Roadrunner Classic

back to results

Jul. 21, 1996

Roadrunner Classic
Northville, MI
Results Courtesy of Gault Race Management

MALE OVERALL WINNER

PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS

1 1 Paul Aufdemberge Novi 31 24:26 4:55


FEMALE OVERALL WINNER

PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS

1 24 Laurel Park Ann Arbor 33 28:32 5:44

MALE AGE GROUP: 1 - 14
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 28 Ryan Cole Sanford 14 29:10 5:52
2 29 Gerald Brown II Grand Rapids 13 29:14 5:53
3 42 Ryan Schmidt Sterling Heights 14 30:18 6:06
4 51 Roger Edwards Highland 14 30:59 6:14
5 300 Peter Klausler Northville 13 38:27 7:44
6 315 Chi[ Bridges Farmington Hills 3 38:40 7:47
7 329 Joseph Tracz Northville 14 38:59 7:51
8 332 Eric Nadeau Northville 14 39:02 7:51
9 503 Mark Schovers Northville 11 42:28 8:33
10 625 Jeffrey Minden Northville 13 45:54 9:14
11 654 Matthew] Ologowski Northville 14 47:06 9:28
12 659 Nick Seluk Northville 14 47:17 9:31
13 769 Waleed Brinjikji West Bloomfield 11 54:55 11:03
14 781 Stephen Longan Northville 13 58:55 11:51

FEMALE AGE GROUP: 1 - 14
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 532 Tina Cavicchioli Farmington Hills 14 43:08 8:41
2 613 Shae Potocki Plymouth 13 45:25 9:08
3 620 Mary Maloney Canton 10 45:44 9:12
4 631 Melanie Schick Clawson 14 46:10 9:17
5 768 Jenny Swinkey Newport 14 54:49 11:02

MALE AGE GROUP: 15 - 18
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 11 Ian Bedford Plymouth 18 26:10 5:16
2 16 Joe Leo Northville 18 26:52 5:24
3 26 Austin Lampros Brighton 15 29:03 5:51
4 30 Mike Camilleri Highland 17 29:16 5:53
5 31 Joe Borg Taylor 15 29:17 5:53
6 38 Craig Skalski II Livonia 17 29:58 6:02
7 39 Kevan June South Lyon 16 30:02 6:03
8 41 Scott Shepley Novi 18 30:07 6:04
9 43 Mark Leo Northville 18 30:20 6:06
10 62 Brendan Backman Whitmore Lake 16 31:22 6:19
11 73 Brian Curry New Hudson 16 31:49 6:24
12 86 Gregory Schmidt Sterling Heights 17 32:04 6:27
13 95 Ben Garza Pymouth 18 32:33 6:33
14 99 Jason Zellen South Lyon 16 32:40 6:34
15 100 David Walle Novi 17 32:41 6:34
16 120 Michael Girard Novi 18 33:27 6:44
17 158 Tim Schovers Northville 16 34:41 6:59
18 191 James Kyle Northville 18 35:30 7:08
19 205 Brian Galvin Plymouth 17 35:46 7:12
20 230 James Kessler Saline 17 36:32 7:21
21 254 Chris Reavill Novi 18 37:12 7:29
22 255 Andrew Stuart Northville 18 37:13 7:29
23 267 Todd Emaus Northville 15 37:39 7:34
24 443 Sean Galvin Plymouth 15 41:24 8:20
25 609 Andrew Ewing Lake Orion 15 45:23 9:08
26 721 Tom Stimmell Iv Northville 15 50:12 10:06

FEMALE AGE GROUP: 15 - 18
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 81 Jennifer Bolton Canton 17 32:02 6:27
2 115 Kelly Travis Livonia 16 33:14 6:41
3 117 Tracey Parker Livonia 18 33:23 6:43
4 124 Nicole McMillan South Lyon 18 33:35 6:45
5 139 Tara Shamey Dearborn 17 34:06 6:52
6 144 Becky Wolfram Canton 17 34:15 6:53
7 188 Ellen Stemmer Canton 15 35:24 7:07
8 223 Mari Disbrow Canton 16 36:15 7:18
9 229 Beth Knight Canton 17 36:30 7:21
10 291 Ann Catherine Figurski Northville 15 38:13 7:41
11 379 Lisa Schreider Lake Genevia 16 40:11 8:05
12 433 Megan Reardon Northville 16 41:11 8:17
13 480 Maura McCarthy Livonia 18 42:03 8:28
14 583 Anne Thompson Ann Arbor 16 44:33 8:58
15 621 Jennifer Bryant Troy 18 45:46 9:12
16 767 Andrea Morrow Northville 18 54:49 11:02
17 779 Cheri Spaulding Carleton 15 57:46 11:37

MALE AGE GROUP: 19 - 24
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 6 Jeff Ferrell Waterford 19 25:30 5:08
2 12 Chris Rudolph Sterling Heights 22 26:11 5:16
3 17 Jeffery Keith Canton 20 27:08 5:27
4 33 James Bryant Troy 20 29:39 5:58
5 58 Scott Stryker Lake Orion 24 31:10 6:16
6 110 Scott Will Troy 21 33:08 6:40
7 137 Tom Taylor Troy 24 34:03 6:51
8 138 Lewis Rosenberg Ann Arbor 19 34:05 6:51
9 146 Chris Vanneste Sterling Hts 24 34:20 6:54
10 189 Brian Topley Highland 20 35:27 7:08
11 201 Kevin Kim Ann Arbor 23 35:44 7:11
12 217 Frederick Foster Livonia 24 36:04 7:15
13 305 Matt Domonkos Ann Arbor 24 38:32 7:45
14 306 Brandon Selinsky Northville 19 38:32 7:45
15 333 Mike Baces Port Huron 23 39:04 7:52
16 381 Adam Case MacOmb 23 40:13 8:05
17 387 Tyson Woodby Canton 22 40:17 8:06
18 420 Scott Smith Portage 23 40:49 8:13
19 467 Jeffrey Luterek Northville 19 41:48 8:25
20 477 Joel Galang Ann Arbor 23 41:59 8:27
21 546 Christian Pomodoro Farmington Hills 21 43:28 8:45
22 628 Brian Korniski Livonia 22 46:04 9:16

