MONROE COUNTY CLASSIC

back to results

Oct. 12, 2008

MONROE COUNTY CLASSIC
MUNSON PARK


MEN'S Classic 9th Boys

FIN NAME RESULTS TEAM
1. Adam Faust (9) 18:27.8 Ida
2. Nathan Anderson (9) 19:05.5 Milan
3. Alex Huling (9) 19:13.8 Milan
4. Mark Tizedess (9) 19:18.5 milers hs
5. Logan Potter (9) 19:27.6 Neport Lutheran South
6. JAred Masserant (9) 19:29.1 Monroe St. Mary Catholic Central
7. Dylan Miller (9) 19:45.4 Milan
8. brodie derek (9) 19:52.2 MONROE
9. Thomas Simonton (9) 20:06.5 MONROE
10. Ike Fink (9) 20:07.5 Milan
11. Joe Oberski (12) 20:09.4 Ida
12. jonathon brace (9) 20:40.1 MONROE
13. Nate Konkel (9) 20:54.2 Neport Lutheran South
14. Ryan Rhodes (9) 21:08.3 Monroe Jefferson
15. Cameron scharboneau (9) 21:13.4 dundee
16. Caleb Carr (9) 21:44.0 Neport Lutheran South
17. Dave Wickenheiser (9) 22:09.5 Monroe St. Mary Catholic Central
18. Ethan Farrelly (9) 22:17.8 Milan
19. Tyler Lown (9) 23:23.3 Milan
20. Jerrod Lighthall (9) 23:33.0 Monroe St. Mary Catholic Central
21. Matt Wonser (9) 24:37.2 Erie-Mason
22. Kyler Jefferds (9) 26:26.0 Milan
23. Chriss Wolfenbarger (9) NF dundee
24. Aaron Worden (9) NF Erie-Mason
25. Garrett Calton (9) NF Milan
26. mitchell latray (9) NF MONROE
27. Cody McMurdo (9) NF Neport Lutheran South



10/11/08 MEN'S ROAD RACE PAGE 4

MONROE COUNTY CLASSIC AT MUNSON PARK 10/11/08


MEN'S Classic 10 Boys

FIN NAME RESULTS TEAM
1. austin whitelaw (10) 17:08.3 MONROE
2. John Webb (10) 17:41.3 Monroe Jefferson
3. Nathaniel Theobald (10) 17:56.9 Monroe St. Mary Catholic Central
4. Dan Harras (10) 18:22.5 Monroe St. Mary Catholic Central
5. david nichols (10) 18:37.5 MONROE
6. Tyler Hulbert (10) 18:38.9 Ida
7. Zach Robinson (10) 18:50.0 Monroe St. Mary Catholic Central
8. Ray DeSimone (10) 18:51.0 Monroe St. Mary Catholic Central
9. RJ Gaskill (10) 18:56.2 Milan
10. tyler addis (10) 18:56.5 MONROE
11. Philip Anderson (10) 18:56.8 Neport Lutheran South
12. Austin Bruck (10) 19:01.6 dundee
13. John Young (10) 19:02.9 Monroe St. Mary Catholic Central
14. Travis Fish (10) 19:04.5 Ida
15. Tyler Fisher (10) 19:07.4 Milan
16. Doug Hubert (10) 19:12.7 Ida
17. Raymon Whaley (10) 19:14.0 dundee
18. Kyle Long (10) 19:38.2 Airport
19. Ian Bachli (10) 20:17.5 MONROE
20. michael peruski (10) 20:17.8 MONROE
21. Dan Smith (10) 21:06.7 Monroe St. Mary Catholic Central
22. christopher allen (10) 21:39.0 MONROE
23. Chris Yates (10) 22:15.4 Monroe St. Mary Catholic Central
24. Jacob Diroff (10) 22:17.6 Neport Lutheran South
25. Louden Misiak (10) 22:33.8 dundee
26. Tyler Schwisow (10) 23:08.8 dundee
27. Steve Domingue (10) 23:25.5 Airport
28. Eric Vanderberg (10) 24:02.9 Monroe St. Mary Catholic Central
29. Dylann Martin (10) 24:32.8 milers hs
30. Josh Archinger (10) 24:33.1 Monroe Jefferson
31. saunders derick (10) 24:36.9 MONROE
32. Brad Tata (10) 26:32.7 Monroe St. Mary Catholic Central
33. Kenny Clifford (10) 29:49.8 Milan
34. Adam Uhl (10) NF Airport
35. Joseph Martin (10) NF Milan
36. Dylan Shearer (10) NF Milan
37. Brian Brown (10) NF Neport Lutheran South
38. Tony Brehmer (10) NF dundee

