MT MORRIS POKER CHALLENGE

back to results

Aug. 1, 1998

MT MORRIS POKER CHALLENGE
MT MORRIS, MICHIGAN
Special Thanks to Gault Race Management


************ MALE OVERALL WINNER ************
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Ed Kramer 17 41:46 5:37
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Ann Lindow 28 47:06 6:20
************ MALE MASTERS WINNER ************
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Larry D Whittaker 45 45:45 6:09
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Maureen P Tippen 41 53:47 7:14
MALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Yuri Zwick 11 1:04:46 8:42
FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
MALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
MALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Jeremiah Proffitt 16 47:42 6:25
2 Jack Martin 17 50:58 6:51
3 Eric Sumner 17 53:08 7:08
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Julie Martin 16 59:30 8:00
2 Aimee Brooks 16 1:11:54 9:39
3 Jill Martin 16 1:21:47 10:59
MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Sarah Frost 20 59:17 7:58
2 Colleen Carnell 24 1:09:35 9:21
MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Paul Taylor 27 42:16 5:41
2 Jeff Carto 29 56:56 7:39
3 Mark Piper 29 59:34 8:00
4 Thomas Reinecke 29 1:01:22 8:15
5 Curtis Hart 27 1:02:10 8:21
6 Jeffrey Crane 29 1:09:14 9:18
7 Todd McCredie 28 1:10:03 9:25
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Caryn Martenis 29 51:55 6:59
2 Tracey Cohen 26 55:46 7:30
3 Yvonne Shamley 29 1:03:10 8:29
4 Lisa Johnson 27 1:07:42 9:06
5 Melany Gavulic 29 1:08:57 9:16
MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Joel J Schneider 34 50:29 6:47
2 Kevin Gardner 30 55:26 7:27
3 Joseph L MacKsood 33 56:11 7:33
4 John P Mullally 33 56:18 7:34
5 Brian Warren 33 1:01:36 8:17
6 Bruce Morey 32 1:01:38 8:17
7 Jerome Peariso 34 1:03:08 8:29
8 David Hughes 31 1:07:50 9:07
9 Joe Johnston 31 1:13:04 9:49
10 Thomas E. Cousins 31 1:13:54 9:56
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Kathy Snyder 34 47:13 6:21
2 Dana Hutchison 31 1:00:28 8:07
3 Chantelle Jablonski 30 1:01:43 8:18
4 Lisa Easterwood 30 1:04:01 8:36
5 Christian L Wilhelm 31 1:06:45 8:58
6 Jana Richmond 31 1:06:51 8:59
7 Kristen L Hart 32 1:09:47 9:22
MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 David G Wolbert 39 46:44 6:17
2 Tim Fosnough 38 50:07 6:44
3 Rojelio Lara 39 50:39 6:48
4 Todd Schmiedeknecht 35 52:59 7:07
5 Steve Hackett 37 54:09 7:17
6 Gerald A Bock 35 54:11 7:17
7 Eric Masser 35 55:29 7:27
8 Dallas Rogers 38 57:31 7:44
9 Don Witherell 38 57:47 7:46
10 Dennis Rivard 38 59:32 8:00
11 Jim Lindman 36 1:00:10 8:05
12 Stu Allen 38 1:00:29 8:08
13 Ronald Allison 36 1:00:53 8:11
14 Pedro Berlanga 38 1:01:34 8:16
15 George Lee 39 1:02:11 8:21
16 Sean M McLaughlin 36 1:03:11 8:29
17 Michael Bartolac 35 1:07:34 9:05
18 Sam Crawford 39 1:29:28 12:01
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Kathleen Noble 37 54:19 7:18
2 Lynn De Grande 37 55:56 7:31
3 Nancy Eimers 35 56:21 7:34
4 Holly Edmondson 37 1:02:30 8:24
5 Susan Hall 37 1:03:01 8:28
6 Betty Mester 37 1:04:45 8:42
7 Deborah Krause 39 1:10:55 9:32
8 Krista Phegley 37 1:16:54 10:20
9 Denise Walls 38 1:21:09 10:54
10 Pamela Domanski 39 1:21:59 11:01
MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Corey Gibson 44 45:55 6:10
2 Gordon Gibson 42 47:17 6:21
3 Jim Mascow 43 50:48 6:50
4 Leo Smith Jr 40 54:03 7:16
5 Lawrence Guy 42 1:02:47 8:26
6 Timothy Mester 40 1:03:17 8:30
7 Charlie Warner 44 1:09:14 9:18
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Mel H Trowbridge 42 54:31 7:20
2 Sue Gear 43 57:40 7:45
3 Kristi Pryomski 41 58:08 7:49
4 Elaine L Delke 42 1:00:52 8:11
5 Debbie Beason 43 1:02:32 8:24
6 Diane Ruddy 43 1:05:08 8:45
7 Michelle Crandell 44 1:06:29 8:56
8 Crystal Sirignano 42 1:10:01 9:24
9 Teri McConnell 44 1:10:03 9:25
10 Ellen J Stewart-Miller 42 1:11:40 9:38
11 Elizabeth Hale 41 1:12:28 9:44
12 Joy A McClain 43 1:13:19 9:51
13 Ruth Cantor 43 1:17:27 10:24
14 Jeannie Jonassen 41 1:27:50 11:48
MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 John G Manutes 46 47:52 6:26
2 Michael L Hardy 49 51:09 6:52
3 Ron Lake 45 51:42 6:57
4 Mike Murphy 47 52:19 7:02
5 David Carey 49 53:14 7:09
6 Mark Delbrugge 47 55:07 7:24
7 Bill Fuchs 48 55:08 7:24
8 Nick Logan 46 56:06 7:32
9 John Perrine 46 57:02 7:40
10 William R Williams 45 58:06 7:48
11 David J Morin 47 59:27 7:59
12 David E Bloch 49 1:02:09 8:21
13 Frank Allen Jobe 49 1:02:15 8:22
14 Robert D Slattery 45 1:02:27 8:23
15 Gregory Cassels 46 1:02:30 8:24
16 Fred J Krause 48 1:02:43 8:26
17 Dave E MacGown 48 1:03:25 8:31
18 Gregory Schmiedeknecht 46 1:09:49 9:23
19 Kirk Schmiedeknecht 45 1:09:51 9:23
20 Michael Dach 47 1:10:01 9:24
21 Earl Gilpin 46 1:10:03 9:25
22 Lawrence La Fontaine 46 1:10:11 9:26
23 Larry Salinas 48 1:12:52 9:47
24 Curt W Johnson 47 1:15:35 10:09
25 Daniel Dobberstein 48 1:22:20 11:04
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Donna Olson 48 55:38 7:29
2 Diane Fuller 47 56:36 7:36
3 Maggy Zidar 48 57:37 7:44
4 Teresa Skaggs 46 1:09:20 9:19
5 Wendy Jamrog 48 1:09:36 9:21
6 Terrilynn Hiben 45 1:12:58 9:48
7 Diane S Jerichow 46 1:14:16 9:59
8 Marsha Schmiedeknecht 45 1:17:15 10:23
9 Beth F Brooks 48 1:21:10 10:54
10 Kristine Church 45 1:26:42 11:39
MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Alvin Hulett 52 50:10 6:44
2 Buz Nolff 50 50:18 6:46
3 John R Radcliffe 52 52:42 7:05
4 Mike Hatch 50 53:13 7:09
5 David L Kerr 51 54:31 7:20
6 Ronald Henson 53 55:16 7:26
7 Gerald Klein 52 55:44 7:29
8 Harry Garrison 53 56:39 7:37
9 Conrad Mick Scharrer 54 56:42 7:37
10 Michael A Smith 50 58:17 7:50
11 Joseph Baessler 50 1:00:27 8:07
12 Dennis L Rockwell 51 1:00:42 8:09
13 Stan Pruett 54 1:01:31 8:16
14 Bill Stratton 51 1:02:03 8:20
15 Thomas Brooks 50 1:07:04 9:01
16 Arthur F Saunders 53 1:17:14 10:22
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Nina C Bovio 52 57:09 7:41
2 Kathleen A Morse 52 1:00:04 8:04
3 Kathleen Foley 50 1:09:30 9:20
4 Mary Buginsky 52 1:10:31 9:28
5 Terry McLeod 52 1:12:23 9:43
6 Jeanne I Saunders 52 1:17:15 10:23
7 Mary Lake 54 1:18:12 10:30
8 Nita Angus 50 1:21:29 10:57
9 Wanda Merrell 54 1:22:50 11:07
10 Loretta C Ellwood 52 1:25:35 11:30
MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Thom Weddle 59 46:56 6:18
2 Paul Wheeler 55 50:44 6:49
3 Michael A Knapp 56 51:48 6:58
4 Richard Wallen 58 52:03 7:00
5 Marvin Maher 56 56:51 7:38
6 George L Gawthrop 59 1:03:06 8:29
7 Kenneth C Burch 57 1:04:48 8:42
8 Walter Wood 55 1:08:28 9:12
