SVSU-MITS MEET 2-GIRLS

back to results

Feb. 17, 2010

SVSU-MITS MEET 2-GIRLS
Saginaw Valley State University

MITS










































































Saginaw Valley State University





Hy-Tek's MEET MANAGER 12:43 PM 2/19/2010 Page 1


                                                     
 




SVSU-MITS MEET 2-GIRLS - 2/17/2010


                                                         

















































































































































































































































































































































































                                                                                                     
                                                                                                     
 




2/17/2010


                                                                                                     
                                                                                                     
 




Results


                                                                                                     
                                                                                                     
                                                                   




Event 1 Girls 3200 Meter Run





































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































                                                                                                                           
 




Name


     




School


 




Seed






Finals


 




Points


           




Finals


 
                                                                                                                             



1


 



Geothals, Megan


 



Unattached





10:25.00





10:52.42


     
         



2


 



Moriset, Michelle


 



Unattached





11:00.00





11:12.49


     
         



3


 



Halm, Lauren


 



Unattached





12:00.00





12:06.88


     
         



4


 



Kaushal, Shivani


 



Infinity Track Club





6:00.00





12:17.62


     
         



5


 



Campbell, Casey


 



Unattached





12:30.00





12:32.35


     
         



6


 



Halm, Erica


 



Unattached





12:30.00





12:34.33


     
         



7


 



Rouse, Courtney


 



Unattached





12:40.00





12:34.68


     
         



8


 



Fondren, Chantelle


 



Unattached





12:40.00





12:37.08


     
         



9


 



Fantin, Lindsey


 



Unattached





12:12.00





12:38.49


     
         



10


 



Gleiss, Mende


 



Unattached





12:12.00





12:57.34


     
         



11


 



Harrison, Abby


 



Unattached





12:30.00





13:02.39


     
         



12


 



Kelly, Laura


 



Unattached





13:20.00





13:19.64


     
         



13


 



Westfall, Shannon


 



Unattached





13:20.00





13:59.31


     
         



14


 



Bean, Katrina


 



Unattached





13:37.00





14:11.73


     
         



15


 



Howe, Emilie


 



Unattached





16:00.00





14:31.96


     
         



16


 



Hoorn, Megan


 



Unattached





15:15.00





14:51.07


     
         



17


 



Olsen, Callie


 



Unattached





15:15.00





14:52.15


     
         



18


 



Cardinal, Dana


 



Tnt Track Club


 



15:03.90


     
           



19


 



Hayes, Hannah


 



Unattached





14:30.00





16:15.90


     
         
                                                                     




Event 2 Girls 4x800 Meter Relay


 
                                                                                                                             
 




Team


     




Relay


 




Seed






Finals


 




Points


           




Finals


 
                                                                                                                             



1


 



Sunset Striders


 



A





10:45.00





10:41.54


     
         



2


 



Ttt


 



A





10:40.00





10:51.73


     
         



3


 



Blozin Zucchinis


 



A





12:00.00





11:51.56


     
         
                                                                     




Event 3 Girls 60 Meter Hurdles


 
                                                                                                                             
 




Name


     




School


 




Seed






Finals


 




H#






Points


             




Finals


 
                                                                                                                             



1


 



Franklin, Kalena


 



Unattached





9.96





9.92


 



1


 
         



2


 



Craun, Jessi


 



Unattached





10.10





10.05


 



1


 
         



3


 



Pettus, Cassie


 



Infinity Track Club





9.60





10.08


 



1


 
         



4


 



Salogar, Hannah


 



Saginaw Bay Track Club





10.70





10.59


 



1


 
         



5


 



Lamb, Erica


 



Unattached





10.80





10.85


 



1


 
         



6


 



Cohman, Megan


 



All World Track Club





10.80





10.88


 



1


 
         



7


 



Hamming, Jenna


 



Unattached


 



11.05


 



3


 
           



8


 



Peterson, Maicey


 



Unattached





10.90





11.38


 



2


 
         



8


 



Reed, Alesha


 



Unattached





11.60





11.38


 



3


 
         



10


 



Kreft, Elle


 



Unattached





10.90





11.40


 



2


 
         



11


 



Bothe, Taylor


 



Saginaw Bay Track Club





10.90





11.77


 



2


 
         



11


 



Parrish, Lexi


 



Unattached





10.30





11.77


 



1


 
         



13


 



Laster, Angela


 



Unattached





10.80





11.78


 



