Gibraltar Carlson XC Invite

back to results

Sep. 27, 2008

Gibraltar Carlson XC Invite
Lake Erie Metropark Rockwood, MI


ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ SCORES ³
³ 1. Plymouth Our Lady of Good Council 44 5. New Boston Renton Junior 101 ³
³ 2. Wyandotte Wilson Middle 64 6. Grosse Ile Middle 130 ³
³ 3. Trenton St. Joseph 85 7. Gibraltar Shumate 147 ³
³ 4. Milan Middle 99 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Jack Coulter (07) Wyandotte Wilson Middle 12:55.0 1
2. Gerald Hand (07) Trenton St. Joseph 13:00.8 2
3. Carter Hayes (08) Milan Middle 13:13.4 3
4. David Bindon (07) Plymouth Our Lady of Good Council 13:13.9 4
5. Cole Forfinski (08) Plymouth Our Lady of Good Council 13:14.6 5
6. Matt Solarz (08) Plymouth Our Lady of Good Council 13:17.3 6
7. Karan Ghuman (08) New Boston Renton Junior 13:22.7 7
8. Jack Lyons (08) Trenton St. Joseph 13:30.1 8
9. Cody Darnell (07) Gibraltar Shumate 13:31.4 9
10. Joey Loselle (08) Wyandotte Wilson Middle 13:32.4 10
11. Jake Ciolino (08) New Boston Renton Junior 13:33.2 11
12. David Brown (08) Milan Middle 13:34.4 12
13. Thomas Martin (08) Monroe Milers 13:38.2 -
14. Ryan Prebenda (07) Plymouth Our Lady of Good Council 13:38.8 13
15. Anthony Morrow (08) Monroe Jefferson Middle 13:40.3 -
16. Jordan Jones (08) Pontiac Academy of Excellence 13:41.1 -
17. Jeffery Wolber (07) Trenton St. Joseph 13:42.2 14
18. Brendan Arthur (08) Wyandotte Wilson Middle 13:44.0 15
19. James Tizedes (07) Monroe Milers 13:44.9 -
20. Nathan Wilson (08) Plymouth Our Lady of Good Council 13:47.9 16
21. Joe Ferguson (08) New Boston Renton Junior 13:53.7 17
22. Joe Wisniewski (08) Wyandotte Wilson Middle 13:54.3 18
23. Aaron Herman (07) Gibraltar Shumate 13:56.3 19
24. Austin Rice (08) Wyandotte Wilson Middle 13:58.3 20
25. Garrett Waggoner (08) Wyandotte Wilson Middle 14:06.1 P
26. Seth Lutsic (08) Grosse Ile Middle 14:16.2 22
27. Alex Dermody (07) Grosse Ile Middle 14:21.6 23
28. Grant Davis (08) Milan Middle 14:27.6 24
29. Tyler Lamb (07) Wyandotte Wilson Middle 14:31.3 P
30. Jack Gatti (07) Grosse Ile Middle 14:33.9 26
31. Curtis Campbell (07) Wyandotte Wilson Middle 14:46.0 -
32. Aaron Bickel (08) Grosse Ile Middle 14:49.7 27
33. Nathan Mohr (07) Trenton St. Joseph 14:50.5 28
34. Rick Kurtz (08) Milan Middle 14:58.6 29
35. Josh Coffe (07) New Boston Renton Junior 15:03.6 30
36. Andrew Pearigen (07) Monroe Milers 15:04.2 -
37. Jack Youngblood (07) Wyandotte Wilson Middle 15:06.4 -
38. Jerry Gorski (07) Wyandotte Wilson Middle 15:07.9 -
39. Taylor MacLean (07) Milan Middle 15:29.9 31
40. Casey Fletcher (08) Grosse Ile Middle 15:41.6 32
41. Matthew Smellie (07) Trenton St. Joseph 15:51.1 33
42. Spencer McQuestion (07) Monroe Milers 15:53.5 -
43. Timothy Mullins (08) Wyandotte Wilson Middle 15:56.5 -
44. Alex Headon (07) Gibraltar Shumate 15:59.4 34
45. Christian Dillion (08) Milan Middle 16:01.0 P
46. Robert Campbell (07) Wyandotte Wilson Middle 16:03.5 -
47. Kyle McKay (08) New Boston Renton Junior 16:05.3 36
48. Frank Kurtz (07) Milan Middle 16:07.5 P
49. Dakota West (08) Monroe Jefferson Middle 16:09.2 -
50. Vincent McShane (08) Grosse Ile Middle 16:10.3 P
51. Dexter Deshantz-Cook (07) Wyandotte Wilson Middle 16:11.0 -
52. Dalton Neely (07) Monroe Jefferson Middle 16:11.9 -
53. Zack Oswald (07) Wyandotte Wilson Middle 16:16.7 -
54. Evan Arminak (07) Wyandotte Wilson Middle 16:35.3 -
55. Kyle Strong (08) Wyandotte Wilson Middle 17:07.9 -
56. Timothy Kasprzak (07) Grosse Ile Middle 17:21.4 P
57. Nicholas Kochis (08) Trenton St. Joseph 17:24.6 P
58. Joey Partipilo (07) Trenton St. Joseph 17:28.7 P
59. Bailey Molnar (07) Gibraltar Shumate 17:31.8 42
60. Dallas Hopkins (07) Wyandotte Wilson Middle 17:43.7 -
61. Nicholas Farley (08) Monroe Jefferson Middle 17:53.8 -
62. Andrew Headon (07) Gibraltar Shumate 18:14.9 43
63. Gino Poma (08) New Boston Renton Junior 18:30.7 P
64. Dominic Galati (08) Grosse Ile Middle 18:31.5 -
65. Ben Arini (08) Grosse Ile Middle 18:40.2 -
66. Lyle Antieau (07) Grosse Ile Middle 19:05.2 -
67. D'Angelo Browne (08) Pontiac Academy of Excellence 20:06.5 -
68. Anthony Townsend (08) Pontiac Academy of Excellence 20:08.1 -
69. Nakul Gandhi (08) Grosse Ile Middle 20:36.7 -
70. Shawn Gandhi (07) Grosse Ile Middle 22:54.7 -

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. Plymouth Our Lady of Good Council David Bindon (07) 4 13:13 4
Cole Forfinski (08) 5 13:14 5
Matt Solarz (08) 6 13:17 6
Ryan Prebenda (07) 14 13:38 13
Nathan Wilson (08) 20 13:47 16

