Tortoise & Hare Hell-O-Ween

back to results

Oct. 27, 2002

Tortoise & Hare Hell-O-Ween
Hell, MI
Provided By Gault Race Management


MALE OVERALL
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 197 Ryan Ray 22 BRIGHTON 36:30 5:53

FEMALE OVERALL
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 278 Sarah Rentz 21 WHITMORE LAKE 44:13 7:07

MALE MASTERS
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 1 Dave Furey 44 Ann Arbor 38:55 6:16

FEMALE MASTERS
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 255 Wanda Gunderson 44 Whitmore Lake 44:31 7:10

MALE GRAND MASTERS
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 225 Harlan Van Blaricum 62 Dexter 50:57 8:12

FEMALE GRAND MASTERS
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 292 Chris Swanson 67 LAMBERTVILLE 1:00:21 9:43


MALE AGE GROUP: 1-10
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 12 Kevin Yarows 10 Dexter 1:07:33 10:53


FEMALE AGE GROUP: 1-10
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 11 Kristen Yarows 10 Dexter 1:10:46 11:24


MALE AGE GROUP: 11-14
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 272 Mike Rosoft 14 PLYMOUTH 41:23 6:40
2 147 Jeffry Wood 11 New Boston 1:00:37 9:46
3 337 Maxwell Timko 12 DEXTER 1:22:48 13:20


FEMALE AGE GROUP: 11-14
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 98 Kayla La Fata 14 BRIGHTON 51:40 8:19


MALE AGE GROUP: 15-19
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 50 Nick Wilkinson 17 ANN ARBOR 40:34 6:32
2 111 Carl Duke 16 ANN ARBOR 41:34 6:42
3 13 Robby Isley 16 Milan 42:47 6:53
4 194 Kevin Tunison 17 Metamora 47:16 7:37
5 137 Glenn H. Legacki 17 farmington hills 47:48 7:42
6 324 Adam Thone 16 LAPEER 50:31 8:08


FEMALE AGE GROUP: 15-19
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 295 Trisha Harm 17 MONROE 46:24 7:28
2 256 Jennifer Gunderson 16 Whitmore Lake 46:57 7:34
3 18 Jessica Pontius 17 Saline 51:51 8:21
4 281 Carla Slominski 18 MOUNT PLEASANT 52:36 8:28
5 280 Ashley Mcelmvrry 19 MOUNT PLEASANT 53:05 8:33
6 325 Sarah Nicholas 15 METAMORA 54:09 8:43
7 193 Erin Burgeson 16 Metamora 54:12 8:44
8 326 Ashley Crawford 17 BRIGHTON 55:37 8:58
9 104 Tandy Meghan 19 GREGORY 57:26 9:15
10 228 Tiffany Guzik 18 LIVONIA 59:20 9:33
11 185 Shirley Ma 19 Plymouth 1:02:19 10:02
12 135 Lauren Wisniewski 19 Troy 1:02:19 10:02
13 205 Allie Walsh 15 ANN ARBOR 1:08:00 10:57


MALE AGE GROUP: 20-24
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 170 Hamshivraj Dhamrat 24 Ann Arbor 39:04 6:18
2 184 Tim Mocny 22 CHESANING 40:22 6:30
3 237 Justin Russell 21 Ann Arbor 43:20 6:59
4 65 Doug Ludwick 23 SAGINAW 44:42 7:12
5 236 Kevin Correa 21 Ann Arbor 45:32 7:20
6 181 Wes Leigh 24 Linton 48:54 7:53
7 276 Jason Mocny 20 CHESANING 51:41 8:20
8 69 Michael Fraker 23 ANN ARBOR 52:05 8:23
9 68 Luke Reynolds 23 DETROIT 53:16 8:35
10 165 Matt Smith 20 ann arbor 54:19 8:45
11 289 Steven Ward 24 CANFIELD 58:11 9:22
12 61 Paul Kirshman 23 ANN ARBOR 1:06:37 10:44


