MHSAA Division 3-1 Regionals

back to results

Oct. 25, 2008

MHSAA Division 3-1 Regionals
Portage, MI
Provided by Great Lakes Championchip


1. 62 CALEDONIA (16:50.0 84:10.0)
===================================
1 1 Anthony Sterzick Caledonia 12 16:20.4
2 7 Ben Diefenbach Caledonia 12 16:39.5
3 10 Kort Alexander Caledonia 11 16:42.7
4 19 Dylan Anderson Caledonia 12 17:03.6
5 25 Matt Lacina Caledonia 12 17:23.8
6 ( 29) Evan Zych Caledonia 10 17:31.1
7 ( 37) Jordan Johnson Caledonia 12 17:51.1

2. 76 PORTAGE NORTHERN (16:56.8 84:44.0)
===================================
1 4 Shaun Slater Portage Northern 12 16:27.1
2 8 Sean Ohman Portage Northern 12 16:40.6
3 9 Taylor Williams Portage Northern 12 16:40.6
4 23 Cody Osterhouse Portage Northern 11 17:14.7
5 32 David Linn Portage Northern 12 17:41.0
6 ( 34) Adrian Warga-Kane Portage Northern 11 17:45.8
7 ( 52) Elijah Smith Portage Northern 12 18:15.7

3. 93 OKEMOS (17:03.1 85:15.3)
===================================
1 12 Umakanthan Kavin Okemos 11 16:46.5
2 14 Matt Tague Okemos 12 16:50.0
3 18 Tyler Belyea Okemos 11 17:02.6
4 22 Patrick Cruitt Okemos 11 17:10.6
5 27 Brad Hull Okemos 11 17:25.6
6 ( 43) Daniel Douches Okemos 11 17:57.1
7 ( 44) Seph Dabrowski Okemos 9 18:01.2

4. 102 HOLT (17:10.0 85:49.6)
===================================
1 2 Eric Spitz Holt 12 16:21.6
2 16 Joseph Hemingway Holt 12 16:58.4
3 17 Kyle Hanton Holt 12 17:00.4
4 31 Everett Rawlings Holt 9 17:38.2
5 36 Shaun Bashore Holt 10 17:51.0
6 ( 53) Skyler Dutkiewicz Holt 10 18:19.7
7 ( 54) Philip Batterson Holt 11 18:22.8

5. 115 GRAND LEDGE (17:16.5 86:22.3)
===================================
1 3 Brockton Feltman Grand Ledge 12 16:23.8
2 21 Ryan Konen Grand Ledge 11 17:09.6
3 28 Brian Lucas Grand Ledge 11 17:30.1
4 30 Chase Skinner Grand Ledge 10 17:35.8
5 33 Andy Jones Grand Ledge 11 17:43.0
6 ( 45) Pat Clark Grand Ledge 12 18:01.8
7 ( 51) Sid Rosier Grand Ledge 12 18:14.5

6. 148 PORTAGE CENTRAL (17:28.3 87:21.4)
===================================
1 15 Alex Waldvogel Portage Central 10 16:54.8
2 20 Zach Warner Portage Central 10 17:06.0
3 26 Matt King Portage Central 10 17:23.9
4 39 Matt Jones Portage Central 11 17:51.8
5 48 John Rose Portage Central 10 18:04.9
6 ( 55) Brandon Yonke Portage Central 10 18:29.3
7 ( 59) Nick Eaton Portage Central 11 18:57.9

7. 191 KALAMAZOO CENTRAL (17:45.6 88:47.9)
===================================
1 13 Jordan Henning Kalamazoo Central 10 16:47.5
2 40 Sean Carroll Kalamazoo Central 11 17:53.2
3 41 Kyler Stanley Kalamazoo Central 10 17:54.7
4 47 Mitchell Matuz Kalamazoo Central 11 18:04.2
5 50 Anderson Lee Kalamazoo Central 10 18:08.3
6 ( 62) Tyler Beck Kalamazoo Central 11 19:15.8
7 ( 65) Grady Johnson Kalamazoo Central 9 19:34.0

