CLIO FIRE DEPARTMENT HOMECOMING

back to results

Jul. 16, 1998

CLIO FIRE DEPARTMENT HOMECOMING
CLIO, MICHIGAN
Special Thanks to Gault Race Management


************ MALE OVERALL WINNER ************
PLACE O'All NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 1 Justin Momany-Pfruender Midland 18 16:13 5:14
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
PLACE O'All NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 22 Sharon Dickie Grand Blanc 18 18:28 5:57
************ MALE MASTERS WINNER ************
PLACE O'All NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 10 Richard Dunigan Dearborn 41 17:28 5:38
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
PLACE O'All NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 143 Debbie Beason Flushing 43 24:38 7:56
MALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 128 Joshua Flint Flushing 11 24:09 7:47
2 162 Jason Whitman Davison 11 25:32 8:14
3 171 Yuri Zwick Fenton 11 25:50 8:19
4 175 Niko Brown Grand Rapids 9 26:00 8:23
5 210 Brandon Fry Mt Morris 10 28:27 9:10
6 214 Eric Gutierrez Fenton 12 28:41 9:14
7 216 Joseph Maki Flint 7 28:49 9:17
8 244 Sean Beckwith Owosso 12 31:34 10:10
9 248 Eric Fuller Flint 9 31:40 10:12
10 275 Andrei Zwick Fenton 6 34:41 11:10
11 281 Mark Hill Clio 7 34:51 11:13
FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 106 Rachel Gutierrez Fenton 11 23:05 7:26
2 239 Nicole Maki Flint 10 30:52 9:57
3 268 Amanda Roache Mt Morris 11 33:57 10:56
MALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 9 Gerald Brown II Grand Rapids 15 17:22 5:36
2 68 Rocco Ruggirello Flint 14 21:03 6:47
3 72 John Whitman Davison 14 21:29 6:55
4 137 Paul Crow Clio 15 24:26 7:52
FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 105 Lauren Hendry Flushing 14 23:05 7:26
2 145 Jenny Anderson Oakley 13 24:48 7:59
3 149 Emily Wittbrodt Flint 15 24:56 8:02
4 180 Alyssa Kaczmarczyk Frankenmuth 14 26:24 8:30
5 200 Janelle Myers Frankenmuth 14 27:35 8:53
6 206 Stephanie Helm Saginaw 14 28:04 9:03
7 213 Erin Monk Frankenmuth 15 28:40 9:14
8 225 Sarah White Clio 14 29:23 9:28
9 240 Rebecca Turkovics Clio 13 30:59 9:59
10 337 Abby Marshall Bridgeport 14 39:43 12:47
MALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 2 Ben Dickie Grand Blanc 16 16:34 5:20
2 4 Brian R Wilson Clifford 18 17:00 5:29
3 12 Kevin Sule Hemlock 16 17:58 5:47
4 14 Todd Peabody Perry 16 18:04 5:49
5 18 Ryan Chandanais Flint 17 18:22 5:55
6 23 Chad Schibelhut Freeland 17 18:30 5:58
7 25 Kenny Baxendale Flint 17 18:44 6:02
8 30 Greg Weingartz North Branch 17 18:59 6:07
9 31 Jack Martin Frankenmuth 17 19:02 6:08
10 33 Jeremiah Proffitt Flint 16 19:05 6:09
11 38 Brad Battin Flint 17 19:30 6:17
12 45 Andrew Schmit Flushing 18 19:48 6:23
13 77 Andrew Bender Saginaw 17 21:36 6:58
14 101 Brandon Evans Montrose 18 22:54 7:23
15 152 Jason Ruggirello Flint 18 25:01 8:04
16 177 Tony Warner Clio 18 26:09 8:25
17 184 Jeremy Juhl Flushing 16 26:31 8:33
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 48 Andrea Steinhoff Grand Blanc 18 19:57 6:26
2 66 Jennifer Sprague Caledonia 18 21:01 6:46
3 87 Anna Dutcher Flushing 16 22:05 7:07
4 110 Hilary Allison Saginaw 16 23:23 7:32
5 127 Jessica Beach Oak Grove 16 24:07 7:46
6 131 Lindsey Jenniches Frankenmuth 17 24:10 7:47
