Run Thru Hell

back to results

Aug. 8, 1998

Run Thru Hell
HELL, MICHIGAN
Special Thanks to Gault Race Management


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 1 Chris Wehrman Pinckney 22 53:41 5:23
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 57 Beth Homan Haslett 34 1:05:52 6:36
******************* MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 12 Jeff Martin Huntington Woods 40 59:03 5:55
******************* FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 126 Jacqueline Blair Detroit 43 1:12:00 7:12
******************* MALE GRAND MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 33 Gerard Malaczynski Bloomfield Hills 56 1:03:24 6:21
******************* FEMALE GRAND MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 175 Barbara Heys Detroit 51 1:14:49 7:29
******************* MALE SENIOR MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 56 Brian Harris Royal Oak 63 1:05:42 6:35
******************* FEMLE SENIOR MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 540 Joan Gary Fremont 61 1:36:23 9:39
MALE AGE GROUP: 1 - 14
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 225 Patrick Cain Grass Lake 14 1:18:07 7:49
2 535 Yuri Zwick Fenton 11 1:36:12 9:38
3 626 Kellen Duke Linden 11 1:46:05 10:37
FEMALE AGE GROUP: 1 - 14
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 196 Nicole Leslie Huron 13 1:16:06 7:37
2 391 Sara Vangieson Belleville 14 1:27:20 8:44
3 524 Bethany Kittle Novi 14 1:35:02 9:31
MALE AGE GROUP: 15 - 19
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 11 Kevin Pline Saint Johns 18 59:00 5:54
2 14 Andy Vyncke Marysville 18 59:38 5:58
3 15 Billy Mills 18 59:47 5:59
4 23 Nick Gow Highland 18 1:02:00 6:12
5 25 Danny Wilkerson Marysville 16 1:02:10 6:13
6 29 Matt Urbanski Findlay N 17 1:02:57 6:18
7 39 Eric Edwards Onsted 18 1:04:24 6:27
8 43 Paul Van Sickle Onsted 19 1:04:42 6:29
9 44 Joey Dolson Jackson 16 1:04:54 6:30
10 45 Kevin Strand Oak Harbor 17 1:04:55 6:30
11 47 Dominic Krupp Fostoria 16 1:05:03 6:31
12 53 Parker Rotin Grosse Pointe 18 1:05:36 6:34
13 62 Chris Wendling Sterling Hgts 16 1:06:35 6:40
14 68 Jamie Johnson Eaton Rapids 17 1:07:37 6:46
15 69 Nicholas Furlong Constantine 18 1:07:40 6:46
16 78 Jeffrey Frownfelter Jackson 17 1:08:47 6:53
17 79 Josh Sinnott Marysville 16 1:08:48 6:53
18 87 Colin Heenan Mason 19 1:09:26 6:57
19 104 Chris Kirchner Brooklyn 16 1:10:53 7:06
20 118 Mavir Gill Canton 17 1:11:38 7:10
21 123 Matthew Holdridge Toledo 17 1:11:46 7:11
22 138 Danial Sullivan Dearborn 15 1:12:58 7:18
23 144 Jonathan Grey Canton 19 1:13:20 7:20
24 147 Sean Reaume Blissfield 17 1:13:27 7:21
25 157 John Montri Ida 16 1:13:44 7:23
26 173 Michael Simon Van Buren Twp 15 1:14:42 7:29
27 188 Max McGonegal Jackson 17 1:15:22 7:33
28 230 Axel Edngland Adrian 17 1:18:17 7:50
29 231 Michael Ambs Manitou Beach 16 1:18:18 7:50
30 244 Michael Hoffman Richmond 16 1:19:15 7:56
31 257 Mark Neff Edwardsburg 16 1:19:58 8:00
32 340 Kevin Phillips Pleasant Lake 18 1:24:26 8:27
33 366 Ryan Rouse Richmond 15 1:26:05 8:37
34 367 Steve Gondek Midland 16 1:26:07 8:37
35 368 Michael Smith Midland 17 1:26:09 8:37
36 388 William Jamieson Belleville 15 1:27:14 8:44
37 450 Michael Kowalis Plymouth 19 1:30:38 9:04
38 576 Matt Latchaw Saint Johns 19 1:39:32 9:58
FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 142 Elizabeth Steirwalkt Fremont 18 1:13:07 7:19
2 146 Kristin Maine Clarkston 19 1:13:24 7:21
3 165 Tara Shamey Dearborn 19 1:14:11 7:26
4 178 Aimee Tow Sterling Heights 19 1:14:59 7:30
5 240 Vanessa Bodnar Plymouth 19 1:18:46 7:53
6 306 Abby Cordes Wauseon 17 1:22:50 8:17
7 377 Leah Smith Pinckney 19 1:26:38 8:40
8 383 Elizabeth Strasser Whitehall 17 1:26:59 8:42
9 387 Becky Weaver Jackson 15 1:27:12 8:44
10 402 Carline Leven Flushing 19 1:28:08 8:49
11 407 Tracy Snyder Fremont 15 1:28:37 8:52
12 448 Jenny Beaudoin Pinckney 19 1:30:36 9:04
13 493 Casey Alwine Constantine 16 1:33:01 9:19
14 501 Heather Phillips Lansing 16 1:33:27 9:21
15 579 Jayme Glamm North Baltimore 16 1:39:35 9:58
16 638 Brooke Burcham Montpelier 16 1:49:03 10:55
MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 6 Kory Kramer Highland 20 57:49 5:47
2 16 Brian Phillips Mt Clemens 24 1:00:19 6:02
3 21 Liang Way Chu Gross Pt Frms 20 1:01:10 6:07
4 22 David Allison Gregory 20 1:01:44 6:11
5 37 Will Sherwood Coldwater 23 1:04:01 6:25
6 41 Shawn Hansen Saginaw 20 1:04:27 6:27
7 55 Jacob Tiedt Potterville 21 1:05:41 6:35
8 65 Aaron Dean Ortonville 24 1:07:24 6:45
9 77 Carl Sping Onsted 20 1:08:34 6:52
10 89 Tom Vessell Redford 21 1:09:37 6:58
11 107 Tom Badman Bryan 20 1:11:04 7:07
12 108 Vinnie Ahuja Nn Arbor 23 1:11:13 7:08
13 111 Marty Strandberg Ypsilanti 21 1:11:25 7:09
14 117 Firas Mohdad Toledo 20 1:11:35 7:10
15 124 Paul\ Miller Ann Arbor 24 1:11:50 7:11
16 155 Jason Potter Lansing 24 1:13:40 7:22
17 170 James Schmidt Merrill 23 1:14:33 7:28
18 172 Joe Bernardi Hartland 20 1:14:39 7:28
19 176 Bryan Nance Pinckney 22 1:14:55 7:30
20 179 Scott Alexander Lansing 23 1:15:02 7:31
21 205 Christopher Seaton Woodhaven 20 1:16:39 7:40
22 215 Jamie Emerson Temperance 20 1:17:17 7:44
23 218 Dennis Carignan Howell 21 1:17:24 7:45
24 228 Matt Black Novi 24 1:18:12 7:50
25 249 Steven Stamper Camden 24 1:19:38 7:58
26 277 Matt Henning Fremont 22 1:20:57 8:06
27 295 Marc Rankin Bay City 20 1:21:58 8:12
28 314 Ben Laimon Jackson 20 1:23:03 8:19
29 401 Mark Flynn Plymouth 22 1:28:07 8:49
30 496 Andrew Kirkland Clinton 21 1:33:06 9:19
31 529 Scott Luke West Lafayette 22 1:35:41 9:35
32 555 Derek Williams Homer 21 1:37:12 9:44
33 587 Steve Unruh Mount Pleasant 22 1:40:35 10:04
34 593 Scott Lipinski Ann Arbor 22 1:41:39 10:10
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 63 Shauna Sikorksi Ann Arbor 22 1:07:05 6:43
2 106 Elyse Adelson West Bloomfield 22 1:10:56 7:06
3 159 Shannon Dickerson Kalamazoo 21 1:13:50 7:23
4 183 Amy Vernace Defiance 21 1:15:14 7:32
5 243 Sarah Roelofs Wyoming 23 1:19:04 7:55
6 269 Sara Clifford Midland 22 1:20:21 8:03
7 291 Audra Herrema East Lansing 22 1:21:31 8:10
8 327 Leslie Carlson Clawson 23 1:23:40 8:22
9 331 Jennifer Barber East Lansing 21 1:23:49 8:23
10 332 Beth Stover East Lansing 22 1:24:02 8:25
11 412 Erin Wallace Westland 21 1:28:46 8:53
12 468 Haidee Lindenberg Ann Arbor 22 1:31:43 9:11
13 474 Jill Miller Dexter 24 1:32:09 9:13
14 487 Talin Mishigian Tecumseh 21 1:32:41 9:17
15 492 Julia Locin Tipton 22 1:32:55 9:18
16 520 Monique Labadie Lansing 22 1:34:48 9:29
17 522 Kari Meyers Farmington Hills 24 1:34:51 9:30
18 526 Sharon Vennix Bay City 20 1:35:13 9:32
19 534 Amanda Peters Chesterfield 23 1:36:11 9:38
20 538 Kerri Klieman Marysville 20 1:36:18 9:38
21 585 Hadley Creech Grosse Pointe 24 1:40:28 10:03
22 615 Jessica Melcher White Lake 21 1:44:27 10:27
23 622 Allison Grotjan Ann Arbor 20 1:45:21 10:33
MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 28 Larry Bostwick Jr Pinckney 25 1:02:44 6:17
2 40 Scott Ketchum Lansing 26 1:04:26 6:27
3 51 Patrick Daugherty Britton 26 1:05:26 6:33
4 52 Scott Spaanstra Livonia 28 1:05:26 6:33
5 54 Marvin Nieman Toledo 28 1:05:36 6:34
6 59 Eric Coulter Lapeer 25 1:06:00 6:36
7 75 Brian Little Battle Creek 25 1:08:15 6:50
8 76 Bradley Zigler Plymouth 28 1:08:31 6:52
9 80 Ryan McCamman Ann Arbor 27 1:08:49 6:53
10 90 Herman Smith Farmington Hills 29 1:09:40 6:58
11 92 Daryl Springer St Clair Shores 29 1:09:45 6:59
12 99 John Rogers Columbus 27 1:10:29 7:03
13 100 Thien Nguyen Ann Arbor 28 1:10:30 7:03
14 122 Steve Dean Walled Lake 28 1:11:46 7:11
15 132 Paul Hedding Gregory 28 1:12:25 7:15
16 134 Allen Griswold Battle Creek 29 1:12:33 7:16
17 208 Brian Bediini White Lake 25 1:16:53 7:42
18 209 Jorge Baarrios Ridgetown 27 1:16:58 7:42
19 235 Clinton Sanford Redford 25 1:18:37 7:52
20 247 Neil Peplinski Schaumburg 27 1:19:35 7:58
21 253 Jeff Thomas Temperance 26 1:19:47 7:59
22 270 Peter Schaal Toledo 26 1:20:27 8:03
23 279 Chad Cromer Ypsilanti 25 1:21:02 8:07
24 305 Matt Stephens Jackson 26 1:22:48 8:17
25 312 Ian Kennedy Montague 29 1:22:59 8:18
26 321 Christopher Fisher Blissfield 25 1:23:23 8:21
27 357 Brian C Baker Big Rapids 28 1:25:28 8:33
28 360 John Moluchi Windsor 28 1:25:41 8:35
29 380 John Quayle Jr Ypsilanti 28 1:26:44 8:41
30 382 Paul Bondurant Royal Oak 28 1:26:49 8:41