1


 
         



 





















































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































                                                                                                                             



14


 



McGee, China


 



Unattached





11.20





11.96


 



3


 
         



15


 



Olgaard, Emily


 



Unattached


 



12.08


 



3


 
           



16


 



Reed, Talyor


 



Unattached





11.00





12.21


 



2


 
         



17


 



Lentz, Jennifer


 



Unattached





10.90





12.30


 



2


 
         



18


 



Bourdow, Monica


 



Unattached





11.00





12.83


 



2


 
         
                                                                     




Event 4 Girls 60 Meter Dash


 
                                                                                                                             
 




Name


     




School


 




Seed






Finals


 




H#






Points


             




Finals


 
                                                                                                                             



1


 



Williams, Kelsie


 



Infinity Track Club





7.90





8.03


 



1


 
         



2


 



Kindy, Heather


 



Unattached





8.20





8.38


 



1


 
         



3


 



Beach, Maria


 



Unattached





8.20





8.49


 



1


 
         



4


 



Willis, Devin


 



Tnt Track Club


 



8.65


 



3


 
           



5


 



Fontanelle, Raquel


 



Unattached





8.30





8.74


 



1


 
         



6


 



Talley, Kendra


 



Tnt Track Club


 



8.76


 



3


 
           



7


 



Craun, Jessi


 



Unattached





9.00





8.77


 



2


 
         



8


 



Childers, Lacey


 



All World Track Club





8.56





8.80


 



1


 
         



9


 



Hamming, Jenna


 



Unattached





8.57





8.81


 



1


 
         



10


 



Meinburg, Lauren


 



All World Track Club





8.63





8.83


 



2


 
         



11


 



Baker, Katie


 



Unattached


 



8.85


 



3


 
           



12


 



Fincbeiner, Kalya


 



Infinity Track Club





8.50





8.92


 



1


 
         



13


 



Pettus, Cassie


 



Infinity Track Club





8.60





8.93


 



2


 
         



14


 



Koper, Allyssa


 



Infinity Track Club


 



9.07


 



3


 
           



15


 



Anderson, Bria


 



Tnt Track Club


 



9.13


 



2


 
           



16


 



Lentz, Jennifer


 



Unattached





8.50





9.47


 



1


 
         



17


 



D'Arcy, Amber


 



Unattached





9.40





9.54


 



2


 
         
                                                                     




Event 5 Girls Distance Medley


 
                                                                                                                             
 




Team


     




Relay


 




Seed






Finals


 




Points


           




Finals


 
                                                                                                                             



1


 



Breen TC


 



A





12:30.00





12:56.12


     
         



2


 



Yort TC


 



A





12:30.00





13:03.02


     
         



3


 



Ttt


 



A





12:37.00





13:42.87


     
         



4


 



Withoutlimits


 



A





14:14.00





13:55.70


     
         



5


 



Blozin Zucchinis


 



A





12:45.00





14:02.16


     
         



6


 



Runners


 



A





13:14.00





14:17.72


     
         
                                                                     




Event 6 Girls 400 Meter Dash


 
                                                                                                                             
 




Name


     




School


 




Seed






Finals


 




H#






Points


             




Finals


 
                                                                                                                             



1


 



McGee, Dynasty


 



Unattached





56.00





58.07


 



1


 
         



2


 



Beach, Maria


 



Unattached





1:01.00





1:01.00


 



1


 
         



3


 



Lukianoff, Deestinee


 



Unattached





1:06.00





1:04.15


 



3


 
         



4


 



Williams, Kelsie


 



Infinity Track Club


 



1:04.44


 



8


 
           



5


 



Davis, Joylisa


 



Unattached





1:02.00





1:05.42


 



1


 
         



6


 



Griffith, Marie


 



Unattached





1:04.00





1:06.13


 



1


 
         



7


 



Kindy, Heather


 



Unattached





1:08.00





1:06.51


 



4


 
         



8


 



Lexy, Shaquita


 



Unattached





1:04.00





1:07.29


 



2


 
         



9


 



Fenton, Lauren


 



Unattached





1:05.00





1:07.64


 



2


 
         



10


 



Dexter, Allyssa


 



All World Track Club





1:06.00





1:08.23


 



2


 
         



11


 



Peterson, Teresa


 



Unattached





1:10.00





1:08.31


 



4


 
         



12


 



Reed, Taylor


 



Unattached





1:07.00





1:08.79


 



