Mesick Invitational

back to results

Oct. 9, 2008

Mesick Invitational
Mesick, MI


SCORES
1. Benzie Central 35 6. McBain 170
2. Mason County Central 42 7. Marion 181
3. Suttons Bay 104 8. Lake City 207
4. Kingsley 115 9. LeRoy Pine River 214
5. Manton 166


MEN'S 5K RUN

INDIVIDUAL RESULTS

FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. Ben Wynsma (11) Suttons Bay 16:27.5 1
2. Jared Lauber (11) Mason County Central 219 16:52.3 2
3. Tom Smeltzer (11) Benzie Central 121 17:03.9 3
4. AJ Patterson (12) Benzie Central 117 17:07.2 4
5. Nathan Briggs (12) Mason County Central 210 17:28.6 5
6. Brandon Westmaas (11) McBain 236 17:33.2 6
7. Talon Morris (11) Benzie Central 115 17:37.0 7
8. Sam Bayle (12) Mason County Central 208 17:37.8 8
9. Jake Hernandez (11) Mason County Central 217 17:41.7 9
10. William Huddleston (09) Benzie Central 108 17:47.4 10
11. David Rhodes (11) Benzie Central 119 17:52.9 11
12. Travis Clous (09) Benzie Central 105 17:55.1 P
13. Nick Radionoff (10) Benzie Central 118 17:55.6 P
14. Kyle Sosenko (10) Manton 187 17:55.9 14
15. Andrew Fox (12) Buckley 17:56.5 -
16. Robert Kerby (11) Benzie Central 112 18:06.9 -
17. Chase Palmer (11) Suttons Bay 18:15.5 15
18. Matt Raven (11) LeRoy Pine River 249 18:15.9 16
19. Tyler Sexton (12) Kingsley 153 18:23.7 17
20. Chris Conrad (11) Mason County Central 212 18:27.9 18
21. Conor Gogglin (10) Kingsley 144 18:30.0 19
22. Jacob Argersinger (10) Marion 194 18:30.6 20
23. Matthew Sabo (10) McBain 234 18:32.5 21
24. Marcus Lonn (10) Benzie Central 114 18:37.6 -
25. Sam Gilbert (11) Benzie Central 106 18:42.6 -
26. John Lee (12) Glen Lake 130 18:43.4 -
27. Nick Allen (10) Mason County Central 204 18:47.2 P
28. Ryan Bredahl (12) Manton 179 18:48.8 23
29. Timothy Lark (10) Kingsley 148 18:49.7 24
30. Elliott Ambrose (12) Mason County Central 205 18:52.3 P
31. Boris Radloff (09) Mason County Central 223 18:54.7 -
32. Josiah Myers (10) Benzie Central 116 18:55.2 -
33. Parker Fitzsimons (12) Kingsley 141 18:56.3 26
34. Travis Smith (10) Suttons Bay 19:02.1 27
35. Tom Willis (10) Frankfort 124 19:03.1 -
36. Josh Kaskinen (12) Benzie Central 111 19:06.3 -
37. Tom Pritz (12) Suttons Bay 19:08.1 28
38. Nolan Stiner (12) Kingsley 156 19:10.3 29
39. Jacob Lidak (10) Kingsley 149 19:17.6 P
40. Chris Dykgraaf (10) Marion 196 19:19.3 31
41. Ethan Ambrose (10) Mason County Central 206 19:20.1 -
42. Joel Kaskinen (09) Benzie Central 110 19:20.8 -
43. Dakota Chapman (09) Benzie Central 104 19:21.3 -
44. Zachary Watts (12) Kingsley 158 19:24.1 P
45. Aaron Barnhardt (10) Mason County Central 207 19:31.3 -
46. Mark Jasinski (11) Suttons Bay 19:33.3 33
47. Sawyer Lawler (11) Suttons Bay 19:36.6 P
48. Michael Dewey (12) Marion 195 19:41.1 35
49. Josh Fairbrother (12) Lake City 162 19:55.0 36
50. Kyle Schippa (11) Lake City 168 19:55.3 37
51. Lucas Platt (12) Mason County Central 222 19:57.8 -