31 441 Michael Hajjar Royal Oak 28 1:30:14 9:02
32 452 Bill Harvey Farmington Hills 26 1:30:42 9:05
33 472 Michael Regan East Lansing 28 1:31:54 9:12
34 486 Christopher Ptak Plymouth 26 1:32:39 9:16
35 513 Ron Teed Farmington 29 1:34:02 9:25
36 521 James Melle Fremont 29 1:34:49 9:29
37 541 Jeffrey Crane Flushing 29 1:36:24 9:39
38 560 Steven Haeseker Lansing 28 1:37:19 9:44
39 568 William Palm Royal Oak 28 1:38:36 9:52
40 598 Peter Minjoe Centerline 25 1:42:04 10:13
41 657 R Gene Darnell Ann Arbor 29 1:54:31 11:28
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 67 Ann Lindow Frankenmuth 28 1:07:35 6:46
2 149 Kasey Kidd Ann Arbor 27 1:13:30 7:21
3 164 Sandra Millies Gross Pt Frms 27 1:14:11 7:26
4 214 Tracey Cohen Farmington Hills 26 1:17:10 7:43
5 227 Ellen Erhardt Meridon 27 1:18:10 7:49
6 236 Theresa Chwoskek Milford 25 1:18:39 7:52
7 286 Shannon Shea Clinton Twp 25 1:21:11 8:08
8 313 Renee Champagne Milford 29 1:23:01 8:19
9 319 Laura Rohde Oxford 29 1:23:18 8:20
10 337 Mariza Brimhall Ann Arbor 25 1:24:19 8:26
11 364 Julie Bennett Royal Oak 26 1:26:00 8:36
12 376 Amy Masternak Livonia 29 1:26:36 8:40
13 399 Darcy Bidigare Burton 29 1:27:52 8:48
14 405 Nanette Martin Canton 26 1:28:31 8:52
15 406 Kate Foster Ann Arbor 29 1:28:32 8:52
16 498 Kari Smith South Lyon 28 1:33:14 9:20
17 554 Raissa Wilson Ann Arbor 26 1:37:09 9:43
18 569 Brooke Smith Commerce Twp 25 1:38:42 9:53
19 577 Kirsten Maurey Ann Arbor 29 1:39:34 9:58
20 581 Connie Beson Bay City 26 1:39:43 9:59
21 603 Terry Bush Swartz Creek 26 1:42:38 10:16
22 614 Rita Lavetz Fenton 29 1:44:12 10:26
23 639 Tracey Park Romeo 26 1:49:05 10:55
24 642 Connie Miller Beavercreek 29 1:49:30 10:57
25 648 Sarah Prush Westland 26 1:51:27 11:09
26 656 Anne Darnell Ann Arbor 29 1:54:30 11:27
27 658 Tina Tippett Grand Blanc 26 1:55:06 11:31
28 676 Elysia Borowy Cl 26 2:04:47 12:29
MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 2 Dave Peterson Northville 32 55:51 5:36
2 3 Carl Willits Mason 32 56:55 5:42
3 5 Patrick Benedict Ann Arbor 32 57:38 5:46
4 9 Gerard Donakowski Ann Arbor 32 58:17 5:50
5 10 Jim Heebsh Bloomfield Hills 33 58:40 5:52
6 30 Michael Derbyshire Leamington, Ont 30 1:03:03 6:19
7 35 Dan Schroeder Grand Rapids 32 1:03:40 6:22
8 49 Eric Sturm Royal Oak 32 1:05:14 6:32
9 66 Nick Stration Keego Harbor 32 1:07:33 6:46
10 73 Greg Lecours Windsor 32 1:07:59 6:48
11 83 Thomas Eberts Saline 33 1:09:05 6:55
12 88 Daryl Jenks Novi 34 1:09:29 6:57
13 95 Jeff St Miklosi Ypsilanti 32 1:10:03 7:01
14 105 Jeff Roman Fenton 31 1:10:55 7:06
15 110 Paul Adas Flint 30 1:11:17 7:08
16 114 Scott Goldstein West Bloomfield 34 1:11:30 7:09
17 128 Dwight Gilbert Pinckney 32 1:12:11 7:14
18 130 Ronny O'Connor Clio 34 1:12:19 7:14
19 131 Craig Boewe Farmington Hills 33 1:12:22 7:15
20 150 Joel Schneider Flint 34 1:13:32 7:22
21 151 Kurt Geister Howell 33 1:13:34 7:22
22 162 Alex Klos Ann Arbor 30 1:14:03 7:25
23 174 Gene Schmidt Saginaw 34 1:14:45 7:29
24 177 Abel Rosado Angola 33 1:14:58 7:30
25 197 Dean Fuller Flint 34 1:16:07 7:37
26 201 David Van Zaoten Royal Oak 33 1:16:22 7:39
27 207 Kirk Anlijian Westland 33 1:16:49 7:41
28 216 Brent Bodnar Lansing 32 1:17:18 7:44
29 220 Todd Bruder Milford 31 1:17:29 7:45
30 221 Kelly Moffatt Lansing 34 1:17:31 7:46
31 258 Paul Pomiville Howell 31 1:19:59 8:00
32 262 Richard Wilson Lansing 34 1:20:09 8:01
33 292 David Simon Saginaw 31 1:21:35 8:10
34 308 Marty Rupp Pettisville 33 1:22:51 8:18
35 315 Phillip Weiss Ypsilanti 31 1:23:11 8:20
36 330 Chris Fenton Brighton 34 1:23:46 8:23
37 336 Fabian Pugliese Woodbridge 31 1:24:18 8:26
38 348 Scott Schuetle Flushing 32 1:25:01 8:31
39 362 David Ybarra Battle Creek 34 1:25:51 8:36
40 363 Gregg Leshman Southfield 32 1:25:59 8:36
41 369 Kristofer Forsyth Livonia 32 1:26:13 8:38
42 384 John C. Travis Milan 31 1:27:06 8:43
43 392 Jeff S Anderson Lansing 34 1:27:23 8:45
44 397 Thomas Brazina Richland 34 1:27:37 8:46
45 400 Jerry Brown Novi 31 1:27:55 8:48
46 415 Anthony W Dalimonte Livonia 34 1:29:01 8:55
47 436 Chris Sweetman Fenton 31 1:30:00 9:00
48 438 Norman Roe Jre Howell 31 1:30:06 9:01
49 442 John Alsburg 30 1:30:16 9:02
50 507 Tim Tremain Tecumseh 31 1:33:45 9:23
51 533 Joseph Henninger Knoxville 34 1:36:09 9:37
52 548 Steven Schutster Farmington 30 1:36:45 9:41
53 572 Jeff Singer Plymouth 34 1:38:59 9:54
54 573 Dave Savageau Redford 34 1:39:14 9:56
55 608 John Cathel Ferndale 31 1:42:52 10:18
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 238 Tracey Sahouri Fenton 31 1:18:41 7:53
2 246 Gloria Maki Flint 34 1:19:19 7:56
3 248 Lisa Bach Columbiaville 31 1:19:37 7:58
4 275 Elise Singer Windsor 30 1:20:47 8:05
5 294 Darla Brown Lansing 34 1:21:48 8:11
6 320 Deanne Eckles Okemos 30 1:23:22 8:21
7 334 Indira Misra Birmingham 30 1:24:08 8:25
8 341 Barbara MacKey Gross Pt Frms 31 1:24:30 8:27
9 359 Beth Ristow Eastpointe 34 1:25:35 8:34
10 365 Paulette Hoose Fenton 31 1:26:04 8:37
11 371 Angela Salas Adrian 32 1:26:17 8:38
12 395 Caroline Cherwalk Weatland 30 1:27:33 8:46
13 398 Cathy Hochn Rocky River 32 1:27:51 8:48
14 414 Allyce Buursma Byron Center 34 1:28:50 8:53
15 434 Kelley Ayotte New Haven 32 1:29:56 9:00
16 449 Martha Ramsdell Farmington Hills 30 1:30:37 9:04
17 453 Lisa Love Novi 34 1:30:45 9:05
18 462 Margaret Packus Fraser 32 1:31:14 9:08
19 471 Madeleine Barkey Ferndale 34 1:31:51 9:12
20 479 Lisa Burgess Ypsilanti 33 1:32:26 9:15
21 480 Marie Paskan Ypsilanti 34 1:32:26 9:15
22 499 Victoria Orrego Okemos 30 1:33:14 9:20
23 502 Christine Coleman Bellville 31 1:33:31 9:22
24 506 Annette Dourette Tecumseh 34 1:33:44 9:23
25 537 Chantelle Jablonski Linden 30 1:36:16 9:38
26 542 Cherie Adkins Ypsilanti 30 1:36:28 9:39
27 546 Michelle Farrar Saline 30 1:36:44 9:41
28 549 Rhonda Parker Davison 34 1:36:47 9:41
29 558 Kristin Purdon Ypsilanti 30 1:37:14 9:44
30 565 Fumie Nishiyama Farmington Hills 33 1:38:10 9:49
31 583 Deborah Geyrran Scotts 31 1:40:24 10:03
32 588 Lynn Bell Eastpointe 31 1:40:42 10:05
33 590 Caroline Gernand Huntington 34 1:40:58 10:06
34 652 Beth Klucevek Howell 33 1:51:56 11:12
35 662 Mary Pierce Canton 32 1:58:57 11:54
MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 4 Jerry Conners Brighton 35 57:04 5:43
2 7 Michael White Holt 38 58:10 5:49
3 8 Eric Stuber Lansing 35 58:11 5:50
4 17 Todd Kelly Troy 37 1:00:29 6:03
5 26 Rick Armes Maybee 38 1:02:25 6:15
6 34 Perry Badia South Lyon 37 1:03:37 6:22
7 36 Larry Gutierrez Fenton 37 1:03:58 6:24
8 46 Dave Verbrugge Milford 37 1:04:58 6:30
9 64 Mark Vande Velde Sterling Hts 38 1:07:21 6:45
10 70 Gavin Stuart Chatham, Ont 37 1:07:45 6:47
11 72 Thomas Zarzycki Harrison Twp 39 1:07:55 6:48
12 74 John Buursma Byron Center 35 1:08:13 6:50
13 81 C Raymond Bingham Brighton 37 1:08:58 6:54
14 85 John Kamm Gross Pt Frms 36 1:09:15 6:56
15 96 Doug Stadel Lansing 38 1:10:12 7:02
16 98 David Bach Ann Arbor 39 1:10:23 7:03
17 109 Stephen Dunn Franklin 37 1:11:16 7:08
18 120 David M Czapor Bloomfield Hills 39 1:11:40 7:10
19 125 Ken Walits Grand Rapids 37 1:11:58 7:12
20 139 David Fortunato Canton 37 1:12:59 7:18
21 140 Mark Bamia Livonia 38 1:13:01 7:19
22 161 Vernon Oard Grand Rapids 37 1:13:54 7:24
23 181 Reed Swanson Richmond 38 1:15:09 7:31
24 184 Tom Coleman Portage 37 1:15:15 7:32
25 193 Ben Waggoner Maumee 35 1:15:45 7:35
26 198 Brian Biebyck Auburn Hills 39 1:16:13 7:38
27 200 David Corder Manitou Beach 36 1:16:18 7:38
28 202 Bruce Moore Berkley 38 1:16:26 7:39
29 204 Michael Whitworth Jackson 38 1:16:38 7:40
30 211 Tom Wrenbeck Livonia 37 1:17:03 7:43
31 226 Bob Yopko Chelsea 38 1:18:08 7:49
32 229 Sean Campbell Franklin 39 1:18:15 7:50
33 239 James Morgan Perry 39 1:18:43 7:53
34 245 Joe Kennedy Saline 36 1:19:16 7:56
35 255 Chuck Withey Webberville 36 1:19:54 8:00
36 256 Alan Janssen Fenton 35 1:19:54 8:00
37 280 Tom Seyfried Ann Arbor 38 1:21:03 8:07
38 288 Ken Guillard Saint Ignace 39 1:21:19 8:08
39 302 Mark Randall Farmington 36 1:22:40 8:16
40 325 Mark Rechter Ann Arbor 37 1:23:38 8:22
41 326 Kevin Adair Grand Rapids 39 1:23:39 8:22
42 342 Howard Cook Sterling Hts 36 1:24:33 8:28
43 379 Sean Munn Mason 35 1:26:43 8:41
44 390 Timothy F Metcalf Dearborn 36 1:27:18 8:44
45 393 Joseph Dunovan Dewitt 37 1:27:24 8:45
46 394 William Chiola Dearborn Hts 39 1:27:32 8:46
47 409 George Lee Grand Blanc 39 1:28:42 8:53