3


 
         



 


































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































                                                                                                                             



13


 



Baker, Katie


 



Unattached





1:06.00





1:09.27


 



2


 
         



14


 



Childers, Lacey


 



All World Track Club





1:08.00





1:09.33


 



4


 
         



15


 



Ellithope, Donna


 



Unattached





1:04.00





1:09.85


 



1


 
         



16


 



Pentis, Nicole


 



Unattached





1:08.00





1:09.87


 



4


 
         



17


 



Meinburg, Lauren


 



All World Track Club





1:10.00





1:10.57


 



5


 
         




Finals ... (Event 6 Girls 400 Meter Dash)


 
                                                                                                                             
 




Name


     




School


 




Seed






Finals


 




H#






Points


             



18


 



Rapp, Megen


 



Unattached





1:03.00





1:10.82


 



1


 
         



19


 



Omara, Alana


 



Unattached





1:08.00





1:11.06


 



4


 
         



20


 



Lentz, Jennifer


 



Unattached





1:12.00





1:11.49


 



5


 
         



21


 



Gawlik, Kayla


 



Unattached





1:08.00





1:11.66


 



3


 
         



22


 



Peterson, Maicey


 



Unattached





1:12.00





1:12.97


 



5


 
         



23


 



Salogar, Hannah


 



Saginaw Bay Track Club





1:12.00





1:13.37


 



6


 
         



24


 



Peterson, Lauren


 



Unattached





1:20.00





1:14.31


 



7


 
         



24


 



Castro, Annie


 



All World Track Club





1:15.00





1:14.31


 



6


 
         



26


 



Bothe, Taylor


 



Saginaw Bay Track Club





1:10.00





1:14.40


 



5


 
         



27


 



Kreft, Elle


 



Unattached





1:12.00





1:14.78


 



6


 
         



28


 



May, Erin


 



Unattached





1:10.00





1:15.23


 



5


 
         



29


 



Kenny, Megan


 



Unattached





1:18.00





1:15.39


 



6


 
         



30


 



Chase, Tonya


 



Unattached





1:20.00





1:15.95


 



7


 
         



31


 



Gatson, Lindsay


 



Unattached





1:06.00





1:17.27


 



2


 
         



32


 



Parrish, Lexi


 



Unattached





1:12.00





1:18.04


 



6


 
         



33


 



Clements, Rachel


 



Unattached





1:20.00





1:20.90


 



7


 
         



34


 



D'Arcy, Amber


 



Unattached





1:21.00





1:22.40


 



7


 
         



35


 



Bryant, Felicia


 



Tnt Track Club


 



1:23.82


 



8


 
           



36


 



Logie, Sarah


 



Unattached


 



1:34.27


 



7


 
           
                                                                     




Event 7 Girls 800 Meter Run


 
                                                                                                                             
 




Name


     




School


 




Seed






Finals


 




Points


           




Finals


 
                                                                                                                             



1


 



Harris, Jill


 



Unattached





2:30.00





2:35.10


     
         



2


 



Fantin, Lindsey


 



Unattached





2:30.00





2:35.14


     
         



3


 



Jeffers, Molly


 



Unattached





2:30.00





2:36.05


     
         



4


 



Peterson, Lindyn


 



Unattached





2:36.00





2:38.43


     
         



5


 



Rouse, Courtney


 



Unattached





2:40.00





2:39.63


     
         



6


 



Dinverno, Julia


 



Unattached





2:30.00





2:48.73


     
         



7


 



Ball, Sarah


 



Unattached





2:50.00





2:49.44


     
         



8


 



Keen, Megan


 



Unattached





2:50.00





2:51.72


     
         



9


 



Cardinal, Dana


 



Tnt Track Club


 



2:53.72


     
           



10


 



McDowell, Rebecca


 



Unattached





2:55.00





2:54.57


     
         



11


 



Jacobs, Quadejah


 



Unattached





3:03.00





3:03.40


     
         



12


 



Pickvet, Ashley


 



Unattached





3:05.00





3:07.63


     
         



13


 



Foote, Lauren


 



Tnt Track Club


 



3:08.48


     
           



14


 



Schramski, Breann


 



Unattached





3:05.00





3:11.98


     
         



15


 



Beaber, Kathie


 



Unattached





3:05.00





3:13.20


     
         



16


 



Pittoors, Nicole


 



Unattached





3:10.00





3:17.86


     
         



17


 



Lalonde, Leah


 



