Lakewood Invitational #3

back to results

Oct. 7, 2008

Lakewood Invitational #3
AT SUNNY CREST YOUTH RANCH
Provided by Playmakers


MEN'S Varsity





SCORES

1. Lake Odessa-Lakewood 25 3. Coldwater 53

2. Maple Valley 52





FIN NAME TEAM RESULTS PTS

1. Billy Quint (12) Lake Odessa-Lakewood 17:38.4 1

2. Josh Holicki (11) Coldwater 17:49.9 2

3. Tucker Seese (10) Lake Odessa-Lakewood 18:18.6 3

4. Richie Noyce (12) Lake Odessa-Lakewood 18:51.8 4

5. Joe Benedict (10) Maple Valley 18:57.4 5

6. Josh Perkins (12) Maple Valley 19:17.1 6

7. Teddy McClelland (11) Coldwater 19:39.0 7

8. Steve DeJong (12) Lake Odessa-Lakewood 19:43.0 8

9. Jesse Teachworth (11) Lake Odessa-Lakewood 19:45.1 9

10. Eddie Barta (11) Lake Odessa-Lakewood 19:50.4 P

11. Tyler Brumm (9) Maple Valley 19:59.8 11

12. Brandon Scott (10) Coldwater 20:04.0 12

13. Jason Foltz (11) Lake Odessa-Lakewood 20:06.4 P

14. Caleb Chambers (9) Maple Valley 20:09.0 14

15. Mike Dunworth (10) Coldwater 20:49.0 15

16. Zach Mellville (11) Maple Valley 21:21.5 16

17. Michael Kutch (10) Lake Odessa-Lakewood 21:37.1 -

18. Nick Blocher (11) Lake Odessa-Lakewood 21:42.0 -

19. Mitch Rickman (12) Coldwater 22:55.9 17

20. Josh Wright (12) Lake Odessa-Lakewood 22:56.5 -

21. Danny Jarman (12) Lake Odessa-Lakewood 27:58.6 -



TEAM NAME FIN RESULTS PTS



1. Lake Odessa-Lakewood Billy Quint (12) 1 17:38 1

Tucker Seese (10) 3 18:18 3

Richie Noyce (12) 4 18:51 4

Steve DeJong (12) 8 19:43 8

Jesse Teachworth (11) 9 19:45 9

Eddie Barta (11) 10 19:50

Jason Foltz (11) 13 20:06



Lake Odessa-Lakewood ** TEAM TOTAL ** 1:34:15 25



2. Maple Valley Joe Benedict (10) 5 18:57 5

Josh Perkins (12) 6 19:17 6

Tyler Brumm (9) 11 19:59 11

Caleb Chambers (9) 14 20:09 14

Zach Mellville (11) 16 21:21 16



Maple Valley ** TEAM TOTAL ** 1:39:43 52



3. Coldwater Josh Holicki (11) 2 17:49 2

Teddy McClelland (11) 7 19:39 7

Brandon Scott (10) 12 20:04 12

Mike Dunworth (10) 15 20:49 15

Mitch Rickman (12) 19 22:55 17



Coldwater ** TEAM TOTAL ** 1:41:16 53



WOMEN'S Varsity





SCORES

1. Lake Odessa-Lakewood 26 2. Maple Valley 29





FIN NAME TEAM RESULTS PTS

1. Ashley Pifer (12) Lake Odessa-Lakewood 21:20.6 1

2. Jaycie Littley (10) Coldwater 22:16.1 -

3. Erin Shoemaker (12) Maple Valley 22:28.0 2

4. Lauren Trumble (11) Maple Valley 22:36.4 3

5. Taylor Wendorf (12) Coldwater 22:49.8 -

6. Roxanne Powelson (09) Lake Odessa-Lakewood 22:55.8 4

7. Cassie Thelen (10) Lake Odessa-Lakewood 22:58.0 5

8. Alexis Brodbeck (12) Lake Odessa-Lakewood 23:05.4 6

9. Kayla Shaw (11) Maple Valley 23:10.2 7

10. Pantera Rider (10) Maple Valley 23:22.8 8

11. Megan Shoemaker (10) Maple Valley 23:29.3 9

12. Amy Hemker (11) Coldwater 23:53.6 -

13. Katelyn Dunn (9) Coldwater 23:57.4 -

14. Carolina Martinez (10) Lake Odessa-Lakewood 24:23.9 10

15. Ryann Shaffer (12) Lake Odessa-Lakewood 24:43.2 P

16. Kaitlin Seese (12) Lake Odessa-Lakewood 25:12.5 P

17. Susie Quint (11) Lake Odessa-Lakewood 25:26.5 -

18. Maria Patrick (10) Lake Odessa-Lakewood 25:31.9 -

19. Harmony Reed (10) Lake Odessa-Lakewood 27:44.3 -

20. Cheyenne Smith (09) Lake Odessa-Lakewood 27:49.0 -



TEAM NAME FIN RESULTS PTS



1. Lake Odessa-Lakewood Ashley Pifer (12) 1 21:20 1

Roxanne Powelson (09) 6 22:55 4

Cassie Thelen (10) 7 22:58 5

Alexis Brodbeck (12) 8 23:05 6

Carolina Martinez (10) 14 24:23 10

Ryann Shaffer (12) 15 24:43

Kaitlin Seese (12) 16 25:12



Lake Odessa-Lakewood ** TEAM TOTAL ** 1:54:41 26



2. Maple Valley Erin Shoemaker (12) 3 22:28 2

Lauren Trumble (11) 4 22:36 3

Kayla Shaw (11) 9 23:10 7

Pantera Rider (10) 10 23:22 8

Megan Shoemaker (10) 11 23:29 9



Maple Valley ** TEAM TOTAL ** 1:55:05 29



3. Coldwater Jaycie Littley (10) 2 22:16

Taylor Wendorf (12) 5 22:49

Amy Hemker (11) 12 23:53

Katelyn Dunn (9) 13 23:57



Coldwater ** TEAM TOTAL ** 1:32:55