7 157 Morgan Monte Frankenmuth 16 25:24 8:11
8 207 Jessica Gorman Frankenmuth 16 28:09 9:04
9 217 Allison Hockin Flint 16 28:50 9:17
10 220 Amy Roache Mt Morris 16 29:05 9:22
11 229 Michelle Rynbrandt Clio 19 29:44 9:35
12 263 Chalet Chantell Davis Metamora 18 33:28 10:47
13 336 Megan Warner Birch Run 16 39:42 12:47
MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 7 David Allison Gregory 20 17:09 5:32
2 29 Matt Raine Rochester 20 18:53 6:05
3 36 Derek Dodge Caro 20 19:12 6:11
4 47 Chad Morrow Midland 21 19:54 6:25
5 56 Willie Randolph Saginaw 23 20:21 6:33
6 65 Dave Carlson Rochester 20 20:52 6:43
7 67 Stuart Winchester Sanford 21 21:02 6:47
8 74 Marty Strandberg Ypsilanti 21 21:34 6:57
9 102 James Teeple Grand Blanc 23 22:59 7:24
10 188 Bill Willingham Clio 20 26:51 8:39
11 317 Gregory R Lauderbaugh Flint 22 37:55 12:13
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 173 Amanda Thomas Clio 23 25:55 8:21
2 237 Shannon Mikesell Swartz Creek 24 30:49 9:56
3 256 Kristina Wilson Flint 22 32:49 10:34
4 262 Melissa Krause Burton 21 33:27 10:47
5 286 Elizabeth Sabin Flint 21 35:08 11:19
6 316 Andrea Lauderbaugh Flint 21 37:54 12:12
MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 6 Paul C Taylor Clio 27 17:04 5:30
2 8 Greg S Thomas Clio 29 17:15 5:34
3 11 Bill Walters Mt Morris 29 17:29 5:38
4 50 Paul E Robbins Holly 29 20:01 6:27
5 89 David Dwyre Davison 29 22:15 7:10
6 148 Scott Withey Grand Blanc 27 24:55 8:02
7 160 Rick Pyrett Clio 29 25:29 8:13
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 32 Ann Lindow Vassar 28 19:02 6:08
2 61 Malissa Lauderbaugh Fling 29 20:42 6:40
3 104 Sherrie Ruth Schotter Grand Blanc 25 23:05 7:26
4 141 Sandra Van Ochten Grand Blanc 27 24:30 7:54
5 170 Lori Dick Mt. Morris 29 25:48 8:19
6 193 Darcy Knoll Linden 29 27:05 8:43
7 228 Leanne Perry Flint 29 29:41 9:34
8 235 Kimberly Leverette Flint 27 30:36 9:51
9 254 Rebecca Voigt Frankenmuth 27 32:33 10:29
10 257 Pamela J Haynes Davison 28 32:51 10:35
11 264 Gloria Rendon Burton 27 33:30 10:48
12 266 Tina Tippett Grand Blanc 26 33:43 10:52
MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 3 Jon Gary Davidson Lapeer 32 16:38 5:22
2 5 David Sievert Frankenmuth 34 17:03 5:30
3 15 Tom Meszaros Grand Blanc 32 18:06 5:50
4 35 Russ Faulkner Flint 32 19:11 6:11
5 55 Jeffery Prainito Midland 30 20:12 6:31
6 58 Dean Fuller Flint 34 20:23 6:34
7 80 Mark S Alexander Swartz Creek 30 21:42 6:59
8 88 Kevin Gardner Flushing 30 22:10 7:09
9 94 Everett Centerwall III Fenton 31 22:44 7:20
10 98 Ron Voigt Frankenmuth 32 22:46 7:20
11 122 Jerome Peariso Burton 34 23:58 7:43
12 124 David Allen Foutch Flint 32 24:01 7:44
13 191 Michael A Myers Mt Morris 33 27:00 8:42
14 221 Bob Linscott Flushing 30 29:05 9:22
15 255 Michael Wallen Grand Blanc 33 32:46 10:33
16 261 Bill Preston Davison 33 33:19 10:44
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 70 Valari Ambrose Wyandotte 31 21:18 6:52
2 76 Kimberly Hankins Jenison 34 21:35 6:57
3 90 Gloria Maki Flint 34 22:18 7:11
4 147 Chantelle Jablonski Linden 30 24:54 8:01
5 165 Dana Hutchison Swartz Creek 31 25:41 8:17
6 166 Michelle Jacobs Montrose 32 25:43 8:17
7 182 Jo Darlington Flint 32 26:26 8:31
8 187 Laura Burmeister Ortonville 32 26:48 8:38
9 208 Debra Tocarchick Grand Blanc 34 28:16 9:06