8. 194 LANSING EASTERN (17:50.7 89:13.3)
===================================
1 11 Ryan Gilbert Lansing Eastern 11 16:43.8
2 35 Brandon Swartz Lansing Eastern 12 17:46.8
3 42 Kyle Rogers Lansing Eastern 12 17:56.2
4 49 Ricardo Dabney Lansing Eastern 11 18:07.2
5 57 Peter Christopherson Lansing Eastern 11 18:39.3
6 ( 72) Cody Hutchinson Lansing Eastern 10 20:21.6
7 ( 74) Brendon Johns Lansing Eastern 9 20:29.6

9. 226 LOY NORRIX (18:36.9 93:04.5)
===================================
1 6 Joe Billian Loy Norrix 11 16:39.1
2 24 Andrew Darrell Loy Norrix 11 17:16.1
3 58 Kevin Bechtel Loy Norrix 9 18:54.2
4 67 Jeff Hoskins Loy Norrix 11 19:56.9
5 71 Phillip Johnson Loy Norrix 12 20:18.2
6 ( 76) Austin Ragotzy Loy Norrix 11 20:36.0
7 ( 77) Adam Kemp Loy Norrix 9 20:43.5

10. 295 BC LAKEVIEW (19:33.7 97:48.1)
===================================
1 5 Tommy VanOosten Bc Lakeview 12 16:32.5
2 63 Josh Eldridge Bc Lakeview 10 19:21.6
3 64 Billy Demarest Bc Lakeview 12 19:24.0
4 79 Kyle Walters Bc Lakeview 9 20:52.3
5 84 Tyler Timmer Bc Lakeview 11 21:37.7
6 ( 93) Alex Lemaire Bc Lakeview 10 23:57.4

11. 297 JACKSON (19:12.5 96:02.4)
===================================
1 38 Cameron Kunselman Jackson 9 17:51.7
2 56 Drew Bundy Jackson 11 18:30.3
3 61 Stephen Dulworth Jackson 9 19:13.9
4 69 Guerin Rowland Jackson 9 20:01.6
5 73 Kenny Burkhead Jackson 9 20:24.9
6 ( 78) Reed Walker Jackson 10 20:47.4
7 ( 82) Cody Mullins Jackson 9 21:01.6

12. 364 HOLLAND (20:33.0 102:44.9)
===================================
1 46 Seth Buma Holland 9 18:03.2
2 70 Justin Olson Holland 12 20:10.5
3 80 Keith Adams Holland 12 20:56.9
4 83 Adam Lemke Holland 10 21:31.0
5 85 Ivannovich Ravuth Holland 9 22:03.3
6 ( 90) Edward Burch Holland 11 22:38.5
7 ( 91) Nathan Redder Holland 9 22:42.4

13. 370 BC CENTRAL (20:32.9 102:44.3)
===================================
1 60 Jason Barrette Bc Central 12 19:05.4
2 68 Richard Roach Bc Central 10 19:57.2
3 75 Jesus Gembe Bc Central 11 20:35.7
4 81 Anthony Miller Bc Central 10 20:59.5
5 86 Antonio Garcia Bc Central 10 22:06.5
6 ( 89) Dylan Perkins Bc Central 10 22:29.0

14. 427 LANSING EVERETT (22:19.0 111:34.6)
===================================
1 66 Corey Bilodeau Lansing Everett 11 19:46.3
2 87 Billy Seeger Lansing Everett 12 22:07.3
3 88 Kyle Hutchinson Lansing Everett 10 22:17.9
4 92 Cordarius Rodgers Lansing Everett 11 23:17.2
5 94 Brian Tweedy Lansing Everett 9 24:05.9
6 ( 95) Connor Bilodeau Lansing Everett 9 25:16.5
7 ( 96) Ricky Hubbard Lansing Everett 10 26:05.5




