SEC Jamboree 1

back to results

Sep. 15, 2009

SEC Jamboree 1
Munson Park, Monroe, MI
Provided by Long Race Results


xc09jam1boysfullresults.txt
09/15/09 MEN'S CROSS COUNTRY PAGE 1
SEC Jamboree 1 AT MUNSON PARK 09/15/09
ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ SCORES ³
³ 1. Ann Arbor Pioneer 29 7. Ann Arbor Huron 190 ³
³ 2. Bedford High School 78 8. Tecumseh 236 ³
³ 3. Saline 81 9. Ypsilanti High School 266 ³
³ 4. Monroe High School 86 10. Adrian Maples 268 ³
³ 5. Dexter Dreadnaughts 119 11. Ann Arbor Skyline 326 ³
³ 6. Chelsea High School 178 12. Ypsilanti Lincoln 329 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ
MEN'S Varsity Boys'
RECORDS
H.S. Course Record Justin Heck 2007 15:13.0
INDIVIDUAL RESULTS
FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. Nathan Karr (12) Ann Arbor Pioneer 162 15:47.9 1
2. tommy valade (12) Bedford High School 20 15:51.4 2
3. Nick Kern (12) Ann Arbor Pioneer 164 15:53.6 3
4. August Pappas (11) Chelsea High School 38 15:54.6 4
5. nick kaiser (11) Bedford High School 7 15:56.1 5
6. Austin Whitelaw (11) Monroe High School 136 16:02.7 6
7. Adam Kern (12) Ann Arbor Pioneer 163 16:08.7 7
8. Muhammad Sani (12) Ann Arbor Pioneer 171 16:32.2 8
9. Lipa Joseph (12) Saline 213 16:33.7 9
10. Andres Sanz-Guerrero (12)Ann Arbor Pioneer 172 16:36.9 10
11. Harper Andrew (12) Saline 186 16:40.8 11
12. Nicholas Tyson (12) Monroe High School 134 16:55.7 12
13. derek hibbs (12) Bedford High School 5 16:57.0 13
14. Jastrow Croix (12) Saline 194 17:01.9 14
15. Taylor Neely (SO) Dexter Dreadnaughts 62 17:05.1 15
16. Alexey Vermeulen (FR) Dexter Dreadnaughts 69 17:06.3 16
17. Sebastian Ag (12) Ann Arbor Pioneer 139 17:11.1 P
18. Zachary Garman (12) Monroe High School 123 17:13.0 18
19. Kevin Egedy (12) Ann Arbor Huron 78 17:14.1 19
20. LEON MILLER (11) Tecumseh 317 17:18.2 20
21. Drew. Sanseverino (12) Monroe High School 130 17:21.9 21
22. Ben Carruthers (SR) Dexter Dreadnaughts 45 17:22.9 22
23. Barnett Andrew (11) Saline 185 17:23.5 23
24. Renberg Nicholas (10) Saline 230 17:25.1 24
25. Bryce Bradley (10) Chelsea High School 24 17:30.5 25
26. Joe Frakes (12) Ann Arbor Pioneer 156 17:32.6 P
27. Jacob Simmons (11) Adrian Maples 292 17:33.5 27
28. adam horace (10) Bedford High School 6 17:35.0 28
29. Ian. Zawacki (12) Monroe High School 138 17:37.6 29
30. cory schoendorf (11) Bedford High School 13 17:38.2 30
31. troy tidwell (11) Bedford High School 19 17:41.6 P
32. Aaron Gilman (SR) Dexter Dreadnaughts 51 17:46.2 32
33. Terrell McGee (11) Ypsilanti High School 261 17:49.2 33
34. Matt Greve (FR) Dexter Dreadnaughts 52 17:49.7 34
35. Tyler Addis (11) Monroe High School 119 17:50.2 P
36. Kyle MillWoodyard (12) Ypsilanti High School 263 17:51.2 36
37. Martis Nathan (10) Saline 228 17:54.6 P
38. Corey Birchmeier (JR) Dexter Dreadnaughts 41 17:56.6 P