FEMALE AGE GROUP: 20-24
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 213 Sara Deuling 23 ANN ARBOR 51:04 8:14
2 304 Asia Renning 21 Milan 56:36 9:07
3 20 Jennifer Mikelonis 23 Ypsilanti 58:25 9:24
4 113 Lauren Nicholls 21 ANN ARBOR 59:19 9:33
5 317 Denise Dennis 23 HOLT 59:48 9:38
6 195 Suzanne Lowery 22 Gregory 1:01:06 9:50
7 318 Mara Kryvicky 22 BLOOMFIELD HILLS 1:04:17 10:21
8 62 Heather Kirshman 22 ANN ARBOR 1:06:37 10:44
9 109 Amy Wright 24 WASHINGTON 1:06:53 10:46
10 143 Kristi Jirikovic 21 Davison 1:07:13 10:49
11 308 Erin Crawford 22 KALAMAZOO 1:08:15 11:00


MALE AGE GROUP: 25-29
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 648 Jason Brake 29 DEARBORN 45:07 7:16
2 315 Brian Bedini 29 WHITE LAKE 46:56 7:34
3 268 Jeff Kirkey 29 Ann Arbor 48:21 7:47
4 283 Ben Press 26 TRAVERSE CITY 50:36 8:09
5 198 Jacques Habra 28 ANN ARBOR 56:21 9:05
6 60 Tim Ganun 29 Ann Arbor 56:48 9:09
7 290 Larry Ward 29 HOLLAND 58:12 9:22
8 302 Kevin Dittmer 28 NOVI 1:00:06 9:41
9 293 Michael Corcoran 26 ANN ARBOR 1:01:33 9:55
10 117 Sean Lyons 29 Ann Arbr 1:14:09 11:56


FEMALE AGE GROUP: 25-29
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 214 Dina Glendening 28 Ann Arbor 44:39 7:12
2 139 Jennifer Mahaffy 29 Howell 49:48 8:01
3 189 Estelle D'souza 27 Ann Arbor 49:51 8:02
4 299 Debbie Vanmeter 28 Homer 50:42 8:10
5 333 Katie Weed 25 ANN ARBOR 51:58 8:22
6 105 Stacey Leonard 25 DEXTER 52:34 8:28
7 53 Jutta Hager 28 ANN ARBOR 53:12 8:34
8 270 Jessica Faflik 25 ANN ARBOR 56:03 9:02
9 2 Kim Jenson 29 Royal Oak 56:09 9:03
10 3 Krista Jenson 29 Royal Oak 56:13 9:03
11 151 Susie Stanich 26 Bethel Park 59:10 9:32
12 108 Sue Mcdonald 25 GRAND RAPIDS 59:42 9:37
13 122 Karin Halvorsen 27 Ann Arbor 1:00:04 9:40
14 331 Kelly J Renaud 28 NEW ALBANY 1:01:36 9:55
15 332 Kate Renaud 25 ANN ARBOR 1:01:59 9:59
16 192 Jennifer Ware 27 Davison 1:03:23 10:12
17 335 Kristen Hoffman 25 ANN ARBOR 1:05:13 10:30
18 316 Shalyn Maddex 29 LANSING 1:05:35 10:34
19 284 Jessie Boomer 26 TRAVERSE CITY 1:07:20 10:51
20 49 Amy Lawson 28 ANN ARBOR 1:07:33 10:53
21 59 Susan Dittmer 27 PINCKNEY 1:10:12 11:18
22 77 Kate Head 25 PLYMOUTH 1:11:32 11:31
23 158 Amanda Rogers 25 Rochester Hills 1:12:13 11:38
24 124 Tanya Fowler 29 Livonia 1:13:29 11:50
25 242 Renee Smith 29 ANN ARBOR 1:25:38 13:47
26 70 Stephanie Kornowicz 29 REDFORD 1:27:27 14:05