9 George J Skaff 55 1:09:43 9:22
10 Wayne Tucker 55 1:21:47 10:59
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Georgiann Tunningley 56 1:00:00 8:04
2 Nancy Teel 55 1:02:56 8:27
3 Cathy D Detman 59 1:04:38 8:41
4 Jan Wallen 57 1:06:01 8:52
5 Linda L Nelson 56 1:08:27 9:12
6 Shirley A Larsen 55 1:08:35 9:13
7 Joanne Evans 57 1:22:58 11:09
MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Lee Burch 60 56:18 7:34
2 Marvin Stevenson 63 57:16 7:42
3 John Murphy 62 1:01:40 8:17
4 William Wilson 62 1:09:16 9:18
5 Charles Fernette 62 1:12:17 9:43
6 William R Rude 64 1:15:52 10:11
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME AGE TIME PACE
===== ========================== === ======= =====
1 Earl Hanson 65 1:00:18 8:06
2 William Hayes 68 1:02:03 8:20
3 Herb A Spence 68 1:04:04 8:36
4 Robert Green 67 1:08:37 9:13
5 Edward A McLaughlin 68 1:26:42 11:39



************ MALE OVERALL WINNER ************
PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 1 Eric Green Auburn Hills 29 15:44 5:04
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 12 Lisa Veneziano Fenton 33 18:02 5:49
************ MALE MASTERS WINNER ************
PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 6 Manny Sanchez Saginaw 40 16:51 5:26
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 51 Kathleen Gina Ann Arbor 49 22:11 7:09
MALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 55 Jon Steinhoff Grand Blanc 12 22:38 7:18
2 66 Scott Mestrezat Grand Blanc 12 23:15 7:29
3 68 Joshua Flint Flushing 12 23:19 7:31
4 86 Niko Brown Grand Rapids 9 24:20 7:50
5 97 Brandon Fry Mt Morris 10 26:06 8:24
6 132 Sean A Trowbridge Goodrich 11 31:19 10:05
7 167 Andrei Zwick Fenton 6 37:02 11:56
FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 163 Nichole George Mt Morris 11 36:45 11:50
MALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 9 Gerald Brown II Grand Rapids 15 17:14 5:33
2 20 Joel Conn Grand Blanc 14 19:08 6:10
3 33 Adam Rose Clio 15 20:15 6:32
4 41 Nathan Belill Clio 15 21:06 6:48
5 43 Shaun Agle Grand Blanc 14 21:25 6:54
6 67 Nicolas Pipitone Mt Morris 14 23:16 7:30
7 131 Alex Briggs Mt Morris 14 31:19 10:05
FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 82 Marchelle Fuller Flushing 13 24:01 7:44
2 105 Erin Monk Frankenmuth 15 27:08 8:45
3 133 Stephanie N Slattery Mt Morris 13 31:52 10:16
MALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 2 Billy Mills Howell 18 15:54 5:08
2 5 Matthew Kaczor Freeland 17 16:48 5:25
3 8 Mike Irwin Lapeer 19 17:10 5:32
4 10 Jason Shaltz Flint 18 17:34 5:40
5 16 Doug McGaw Freeland 17 18:39 6:00
6 18 Ryan Crang Davison 17 18:59 6:07
7 32 Brett Olmsted Burton 17 20:14 6:31
8 34 Johnny Manutes Grand Blanc 17 20:17 6:32
9 35 Scott Philburn Howell 16 20:21 6:34
10 39 Keith Huckstep Mt Morris 17 20:49 6:42
11 42 Wilbur Hilton Mt Morris 18 21:07 6:48
12 50 Petrow Ghereshs Flint 16 22:09 7:08
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 28 Jackie Bucholz Holly 19 19:43 6:21
2 30 Andrea Steinhoff Grand Blanc 18 19:49 6:23
3 44 Jaime Philburn Howell 18 21:30 6:56
4 56 Jacqui Lawrence Grand Blanc 16 22:41 7:19
5 73 Randi Lawrence Grand Blanc 18 23:35 7:36
6 89 Michelle L Smith Mt Morris 18 24:50 8:00
7 91 Amanda March Mt Morris 19 25:08 8:06
8 92 Victoria Di Carlo Ann Arbor 17 25:13 8:07