10 222 Gena Vander Meuler Holland 30 29:06 9:22
11 242 Lora Flint Flushing 32 31:30 10:09
12 323 Bonnie Preston Davison 33 38:21 12:21
13 324 Gloria Janssen Fenton 34 38:26 12:23
MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 13 Larry Gutierrez Fenton 37 18:00 5:48
2 28 Michael Stuart Clio 37 18:50 6:04
3 39 Rojelio Lara Grand Blanc 39 19:31 6:17
4 78 Tadd Harburn Swartz Creek 39 21:40 6:59
5 81 Alan Janssen Fenton 35 21:44 7:00
6 96 Randy Burmeister Ortonville 38 22:46 7:20
7 136 Alan Wilson Clio 36 24:21 7:51
8 140 Craig Johnson Clio 38 24:29 7:53
9 158 Philipe Fosso Davison 35 25:25 8:11
10 218 Robert Hockin Flint 35 28:51 9:18
11 234 George Martini Swartz Creek 39 30:31 9:50
12 298 Sam Crawford Mt Morris 39 36:27 11:44
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 46 Karen Kennington Atlanta 38 19:49 6:23
2 97 Sonya Kennedy Flint 38 22:46 7:20
3 109 Teresa Ann MacDermaid Grand Blanc 36 23:19 7:31
4 118 Denise Ryan Flint 37 23:48 7:40
5 168 Ruth Lara Grand Blanc 37 25:46 8:18
6 251 Cindy Compeau Grand Blanc 35 32:09 10:22
7 252 Rhonda Duke Linden 39 32:12 10:22
8 342 Suzie McPeake Goodrich 37 40:22 13:00
9 369 Mary Ellen Fortenberry Flushing 36 45:43 14:43
MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 17 Gary R Duke Linden 40 18:18 5:54
2 24 Gordon Gibson Flint 42 18:42 6:02
3 27 Joe Jozefiak Swartz Creek 42 18:48 6:04
4 52 James Dougherty Flint 41 20:02 6:27
5 53 David A Ruddy Montrose 42 20:06 6:29
6 54 Greg Root Chesaning 42 20:07 6:29
7 62 John Looby Saginaw 42 20:43 6:41
8 82 Alan Motley Burton 41 21:44 7:00
9 112 David Hendry Flushing 43 23:28 7:34
10 126 James Krapohl Mt Morris 41 24:07 7:46
11 139 Steven J. Ruggirello Fenton 43 24:28 7:53
12 154 Walter A. Greenway Burton 42 25:12 8:07
13 176 Charlie Warner Swartz Creek 44 26:08 8:25
14 189 Timothy Langan Clio 40 26:53 8:40
15 195 Lonnie Rich Clio 44 27:11 8:45
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 164 Donna De Filippo Warren 41 25:37 8:15
2 192 Mary Vredenburg Davison 43 27:01 8:42
3 196 Anne Wright Flushing 40 27:13 8:46
4 209 Marcia Major Swartz Creek 43 28:16 9:07
5 211 Sue Scharrer Clio 43 28:29 9:11
6 232 Mary E Whaley Clio 43 30:23 9:47
7 259 Jeannie Jonassen Grand Blanc 41 33:17 10:43
8 270 Peggy A. Warren Burton 41 34:09 11:00
9 276 Ruth Zwick Fenton 42 34:42 11:11
10 358 Pamela Bacon Flushing 43 44:17 14:16
MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 20 Jeffrey Patino Holt 46 18:27 5:57
2 21 John G Manutes Grand Blanc 46 18:27 5:57
3 26 William A Hart Frankenmuth 49 18:45 6:02
4 34 John J Hunyady Metamora 47 19:10 6:11
5 41 Thomas G De Vos Clarkston 48 19:35 6:19
6 42 Bruce Moss Alma 45 19:38 6:19
7 44 Bob Williams Fenton 49 19:42 6:21
8 59 Mike Murphy Burton 47 20:35 6:38
9 64 Frank C Johnson Saginaw 46 20:52 6:43
10 69 Michael L. Adams Flint 47 21:05 6:48
11 73 Jack Levely Royal Oak 48 21:31 6:56
12 75 Larry W Shetron Clio 46 21:35 6:57
13 85 Randy Fielder Brooklyn 46 21:48 7:01
14 93 Mark Delbrugge Southgate 47 22:35 7:17
15 99 William R Williams Clio 45 22:46 7:20
16 119 Robert Koch Frankenmuth 49 23:49 7:40
17 120 David J Morin Saginaw 47 23:50 7:41
18 129 Fred J Krause Davison 48 24:10 7:47
19 163 James Smithwick Clio 47 25:36 8:15
20 167 Frank Jobe Fenton 49 25:44 8:18