Page 1
xc09jam1boysfullresults.txt
39. Josh Orton (12) Ann Arbor Huron 89 18:03.9 39
40. David HIskins (12) Ann Arbor Huron 80 18:04.7 40
41. chad machinski (12) Bedford High School 8 18:05.6 P
42. Aulisa Joshua (12) Saline 214 18:06.2 P
43. Joe Hewitt (10) Chelsea High School 30 18:06.8 43
44. Akshay Jetli (11) Ann Arbor Huron 83 18:11.5 44
45. Joe Jansen (SR) Dexter Dreadnaughts 55 18:13.0 P
46. John Adamovicz (11) Ypsilanti Lincoln 107 18:26.9 46
47. JOE FOREST (10) Tecumseh 308 18:27.5 47
48. Frank Zhu (11) Ann Arbor Huron 104 18:29.3 48
49. Greg Garno (11) Adrian Maples 280 18:33.0 49
50. Geoff Smith-Woollams (12Chelsea High School 39 18:33.3 50
51. Mitchel Latray (10) Monroe High School 125 18:40.3 P
52. Calvin Howard (12) Adrian Maples 282 18:48.3 52
53. AUSTIN SEE (11) Tecumseh 322 18:49.7 53
54. Cody Gallagher (SO) Ann Arbor Skyline 296 18:51.7 54
55. Eric Jenson (FR) Ann Arbor Skyline 299 18:53.5 55
56. Kevin Stockwell (11) Chelsea High School 40 18:58.6 56
57. NOLAN REYNOLDS (10) Tecumseh 320 19:04.1 57
58. Andrew Smith (11) Ann Arbor Huron 97 19:04.7 P
59. LEVI POLMOUNTER (11) Tecumseh 319 19:05.1 59
60. ALDEN EUBANKS (11) Tecumseh 307 19:13.0 P
61. CODY HANDY (10) Tecumseh 309 19:21.7 P
62. Tristan Simmons (11) Ypsilanti High School 270 19:24.0 62
63. Evan Stemmer (12) Ann Arbor Huron 99 19:25.6 P
64. Zach Peattie (12) Ypsilanti Lincoln 115 19:32.7 64
65. Jerrell McGee (11) Ypsilanti High School 260 19:34.7 65
66. Rishi Ragsdale (SO) Ann Arbor Skyline 301 19:44.7 66
67. Avery Osentoski (9) Chelsea High School 36 20:12.0 P
68. Alex Goricki (11) Ypsilanti Lincoln 111 20:23.5 68
69. Mike Bail (11) Adrian Maples 277 20:30.9 69
70. Tyler Thompson (10) Ypsilanti High School 273 20:36.2 70
71. Jon Crayne (10) Adrian Maples 279 20:37.2 71
72. George Gray (SO) Ann Arbor Skyline 297 20:44.9 72
73. Justin Jeffery (10) Adrian Maples 283 20:53.3 P
74. David Adamovicz (09) Ypsilanti Lincoln 106 20:59.6 74
75. Charlie Miller (9) Chelsea High School 35 21:01.1 P
76. Spencer VanKeuren (10) Ypsilanti High School 274 21:02.3 P
77. Jacob Sell (11) Ypsilanti Lincoln 118 21:07.8 77
78. Conner Heine (12) Ypsilanti High School 254 21:13.2 P
79. Mitch Tolly (FR) Ann Arbor Skyline 302 21:25.8 79
80. Austin Goricki (11) Ypsilanti Lincoln 112 21:29.0 P
81. Nick Horton (11) Adrian Maples 281 21:30.0 P
82. Ravon Pattillo-Dews (SO) Ann Arbor Skyline 300 22:22.2 P
09/15/09 MEN'S CROSS COUNTRY PAGE 2
SEC Jamboree 1 AT MUNSON PARK 09/15/09
TEAM RESULTS
TEAM NAME FIN RESULTS PTS
1. Ann Arbor Pioneer Nathan Karr (12) 1 15:47 1
Nick Kern (12) 3 15:53 3
Adam Kern (12) 7 16:08 7
Muhammad Sani (12) 8 16:32 8
Andres Sanz-Guerrero (12 10 16:36 10
Sebastian Ag (12) 17 17:11
Joe Frakes (12) 26 17:32
** TEAM TOTAL ** 1:20:56 29
Page 2
xc09jam1boysfullresults.txt
2. Bedford High School tommy valade (12) 2 15:51 2