9 96 Katherine Thom Howell 18 25:45 8:18
10 116 Amy Roache Mt Morris 16 28:38 9:13
MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 11 Tom Vessel Redford 21 17:54 5:46
2 15 Matt Ferguson Mt Morris 20 18:32 5:59
3 107 Michael Hargrave Swartz Creek 23 27:25 8:50
4 108 Jared Philburn Howell 22 27:29 8:51
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 3 Todd Meredith Flushing 25 15:56 5:08
2 4 Bill Walters Mt Morris 29 16:44 5:23
3 27 Paul E Robbins Holly 29 19:40 6:20
4 62 Rick Pyrett Clio 29 22:56 7:23
5 77 James Landon Flint 26 23:50 7:41
6 119 Michael Dyer Flint 29 29:16 9:26
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 78 Andrea Cullen Rochester Hills 28 23:52 7:41
2 93 Lori Dick Mt. Morris 29 25:14 8:08
MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 25 Jeffrey Sanders Metamora 33 19:37 6:19
2 36 Mike Urban Howell 31 20:28 6:36
3 40 Norman Roe Howell 31 20:52 6:43
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 46 Jacqueline Bedard Burton 32 21:37 6:58
2 103 Vichie Alaniz Flint 31 27:07 8:44
3 110 Lora Flint Flushing 32 27:31 8:52
MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 7 Tobin Jones Wixom 38 16:58 5:28
2 13 Joseph Daunt Lansing 37 18:28 5:57
3 19 Dan Powell Lapeer 37 18:59 6:07
4 31 Kirk Miller Oakland Twp 37 19:56 6:25
5 59 Donald Jacot Vassar 35 22:47 7:20
6 63 Alan Wilson Clio 36 23:01 7:25
7 64 Gene Perry Fenton 37 23:08 7:27
8 104 Larry Confer Flint 39 27:08 8:44
9 114 Robert Philburn Byron 35 28:19 9:08
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 61 Ann Yockey Saginaw 36 22:52 7:22
2 80 Ruth Lara Grand Blanc 37 23:56 7:43
3 101 Nettie Schank St Helen 37 26:39 8:35
4 120 Barbara Arline Flint 38 29:17 9:26
5 161 Barbara Van Houten Albion 37 36:41 11:49
6 192 Mary Ellen Fortenberry Flushing 36 42:48 13:47
MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 14 Gary R Duke Linden 40 18:31 5:58
2 23 David Kulchar Flushing 40 19:19 6:13
3 38 Tom Delaney Grand Blanc 43 20:45 6:41
4 48 Walter Welehodsky Flushing 42 21:53 7:03
5 49 James Krapohl Mt Morris 43 22:03 7:06
6 53 Paul Gorney Saginaw 43 22:26 7:14
7 69 James Kikkert Grandville 43 23:21 7:31
8 70 Terry Hilton Davison 40 23:23 7:32
9 84 Michael Allen Dustin Clio 44 24:13 7:48
10 87 Karl Gardner Mt Morris 43 24:21 7:51
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 75 Kim Weber Grand Blanc 40 23:38 7:37
2 125 Marcia E Smith Grand Blanc 42 30:01 9:40
3 126 Lucia Edison Mt Morris 43 30:24 9:47
4 135 Catherine McBride Holly 43 32:03 10:19
5 245 Anne Hayner South Bend 41 50:42 16:20
MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 24 Julius Tillman Mt Morris 49 19:35 6:19
2 26 Michael L. Adams Flint 47 19:40 6:20
3 52 Bill Mestrezat Grand Blanc 46 22:18 7:11
4 65 Scott Lawrence Grand Blanc 45 23:13 7:29
5 100 Michael A Van Houten Albion 45 26:22 8:30
6 115 Mike Beardslee Howell 45 28:24 9:09
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 76 LUCILLE GATES CAPAC 49 23:45 7:39
2 118 Paula Steinhoff Grand Blanc 49 29:02 9:21
3 153 Jackie Peck Flint 47 35:16 11:22
4 154 Diane Sheahan Flint 45 35:47 11:32
5 158 Shelley Roper Genesee 47 36:00 11:36
6 166 Sallie Savage Mt Morris 48 37:00 11:55
MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 47 Jim Philburn Howell 54 21:51 7:02