21 179 Mike C Coates Davison 47 26:16 8:28
22 183 Ron Ackerson Holly 48 26:28 8:32
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 186 Victoria Church Otter Lake 45 26:38 8:35
2 233 Elaine Roberts Swartz Creek 48 30:25 9:48
3 247 Kristen Le Palm Davison 46 31:37 10:11
4 269 Jacqueline J Short Howell 49 34:01 10:57
5 278 Kristine Church Grand Blanc 45 34:44 11:11
6 307 Andrea Jenniches Frankenmuth 45 37:13 11:59
MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 16 Gary Scott Midland 50 18:07 5:50
2 40 David A Rau Lapeer 52 19:32 6:18
3 71 John R Radcliffe Durand 52 21:18 6:52
4 83 Conrad Mick Scharrer Clio 54 21:46 7:01
5 84 Ronald Henson Swartz Creek 52 21:47 7:01
6 91 Tim Giles Flushing 53 22:20 7:12
7 92 Michael A Smith Lapeer 50 22:25 7:13
8 95 Tim J Arthur Linden 53 22:45 7:20
9 103 Daniel Pfruender Midland 50 23:01 7:25
10 113 Carl Steinhoff Grand Blanc 50 23:32 7:35
11 115 Dave Thurston Fowler 50 23:38 7:37
12 121 Leonard Frank Nowak Jr Clio 50 23:57 7:43
13 138 Joseph Baessler Flint 50 24:27 7:53
14 142 Peter J Schmit Flushing 51 24:33 7:54
15 150 Tony Wittbrodt Flint 51 24:57 8:02
16 280 Norman Purdy Grand Blanc 50 34:47 11:12
17 284 David L. Short Saginaw 50 35:00 11:16
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 155 Kathleen A Morse Linden 52 25:19 8:09
2 190 Norma Shue Flint 52 26:59 8:41
3 204 Elena M Gravina Lansing 54 28:01 9:02
4 205 Kathleen Foley Montrose 50 28:02 9:02
5 219 Pat A Luce Swartz Creek 54 28:53 9:18
6 227 Sue Thomas Clio 51 29:38 9:33
7 243 Judy Pannick Swartz Creek 52 31:30 10:09
8 292 Loretta C Ellwood Davison 52 35:28 11:26
9 306 Roxann Guzak Flushing 52 37:11 11:59
10 327 Jane Clapp Clio 51 39:04 12:35
MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 19 James Carlton White Lake 55 18:23 5:56
2 49 Bill Agresta Hemlock 59 20:01 6:27
3 51 Bill J Keller Lansing 57 20:01 6:27
4 63 Bill C Kehoe Grand Blanc 55 20:47 6:42
5 107 Marvin Maher Clio 56 23:14 7:29
6 135 Elliott Deyo Millington 59 24:15 7:49
7 161 Kenneth C Burch Flint 57 25:31 8:13
8 174 Bob Berner Saginaw 56 25:59 8:22
9 194 Walter Wood Swartz Creek 55 27:09 8:45
10 201 Henry Gordon Jewell Gaines 57 27:38 8:54
11 245 Richard Wallen Flushing 58 31:34 10:10
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 172 Nancy Teel Flint 55 25:52 8:20
2 178 Addie Schneiderhan Grand Blanc 55 26:12 8:26
3 185 Jan Wallen Flushing 57 26:31 8:33
4 203 Shirley A Larsen Grand Blanc 55 28:00 9:01
MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 57 Lee Burch Clio 60 20:23 6:34
2 117 John Murphy Flushing 62 23:46 7:39
3 198 Ron Fizell Flint 61 27:24 8:50
4 223 Ronald L Gill Pleasant Lake 61 29:08 9:23
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 241 Patricia L Fizell Flint 60 31:12 10:03
MALE AGE GROUP: 65 - 89
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 146 Glen A Larsen Grand Blanc 65 24:53 8:01
2 197 Harrison D Hensley Pinckney 65 27:19 8:48
3 279 Edward A McLaughlin Davison 68 34:45 11:11
4 380 Wilmar Naegele Saginaw 75 58:31 18:51
FEMALE AGE GROUP: 65 - 89
PLACE O'All NAME TOWN TIMEcl PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
HEAVYWEIGHT 185-199 POUNDS
PLACE NAME TIMEcl TIMEcl PACE
===== ========================== === ======= ======= =====
1 Mark Jagos 41 19:39 18:25 5:56