FEMALE AGE GROUP: 19 - 24
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 79 Jennifer Schultz Saline 20 32:00 6:26
2 204 Claire Cryderman Lansing 23 35:45 7:12
3 231 Gretchen Cryderman Northville 21 36:33 7:21
4 280 Linda Thomas Ann Arbor 23 38:00 7:39
5 340 Carrie Culler Garden City 20 39:13 7:53
6 341 Nicole Seaman Dryden 21 39:14 7:54
7 442 Tracy Taylor Troy 19 41:23 8:19
8 498 Monica Walton Detroit 23 42:25 8:32
9 542 Katie Schafer New Baltimore 23 43:26 8:44
10 567 Shannon Shea Harper Woods 23 44:04 8:52
11 587 Andrea Portocarrero Ann Arbor 21 44:39 8:59
12 610 Andrea Wasiak Fenton 21 45:24 9:08
13 624 Penelope Lewin Northville 24 45:53 9:14
14 651 Monica Riesner Dearborn Hts 22 47:01 9:27
15 691 Stephanie Bischer Troy 24 48:45 9:48
16 707 Carissa Dannenberger Walled Lake 23 49:38 9:59
17 715 Amanda Nelson Warren 23 49:59 10:03
18 775 Amy Heintz Ann Arbor 22 56:25 11:21
19 776 Andrea Kasko Ann Arbor 21 56:26 11:21

MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 4 John Cress Combridge 29 25:07 5:03
2 10 Tim Fraliegh Ann Arbor 29 26:04 5:15
3 22 Kurt Bartel Livonia 25 28:21 5:42
4 23 Olaf Meier Bloomfield Hills 26 28:28 5:44
5 34 Frank La Grasso Clinton Twp 28 29:43 5:59
6 45 Don Rose Jr Byron 27 30:26 6:07
7 85 Andrew Landry Pontiac 26 32:03 6:27
8 94 James Mocio Ann Arbor 25 32:33 6:33
9 107 Gregg Golden Auburn Hills 27 33:01 6:39
10 109 Mike Kessler Saline 27 33:08 6:40
11 125 David Mudie Ann Arbor 26 33:37 6:46
12 142 David Bell Ypsilanti 29 34:10 6:52
13 153 Brad Zigler Plymouth 26 34:27 6:56
14 159 Dave Flickinger Novi 28 34:42 6:59
15 164 John Mehr Farmington Hills 28 34:50 7:00
16 190 William Gallagher Monroes 29 35:28 7:08
17 202 Brian Murphy Ann Arbor 27 35:44 7:11
18 203 Eric Totten West Bloomfield 28 35:45 7:12
19 220 Perry Edgell Berkley 26 36:14 7:17
20 233 Jeff Korniski Livonia 26 36:35 7:22
21 240 Philli[ Deneau West Bloomfield 27 36:52 7:25
22 248 Russ Juliette Canton 27 37:02 7:27
23 252 Michael Barlage Ann Arbor 25 37:06 7:28
24 270 Raymond Todd Bruder Milford 28 37:45 7:36
25 271 Brian Stacey Lansing 28 37:47 7:36
26 288 Michael Hayes Dearborn 25 38:08 7:40
27 297 Paul Bischer Novi 28 38:23 7:43
28 313 Michael Neste Ann Arbor 29 38:40 7:47
29 335 Andrew Shuenell Canton 25 39:06 7:52
30 339 Stephen Dudar Oak Park 26 39:13 7:53
31 344 Pete Lincoln Northville 29 39:17 7:54
32 402 Mark Foyteck Clarkston 29 40:32 8:09
33 463 Roger Pline Livonia 29 41:39 8:23
34 466 Scott Carr Bloomfield Hills 28 41:41 8:23
35 471 Paul Wyandt Novi 27 41:53 8:26
36 499 Sean Brown Livonia 26 42:26 8:32
37 585 Dan Rosenberg West Bloomfield 26 44:37 8:59
38 593 Clyde Barker Plymouth 27 44:54 9:02
39 600 Steven Crosby Northville 26 45:06 9:04
40 664 Jude Longo Royal Oak 27 47:21 9:32
41 737 David Gawthrop Livonia 29 51:30 10:22
42 752 Joe Chagnon Commerce Twp 29 52:41 10:36

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 61 Karen Salkowski Clarkston 28 31:20 6:18
2 64 Patricia Bagley Livonia 25 31:29 6:20
3 97 Anna Schork Ann Arbor 27 32:34 6:33
4 243 Christina Savitt Novi 26 36:56 7:26
5 245 Robin Mitchell Plymouth 29 36:58 7:26
6 277 Catherine Greig Northville 28 37:56 7:38
7 290 Eva Bock Northville 29 38:11 7:41
8 312 Elainie Brown Ann Arbor 26 38:39 7:47
9 327 Liz Dorda Ypsilanti 29 38:51 7:49
10 355 Tracy Farauni Westland 29 39:38 7:58
11 364 Barbara Figurski Northville 25 39:50 8:01
12 376 Julie Masura Livonia 26 40:09 8:05
13 377 Renee Champagne Milford 27 40:10 8:05
14 385 Cynthia Foyteck Clarkston 27 40:16 8:06
15 389 Pam Younglove-Miller Wixom 29 40:20 8:07
16 397 Anna Holmes Royal Oak 26 40:29 8:09
17 411 Lori Jurzec Northville 26 40:44 8:12
18 473 Denise Miele Grosse Pointe 29 41:54 8:26
19 475 Trish Rogers Novi 25 41:57 8:26
20 479 Kelly Taylor Troy 27 42:02 8:27
21 482 Carol Guisinger Ann Arbor 27 42:04 8:28
22 495 Carolyn Cherwalk Westland 28 42:19 8:31
23 500 Nancy Churchvara Royal Oak 27 42:26 8:32
24 501 Susan M Sage Northville 29 42:27 8:32
25 507 Mary Zaler Northville 29 42:32 8:33
26 520 Deidee Barrow Troy 26 42:51 8:37
27 522 Mari Hagen Ann Arbor 29 42:56 8:38
28 538 Ann Graniti Sterling Hts 28 43:21 8:43
29 554 Lisa Pinkelman Royal Oak 29 43:32 8:45
30 561 Michele Barber Grand Blanc 29 43:55 8:50
31 577 Kristin Dolkowski Westland 27 44:25 8:56
32 578 Darlene Ciampa Novi 28 44:26 8:56
33 596 Katherine Petryszak Dearborn 29 44:58 9:03
34 646 Suzanne Deckebach Farmington Hills 25 46:52 9:26
35 656 Jodi Updyke Nove 27 47:10 9:29
36 671 Shelby Fegan Northville 27 47:33 9:34
37 676 Lorna Brennan Brighton 26 47:53 9:38
38 685 Sandra French Sterling Heights 27 48:26 9:45
39 695 Christine Howrni Ypsilanti 25 48:49 9:49
40 713 Mindy Marion Northville 26 49:57 10:03
41 717 Tracie Laskie 26 50:02 10:04
42 732 Lori Lamb Redford 28 50:59 10:15
43 740 Tracie Laskie Canton 26 51:38 10:23
44 750 Mary McKenna Royal Oak 27 52:22 10:32
45 753 Lisa Payne Troy 27 52:43 10:36
46 758 Hope Luongo Ann Arbor 28 53:58 10:51
47 770 Karen Germek Farmington 26 54:58 11:03
48 789 Lynne Golden Auburn Hills 28 1:06:53 13:27

MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 2 Don Johns Lambertville 31 24:27 4:55
2 3 Keith Stopen Farmington Hills 30 24:35 4:57
3 7 Rich Stark Ann Arbor 30 25:31 5:08
4 9 Keith Hanson Royal Oak 31 25:55 5:13
5 13 Kirk Scharich Melbourne 31 26:13 5:16
6 14 Jim Heebsh Rochester Hill 31 26:18 5:17
7 15 Rick Brauer Northville 33 26:21 5:18
8 27 Dennis Conlon Ann Arbor 33 29:04 5:51
9 32 Mark Hackel Warren 34 29:31 5:56
10 36 Mike Schulte Novi 31 29:53 6:01
11 37 Chris Schmidtke West Bloomfield 32 29:57 6:01
12 53 James Young Ann Arbor 31 31:01 6:14
13 55 Andy Bartlett Canton 33 31:04 6:15
14 66 Scott Dayton Wixom 32 31:32 6:21
15 71 Marty Kelly Warren 34 31:42 6:23
16 75 Craig Mulhinch Rochester 34 31:57 6:26
17 77 Kevin Smiley Walled Lake 31 31:59 6:26
18 80 Dave Tholen Royal Oak 31 32:01 6:26
19 82 Samuel Homsy Ypsilanti 30 32:02 6:27
20 93 Mike Lobdell Wixom 33 32:32 6:33
21 105 George Ayres Wixom 32 32:57 6:38
22 106 Chris Bartnicki Brighton 32 32:58 6:38
23 108 Keith Graebet Southgate 33 33:05 6:39
24 122 John Shaw Plymouth 33 33:32 6:45
25 131 Frank Carmona Royal Oak 32 33:47 6:48
26 133 Bob Rouse Novi 32 33:52 6:49
27 134 William Cooke Dearborn Hts 30 33:53 6:49
28 135 Steve Ostrovich Redford 33 33:56 6:50
29 161 Stridhar Lakshmanan Canton 32 34:44 6:59
30 171 Jay Server Milford 34 34:58 7:02
31 172 Ron Schneider Saline 32 34:58 7:02
32 174 Freddie Dubose 30 35:06 7:04
33 177 James Thomas Bloomington 31 35:07 7:04
34 179 Steve Petruno Royal Oak 32 35:09 7:04
35 209 Jim Leo Plymouth 30 35:49 7:12
36 211 Ali Turfe East Lansing 33 35:52 7:13
37 225 Kevin Little West Bloomfield 33 36:24 7:19
38 234 Michael Meister Livonia 31 36:36 7:22
39 235 Matt Guerin Northville 31 36:42 7:23
40 236 David Jarrett Farmington Hills 34 36:43 7:23
41 242 Kevin Rolinski White Lake 33 36:54 7:25
42 249 Todd England Belleville 31 37:03 7:27
43 257 Phillip Smith Canton 34 37:16 7:30
44 263 Howard Cook Sterling Heights 34 37:31 7:33
45 278 Bruce Richardson Ann Arbor 32 37:58 7:38
46 281 Michael Socie Canton 31 38:00 7:39
47 289 Paul McCormack Novi 31 38:09 7:40
48 295 Robert Keough Ann Arbor 30 38:20 7:43
49 296 Marc Blais Westland 32 38:22 7:43
50 302 John Sowik Livonia 34 38:29 7:44
51 304 Tim Castle Ferndale 34 38:31 7:45
52 322 Gregg Gumkowski Livonia 34 38:48 7:48
53 325 Mike Gallagher Plymouth 32 38:50 7:49
54 328 Dale Grisa Livonia 31 38:56 7:50
55 334 Michael Elinsky Livonia 32 39:06 7:52
56 336 Dave Rettig Northville 34 39:07 7:52
57 342 Robert Matulonis Northville 34 39:14 7:54
58 347 Michael Depoli Troy 34 39:25 7:56
59 365 Michael Kaput Canton 32 39:51 8:01
60 375 Rocky Juarez White Lake 34 40:07 8:04
61 393 Robert Sedgewick Farmington Hills 34 40:25 8:08
62 395 Douglas Kelly Novi 33 40:26 8:08
63 398 Ronald Yemmans Royal Oak 32 40:30 8:09
64 401 Eric Updyke Novi 30 40:31 8:09
65 415 Geoff Gordon Novi 30 40:46 8:12
66 424 Vince Hopper Westland 34 41:00 8:15
67 427 David Lush Canton 30 41:03 8:15
68 428 Dennis McDavid Canton 31 41:03 8:15
69 430 Mark Makowski Rochester Hills 31 41:06 8:16
70 438 Jeffrey Kerr Sterling Heights 32 41:20 8:19
71 446 Michael O'Day Westland 30 41:26 8:20
72 448 Timothy Calkins Harrison Twp 32 41:27 8:20
73 451 Steven Grasl Livonia 33 41:32 8:21
74 460 Steve Feeny Plymouth 32 41:39 8:23
75 462 Mark O'Hagan Dearborn Hts 31 41:39 8:23
76 468 Jeffery Alasina Warren 34 41:50 8:25
77 469 Joseph Lekovish Dearborn 31 41:50 8:25
78 492 Ron Garrett Livonia 33 42:17 8:30
79 494 Mark Mueting White Lake 30 42:19 8:31
80 515 Chris Styers Novi 31 42:44 8:36
81 516 Jim Ryan Ann Arbor 33 42:44 8:36
82 518 Gregory Bank Novi 30 42:46 8:36
83 534 Stuart Ferguson Northville 32 43:11 8:41
84 545 William Juntunen Northville 30 43:28 8:45
85 547 John Mooney Berkley 34 43:28 8:45
86 565 Daniel Foss Ann Arbor 32 43:59 8:51
87 571 Steve Kruse Ann Arbor 32 44:17 8:55
88 573 Terry J Tomasik Westland 33 44:19 8:55
89 575 Frank Biehl Northville 32 44:21 8:55
90 607 Kerry Tillman Northville 31 45:19 9:07
91 634 Kirk Hornburg Canton 33 46:14 9:18
92 640 Jai Shah Westland 30 46:24 9:20
93 657 Douglass Carson Walled Lake 31 47:13 9:30
94 669 Kevin Delaney Southgate 31 47:32 9:34
95 687 William Pressel Northville 31 48:35 9:46
96 690 Ed Green Southfield 34 48:42 9:48
97 692 Robert Feldscher Canton 32 48:47 9:49
98 706 Merle Dech Jr Toledo 34 49:27 9:57
99 751 Andrew Allendorf Northville 30 52:40 10:36