MALE AGE GROUP: 30-34
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 286 Roman Krzyzanowski 31 PLYMOUTH 41:31 6:41
2 339 Ben Johnson 31 ANN ARBOR 44:43 7:12
3 200 Mark Hodges 34 STOCKBRIDGE 45:55 7:24
4 285 Jason Jardine 30 SALINE 45:57 7:24
5 271 James Walsh 33 PLYMOUTH 48:05 7:45
6 17 Karl Domagalski 30 Ypsilanti 52:19 8:26
7 247 Mike O'keefe 30 ANN ARBOR 53:16 8:35
8 154 Martin Elbs 34 Ann Arbor 54:40 8:48
9 180 Chip Smith 32 Ann Arbor 55:39 8:58
10 188 John Moran 32 Farmington 56:01 9:01
11 258 Eric Cook 32 BRIGHTON 57:06 9:12
12 230 David Rettell 34 ANN ARBOR 57:12 9:13
13 130 Christopher Qualters 34 Ann Arbor 57:42 9:18
14 338 Erik Hanby 32 ROCHESTER HILLS 59:59 9:40
15 91 Michael Kryvicky 30 BOWLING GREEN 1:00:25 9:44
16 146 David Wood 34 New Boston 1:04:56 10:27


FEMALE AGE GROUP: 30-34
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 177 Sharlene Day 33 Ann Arbor 47:23 7:38
2 329 Joanne Torres 30 ANN ARBOR 52:01 8:23
3 199 Michelle Ackley 30 STOCKBRIDGE 52:12 8:25
4 155 Bethany Williston 31 Ann Arbor 54:06 8:43
5 334 Elizabeth Baker 31 DAVISON 56:11 9:03
6 114 Dana Zugay 33 Ann Arbor 56:15 9:04
7 164 Maria Sposita 33 milford 59:14 9:32
8 141 Anne-Lise Halvorsen 31 Ann Arbor 1:00:05 9:41
9 301 Jennifer Dittmer 32 NOVI 1:00:05 9:41
10 303 Linda Leckrone 31 STOCKBRIDGE 1:00:37 9:46
11 133 Kathy Breidinger 30 Howell 1:01:32 9:55
12 166 Kristin Mckay 31 Saginaw 1:01:49 9:57
13 169 Leza Rebera 31 Highland 1:02:38 10:05
14 71 Rita Lauer 34 FENTON 1:03:42 10:15
15 298 Lynne Swayne 34 CLARKSTON 1:04:30 10:23
16 186 Linda Reau 31 Milan 1:05:04 10:29
17 234 Christine Beyout 34 FLAT ROCK 1:06:32 10:43
18 119 Felicia Weber 33 Milan 1:12:42 11:42
19 120 Nicole Smith 31 Ypsilanti 1:13:39 11:52
20 226 Marie Quayle 34 YPSILANTI 1:15:20 12:08
21 311 Amy Mazure 33 Highland 1:23:19 13:25


MALE AGE GROUP: 35-39
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 235 Thomas Sisson 38 DEXTER 39:18 6:20
2 328 Erick Studenicka 36 RENO 42:23 6:50
3 275 Patrick Murphy 37 ST CLAIR SHORES 46:24 7:29
4 319 Chris Reynolds 35 DEARBORN 47:58 7:44
5 241 Jaime Barden 36 DEXTER 49:43 8:00
6 244 Joseph Clouthier 37 ANN ARBOR 50:19 8:06
7 246 Marcus Sabbagh 35 ANN ARBOR 52:43 8:29
8 159 Chris Zemke 35 ann arbor 54:34 8:47
9 273 Bruce Sabuda 39 Gregory 55:08 8:53
10 210 Prabjot Nanua 37 ANN ARBOR 55:13 8:54
11 116 Tj Bonfield 36 Ann Arbor 56:15 9:04
12 245 Eric Gall 37 CANTON 56:57 9:10
13 157 Devon Cox 35 Riverview 58:04 9:21
14 167 Michael Alton 37 Dearborn 58:42 9:27
15 87 Michael A Roberts 39 BRIGHTON 59:07 9:31
16 178 Paul Smith 38 milan 1:05:04 10:29
17 118 Roger Rush 37 Novi 1:08:10 10:59
18 127 Joe Peoples 35 Ann Arbor 1:09:18 11:10
19 132 Gregory Canevello 38 lake Villa 1:12:11 11:37


