
Greg Flint Flushing, Talia Flint Flushing
4. 413
26:12 37:55 = 1:04:07
James Watson Oxford, Hannah Watson Oxford
5. 423
27:41 36:57 = 1:04:38
Lane Meyer Lake Orion, Monique Junot Oxford


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 61 - 70
1. 419
25:37 26:16 = 51:53
Jeremy Boak Saint Johns, Kathy Boak Saint Johns
2. 439
23:02 30:22 = 53:24
Rique Campa Perry, Becky Campa Perry
3. 409
27:37 27:39 = 55:16
Shannon Boak Fowler, Jenny Boak Fowler


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 71 - 80
1. 455
17:31 20:42 = 38:13
Steve Menovcik Lansing, Kimberly Peterson Farmington
2. 405
21:09 23:14 = 44:23
Karen Alexander Swartz Creek, Mark Alexander Swartz Creek
3. 429
20:10 24:26 = 44:36
Duane Machesney Grand Blanc, Jacqueline Smiley Grand Blanc
4. 443
24:07 25:33 = 49:40
Larry Turnage Davison, Erin Woodruff Davison
5. 425
25:09 28:58 = 54:07
Carmi Edwards Linden, Kathy Edwards Linden
6. 469
18:19 36:25 = 54:44
Tony Ketchmark Davison, Tamika Anderson Flint
7. 449
22:43 34:12 = 56:55
Jeff Ehli White Lake, Christina Ehli White Lake


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 81 - 90
1. 433
24:20 26:21 = 50:41
Sharon Gerrish Dewitt, Cliff Gerrish Dewitt


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 91 - 100
1. 467
18:23 22:11 = 40:34
Roger Lara Grand Blanc, Ruth Lara Grand Blanc
2. 437
23:55 34:13 = 58:08
Michael Werner North Street, Jill Price Grand Blanc
3. 435
24:43 37:55 = 1:02:38
Dean Walker Bath, Brenda Miracle Bath
4. 415
35:57 35:58 = 1:11:55
Karen Loftus Waterford, John Loftus Waterford
5. 461
39:30 39:30 = 1:19:00
Everett Heath Durand, Nancy Heath Durand
6. 457
41:47 41:47 = 1:23:34
Mark Everhart Livonia, Mary Minnick Livonia


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 101 - 110
1. 411
23:19 28:34 = 51:53
Randy Fielder Adrian, Sharon Rodriguez Adrian
2. 417
25:32 26:31 = 52:03
Ted Gray Waterford, Joanne Gray Waterford
3. 445
27:20 33:23 = 1:00:43
Roger A Demock Flushing, Jennie Demock Flushing
4. 441
24:32 37:48 = 1:02:20
Robert Dyhouse Flushing, Elizabeth Dyhouse Flushing


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 111 - 120
1. 451
23:30 25:38 = 49:08
James Lawson Clarkston, Elaine Delke Clarkston
2. 427
23:07 26:36 = 49:43
Gregory Maxfield Oxford, Melodie Maxfield Oxford
3. 421
25:22 29:53 = 55:15
Conrad Scharrer Clio, Susan Scharrer Clio
4. 407
27:43 30:14 = 57:57
Barb Scrogham Fort Wayne, Dana Budd New Haven
5. 401
26:14 35:45 = 1:01:59
John Hebert Bloomfield Hills, Margo Hebert Bloomfield Hills


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 121 - 130
1. 465
23:04 30:38 = 53:42
Tom Wascha Burton, Joann Wascha Burton


---------------------------------------------------------------------
RELAY TEAMS 131 - Over



RELAY TEAMS 51 - 60
1. 821
57:01 57:27 = 1:54:28
Daniel Leshock Grand Blanc, Julie Filary Grand Blanc

Flushing, MI
Results provided by Gault Race Management