1. 52 OKEMOS (20:03.1 100:15.2)
===================================
1 3 Morgan Bailey Okemos 12 19:27.9
2 6 Chloe Prince Okemos 12 19:46.8
3 7 Haley Crites Okemos 9 19:55.9
4 17 Annie Bartkowski Okemos 9 20:23.6
5 19 Danielle Stanley Okemos 10 20:41.0
6 ( 20) Brianna Kovan Okemos 11 20:49.5
7 ( 27) Maria Kelley Okemos 11 21:06.9

2. 68 BC LAKEVIEW (20:14.2 101:10.8)
===================================
1 2 Jordan Johnson Bc Lakeview 9 19:20.9
2 10 Nicole Krajewski Bc Lakeview 11 20:01.0
3 15 Cheyann Gilson Bc Lakeview 12 20:12.7
4 18 Courtney Volstromer Bc Lakeview 10 20:33.7
5 23 Kelsey Vosler Bc Lakeview 10 21:02.5
6 ( 29) Caitlin VanOosten Bc Lakeview 9 21:09.2
7 ( 56) Jessica Fox Bc Lakeview 12 22:31.2

3. 90 GRAND LEDGE (20:17.7 101:28.4)
===================================
1 1 Jennifer Snelgrove Grand Ledge 11 18:36.3
2 4 Jaclyn Magness Grand Ledge 10 19:31.9
3 16 Chelsea Farquhar Grand Ledge 11 20:15.3
4 31 Anna Bensel Grand Ledge 10 21:19.7
5 38 Lindsey Smith Grand Ledge 12 21:45.2
6 ( 44) Shelbie Burris Grand Ledge 12 21:57.3
7 ( 54) Jessie Rhodes Grand Ledge 12 22:25.9

4. 111 CALEDONIA (20:49.3 104:06.2)
===================================
1 9 Courtney Stauffer Caledonia 10 20:00.7
2 13 Emily Rossman Caledonia 12 20:05.5
3 21 Lisa Schultz Caledonia 10 21:00.1
4 26 Alexandra Bunce Caledonia 10 21:05.5
5 42 Alyssa Petz Caledonia 11 21:54.4
6 ( 50) Jenny Campfield Caledonia 12 22:13.3
7 ( 68) Addie Johnson Caledonia 9 23:29.2

5. 112 PORTAGE CENTRAL (20:50.0 104:09.9)
===================================
1 5 Katie Martin Portage Central 12 19:38.9
2 24 Maddie Sandmeyer Portage Central 10 21:04.1
3 25 Sarah Wilsey Portage Central 11 21:04.3
4 28 Andrea Hoffman Portage Central 11 21:08.6
5 30 Karen Jones Portage Central 10 21:14.0
6 ( 40) Kelsey McConnell Portage Central 10 21:49.0
7 ( 41) Victoria Phillips Portage Central 11 21:53.2

6. 138 HOLT (21:09.2 105:45.9)
===================================
1 8 Taylor Roach Holt 11 19:56.7
2 22 Karina Drachman Holt 10 21:00.7
3 32 Kimberle Killips Holt 12 21:25.5
4 33 Kelsey Arambula Holt 12 21:27.9
5 43 Kristen Purdy Holt 10 21:55.1
6 ( 59) Stephanie Irish Holt 10 22:39.2
7 ( 63) Allison Orth Holt 11 22:50.1

7. 168 PORTAGE NORTHERN (21:26.4 107:11.6)
===================================
1 12 Danielle Melgar Portage Northern 9 20:04.8
2 35 Marissa Smith Portage Northern 12 21:38.9
3 36 Hannah Holcomb Portage Northern 11 21:39.3
4 39 Emily Nilges Portage Northern 9 21:47.5
5 46 Jenny Kieser Portage Northern 10 22:01.1
6 ( 57) Jessica McInnes Portage Northern 9 22:34.6
7 ( 61) Alex Scheidt Portage Northern 12 22:46.9