FEMALE AGE GROUP: 35-39
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 251 Melissa Staley 37 ANN ARBOR 45:12 7:17
2 57 Katherine Gillman 35 WHITMORE LAKE 50:04 8:04
3 103 Simone Kleinschmidt 38 Ann Arbor 51:23 8:17
4 16 Kathleen Summersgill 35 Ann Arbor 52:25 8:27
5 179 Lois Kaminski 36 Haslett 53:36 8:38
6 131 Susan Canevello 35 Lake Villa 54:32 8:47
7 249 Michelle Quinn 38 ANN ARBOR 54:35 8:48
8 206 Janine Platt 39 HOWELL 55:25 8:55
9 218 Shiela Crean 39 CHELSEA 56:10 9:03
10 259 Cathy Reed 38 MICHIGAN CENTER 58:07 9:22
11 54 Michelle Rosiak 36 YPSILANTI 1:01:34 9:55
12 94 Alice Morrison 36 Dexter 1:02:20 10:02
13 261 Lisa Rudgers 39 ANN ARBOR 1:02:34 10:05
14 84 Vera Flaig 37 CHELSEA 1:04:37 10:24
15 96 Shelley Anzalone 39 SALINE 1:05:32 10:33
16 176 Kathleen Pillars 37 Bay City 1:08:29 11:02
17 208 Melanie Rhodes 38 ANN ARBOR 1:08:32 11:02
18 191 Shelly Hill 35 northville 1:08:51 11:05
19 173 Sandra Milner 36 Marshall 1:09:18 11:10
20 72 Kathleen Hill 36 ROCHESTER HILLS 1:10:03 11:17
21 202 Carrie Montgomery 38 LIVONIA 1:15:20 12:08
22 267 Jackie Robins 35 . 1:27:28 14:05
23 101 Beverly Suchenek 37 REDFORD 2:02:03 19:39


MALE AGE GROUP: 40-44
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 86 Ken Cook 41 TRENTON 42:39 6:52
2 274 Kevin Ball 43 West Lake 43:30 7:00
3 6 Alan Caldwell 44 Ann Arbor 44:28 7:10
4 224 Ira Fried 44 ANN ARBOR 46:09 7:26
5 171 Scott Forster 42 Grosse Pointe 47:33 7:40
6 327 Kayo Ramirez 41 ANN ARBOR 50:05 8:04
7 296 Andrew Bennett 41 ANN ARBOR 53:07 8:33
8 140 Richard Mccarter 44 Whitmore Lake 54:25 8:46
9 314 John Segedi Jr. 43 CANTON 55:39 8:58
10 279 Steve Boston 42 BLOOMFIELD 55:40 8:58
11 651 Robert Roy 41 . 56:14 9:03
12 309 David Hurst 41 Ann Arbor 56:16 9:04
13 297 Paul Cooper 43 ALMA 58:00 9:20
14 238 Uwe Kleinschmidt 40 ANN ARBOR 1:00:28 9:44
15 260 Len Niehoff 43 Ann Arbor 1:02:34 10:05
16 74 Deon Boik 43 BRIGHTON 1:15:46 12:12


FEMALE AGE GROUP: 40-44
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 321 Connie Cannon 41 EAST LANSING 45:55 7:24
2 307 Peggy Zeeb 44 COLON 48:41 7:51
3 320 Beth Gilday 41 Eastpointe 51:29 8:17
4 649 Paula Horne 43 FLUSHING 53:55 8:41
5 175 Ellie Reichenbach 40 Essexville 56:58 9:11
6 4 Joyce Segedi 43 Canton 58:00 9:21
7 291 Joan Erickson 44 ANN ARBOR 1:01:48 9:57
8 85 Debbie Duffey 43 CHELSEA 1:04:37 10:24
9 288 Janet Murphy 40 WATERFORD 1:07:04 10:48
10 243 Rhonda Cloutier 44 ANN ARBOR 1:11:08 11:27
11 190 Liz Bailey 42 Milford 1:31:51 14:47
12 219 Deb Gronowski 42 LEADVILLE 1:31:51 14:47