48 410 Larry Confer Flint 39 1:28:43 8:53
49 417 Brian Harbaugh South Lyon 35 1:29:09 8:55
50 422 Dallas Rogers Flint 38 1:29:22 8:57
51 430 Jack Lantz Mesick 39 1:29:46 8:59
52 444 Carter Sherline Ann Arbor 38 1:30:23 9:03
53 445 Jack Sullens Windsor, Ont 37 1:30:28 9:03
54 460 Don Pawlik Clarkston 38 1:31:09 9:07
55 464 Mark Eberling Cleveland 38 1:31:28 9:09
56 483 Michael Morales Clinton Twp 37 1:32:36 9:16
57 491 Rob Wells Battle Creek 39 1:32:52 9:18
58 497 Merle R. Dech Jr. Toledo 36 1:33:11 9:20
59 509 Ted Klemm Tecumseh 36 1:33:48 9:23
60 516 John Check Dearborn 38 1:34:24 9:27
61 527 Hector Llerena Lansing 36 1:35:28 9:33
62 528 Michael Schara Birmingham 37 1:35:37 9:34
63 556 Michael Bartolac Dearborn Heights 35 1:37:13 9:44
64 582 Patrick Convery Toledo 35 1:40:09 10:01
65 609 Luther Latchaw Bath 37 1:43:00 10:18
66 612 Pete Miller Ann Arbor 39 1:43:33 10:22
67 627 Jed Henry Winters Saint Clair 39 1:46:30 10:39
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 102 Sheilah Robertson East Lansing 39 1:10:38 7:04
2 129 Wanda Gunderson Whitmore Lake 39 1:12:15 7:14
3 169 Leslie Gaines Okemos 38 1:14:27 7:27
4 259 Jodee Hunt Grand Rapids 38 1:20:01 8:01
5 268 Myrna Unger Crawfordville 36 1:20:15 8:02
6 274 Lori Wadsworth Redford 38 1:20:45 8:05
7 290 Ann Minick East Lansing 37 1:21:25 8:09
8 323 Sharon Gerrish Dewitt 35 1:23:30 8:21
9 328 Ann E. Gere Monroe 35 1:23:43 8:23
10 344 Pamela Iden Davison 37 1:24:37 8:28
11 353 Jan Wiseman Ypsilanti 39 1:25:18 8:32
12 375 Diane Yankosky Homer 35 1:26:33 8:40
13 385 Lori Burcham Montpelier 39 1:27:07 8:43
14 425 Holly Edmondson Flushing 37 1:29:27 8:57
15 446 Leslie Wier Kalmazoo 36 1:30:31 9:03
16 458 Lynn Hoehn Perrysburg 37 1:30:58 9:06
17 473 Marilyn Barger Tallahassee 36 1:32:02 9:13
18 489 Gaylynn Close Grand Blanc 35 1:32:46 9:17
19 503 Grace Willer Maybee 38 1:33:32 9:22
20 515 Liss Portt Highland 37 1:34:15 9:26
21 530 Sandy Smith Fenton 38 1:35:42 9:35
22 550 Liz Bailey Milford 37 1:37:01 9:43
23 564 Sara Figueroa Fraser 38 1:38:05 9:49
24 575 Diane McAlister Millington 36 1:39:30 9:57
25 584 Kila Kindig Ypsilanti 37 1:40:27 10:03
26 586 Janice Bambusch Marysville 37 1:40:29 10:03
27 613 Donita Potts Lennon 36 1:43:49 10:23
28 620 Corinne Gill Livonia 37 1:44:58 10:30
29 632 Patricia Sawdog Mason 38 1:47:37 10:46
30 634 Debbie Ratliff Brighton 39 1:47:43 10:47
31 641 Carol Blankenship Wpaft 38 1:49:20 10:56
32 643 Joan Miller Ann Arbor 36 1:49:30 10:57
33 667 Nora Grambau Port Huron 35 2:00:28 12:03
34 673 Carole Carpenter Davison 37 2:03:38 12:22
MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 18 Richard Dunigan Dearborn 41 1:00:47 6:05
2 20 Joe Lasher Marysville 41 1:00:57 6:06
3 24 Richard Bega Annarbor 42 1:02:00 6:12
4 31 Tim Emmett Redford 42 1:03:08 6:19
5 38 John Rivard Dearborn 42 1:04:03 6:25
6 48 James Fanning Toledo 42 1:05:05 6:31
7 58 Rick Burcham Montpelier 44 1:05:54 6:36
8 60 Gary Schuurman Windsor 41 1:06:01 6:36
9 61 Jeff Barnett Ann Arbor 43 1:06:32 6:40
10 71 Chris Alef Sterling Hts 44 1:07:49 6:47
11 82 Tom Schiel Midland 40 1:09:04 6:55
12 93 Gary Duke Linden 40 1:09:55 7:00
13 94 Ray Conville Harper Woods 40 1:09:57 7:00
14 101 Tom Brown Ann Arbor 40 1:10:35 7:04
15 103 Roger Luckhardt Westland 42 1:10:53 7:06
16 112 Bob Simms Flint 44 1:11:26 7:09
17 113 Thomas Adams Byron 40 1:11:27 7:09
18 116 Mike Burgie Colorado Springs 42 1:11:34 7:10
19 127 Gary Squire Wayne 42 1:12:05 7:13
20 137 Rique Campa Perry 42 1:12:53 7:18
21 141 Paul Gulewich Waterford 44 1:13:02 7:19
22 153 Thomas Bennett West Bloomfield 43 1:13:38 7:22
23 163 David Lambert Troy 40 1:14:03 7:25
24 168 Ken Davenpport Detroit 44 1:14:27 7:27
25 180 Kenneth Castle Ann Arbor 40 1:15:05 7:31
26 182 Michael Markie Roseville 43 1:15:13 7:32
27 189 Bertram Scott Detroit 44 1:15:32 7:34
28 195 Michael Smith Midland 41 1:16:05 7:37
29 224 Bruce Howard Lansing 44 1:18:04 7:49
30 232 Philip Beebe East Lansing 44 1:18:24 7:51
31 233 Lewis Doot Farmington Hills 43 1:18:24 7:51
32 234 John Mead Battle Creek 44 1:18:26 7:51
33 237 Paul Gelinas Ypsilanti 43 1:18:41 7:52
34 252 Dan Williams Homer 40 1:19:47 7:59
35 272 Brad Emons Plymouth 43 1:20:36 8:04
36 282 Wallace Cain Grass Lake 40 1:21:04 8:07
37 300 Fred Warner Dimondale 41 1:22:31 8:15
38 311 John Bodley Ann Arbor 43 1:22:57 8:18
39 318 Brian Bess Lansing 42 1:23:17 8:20
40 322 Gary Ball Saint Johns 43 1:23:29 8:21
41 324 Larry Slagell Howell 41 1:23:33 8:22
42 335 Denise Kutchins Royal Oak 42 1:24:16 8:26
43 343 James Falls Rochester Hills 44 1:24:35 8:28
44 346 Lou Burgess Okemos 44 1:24:55 8:30
45 352 Bert Wagner Gregory 44 1:25:11 8:32
46 355 Robert Kozlowski Southgate 42 1:25:23 8:33
47 370 Larry Cusack Bloomfield Hills 44 1:26:15 8:38
48 408 Gary Hanalee Detroit 43 1:28:39 8:52
49 416 Edison Strong East Lansing 42 1:29:02 8:55
50 419 Bill Potapa Jenison 42 1:29:17 8:56
51 420 Larry Nichols A 42 1:29:19 8:56
52 421 Bob Brewster Az 42 1:29:19 8:56
53 429 Bruce Kittle Novi 44 1:29:42 8:59
54 435 Chuck Ferrell New Haven 42 1:29:57 9:00
55 439 George Rasch Flint 44 1:30:07 9:01
56 459 Phil Wade Belleville 44 1:31:08 9:07
57 477 Don Duda Novi 44 1:32:21 9:15
58 481 Rick Barry Montpelier 43 1:32:34 9:16
59 484 Tom Schultz Farmington Hills 44 1:32:37 9:16
60 495 Jerome Solomon Livonia 41 1:33:05 9:19
61 500 Jeff Katz Flint 43 1:33:23 9:21
62 508 Randy Kessler Milford 43 1:33:45 9:23
63 510 Mark Souber New Plymouth 40 1:33:53 9:24
64 523 Timothy Sullivan Dearborn 43 1:34:56 9:30
65 543 Dale Sleep Clarkston 44 1:36:29 9:39
66 551 Jeffrey Nyquist Okemos 43 1:37:02 9:43
67 559 Paul Olejniczak Chelsea 40 1:37:16 9:44
68 563 John Skrzypiec Birmingham 42 1:37:55 9:48
69 571 Dennis Lovejoy Grand Blanc 41 1:38:45 9:53
70 574 Jim Rainbolt Northville 42 1:39:18 9:56
71 580 Burt Salinger Franklin 42 1:39:38 9:58
72 597 Stanley Urbiel Redford 43 1:41:56 10:12
73 611 Art Wood Inkster 41 1:43:26 10:21
74 624 Jim Reitz Plymouth 42 1:46:00 10:36
75 631 Frank Suchara Dearborn 44 1:47:25 10:45
76 650 Mark Howell Lansing 40 1:51:38 11:10
77 664 Bruce Ericson Franklin 42 1:59:58 12:00
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 186 Michelle Jo Dvorak Burton 44 1:15:18 7:32
2 212 Gina Norris Detroit 41 1:17:04 7:43
3 276 Kristi Pryomski Holly 41 1:20:55 8:06
4 456 Carmen Howard Warren 42 1:30:55 9:06
5 525 Pamela Townsend Midland 41 1:35:06 9:31
6 570 Val Settle Milford 41 1:38:44 9:53
7 596 Cheryl Woods Whitmore Lake 44 1:41:49 10:11
8 605 Kim Raubinger Swartz Creek 40 1:42:43 10:17
9 610 Sue Wade Belleville 44 1:43:08 10:19
10 617 Rachel Armant Grosse Pt Farms 42 1:44:40 10:28
11 625 Dawn Smith Farmington Hills 43 1:46:00 10:36
12 636 Ruth Zwick Fenton 42 1:48:00 10:48
13 646 Vicki Hellier New Plymouth, Nz 43 1:50:49 11:05
14 651 Joy McClain Genesee 43 1:51:50 11:11
15 654 Nancy Abeare Davison 43 1:52:13 11:14
16 665 Susan Williams Franklin 40 1:59:57 12:00
MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 13 Paul Hoover Tallahassee 48 59:27 5:57
2 27 Bill Baker Haslett 45 1:02:38 6:16
3 32 Michael Stone Southfield 47 1:03:19 6:20
4 86 Steve Miller Eaton Rapids 46 1:09:21 6:57
5 97 David Luckhard Ypsilanti 47 1:10:21 7:03
6 119 Tony Lopetrone Birmingham 47 1:11:39 7:10
7 121 Cornelius Wright Detroit 49 1:11:45 7:11
8 133 David Crary Ann Arbor 47 1:12:28 7:15
9 135 Jesse Lothamer Okemos 48 1:12:39 7:16
10 136 Michael Smith Ann Arbor 48 1:12:41 7:17
11 143 Jim Hood Adrain 49 1:13:12 7:20
12 145 Tim Roonet Findlay 46 1:13:21 7:21
13 154 Ron Lake Clarkston 45 1:13:38 7:22
14 156 Gary Vynvke Port Huron 45 1:13:42 7:23
15 158 Darryl Stanbrough Oak Park 46 1:13:48 7:23
16 160 Dick Miles East Lansing 46 1:13:53 7:24
17 166 John Dickson Clarkston 45 1:14:24 7:27
18 185 Rick Griffin Ann Arbor 48 1:15:16 7:32
19 191 Bill Johnson Williamston 47 1:15:42 7:35
20 192 Tom Stierwalt Fremont 48 1:15:43 7:35
21 194 Douglas Hoheuberger Sherwood 49 1:15:59 7:36
22 210 Neil Lonehurst Ann Arbor 49 1:17:01 7:43
23 213 Bob Cranson Ypsilanti 49 1:17:08 7:43
24 223 Robert Mowatt Frankenmuth 47 1:18:00 7:48
25 254 Bob Gallinat South Lyon 45 1:19:51 8:00
26 261 Randall Fox Chelsea 46 1:20:07 8:01
27 263 Ron Carpenter Hudson 48 1:20:10 8:01
28 264 Jeff Gabel Fremont 45 1:20:11 8:02
29 265 Richard Walker Monroe 48 1:20:12 8:02
30 267 Mark Couzens Auburn Hills 49 1:20:15 8:02