8. 193 JACKSON (21:37.5 108:07.3)
===================================
1 11 Nicole Rando Jackson 10 20:01.3
2 34 Brittany Enfinger Jackson 9 21:35.7
3 47 Catie Dulworth Jackson 11 22:03.1
4 48 Ashley Ramsey Jackson 10 22:03.8
5 53 Lizzy Bendetto Jackson 9 22:23.4

9. 288 LOY NORRIX (23:17.4 116:26.7)
===================================
1 14 Lauren McGlinn Loy Norrix 10 20:07.1
2 58 Mackenzie Caple Loy Norrix 12 22:39.1
3 70 Anita Tung Loy Norrix 12 24:18.3
4 71 Madalyn Parker Loy Norrix 12 24:24.6
5 75 Jessica Britschock Loy Norrix 12 24:57.6
6 ( 84) Ashly Chimner Loy Norrix 10 32:56.5

10. 303 HOLLAND (22:55.6 114:37.7)
===================================
1 49 Alexa Bakker Holland 10 22:08.7
2 52 Jenna Geary Holland 10 22:15.1
3 66 Katie Bast Holland 9 23:03.8
4 67 Devon Mahieu Holland 10 23:15.9
5 69 Tamara Chacon Holland 12 23:54.2
6 ( 72) Anne Packard Holland 10 24:41.6

11. 304 KALAMAZOO CENTRAL (23:02.2 115:10.6)
===================================
1 51 Kathryn Dugal Kalamazoo Central 11 22:14.5
2 55 Erin Frey Kalamazoo Central 9 22:29.3
3 60 Cara Cunliffe Kalamazoo Central 11 22:41.3
4 64 Adena Leibbrand Kalamazoo Central 9 22:50.6
5 74 Laura Wheeler Kalamazoo Central 9 24:54.9

12. 321 LANSING EASTERN (23:39.3 118:16.3)
===================================
1 45 Kelly Christopherson Lansing Eastern 10 21:58.0
2 62 Madilyn Hollenbeck Lansing Eastern 12 22:48.7
3 65 Maura Grimm Lansing Eastern 9 22:56.9
4 73 Indiya Jones Lansing Eastern 10 24:49.6
5 76 Dominique Edwards Lansing Eastern 9 25:43.1
6 ( 78) Laura Hundt Lansing Eastern 10 26:48.4
7 ( 81) Emily Hundt Lansing Eastern 12 30:12.7

13. 355 LANSING EVERETT (27:22.9 136:54.4)
===================================
1 37 Chelsea Finnie Lansing Everett 11 21:41.3
2 77 Brittni McLaughlin Lansing Everett 10 26:03.2
3 79 Suzie Zuniga Lansing Everett 11 28:44.2
4 80 Arianna Sneed Lansing Everett 9 29:36.2
5 82 Katie Fay Lansing Everett 10 30:49.5
6 ( 83) Chee Chang Lansing Everett 12 31:56.1
7 ( 85) Chinaka Achonu Lansing Everett 10 39:17.8




MHSAA CROSS COUNTRY MEGA-REGIONAL
DIVISIONS 1-3; 2-13; 3-24
PORTAGE, MICHIGAN, SATURDAY, OCTOBER 25, 2008
INDIVIDUAL RESULTS: D1 MEN