MALE AGE GROUP: 45-49
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 322 Mark Lee 45 WARREN 46:01 7:25
2 300 Bruce Borton 45 HOMER 47:30 7:39
3 262 George Sedlar 45 DEARBORN 48:30 7:49
4 66 Don Ludwick 46 SAGINAW 50:11 8:05
5 89 Tim Dimitroff 48 LINCOLN PARK 50:38 8:09
6 233 Jack Smith 46 STERLING HTS 51:53 8:21
7 138 Rick Stone 45 pinckney 53:20 8:35
8 306 Eric Zeeb 45 COLON 54:27 8:46
9 253 Richard Mayernik 45 Whitmore Lake 54:59 8:51
10 88 R Scott Giblin 49 NOVI 55:31 8:56
11 174 Kevin Wing 45 Marshall 56:05 9:02
12 136 Glenn J. Legacki 49 farmington hills 56:29 9:06
13 102 Ed Nadler 45 ANN ARBOR 57:23 9:15
14 222 Doug Dormer 47 Ann Arbor 59:44 9:37
15 294 Dan Shreve 47 HOWELL 1:03:08 10:10
16 115 Joseph Caruso 46 Holland 1:07:06 10:48
17 204 Jim Walsh 49 ANN ARBOR 1:08:01 10:57
18 229 Joseph Guzik 46 LIVONIA 1:12:55 11:44
19 323 Dave Pontius 49 Saline 1:13:10 11:47
20 264 Everett Heath 45 DURAND 1:33:26 15:03
21 240 Jeff Barnett 47 Ann Arbor 2:02:04 19:39


FEMALE AGE GROUP: 45-49
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 149 Miah Haddock 48 Canton 55:04 8:52
2 652 Val Settle 46 MILFORD 57:23 9:14
3 51 Kathryn Slish 47 ANN ARBOR 57:58 9:20
4 125 Pamela Schwarzmann 48 Ann Arbor 1:00:01 9:40
5 75 Jacqueline Boik 45 BRIGHTON 1:00:23 9:44
6 80 Earlene Hillman 45 DAVISBURG 1:01:33 9:55
7 64 Terese Fitzpatrick 48 HOWELL 1:04:02 10:19
8 168 Margie Hopkins 48 Belle River 1:07:06 10:48
9 48 Lyn Yarows 47 Dexter 1:10:47 11:24
10 310 Maris Cannon 47 Ann Arbor 1:23:20 13:25
11 263 Nancy Vincent 45 PERRY 1:33:25 15:02
12 150 Mary Fullerton 49 Ann Arbor 1:50:03 17:43
13 248 Donna Ryen 48 Ann Arbor 2:02:04 19:39


MALE AGE GROUP: 50-54
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 19 Ron Olson 53 Ann Arbor 48:17 7:47
2 187 John Sites 51 Peru 49:53 8:02
3 257 Jack Riley 50 CANTON 51:45 8:20
4 82 John Watson 51 WHITMORE LAKE 54:24 8:46
5 336 Larry Hintz 50 NOVI 57:39 9:17
6 106 James Craig 51 Brighton 59:56 9:39
7 252 Steve Yarows 51 Dexter 1:01:12 9:51
8 78 David Purol 53 HOLT 1:12:40 11:42


FEMALE AGE GROUP: 50-54
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 312 Maggy Zidar 52 PONTIAC 52:37 8:29
2 9 Elke Dozauer 52 Ann Arbor 56:22 9:05
3 282 Lois Lutz 54 ANN ARBOR 1:05:11 10:30
4 145 Jo Hufford 54 Clinton Township 1:11:24 11:30


MALE AGE GROUP: 55-59
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 277 Wally Herrala 56 Ann Arbor 42:44 6:53
2 287 Mike Ryan 58 Ann Arbor 59:29 9:35
3 10 Dave Blough 56 Dexter 1:02:32 10:04
4 254 Eric Van De Vort 55 ANN ARBOR 1:02:53 10:08
5 148 Dave Muir 57 Birmingham 1:04:04 10:19


FEMALE AGE GROUP: 55-59
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 5 Grace Harrison 56 Ann Arbor 50:13 8:05
2 650 Renee Vetterello 56 . 56:09 9:03
3 196 Doris Chelune 58 Saline 1:03:55 10:18
4 162 Lia Stevens 56 Ann Arbor 1:05:31 10:33
5 79 Elaine Eaglen 56 SOUTHFIELD 1:38:12 15:49