nick kaiser (11) 5 15:56 5
derek hibbs (12) 13 16:57 13
adam horace (10) 28 17:35 28
cory schoendorf (11) 30 17:38 30
troy tidwell (11) 31 17:41
chad machinski (12) 41 18:05
** TEAM TOTAL ** 1:23:57 78
3. Saline Lipa Joseph (12) 9 16:33 9
Harper Andrew (12) 11 16:40 11
Jastrow Croix (12) 14 17:01 14
Barnett Andrew (11) 23 17:23 23
Renberg Nicholas (10) 24 17:25 24
Martis Nathan (10) 37 17:54
Aulisa Joshua (12) 42 18:06
** TEAM TOTAL ** 1:25:02 81
4. Monroe High School Austin Whitelaw (11) 6 16:02 6
Nicholas Tyson (12) 12 16:55 12
Zachary Garman (12) 18 17:13 18
Drew. Sanseverino (12) 21 17:21 21
Ian. Zawacki (12) 29 17:37 29
Tyler Addis (11) 35 17:50
Mitchel Latray (10) 51 18:40
** TEAM TOTAL ** 1:25:08 86
5. Dexter Dreadnaughts Taylor Neely (SO) 15 17:05 15
Alexey Vermeulen (FR) 16 17:06 16
Ben Carruthers (SR) 22 17:22 22
Aaron Gilman (SR) 32 17:46 32
Matt Greve (FR) 34 17:49 34
Corey Birchmeier (JR) 38 17:56
Joe Jansen (SR) 45 18:13
** TEAM TOTAL ** 1:27:08 119
6. Chelsea High School August Pappas (11) 4 15:54 4
Bryce Bradley (10) 25 17:30 25
Joe Hewitt (10) 43 18:06 43
Geoff Smith-Woollams (1 50 18:33 50
Kevin Stockwell (11) 56 18:58 56
Avery Osentoski (9) 67 20:12
Charlie Miller (9) 75 21:01
** TEAM TOTAL ** 1:29:01 178
7. Ann Arbor Huron Kevin Egedy (12) 19 17:14 19
Josh Orton (12) 39 18:03 39
David HIskins (12) 40 18:04 40
Akshay Jetli (11) 44 18:11 44
Frank Zhu (11) 48 18:29 48
Andrew Smith (11) 58 19:04
Evan Stemmer (12) 63 19:25
** TEAM TOTAL ** 1:30:01 190
8. Tecumseh LEON MILLER (11) 20 17:18 20
JOE FOREST (10) 47 18:27 47
AUSTIN SEE (11) 53 18:49 53
Page 3
xc09jam1boysfullresults.txt
NOLAN REYNOLDS (10) 57 19:04 57
LEVI POLMOUNTER (11) 59 19:05 59
ALDEN EUBANKS (11) 60 19:13
CODY HANDY (10) 61 19:21
** TEAM TOTAL ** 1:32:43 236
9. Ypsilanti High School Terrell McGee (11) 33 17:49 33
Kyle MillWoodyard (12) 36 17:51 36
Tristan Simmons (11) 62 19:24 62
Jerrell McGee (11) 65 19:34 65
Tyler Thompson (10) 70 20:36 70
Spencer VanKeuren (10) 76 21:02
Conner Heine (12) 78 21:13
** TEAM TOTAL ** 1:35:14 266
10. Adrian Maples Jacob Simmons (11) 27 17:33 27
Greg Garno (11) 49 18:33 49
Calvin Howard (12) 52 18:48 52
Mike Bail (11) 69 20:30 69
Jon Crayne (10) 71 20:37 71
Justin Jeffery (10) 73 20:53
Nick Horton (11) 81 21:30
** TEAM TOTAL ** 1:36:01 268
11. Ann Arbor Skyline Cody Gallagher (SO) 54 18:51 54
Eric Jenson (FR) 55 18:53 55
Rishi Ragsdale (SO) 66 19:44 66
George Gray (SO) 72 20:44 72
Mitch Tolly (FR) 79 21:25 79
Ravon Pattillo-Dews (SO) 82 22:22
** TEAM TOTAL ** 1:39:37 326
12. Ypsilanti Lincoln John Adamovicz (11) 46 18:26 46
Zach Peattie (12) 64 19:32 64
Alex Goricki (11) 68 20:23 68
David Adamovicz (09) 74 20:59 74
Jacob Sell (11) 77 21:07 77
Austin Goricki (11) 80 21:29
** TEAM TOTAL ** 1:40:27 329
Page 4TOTAL ** 1:40:27 329
Page 4