Place No. Name School Grade Time Pace
===== ===== ====================== ==================== ===== ======= =====
1 1020 Anthony Sterzick Caledonia 12 16:20.4 5:16
2 1043 Eric Spitz Holt 12 16:21.6 5:17
3 1022 Brockton Feltman Grand Ledge 12 16:23.8 5:17
4 1096 Shaun Slater Portage Northern 12 16:27.1 5:18
5 1013 Tommy VanOosten Bc Lakeview 12 16:32.5 5:20
6 1073 Joe Billian Loy Norrix 11 16:39.1 5:22
7 1017 Ben Diefenbach Caledonia 12 16:39.5 5:22
8 1094 Sean Ohman Portage Northern 12 16:40.6 5:23
9 1099 Taylor Williams Portage Northern 12 16:40.6 5:23
10 1015 Kort Alexander Caledonia 11 16:42.7 5:23
11 1060 Ryan Gilbert Lansing Eastern 11 16:43.8 5:24
12 1084 Umakanthan Kavin Okemos 11 16:46.5 5:25
13 1053 Jordan Henning Kalamazoo Central 10 16:47.5 5:25
14 1085 Matt Tague Okemos 12 16:50.0 5:26
15 1090 Alex Waldvogel Portage Central 10 16:54.8 5:27
16 1041 Joseph Hemingway Holt 12 16:58.4 5:28
17 1040 Kyle Hanton Holt 12 17:00.4 5:29
18 1079 Tyler Belyea Okemos 11 17:02.6 5:30
19 1016 Dylan Anderson Caledonia 12 17:03.6 5:30
20 1091 Zach Warner Portage Central 10 17:06.0 5:31
21 1024 Ryan Konen Grand Ledge 11 17:09.6 5:32
22 1080 Patrick Cruitt Okemos 11 17:10.6 5:32
23 1095 Cody Osterhouse Portage Northern 11 17:14.7 5:34
24 1074 Andrew Darrell Loy Norrix 11 17:16.1 5:34
25 1019 Matt Lacina Caledonia 12 17:23.8 5:37
26 1088 Matt King Portage Central 10 17:23.9 5:37
27 1083 Brad Hull Okemos 11 17:25.6 5:37
28 1025 Brian Lucas Grand Ledge 11 17:30.1 5:39
29 1021 Evan Zych Caledonia 10 17:31.1 5:39
30 1027 Chase Skinner Grand Ledge 10 17:35.8 5:40
31 1042 Everett Rawlings Holt 9 17:38.2 5:41
32 1093 David Linn Portage Northern 12 17:41.0 5:42
33 1023 Andy Jones Grand Ledge 11 17:43.0 5:43
34 1098 Adrian Warga-Kane Portage Northern 11 17:45.8 5:44
35 1064 Brandon Swartz Lansing Eastern 12 17:46.8 5:44
36 1039 Shaun Bashore Holt 10 17:51.0 5:45
37 1018 Jordan Johnson Caledonia 12 17:51.1 5:45
38 1047 Cameron Kunselman Jackson 9 17:51.7 5:46
39 1087 Matt Jones Portage Central 11 17:51.8 5:46
40 1052 Sean Carroll Kalamazoo Central 11 17:53.2 5:46
41 1057 Kyler Stanley Kalamazoo Central 10 17:54.7 5:46
42 1063 Kyle Rogers Lansing Eastern 12 17:56.2 5:47
43 1082 Daniel Douches Okemos 11 17:57.1 5:47
44 1081 Seph Dabrowski Okemos 9 18:01.2 5:49
45 1026 Pat Clark Grand Ledge 12 18:01.8 5:49
46 1031 Seth Buma Holland 9 18:03.2 5:49
47 1056 Mitchell Matuz Kalamazoo Central 11 18:04.2 5:50
48 1089 John Rose Portage Central 10 18:04.9 5:50
49 1059 Ricardo Dabney Lansing Eastern 11 18:07.2 5:51
50 1055 Anderson Lee Kalamazoo Central 10 18:08.3 5:51

---------------------------------
Great Lakes ChampionChip
www.greatlakeschampionchip.com





Page 2
MHSAA CROSS COUNTRY MEGA-REGIONAL
DIVISIONS 1-3; 2-13; 3-24
PORTAGE, MICHIGAN, SATURDAY, OCTOBER 25, 2008
INDIVIDUAL RESULTS: D1 MEN