Plymouth Our Lady of Good Council ** TEAM TOTAL ** 1:07:09 44

2. Wyandotte Wilson Middle Jack Coulter (07) 1 12:55 1
Joey Loselle (08) 10 13:32 10
Brendan Arthur (08) 18 13:44 15
Joe Wisniewski (08) 22 13:54 18
Austin Rice (08) 24 13:58 20
Garrett Waggoner (08) 25 14:06
Tyler Lamb (07) 29 14:31

Wyandotte Wilson Middle ** TEAM TOTAL ** 1:08:03 64

3. Trenton St. Joseph Gerald Hand (07) 2 13:00 2
Jack Lyons (08) 8 13:30 8
Jeffery Wolber (07) 17 13:42 14
Nathan Mohr (07) 33 14:50 28
Matthew Smellie (07) 41 15:51 33
Nicholas Kochis (08) 57 17:24
Joey Partipilo (07) 58 17:28

Trenton St. Joseph ** TEAM TOTAL ** 1:10:53 85

4. Milan Middle Carter Hayes (08) 3 13:13 3
David Brown (08) 12 13:34 12
Grant Davis (08) 28 14:27 24
Rick Kurtz (08) 34 14:58 29
Taylor MacLean (07) 39 15:29 31
Christian Dillion (08) 45 16:01
Frank Kurtz (07) 48 16:07

Milan Middle ** TEAM TOTAL ** 1:11:41 99

5. New Boston Renton Junior Karan Ghuman (08) 7 13:22 7
Jake Ciolino (08) 11 13:33 11
Joe Ferguson (08) 21 13:53 17
Josh Coffe (07) 35 15:03 30
Kyle McKay (08) 47 16:05 36
Gino Poma (08) 63 18:30

New Boston Renton Junior ** TEAM TOTAL ** 1:11:56 101

6. Grosse Ile Middle Seth Lutsic (08) 26 14:16 22
Alex Dermody (07) 27 14:21 23
Jack Gatti (07) 30 14:33 26
Aaron Bickel (08) 32 14:49 27
Casey Fletcher (08) 40 15:41 32
Vincent McShane (08) 50 16:10
Timothy Kasprzak (07) 56 17:21

Grosse Ile Middle ** TEAM TOTAL ** 1:13:40 130

7. Gibraltar Shumate Cody Darnell (07) 9 13:31 9
Aaron Herman (07) 23 13:56 19
Alex Headon (07) 44 15:59 34
Bailey Molnar (07) 59 17:31 42
Andrew Headon (07) 62 18:14 43

Gibraltar Shumate ** TEAM TOTAL ** 1:19:11 147

Monroe Jefferson Middle Anthony Morrow (08) 15 13:40
Dakota West (08) 49 16:09
Dalton Neely (07) 52 16:11
Nicholas Farley (08) 61 17:53

Monroe Jefferson Middle ** TEAM TOTAL ** 1:03:53

Pontiac Academy of Excellence Jordan Jones (08) 16 13:41
D'Angelo Browne (08) 67 20:06
Anthony Townsend (08) 68 20:08

Pontiac Academy of Excellence ** TEAM TOTAL ** 53:55

Monroe Milers Thomas Martin (08) 13 13:38
James Tizedes (07) 19 13:44
Andrew Pearigen (07) 36 15:04
Spencer McQuestion (07) 42 15:53

Monroe Milers ** TEAM TOTAL ** 58:19




ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ SCORES ³
³ 1. Plymouth Our Lady of Good Council 30 3. Wyandotte Wilson Middle 63 ³
³ 2. Milan Middle 46 4. New Boston Renton Junior 91 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Kirsten Chambers (07) Riverview Seitz 13:48.3 -
2. Kali Williams (08) New Boston Renton Junior 13:49.2 1
3. Ashlynn Plasters (07) Milan Middle 13:53.4 2
4. Laurel Galecki (08) Grosse Ile Middle 14:03.7 -
5. Danielle Anderson (08) Milan Middle 14:04.5 3
6. Lax Brianna (07) Plymouth Our Lady of Good Council 14:43.7 4
7. Mandy McSween (08) Plymouth Our Lady of Good Council 14:50.8 5
8. Grimes Ellen (08) Plymouth Our Lady of Good Council 14:51.6 6
9. Riley Delben (07) Monroe Milers 14:53.8 -
10. Kullen Rachel (08) Plymouth Our Lady of Good Council 14:55.7 7
11. Megan Swick (07) Grosse Ile Middle 15:11.8 -
12. Lauren Walker (08) Plymouth Our Lady of Good Council 15:19.4 8
13. Hailey Maloney (07) Wyandotte Wilson Middle 15:26.7 9
14. Sarah Stewart (08) Wyandotte Wilson Middle 15:39.1 10
15. Nicole Lange (07) Milan Middle 15:41.9 11
16. Gabrielle Stachnik (08) Trenton St. Joseph 15:42.6 -
17. Anastasia Rakes (08) Milan Middle 15:46.3 12
18. Keely Falk (07) Monroe Milers 15:52.7 -
19. Marrissa Rickman (08) Wyandotte Wilson Middle 15:58.2 13
20. Plencner Lydia (08) Plymouth Our Lady of Good Council 16:03.6 P
21. Adaysha Parker (07) Wyandotte Wilson Middle 16:04.7 15
22. Tracy Shuryan (08) Wyandotte Wilson Middle 16:06.2 16
23. Nicole Oestrike (08) New Boston Renton Junior 16:22.2 17
24. Megan McIntosh (08) Milan Middle 16:29.0 18
25. Murphy Laura (08) Plymouth Our Lady of Good Council 16:41.2 P
26. Lindsey Woodward (07) Wyandotte Wilson Middle 16:50.8 P
27. Hannah Lanstra (08) Wyandotte Wilson Middle 17:04.3 P
28. Greta Dreyer (07) Washtenaw Christian Academy 17:05.9 -
29. Carrie Bath (08) New Boston Renton Junior 17:08.6 22
30. Grace Clark (07) Wyandotte Wilson Middle 17:20.0 -
31. Haley Dennison (07) Milan Middle 18:03.4 P
32. Larissa Buckingham (07) Milan Middle 18:14.1 P
33. Sarah Turkonami (07) Wyandotte Wilson Middle 18:18.8 -
34. Sarah Alber (08) Milan Middle 18:26.0 -
35. Ryan Ryanna (07) Wyandotte Wilson Middle 19:20.3 -
36. Michala Nicholas (08) Milan Middle 19:27.8 -
37. Ashley Bowerman (08) Milan Middle 19:53.5 -
38. Sydni Lynn Taylor (07) Monroe Jefferson Middle 19:57.7 -
39. Sarah Zajac (08) Milan Middle 20:02.3 -
40. Katie Dunn (08) New Boston Renton Junior 20:17.4 25
41. Emily Plummer (08) New Boston Renton Junior 20:25.1 26
42. Beth Zanley (08) Wyandotte Wilson Middle 21:12.6 -
43. Jessica Flack (07) Monroe Jefferson Middle 22:32.0 -
44. Liza Throne (07) Milan Middle 27:00.0 -
45. Leah Talbon (07) Pontiac Academy of Excellence 31:08.0 -
46. Leama Ovalle (07) Pontiac Academy of Excellence 31:33.0 -