09/15/09 WOMEN'S CROSS COUNTRY PAGE 1
SEC Jamboree 1 AT MUNSON PARK 09/15/09

ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ SCORES ³
³ 1. Saline 38 7. Chelsea High School 219 ³
³ 2. Ann Arbor Pioneer 58 8. Tecumseh 249 ³
³ 3. Dexter Dreadnaughts 92 9. Ypsilanti High School 259 ³
³ 4. Ann Arbor Huron 97 10. Ann Arbor Skyline 273 ³
³ 5. Monroe High School 113 11. Adrian Maples 312 ³
³ 6. Bedford High School 141 12. Ypsilanti Lincoln 330 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ
WOMEN'S Varsity Girls'
RECORDS

H.S. Course Record Lindsey Gakenheimer 2007 18:24.0
INDIVIDUAL RESULTS
FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. Alex Leptich (12) Saline 571 18:54.5 1
2. Kate Carter (12) Saline 526 18:57.5 2
3. Elizaveta Boudreau (12) Ann Arbor Pioneer 488 19:12.2 3
4. Annie-Norah Beveridge (11Ann Arbor Huron 400 19:29.6 4
5. Katherine Hoevet (10) Ann Arbor Pioneer 493 19:41.3 5
6. Alyssa Cummings (9) Saline 532 19:48.4 6
7. Kristen Yarows (12) Dexter Dreadnaughts 398 19:49.6 7
8. Karyn Rapundalo (11) Ann Arbor Huron 447 19:53.0 8
9. Jenna. Stumpmier (12) Monroe High School 482 19:57.4 9
10. Marina Aguilera (10) Monroe High School 466 19:58.5 10
11. Maddie Mayleben (10) Ann Arbor Skyline 687 20:01.3 11
12. Tara Jibson (12) Ann Arbor Pioneer 497 20:05.2 12
13. Chelsie Noble (12) Saline 589 20:06.0 13
14. Ashley Nichols (9) Monroe High School 477 20:06.6 14
15. Erica Steuwe (11) Tecumseh 708 20:15.6 15
16. Amy Creutz (10) Saline 531 20:21.4 16
17. Caci Dishman (11) Dexter Dreadnaughts 376 20:25.2 17
18. Laura Knight (12) Ann Arbor Pioneer 500 20:26.8 18
19. Kelsey Calhoun (10) Bedford High School 327 20:30.9 19
20. Rosanna Neuhausler (10) Ann Arbor Pioneer 505 20:47.2 20
21. Emily Pap (10) Dexter Dreadnaughts 392 20:47.8 21
22. Katie Adler (10) Dexter Dreadnaughts 370 20:56.2 22
23. Adriana Tzalel (09) Ann Arbor Pioneer 512 20:59.6 P
24. Anna Kluitenberg (11) Ypsilanti High School 645 21:02.3 24
25. Katie Taylor (11) Dexter Dreadnaughts 396 21:07.7 25
26. Supreet Grewal (11) Ann Arbor Huron 417 21:10.8 26
27. Amanda Zittleman (11) Bedford High School 352 21:12.0 27
28. Megan Sloan (11) Bedford High School 346 21:18.2 28
29. Shannon Koga (11) Ann Arbor Huron 430 21:19.7 29
30. Grace Kanzawa (11) Ann Arbor Huron 426 21:21.1 30
31. Katie Colosimo (10) Saline 530 21:37.2 P
32. Rachel. Mayer (11) Bedford High School 338 21:38.4 32
33. Alexa Geider (11) Ypsilanti Lincoln 463 21:39.5 33
34. Jessi Battaglia (10) Chelsea High School 354 21:41.2 34
35. Heather Felkey (12) Bedford High School 331 21:43.4 35
36. Jessica Miller (12) Monroe High School 476 21:53.7 36
37. Kristin Green (9) Saline 550 22:01.6 P
38. Samantha Newbound (11) Chelsea High School 366 22:11.8 38
39. Anna Naiki (12) Ann Arbor Huron 441 22:17.6 P
40. Mara Bottomley (09) Dexter Dreadnaughts 374 22:18.3 P
41. Chinyere Onimo (11) Ann Arbor Huron 442 22:22.2 P
42. Brandi Bedolla (11) Adrian Maples 660 22:30.0 42
43. Miriam Holzman (12) Ann Arbor Pioneer 494 22:30.8 P
44. Natalie. Johnson (11) Monroe High School 474 22:33.4 44
09/15/09 WOMEN'S CROSS COUNTRY PAGE 2
SEC Jamboree 1 AT MUNSON PARK 09/15/09