10/11/08 MEN'S ROAD RACE PAGE 5

MONROE COUNTY CLASSIC AT MUNSON PARK 10/11/08


MEN'S Classic 11 Boys

FIN NAME RESULTS TEAM
1. Nick Smith (11) 16:26.2 Ida
2. Evan Kryzyske (11) 16:45.6 Airport
3. drew sanseverino (11) 16:57.6 MONROE
4. zachary garman (11) 17:24.8 MONROE
5. ian zawacki (11) 17:27.5 MONROE
6. Jeff Grywinski (11) 17:28.7 Monroe St. Mary Catholic Central
7. Nick Brubaker (11) 17:38.8 Ida
8. Andy Raymond (11) 17:50.9 Erie-Mason
9. Chris Heid (11) 18:01.7 Erie-Mason
10. Travis Pagareski (11) 18:22.2 Erie-Mason
11. tyson nicholas (11) 18:40.0 MONROE
12. Ken Domingue (11) 18:41.9 Airport
13. preston lemanski (11) 18:44.9 MONROE
14. Aniello Bacarella (11) 18:48.7 Erie-Mason
15. alexander lehr (11) 18:50.4 MONROE
16. Rodney Meeks (11) 18:54.1 Neport Lutheran South
17. jacob waltz (11) 19:22.3 MONROE
18. Norman Morris (11) 19:30.7 Monroe St. Mary Catholic Central
19. Blair Tuller (12) 19:33.3 Ida
20. Austin Greer (11) 20:44.3 Erie-Mason
21. David Wilson (11) 20:50.3 Milan
22. Brennen Werr (11) 21:05.5 Erie-Mason
23. Drew Patterson (11) 21:07.9 Monroe Jefferson
24. Gary Lupu (11) 21:29.6 dundee
25. Nolan Lajiness (11) 21:53.4 Monroe St. Mary Catholic Central
26. Ryan Cranson (11) 22:54.5 Milan
27. Chance Moore (11) 23:13.4 Monroe Jefferson
28. Josh O'Rourke (11) 24:26.7 Ida
29. Jeffery Satterfield (11) 24:52.7 Monroe St. Mary Catholic Central
30. Corey Heikkila (11) NF dundee
31. David Moore (11) NF dundee
32. Jesse Henkel (11) NF Erie-Mason
33. Daniel Cerevolo (11) NF Ida
34. Tony Southorn (11) NF Neport Lutheran South