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. Plymouth Our Lady of Good Council Lax Brianna (07) 6 14:43 4
Mandy McSween (08) 7 14:50 5
Grimes Ellen (08) 8 14:51 6
Kullen Rachel (08) 10 14:55 7
Lauren Walker (08) 12 15:19 8
Plencner Lydia (08) 20 16:03
Murphy Laura (08) 25 16:41

Plymouth Our Lady of Good Council ** TEAM TOTAL ** 1:14:38 30

2. Milan Middle Ashlynn Plasters (07) 3 13:53 2
Danielle Anderson (08) 5 14:04 3
Nicole Lange (07) 15 15:41 11
Anastasia Rakes (08) 17 15:46 12
Megan McIntosh (08) 24 16:29 18
Haley Dennison (07) 31 18:03
Larissa Buckingham (07) 32 18:14

Milan Middle ** TEAM TOTAL ** 1:15:53 46

3. Wyandotte Wilson Middle Hailey Maloney (07) 13 15:26 9
Sarah Stewart (08) 14 15:39 10
Marrissa Rickman (08) 19 15:58 13
Adaysha Parker (07) 21 16:04 15
Tracy Shuryan (08) 22 16:06 16
Lindsey Woodward (07) 26 16:50
Hannah Lanstra (08) 27 17:04

Wyandotte Wilson Middle ** TEAM TOTAL ** 1:19:13 63

4. New Boston Renton Junior Kali Williams (08) 2 13:49 1
Nicole Oestrike (08) 23 16:22 17
Carrie Bath (08) 29 17:08 22
Katie Dunn (08) 40 20:17 25
Emily Plummer (08) 41 20:25 26

New Boston Renton Junior ** TEAM TOTAL ** 1:28:01 91

5. Monroe Jefferson Middle Sydni Lynn Taylor (07) 38 19:57
Jessica Flack (07) 43 22:32

Monroe Jefferson Middle ** TEAM TOTAL ** 42:29

6. Pontiac Academy of Excellence Leah Talbon (07) 45 31:08
Leama Ovalle (07) 46 31:33

Pontiac Academy of Excellence ** TEAM TOTAL ** 1:02:41

7. Grosse Ile Middle Laurel Galecki (08) 4 14:03
Megan Swick (07) 11 15:11

Grosse Ile Middle ** TEAM TOTAL ** 29:14

8. Riverview Seitz Kirsten Chambers (07) 1 13:48

Riverview Seitz ** TEAM TOTAL ** 13:48

Trenton St. Joseph Gabrielle Stachnik (08) 16 15:42

Trenton St. Joseph ** TEAM TOTAL ** 15:42

Washtenaw Christian Academy Greta Dreyer (07) 28 17:05

Washtenaw Christian Academy ** TEAM TOTAL ** 17:05

Monroe Milers Riley Delben (07) 9 14:53
Keely Falk (07) 18 15:52

Monroe Milers ** TEAM TOTAL ** 30:45




ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ SCORES ³
³ 1. Dearborn Divine Child 41 6. Gibraltar Carlson 147 ³
³ 2. Trenton 75 7. Farmington Hills Harrison 155 ³
³ 3. Riverview Gabriel Richard 75 8. New Boston Huron 196 ³
³ 4. Milan 109 9. Taylor Kennedy 245 ³
³ 5. Grosse Ile 147 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Mike Darnell (11) Gibraltar Carlson 16:52.1 1
2. Kyle Anderson (12) Milan 17:05.5 2
3. Duncan Miller (12) Dearborn Divine Child 17:38.4 3
4. Nick Albertson (11) Riverview Gabriel Richard 17:42.8 4
5. Aaron Moore (11) Dearborn Divine Child 17:44.8 5
6. Aaron Horst (11) Trenton 17:50.8 6
7. Chris Lopez (11) Dearborn Divine Child 17:55.6 7
8. Chris Serement (12) Riverview Gabriel Richard 17:56.8 8
9. Steve Kerr (12) Dearborn Divine Child 18:12.6 9
10. Greg Rouss (11) New Boston Huron 18:18.8 10
11. Michael Sitek (12) Grosse Ile 18:23.5 11
12. Ethan McBee (12) Newport Lutheran South 18:31.6 -
13. Evan Herman (11) Gibraltar Carlson 18:33.4 12
14. Elias Swade (12) Trenton 18:34.3 13
15. Jacob Sclater (10) Trenton 18:35.9 14
16. Tim Hochradel (12) Milan 18:39.4 15
17. Jalen Graves (10) Farmington Hills Harrison 18:42.9 16
18. Andy Rauh (10) Dearborn Divine Child 18:44.5 17
19. Mark Tarabula (12) Riverview Gabriel Richard 18:49.3 18
20. Michael Nowak (11) Trenton 18:53.1 19
21. Jacob Beason (09) Riverview Gabriel Richard 18:55.6 20
22. John Leitz (11) Dearborn Divine Child 19:02.7 P
23. Ryan Nadeau (10) Dearborn Divine Child 19:16.7 P
24. Jonathan Hicks (11) Trenton 19:18.5 23
25. Brett Swick (10) Grosse Ile 19:21.5 24
26. Philip Nelson (10) Riverview Gabriel Richard 19:24.8 25
27. Alex Huling (09) Milan 19:27.5 26
28. Anthony Williams (11) Taylor Kennedy 19:28.8 27
29. Evan Roy (11) Trenton 19:35.6 P
30. Costa Ciungan (11) Grosse Ile 19:39.4 29
31. Brian Tarabula (12) Riverview Gabriel Richard 19:42.6 P
32. Avery Petersen (12) Farmington Hills Harrison 19:47.3 31
33. RJ Gaskill (10) Milan 19:49.5 32
34. Brandon Palmer (10) Farmington Hills Harrison 19:52.1 33
35. Nathan Anderson (09) Milan 19:54.6 34
36. John Clarahan (11) Farmington Hills Harrison 19:56.5 35
37. Matt Jahner (11) New Boston Huron 19:58.4 36
38. Ryan LaBrecque (09) New Boston Huron 20:00.9 37
39. Jakub Fodor (10) Grosse Ile 20:07.6 38
40. Dylan Miller (09) Milan 20:08.7 P
41. Hadear Miko (12) Farmington Hills Harrison 20:12.5 40
42. Matthew Streamer (09) Trenton 20:17.5 P
43. William Bodrie (10) Riverview Gabriel Richard 20:18.3 P
44. Ryan Crane (11) Gibraltar Carlson 20:20.0 43
45. Jesse Chuba (11) Gibraltar Carlson 20:22.5 44
46. August Corpe (12) Grosse Ile 20:31.8 45
47. Daniel Leeb (11) Farmington Hills Harrison 20:54.4 P
48. Nick Headon (09) Gibraltar Carlson 20:55.7 47
49. Garrett Carlton (09) Milan 21:01.5 P
50. Gabe Unick (10) Farmington Hills Harrison 21:12.6 P
51. Ian Lewis (10) Grosse Ile 21:22.5 P
52. Maxwell Machcinski (11) Gibraltar Carlson 21:24.2 P
53. Sherman Malone (10) Taylor Kennedy 21:29.1 52
54. Clifford Collins (11) Taylor Kennedy 21:33.0 53
55. Eddie Torres (12) Gibraltar Carlson 21:46.8 P
56. Joshua Gluba (11) Taylor Kennedy 22:02.0 55
57. Cal Jesko (09) New Boston Huron 22:02.8 56
58. Ben White (12) New Boston Huron 22:20.3 57
59. William Jackson (12) Taylor Kennedy 22:24.6 58
60. Zach Arp-Barnett (10) Grosse Ile 22:26.4 P
61. Ryan Rhodes (09) Monroe Jefferson 22:33.5 -
62. Justin Racz (10) New Boston Huron 22:50.0 P
63. Robert Fergan (10) Plymouth Christian 23:02.5 -
64. Chance Moore (11) Monroe Jefferson 25:36.7 -
65. Josh Achinger (10) Monroe Jefferson 25:52.6 -
66. Richie Dristy (09) Pontiac Academy of Excellence 35:46.0 -
67. Cadarie Norton (12) Pontiac Academy of Excellence 36:18.0 -