Place No. Name School Grade Time Pace
===== ===== ====================== ==================== ===== ======= =====
51 1028 Sid Rosier Grand Ledge 12 18:14.5 5:53
52 1097 Elijah Smith Portage Northern 12 18:15.7 5:53
53 1038 Skyler Dutkiewicz Holt 10 18:19.7 5:55
54 1037 Philip Batterson Holt 11 18:22.8 5:56
55 1092 Brandon Yonke Portage Central 10 18:29.3 5:58
56 1044 Drew Bundy Jackson 11 18:30.3 5:58
57 1058 Peter Christopherson Lansing Eastern 11 18:39.3 6:01
58 1072 Kevin Bechtel Loy Norrix 9 18:54.2 6:06
59 1086 Nick Eaton Portage Central 11 18:57.9 6:07
60 1001 Jason Barrette Bc Central 12 19:05.4 6:09
61 1046 Stephen Dulworth Jackson 9 19:13.9 6:12
62 1051 Tyler Beck Kalamazoo Central 11 19:15.8 6:13
63 1010 Josh Eldridge Bc Lakeview 10 19:21.6 6:14
64 1009 Billy Demarest Bc Lakeview 12 19:24.0 6:15
65 1054 Grady Johnson Kalamazoo Central 9 19:34.0 6:18
66 1066 Corey Bilodeau Lansing Everett 11 19:46.3 6:22
67 1077 Jeff Hoskins Loy Norrix 11 19:56.9 6:26
68 1004 Richard Roach Bc Central 10 19:57.2 6:26
69 1049 Guerin Rowland Jackson 9 20:01.6 6:27
70 1034 Justin Olson Holland 12 20:10.5 6:30
71 1075 Phillip Johnson Loy Norrix 12 20:18.2 6:33
72 1061 Cody Hutchinson Lansing Eastern 10 20:21.6 6:34
73 1045 Kenny Burkhead Jackson 9 20:24.9 6:35
74 1062 Brendon Johns Lansing Eastern 9 20:29.6 6:36
75 1003 Jesus Gembe Bc Central 11 20:35.7 6:38
76 1078 Austin Ragotzy Loy Norrix 11 20:36.0 6:38
77 1076 Adam Kemp Loy Norrix 9 20:43.5 6:41
78 1050 Reed Walker Jackson 10 20:47.4 6:42
79 1014 Kyle Walters Bc Lakeview 9 20:52.3 6:44
80 1029 Keith Adams Holland 12 20:56.9 6:45
81 1006 Anthony Miller Bc Central 10 20:59.5 6:46
82 1048 Cody Mullins Jackson 9 21:01.6 6:47
83 1033 Adam Lemke Holland 10 21:31.0 6:56
84 1012 Tyler Timmer Bc Lakeview 11 21:37.7 6:58
85 1035 Ivannovich Ravuth Holland 9 22:03.3 7:07
86 1002 Antonio Garcia Bc Central 10 22:06.5 7:08
87 1070 Billy Seeger Lansing Everett 12 22:07.3 7:08
88 1068 Kyle Hutchinson Lansing Everett 10 22:17.9 7:11
89 1007 Dylan Perkins Bc Central 10 22:29.0 7:15
90 1032 Edward Burch Holland 11 22:38.5 7:18
91 1036 Nathan Redder Holland 9 22:42.4 7:19
92 1069 Cordarius Rodgers Lansing Everett 11 23:17.2 7:30
93 1011 Alex Lemaire Bc Lakeview 10 23:57.4 7:43
94 1071 Brian Tweedy Lansing Everett 9 24:05.9 7:46
95 1065 Connor Bilodeau Lansing Everett 9 25:16.5 8:09
96 1067 Ricky Hubbard Lansing Everett 10 26:05.5 8:24




Page 1
MHSAA CROSS COUNTRY MEGA-REGIONAL
DIVISIONS 1-3; 2-13; 3-24
PORTAGE, MICHIGAN, SATURDAY, OCTOBER 25, 2008
INDIVIDUAL RESULTS: D1 WOMEN