52. Joel Griffis (09) Mason County Central 216 19:58.1 -
53. Jesse Gilson (10) Marion 197 19:58.5 38
54. Paul Barber (09) McBain 225 19:59.1 39
55. Nick Collins (10) Suttons Bay 20:03.3 P
56. Paul Spitzer (09) Buckley 20:07.4 -
57. Jeffery Conrad (10) Kingsley 139 20:09.8 -
58. Charlie Reamer (09) Kingsley 151 20:10.3 -
59. Austin LaVigne (09) Mason County Central 218 20:10.6 -
60. Kohle Stiner (09) Kingsley 155 20:11.4 -
61. James Cox (09) Lake City 161 20:18.5 41
62. Tony Strange (12) Manton 188 20:24.8 42
63. James Keyser (09) Traverse City Christian 251 20:25.8 -
64. Adam Kaskinen (09) Benzie Central 109 20:27.6 -
65. Chase Lovell (11) Manton 20:30.5 43
66. Guy Wolfe (09) Mesick 241 20:36.3 -
67. Steven Fultz (11) Kingsley 143 20:37.1 -
68. Rick VanDyke (11) Manton 191 20:43.3 44
69. Aaron Helwig Lake Leelanau St. Mary 171 20:45.5 -
70. Brandon Ackerman (12) Kingsley 138 20:49.9 -
71. Quinn Lopez (11) LeRoy Pine River 247 20:51.3 45
72. Bryan McGiness (10) Lake City 166 20:52.4 46
73. William Wisner (11) Kingsley 160 20:54.1 -
74. Erik King (10) Kingsley 146 20:55.7 -
75. Cameron Ramer (12) Lake City 167 21:03.6 47
76. Victor Bringham (09) Mesick 238 21:08.2 -
77. AJ Park (11) LeRoy Pine River 248 21:09.9 48
78. Jon Atwell (09) Manton 178 21:10.7 P
79. Scott McClintock (09) TC Grand Traverse Academy 134 21:13.0 -
80. Peter Nelson (09) TC Grand Traverse Academy 135 21:14.6 -
81. Zak Weber Lake Leelanau St. Mary 21:15.1 -
82. Caleb Korson Lake Leelanau St. Mary 173 21:15.7 -
83. Sam Federoff (11) LeRoy Pine River 246 21:18.6 50
84. Jon Coleman (11) McBain 230 21:22.9 51
85. Matthew Wild (11) Kingsley 159 21:47.7 -
86. Tony Weinke (12) Glen Lake 131 21:49.4 -
87. Crayton Valkner (11) Manton 190 22:00.3 P
88. Josh Belke (11) Mason County Central 209 22:07.0 -
89. Tyler Long (09) Benzie Central 113 22:11.8 -
90. Andrew Stralow (11) McBain 235 22:13.7 53
91. Kyric Koning (12) McBain Northern Michigan Christian 237 22:23.6 -
92. Tyler Payne (12) Kingsley 150 22:25.5 -
93. Raymond Fernholz (12) Kingsley 140 22:25.9 -
94. Jake Kramer (10) Frankfort 123 22:28.5 -
95. Timo Schumacher (12) Suttons Bay 22:42.5 -
96. Brandon McDonald (09) Lake City 165 22:52.0 P
97. Simon Zagata (10) Manton 193 23:03.0 -
98. Simeon Cochrane (11) LeRoy Pine River 244 23:08.1 55
99. Adam Sargent (12) TC Grand Traverse Academy 137 23:10.2 -
100. Michael Zayac (09) Lake City 169 23:11.0 P
101. Christiaan Krombeen Lake Leelanau St. Mary 174 23:18.0 -
102. Tim Gonyon (10) Benzie Central 107 23:18.9 -
103. Forrest Williams (09) Manton 192 23:21.1 -
104. Brennan Fultz (09) Kingsley 142 23:48.4 -
105. Joshua Keeler (09) Marion 200 24:36.0 57
106. Korey Blakely (12) LeRoy Pine River 243 24:45.5 P
107. Tom Devaney (11) Mason County Central 215 24:49.7 -
108. Timothy Burke (11) McBain 228 25:27.7 P
109. Jordan Devaney (09) Mason County Central 214 27:00.7 -
110. Ken Law (12) Marion 201 29:06.8 P