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 44 Ann Remmers Ann Arbor 34 30:25 6:07
2 56 Susan Brown South Lyon 32 31:05 6:15
3 69 Michele Gillispie Roseville 31 31:37 6:22
4 132 Tisch Williams 31 33:51 6:49
5 253 Chris Burk Ann Arbor 33 37:08 7:28
6 266 Gerry Castle Ferndale 34 37:37 7:34
7 269 Julie Booth Northville 32 37:43 7:35
8 282 Drea Cooney Wayne 34 38:01 7:39
9 285 Lisa Smith Northville 33 38:06 7:40
10 301 Kathleen Ferguson Northville 33 38:28 7:44
11 309 Lilian Naegeli Ann Arbor 32 38:37 7:46
12 321 Kristin Schulte Clawson 30 38:47 7:48
13 358 Sharon Bouchard Ypsilanti 34 39:43 7:59
14 374 Amanda Thornton Ann Arbor 34 40:06 8:04
15 390 Sandra McGuire Northville 32 40:21 8:07
16 391 Sook Shin Ann Arbor 32 40:22 8:07
17 404 Jodi McCormack Fort Waye 33 40:34 8:10
18 409 Mary Cicala Northville 33 40:42 8:11
19 413 Pamela Gomkowski Livonia 31 40:45 8:12
20 422 Julie Bedford Highland 30 40:54 8:14
21 429 Lori Szalay Royal Oak 33 41:04 8:16
22 454 Katherine Gines Ann Arbor 31 41:34 8:22
23 456 Nancy Ohagan Dearborn Hts 31 41:36 8:22
24 484 Kelli Brady Northville 30 42:05 8:28
25 489 Lori Dutcher Livonia 34 42:11 8:29
26 490 Kim Reicks Canton 31 42:12 8:29
27 502 Mary Mueting White Lake 31 42:27 8:32
28 527 Kathy Hodge Dearorn 33 43:02 8:39
29 531 Kathleen Paxton Stow 30 43:06 8:40
30 540 Jennifer Constand Troy 33 43:23 8:44
31 543 Katerina Gavin Redford 32 43:27 8:44
32 562 Tracy Massel Northville 34 43:56 8:50
33 570 Karen Morgan Ann Arbor 33 44:17 8:55
34 608 Irene Kurowska Dearborn 32 45:22 9:08
35 632 Julie Hamilton Royan Oak 34 46:12 9:18
36 633 Nancy Cahill Ann Arbor 31 46:12 9:18
37 643 Denise Pigula Temperance 31 46:37 9:23
38 652 Christina Larson Livonia 31 47:03 9:28
39 661 Carol Bodrie Northville 33 47:20 9:31
40 679 Donna Horvth Novi 30 48:08 9:41
41 688 Marian Miletic Birmingham 34 48:37 9:47
42 689 Michelle Czerninski Royal Oak 34 48:39 9:47
43 699 Shari Bignotti Commerce Twp 34 49:02 9:52
44 704 Valerie Feldscher Canton 33 49:16 9:55
45 716 Susan Kuchrak Grand Blanc 33 50:00 10:04
46 723 Susan Mooney Berkley 32 50:26 10:09
47 729 Gail Roskowski Rochester Hills 33 50:47 10:13
48 739 Jackie Brown Madison Hts 31 51:37 10:23
49 755 Malissa Dybowski Waterford 34 53:05 10:41
50 757 Christine Gordon Novi 32 53:57 10:51
51 764 Suzanne Camden Dearborn 30 54:31 10:58
52 772 Sandy Boulton Dearborn 34 55:45 11:13
53 782 Paula Byrne Dearborn 33 1:00:07 12:06

MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 5 Kerry Barnett Saline 36 25:14 5:05
2 8 Jeffrey Martin Northville 38 25:39 5:10
3 18 James A Laurie, Jr Utica 36 27:29 5:32
4 19 Donald C Richmond Ortonville 35 27:40 5:34
5 20 Roger Weekes Detroit 35 28:03 5:39
6 21 Sam Quirarte Farmington Hills 35 28:09 5:40
7 25 Richard Dunigan Dearborn 39 28:46 5:47
8 35 Jim Bedford Plymouth 35 29:45 5:59
9 48 Josh Scully Romeo 39 30:34 6:09
10 57 John Libbe Northville 36 31:08 6:16
11 63 Jim Sedor Ann Arbor 38 31:28 6:20
12 65 Phillip Reed Northville 38 31:31 6:20
13 74 Douglas Dreher Birmingham 38 31:55 6:25
14 83 Chris Ward Ann Arbor 36 32:02 6:27
15 84 Uldis Vitins Canton 39 32:03 6:27
16 92 Tim Quaintance West Bloomfield 36 32:31 6:32
17 102 Mark Pedersen Farmington Hills 35 32:48 6:36
18 111 Pete Garcia Livonia 35 33:10 6:40
19 113 Kenneth Castle Ann Arbor 38 33:13 6:41
20 118 Sean Gaffka Farmington Hills 36 33:23 6:43
21 119 George Sveda Farmington Hills 35 33:25 6:43
22 126 Ray Conville Harper Woods 38 33:38 6:46
23 136 Walt Reasor Canton 39 33:58 6:50
24 145 Chris Knoll Byron Center 38 34:16 6:54
25 148 Ivar Anderson Farmington Hills 36 34:23 6:55
26 152 John Krok South Lyon 36 34:26 6:56
27 157 Jerome Boeke Walled Lake 39 34:39 6:58
28 162 Terry Wilson Sarnia, Ont 37 34:46 7:00
29 163 Richard White Jackson 35 34:49 7:00
30 169 Russ Taylor Northville 39 34:54 7:01
31 170 Craig Tripp Canton 37 34:55 7:01
32 182 Marco Rodriguez Shelby 36 35:11 7:05
33 187 Steven Smith Ortonville 39 35:22 7:07
34 192 Bastien Redford 38 35:32 7:09
35 193 Jack Guleserian Whitle Lake 37 35:32 7:09
36 196 Keith Scalzo Dearborn 35 35:37 7:10
37 199 Rick Murray Highlalnd 39 35:43 7:11
38 207 John Byrne Dearborn 36 35:47 7:12
39 210 David Dailey Wixom 37 35:50 7:13
40 218 Steve Wyzgoski Ypsilanti 36 36:06 7:16
41 219 Mike Coppola Canton 36 36:14 7:17
42 226 Matt Bedford Highland 35 36:26 7:20
43 232 Michael Sullivan Bloomfield Vil 38 36:34 7:21
44 241 Dan Gutek Rochester 37 36:53 7:25
45 250 John Alexander Northville 38 37:03 7:27
46 279 Michael Zocco Inkster 36 37:59 7:38
47 284 Chris Cavaliere Farmington Hills 35 38:04 7:39
48 292 Brian Mullaly Brighton 35 38:17 7:42
49 319 Gordie Harris Dearborn Hts 39 38:44 7:48
50 320 Joseph Codrington Ann Arbor 36 38:46 7:48
51 330 Richard Zuerlein Northville 38 39:00 7:51
52 337 Jon Hill Milford 37 39:08 7:52
53 345 Mike McNelis Grosse Pointe 35 39:19 7:55
54 348 Robert Ryan Brighton 38 39:26 7:56
55 351 Dan Veith Warren 38 39:33 7:57
56 357 Chris Harkey Livonia 35 39:42 7:59
57 366 Michael Mireles Livonia 38 39:53 8:01
58 371 Scott Reed West Bloomfield 39 40:02 8:03
59 378 Gary Templeton Saline 39 40:10 8:05
60 380 Richard Mathews Canton 38 40:13 8:05
61 383 John Calandra Clarkston 38 40:15 8:06
62 394 Mike Carpenter Farmington Hills 38 40:25 8:08
63 407 Randall Dlugoss Royal Oak 35 40:39 8:11
64 416 Rick Walker Highland 36 40:46 8:12
65 432 Robert Newcomb Novi 36 41:09 8:17
66 445 Mike Ruffing Northville 35 41:25 8:20
67 450 Michael Gravelyn Ann Arbor 38 41:32 8:21
68 457 Christopher Schulz Northville 39 41:37 8:22
69 459 Keith MacH Westland 38 41:38 8:23
70 464 William Garl Dearborn 36 41:40 8:23
71 470 Gavin Haque Royal Oak 35 41:52 8:25
72 478 Daniel Bedrosian Plymouth 38 42:01 8:27
73 485 James McArthur Royal Oak 39 42:07 8:28
74 486 Steven Walters Novi 35 42:07 8:28
75 487 George Sedlak Dearborn 39 42:08 8:29
76 506 Keith Graebert 38 42:31 8:33
77 509 Jack Wilson Northville 36 42:36 8:34
78 510 Craig Tierney Westland 36 42:37 8:34
79 513 Larry Gauthier Farmington Hills 39 42:42 8:35
80 514 Albert Ancona Walledlake 37 42:43 8:36
81 519 John Golasewski South Lyon 38 42:49 8:37
82 525 Thomas Jones Walled Lake 38 43:00 8:39
83 535 Greg Tilley Dearborn 39 43:11 8:41
84 539 John Cuckovich Rochester Hills 35 43:21 8:43
85 544 Bob Leathley Livonia 35 43:27 8:44
86 548 Lee Hunt Redford 35 43:29 8:45
87 551 Perry Cosme Wyandotte 37 43:31 8:45
88 581 Hayward Summers Plymouth 39 44:30 8:57
89 590 Kase Kasey Ann Arbor 38 44:45 9:00
90 601 Doug Bishop Northville 39 45:07 9:05
91 603 Rick Czerninski Royal Oak 35 45:15 9:06
92 641 Mike Davis Livonia 35 46:26 9:20
93 642 Steve Liberty Farmington Hills 36 46:29 9:21
94 649 Rob Nicely III Toledo 36 46:58 9:27
95 650 Thomas Deacon Plymouth 36 47:00 9:27
96 662 Tom Hoover Livonia 37 47:20 9:31
97 670 Bill McGavguey Rochester Hills 39 47:32 9:34
98 675 Marty Bernstein Bhirmingham 39 47:49 9:37
99 683 Bruce Purdy Milan 39 48:18 9:43
100 694 Tom Mroz Northville 38 48:48 9:49
101 697 Jon Alumbaugh Northville 35 48:55 9:50
102 710 Joe McCormack Fort Wayne 35 49:49 10:01
103 714 Luke Marchetti Grosse Pointe Wds 38 49:58 10:03
104 726 Mike Kroon Canton 36 50:43 10:12
105 744 Fred Wright Novi 38 51:54 10:26

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 90 Nancy Schubring Novi 35 32:28 6:32
2 178 Lori Wadsworth Redford 36 35:07 7:04
3 198 Susan Hachigian Northville 39 35:41 7:11
4 212 Rachel McCormack Canton 37 35:56 7:14
5 264 Iris Lokar Nove 37 37:33 7:33
6 318 Judy Webster Ann Arbor 38 38:43 7:47
7 346 Mary Hawley Ypsilanti 39 39:23 7:55
8 361 Susan Thurman Livonia 35 39:46 8:00
9 362 Sylvia Medlen Ortonville 39 39:49 8:01
10 382 Lori Tobis Dearborn 36 40:14 8:06
11 412 Gloria Jackson Livonia 37 40:44 8:12
12 435 Shelley Rowland North Street 39 41:13 8:17
13 436 Laura McQueen Northville 35 41:13 8:17
14 439 Marilyn Bradford Hartland 39 41:21 8:19
15 444 Tanya Bradby Northville 35 41:24 8:20
16 458 Melanie Lovasz Canton 38 41:38 8:23
17 461 Pam Mazurek Novi 36 41:39 8:23
18 483 Kristi Malone Northville 36 42:04 8:28
19 504 Barb Craig Huntington Woods 37 42:30 8:33
20 511 Pamela Townsend Midland 39 42:39 8:35
21 526 Kathleen Waugh Grand Rapids 37 43:01 8:39
22 528 Joanne McCoy Haslett 37 43:04 8:40
23 553 Beth Kmalifeh West Bloomfield 37 43:32 8:45
24 558 Coleen Pugh Ann Arbor 35 43:42 8:47
25 589 Gail Lampros Brighton 36 44:44 9:00
26 599 Anne Carter Trenton 39 45:04 9:04
27 614 Susan Stack Ann Arbor 38 45:27 9:09
28 629 Carol B Bator Pleasant Ridge 36 46:05 9:16
29 630 Yolanda Hulzar Detroit 37 46:07 9:17
30 635 Denise Meister Livonia 38 46:19 9:19
31 639 Teresa Ostrovich Redford 36 46:22 9:20
32 667 Terri Denhof Northville 38 47:30 9:33
33 673 Charlene Grence Rochester Hills 37 47:40 9:35
34 682 Elizabeth McCarthy 36 48:17 9:43
35 693 Gail Mroz Northville 37 48:48 9:49
36 698 Mary Jo Sullivan Bloomfield Villag 37 48:57 9:51
37 719 Gail Bassy Northville 39 50:06 10:05
38 720 Linda Kalmar Tecumseh 38 50:11 10:06
39 727 Therese Keating Livonia 37 50:44 10:12
40 735 Marcella Rutka Northville 35 51:10 10:18
41 736 Beth Kudla Plymouth 36 51:25 10:21
42 743 Pat Wright Novi 38 51:53 10:26
43 747 Nicolette Wells Ypsilanti 36 52:12 10:30
44 749 Lisa Portt Highland 35 52:18 10:31
45 761 Mary Crowley Novi 37 54:06 10:53
46 780 Julie Ulisse Chelsea 36 58:09 11:42

MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 46 David Mielock Northville 40 30:29 6:08
2 54 John Tarkowski Garden City 43 31:02 6:15
3 67 Michael McCormack Canton 40 31:33 6:21
4 72 Tony Pavza West Bloomfield 42 31:44 6:23
5 76 Gary Plank Livonia 41 31:58 6:26
6 87 Dave Joseph Bloomfield Hills 44 32:04 6:27
7 88 Albert Shearer Bloomfield 42 32:09 6:28
8 89 Don Hales Rossford 40 32:11 6:28
9 103 Bill McCord Northville 41 32:51 6:36
10 114 William Paige Farmington Hills 44 33:13 6:41
11 116 Paul Burnham Plymouth 41 33:22 6:43
12 121 Larry Barnett Southfield 41 33:31 6:45
13 123 Mark Kudla Plymouth 42 33:33 6:45
14 140 Gary Sieczkowski Northwood 40 34:07 6:52
15 149 Rick Newsom Canton 41 34:24 6:55
16 151 Stephen Hoffman Southfield 44 34:25 6:55
17 154 George Jakubik Warren 41 34:28 6:56
18 165 Jan Dudovec Westlalnd 40 34:52 7:01
19 166 Daniel Martinez Allen Park 43 34:52 7:01
20 176 Randy Grayson Gibraltar 42 35:06 7:04
21 181 Don Eifler Livonia 40 35:11 7:05
22 183 David Ostafinski Livonia 43 35:12 7:05
23 185 Paul Gelinas Ypsilanti 41 35:19 7:06
24 200 Richard Bazzy Northville 42 35:43 7:11
25 206 Jack Thom Livonia 41 35:46 7:12
26 208 Kevin Galvin Plymouth 43 35:48 7:12
27 213 David Vance Redford 40 35:58 7:14
28 215 Phil Poore Clinton Twp 43 36:03 7:15
29 224 Mike Heusel Novi 40 36:17 7:18
30 227 Tom Flanagan Livonia 44 36:27 7:20
31 228 Lee Mamola Novi 44 36:29 7:20
32 237 Phil Wade Belleville 42 36:44 7:23
33 246 Marvin Pelot Rochester 44 36:59 7:26
34 247 Fred Ulisse Chelsea 40 37:01 7:27
35 256 Frank Johnson Saginaw 44 37:14 7:29
36 259 Robert Stein Farmington Hills 43 37:20 7:31
37 265 Jerry Sowik Livonia 43 37:35 7:34
38 273 Rick Kutchins Royal Oak 44 37:49 7:36
39 274 Bob Watson Troy 44 37:53 7:37
40 276 Paul Alexander Warren 40 37:55 7:38
41 286 Paul Schmidt Canton 42 38:06 7:40
42 287 James Beale Royal Oak 44 38:07 7:40
43 294 Tom Forgiel Redford 43 38:17 7:42
44 298 Joseph McGee White Lake 40 38:24 7:43
45 299 Allen Berg Taylor 44 38:25 7:44
46 307 Robert Gallinat South Lyon 43 38:33 7:45
47 314 Craig Skalski Livonia 40 38:40 7:47
48 316 Steve Minich Wixom 40 38:41 7:47
49 338 John Fennessey Grosse Pte 40 39:11 7:53
50 343 Rick Hagopian Highland 44 39:15 7:54
51 349 Lawrence Hintz Novi 43 39:30 7:57
52 353 Dave Kerry Canton 41 39:36 7:58
53 354 John Sullivan Livonia 40 39:37 7:58
54 356 Tom Storch Plymouth 44 39:39 7:59
55 359 Alan Whitehead Canton 43 39:44 8:00
56 367 Rick Parsons Lathru[ Village 42 39:58 8:02
57 372 Mark Forsthoefel Northville 41 40:03 8:03
58 373 Gerald Wiszowaty Sterling Hts 40 40:03 8:03
59 384 Joe Gailums Ann Arbor 44 40:15 8:06
60 386 Michael Rutka Northville 42 40:16 8:06
61 392 Rob Parrott Livonia 44 40:23 8:07
62 405 Willard Reed Sterling Hts 40 40:36 8:10
63 417 Cliff Vantuyl Novi 42 40:47 8:12
64 425 Tom Smith Norhtville 42 41:00 8:15
65 426 David Brandau Novi 40 41:02 8:15
66 440 Ronald Swap Dexter 43 41:22 8:19
67 452 Thomas Gravelyn Ann Arbor 41 41:32 8:21
68 488 Dave Mitchell Livonia 44 42:08 8:29
69 493 Dave Dorda Wayne 40 42:18 8:31
70 523 Gene Waara Livonia 40 42:56 8:38
71 524 James Tritt Rockwood 40 42:57 8:38
72 537 Tom Brandt Walled Lake 40 43:18 8:43
73 559 James Devlin Livonia 43 43:43 8:48
74 563 David Jaskot Northville 44 43:57 8:50
75 569 Gary Hanafee Detroit 40 44:12 8:53
76 582 Bob Deacon Ann Arbor 41 44:31 8:57
77 597 Thomas Wolford Livonia 40 45:00 9:03
78 602 Mike Flynn Trenton 43 45:08 9:05
79 617 John Maloney Canton 42 45:34 9:10
80 618 Dave Dobry Plymouth 41 45:39 9:11
81 626 Dave Schanes West Bloomfield 40 46:01 9:15
82 636 Daniel Innes Belleville 44 46:19 9:19
83 644 Ralph Hatt Livonia 44 46:41 9:23
84 648 Chuck Glor Brighton 41 46:57 9:27
85 653 Ernest Mongelluzzo Northville 43 47:04 9:28
86 658 Frederick Lewis Oak Park 42 47:14 9:30
87 660 Chuck Glor Brighton 41 47:19 9:31
88 665 Barry Finette Ann Arbor 42 47:23 9:32
89 681 Joseph Taubitz Northville 40 48:15 9:42
90 686 Terry Crouson Westland 41 48:30 9:45
91 700 William Donlon Dearborn 40 49:06 9:53
92 705 Barbara Smith Plymouth 41 49:21 9:56
93 724 Chuck Volland Livonia 43 50:38 10:11
94 734 Ted Moharemoff Northville 43 51:07 10:17