2 54 Dave Thurston Fowler 50 22:34 7:16
3 58 Carl Steinhoff Grand Blanc 50 22:44 7:19
4 60 James Anderson Flint 52 22:51 7:22
5 99 Thomas J Olmsted Burton 50 26:17 8:28
6 128 Michael Becker Mt Morris 50 30:32 9:50
7 244 Rick McGaw Freeland 53 50:32 16:16
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 72 Pamela J Lovell Rochester 54 23:30 7:34
2 102 Norma Shue Flint 52 26:51 8:39
3 111 Pat A Luce Swartz Creek 54 27:45 8:57
4 137 Betty Thorson Flushing 52 33:39 10:50
5 147 Roxann Guzak Flushing 52 34:43 11:11
MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 22 James Webb Clio 56 19:12 6:11
2 29 Jerry Bruce Freeland 57 19:46 6:22
3 37 Bill C Kehoe Grand Blanc 55 20:35 6:38
4 45 Jim R Sjostrom Fenton 55 21:33 6:57
5 83 Allen D Jenks Fenwick 55 24:10 7:47
6 85 Ray Clinard Holly 56 24:18 7:50
7 95 Bob Berner Saginaw 56 25:32 8:14
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 88 Marilyn Brown Davison 55 24:23 7:51
MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 90 Donald Hartz Flint 63 24:54 8:01
2 152 Richard Miller Flint 62 35:13 11:21
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 127 Patricia L Fizell Flint 60 30:30 9:49
MALE AGE GROUP: 65 - 89
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
1 79 Glen A Larsen Grand Blanc 66 23:55 7:42
FEMALE AGE GROUP: 65 - 89
PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ========================== ================= === ======= =====
HEAVYWEIGHT 185-199 POUNDS
PLACE NAME TIME TIME PACE
===== ========================== === ======= ======= =====
1 Mark A Dyer 43 23:24 22:02 7:06
2 Chris Christenson 26 27:15 27:15 8:47
HEAVYWEIGHT 200-219 POUNDS
PLACE NAME TIME TIME PACE
===== ========================== === ======= ======= =====
1 Bill R Chapman 33 18:46 18:46 6:03
2 James Patrick Neumann 42 22:41 21:32 6:56
3 Gary Jean 50 25:28 22:45 7:20
4 James Cox 28 29:18 29:18 9:26
HEAVYWEIGHT 220-OVER POUNDS
PLACE NAME TIME TIME PACE
===== ========================== === ======= ======= =====
1 Paul Adas 30 19:11 19:11 6:11
2 Ken Geselman 41 23:58 22:54 7:23
3 Greg Flint 36 23:37 23:22 7:32
4 Gregg A Fotenakes 43 28:03 26:25 8:31
5 Brent Taylor 41 29:31 28:12 9:05
6 Frank Garofalo 52 35:03 30:48 9:55



************ MALE OVERALL WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Rod Craig Bad Axe 40 26:13 8:27
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Merri Ann Baker-Radcliffe Durand 44 32:00 10:19
************ MALE MASTERS WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Luke Skywalker Canton 44 27:29 8:51
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Louise Wiggins Columbiaville 44 32:17 10:24
MALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Kellen Duke Linden 11 34:49 11:13
2 Tim Slattery Clio 14 48:23 15:35
3 Andrew Malicowski Birch Run 8 48:24 15:35
4 Michael Bernard II Mt Morris 11 49:00 15:47
FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Kristin A Slattery Mt Morris 14 48:23 15:35
MALE AGE GROUP: 20 - 29
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Kyle Phillips Mt Morris 23 45:31 14:40
FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Becky Gliniecki Flint 28 55:14 17:47
MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Michael Close Grand Blanc 30 28:45 9:16