10/10/08 MEN'S CROSS COUNTRY PAGE 2

Mesick Invitational AT MESICK 10/09/08

TEAM RESULTS

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. Benzie Central Tom Smeltzer (11) 3 17:03 3
AJ Patterson (12) 4 17:07 4
Talon Morris (11) 7 17:37 7
William Huddleston (09) 10 17:47 10
David Rhodes (11) 11 17:52 11
Travis Clous (09) 12 17:55
Nick Radionoff (10) 13 17:55

** TEAM TOTAL ** 1:27:26 35

2. Mason County Central Jared Lauber (11) 2 16:52 2
Nathan Briggs (12) 5 17:28 5
Sam Bayle (12) 8 17:37 8
Jake Hernandez (11) 9 17:41 9
Chris Conrad (11) 20 18:27 18
Nick Allen (10) 27 18:47
Elliott Ambrose (12) 30 18:52

** TEAM TOTAL ** 1:28:05 42

3. Suttons Bay Ben Wynsma (11) 1 16:27 1
Chase Palmer (11) 17 18:15 15
Travis Smith (10) 34 19:02 27
Tom Pritz (12) 37 19:08 28
Mark Jasinski (11) 46 19:33 33
Sawyer Lawler (11) 47 19:36
Nick Collins (10) 55 20:03

** TEAM TOTAL ** 1:32:25 104

4. Kingsley Tyler Sexton (12) 19 18:23 17
Conor Gogglin (10) 21 18:30 19
Timothy Lark (10) 29 18:49 24
Parker Fitzsimons (12) 33 18:56 26
Nolan Stiner (12) 38 19:10 29
Jacob Lidak (10) 39 19:17
Zachary Watts (12) 44 19:24

** TEAM TOTAL ** 1:33:48 115

5. Manton Kyle Sosenko (10) 14 17:55 14
Ryan Bredahl (12) 28 18:48 23
Tony Strange (12) 62 20:24 42
Chase Lovell (11) 65 20:30 43
Rick VanDyke (11) 68 20:43 44
Jon Atwell (09) 78 21:10
Crayton Valkner (11) 87 22:00

** TEAM TOTAL ** 1:38:20 166

6. McBain Brandon Westmaas (11) 6 17:33 6
Matthew Sabo (10) 23 18:32 21
Paul Barber (09) 54 19:59 39
Jon Coleman (11) 84 21:22 51
Andrew Stralow (11) 90 22:13 53
Timothy Burke (11) 108 25:27

** TEAM TOTAL ** 1:39:39 170

7. Marion Jacob Argersinger (10) 22 18:30 20
Chris Dykgraaf (10) 40 19:19 31
Michael Dewey (12) 48 19:41 35
Jesse Gilson (10) 53 19:58 38
Joshua Keeler (09) 105 24:36 57
Ken Law (12) 110 29:06

** TEAM TOTAL ** 1:42:04 181

8. Lake City Josh Fairbrother (12) 49 19:55 36
Kyle Schippa (11) 50 19:55 37
James Cox (09) 61 20:18 41
Bryan McGiness (10) 72 20:52 46
Cameron Ramer (12) 75 21:03 47
Brandon McDonald (09) 96 22:52
Michael Zayac (09) 100 23:11

** TEAM TOTAL ** 1:42:03 207

9. LeRoy Pine River Matt Raven (11) 18 18:15 16
Quinn Lopez (11) 71 20:51 45
AJ Park (11) 77 21:09 48
Sam Federoff (11) 83 21:18 50
Simeon Cochrane (11) 98 23:08 55
Korey Blakely (12) 106 24:45

** TEAM TOTAL ** 1:44:41 214

Buckley Andrew Fox (12) 15 17:56
Paul Spitzer (09) 56 20:07

** TEAM TOTAL ** 38:03

Frankfort Tom Willis (10) 35 19:03
Jake Kramer (10) 94 22:28

** TEAM TOTAL ** 41:31

Lake Leelanau St. Mary Aaron Helwig 69 20:45
Zak Weber 81 21:15
Caleb Korson 82 21:15
Christiaan Krombeen 101 23:18

** TEAM TOTAL ** 1:26:33

Glen Lake John Lee (12) 26 18:43
Tony Weinke (12) 86 21:49

** TEAM TOTAL ** 40:32

McBain Northern Michigan Christian Kyric Koning (12) 91 22:23

** TEAM TOTAL ** 22:23

Mesick Guy Wolfe (09) 66 20:36
Victor Bringham (09) 76 21:08

** TEAM TOTAL ** 41:44

Traverse City Christian James Keyser (09) 63 20:25

** TEAM TOTAL ** 20:25

TC Grand Traverse Academy Scott McClintock (09) 79 21:13
Peter Nelson (09) 80 21:14
Adam Sargent (12) 99 23:10