INDIVIDUAL RESULTS
FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
45. Jessica Sexton (11) Monroe High School 481 22:40.2 P
46. Laura Sartisohn (12) Monroe High School 479 22:45.1 P
47. Lauren LaFontaine (10) Dexter Dreadnaughts 383 22:46.7 P
48. Danielle Dahl (10) Chelsea High School 358 22:47.3 48
49. Courtney Maher (12) Chelsea High School 364 22:50.5 49
50. Elaine Johnson (10) Chelsea High School 363 22:51.0 50
51. Chloe Rick (9) Bedford High School 343 22:53.4 P
52. Corinne Carpenter (11) Chelsea High School 356 22:58.0 P
53. Erin Landstrom (10) Tecumseh 703 22:59.3 53
54. Carolina Fuentes (12) Ypsilanti High School 641 23:03.8 54
55. Randa Sakallah (10) Ann Arbor Skyline 691 23:45.4 55
56. Delisia Morris (11) Ypsilanti High School 650 23:49.8 56
57. Jenni Starr (12) Ypsilanti High School 656 23:52.4 57
58. Katelynn Staelgraeve (12)Tecumseh 707 23:59.1 58
59. Hannah Engle (09) Adrian Maples 663 24:19.0 59
60. Annie Dunn (12) Tecumseh 699 24:34.3 60
61. Kennedy Aldrich (09) Chelsea High School 353 24:37.0 P
62. EmmaKate Conlin (09) Ann Arbor Skyline 676 25:01.5 62
63. Elizabeth Swindle (12) Tecumseh 710 25:16.1 63
64. Alexa Howard (09) Adrian Maples 667 25:32.0 64
65. Melissa Felkey (11) Tecumseh 701 25:34.0 P
66. Jenny Short (10) Tecumseh 706 25:40.0 P
67. Sam Pace (12) Ypsilanti Lincoln 464 25:40.7 67
68. Katie Mattie (12) Ypsilanti High School 647 25:42.2 68
69. Daeja Raglin-Woodard (10Ypsilanti High School 651 26:14.8 P
70. Reta Burdette (10) Ypsilanti High School 638 26:20.9 P
71. Maddy Rombes (10) Ann Arbor Skyline 690 26:26.3 71
72. Deidre Roesch (12) Adrian Maples 673 26:54.2 72
73. Samantha Winters (11) Ypsilanti Lincoln 465 27:03.6 73
74. Lisa Liu (10) Ann Arbor Skyline 684 27:31.0 74
75. Ashlee Lewis (11) Adrian Maples 670 27:35.4 75
76. Amanda Deemer (11) Adrian Maples 661 27:41.7 P
77. Allison Chan (12) Ypsilanti Lincoln 460 28:08.2 77
78. Erika Sasaki (09) Ann Arbor Skyline 692 29:01.7 P
79. Olivia Thorp (09) Ann Arbor Skyline 693 31:23.6 P
80. Geneva Chunn (12) Ypsilanti Lincoln 461 31:43.8 80
81. Elizabeth Burns (10) Ypsilanti Lincoln 459 32:31.0 P
09/15/09 WOMEN'S CROSS COUNTRY PAGE 3
SEC Jamboree 1 AT MUNSON PARK 09/15/09
TEAM RESULTS
TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. Saline Alex Leptich (12) 1 18:54 1
Kate Carter (12) 2 18:57 2
Alyssa Cummings (9) 6 19:48 6
Chelsie Noble (12) 13 20:06 13
Amy Creutz (10) 16 20:21 16
Katie Colosimo (10) 31 21:37
Kristin Green (9) 37 22:01
** TEAM TOTAL ** 1:38:06 38

2. Ann Arbor Pioneer Elizaveta Boudreau (12) 3 19:12 3
Katherine Hoevet (10) 5 19:41 5
Tara Jibson (12) 12 20:05 12
Laura Knight (12) 18 20:26 18
Rosanna Neuhausler (10) 20 20:47 20
Adriana Tzalel (09) 23 20:59
Miriam Holzman (12) 43 22:30
** TEAM TOTAL ** 1:40:11 58