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. Dearborn Divine Child Duncan Miller (12) 3 17:38 3
Aaron Moore (11) 5 17:44 5
Chris Lopez (11) 7 17:55 7
Steve Kerr (12) 9 18:12 9
Andy Rauh (10) 18 18:44 17
John Leitz (11) 22 19:02
Ryan Nadeau (10) 23 19:16

Dearborn Divine Child ** TEAM TOTAL ** 1:30:13 41

2. Trenton Aaron Horst (11) 6 17:50 6
Elias Swade (12) 14 18:34 13
Jacob Sclater (10) 15 18:35 14
Michael Nowak (11) 20 18:53 19
Jonathan Hicks (11) 24 19:18 23
Evan Roy (11) 29 19:35
Matthew Streamer (09) 42 20:17

Trenton ** TEAM TOTAL ** 1:33:10 75

3. Riverview Gabriel Richard Nick Albertson (11) 4 17:42 4
Chris Serement (12) 8 17:56 8
Mark Tarabula (12) 19 18:49 18
Jacob Beason (09) 21 18:55 20
Philip Nelson (10) 26 19:24 25
Brian Tarabula (12) 31 19:42
William Bodrie (10) 43 20:18

Riverview Gabriel Richard ** TEAM TOTAL ** 1:32:46 75

4. Milan Kyle Anderson (12) 2 17:05 2
Tim Hochradel (12) 16 18:39 15
Alex Huling (09) 27 19:27 26
RJ Gaskill (10) 33 19:49 32
Nathan Anderson (09) 35 19:54 34
Dylan Miller (09) 40 20:08
Garrett Carlton (09) 49 21:01

Milan ** TEAM TOTAL ** 1:34:54 109

5. Grosse Ile Michael Sitek (12) 11 18:23 11
Brett Swick (10) 25 19:21 24
Costa Ciungan (11) 30 19:39 29
Jakub Fodor (10) 39 20:07 38
August Corpe (12) 46 20:31 45
Ian Lewis (10) 51 21:22
Zach Arp-Barnett (10) 60 22:26

Grosse Ile ** TEAM TOTAL ** 1:38:01 147

6. Gibraltar Carlson Mike Darnell (11) 1 16:52 1
Evan Herman (11) 13 18:33 12
Ryan Crane (11) 44 20:20 43
Jesse Chuba (11) 45 20:22 44
Nick Headon (09) 48 20:55 47
Maxwell Machcinski (11) 52 21:24
Eddie Torres (12) 55 21:46

Gibraltar Carlson ** TEAM TOTAL ** 1:37:02 147

7. Farmington Hills Harrison Jalen Graves (10) 17 18:42 16
Avery Petersen (12) 32 19:47 31
Brandon Palmer (10) 34 19:52 33
John Clarahan (11) 36 19:56 35
Hadear Miko (12) 41 20:12 40
Daniel Leeb (11) 47 20:54
Gabe Unick (10) 50 21:12

Farmington Hills Harrison ** TEAM TOTAL ** 1:38:29 155

8. New Boston Huron Greg Rouss (11) 10 18:18 10
Matt Jahner (11) 37 19:58 36
Ryan LaBrecque (09) 38 20:00 37
Cal Jesko (09) 57 22:02 56
Ben White (12) 58 22:20 57
Justin Racz (10) 62 22:50

New Boston Huron ** TEAM TOTAL ** 1:42:38 196

9. Taylor Kennedy Anthony Williams (11) 28 19:28 27
Sherman Malone (10) 53 21:29 52
Clifford Collins (11) 54 21:33 53
Joshua Gluba (11) 56 22:02 55
William Jackson (12) 59 22:24 58