** TEAM TOTAL ** 1:05:37




SCORES
1. Benzie Central 29 7. Lake Leelanau St. Mary 193
2. Manton 65 8. Glen Lake 220
3. LeRoy Pine River 82 9. Mason County Central 237
4. Kingsley 97 10. Lake City 243
5. Frankfort 169 11. McBain 256
6. Suttons Bay 184


WOMEN'S 5K RUN

INDIVIDUAL RESULTS

FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. Devyn Ramsay (12) Benzie Central 316 19:14.2 1
2. Rachel Whitley (12) LeRoy Pine River 444 19:36.4 2
3. Taylor Nye (10) Benzie Central 314 19:40.0 3
4. Sonny Jenkins (10) Manton 388 19:50.6 4
5. Theresa Warsecke (09) Benzie Central 319 19:51.1 5
6. Brittany Anderson (11) LeRoy Pine River 435 20:04.0 6
7. Stephanie Ingraham (10) Manton 387 20:08.1 7
8. Keeton Spencley (11) Frankfort 328 20:22.1 8
9. Jill Lousignau (11) Benzie Central 307 20:29.6 9
10. Kirstin Volkering (10) Kingsley 357 20:34.7 10
11. Marika Grabowski (10) Benzie Central 306 20:41.1 11
12. Katie Raymer (10) Manton 391 21:00.0 12
13. Chelsea Bould (12) Kingsley 347 21:01.4 13
14. Emily Ritsema (10) Traverse City Christian 446 21:01.9 -
15. Michaela Carnegie (10) Benzie Central 303 21:04.1 P
16. Samantha Krause (10) Kingsley 351 21:04.4 15
17. Amanda Nicholson (11) LeRoy Pine River 439 21:06.0 16
18. Amber Peabody (09) Benzie Central 315 21:07.3 P
19. Nadine Gilmer (12) Glen Lake 329 21:12.6 18
20. Bonnie Ricord (10) Glen Lake 336 21:46.7 19
21. Kim DeVore (10) Manton 385 21:53.6 20
22. Corrie Noah (10) Benzie Central 312 22:01.1 -
23. Kelsey Noah (11) Benzie Central 313 22:02.9 -
24. Stephanie Horning (10) TC Grand Traverse Academy 341 22:08.2 -
25. Tasha Mysliwiec (10) Benzie Central 311 22:10.0 -
26. Angela Nicholson (09) LeRoy Pine River 440 22:10.3 21
27. Giselle Gomez (10) Manton 386 22:11.4 22
28. Courtney Roth (10) Manton 392 22:12.4 P
29. Cassie Kramer (11) Frankfort 324 22:21.5 24
30. Monica Randall (11) McBain 419 22:22.3 25
31. Leif Scramlin (09) Benzie Central 318 22:23.1 -
32. Rachel Rosekrans (10) Lake City 366 22:34.9 26
33. Alexandra McNair (10) Kingsley 352 22:37.7 27
34. Gabrielle Kuznicki (10) Lake Leelanau St. Mary 375 22:38.3 28
35. Alex Johnson (10) Mason County Central 402 22:39.2 29
36. Jordan Callewaert (11) Suttons Bay 22:40.3 30
37. Joanna Tarbell (10) TC Grand Traverse Academy 343 22:44.5 -
38. Rachel Zeppa (10) TC Grand Traverse Academy 22:45.0 -
39. Stacey Baron (11) Manton 382 22:56.4 P
40. Casey Mutter (09) Kingsley 353 23:00.8 32
41. Haley Morarity (09) Buckley 23:04.2 -
42. Allison Korson (12) Lake Leelanau St. Mary 373 23:08.0 33
43. Elizabeth Adams (12) Suttons Bay 23:14.3 34
44. Brooke Somero (10) Frankfort 326 23:23.0 35
45. Lindsey Korson (10) Lake Leelanau St. Mary 374 23:23.7 36
46. Madison Bluemel (09) TC Grand Traverse Academy 338 23:24.3 -
47. Sarah Dick (10) McBain Northern Michigan Christian 425 23:24.8 -
48. Andi Bogert (11) LeRoy Pine River 436 23:42.1 37