10/11/08 MEN'S ROAD RACE PAGE 6

MONROE COUNTY CLASSIC AT MUNSON PARK 10/11/08


MEN'S Classic 12 Boys

FIN NAME RESULTS TEAM
1. andrew kalenkiewicz (12) 16:38.8 MONROE
2. Kyle Anderson (12) 17:00.1 Milan
3. nicholas petro (12) 17:22.6 MONROE
4. Mike Berns (12) 17:40.3 Monroe St. Mary Catholic Central
5. brett rossio (12) 17:43.5 MONROE
6. Ethan McBee (12) 17:57.3 Neport Lutheran South
7. Alex Johnson (12) 18:14.8 Monroe St. Mary Catholic Central
8. Bobby Sharron (12) 18:22.6 Airport
9. Tim Hochradel (12) 18:23.7 Milan
10. Austin Vankirk (12) 18:24.1 Ida
11. Mike Manor (12) 18:28.8 Airport
12. Mike Lancia (12) 19:19.0 Airport
13. Eric Sorge (12) 19:32.8 Ida
14. Zach Labardee (12) 19:46.9 dundee
15. Corey Stull (12) 20:01.3 dundee
16. Randy Gee (12) 20:39.5 dundee
17. Nathan Schultz (12) 21:33.5 Neport Lutheran South
18. james perez (12) 21:45.4 MONROE
19. Joey Weilnau (12) 21:48.0 Neport Lutheran South
20. Joe Oberski (12) 22:24.7 Ida
21. Alec Morand (12) 23:48.6 dundee
22. Nick Penley (12) NF Airport
23. Tim Imber (12) NF dundee
24. Mac Dobbs (12) NF Erie-Mason
25. Tyler Dusseau (12) NF Erie-Mason
26. Mark Coleman (12) NF Milan
27. Mike Laskey (12) NF Monroe St. Mary Catholic Central




WOMEN'S Classic 9 Girls

FIN NAME RESULTS TEAM
1. Brittany Slinker (9) 19:18.4 dundee
2. Marina Aguilera (9) 19:30.6 MONROE
3. Tabatha Lajiness (9) 21:11.3 Ida
4. Alex Belinky (9) 21:39.3 Airport
5. Kelsey Lancia (9) 22:22.1 Airport
6. Katie Griffith (9) 22:22.7 Airport
7. Laura Heath (9) 22:51.0 Milan
8. Jessica Kapolnek (9) 23:20.6 Monroe St. Mary Catholic Central
9. Lauren Smith (9) 23:23.7 Milan
10. Megan Brady (9) 24:09.2 MONROE
11. Caitlin Bale (9) 24:10.3 Monroe St. Mary Catholic Central
12. Melanie Anderson (9) 24:31.1 Neport Lutheran South
13. Courtney Woodfill (9) 24:40.6 Ida
14. Bethany Pifer (9) 26:25.6 Monroe Jefferson
15. Jasmine Stefansky (9) 26:34.1 dundee
16. Chelsea Dillon (9) 26:40.6 Airport
17. Jennifer Vandermark (9) 27:54.1 Monroe St. Mary Catholic Central
18. Christel Ciolino (9) 28:53.5 Monroe St. Mary Catholic Central
19. Sarah Curry (9) NF Monroe Jefferson
20. Autumn Gotha (9) NF Erie-Mason
21. Kaitlyn McFarlane (9) NF Erie-Mason
22. Jordan Burman (9) NF MONROE



10/11/08 WOMEN'S ROAD RACE PAGE 3

MONROE COUNTY CLASSIC AT MUNSON PARK 10/11/08


WOMEN'S Classic 10 Girls

FIN NAME RESULTS TEAM
1. Colleen Grassley (10) 21:23.6 Monroe St. Mary Catholic Central
2. Jaclyn Sawasky (10) 22:01.3 Ida
3. Melanie Iacoangeli (10) 22:02.8 Ida
4. Emma Heck (10) 22:09.0 MONROE
5. Shah Julia (10) 22:40.3 Monroe St. Mary Catholic Central
6. Grace Gimesky (10) 22:43.4 dundee
7. Chelsea Dingledine (10) 22:59.9 Monroe Jefferson
8. Natalie Johnson (10) 23:07.4 MONROE
9. Danye Struass (10) 23:40.4 Monroe St. Mary Catholic Central
10. Trisha Agner (10) 24:05.2 Monroe Jefferson
11. Ashley Charles (10) 24:17.8 Monroe Jefferson
12. Crystal German (10) 24:57.3 Erie-Mason
13. Sam Steinman (10) 25:09.1 Monroe Jefferson
14. Casey Raymond (10) 27:00.5 Erie-Mason
15. Mary Iott (10) 27:50.6 Monroe St. Mary Catholic Central
16. Nicollette DeSimone (10) 27:51.1 Monroe St. Mary Catholic Central
17. Olivia Naveaux (10) 29:28.7 Monroe Jefferson
18. Bethany Rounsifer (10) 29:54.3 Milan
19. Michaela Eby (10) 30:25.1 Monroe St. Mary Catholic Central
20. Angelina Eby (10) 31:41.5 Monroe St. Mary Catholic Central
21. Holly Beasley (10) NF Monroe Jefferson
22. Lindsay Chadwell (10) NF Monroe Jefferson
23. Lisa Hughes (10) NF Monroe Jefferson
24. Ciara Metzoian (10) NF Monroe Jefferson
25. Jessica Sexton (10) NF MONROE
26. Cara Laginess (10) NF Monroe St. Mary Catholic Central