2 Leo Smith Jr 40 21:40 20:26 6:35
3 Scot Reneaud 39 22:00 20:52 6:44
4 Carnell Smith 52 24:41 21:23 6:53
5 Larry Confer 39 23:35 22:23 7:13
6 Dave E MacGown 48 25:20 22:39 7:18
7 Bill Tippett 51 26:25 23:05 7:26
8 Steven Hanson 38 24:10 23:05 7:26
9 Arthur Lauderbaugh 53 27:56 24:00 7:44
10 Otha Clark 28 24:11 24:11 7:47
11 Chris Baron 28 24:11 24:11 7:48
12 Daniel Creger 29 25:48 25:48 8:19
13 Daniel Schwieman 40 27:29 25:55 8:21
HEAVYWEIGHT 200-219 POUNDS
PLACE NAME TIMEcl TIMEcl PACE
===== ========================== === ======= ======= =====
1 Bruce Alan Finney 41 20:40 19:22 6:14
2 James Patrick Neumann 41 22:49 21:23 6:53
3 Stu Allen 38 24:05 23:00 7:25
4 Scott McPeake 32 23:17 23:02 7:25
5 Sean M McLaughlin 36 24:01 23:13 7:29
6 Pedro Berlanga 38 25:00 23:52 7:41
HEAVYWEIGHT 220-OVER POUNDS
PLACE NAME TIMEcl TIMEcl PACE
===== ========================== === ======= ======= =====
1 Paul Adas 30 19:20 19:20 6:14
2 Jerry Tolsdorf 48 24:12 21:38 6:58
3 Harry G Wright 49 25:25 22:33 7:16
4 Greg Flint 35 23:25 22:46 7:20
5 Ronald Allison 35 23:39 23:00 7:25
6 Ken Geselman 41 25:02 23:27 7:33
7 Larry Salinas 48 29:32 26:24 8:30
8 Gregg A Fotenakes 43 30:00 27:45 8:56
9 Dennis Donnay 29 29:13 29:13 9:25





************ MALE OVERALL WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Robert E Hall Flint 47 30:39 9:52
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Debbie Topham Mayville 45 28:36 9:13
************ MALE MASTERS WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Mark O'Donnell Grand Blanc 46 30:50 9:56
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Stephanie Konsza Fenton 42 30:14 9:44
MALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Kellen Duke Linden 11 34:58 11:16
FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Jessica White Clio 10 37:32 12:05
MALE AGE GROUP: 20 - 29
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Sara Shanks Linden 20 37:26 12:04
2 Tammy Gwillim Swartz Creek 27 37:34 12:06
3 Bridget Clous Saginaw 28 38:37 12:26
4 Shawna Turner Swartz Creek 23 39:19 12:40
5 Tina Mitchem Davison 29 39:25 12:42
6 Angela Rhode Otisville 29 40:12 12:57
7 Christine Klein Saginaw 28 41:01 13:13
8 Julie Rees Swartz Creek 24 43:38 14:03
9 Laura Ronk Alma 26 45:57 14:48
10 Debrah Espinoza Montrose 23 55:49 17:59
MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Tresa M Reneaud Goodrich 33 34:33 11:08
2 Lynette S Bruff Clio 30 36:58 11:54
3 Patricia Johnson Flint 31 37:50 12:11
4 Connie McLean Westland 32 38:00 12:14
5 Penny J. Young Grand Blanc 34 40:17 12:59
6 Peggy Bigelow Birch Run 31 40:51 13:10
7 Ann Boller Lapeer 33 41:10 13:16
8 Cheryl Ronk Saginaw 32 45:53 14:47
9 Deana Rhoades Mt Morris 33 55:59 18:02
10 Amanda Mosqueda Saginaw 32 55:59 18:02
MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Jeanette M Wineland Swartz Creek 39 28:42 9:15
2 Johnson Lynnette Montrose 39 39:16 12:39
3 Kathy Ann Krapohl Flint 39 41:56 13:31
4 Mary Wright Swartz Creek 38 43:31 14:01
5 Diane Craft Clio 37 44:53 14:27
MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Michael A. Davis Flint 40 33:18 10:44
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Lynette Heinlein Vassar 41 33:00 10:38
2 Merri Ann Baker-Radcliffe Durand 44 33:37 10:50