Taylor Kennedy ** TEAM TOTAL ** 1:46:56 245

10. Plymouth Christian Robert Fergan (10) 63 23:02

Plymouth Christian ** TEAM TOTAL ** 23:02

11. Pontiac Academy of Excellence Richie Dristy (09) 66 35:46
Cadarie Norton (12) 67 36:18

Pontiac Academy of Excellence ** TEAM TOTAL ** 1:12:04

12. Monroe Jefferson Ryan Rhodes (09) 61 22:33
Chance Moore (11) 64 25:36
Josh Achinger (10) 65 25:52

Monroe Jefferson ** TEAM TOTAL ** 1:14:01

Newport Lutheran South Ethan McBee (12) 12 18:31

Newport Lutheran South ** TEAM TOTAL ** 18:31




ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ SCORES ³
³ 1. Milan 41 5. Farmington Hills Harrison 137 ³
³ 2. Trenton 43 6. Gibraltar Carlson 142 ³
³ 3. Grosse Ile 74 7. Riverview Gabriel Richard 191 ³
³ 4. New Boston Huron 99 8. Monroe Jefferson 223 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Jordan Tomecek (11) Milan 19:04.4 1
2. Sydney Yoscovits (12) Trenton 20:32.7 2
3. Angela Swain (11) Milan 20:46.9 3
4. Winonah Krug (11) Newport Lutheran South 21:04.4 -
5. Kara Porter (12) Milan 21:04.5 4
6. Megan Blaszak (12) Grosse Ile 21:07.9 5
7. Heather Dietrick (09) Grosse Ile 21:16.1 6
8. Natalie Dumais (10) Trenton 21:16.3 7
9. Katie Reeber (12) Trenton 21:36.8 8
10. Emma Marsack (09) New Boston Huron 21:37.3 9
11. Cameron Chism (09) Farmington Hills Harrison 21:47.3 10
12. Holly Payne (12) Trenton 21:51.4 11
13. Brooke Johnson (09) New Boston Huron 22:00.7 12
14. Carly Woolcott (09) New Boston Huron 22:02.3 13
15. Jenna Manor (11) Milan 22:03.5 14
16. Rachel LeDuc (11) Trenton 22:15.2 15
17. Becca Myrabo (09) Trenton 22:21.0 P
18. Samantha Meadows (12) Gibraltar Carlson 22:27.3 17
19. Nicole Hodgins (10) Grosse Ile 22:37.7 18
20. Laura Heath (09) Milan 22:54.8 19
21. Angela Borg (11) Gibraltar Carlson 22:57.7 20
22. Shannon Dusute (11) Grosse Ile 23:02.0 21
23. Meg Sinclair (12) Milan 23:18.0 P
24. Courtney Racz (10) New Boston Huron 23:22.1 23
25. Lauren Wenneman (12) Grosse Ile 23:33.9 24
26. Julia Erickson (09) Grosse Ile 23:41.7 P
27. Allison Liberty (12) Farmington Hills Harrison 23:51.7 26
28. Samantha Lyons (09) Riverview Gabriel Richard 23:55.2 27
29. Hannah Byrne (10) Riverview Gabriel Richard 23:56.9 28
30. Maxine Wykle (11) Trenton 24:07.5 P
31. Michelle Logothetis (11) Grosse Ile 24:14.5 P
32. Marlee Harris (11) Farmington Hills Harrison 24:17.0 31
33. Lauren Smith (09) Milan 24:21.2 P
34. Kristie Porada (11) Gibraltar Carlson 24:35.4 33
35. Ai Nakagawa (10) Farmington Hills Harrison 24:49.7 34
36. Malorie Jakovac (12) Gibraltar Carlson 25:03.9 35
37. Rachel Olson (11) Farmington Hills Harrison 25:12.0 36
38. Melanie Anderson (09) Newport Lutheran South 25:19.7 -
39. Selena Torres (10) Gibraltar Carlson 25:30.8 37
40. Shelby Jestat (11) Gibraltar Carlson 25:37.1 P
41. Lindsay Chadwell (10) Monroe Jefferson 25:55.3 39
42. Patricia Maina (11) Gibraltar Carlson 26:01.7 P
43. Bethany Pifer (09) Monroe Jefferson 26:26.9 41
44. Natalie Weick (12) New Boston Huron 26:38.3 42
45. Sarah Curry (09) Monroe Jefferson 26:49.1 43
46. Kara O'Connor (10) Riverview Gabriel Richard 27:09.5 44
47. Katlyn McLearen (09) Riverview Gabriel Richard 27:11.6 45
48. Ashley Hutchinson (12) Farmington Hills Harrison 27:49.3 P
49. Mary Skluzak (10) Riverview Gabriel Richard 27:54.9 47
50. Susan Harker (12) Pontiac Academy of Excellence 28:08.8 -
51. Jennifer Dedo (12) Riverview Gabriel Richard 28:11.8 P
52. Lisa Hughes (10) Monroe Jefferson 28:21.6 49
53. Lauren Mooney (10) Riverview Gabriel Richard 29:10.8 P
54. Elizabeth Aitken (11) Plymouth Christian 30:05.0 -
55. Olivia Naveaux (10) Monroe Jefferson 30:18.8 51
56. Alyssa Riddle (11) New Boston Huron 31:34.9 P
57. Rachael Henderson (11) Taylor Kennedy 34:00.0 -
58. Ashley Kasuba (11) New Boston Huron 34:24.0 P
59. Tracey Logan (09) Pontiac Academy of Excellence 34:49.0 -
60. Angela Egler (11) Taylor Kennedy 37:16.0 -
61. Rachel English (10) Taylor Kennedy 39:14.0 -
62. Rachel Yerke (10) Plymouth Christian 39:26.0 -

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. Milan Jordan Tomecek (11) 1 19:04 1
Angela Swain (11) 3 20:46 3
Kara Porter (12) 5 21:04 4
Jenna Manor (11) 15 22:03 14
Laura Heath (09) 20 22:54 19
Meg Sinclair (12) 23 23:18
Lauren Smith (09) 33 24:21

Milan ** TEAM TOTAL ** 1:45:51 41

2. Trenton Sydney Yoscovits (12) 2 20:32 2
Natalie Dumais (10) 8 21:16 7
Katie Reeber (12) 9 21:36 8
Holly Payne (12) 12 21:51 11
Rachel LeDuc (11) 16 22:15 15
Becca Myrabo (09) 17 22:21
Maxine Wykle (11) 30 24:07

Trenton ** TEAM TOTAL ** 1:47:30 43

3. Grosse Ile Megan Blaszak (12) 6 21:07 5
Heather Dietrick (09) 7 21:16 6
Nicole Hodgins (10) 19 22:37 18
Shannon Dusute (11) 22 23:02 21
Lauren Wenneman (12) 25 23:33 24
Julia Erickson (09) 26 23:41
Michelle Logothetis (11) 31 24:14