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Peggy Bigelow Birch Run 31 38:37 12:26
2 Anna Allison Clio 33 48:12 15:31
3 Joan Miller Flint 30 50:03 16:07
4 Sherry Fisher Mt Morris 30 55:15 17:48
MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Bernadette Hill Grand Blanc 38 39:31 12:44
2 Lori Bernard Mt Morris 35 49:02 15:48
3 Shelley J Malicowski Birch Run 39 49:23 15:54
MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Dave Crockett Flint 43 34:58 11:16
2 David Decker Flushing 44 36:46 11:50
3 Daniel J Slattery South Bend 41 52:51 17:01
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Nancy Durance Davison 44 34:16 11:02
2 Ernestine Howse Detroit 44 36:00 11:36
3 Sandra Bethell Grandledge 41 36:02 11:36
4 Gloria Ladd Flint 42 36:44 11:50
5 Gayann Roos Flint 43 37:02 11:56
6 Julie Sawade Linden 44 41:15 13:17
7 Nancy Lash Swartz Creek 42 42:02 13:32
8 Mary Kratzer Mt Morris 44 43:40 14:04
9 Katherine March Mt Morris 42 48:21 15:34
10 Deborah Slattery-Neville Davison 43 52:51 17:01
11 Kathy Briggs Mt Morris 43 52:51 17:01
MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Robert E Hall Flint 48 29:29 9:30
2 Kenneth Yelle Lapeer 45 29:46 9:35
3 Hans Gorke Grand Blanc 49 30:48 9:55
4 Lester O Brady Grand Blanc 45 31:01 10:00
5 Michael G Warren Bridgeport 46 33:42 10:51
6 Donald F Vernier Davison 45 38:09 12:17
7 Michael Bernard Mt Morris 46 49:02 15:48
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Barbara Maurer Grand Blanc 46 34:02 10:58
2 Laura Gentry Linden 48 36:34 11:47
3 Sherry Erickson Flint 47 38:30 12:24
4 Elizabeth Phillips Mt Morris 47 47:07 15:11
MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 David Pichey Flint 52 34:13 11:01
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Jane Frasier Grand Blanc 53 38:55 12:32
2 Greta Perrine Flint 52 43:25 13:59
3 Carol Miller Flint 51 50:04 16:07
4 Cynthia Robbins Holly 52 52:33 16:56
MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Leonard Schott Flint 55 34:23 11:05
2 Harold A Peterson Holly 57 35:11 11:20
3 Don La Rochelle Burton 57 37:15 12:00
4 Doug Fisher Flushing 55 39:30 12:43
5 John Connolly Lapeer 56 40:48 13:09
6 Lee Perry Flint 58 49:40 16:00
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Cathy Epperson Grand Blanc 55 35:58 11:35
2 Judy I De Caire Clio 55 41:16 13:18
3 Judy Perry Flint 56 43:37 14:03
MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Jesse D Foster Fenton 63 34:23 11:05
2 James Vanderpool Flushing 64 34:41 11:10
3 Jerry Elliott Grand Blanc 62 36:54 11:53
4 Louis A Adams North Branch 64 41:53 13:29
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Marion Callis Davison 62 37:25 12:03
2 Peg Fox Lapeer 60 38:40 12:27
3 Patricia Flynn Mt Morris 60 43:24 13:59
4 Joan Elliott Flushing 62 44:19 14:17
MALE AGE GROUP: 65 - 89
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ========================== ================= === ======= =====
1 Kenneth McKay Mt Morris 69 28:01 9:01
2 Robert H Thomas Northville 69 33:53 10:55
3 Douglas Greene Flushing 66 34:16 11:02
4 Henry C Rudi Flint 69 35:52 11:33
5 Abe Ulahoff Southfield 77 37:07 11:57
6 Mick McCarty Fenton 67 37:13 11:59
7 Spencer L Myers Grand Blanc 69 38:05 12:16
8 Al Duch Swartz Creek 79 39:17 12:39

MT MORRIS, MICHIGAN
Special Thanks to Gault Race Management