10/11/08 WOMEN'S ROAD RACE PAGE 4

MONROE COUNTY CLASSIC AT MUNSON PARK 10/11/08


WOMEN'S Classic 11 Girls

FIN NAME RESULTS TEAM
1. Jordan Tomacek (11) 18:42.0 Milan
2. Angela Swain (11) 20:06.0 Milan
3. Winonah Krug (11) 20:19.9 Neport Lutheran South
4. Jenna Stumpmier (11) 21:00.7 Monroe St. Mary Catholic Central
5. Jenna Manor (11) 21:12.9 Milan
6. Jessica Miller (11) 21:47.3 MONROE
7. Danielle Shepherd (11) 22:12.7 Airport
8. Katelyn Boulton (11) 22:19.0 Ida
9. MEg Sinclair (11) 22:44.7 Milan
10. Natalie Labeau (11) 23:15.2 MONROE
11. Miranda Storck (11) 23:48.6 Airport
12. Julie Mazur (11) 24:11.9 Erie-Mason
13. Makenzie Lein (11) 24:40.9 Ida
14. Lauren Ringbloom (11) 24:49.9 dundee
15. Carrie Kloster (11) 25:22.1 Ida
16. Kelsey Gere (11) 26:41.7 Ida
17. Jessica Leacher (11) 27:15.8 Milan
18. Megan Wisniewski (11) 28:19.2 Erie-Mason
19. Charlotte James (11) NF dundee
20. Lindsey Lemieux (11) NF dundee
21. Sarena Anderson (11) NF Ida
22. Lauren Lorentz (11) NF Monroe St. Mary Catholic Central

10/11/08 WOMEN'S ROAD RACE PAGE 5

MONROE COUNTY CLASSIC AT MUNSON PARK 10/11/08


WOMEN'S Classic 12 Girls

FIN NAME RESULTS TEAM
1. Kaylin Belair (12) 20:03.3 Erie-Mason
2. Jackie McEnhill (12) 20:29.6 Airport
3. Emily Wonser (12) 20:55.7 Erie-Mason
4. Kara Porter (12) 21:04.6 Milan
5. Regan Quatro (12) 22:51.7 MONROE
6. Chrissie Jacobs (12) 22:55.2 dundee
7. Toni Ucci (12) 23:22.1 Monroe St. Mary Catholic Central
8. Chelsea Culter (12) 23:28.7 Airport
9. Jennifer Fickel (12) 23:29.0 Ida
10. Crystol Funk (12) 24:23.0 dundee
11. Kathy Droulliard (12) 25:43.6 Airport
12. Rachel Yales (12) 25:45.1 Monroe St. Mary Catholic Central
13. Oliva Killion (12) 26:11.9 Erie-Mason
14. Courtney Trudeau (12) 33:34.0 Milan
15. Yalile Talamas (12) NF Airport
16. Ashley Wonser (12) NF Erie-Mason
17. Aksoy Buket (12) NF Milan
18. Mariesha Lala (12) NF Milan
19. Meg Bellino (12) NF Monroe St. Mary Catholic Central