Grosse Ile ** TEAM TOTAL ** 1:51:35 74

4. New Boston Huron Emma Marsack (09) 10 21:37 9
Brooke Johnson (09) 13 22:00 12
Carly Woolcott (09) 14 22:02 13
Courtney Racz (10) 24 23:22 23
Natalie Weick (12) 44 26:38 42
Alyssa Riddle (11) 56 31:34
Ashley Kasuba (11) 58 34:24

New Boston Huron ** TEAM TOTAL ** 1:55:39 99

5. Farmington Hills Harrison Cameron Chism (09) 11 21:47 10
Allison Liberty (12) 27 23:51 26
Marlee Harris (11) 32 24:17 31
Ai Nakagawa (10) 35 24:49 34
Rachel Olson (11) 37 25:12 36
Ashley Hutchinson (12) 48 27:49

Farmington Hills Harrison ** TEAM TOTAL ** 1:59:56 137

6. Gibraltar Carlson Samantha Meadows (12) 18 22:27 17
Angela Borg (11) 21 22:57 20
Kristie Porada (11) 34 24:35 33
Malorie Jakovac (12) 36 25:03 35
Selena Torres (10) 39 25:30 37
Shelby Jestat (11) 40 25:37
Patricia Maina (11) 42 26:01

Gibraltar Carlson ** TEAM TOTAL ** 2:00:32 142

7. Riverview Gabriel Richard Samantha Lyons (09) 28 23:55 27
Hannah Byrne (10) 29 23:56 28
Kara O'Connor (10) 46 27:09 44
Katlyn McLearen (09) 47 27:11 45
Mary Skluzak (10) 49 27:54 47
Jennifer Dedo (12) 51 28:11
Lauren Mooney (10) 53 29:10

Riverview Gabriel Richard ** TEAM TOTAL ** 2:10:05 191

8. Monroe Jefferson Lindsay Chadwell (10) 41 25:55 39
Bethany Pifer (09) 43 26:26 41
Sarah Curry (09) 45 26:49 43
Lisa Hughes (10) 52 28:21 49
Olivia Naveaux (10) 55 30:18 51

Monroe Jefferson ** TEAM TOTAL ** 2:17:49 223

9. Newport Lutheran South Winonah Krug (11) 4 21:04
Melanie Anderson (09) 38 25:19

Newport Lutheran South ** TEAM TOTAL ** 46:23

10. Plymouth Christian Elizabeth Aitken (11) 54 30:05
Rachel Yerke (10) 62 39:26

Plymouth Christian ** TEAM TOTAL ** 1:09:31

11. Pontiac Academy of Excellence Susan Harker (12) 50 28:08
Tracey Logan (09) 59 34:49

Pontiac Academy of Excellence ** TEAM TOTAL ** 1:02:57

Taylor Kennedy Rachael Henderson (11) 57 34:00
Angela Egler (11) 60 37:16
Rachel English (10) 61 39:14

Taylor Kennedy ** TEAM TOTAL ** 1:50:30




FIN NAME RESULTS TEAM
1. Jake Raj (11) 19:41.4 Riverview Gabriel Richard
2. Dylan Shearer (10) 19:44.2 Milan
3. Chad Rogers (10) 19:49.3 Riverview Gabriel Richard
4. Victor Boron (11) 19:57.0 Trenton
5. Kurtis Brushaber (09) 20:17.3 Trenton
6. Christopher Biegalski (12) 20:23.2 Trenton
7. Eric Burden (12) 20:27.9 Farmington Hills Harrison
8. Carl Kirsch (12) 20:29.7 Grosse Ile
9. Brandon McDole (11) 20:54.3 Trenton
10. Chris Malenfant (11) 20:59.7 Riverview Gabriel Richard
11. Jack Madigan (09) 21:02.4 Farmington Hills Harrison
12. Conner Singelyn (12) 21:09.4 Grosse Ile
13. Lee Jackson (12) 21:11.8 Gibraltar Carlson
14. Tyler Hamilton (09) 21:17.8 Trenton
15. Bobby Irwin (12) 21:28.7 Grosse Ile
16. Jonathon Rutkowski (09) 21:35.3 Riverview Gabriel Richard
17. Austin Stawowczyk (11) 21:37.1 Trenton
18. David Wilson (11) 21:50.7 Milan
19. Michael Drakos (10) 21:52.0 Farmington Hills Harrison
20. Evan Feteke (12) 22:01.8 Farmington Hills Harrison
21. Michael Kurilko (11) 22:05.6 Trenton
22. Zachary Bates (12) 22:11.6 Trenton
23. Ryan Hilbrecht (12) 22:12.7 Gibraltar Carlson
24. Jacob Arp (10) 22:29.3 Gibraltar Carlson
25. Quinn Culbertson (09) 22:36.5 Farmington Hills Harrison
26. John DeLucia (11) 22:40.8 Trenton
27. Tyler Lown (09) 22:47.7 Milan
28. Josh Robb (09) 22:49.2 Gibraltar Carlson
29. Ethan Farrelly (09) 22:54.7 Milan
30. Bryan Carey (12) 22:59.8 Grosse Ile
31. Brandan Reeves (09) 23:05.1 Grosse Ile
32. Thomas Whittaker (09) 23:24.1 Grosse Ile
33. Mitchell Hatty (09) 23:41.7 Trenton
34. Ryan Cranson (11) 23:53.5 Milan
35. Bob Clement (09) 24:05.4 Saline Washtenaw Christian
36. Cody Johnson (11) 24:19.1 Gibraltar Carlson
37. Ryan Juracek (12) 24:22.8 New Boston Huron
38. David Stockard (10) 24:38.6 Trenton
39. Jeffery Bryant (11) 24:49.8 Trenton
40. Ian Moore (11) 25:16.6 Gibraltar Carlson
41. Ben Urbanowski (10) 25:46.3 Gibraltar Carlson
42. Joey Baclowsky (09) 26:03.1 Grosse Ile
43. Kyler Jefferds (09) 26:23.4 Milan
44. Anthony Chrisekos (09) 26:26.1 Riverview Gabriel Richard
45. Dennis Weber (09) 26:29.8 Riverview Gabriel Richard
46. Dylan Martin (10) 26:49.9 Monroe Milers
47. Sam McMurran (11) 28:34.2 Gibraltar Carlson
48. Kevin Griffin (09) 29:45.0 Gibraltar Carlson