Unattached





3:20.00





3:22.88


     
         



18


 



oldenburg, Emily


 



Infinity Track Club





3:20.00





3:41.35


     
         
                                                                     




Event 8 Girls 4x200 Meter Relay


 
                                                                                                                             
 




Team


     




Relay


 




Seed






Finals


 




H#






Points


             




Finals


 
                                                                                                                             



1


 



Tnt Track Club


 



B


 



1:54.98


 



2


 
           



 

















































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































                                                                                                                             



2


 



Runners


 



A





2:05.00





2:06.14


 



1


 
         



3


 



Sunset Striders


 



A





2:15.00





2:07.35


 



1


 
         
                                                                     




Event 9 Girls 1600 Meter Run


 
                                                                                                                             
 




Name


     




School


 




Seed






Finals


 




Points


           




Finals


 
                                                                                                                             



1


 



Smith, Natalie


 



Unattached





5:25.00





5:38.51


     
         



2


 



Barnett, Kira


 



Unattached





5:40.00





5:44.42


     
         



3


 



Kaushal, Shivani


 



Infinity Track Club





5:50.00





5:45.72


     
         



4


 



Lukianoff, Deestinee


 



Unattached





5:40.00





5:50.15


     
         



5


 



Leonard, Nikki


 



Unattached





5:40.00





5:56.64


     
         



6


 



Moriset, Michelle


 



Unattached





5:40.00





5:56.74


     
         



7


 



Thompson, Tarah


 



Unattached





5:56.00





5:57.45


     
         



8


 



Shafer, Casey


 



All World Track Club





5:50.00





6:08.02


     
         



9


 



Stanczak, Sarah


 



Unattached





5:56.00





6:09.48


     
         



10


 



Swain, Christina


 



Unattached





6:07.00





6:10.72


     
         



11


 



Hanson, Cassandra


 



Unattached





6:00.00





6:16.82


     
         



12


 



Speckhard, Andrea


 



Infinity Track Club





6:05.00





6:18.56


     
         



13


 



Fuerst, Jaydn


 



Unattached





6:10.00





6:19.20


     
         



14


 



Rapp, Megen


 



Unattached





6:17.00





6:23.52


     
         



15


 



Ball, Sarah


 



Unattached





6:20.00





6:35.89


     
         



16


 



McDowell, Rebecca


 



Unattached





6:40.00





6:40.40


     
         



17


 



Graves, Karia


 



Unattached





6:45.00





6:40.88


     
         



18


 



Young, Julia


 



Unattached





6:45.00





6:41.14


     
         



19


 



Dennings, Rebekah


 



Unattached





6:20.00





6:42.18


     
         



20


 



Krauss, Jordan


 



Unattached





6:43.00





6:45.07


     
         



21


 



Westfall, Shannon


 



Unattached





6:20.00





6:45.96


     
         



22


 



Hoorn, Megan


 



Unattached





6:45.00





7:15.80


     
         



23


 



Pittoors, Nicole


 



Unattached





7:15.00





7:18.75


     
         



24


 



Olsen, Callie


 



Unattached





6:50.00





7:21.69


     
         



25


 



Allen, Jessica


 



Saginaw Bay Track Club





7:30.00





7:24.62


     
         



26


 



Foote, Lauren


 



Tnt Track Club


 



7:43.62


     
           



27


 



Conklin, Tayler


 



Unattached





6:45.00





7:44.19


     
         
                                                                     




Event 10 Girls 4x400 Meter Relay


 
                                                                                                                             
 




Team


     




Relay


 




Seed






Finals


 




H#






Points


             




Finals


 
                                                                                                                             



1


 



Breen TC


 



A





4:15.00





4:18.92


 



1


 
         



2


 



Tnt Track Club


 



A


 



4:51.41


 



2


 
           



3


 



Yort TC


 



A





4:30.00





4:52.05


 



1


 
         



4


 



All World Track Club


 



A





4:40.00





4:57.14


 



1


 
         



5


 



Runners


 



A





4:45.00





4:58.91


 



1


 
         



6


 



Bay Babes


 



A





5:00.00





5:15.76


 



2


 
         



7


 



Withoutlimits


 



A





4:40.00





5:29.25


 



1


 
         
                                                                     




Event 11 Girls Shot Put


 
                                                                                                                             
 




Name


     




School


 




Seed






Finals


 




Points


           




Finals


 
                                                                                                                             



1


 