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 272 Diane Himebaugh Canton 40 37:48 7:36
2 311 Kris Cadwell Grand Ledge 44 38:39 7:47
3 324 Sharleen Sakai Okemos 44 38:49 7:49
4 331 Lexanne Creitz Ann Arbor 42 39:01 7:51
5 352 Joanie Russell Brighton 42 39:35 7:58
6 363 Connie Doughty Farmington Hills 43 39:49 8:01
7 396 Terri Philo Canton 40 40:28 8:08
8 399 Caroline Price Plymouth 42 40:30 8:09
9 437 Pat Nanklin Hartland 41 41:19 8:19
10 481 Denise Kutchins Royal Oak 40 42:03 8:28
11 491 Sue Wade Belleville 42 42:16 8:30
12 508 Ronda Burroughs Livonia 40 42:34 8:34
13 549 Maryann Chupa Wixom 41 43:30 8:45
14 555 Nancy Broadbridge Birmingham 43 43:35 8:46
15 556 Mary Ann Livt Bloomfield 40 43:36 8:46
16 579 Holly Hufeld Livonia 40 44:26 8:56
17 584 Rita Kingsbury Canton 40 44:34 8:58
18 591 Jan Ford Belleville 44 44:47 9:01
19 606 Shirley Monteith Dearborn Hts 41 45:17 9:07
20 612 Mary Walsh Brighton 43 45:24 9:08
21 616 Earleen Florka Canton 42 45:33 9:10
22 623 Diane Rosso Milford 40 45:50 9:13
23 638 Christine Holtz Clinton 42 46:22 9:20
24 647 Gail Bernard Livonia 43 46:56 9:26
25 680 Colette Stimmell Northville 44 48:09 9:41
26 702 Maxine Donlon Dearborn 44 49:10 9:53
27 712 Glorianne Ebel Rochester Hills 40 49:50 10:01
28 725 Neta Inman Flat Rock 41 50:42 10:12
29 738 Teresa Reyes Dearborn Hts 40 51:32 10:22
30 742 Pam Nixon Livonia 42 51:50 10:26
31 760 Sheila Walsh Norhtville 40 54:05 10:53
32 765 Sally Flaten Woodhaven 42 54:38 10:59
33 777 Christine Devlin Livonia 43 57:00 11:28
34 778 Sandy Dorda Wayne 40 57:38 11:36

MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 47 Tony Lopetrone Birmingham 45 30:32 6:09
2 52 Jim Kyle Northville 49 31:01 6:14
3 59 Tom Henderson St. Clair Shores 48 31:11 6:16
4 60 Dale Yagiela Northville 47 31:16 6:17
5 68 Ron Olson Ann Arbor 47 31:35 6:21
6 91 Michael Light Auburn Hills 49 32:30 6:32
7 98 George Geck Fraser 47 32:39 6:34
8 101 Joe Mathis-Lilley Midland 45 32:45 6:35
9 104 Cornell Osier Canton 46 32:53 6:37
10 127 Terry Glogowski Northville 45 33:41 6:47
11 130 Rich Detskas Farmington Hills 49 33:45 6:47
12 141 Jim Patton Belleville 49 34:08 6:52
13 143 Mark Couzens Auburn Hills 47 34:11 6:53
14 147 Joe Malloure Northville 45 34:23 6:55
15 155 Roger Lamont Clarkston 45 34:33 6:57
16 167 Charlie Pierson Canton 47 34:53 7:01
17 173 Jack Hamilton Canton 49 35:02 7:03
18 175 Stephen Nyquist Canton 49 35:06 7:04
19 180 Tim Krips Dearborn 49 35:10 7:04
20 184 Tom Gray Ann Arbor 49 35:18 7:06
21 194 Lauri Mendenhall Ann Arbor 48 35:35 7:09
22 195 Rich Williams South Lyon 48 35:36 7:10
23 197 James Koert Ann Arbor 46 35:40 7:10
24 214 Bob Cole Sanford 48 36:00 7:15
25 222 Craig Oppenlander Lansing 46 36:15 7:18
26 238 Charles Brien Plymouth 47 36:48 7:24
27 239 Sid Disbrow Canton 49 36:49 7:24
28 244 Rick Leischner Belleville 47 36:57 7:26
29 258 Paul Garko Clarkston 48 37:18 7:30
30 260 John Hebert Bloomfield Hills 49 37:21 7:31
31 261 Gary Word Northville 46 37:24 7:31
32 262 Donald Spaulding Carleton 49 37:26 7:32
33 268 Larry Clark Canton 45 37:40 7:35
34 293 James Bahnke Novi 48 38:16 7:42
35 310 John Patterson Livonia 46 38:37 7:46
36 326 Larry Keough Northville 49 38:51 7:49
37 350 John Behr Firwood 49 39:32 7:57
38 360 Ian Hawkins Ann Arbor 48 39:45 8:00
39 369 Tim Williams Novi 45 40:00 8:03
40 370 Dan Rusecki Dearborn 49 40:01 8:03
41 388 Art MacKie Belleville 46 40:18 8:06
42 400 Doug Zaler Northville 49 40:31 8:09
43 403 James Luterek Northville 48 40:33 8:09
44 406 Alfred Audet Westland 49 40:39 8:11
45 408 Mark Delbrugge Southgate 45 40:41 8:11
46 410 James Florenzi Canton 47 40:43 8:11
47 414 Dennis Killeen Plymouth 45 40:45 8:12
48 419 Davis Sabo Grosse Pte Park 46 40:48 8:12
49 421 Tom Kenny Novi 45 40:53 8:13
50 449 Richard Porte Dearbron 45 41:30 8:21
51 453 Carl Goodney Plymouth 46 41:33 8:22
52 474 Ryoji Katsumata Ann Arbor 49 41:56 8:26
53 476 Ken La Cross Belleville 49 41:58 8:27
54 505 Tom Stimmell III Northville 45 42:31 8:33
55 529 Drex Morton Canton 47 43:05 8:40
56 533 Mike Unwin Plymouth 45 43:09 8:41
57 541 Larry Parks Saginaw 48 43:24 8:44
58 568 Ming Louie Northville 47 44:10 8:53
59 572 Howard Bosworth Hunt Woods 45 44:18 8:55
60 574 Jerry Lelito Westland 46 44:20 8:55
61 586 Albert Vellucci Northville 47 44:38 8:59
62 594 Thomas Pietryga Davisburg 46 44:55 9:02
63 595 Gary Shaffer Midland 49 44:58 9:03
64 604 David McCliment Dearborn 49 45:16 9:06
65 619 Wayne Van Alstine Livonia 47 45:40 9:11
66 637 David Short Saginaw 48 46:21 9:19
67 666 Don Evich Ann Arbor 46 47:25 9:32
68 696 Lawrence Downey Northville 49 48:54 9:50
69 708 Michael Hartung Auburn Hills 46 49:41 10:00
70 709 Thomas Hartung Clinton Twp 45 49:41 10:00
71 718 Chuck Michalak Trenton 49 50:05 10:05
72 728 Jurgen Juziuk Livonia 48 50:44 10:12
73 733 Bruce Emaus Northville 48 51:03 10:16
74 741 Santino Carrabbio Warren 48 51:43 10:24
75 745 Paul Williford Livonia 49 51:59 10:27
76 746 John Rapp Northville 48 52:05 10:29

