Flint Metro League Results

back to results

Oct. 16, 2002

Flint Metro League Results
Seymour Lake Park, MI


ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ SCORES ³
³ 1. oxford 28 5. Brandon 130 ³
³ 2. Fenton 33 6. lapeer east 152 ³
³ 3. Holly 83 7. Linden 155 ³
³ 4. lapeer west 119 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Donnie Richmond oxford 16:28.7 1
2. Mike Walker Fenton 17:04.4 2
3. Jon Baran Fenton 17:24.2 3
4. Kenny White oxford 17:26.3 4
5. Tommy Wielichowski Fenton 17:26.9 5
6. Kevin Brown oxford 17:37.4 6
7. Nolan Walter oxford 17:43.7 7
8. Tommy Ralston Fenton 17:56.8 8
9. Scott Haggadone lapeer east 18:04.9 9
10. Tim Rowland oxford 18:11.5 10
11. Jon Noll lapeer west 18:17.5 11
12. Brian Godar Holly 18:20.2 12
13. Jon Detrick Holly 18:21.5 13
14. Dan Garcia lapeer west 18:30.4 14
15. Cyle Dowling Fenton 18:33.1 15
16. Aaron Jukubic Linden 18:36.6 16
17. David Moreno Holly 18:39.8 17
18. Brad Lawrence Brandon 18:42.8 18
19. Tony Stein oxford 18:43.4 P
20. Kurt Marth Holly 18:45.3 20
21. Josh Shea Holly 18:45.5 21
22. Brian Rossman Brandon 18:45.8 22
23. Dan Ehle lapeer west 18:57.9 23
24. Erik Smith Fenton 18:59.4 P
25. Adam Richmond oxford 19:09.7 P
26. Eric Gutierrez Linden 19:19.3 26
27. Bobby Shumaker Fenton 19:30.1 P
28. Matt Tinsey Brandon 19:41.0 28
29. Chris Nuccio Brandon 19:41.8 29
30. Mike Walkowski Holly 19:43.8 P
31. Kevin Tunison lapeer east 19:49.0 31
32. Derek Stone lapeer east 19:49.7 32
33. Kyle Rascher Brandon 19:51.1 33
34. Luke Moffitt lapeer west 19:52.3 34
35. Fred Evans Linden 20:03.1 35
36. Pat Sage Linden 20:03.4 36
37. Lincoln Eddy lapeer west 20:18.5 37
38. Jared Blunk Brandon 20:21.8 P
39. David Taylor lapeer east 20:39.3 39
40. Ryan Anderson lapeer west 20:43.2 P
41. Patrick McElligott lapeer east 20:44.5 41
42. Nicholas Gray Linden 20:53.2 42
43. Austin McLellan lapeer east 20:59.5 P
44. Alex Solley Brandon 21:06.8 P
45. Yuri Zwick Linden 21:25.0 P
46. matt Smiarowski lapeer west 21:38.2 P
47. Josh Blick Holly 22:07.3 P
48. Eric Couser Linden 22:38.9 P
49. Adam Thane lapeer east 22:47.1 P

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. oxford Donnie Richmond 1 16:28 1
Kenny White 4 17:26 4
Kevin Brown 6 17:37 6
Nolan Walter 7 17:43 7
Tim Rowland 10 18:11 10
Tony Stein 19 18:43
Adam Richmond 25 19:09

oxford ** TEAM TOTAL ** 1:27:25 28

2. Fenton Mike Walker 2 17:04 2
Jon Baran 3 17:24 3
Tommy Wielichowski 5 17:26 5
Tommy Ralston 8 17:56 8
Cyle Dowling 15 18:33 15
Erik Smith 24 18:59
Bobby Shumaker 27 19:30

Fenton ** TEAM TOTAL ** 1:28:23 33

3. Holly Brian Godar 12 18:20 12
Jon Detrick 13 18:21 13
David Moreno 17 18:39 17
Kurt Marth 20 18:45 20
Josh Shea 21 18:45 21
Mike Walkowski 30 19:43
Josh Blick 47 22:07

Holly ** TEAM TOTAL ** 1:32:50 83

4. lapeer west Jon Noll 11 18:17 11
Dan Garcia 14 18:30 14
Dan Ehle 23 18:57 23
Luke Moffitt 34 19:52 34
Lincoln Eddy 37 20:18 37
Ryan Anderson 40 20:43
matt Smiarowski 46 21:38

lapeer west ** TEAM TOTAL ** 1:35:54 119

5. Brandon Brad Lawrence 18 18:42 18
Brian Rossman 22 18:45 22
Matt Tinsey 28 19:41 28
Chris Nuccio 29 19:41 29
Kyle Rascher 33 19:51 33
Jared Blunk 38 20:21
Alex Solley 44 21:06

Brandon ** TEAM TOTAL ** 1:36:40 130

6. lapeer east Scott Haggadone 9 18:04 9
Kevin Tunison 31 19:49 31
Derek Stone 32 19:49 32
David Taylor 39 20:39 39
Patrick McElligott 41 20:44 41
Austin McLellan 43 20:59
Adam Thane 49 22:47

lapeer east ** TEAM TOTAL ** 1:39:05 152

7. Linden Aaron Jukubic 16 18:36 16
Eric Gutierrez 26 19:19 26
Fred Evans 35 20:03 35
Pat Sage 36 20:03 36
Nicholas Gray 42 20:53 42
Yuri Zwick 45 21:25
Eric Couser 48 22:38