31 271 Gregg Glamm North Baltimore 46 1:20:29 8:03
32 281 Fred Stinson Chelsea 46 1:21:03 8:07
33 283 Dave Mahar Dowagiac 48 1:21:08 8:07
34 289 Ronald Maki Lansing 46 1:21:23 8:09
35 298 Rick Kutchins Royal Oak 46 1:22:14 8:14
36 299 Ross Motell Brighton 45 1:22:22 8:15
37 304 Dave Herring Okemos 49 1:22:47 8:17
38 310 Jon Biggs Adrian 45 1:22:56 8:18
39 329 George Stafford Mason 45 1:23:45 8:23
40 339 Bill Fuchs Kimball Township 48 1:24:24 8:27
41 347 Perry Helm Walled Lake 47 1:24:59 8:30
42 350 Charlie Pierson Canton 49 1:25:08 8:31
43 354 Steve Short Lincoln Park 46 1:25:19 8:32
44 373 Michael Golombek Dearborn 46 1:26:23 8:39
45 374 Thomas Bopp Royal Oak 47 1:26:30 8:39
46 389 John Koenig Ann Arbor 48 1:27:17 8:44
47 396 Joe Gottler Mayville 45 1:27:34 8:46
48 404 Jerry Conklin Midland 45 1:28:21 8:51
49 423 Greg Cassels Flushing 46 1:29:23 8:57
50 437 Mike Thompson Flint 47 1:30:02 9:01
51 443 George Zemnickas Clarkston 45 1:30:19 9:02
52 454 Dave Morin Saginaw 48 1:30:50 9:05
53 455 Terry L Skank Swartz Creek 47 1:30:54 9:06
54 461 Jim Garfield Flint 47 1:31:11 9:08
55 465 Timothy Gordon Dewitt 47 1:31:40 9:10
56 466 Stephen Beckman Ann Arbor 47 1:31:41 9:11
57 467 Pat Drouillard A'burg 45 1:31:41 9:11
58 476 Tom Miskell Rochester Hills 48 1:32:20 9:14
59 511 Kenneth Tack Brighton 48 1:33:58 9:24
60 514 Colin Hellier New Plymouth, Nz 48 1:34:04 9:25
61 518 Ron Lindgren Ann Arbor 45 1:34:42 9:29
62 519 Earl Gilpin Flint 46 1:34:45 9:29
63 532 Robert Tinetti Davison 49 1:36:01 9:37
64 539 William Zemnickas Lapeer 49 1:36:19 9:38
65 547 Michael Gondek Midland 49 1:36:44 9:41
66 561 Jim Soule De Witt 47 1:37:21 9:45
67 567 Rich Haring Portage 47 1:38:24 9:51
68 578 William Williams Clio 45 1:39:34 9:58
69 589 Donald Melcher White Lake 45 1:40:53 10:06
70 595 Michael Dach Flint 47 1:41:41 10:11
71 599 Fred Freeman Farmington Hills 49 1:42:15 10:14
72 618 Randy Armant Grosse Pt Farms 46 1:44:41 10:29
73 621 Ralph Waite Lima 49 1:45:12 10:32
74 645 Larry Ross Fenton 47 1:50:18 11:02
75 666 Daniel Dobberstein Saginaw 48 2:00:10 12:01
76 674 Ron McGraw St Clair Shores 49 2:03:42 12:23
77 677 Greg Wills Brighton 49 2:05:52 12:36
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 217 Donna Olson Bloomfield Hills 48 1:17:21 7:45
2 273 Louise Forsythe Okemos 48 1:20:38 8:04
3 285 Sharleen Sakai Okemos 46 1:21:11 8:08
4 293 Nancy Majdyka Brighton 48 1:21:42 8:11
5 301 Kris Cadwell Lansing 46 1:22:34 8:16
6 333 Kathleen Gina Ann Arbor 49 1:24:06 8:25
7 338 Nikki Rector South Bend 48 1:24:23 8:27
8 358 Diane Patton Belleville 45 1:25:30 8:33
9 470 Nancy Broadbridge Birmingham 45 1:31:49 9:11
10 482 Jackie Cadwell Lansing 48 1:32:35 9:16
11 494 Jan Ford Belleville 46 1:33:03 9:19
12 601 Nancy Dailey Delta 47 1:42:33 10:16
13 616 Val Schnable Lansing 46 1:44:31 10:28
14 661 Myriam Maas Ypsilanti 46 1:57:47 11:47
MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 84 Tom Henderson St Clair Shores 50 1:09:13 6:56
2 91 Sam Underwood East Lansing 50 1:09:41 6:59
3 148 Bob Parsons Oak Park 51 1:13:29 7:21
4 152 Ed Valentine Gross Ile 50 1:13:36 7:22
5 167 Eduardo Munoz Jr St Clair Shores 50 1:14:26 7:27
6 203 Tom Gray Ann Arbor 52 1:16:34 7:40
7 206 Ron Doering Portage 53 1:16:48 7:41
8 241 Jim Patton Belleville 51 1:19:02 7:55
9 250 William Garrity Ann Arbor 50 1:19:39 7:58
10 251 Gregory Rankin Bay City 52 1:19:41 7:59
11 266 Tony Shelbourn Whitehouse 52 1:20:14 8:02
12 287 Tom Santoro Gregory 54 1:21:13 8:08
13 297 Gale Crenshaw Monroe 51 1:22:07 8:13
14 307 Bill Anderson Westland 54 1:22:51 8:18
15 316 Paul Garko Davisburg 50 1:23:12 8:20
16 317 Phil Hartley Northville 52 1:23:13 8:20
17 349 William Fletcher Livonia 53 1:25:04 8:31
18 361 Howard Warren West Bloomfield 52 1:25:48 8:35
19 372 Douglas Bradley Dearborn 54 1:26:22 8:39
20 378 Dave McMahon Okemos 50 1:26:40 8:40
21 386 John Higgs Findlay 53 1:27:12 8:44
22 427 Joe Spurgeon Clarkston 53 1:29:31 8:58
23 428 Anthony E Dalimonte Livonia 54 1:29:37 8:58
24 457 Charles Belfield Montgomery 51 1:30:56 9:06
25 463 Mike Ryan Ann Arbor 54 1:31:22 9:09
26 469 Gary D. Matthews Ann Arbor 53 1:31:44 9:11
27 485 Clair Risner Stockbridge 53 1:32:38 9:16
28 490 Bill Ling Jonesville 51 1:32:50 9:17
29 531 Thomas Cameron Rochester Hills 50 1:35:59 9:36
30 552 David Davis Saline 50 1:37:02 9:43
31 553 Glenn Pelot Detroit 52 1:37:04 9:43
32 594 John Walton Williamston 51 1:41:41 10:11
33 600 Gary Shaffer Mdland 51 1:42:26 10:15
34 602 Marlin Short Wauseon 50 1:42:35 10:16
35 623 Michael Niemexyk Swartz Creek 50 1:45:23 10:33
36 653 Tom Carolan Okemos 50 1:52:11 11:14
37 659 Steve Browns Kalamazoo 50 1:56:47 11:41
38 668 Richard Tournier Grand Haven 52 2:00:38 12:04
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 222 Carolin Dick Ann Arbor 50 1:17:58 7:48
2 242 Kay Heinrichs Toledo 51 1:19:04 7:55
3 284 Nina Bovio Brighton 52 1:21:10 8:07
4 303 Brenda Burton Stanton 50 1:22:45 8:17
5 426 Laura Schultz El 50 1:29:28 8:57
6 433 Donna Baker Kalamazoo 51 1:29:56 9:00
7 447 Carol A Swaney Ann Arbor 54 1:30:32 9:04
8 557 Cindy Goodhue Milford 52 1:37:13 9:44
9 591 Doris Chelune Saline 54 1:41:00 10:06
10 629 Mary Steinhauser La Salle 53 1:46:41 10:41
11 633 Linda Carr Ann Arbor 51 1:47:41 10:47
12 672 Brenda Njiwaji Detroit 54 2:03:25 12:21
MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 42 James Carlton Union Lake 55 1:04:29 6:27
2 50 Doug Goodhue Milford 56 1:05:20 6:32
3 115 Jerry Bruce Freeland 57 1:11:30 7:09
4 171 Kurt Makowski Windsor, Ont 58 1:14:38 7:28
5 187 Bill Hill Whitmore Lake 55 1:15:20 7:32
6 190 Bill Roney Clinton Twp 57 1:15:36 7:34
7 260 Sam S. Hopeck Walled Lake 56 1:20:02 8:01
8 296 David Scarlin Redford 56 1:22:00 8:12
9 309 Ron Berby Mason 56 1:22:52 8:18
10 351 Bill Kehoe Grand Blanc 55 1:25:10 8:31
11 356 Randy MacArthur Walled Lake 55 1:25:25 8:33
12 403 Art Kitze Southlyon 59 1:28:13 8:50
13 413 Jim R Sjostrom Fenton 55 1:28:49 8:53
14 424 Phil Meyers Ann Arbor 57 1:29:27 8:57
15 431 Carl Lutzka Gobles 55 1:29:49 8:59
16 475 Mark De Lucia Livonia 57 1:32:16 9:14
17 512 Cy Steinhauser La Salle 56 1:34:00 9:24
18 517 Patrick Roche Troy 58 1:34:29 9:27
19 562 Paul Hakes Homer 55 1:37:44 9:47
20 566 Richard Vile Jr Dexter 55 1:38:19 9:50
21 592 Harry Lindback Dearborn Heights 57 1:41:37 10:10
22 604 Herb Silverman Ann Arbor 56 1:42:40 10:16
23 607 Larry Brown St Johns 57 1:42:49 10:17
24 619 Hideo Soneoka Ann Arbor 55 1:44:53 10:30
25 640 James Park Romeo 56 1:49:05 10:55
26 647 Larry Maas Ypsilanti 58 1:51:10 11:07
27 649 Hong Cook Gross Pt Frms 59 1:51:35 11:10
28 663 Jerry Kandziola Marysville 58 1:59:00 11:54
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 504 Nancy Teel Flint 55 1:33:36 9:22
2 536 Janet De Lucia Livonia 56 1:36:13 9:38
3 545 Dale Crowfoot Ann Arbor 55 1:36:36 9:40
4 630 Ann MacArthur Walled Lake 56 1:47:10 10:43
MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 199 Peter Polideri Franklin 60 1:16:17 7:38
2 278 Marvin Stevenson Rochester Hills 63 1:20:58 8:06
3 345 Darrell McKee Harrison Twp 64 1:24:50 8:29
4 418 Eugene Keyandwy Dearborn Hts 64 1:29:16 8:56
5 432 Bernd Mueller Taylor 62 1:29:53 9:00
6 440 Richard Wiedmayer Ann Arbor 61 1:30:10 9:01
7 544 Ron Fizell Flint 61 1:36:31 9:40
8 628 Donald Johnston Ann Arbor 63 1:46:31 10:40
9 660 Dick West Oak Park 62 1:57:45 11:47
10 669 Don Hadley Farmington 64 2:01:27 12:09
11 670 William R Rude Lansing 64 2:01:41 12:10
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 644 Eleanor Shaw Ann Arbor 61 1:50:06 11:01
MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 219 Bob L. Daly Fenton 66 1:17:25 7:45
2 411 Mitchell Garwolinski Toledo 65 1:28:45 8:53
3 478 Earl Hanson Flint 65 1:32:23 9:15
4 488 Howard Rittenger Alma 66 1:32:45 9:17
5 635 Bill Lewinski Grand Blanc 65 1:47:55 10:48
6 637 Tony Volino Warren 65 1:48:50 10:53
7 671 Walter J Kosydar Toledo 68 2:01:44 12:11
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
MALE AGE GROUP: 70 - 90
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 381 Ed Kimmel Crystal 70 1:26:49 8:41
2 451 Kingsley Sears Warren 70 1:30:40 9:04
3 505 John Tanzer Puntagorda 72 1:33:38 9:22
4 606 Jim Zink Toledo 73 1:42:48 10:17
5 655 Joseph Yurich Wayne 70 1:53:36 11:22
6 675 Joe Thornburg Troy 81 2:04:10 12:25