Place No. Name School Grade Time Pace
===== ===== ====================== ==================== ===== ======= =====
1 2028 Jennifer Snelgrove Grand Ledge 11 18:36.3 6:00
2 2009 Jordan Johnson Bc Lakeview 9 19:20.9 6:14
3 2078 Morgan Bailey Okemos 12 19:27.9 6:16
4 2025 Jaclyn Magness Grand Ledge 10 19:31.9 6:18
5 2088 Katie Martin Portage Central 12 19:38.9 6:20
6 2083 Chloe Prince Okemos 12 19:46.8 6:23
7 2080 Haley Crites Okemos 9 19:55.9 6:26
8 2042 Taylor Roach Holt 11 19:56.7 6:26
9 2021 Courtney Stauffer Caledonia 10 20:00.7 6:27
10 2010 Nicole Krajewski Bc Lakeview 11 20:01.0 6:27
11 2049 Nicole Rando Jackson 10 20:01.3 6:27
12 2095 Danielle Melgar Portage Northern 9 20:04.8 6:28
13 2019 Emily Rossman Caledonia 12 20:05.5 6:29
14 2075 Lauren McGlinn Loy Norrix 10 20:07.1 6:29
15 2008 Cheyann Gilson Bc Lakeview 12 20:12.7 6:31
16 2024 Chelsea Farquhar Grand Ledge 11 20:15.3 6:32
17 2079 Annie Bartkowski Okemos 9 20:23.6 6:34
18 2012 Courtney Volstromer Bc Lakeview 10 20:33.7 6:38
19 2084 Danielle Stanley Okemos 10 20:41.0 6:40
20 2082 Brianna Kovan Okemos 11 20:49.5 6:43
21 2020 Lisa Schultz Caledonia 10 21:00.1 6:46
22 2037 Karina Drachman Holt 10 21:00.7 6:46
23 2013 Kelsey Vosler Bc Lakeview 10 21:02.5 6:47
24 2090 Maddie Sandmeyer Portage Central 10 21:04.1 6:47
25 2091 Sarah Wilsey Portage Central 11 21:04.3 6:48
26 2015 Alexandra Bunce Caledonia 10 21:05.5 6:48
27 2081 Maria Kelley Okemos 11 21:06.9 6:48
28 2086 Andrea Hoffman Portage Central 11 21:08.6 6:49
29 2011 Caitlin VanOosten Bc Lakeview 9 21:09.2 6:49
30 2087 Karen Jones Portage Central 10 21:14.0 6:51
31 2022 Anna Bensel Grand Ledge 10 21:19.7 6:52
32 2040 Kimberle Killips Holt 12 21:25.5 6:54
33 2036 Kelsey Arambula Holt 12 21:27.9 6:55
34 2045 Brittany Enfinger Jackson 9 21:35.7 6:58
35 2098 Marissa Smith Portage Northern 12 21:38.9 6:59
36 2092 Hannah Holcomb Portage Northern 11 21:39.3 6:59
37 2066 Chelsea Finnie Lansing Everett 11 21:41.3 6:59
38 2027 Lindsey Smith Grand Ledge 12 21:45.2 7:01
39 2096 Emily Nilges Portage Northern 9 21:47.5 7:01
40 2085 Kelsey McConnell Portage Central 10 21:49.0 7:02
41 2089 Victoria Phillips Portage Central 11 21:53.2 7:03
42 2018 Alyssa Petz Caledonia 11 21:54.4 7:04
43 2038 Kristen Purdy Holt 10 21:55.1 7:04
44 2023 Shelbie Burris Grand Ledge 12 21:57.3 7:05
45 2057 Kelly Christopherson Lansing Eastern 10 21:58.0 7:05
46 2093 Jenny Kieser Portage Northern 10 22:01.1 7:06
47 2044 Catie Dulworth Jackson 11 22:03.1 7:06
48 2048 Ashley Ramsey Jackson 10 22:03.8 7:07
49 2029 Alexa Bakker Holland 10 22:08.7 7:08
50 2016 Jenny Campfield Caledonia 12 22:13.3 7:10