Scharf, Abby


 



Unattached


 



38-04.50


     
           



2


 



Kujawski, Emily


 



Unattached


 



37-01.00


     
           



3


 



Franklin, Kalena


 



Unattached





29-00.00





30-00.00


     
         



4


 



Lamb, Erica


 



Unattached


 



29-08.50


     
           



 








































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































                                                                                                                             



5


 



Henige, Kellie


 



Unattached


 



29-04.50


     
           



6


 



Curphy, Amber


 



Saginaw Bay Track Club





32-00.00





29-03.00


     
         




Finals ... (Event 11 Girls Shot Put)


 
                                                                                                                             
 




Name


     




School


 




Seed






Finals


 




Points


           



7


 



Robert, Ashlee


 



Unattached


 



26-06.00


     
           



8


 



Crary, Kalynn


 



Unattached


 



21-08.00


     
           



9


 



Rostcutchem, Maisen


 



Unattached


 



J20-06.00


     
           



10


 



Knorp, Shaina


 



Unattached


 



J21-03.50


     
           



11


 



Nagy, Randi


 



Unattached


 



J21-01.00


     
           



12


 



Trofatter, Sarah


 



Unattached


 



19-11.00


     
           
                                                                     




Event 12 Girls Long Jump


 
                                                                                                                             
 




Name


     




School


 




Seed






Finals


 




Points


           




Finals


 
                                                                                                                             



1


 



McGee, Dynasty


 



Unattached


 



19-08.00


     
           



2


 



Davis, Joylisa


 



Unattached


 



17-10.00


     
           



3


 



Childers, Lacey


 



All World Track Club





14-11.00





15-00.00


     
         



4


 



Shafer, Casey


 



All World Track Club





13-03.00





14-03.00


     
         



5


 



Hamming, Jenna


 



Unattached


 



13-02.00


     
           



6


 



Schramski, Breann


 



Unattached


 



13-00.00


     
           



7


 



Anderson, Bria


 



Tnt Track Club


 



12-08.25


     
           
                                                                     




Event 13 Girls High Jump


 
                                                                                                                             
 




Name


     




School


 




Seed






Finals


 




Points


           




Finals


 
                                                                                                                             



1


 



Cieslinski, Katherine


 



Unattached





5-00.00





5-00.00


   



10


         



2


 



Luniberti, Stephanie


 



Unattached





5-00.00





J5-00.00


   



8


         



3


 



Johnson, Jalesia


 



Tnt Track Club





5-00.00





J5-00.00


   



6


         



4


 



Reed, Alesha


 



Unattached





4-08.00





4-08.00


   



5


         



5


 



Soper, Kristeen


 



Unattached





4-08.00





J4-08.00


   



4


         



6


 



Ellithorpe, Donna


 



Unattached





4-06.00





4-06.00


   



3


         



7


 



Olgaard, Emily


 



Unattached





4-06.00





J4-06.00


   



2


         



8


 



Reed, Talyor


 



Unattached





4-06.00





J4-06.00


   



. 50


         



8


 



Fincbeiner, Kalya


 



Infinity Track Club





4-06.00





J4-06.00


   



. 50


         



10


 



Omara, Alana


 



Unattached





4-04.00





4-04.00


     
         
                                                                     




Event 14 Girls Pole Vault


 
                                                                                                                             
 




Name


     




School


 




Seed






Finals


 




Points


           




Finals


 
                                                                                                                             



1


 



Schornak, Jennifer


 



Unattached


 



9-06.00


     
           



2


 



Arnett, Michelle


 



Unattached


 



9-00.00


     
           



3


 



Terry-Wygocki, Erin


 



Unattached


 



8-00.00


     
           



3


 



Hillebrand, Sarah


 



Unattached


 



8-00.00


     
           



3


 



Craun, Jessi


 



Unattached


 



8-00.00


     
           



6


 



Crary, Kalynn


 



Unattached


 



7-06.00


     
           



6


 



Volk, Ashley


 



Unattached


 



7-06.00


     
           



8


 



Shann, Caitlyn


 



Unattached


 



7-00.00


     
           
                                                                     




Event 15 Girls Triple Jump


 
                                                                                                                             
 




Name


     




School


 




Seed






Finals


 




Points


           




Finals


 
                                                                                                                             



1


 



McGee, Dynasty


 



Unattached


 



39-01.00


     
           



2


 



McGee, China


 



Unattached


 



32-06.00