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 168 Ginny Papper Farmington Hills 49 34:54 7:01
2 368 Cecelia Brzys South Lyon 47 39:59 8:03
3 418 Hilory Earley Livonia 45 40:47 8:12
4 496 Vicki Leischner Belleville 47 42:21 8:31
5 497 Kathy Brooks Sterling Hts 46 42:22 8:31
6 564 Mary Ann Edwards Highland 47 43:58 8:51
7 598 Patty La Cross Belleville 48 45:02 9:04
8 605 Gloria Pappas Plymouth 46 45:17 9:07
9 611 Gwen Evich Ann Arbor 49 45:24 9:08
10 655 Trudy Marchetti Grosse Pte Woods 48 47:07 9:29
11 668 Lynn Olson Ann Arbor 49 47:30 9:33
12 677 Carol Korniski Livonia 48 48:04 9:40
13 701 Beverly Hamilton Canton 47 49:08 9:53
14 731 Nancy Valentine Bloomfield 46 50:51 10:14
15 762 Cathleen Longan Northville 48 54:18 10:55
16 763 Karen Banke 46 54:22 10:56
17 771 Adele Sowinski Ann Arbor 48 55:39 11:12
18 784 Deborah Crotty Rochester Hills 47 1:03:56 12:52
19 787 Kathy Wolff Detroit 45 1:06:12 13:19

MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 40 James Carlton White Lake 53 30:03 6:03
2 49 Gerard Malaczynkui Bloomfield Hills 54 30:49 6:12
3 78 John Rogucki Brighton 53 31:59 6:26
4 96 Dale Monteith Dearborn Hts 52 32:34 6:33
5 112 Victor Sipes Detroit 53 33:11 6:41
6 128 Mark Cryderman Northville 50 33:43 6:47
7 150 Jerry Mittman Northville 51 34:24 6:55
8 156 Tom Santoro Gregory 52 34:34 6:57
9 160 Al Delavega Warren 50 34:43 6:59
10 221 Jack Carlton Livonia 54 36:14 7:17
11 251 Walter Pheeney Farmington Hills 53 37:03 7:27
12 275 Sam Hopeck Walled Lake 54 37:54 7:37
13 308 Richard Waldecker Canton Twp 53 38:34 7:45
14 423 Victor Leo Northville 53 40:55 8:14
15 431 Norman MacKenzie Royal Oak 52 41:06 8:16
16 441 Archie Pollard Detroit 54 41:22 8:19
17 517 Bill Grams Ann Arbor 51 42:45 8:36
18 521 Bo Sprauer Northville 53 42:51 8:37
19 536 Bob Cooper Brighton 54 43:12 8:41
20 557 Pete Krause Plymouth 53 43:37 8:46
21 566 Tim Szobody Ypsilati 52 44:01 8:51
22 576 William Smith Detroit 51 44:23 8:56
23 588 John Grant Allen 50 44:39 8:59
24 592 Bob De Corte Farmington Hills 54 44:51 9:01
25 663 Richard Levy Dearborn Hts 53 47:21 9:32
26 678 Tom Korniski Livonia 51 48:06 9:41
27 711 Alexander Johnston Livonia 50 49:49 10:01
28 773 Rusty Sprauer Northville 52 55:47 11:13
29 788 Robert Lamb Novi 53 1:06:12 13:19

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 216 Nina Bovio Brighton 50 36:03 7:15
2 323 Carol Santoro Bloomfield Hills 50 38:48 7:48
3 465 Leslie Alderson Troy 50 41:40 8:23
4 550 Ann McCabe Windsor, Ont 54 43:30 8:45
5 622 Vickie Downey Northville 51 45:49 9:13
6 703 Caren Edmondson Ypsilanti 52 49:13 9:54
7 766 Jacqueline Hopeck Walled Lake 50 54:39 11:00
8 790 Charlotte Roney Clinton Twp 54 1:11:26 14:22

MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 50 Don Sleeman Ann Arbor 57 30:56 6:13
2 70 Bill E Roney Clinton Twp 55 31:40 6:22
3 186 David Lee Southgate 59 35:20 7:06
4 434 David Abbeg Ypsilanti 56 41:12 8:17
5 455 Frank St Onge Brighton 55 41:35 8:22
6 472 Richard Carson Kettering 57 41:54 8:26
7 512 Richard Mazur Taylor 58 42:41 8:35
8 530 Larry Brandon Novi 55 43:05 8:40
9 552 John Mazurkiewicz Brighton 57 43:32 8:45
10 615 Terrence Taylor Canton 55 45:32 9:10
11 627 Bill Haggerty St. Clair Shores 59 46:03 9:16
12 645 Gary Edelstein Farmington Hills 55 46:51 9:25
13 754 Joe Patterson Livonia 56 53:00 10:40
14 759 Chuck Hinde Toledo 57 54:00 10:52
15 785 Jerry White Dearborn 59 1:03:56 12:52

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 672 Sandra Somers New Boston 58 47:38 9:35
2 722 Sheila M Place Plymouth 58 50:18 10:07
3 730 Dee Crowe Belleville 59 50:49 10:13

MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 283 Herb Seegert Plymouth 60 38:02 7:39
2 303 Marvin Stevenson Rochester Hills 61 38:30 7:45
3 317 Harrison D Hensley Pinckney 63 38:42 7:47
4 447 Sid Bedrosian Plymouth 64 41:27 8:20
5 560 Mike Clancy Northville 63 43:51 8:49
6 580 Robert Littky Farmington Hills 61 44:28 8:57
7 748 Robert Wilk Dearborn Heights 62 52:13 10:30
8 756 Douglas Richie Northville 60 53:50 10:50

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 674 Robert J Hoffmann Northville 69 47:48 9:37
2 774 Joseph Sedgewick Northville 67 55:47 11:13

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 783 Delores Donahue Northville 65 1:02:49 12:38

MALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 129 Jim H Forshee Ann Arbor 70 33:45 6:47

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE AGEGROUPS
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 786 Martha Krisciunas Canton 74 1:05:07 13:06