49. Julie Muldowney (10) Suttons Bay 23:48.8 38
50. Ashley Grant Lake Leelanau St. Mary 372 23:50.1 39
51. Erin Dingrando (10) Suttons Bay 23:54.6 40
52. Jorhle Beadle (09) Mason County Central 399 24:02.3 41
53. Lizzy Freed (12) Suttons Bay 24:03.3 42
54. Marayna Regenold (10) Kingsley 24:04.0 P
55. Becca Bayle (10) Mason County Central 398 24:05.3 44
56. Olivia Raftshol (11) Suttons Bay 24:07.1 P
57. Annie Bailey (11) Mesick 427 24:07.2 -
58. Katie Root (11) Lake City 365 24:08.1 46
59. Kelsey Cosgrove (11) LeRoy Pine River 437 24:09.3 P
60. Bri Sieting (11) LeRoy Pine River 442 24:15.6 P
61. Brittany Soper (11) Frankfort 327 24:17.2 49
62. Kristin Carpenter (10) Lake City 359 24:18.1 50
63. MacKenzie Roman (11) Glen Lake 337 24:20.5 51
64. Brittany Watson (09) McBain 421 24:20.9 52
65. Noell Bigley (10) Frankfort 321 24:25.8 53
66. Britney Simerson (09) Kingsley 356 24:27.0 P
67. Hannah Roelfsema (12) McBain 420 24:46.8 55
68. Emma Karas (09) Mason County Central 404 24:56.6 56
69. Katio Bemboneck (10) Kingsley 346 24:58.4 -
70. Mary Raetz (10) Traverse City Christian 445 24:59.3 -
71. Brooke Fortner (11) Lake Leelanau St. Mary 371 25:02.0 57
72. Victoria Reed (12) Lake City 364 25:03.1 58
73. Katlyn Westmaas (12) McBain 423 25:04.2 59
74. Taylor Witchner (12) Benzie Central 320 25:11.1 -
75. Rachel A Lake Leelanau St. Mary 368 25:20.5 P
76. Raeanne Peterson (09) LeRoy Pine River 441 25:22.8 -
77. Emily Boss (11) Lake Leelanau St. Mary 370 25:23.3 P
78. Brandi Corday (10) Mesick 428 25:48.7 -
79. Alicia Glazier (10) Glen Lake 330 25:53.3 62
80. Catie Brettschneider (11Manton 384 26:07.8 -
81. Katrina Wert (11) LeRoy Pine River 443 26:17.4 -
82. Samantha Gallup (09) Lake City 360 26:19.9 63
83. Rose Richmann (11) Benzie Central 317 26:23.6 -
84. Riley Bigelow (09) Manton 383 26:36.2 -
85. Tamara Myers (12) Benzie Central 310 26:37.1 -
86. Emily Seeley (12) Suttons Bay 26:42.0 P
87. Rachel Westmaas (12) McBain 424 26:43.7 65
88. Alissa Boone (10) Lake Leelanau St. Mary 369 27:01.1 -
89. Tiffany Moore Lake Leelanau St. Mary 380 27:18.2 -
90. Kayley Zenner (10) Kingsley 358 27:19.5 -
91. Linnea Nelson (11) McBain 418 27:27.3 P
92. Dana Nelson (12) Mason County Central 407 27:44.5 67
93. Lindsey Miller Benzie Central 309 28:33.5 -
94. Lisa Voss (12) Suttons Bay 28:35.5 -
95. Lois Westbrook (10) Manton 394 28:36.0 -
96. Sarah Popp Lake Leelanau St. Mary 381 28:45.4 -
97. Alyssa Palma (12) Mason County Central 408 29:09.3 P
98. Anna Grabowski (10) Benzie Central 305 29:16.1 -
99. Lucy Perkins (12) Suttons Bay 29:20.8 -
100. Taylor Moore Lake Leelanau St. Mary 379 29:32.0 -
101. Shelby Wellman (12) McBain 422 29:59.1 P
102. Karoline Griffard (10) Glen Lake 334 31:48.2 70
103. Brianne Kerner (11) Mesick 431 31:55.0 -
104. Debbie Haggerty-Kramer (1Mesick 430 34:18.7 -