3 Sharon Shearer Flushing 40 34:53 11:14
4 Nancy Durance Davison 44 35:18 11:22
5 Gail Kackley Clio 42 35:46 11:31
6 Betty Hechinger Clio 42 36:04 11:37
7 Teresa Dobis Clio 43 39:53 12:51
8 Nancy Lash Swartz Creek 42 42:53 13:49
9 Katrina M Boyer Flint 40 45:14 14:34
10 Christine Ratza Otisville 42 45:45 14:44
11 Deborah Wernette Clio 42 46:02 14:50
12 Luann J Spiker Flint 44 48:27 15:36
MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 William Kennedy Redford 47 32:01 10:19
2 Lester O Brady Grand Blanc 45 32:09 10:21
3 Michael G Warren Bridgeport 46 34:40 11:10
4 Paul O'Donnell Flint 45 35:08 11:19
5 Mark Haddow Sr Royal Oak 49 36:12 11:40
6 Donald F Vernier Davison 45 37:08 11:58
7 Michael McCann Flushing 45 39:04 12:35
8 Tom Durance Davison 47 45:16 14:35
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Carmen Glowney Grandblanc 49 36:39 11:48
2 Ann Tolsdorf Linden 48 37:11 11:59
3 Roxann Banks Otisville 49 37:22 12:02
4 Sherry Erickson Flint 46 39:27 12:43
5 Chris Vasicek Swartz Creek 46 39:36 12:45
6 Linda W Levely Royal Oak 46 41:50 13:28
7 Teri Hemingway Otisville 45 44:30 14:20
8 Pamela Clous Saginaw 49 45:00 14:30
9 Elizabeth Phillips Mt Morris 47 46:41 15:02
MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Danny Wineland Swartz Creek 50 32:23 10:26
2 David Pichey Flint 52 34:36 11:09
3 John Beason Flushing 51 38:05 12:16
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Phyllis J Anders Swartz Creek 50 35:38 11:29
2 Barbara Cheney Flint 50 36:33 11:46
3 Nancy Morley Swartz Creek 51 37:59 12:14
4 Monica Wood Swartz Creek 53 38:03 12:15
5 Jane Frasier Grand Blanc 53 39:18 12:40
6 Marcia Lauderbaugh Flint 51 42:29 13:41
MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Leonard Schott Flint 55 35:17 11:22
2 Harold A Peterson Holly 57 37:42 12:09
3 Don La Rochelle Burton 57 37:46 12:10
4 Doug Fisher Flushing 55 39:51 12:50
5 Charles L De Caire Clio 57 45:06 14:31
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Sharon Foster Fenton 58 38:36 12:26
2 Diane Ambrose Riverview 56 39:29 12:43
3 Judy Decaire Clio 55 42:54 13:49
4 Judy Perry Flint 56 44:58 14:29
MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Jesse D Foster Fenton 63 34:14 11:02
2 William R Hottinger Swartz Creek 62 35:11 11:20
3 James Vanderpool Flushing 64 35:56 11:34
4 Jerry Elliott Grand Blanc 62 37:23 12:03
5 Louis A Adams North Branch 64 42:53 13:49
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Nanette Brasier Clio 61 41:01 13:13
2 Vi D Martin Flint 63 41:54 13:30
3 Patricia Flynn Mt Morris 60 44:00 14:10
4 Joan Elliott Flushing 62 44:33 14:21
5 Rosalie Turkovics Flint 60 45:13 14:34
MALE AGE GROUP: 65 - 89
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Kenneth McKay Mt Morris 69 31:37 10:11
2 Robert H Thomas Northville 69 33:48 10:53
3 Douglas Greene Flushing 66 34:43 11:11
4 Abe Ulanoff Southfield 77 35:20 11:23
5 Bill Kelley Metamora 71 36:36 11:47
6 Henry C Rudi Flint 69 36:53 11:53
7 Spencer L Myers Grand Blanc 69 38:13 12:18
8 William A Austin Ferndale 69 48:25 15:36
FEMALE AGE GROUP: 65 - 89
PLACE NAME TOWN AGE TIMEcl PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Betty Dunlap Goodrich 67 42:41 13:45
2 Noreen Pulford Beaverton 70 44:33 14:21

CLIO, MICHIGAN
Special Thanks to Gault Race Management