FIN NAME RESULTS TEAM
1. Kelly Quinn (09) 24:23.6 Trenton
2. Alli Cradit (09) 25:46.5 Trenton
3. Rose Selden (11) 26:43.7 Farmington Hills Harrison
4. Mariesha Lala (12) 27:01.1 Milan
5. Kelsey Porada (11) 27:08.8 Gibraltar Carlson
6. Jessica Buchanan (11) 27:09.4 Gibraltar Carlson
7. Jessica Leacher (11) 27:14.1 Milan
8. Lindsay Whaling (11) 27:17.6 Trenton
9. Erica Quattrin (09) 28:38.9 Riverview Gabriel Richard
10. Katelyn Pendergast (12) 28:45.4 Gibraltar Carlson
11. Brittney Beaudrie (11) 28:51.9 Gibraltar Carlson
12. Maria Gomez (12) 29:14.2 Gibraltar Carlson
13. Snenha Reddy (12) 29:24.3 Farmington Hills Harrison
14. Kennedy Levy (09) 29:29.1 Grosse Ile
15. Mckenzie Garlow (10) 29:41.6 Farmington Hills Harrison
16. Colleen Doyle (11) 29:46.8 Grosse Ile
17. Alex Rice (9) 30:22.8 Farmington Hills Harrison
18. Andrea Martinez (12) 30:31.2 Milan
19. Epiphany Donat (10) 31:06.1 Saline Washtenaw Christian
20. Bethany Rounsifer (10) 31:08.3 Milan
21. Shayne Hearns (10) 31:27.4 Farmington Hills Harrison
22. Mariah Thomas (09) 31:40.1 Gibraltar Carlson
23. Marlies Bernsen (11) 31:40.8 Gibraltar Carlson
24. Monica Demyan (10) 32:36.2 Gibraltar Carlson
25. Kaylyn Mandziuk (11) 32:36.9 Grosse Ile
26. Paulina Smith (12) 32:40.4 Farmington Hills Harrison
27. Melinda Padlo (09) 34:17.3 Gibraltar Carlson
28. Courtney Trudeau (12) 35:00.3 Milan
29. Jamie Reidy (09) 35:09.0 Riverview Gabriel Richard
30. Breanne Powe (9) 35:51.3 Farmington Hills Harrison
31. Brandi Stokely (09) 36:05.3 Gibraltar Carlson
32. Maggie Reidy (12) 36:17.8 Riverview Gabriel Richard
33. Brittany Stokely (09) 36:40.8 Gibraltar Carlson
34. Jaya Shingal (10) 38:14.0 Riverview Gabriel Richard
35. Mariah Chinavare (10) 38:16.0 Riverview Gabriel Richard
36. Jessica Meadows (09) 40:50.0 Gibraltar Carlson




MEN'S 1.25 Mile

FIN NAME RESULTS TEAM
1. Jason Rogers (06) 8:13.8 Trenton St. Joseph
2. Jonathan Swain (06) 8:21.3 Milan Middle
3. Collin McNally (06) 8:36.7 Plymouth Our Lady of Good Council
4. Joe Pappas (06) 8:46.0 Trenton St. Joseph
5. Nick Battersby (05) 8:59.2 Trenton St. Joseph
6. Zak Kubiak (05) 9:03.8 Grosse Ile Middle
7. Eric Davies (05) 9:15.1 Wyandotte Wilson Middle
8. Sheldon Clark (04) 9:22.3 Wyandotte Wilson Middle
9. Danny Gurizzian (06) 9:22.9 Trenton St. Joseph
10. Cameron Delben (05) 9:23.4 Monroe Milers
11. Kelly Sean (06) 9:33.4 Plymouth Our Lady of Good Council
12. Jeffery Zukowski (06) 9:34.9 Trenton St. Joseph
13. McDonald Bryce (05) 9:35.4 Plymouth Our Lady of Good Council
14. Nick Kinsey (03) 9:36.1 Monroe Milers
15. Dylan Powell (06) 9:39.6 Wyandotte Wilson Middle
16. Eric Solarz (06) 9:40.5 Plymouth Our Lady of Good Council
17. Shaun Hand (02) 9:41.2 Trenton St. Joseph
18. Tyler Graves (06) 10:00.3 New Boston Renton Junior
19. Jimmy Maue (04) 10:04.1 Monroe Jefferson Middle
20. Carson Delben (02) 10:15.8 Monroe Milers
21. Westemeir Matthew (06) 10:17.4 Plymouth Our Lady of Good Council
22. Ian Falk (03) 10:19.1 Monroe Milers
23. Krochmalny Tyler (06) 10:21.0 Plymouth Our Lady of Good Council
24. Andrew Jahner (06) 10:22.5 New Boston Renton Junior
25. Mitchell DuMoulin (04) 10:41.2 Monroe Milers
26. Ali Turkonami (05) 10:43.4 Wyandotte Wilson Middle
27. Andrew Harrison (05) 10:46.5 Wyandotte Wilson Middle
28. Bennett Janeski (05) 10:48.8 Wyandotte Wilson Middle
29. Nehemiah Fergerson (06) 10:51.0 Wyandotte Wilson Middle
30. Michael Osemlak (05) 10:53.7 Wyandotte Wilson Middle
31. Jaden Payne (04) 11:00.3 Grosse Ile Middle
32. Luke DuChateau (06) 11:01.8 Milan Middle
33. Harry Ervin (06) 11:05.8 Milan Middle
34. Max DeSlover (05) 11:06.6 Monroe Milers
35. Luke LaPrad (01) 11:08.1 Monroe Milers
36. Austin Ader (06) 11:22.0 Grosse Ile Middle
37. Jared Charette (05) 11:25.0 Wyandotte Wilson Middle
38. Aiden Martin (02) 11:28.8 Monroe Milers
39. Josh Godfrey (02) 11:31.9 Grosse Ile Middle
40. Ian Robertson (04) 11:33.7 Wyandotte Wilson Middle
41. Jacob Jennings (06) 11:37.8 Wyandotte Wilson Middle
42. Levi Alber (04) 11:43.8 Milan Middle
43. Brandon Harker (06) 11:48.1 Pontiac Academy of Excellence
44. Dylan Magoon (02) 11:52.4 Monroe Jefferson Middle
45. Branden Poma (06) 11:55.0 New Boston Renton Junior
46. Darin Hunt (04) 12:03.0 Wyandotte Wilson Middle
47. Mark Anderson (03) 12:03.8 Monroe Jefferson Middle
48. Justin Oswald (05) 12:06.3 Wyandotte Wilson Middle
49. Stevenson Dillon (05) 12:21.1 Plymouth Our Lady of Good Council
50. Corey Pearigen (04) 12:25.2 Monroe Milers
51. Ryan Moody (05) 12:28.2 Wyandotte Wilson Middle
52. Anuj Gandhi (06) 12:36.8 Grosse Ile Middle
53. Joey Patterson (03) 12:37.6 Wyandotte Wilson Middle
54. Michael Cheresko (06) 12:55.6 Wyandotte Wilson Middle
55. Trey Swick (K) 13:03.0 Grosse Ile Middle
56. Tyler Swick (PR) 13:10.1 Grosse Ile Middle
57. James Lombard (06) 13:39.3 Wyandotte Wilson Middle
58. Chris Simpson (04) 14:06.3 Wyandotte Wilson Middle
59. Christian Williams (04) 14:07.9 Wyandotte Wilson Middle
60. Logan Williams (02) 14:08.7 Wyandotte Wilson Middle
61. Connor Jewett (06) 14:19.8 New Boston Renton Junior
62. Joey Godfrey (K) 14:40.3 Grosse Ile Middle