10/10/08 WOMEN'S CROSS COUNTRY PAGE 2

Mesick Invitational AT MESICK 10/09/08

TEAM RESULTS

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. Benzie Central Devyn Ramsay (12) 1 19:14 1
Taylor Nye (10) 3 19:40 3
Theresa Warsecke (09) 5 19:51 5
Jill Lousignau (11) 9 20:29 9
Marika Grabowski (10) 11 20:41 11
Michaela Carnegie (10) 15 21:04
Amber Peabody (09) 18 21:07

** TEAM TOTAL ** 1:39:55 29

2. Manton Sonny Jenkins (10) 4 19:50 4
Stephanie Ingraham (10) 7 20:08 7
Katie Raymer (10) 12 21:00 12
Kim DeVore (10) 21 21:53 20
Giselle Gomez (10) 27 22:11 22
Courtney Roth (10) 28 22:12
Stacey Baron (11) 39 22:56

** TEAM TOTAL ** 1:45:02 65

3. LeRoy Pine River Rachel Whitley (12) 2 19:36 2
Brittany Anderson (11) 6 20:04 6
Amanda Nicholson (11) 17 21:06 16
Angela Nicholson (09) 26 22:10 21
Andi Bogert (11) 48 23:42 37
Kelsey Cosgrove (11) 59 24:09
Bri Sieting (11) 60 24:15

** TEAM TOTAL ** 1:46:38 82

4. Kingsley Kirstin Volkering (10) 10 20:34 10
Chelsea Bould (12) 13 21:01 13
Samantha Krause (10) 16 21:04 15
Alexandra McNair (10) 33 22:37 27
Casey Mutter (09) 40 23:00 32
Marayna Regenold (10) 54 24:04
Britney Simerson (09) 66 24:27

** TEAM TOTAL ** 1:48:16 97

5. Frankfort Keeton Spencley (11) 8 20:22 8
Cassie Kramer (11) 29 22:21 24
Brooke Somero (10) 44 23:23 35
Brittany Soper (11) 61 24:17 49
Noell Bigley (10) 65 24:25 53

** TEAM TOTAL ** 1:54:48 169

6. Suttons Bay Jordan Callewaert (11) 36 22:40 30
Elizabeth Adams (12) 43 23:14 34
Julie Muldowney (10) 49 23:48 38
Erin Dingrando (10) 51 23:54 40
Lizzy Freed (12) 53 24:03 42
Olivia Raftshol (11) 56 24:07
Emily Seeley (12) 86 26:42

** TEAM TOTAL ** 1:57:39 184

7. Lake Leelanau St. Mary Gabrielle Kuznicki (10) 34 22:38 28
Allison Korson (12) 42 23:08 33
Lindsey Korson (10) 45 23:23 36
Ashley Grant 50 23:50 39
Brooke Fortner (11) 71 25:02 57
Rachel A 75 25:20
Emily Boss (11) 77 25:23

** TEAM TOTAL ** 1:58:01 193

8. Glen Lake Nadine Gilmer (12) 19 21:12 18
Bonnie Ricord (10) 20 21:46 19
MacKenzie Roman (11) 63 24:20 51
Alicia Glazier (10) 79 25:53 62
Karoline Griffard (10) 102 31:48 70

** TEAM TOTAL ** 2:04:59 220

9. Mason County Central Alex Johnson (10) 35 22:39 29
Jorhle Beadle (09) 52 24:02 41
Becca Bayle (10) 55 24:05 44
Emma Karas (09) 68 24:56 56
Dana Nelson (12) 92 27:44 67
Alyssa Palma (12) 97 29:09

** TEAM TOTAL ** 2:03:26 237

10. Lake City Rachel Rosekrans (10) 32 22:34 26
Katie Root (11) 58 24:08 46
Kristin Carpenter (10) 62 24:18 50
Victoria Reed (12) 72 25:03 58
Samantha Gallup (09) 82 26:19 63

** TEAM TOTAL ** 2:02:22 243

11. McBain Monica Randall (11) 30 22:22 25
Brittany Watson (09) 64 24:20 52
Hannah Roelfsema (12) 67 24:46 55
Katlyn Westmaas (12) 73 25:04 59
Rachel Westmaas (12) 87 26:43 65
Linnea Nelson (11) 91 27:27
Shelby Wellman (12) 101 29:59

** TEAM TOTAL ** 2:03:15 256

Buckley Haley Morarity (09) 41 23:04

** TEAM TOTAL ** 23:04

McBain Northern Michigan Christian Sarah Dick (10) 47 23:24

** TEAM TOTAL ** 23:24

Mesick Annie Bailey (11) 57 24:07
Brandi Corday (10) 78 25:48
Brianne Kerner (11) 103 31:55
Debbie Haggerty-Kramer (104 34:18

** TEAM TOTAL ** 1:56:08

Traverse City Christian Emily Ritsema (10) 14 21:01
Mary Raetz (10) 70 24:59

** TEAM TOTAL ** 46:00

TC Grand Traverse Academy Stephanie Horning (10) 24 22:08
Joanna Tarbell (10) 37 22:44
Rachel Zeppa (10) 38 22:45
Madison Bluemel (09) 46 23:24

** TEAM TOTAL ** 1:31:01