******************* MALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 1 Ryan Taylor East Lansing 21 25:12 5:15

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 27 Sue Parks Muncie 42 30:33 6:22

******************** MALE MASTERS WINNER *******************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 11 Craig North Ann Arbor 42 28:25 5:56

******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 131 Susan Szczesny Southfield 48 35:17 7:21

******************** MALE GRAND MASTERS WINNER *******************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 17 Paul Nilsson Williamston 50 29:13 6:06

******************** FEMALE GRAND MASTERS WINNER *******************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 481 Mary L De Mattia Novi 57 47:22 9:53

******************** MALE SENIOR WINNER *******************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 75 Jim H Forshee Ann Arbor 72 33:16 6:56

******************** FEMALE SENIOR WINNER *******************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 643 Janet Wiedmayer Ann Arbor 60 1:02:06 12:57

MALE AGE GROUP: 01 - 14

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 40 Matt Sackrider Battle Creek 14 31:12 6:30
2 43 Jeffrey Draggich Troy 13 31:27 6:33
3 44 Joel Conn Grand Blanc 14 31:29 6:34
4 45 Coby Carpenter Burton 14 31:31 6:34
5 53 Matt Soule De Witt 13 31:56 6:40
6 64 Michael Knickerbocker Emporia 12 32:42 6:49
7 79 Jeremy Doody Laingsburg 14 33:29 6:59
8 89 Jacob Dolson Jackson 14 33:48 7:03
9 91 Dan Hurst Milford 14 33:50 7:03
10 105 Keary Engle Holland 12 34:29 7:11
11 151 Sipsem Maldonado Wauseon 14 36:09 7:32
12 152 Spencer Tregilgas Linden 14 36:11 7:33
13 155 Nick Apling Oak Harbor 14 36:20 7:34
14 156 Rusty Pobursky Temperance 14 36:26 7:36
15 162 Dan Burcham Montpelier 13 36:38 7:38
16 185 Jeff Urbanski Findlay N 13 37:50 7:53
17 191 John-Michael Sinclair New Hudson 14 38:01 7:56
18 205 Nick Fisher Grand Rapids 13 38:25 8:01
19 239 Jonathan Immel Milford 12 39:43 8:17
20 244 Gary Grove Bath 13 39:59 8:20
21 251 Ryan Glamm North Baltimore 14 40:03 8:21
22 273 Christopher Willer Maybee 14 40:41 8:29
23 274 Scott Kern Commerce Twp 14 40:44 8:30
24 276 Curtis Ray II Constantine 13 40:46 8:30
25 287 Nathan Alford Dexter 14 41:02 8:33
26 296 Josh Toner Lansing 13 41:22 8:37
27 298 Rob McCullough Swartz Creek 14 41:23 8:38
28 307 Thomas Malone Holt 13 41:39 8:41
29 325 Jacob Miller Grass Lake 13 42:12 8:48
30 327 Zachary Miller Grass Lake 13 42:13 8:48
31 356 Jeff Watt Laingsburg 14 42:46 8:55
32 395 Kyle Thompson Whitmore Lake 10 44:03 9:11
33 434 Keith Bosscher Columbus 14 45:30 9:29
34 449 Tad McCrumb Ceresco 14 46:28 9:41
35 476 Matthew Hobe Horton 13 47:10 9:50
36 500 Ian Brogan Lansing 13 48:03 10:01
37 566 Alex Immel Milford 10 52:00 10:50
38 570 Aaron Huffer Troy 14 52:19 10:54
39 585 Matthew Hitzelburger Sterling Hts 14 53:45 11:12
40 590 Shawn Dondzila Pinckney 12 54:03 11:16
41 593 Joshua Parr Highland 12 54:17 11:19
42 653 Derrick Hayden Woodhaven 13 1:09:46 14:32
43 654 John Millan Woodhaven 13 1:09:48 14:33

FEMALE AGE GROUP: 01 - 14

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 121 Kim Collins Toledo 14 34:59 7:18
2 168 Sarah Kamuniecki Toledo 14 37:00 7:43
3 229 Stacey Tarnowski Jackson 14 39:25 8:13
4 230 Kristin Erne Huron 13 39:25 8:13
5 246 Jackie Baumgardner Oak Harbor 14 40:01 8:21
6 279 Jennifer Barton Toledo 14 40:53 8:31
7 300 Angie Myers Battle Creek 14 41:25 8:38
8 383 Jenny Anderson Oakley 13 43:40 9:06
9 396 Rachel Driscoll Cheshire 14 44:03 9:11
10 398 Danielle Kruse Flushing 14 44:04 9:11
11 422 Laila Ragih Dearborn 14 45:05 9:24
12 433 Kate McCormick Belleville 14 45:27 9:28
13 438 Monica Schaupp Toledo 14 45:38 9:31
14 446 Adrienne Lesperance Lincoln Park 14 46:13 9:38
15 448 Sara McCullough Swartz Creek 13 46:24 9:40
16 487 Ashley Houle Chelsea 12 47:27 9:54
17 502 Kristen Hoffman Sterling Heights 14 48:04 10:01
18 506 Brooke Wagner Pettisville 13 48:17 10:04
19 513 Chris Alcenius Horton 14 48:41 10:09
20 525 Kelly Bombrys Bowling Green 14 49:50 10:23
21 536 Ashley Leslie Huron 13 50:09 10:27
22 556 Brittanie Galvin Napoleon 14 51:17 10:41
23 559 Lindsay Smolinski Swartz Creek 11 51:25 10:43
24 571 Heather Morris Belleville 14 52:20 10:55
25 572 Erin McDaniel Belleville 14 52:21 10:55
26 594 Samantha Wiens Swartz Creek 13 54:20 11:20
27 630 Casandra Shepard Flushing 14 58:49 12:16
28 655 Ann Burnworth Perrysburg 13 1:10:19 14:39
29 660 Melanie Stenberg Lincoln Park 14 1:11:31 14:54
30 665 Kelly Hayden Woodhaven 10 1:14:48 15:35

MALE AGE GROUP: 15 - 19

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 3 Joe Verellen Livonia 17 27:02 5:38
2 6 Jacob Crowe Grand Ledge 16 27:21 5:42
3 7 Paul Pobursky Temperance 17 27:24 5:43
4 8 Dan Adler Ida 16 27:44 5:47
5 9 Todd St Clair Morrice 18 28:15 5:53
6 10 Andy Marsh Grand Ledge 16 28:17 5:54
7 12 Matt Wehrmann Pinckney 19 28:35 5:58
8 15 Andy Hargrave Brighton 19 28:58 6:02
9 18 Aaron Fedewa Lansing 15 29:22 6:07
10 19 Kyle Kutchenriter Grand Rapids 15 29:24 6:08
11 20 Jason Pridmore South Lyon 16 29:29 6:09
12 21 Kenny Garmenn Grand Rapids 17 29:41 6:11
13 23 Andrew Armstrong Ann Arbor 17 29:59 6:15
14 24 Scott Johnson Haskins 18 29:59 6:15
15 25 Justin Wolf Sunfield 16 30:02 6:16
16 26 Eddie Statz Ida 15 30:26 6:21
17 28 Jeff Snyder Saint Johns 17 30:35 6:23
18 30 Thomas Haapala South Lyon 19 30:37 6:23
19 31 David Jansen Little Church 16 30:38 6:23
20 32 Thomas Hiesch Dexter 19 30:39 6:23
21 33 Ryan Crang Flushing 17 30:50 6:26
22 34 John Abdel-Naur Battle Creek 15 30:59 6:28
23 35 Stephen Newhouse Midland 18 31:04 6:29
24 36 Ryan Mayer Grass Lake 18 31:05 6:29
25 37 Jeremiah Paffitt Flint 16 31:05 6:29
26 38 John Paul Dolson Jackson 18 31:05 6:29
27 42 B J Upell Manitou Beach 16 31:26 6:33
28 48 Brent Wrisley Saint Louis 16 31:40 6:36
29 49 Jeffrey Zenner Lansing 17 31:41 6:37
30 51 Michael Vollbredcht Dexter 18 31:44 6:37
31 52 Matt Jados Saint Louis 16 31:49 6:38
32 54 Andy Haapala South Lyon 17 32:04 6:41
33 55 Jason Gallinat South Lyon 16 32:08 6:42
34 56 Chris Vollbrecht Dexter 19 32:12 6:43
35 62 Aaron Mullenix Battle Creek 17 32:36 6:48
36 63 Scott Thomas Jerome 15 32:38 6:48
37 65 Mike Risher Grandville 16 32:42 6:49
38 66 Mike Douma Grandville 16 32:43 6:49
39 67 Joe Phillips Saint Louis 17 32:46 6:50
40 69 Joe Heisler Springport 16 32:49 6:51
41 70 Phil Stzad Dearborn 17 33:04 6:54
42 74 Paul Roys Hudson 16 33:13 6:56
43 76 Jeff Suffolk Dearborn 18 33:16 6:56
44 77 Dnny Sutkus Oak Harbor 16 33:20 6:57
45 78 Bryan Cousino Grand Rapids 18 33:27 6:58
46 83 Ed Little Livonia 17 33:35 7:00
47 85 Nathen Burdettte Hanover 16 33:40 7:01
48 86 Jonah Villa Capac 17 33:44 7:02
49 88 Denny Grandon Spring Arbor 16 33:47 7:03
50 93 Eric Riger West Bloomfield 17 33:54 7:04
51 94 Austin Roth Howell 16 33:56 7:05
52 97 Chris Jordan Flint 16 34:12 7:08
53 98 Stephen Birtsasi Flint 17 34:13 7:08
54 99 Jason Shaltz Flint 18 34:14 7:08
55 100 Matt Kipp 17 34:18 7:09
56 101 James MacHuga Brighton 17 34:24 7:10
57 103 Josh Barron Toledo 15 34:28 7:11
58 108 Pat Wehrmann Pinckney 17 34:36 7:13
59 111 Julian Ursing New Hudson 16 34:41 7:14
60 112 Andy Yaucllo Dearborn Heights 16 34:43 7:14
61 115 Grant Heller Holland 18 34:48 7:15
62 117 Ryan Millur Flint 17 34:50 7:16
63 122 Eric Mink Livonia 15 35:02 7:18
64 125 Jared Vineyard Flint 15 35:08 7:20
65 128 Mark Strang North Baltimore 15 35:11 7:20
66 133 Derek Martin Bryan 18 35:22 7:22
67 134 Matt Siakel Flint 17 35:23 7:23
68 143 Kevin Gouyer North Baltimore 16 35:49 7:28
69 145 Marc Kremer Oak Harbor 16 35:51 7:29
70 146 Brian Jones Livonia 16 35:53 7:29
71 147 Brian Maxted Clifton 17 36:02 7:31
72 148 Ben Neuenschander Pettisville 16 36:03 7:31
73 149 Eric Voigt New Hudson 17 36:05 7:31
74 161 Justin Toner Lansing 15 36:36 7:38
75 163 Mike Zimmerman Ida 18 36:38 7:38
76 170 Ben Leonard Dexter 15 37:13 7:46
77 189 Chris Immel Milford 15 37:56 7:55
78 192 Matt Pater Grand Rapids 18 38:07 7:57
79 193 Joseph Hiss Grayton 15 38:07 7:57
80 197 Bryan Adams Byron 15 38:14 7:58
81 198 Kurt Ranch Westland 18 38:16 7:59
82 202 Phil Ranta Grandville 16 38:22 8:00
83 220 Andy Kuhlman North Baltimore 17 39:06 8:09
84 223 Aaron Williams Homer 19 39:09 8:10
85 225 Paul Keeler Springport 18 39:11 8:10
86 226 Matt Stevens Toledo 16 39:12 8:10
87 227 Greg Wisler Oak Harbor 16 39:13 8:11
88 235 Domiinic Imgrund O'Fallon 17 39:35 8:15
89 236 Frank Wolsik Warren 16 39:39 8:16
90 260 C J Curtis West Bloomfield 18 40:19 8:24
91 266 Andi Beck Bryan 17 40:24 8:25
92 267 Chris Geerlings Holland 18 40:25 8:26
93 277 Matthias Imgrund O'Fallon 16 40:48 8:30
94 283 Gregg Mrowka Farmington Hills 18 40:58 8:33
95 285 Joseph Parr Highland 16 41:00 8:33
96 290 Ben Watson Fenton 19 41:09 8:35
97 306 Stephen Romeyn South Lyon 16 41:35 8:40
98 334 Branden Barnett Ann Arbor 15 42:20 8:50
99 341 Jake Lindquist North Baltimore 17 42:27 8:51