3. Dexter Dreadnaughts Kristen Yarows (12) 7 19:49 7
Caci Dishman (11) 17 20:25 17
Emily Pap (10) 21 20:47 21
Katie Adler (10) 22 20:56 22
Katie Taylor (11) 25 21:07 25
Mara Bottomley (09) 40 22:18
Lauren LaFontaine (10) 47 22:46
** TEAM TOTAL ** 1:43:04 92

4. Ann Arbor Huron Annie-Norah Beveridge (1 4 19:29 4
Karyn Rapundalo (11) 8 19:53 8
Supreet Grewal (11) 26 21:10 26
Shannon Koga (11) 29 21:19 29
Grace Kanzawa (11) 30 21:21 30
Anna Naiki (12) 39 22:17
Chinyere Onimo (11) 41 22:22
** TEAM TOTAL ** 1:43:12 97

5. Monroe High School Jenna. Stumpmier (12) 9 19:57 9
Marina Aguilera (10) 10 19:58 10
Ashley Nichols (9) 14 20:06 14
Jessica Miller (12) 36 21:53 36
Natalie. Johnson (11) 44 22:33 44
Jessica Sexton (11) 45 22:40
Laura Sartisohn (12) 46 22:45
** TEAM TOTAL ** 1:44:27 113

6. Bedford High School Kelsey Calhoun (10) 19 20:30 19
Amanda Zittleman (11) 27 21:12 27
Megan Sloan (11) 28 21:18 28
Rachel. Mayer (11) 32 21:38 32
Heather Felkey (12) 35 21:43 35
Chloe Rick (9) 51 22:53
** TEAM TOTAL ** 1:46:21 141
09/15/09 WOMEN'S CROSS COUNTRY PAGE 4
SEC Jamboree 1 AT MUNSON PARK 09/15/09
TEAM RESULTS
TEAM NAME FIN RESULTS PTS

7. Chelsea High School Jessi Battaglia (10) 34 21:41 34
Samantha Newbound (11) 38 22:11 38
Danielle Dahl (10) 48 22:47 48
Courtney Maher (12) 49 22:50 49
Elaine Johnson (10) 50 22:51 50
Corinne Carpenter (11) 52 22:58
Kennedy Aldrich (09) 61 24:37
** TEAM TOTAL ** 1:52:20 219

8. Tecumseh Erica Steuwe (11) 15 20:15 15
Erin Landstrom (10) 53 22:59 53
Katelynn Staelgraeve (12 58 23:59 58
Annie Dunn (12) 60 24:34 60
Elizabeth Swindle (12) 63 25:16 63
Melissa Felkey (11) 65 25:34
Jenny Short (10) 66 25:40
** TEAM TOTAL ** 1:57:03 249

9. Ypsilanti High School Anna Kluitenberg (11) 24 21:02 24
Carolina Fuentes (12) 54 23:03 54
Delisia Morris (11) 56 23:49 56
Jenni Starr (12) 57 23:52 57
Katie Mattie (12) 68 25:42 68
Daeja Raglin-Woodard (1 69 26:14
Reta Burdette (10) 70 26:20
** TEAM TOTAL ** 1:57:28 259

10. Ann Arbor Skyline Maddie Mayleben (10) 11 20:01 11
Randa Sakallah (10) 55 23:45 55
EmmaKate Conlin (09) 62 25:01 62
Maddy Rombes (10) 71 26:26 71
Lisa Liu (10) 74 27:31 74
Erika Sasaki (09) 78 29:01
Olivia Thorp (09) 79 31:23
** TEAM TOTAL ** 2:02:44 273

11. Adrian Maples Brandi Bedolla (11) 42 22:30 42
Hannah Engle (09) 59 24:19 59
Alexa Howard (09) 64 25:32 64
Deidre Roesch (12) 72 26:54 72
Ashlee Lewis (11) 75 27:35 75
Amanda Deemer (11) 76 27:41
** TEAM TOTAL ** 2:06:50 312

12. Ypsilanti Lincoln Alexa Geider (11) 33 21:39 33
Sam Pace (12) 67 25:40 67
Samantha Winters (11) 73 27:03 73
Allison Chan (12) 77 28:08 77
Geneva Chunn (12) 80 31:43 80
Elizabeth Burns (10) 81 32:31
** TEAM TOTAL ** 2:14:13 330
09/15/09 WOMEN'S CROSS COUNTRY PAGE 5
SEC Jamboree 1 AT MUNSON PARK 09/15/09
TEAM RESULTS
TEAM NAME FIN RESULTS PTS