Linden ** TEAM TOTAL ** 1:38:54 155



ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ SCORES ³
³ 1. Fenton 35 4. oxford 86 ³
³ 2. Holly 55 5. Brandon 122 ³
³ 3. Linden 68 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Rachel Gutierrez Linden 19:50.5 1
2. Jackie Back Brandon 21:08.5 2
3. Kaitlyn Carbary Fenton 21:09.5 3
4. Carley Burger Linden 21:19.4 4
5. Karla Palmer Fenton 21:50.0 5
6. Courtney Morris Holly 22:05.5 6
7. Carolyn Krebs Holly 22:06.3 7
8. Krystal Philips Fenton 22:12.3 8
9. Andrea Frear Fenton 22:14.5 9
10. Karlee Carbary Fenton 22:21.1 10
11. Samantha Camden Holly 22:28.8 11
12. Jessica Gribble Holly 22:35.0 12
13. Melissa Lengyel Linden 22:36.1 13
14. Sarah Nicholas lapeer east 22:43.8 -
15. Sarah Lukas oxford 22:51.6 14
16. Caitlin Couture Fenton 22:58.6 P
17. Loren Cribb oxford 23:19.0 16
18. Elizabeth Banochowski oxford 23:19.6 17
19. Melanie Neumeyer oxford 23:20.2 18
20. Danielle Elwood lapeer west 23:28.9 -
21. Alisa Gorski Holly 23:32.1 19
22. Summer Dombrowski Holly 23:32.8 P
23. Lucy Engle lapeer west 23:53.4 -
24. Emily Shoup oxford 24:01.3 21
25. Jasmine Manche Linden 24:02.1 22
26. Erin Burgeson lapeer east 24:13.8 -
27. Cassie Kish1 oxford 24:21.3 P
28. Amy Lindholm Holly 24:22.0 P
29. Rachel Shumaker Fenton 24:36.8 P
30. Danielle Graham oxford 24:39.8 P
31. Annemarie Solley Brandon 24:43.3 27
32. Jessica Battles Linden 24:49.9 28
33. Pam Brushaber Linden 25:05.1 P
34. Amanda Dixon Brandon 25:28.2 30
35. Ashley Voeks lapeer west 26:30.0 -
36. Kelly Quisenberry Brandon 26:37.9 31
37. Sarah Thompson Brandon 27:18.4 32
38. Megan Hendrick lapeer west 27:39.7 -
39. Beth Kuderko Linden 28:10.4 P
40. Ashley Brady Brandon 30:47.9 P
41. Nicole Flood Brandon 32:05.4 P

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. Fenton Kaitlyn Carbary 3 21:09 3
Karla Palmer 5 21:50 5
Krystal Philips 8 22:12 8
Andrea Frear 9 22:14 9
Karlee Carbary 10 22:21 10
Caitlin Couture 16 22:58
Rachel Shumaker 29 24:36

Fenton ** TEAM TOTAL ** 1:49:46 35

2. Holly Courtney Morris 6 22:05 6
Carolyn Krebs 7 22:06 7
Samantha Camden 11 22:28 11
Jessica Gribble 12 22:35 12
Alisa Gorski 21 23:32 19
Summer Dombrowski 22 23:32
Amy Lindholm 28 24:22

Holly ** TEAM TOTAL ** 1:52:46 55

3. Linden Rachel Gutierrez 1 19:50 1
Carley Burger 4 21:19 4
Melissa Lengyel 13 22:36 13
Jasmine Manche 25 24:02 22
Jessica Battles 32 24:49 28
Pam Brushaber 33 25:05
Beth Kuderko 39 28:10

Linden ** TEAM TOTAL ** 1:52:36 68

4. oxford Sarah Lukas 15 22:51 14
Loren Cribb 17 23:19 16
Elizabeth Banochowski 18 23:19 17
Melanie Neumeyer 19 23:20 18
Emily Shoup 24 24:01 21
Cassie Kish1 27 24:21
Danielle Graham 30 24:39

oxford ** TEAM TOTAL ** 1:56:50 86

5. Brandon Jackie Back 2 21:08 2
Annemarie Solley 31 24:43 27
Amanda Dixon 34 25:28 30
Kelly Quisenberry 36 26:37 31
Sarah Thompson 37 27:18 32
Ashley Brady 40 30:47
Nicole Flood 41 32:05

Brandon ** TEAM TOTAL ** 2:05:14 122

6. lapeer west Danielle Elwood 20 23:28
Lucy Engle 23 23:53
Ashley Voeks 35 26:30
Megan Hendrick 38 27:39

lapeer west ** TEAM TOTAL ** 1:41:30

7. lapeer east Sarah Nicholas 14 22:43
Erin Burgeson 26 24:13

lapeer east ** TEAM TOTAL ** 46:56