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 47 Leah Nilsson Williamston 19 31:35 6:35
2 124 Kristyn Kern Commerce Twp 15 35:07 7:19
3 141 Rebecca Porinsky Dexter 18 35:46 7:27
4 150 Sarah Rentz Whitmore Lake 17 36:06 7:32
5 153 Jessica Tarnowski Jackson 17 36:12 7:33
6 154 Kelly Passino Pinckney 19 36:13 7:33
7 160 Kim Belsley South Lyon 19 36:35 7:38
8 164 Kristen Stehel Toledo 17 36:39 7:39
9 166 Jessica Wagner Toledo 15 36:49 7:40
10 167 Meghan Strang North Baltimore 17 36:53 7:41
11 169 Tiffani Darling Williamston 19 37:02 7:43
12 171 Lindsey Hack Toledo 17 37:15 7:46
13 174 Anna Dutcher Flushing 16 37:17 7:46
14 175 Karen Sharrow-Reabe Flushing 16 37:17 7:46
15 176 Sarah Decker Toledo 16 37:32 7:50
16 181 Carissa Butler Albion 16 37:39 7:51
17 182 Veronica Webster Concord 17 37:42 7:52
18 195 Nicki Sackrider Battle Creek 16 38:11 7:58
19 208 Cheri Borruso Maumee 17 38:34 8:03
20 209 Katie Dalton Midland 17 38:40 8:04
21 210 Stephanie Waters Midland 17 38:40 8:04
22 212 Juanito Navrro Blissfield 17 38:45 8:05
23 219 Tracie Sutkus Oak Harbor 17 39:04 8:09
24 222 Jenny Waters Midland 17 39:08 8:10
25 231 Sarah Schnable Lansing 18 39:27 8:14
26 242 Heather Smith Clayton 16 39:48 8:18
27 253 Jenny Sackrider Battle Creek 17 40:11 8:23
28 255 Rebecca Dugopolski Eagle 17 40:13 8:23
29 257 Sara Henning Toledo 16 40:16 8:24
30 268 Julie Crociata Harper Woods 19 40:25 8:26
31 294 Jodi Miller White Lake 17 41:19 8:37
32 299 Rachel Noirot Wauseon 16 41:23 8:38
33 301 Nikole Aman South Lyon 15 41:30 8:39
34 312 Christina Kreger La Salle 18 41:56 8:45
35 315 Ashley Dixon Toledo 15 41:59 8:45
36 316 Michelle Fillion Sylvania 17 41:59 8:45
37 321 Amanda Porter Warren 18 42:04 8:46
38 322 Jenny Gabel Fremont 16 42:07 8:47
39 330 Helena Stenberg Lincoln Park 16 42:17 8:49
40 331 Julie Bridges Sterling Heights 15 42:18 8:49
41 332 Jaclyn Allar Warren 16 42:18 8:49
42 333 Stacey Freckelton Sterling Heights 15 42:18 8:49
43 335 Kim Russell South Lyon 16 42:22 8:50
44 352 Rebekan Woods Flushing 15 42:42 8:54
45 355 Alicia Shepard Flushing 16 42:45 8:55
46 359 Danielle Schiel Midland 17 42:53 8:56
47 362 Julie Conklin Midland 16 42:57 8:57
48 367 Katie Najarian Delta 16 43:02 8:58
49 368 Jamie Berning Deshler 15 43:02 8:58
50 371 Juli Rex Archbold 18 43:09 9:00
51 374 Jessica Giorga Troy 16 43:19 9:02
52 380 Lee Norman Flint 16 43:34 9:05
53 391 Sarah Smith Midland 16 43:59 9:10
54 397 Meghan Kimbal Sterling Heights 16 44:03 9:11
55 405 Andrea McElroy Warren 16 44:15 9:14
56 425 Emily Ball Saint Johns 15 45:09 9:25
57 431 Lyndsey Haver South Lyon 16 45:26 9:28
58 432 Lynn Gasparella South Lyon 16 45:26 9:28
59 444 Erinn Lee Laimon Jackson 16 46:10 9:37
60 447 Amy Noble South Lyon 16 46:19 9:39
61 450 Natalie Arnold Ida 18 46:28 9:41
62 452 Amanda Tuller Ida 18 46:28 9:41
63 456 Jennifer Muraske South Lyon 17 46:33 9:42
64 467 Stacy Connell Kawkawlin 18 46:51 9:46
65 468 Melissa Gerhauser Bay City 19 46:53 9:46
66 480 Kelly Lewandowski Toledo 17 47:21 9:52
67 484 Stacie Smith Wauseion 19 47:24 9:53
68 492 Laura Schneeberger Constantine 16 47:35 9:55
69 501 Necia Godzisz Warren 15 48:04 10:01
70 509 Heather Hatch Hanover 17 48:29 10:06
71 515 Kristi Felkowski Warren 16 48:50 10:11
72 519 Alyssa Orosz Holland 16 49:21 10:17
73 522 Deanna Marie Logan Eagle 15 49:26 10:18
74 523 Sara Parsons Lansing 15 49:37 10:21
75 526 Mary Marchal Toledo 18 49:52 10:24
76 527 Erika Kopulos Springport 15 49:53 10:24
77 534 Tosha Dean Springport 16 50:01 10:26
78 538 Chalet Davis Metamora 18 50:19 10:29
79 543 Jessic Harrison South Lyon 17 50:29 10:31
80 549 Heather Landis South Lyon 16 50:43 10:34
81 610 Marisa Crenshaw Monroe 19 56:21 11:45
82 622 Nicole Spears Constantine 15 57:14 11:56
83 624 Sheri Schneeberger Constantine 17 57:16 11:56
84 634 Cheryl Beadle Washington 19 59:04 12:19
85 661 Kim Kulhanek Belleville 15 1:11:51 14:58

MALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 5 Jared Biniecki Canton 20 27:20 5:42
2 46 Edmund Ursing III New Hudson 20 31:33 6:35
3 50 Gus Salto Grant 23 31:43 6:37
4 58 Ben Zanker Albion 21 32:17 6:44
5 92 Sam Childs Riverview 22 33:53 7:04
6 104 Jim Jackson South Lyon 20 34:29 7:11
7 110 Steve Jay Fremont 24 34:40 7:14
8 123 Dave Carlson Rochester Hills 20 35:05 7:19
9 126 Matt Carpenter Hudson 21 35:09 7:20
10 129 Kevin Alexander Fremont 20 35:13 7:21
11 138 Graham Grove Bath 21 35:44 7:27
12 179 Derrick Schueller Ann Arbor 23 37:35 7:50
13 183 Peter Sinclair Fenton 21 37:48 7:53
14 248 Ryan Bell Brighton 23 40:02 8:21
15 263 Jeffrey Evert Grandville 20 40:22 8:25
16 271 C J Keffer McMurray 21 40:36 8:28
17 303 Ben Schenburn Utica 21 41:31 8:39
18 314 Matt Crews Bay City 20 41:58 8:45
19 336 Randy Richardson Toledo 24 42:24 8:50
20 378 Adam Young Hunson 21 43:27 9:04
21 483 Simon Smith Liberty Center 21 47:24 9:53
22 544 Rebecca Brackman Whitmore Lake 23 50:30 10:32

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 135 Cristina Line South Lyon 23 35:36 7:25
2 137 Amy Cook Bryan 20 35:43 7:27
3 200 Elizabeth Stewart Beaverton 21 38:20 8:00
4 206 Hannah Rumpf Novi 20 38:26 8:01
5 217 Jodi Hurley Ypsilanti 22 39:01 8:08
6 240 Karen Smith Maumee 21 39:44 8:17
7 259 Colleen West Erie 24 40:19 8:24
8 288 Jill C. Putt Auburn 20 41:03 8:33
9 340 Lisa Pasternak Mount Pleasant 22 42:27 8:51
10 354 Maggie Bales Port Huron 21 42:45 8:55
11 375 Kendra Cherovelil Lansing 23 43:20 9:02
12 412 Margaret Wilson Portage 24 44:36 9:18
13 423 Rachel Geik Culver 23 45:06 9:24
14 453 Karen Ross Ann Arbor 24 46:31 9:42
15 472 Faith Alexander Lansing 21 47:05 9:49
16 475 Angie Wojcik Maumee 24 47:07 9:49
17 479 Charlene Hardy East Lansing 20 47:20 9:52
18 507 Sarah Walsh Lansing 22 48:18 10:04
19 551 Gabrielle Yaunches Lansing 24 50:53 10:36
20 588 Andrea Bell Pontiac 22 53:57 11:15
21 606 Emily Owens Magnolea 20 55:27 11:34
22 613 Stacy Keith Ortonville 22 56:33 11:47
23 646 Wendy Williams Shelby Twp 24 1:03:51 13:18

MALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 2 Kevin Conkel Plainwell 26 26:45 5:35
2 4 Matt Schroeder Erie 27 27:08 5:40
3 13 Brig Cobb Brighton 25 28:41 5:59
4 16 Don Rose Jr. Byron 29 29:10 6:05
5 57 Brett Robinson Lansing 25 32:16 6:44
6 73 Mike Krasko Canton 26 33:12 6:55
7 84 Chris Blackledge Hanover 27 33:40 7:01
8 113 Jonathan Miller Ann Arbor 26 34:46 7:15
9 127 Robert Johnson St Clair Shores 29 35:10 7:20
10 130 Bill Freeman Rochester 26 35:14 7:21
11 136 Daniel Retajczyk Southfield 27 35:40 7:26
12 173 Brian Van Order East Lansing 28 37:17 7:46
13 199 Joe Baldwin Shelby Twp 26 38:19 7:59
14 214 Michael Dergis Ann Arbor 27 38:51 8:06
15 228 Michael Burke Ann Arbor 27 39:16 8:11
16 237 Timothy Pack Woodhaven 29 39:42 8:17
17 238 Dean Witte Ridgeville Corner 29 39:43 8:17
18 243 Jeff Thomas Howell 25 39:57 8:20
19 262 Pat Koelzer Livonia 26 40:20 8:25
20 264 Jim Jordan Auburn Hills 25 40:23 8:25
21 270 William Correll Canton 29 40:31 8:27
22 272 Jeff Moyer Ann Arbor 29 40:39 8:28
23 289 Jonathan Fay Palo Alto 26 41:04 8:34
24 317 William Stefaniak Canton 27 41:59 8:45
25 319 Mike Bales Ypsilanti 25 42:02 8:46
26 329 Eric Cook Brighton 28 42:17 8:49
27 339 Robert Borotkanics Alexandria 26 42:26 8:51
28 344 Jerry Kwiecien Canton 27 42:29 8:51
29 348 Brian Finch Lansing 27 42:36 8:53
30 390 Bill Rectenward Toledo 27 43:54 9:09
31 426 Robert Dennis Roseville 28 45:11 9:25
32 470 Christopher Ptak Plymouth 26 46:59 9:48
33 516 Tom Poheman Grove City 27 49:18 10:17
34 517 John Flores Perrysburg 27 49:19 10:17
35 565 Steve Tengler Grosse Pointe 28 51:55 10:49
36 568 Jeff Cornell Grosse Pointe 29 52:08 10:52
37 602 Steve Lighthill Owosso 29 55:20 11:32
38 626 Rusty Barrett Haslett 28 57:40 12:01

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 102 Michele Hendrick Berkley 28 34:26 7:11
2 215 Kim Meldrum Ann Arbor 27 38:52 8:06
3 216 Cheryl Moyer Ann Arbor 28 38:56 8:07
4 224 Alma Cardenas East Lansing 25 39:10 8:10
5 275 Jennifer Conkel Plainwell 25 40:45 8:30
6 337 Regina Rastello Saginaw 28 42:25 8:51
7 379 Kathleen Dergis Ann Arbor 29 43:29 9:04
8 401 Meg Clark Haslett 27 44:10 9:12
9 403 Sandy Wolosinoki Howell 27 44:11 9:13
10 410 Tonya Van Order East Lansing 26 44:35 9:18
11 415 Bonnie Ohye Ann Arbor 29 44:37 9:18
12 437 Kat Van Der Nat Holly 28 45:36 9:30
13 441 Amy Pastori Livonia 28 45:47 9:33
14 477 Oanh Parrett Ann Arbor 25 47:11 9:50
15 498 Jennifer Martin Chelsea 25 47:55 9:59
16 499 Tami Jones Canton 25 48:03 10:01
17 511 Jean Benefiel Brighton 29 48:31 10:07
18 512 Kathleen Bushwell Livonia 27 48:35 10:08
19 514 Jennifer Hamill Munith 29 48:45 10:10
20 541 Karyn Rosenthal Ypsilanti 26 50:22 10:30
21 542 Jane Marie Lucisano Washington 28 50:24 10:30
22 545 Tamra Letzring Pinckney 25 50:31 10:32
23 558 Dana Ray Birmingham 29 51:20 10:42
24 564 Margret Chriscinske Milan 27 51:52 10:49
25 586 Jeanine Neumann Mason 27 53:55 11:14
26 599 Cathy Correll Grosse Pointe 28 55:10 11:30
27 609 Tania Slivensky East Lansing 25 55:58 11:40
28 631 Cate Emmerich Kalamazoo 27 58:53 12:16
29 644 Jennifer Terrasi Ocoee 26 1:02:07 12:57
30 656 Tracey Walker Reese 27 1:10:55 14:47
31 673 Marla Fisher Mesa 27 1:20:00 16:40

MALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 22 Larry Quick Ceresco 33 29:50 6:13
2 72 Robert Roach Holt 32 33:11 6:55
3 87 James Ramey Toledo 32 33:45 7:02
4 96 Jon Molter Toledo 31 34:11 7:08
5 116 Eric Cassidy Hartland 31 34:50 7:16
6 144 Andrew Hendrick Monroe 31 35:49 7:28
7 157 Jim Phillips Hazel Park 33 36:27 7:36
8 194 Jeff Klink Chelsea 34 38:11 7:58
9 203 Norman Killop III MacOmb 32 38:23 8:00
10 258 Chuck Marshall Chelsea 34 40:17 8:24
11 305 Steven Talkat Clinton Twp 33 41:33 8:40
12 308 Homero Trevino Mt Pleasant 31 41:45 8:42
13 323 Brian Warren Davison 33 42:07 8:47
14 343 John Kwiecien Plymouth 32 42:28 8:51
15 360 Doug Steward Ann Arbor 34 42:53 8:57
16 366 Brian Rex Perrysburg 31 43:02 8:58
17 386 Mike Dick Maumee 30 43:46 9:07
18 394 Rick Knicely Toledo 32 44:02 9:11
19 406 Jack Bahm Birmingham 32 44:17 9:14
20 420 John Jordan Rochester Hills 33 44:55 9:22
21 458 Dan Burton Grandville 33 46:40 9:44
22 459 Andy Mousseau Hersey 33 46:40 9:44
23 520 Matthew Brown St Clair Shores 33 49:23 10:18
24 537 Steve Kelly Saint Louis 30 50:18 10:29
25 540 David Rosenthal Ypsilanti 32 50:20 10:30
26 554 Monio Frison Tecumseh 31 51:11 10:40
27 598 Alan Renz Saginaw 31 54:55 11:27
28 657 Gregory Borchick Troy 33 1:10:55 14:47

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 71 Deanna De Silvio South Lyon 34 33:07 6:54
2 80 Susan Brown South Lyon 34 33:32 7:00
3 109 Angela Huber Luna Pier 34 34:38 7:13
4 120 Jennifer Collett Taylor 34 34:58 7:18
5 256 Linda Mrowka Farmington Hills 32 40:15 8:23
6 261 Susan Douglas Chelsea 34 40:20 8:25
7 351 Rebecca Skidmore Ypsilanti 34 42:42 8:54
8 357 Bobbi Bolyard Saint Johns 31 42:46 8:55
9 381 Linda Kay Clinton Twp 33 43:37 9:06
10 411 Kelly Linton Kalamazoo 33 44:36 9:18
11 440 Regina Dudley Southfield 32 45:42 9:32
12 464 Kris Parker East Lansing 30 46:44 9:45
13 510 Lori Verbrugge Milford 32 48:29 10:07
14 532 Judy Ranger Ypsilanti 31 49:59 10:25
15 533 Deirdre Fidler Grass Lake 33 50:00 10:25
16 553 Kristen Schoonover Plymouth 30 51:06 10:39
17 557 Sonya Wolff Birmingham 31 51:19 10:42
18 560 Lisa Tubbs Ann Arbor 33 51:33 10:45
19 576 Deb McKay Lansing 33 52:47 11:00
20 580 Grace Serra MacOmb 32 53:25 11:08
21 597 Lisa Cook St Clair Shores 31 54:51 11:26
22 604 Marie Quayle Ypsilanti 30 55:21 11:32
23 605 Becky Fayer Waterford 31 55:24 11:33
24 640 Pam Simmons Auburn Hills 34 1:00:34 12:37

MALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 29 Greg Maxted Germantown 36 30:36 6:23
2 61 Greg Damian Plymouth 35 32:32 6:47
3 114 Thomas Giardini Fowlerville 37 34:47 7:15
4 132 Scott Ciemniecki Birmingham 37 35:20 7:22
5 178 James Cargill Brooklyn 39 37:33 7:50
6 232 Jim Maxted Germantown 39 39:27 8:14
7 280 David Willer Maybee 39 40:53 8:31
8 291 Kevin McCormack Plymouth 38 41:15 8:36
9 304 Gene Ferry Fenton 37 41:32 8:40
10 324 Thomas Houle Chelsea 36 42:10 8:48
11 338 Douglas Rieth Milford 39 42:25 8:51
12 350 Tim Parr Highland 37 42:40 8:54
13 364 Jeff Miller Howell 38 42:59 8:58
14 373 Philip Limpach Toledo 36 43:11 9:00
15 407 Bill Sutherland Bloomfield 35 44:21 9:15
16 435 David Jarrett Farmington Hills 36 45:31 9:29
17 579 Mark Sheir Westland 37 53:00 11:03
18 582 Jim Duby Okemos 35 53:32 11:10
19 596 Scott Denuyl Clinton 38 54:46 11:25
20 615 Tom Hoover Bloomfield Hills 35 56:42 11:49

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 158 Cheryl Fairbrother Fenton 37 36:32 7:37
2 252 Denise Denomme Canton 35 40:05 8:21
3 297 Ann Yockey Saginaw 36 41:22 8:38
4 328 Teresa Jarvis Brighton 35 42:16 8:49
5 399 Valerie Alford Dexter 38 44:05 9:11
6 402 Lisa Reed Grand Ledge 39 44:10 9:13
7 404 Toni Falcon Lansing 39 44:12 9:13
8 427 Kathy Sinnott Marysville 38 45:12 9:25
9 430 Kathy Roush Ann Arbor 37 45:22 9:27
10 488 Caroline Stuart Chatham, Ont 37 47:30 9:54
11 491 Sherry J. Stringer Oak Park 35 47:34 9:55
12 530 Carol Richardson Whittaker 36 49:58 10:25
13 535 Therese Foote Ypsilanti 37 50:01 10:26
14 561 Julie Hamilton Richmond 36 51:41 10:46
15 577 Janenne Loretitsch Novi 37 52:49 11:01
16 583 Bunny Podolak Pinckney 37 53:38 11:11
17 629 Diane Wozniak Dearborn Heights 38 58:34 12:13
18 632 Coleen Akemann Pinckney 36 58:53 12:16
19 639 Sue Gilson White Lake 37 1:00:26 12:36
20 650 Maureen MacDonald Whitmore Lake 38 1:08:41 14:19
21 651 Tina Christenson Swartz Creek 38 1:08:45 14:20
22 659 Lisa Root Plymouth 36 1:11:12 14:50
23 662 Susan Haggart Whitmore Lake 35 1:13:39 15:21
24 666 Nancy Hayden Woodhaven 39 1:14:49 15:35

MALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 14 Lawrence Fisher Grand Rapids 43 28:46 6:00
2 60 Tony Pauza Novi 44 32:20 6:45
3 81 Walter Rickens White Lake 44 33:34 7:00
4 82 Peter Buccos Marysville 41 33:35 7:00
5 90 Carl Wagner Toledo 42 33:50 7:03
6 95 Jerry Fowle Jackson 44 33:58 7:05
7 119 Craig Gow Highland 44 34:54 7:17
8 139 Cliff Edwards Cement City 42 35:44 7:27
9 140 Robert Mink Livonia 43 35:45 7:27
10 142 John Podolak Pinckney 42 35:49 7:28
11 187 Carl Foura Three Rivers 42 37:53 7:54
12 204 Tom Wagner Pettisville 44 38:24 8:00
13 213 Marv Ostrnder Durand 42 38:50 8:06
14 221 Edward Imgrund O'Fallon 42 39:07 8:09
15 278 Terry Hilton Davison 40 40:50 8:31
16 281 Kurt Lake Lansing 44 40:57 8:32
17 292 Dan Drabek Allen Park 44 41:16 8:36
18 293 John Thompson Whitmore Lake 42 41:17 8:36
19 310 K C Sutkus Lennon 41 41:52 8:44
20 320 Jeff Kern Milford 40 42:04 8:46
21 347 Tom Oswald Dearborn 43 42:33 8:52
22 353 Dan Grabowski Roseville 40 42:44 8:55
23 358 David Dewitt Okemos 44 42:50 8:56
24 372 Stephen Phillips Howell 40 43:10 9:00
25 389 Kevin Keinath Dundee 41 43:52 9:09
26 393 Jeffrey Walker Lansing 44 44:02 9:11
27 424 Kurt Kosmowski Northville 41 45:07 9:24
28 428 Ted Mazur Troy 41 45:13 9:26
29 439 A Michael Conn Grand Blanc 44 45:38 9:31
30 451 Jim Spzekerman Luna Pier 42 46:28 9:41
31 455 Bill Addison Fowlerville 44 46:32 9:42
32 466 Charles Mason Findlay 44 46:49 9:46
33 473 Ian Shearing Brighton 43 47:06 9:49
34 505 Joseph Driscoll Cheshire 41 48:07 10:02
35 524 Scott Gilsmytko Okemos 44 49:47 10:23
36 548 Richard Freeman Farmington Hills 44 50:42 10:34
37 573 David Hardy East Lansing 42 52:30 10:57
38 587 Bill Strasser Whitehall 42 53:57 11:15
39 642 Dan Geminick Canton 40 1:02:03 12:56
40 667 Warde Hayden Woodhaven 44 1:14:49 15:36

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 409 Mary Falls Rochester Hills 41 44:32 9:17
2 417 Deborah Rader West Bloomfield 44 44:44 9:20
3 445 Sandy Ostrnder Durand 42 46:10 9:38
4 454 Stephanie Konsza Fenton 42 46:32 9:42
5 485 Corky Milen Flat Rock 43 47:25 9:53
6 489 Debra Bamy Montpelier 41 47:31 9:54
7 493 Claudette Williams Pinckney 44 47:36 9:55
8 574 Beverly Immel Milford 40 52:37 10:58
9 591 Linda Dondzila Pinckney 42 54:06 11:17
10 595 Jill Taylor Adrian 40 54:46 11:25
11 603 Debbi Terry Mason 43 55:20 11:32
12 616 Royale Thompson Whitmore Lake 41 56:48 11:50
13 617 Kathy Patterson Pinckney 43 56:54 11:52
14 619 Barbara Grant-Yopko Chelsea 44 56:56 11:52
15 620 Laurel Copeland Ann Arbor 42 56:57 11:52
16 635 Sue Ann Burgess Flint 40 59:23 12:23
17 638 Mary Ann Rickens White Lake 43 1:00:25 12:36
18 641 Kathy Losee Auburn Hills 40 1:00:34 12:38
19 663 Charmaine Marsack St Clair Shores 40 1:13:40 15:21
20 664 Betty Green Plymouth 41 1:13:50 15:23

MALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 39 Larry St Clair Morrice 47 31:12 6:30
2 59 Ron Olson Ann Arbor 49 32:19 6:44
3 107 John Vylonis Dowagiac 48 34:33 7:12
4 118 Steve H. Johnson Leslie 49 34:51 7:16
5 165 Greg Gillette Grand Forks 46 36:44 7:40
6 172 Mark Weber Swanton 48 37:16 7:46
7 177 Christopher Werkman Grand Rapids 49 37:32 7:50
8 188 Randy Fielder Brooklyn 47 37:54 7:54
9 190 Larry McCaskey Holly 49 37:59 7:55
10 218 Patrick Doody Laingsburg 47 39:04 8:09
11 234 William Phelps Archbold 45 39:29 8:14
12 241 Kenn Demerese Flint 48 39:46 8:17
13 247 Steve Keeler Springport 46 40:01 8:21
14 249 Andy Daignault Holt 49 40:02 8:21
15 254 Mark Ciseck Brighton 48 40:13 8:23
16 265 Glenn Runyan Riverview 46 40:23 8:25
17 286 Stanley Miller Highland 47 41:01 8:33
18 302 Stephen Smith Maumee 48 41:31 8:39
19 342 Mike Malone Holt 47 42:28 8:51
20 345 Herb Hummer Warren 45 42:30 8:52
21 376 Darryl Deriemacker Shelby Twp 46 43:21 9:02
22 377 William Tomlin Plymouth 47 43:26 9:03
23 385 Robert J Ledesma Westland 48 43:44 9:07
24 387 James Petrangelo Monroe 46 43:47 9:08
25 392 Thomas Swientek Okemos 46 44:00 9:10
26 408 Dewey St Clair Battle Creek 48 44:27 9:16
27 416 Howard Bosworth Huntington Woods 47 44:39 9:18
28 429 Stephen Owel Battle Creek 46 45:14 9:26
29 457 Vince Snyder Fremont 46 46:34 9:42
30 465 John Laimon Jackson 47 46:46 9:45
31 494 Donald Kelm Canton 49 47:42 9:57
32 497 Drew Creamer Detroit 46 47:52 9:59
33 508 Larry Salinas Saganaw 48 48:28 10:06
34 518 Michael Mulvaney Lambertville 47 49:20 10:17
35 531 Michael Richardson Whittaker 47 49:58 10:25
36 562 Robert E Hall Flint 48 51:45 10:47
37 578 Rick Royston Holt 49 52:54 11:02
38 589 David Bell Pontiac 49 54:00 11:15
39 607 David Tucker Novi 49 55:31 11:34
40 608 Ron Readman Howell 49 55:45 11:37
41 618 Ivan Patterson Pinckney 47 56:54 11:52
42 623 Ralph Snyder Stryker 48 57:15 11:56
43 627 Mark Battjes Detroit 48 58:13 12:08
44 633 Greg Boutsikaris Newton 45 58:56 12:17

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 186 Kathy Mailszewski Redford 45 37:51 7:54
2 282 Karen Wolf Toledo 49 40:58 8:32
3 318 Cecilia Brzys South Lyon 49 42:00 8:45
4 460 Karen Hibbs Grosse Pte Woods 46 46:41 9:44
5 547 Sue Conrad Mulliken 46 50:37 10:33
6 550 Beverly Golec Northville 47 50:47 10:35
7 555 Mary Cole Marysville 45 51:14 10:41
8 601 Maureen Myers Lansing 47 55:19 11:32
9 614 Debbie Keith Ortonville 48 56:34 11:48
10 621 Kathy Snyder Stryker 48 57:11 11:55
11 637 Janice Welt Belleville 45 1:00:14 12:33
12 652 Nancy Vangieson-Rix Belleville 45 1:09:35 14:30

MALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 201 Chuck Carpenter Davison 52 38:21 8:00
2 211 David Campbell Leamington, Ont 52 38:44 8:05
3 233 Dave Medley Taylor 50 39:28 8:14
4 245 Robert Peek Mason 53 40:00 8:20
5 250 Richard Taylor Toledo 53 40:02 8:21
6 295 Charles Wistinghausen Montpelier 52 41:19 8:37
7 311 Larry Benefield Gibsonburg 53 41:54 8:44
8 313 Dean Blackledge Hanover 54 41:58 8:45
9 349 Dennis Bokor Canton 53 42:39 8:53
10 363 Robert Sutton Mason 51 42:58 8:57
11 382 Paul Wood Leslie 54 43:39 9:06
12 388 Richard A Griswold Battle Creek 51 43:51 9:08
13 400 Stepehn Nyquist Canton 51 44:07 9:12
14 413 Alex Wilson Canton 52 44:36 9:18
15 421 Mike Huffer Troy 50 44:59 9:23
16 443 Geoffrey Newhouse Midland 54 46:08 9:37
17 471 Gary Beck Bryan 52 47:00 9:48
18 474 Frank Wojcik Toledo 51 47:07 9:49
19 486 Robert Curtis West Bloomfield 50 47:26 9:53
20 496 Francis J Murphy Trenton 54 47:48 9:58
21 552 Jurgen Juziuk Livonia 50 50:58 10:37
22 612 David Keith Ortonville 50 56:31 11:47
23 636 William Burgess Flint 54 59:26 12:23
24 647 Chuck Hyland Worthington 52 1:05:08 13:35
25 675 Wayne Pinion Auckland, New Zea 51 1:22:44 17:15

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 669 Noeleen Souber New Plymouth 50 1:16:11 15:53
2 671 Jeannette Browner Detroit 52 1:17:13 16:06
3 674 Jenny Pinion Auckland, New Zea 51 1:22:43 17:14

MALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 68 Larry Arbanas De Witt 55 32:48 6:50
2 106 Richard Wallen Flint 58 34:32 7:12
3 159 Jerome W. Tomc Toledo 55 36:34 7:37
4 184 Jerry Watson Tecumseh 59 37:49 7:53
5 207 Leonard Block Bay City 56 38:27 8:01
6 269 Byron Rogers Howell 55 40:29 8:26
7 369 Ed Deyo Millington 59 43:04 8:59
8 384 Charles Wolford Saline 58 43:42 9:07
9 419 Ron Rader West Bloomfield 56 44:50 9:21
10 442 Peter Ostrander Howell 57 45:57 9:35
11 461 Paul W Leece Livonia 56 46:41 9:44
12 478 John Mazurkiewicz Brighton 59 47:18 9:52
13 503 Gary Fay Arcadia 55 48:04 10:01
14 546 Edward Schlaff Walled Lake 55 50:33 10:32
15 581 Norm Jr Killop Shelby Twp 59 53:28 11:09
16 584 Arthur Lindenberg Ann Arbor 56 53:42 11:12
17 600 Joe Johnston Gross Pt Frms 57 55:12 11:30
18 672 Bill Wotherspoon Auckland, New Zea 57 1:17:15 16:06

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 482 Shirley A Larsen Grand Blanc 55 47:23 9:53
2 563 Rosemary Ling Jonesville 58 51:49 10:48
3 569 Anne Reneau Roseville 57 52:14 10:53
4 625 Alice Mansfield Lansing 59 57:25 11:58
5 645 Jane Zbinden Toledo 55 1:03:01 13:08
6 668 Myrie Wotherspoon Auckland, New Zea 56 1:16:04 15:51

MALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 180 Jerry White Dearborn Hts 61 37:38 7:51
2 196 Lyle Uhlmann Livonia 61 38:12 7:58
3 284 Del Sisler Livonia 62 40:59 8:33
4 414 David Dornan East Lansing 62 44:37 9:18
5 469 Tory Creech Grosse Pointe 62 46:56 9:47
6 495 Jack Streicher Toledo 61 47:44 9:57
7 567 Ronald Gill Pleasant Lake 61 52:01 10:51
8 575 Robert Mancell Ann Arbor 60 52:38 10:58

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 648 Dianne Regan South Lyons 61 1:05:11 13:35

MALE AGE GROUP: 65 - 69

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 309 Frank Roty Schaumburg 68 41:50 8:43
2 361 Glen A Larsen Grand Blanc 66 42:55 8:57
3 463 Ken Nofziger Archbold 65 46:42 9:44
4 592 Edward Huber Luna Pier 67 54:09 11:17

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====

MALE AGE GROUP: 70 - 90

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 521 Bill Kelley Metamora 71 49:24 10:18
2 628 Felix Potapa Grand Rapids 73 58:28 12:11
3 649 Robert Irish Toledo 76 1:08:35 14:18
4 670 Jim Ramsey Detroit 90 1:17:12 16:05

FEMALE AGE GROUP: 70 - 90

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 658 Della Moran Redford 73 1:11:11 14:50

HELL, MICHIGAN
Special Thanks to Gault Race Management