WOMEN'S 1.25 Mile

FIN NAME RESULTS TEAM
1. Morgan Swick (06) 8:44.9 Grosse Ile Middle
2. Heather Beaver (05) 9:01.2 Monroe Jefferson Middle
3. Rachel Boulton (05) 9:09.4 Monroe Milers
4. Walker Melina (05) 9:27.3 Plymouth Our Lady of Good Council
5. Samatha Cutting (06) 9:38.9 New Boston Renton Junior
6. Madison Swick (03) 9:45.1 Grosse Ile Middle
7. Megan Moco (06) 9:48.6 Grosse Ile Middle
8. Madison Heath (06) 9:51.4 Milan Middle
9. Sidney Magoon (04) 9:52.8 Monroe Jefferson Middle
10. Marissa Swick (01) 9:58.6 Grosse Ile Middle
11. Alysha Young (06) 10:04.1 Wyandotte Wilson Middle
12. Maria Tizedes (05) 10:04.7 Monroe Milers
13. Melody Dudley (04) 10:05.3 Monroe Jefferson Middle
14. Sophia Mapes (04) 10:08.4 Monroe Milers
15. Cheyenne Kisselburg (04) 10:09.4 Milan Middle
16. Mackenzie Hand (05) 10:10.8 Trenton St. Joseph
17. May Martin (06) 10:12.0 Monroe Milers
18. Elisabeth LaPrad (04) 10:12.8 Monroe Milers
19. Robyn Loselle (04) 10:16.1 Wyandotte Wilson Middle
20. Plencner Hannah (05) 10:18.9 Plymouth Our Lady of Good Council
21. Mikayla Bowerman (06) 10:19.9 Milan Middle
22. Lindy Anderson (05) 10:38.5 Milan Middle
23. Kristen McCraken (06) 10:39.8 Milan Middle
24. Andrea Baker (04) 10:40.3 Wyandotte Wilson Middle
25. McSween Molly (06) 10:40.8 Plymouth Our Lady of Good Council
26. Samantha Magoon (05) 10:52.2 Monroe Jefferson Middle
27. Ashley Hanson (06) 10:52.8 Wyandotte Wilson Middle
28. Jasmine Baker (06) 10:53.5 Wyandotte Wilson Middle
29. Katie Cyster (04) 11:02.6 Wyandotte Wilson Middle
30. Ellen Sterns (02) 11:03.8 Monroe Milers
31. Taylor Brown (05) 11:04.7 Wyandotte Wilson Middle
32. Whitney Brown (05) 11:06.7 Milan Middle
33. Riley Burgess (06) 11:07.5 Milan Middle
34. McNally Claire (05) 11:08.0 Plymouth Our Lady of Good Council
35. Madison McIntosh (06) 11:08.9 Milan Middle
36. Juliana Auten (06) 11:32.5 Milan Middle
37. Moriah Pearigan (03) 11:34.8 Monroe Milers
38. Samantha Huelke (06) 11:42.4 Milan Middle
39. Hailey Glushyn (06) 11:43.0 Milan Middle
40. Arianna Lister (04) 11:45.6 Wyandotte Wilson Middle
41. Kristine Shuryan (05) 11:53.2 Wyandotte Wilson Middle
42. Olivia Heck (05) 12:03.8 Monroe Milers
43. Abby Maccio (05) 12:06.3 Milan Middle
44. Olivia Tomecek (06) 12:08.3 Milan Middle
45. Brittany Fenrich (06) 12:09.3 Milan Middle
46. Emily Cummings (06) 12:10.9 New Boston Renton Junior
47. Madison Winters (06) 12:11.4 Milan Middle
48. Jennifer McNamara (06) 12:13.3 Milan Middle
49. Hailey Bijarro (05) 12:14.2 Monroe Jefferson Middle
50. Haley Klauke (04) 12:14.6 Milan Middle
51. Heather Shures (06) 12:26.0 Milan Middle
52. Abbie Johnson (06) 12:35.9 New Boston Renton Junior
53. Emily Bowerman (03) 12:38.2 Milan Middle
54. Kelly O'Donnell (05) 13:05.4 Wyandotte Wilson Middle
55. Kelsey Powell (05) 13:30.3 Wyandotte Wilson Middle
56. Suzannah Kaiser (05) 13:40.5 Milan Middle
57. Molly Sterns (04) 13:46.5 Monroe Milers
58. Dana Sowards (06) 13:48.1 Milan Middle
59. Emily Florance (06) 14:00.2 New Boston Renton Junior
60. Jolyne Ovalle (06) 14:02.5 Pontiac Academy of Excellence
61. Kayla Rodgers (04) 14:11.6 Wyandotte Wilson Middle
62. Claudia Bowser (04) 14:19.9 Wyandotte Wilson Middle
63. Sydney Barrett (06) 14:21.9 New Boston Renton Junior
64. Hannah Williams (05) 15:26.5 Wyandotte Wilson Middle
65. Colby Throne (03) 15:32.8 Milan Middle
66. Elizabeth Nelson (05) 15:41.1 Wyandotte Wilson Middle
67. Hannah Long (06) 15:51.2 New Boston Renton Junior
68. Haley Nicholas (06) 17:02.9 Milan Middle
69. Rebecca Craanen (04) 20:02.0 Monroe Jefferson Middle
70. Andrea Rodgers (05) 20:20.6 Wyandotte Wilson Middle
71. Skyler Bowling (01) 20:21.6 Wyandotte Wilson Middle
72. Danielle Craanen (K) 25:20.0 Monroe Jefferson Middle

Lake Erie Metropark Rockwood, MI