MALE AGE GROUP: 60-64
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 212 Dan Gamble 60 Ann Arbor 52:11 8:24
2 232 Paul Cartman 61 ANN ARBOR 1:05:07 10:29


FEMALE AGE GROUP: 60-64
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 15 Ellen Nitz 62 Milford 1:03:38 10:15


MALE AGE GROUP: 65-69
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 7 Wolfgang Dozauer 69 Ann Arbor 1:00:06 9:41


FEMALE AGE GROUP: 65-69
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 211 Sandra Somers 65 . 1:15:21 12:08



CLYDESDALE MALE AGE GROUP: 1-99
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 227 Martin Cortvriend 50 MACCLESFIED 42:50 6:54
2 97 John Everett 48 ANN ARBOR 46:49 7:33
3 330 Steve Martin 36 CLARKSTON 53:51 8:40
4 95 Mark Vaeth 42 LIVONIA 54:33 8:47
5 231 Philip Cartman 30 ANN ARBOR 56:04 9:02
6 144 Craig Larsen 42 Grosse Pointe 56:07 9:02
7 100 Robert H Roberts 30 WILLIAMSTON 56:19 9:04
8 269 Doug Steward 38 ANN ARBOR 57:22 9:14
9 14 Steven Karr 36 Ann Arbor 59:36 9:36
10 134 Kyle Dickinson 17 Flat Rock 1:03:30 10:14
11 90 Greg Leonard 43 DEXTER 1:07:15 10:50
12 63 Mike Beardslee 50 HOWELL 1:12:26 11:40
13 207 Brian Platt 41 HOWELL 1:13:21 11:49
14 8 Robert G Reynolds 55 Dearborn 1:13:36 11:51
15 128 Jeff Fowler 35 Allen Park 1:19:18 12:46
16 153 Brian Miller 34 Ypsilanti 1:22:22 13:16
17 172 David Mcdonagh 52 Saline 1:29:03 14:20


CLYDESDALE FEMALE AGE GROUP: 1-99
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 110 Suzanne Lugger 26 CLARKSTON 1:07:12 10:49
2 313 Lisa Cook 35 CLINTON TWP 1:10:47 11:24
3 250 Leslie Barroso 42 DEXTER 1:22:59 13:22
4 266 Sharon Paterson 44 SALINE 1:29:02 14:20
5 142 Julie Clapp 30 Detroit 1:38:22 15:50
6 129 Tammy Talvitie 32 Ann Arbor 1:41:46 16:23



MISSING INFORMATION-CAN NOT PROCESS
Place No. Name R Age Sex Chip Time
===== ===== ========================== = === === ======= =======
1 631 Hannah Walsh K F BC06149 38:58
2 647 BC03260 40:26
3 629 Sue Ashford K F BC06319 41:44
4 630 Madeline Walsh K F BC06044 41:46
5 653 BC05282 1:09:15



MALE AGE GROUP: 1-99
Place Name Age City Time Pace
===== ========================== === ================= ======= =====
1 Max Disbrow 36 MENDON 26:22 13:11
2 Ed Mollema 65 Pinckney 28:07 14:04
3 Richard Patrick 50 Ann Arbor 28:20 14:10
4 John Stanich 54 Bethel Park 29:36 14:48
5 Karl Kleinschmidt 12 Ann Arbor 29:52 14:56
6 Ben Pillars 34 Essexville 30:16 15:08
7 Larry Wyatt 57 HAMBURG 35:32 17:46
8 Roger Jirikovic 54 Davison 38:03 19:02
9 Pat Pillars 60 ESSEXVILLE 43:06 21:33
10 Tim Fullerton 56 ANN ARBOR 46:12 23:06

FEMALE AGE GROUP: 1-99
Place Name Age City Time Pace
===== ========================== === ================= ======= =====
1 Christy Wallace 30 YPSILANTI 24:44 12:22
2 Dawna Innis 42 WHITMORE LAKE 24:52 12:26
3 Nancy Kupine 37 ANN ARBOR 25:11 12:36
4 Kimberly Rice 42 YPSILANTI 26:17 13:09
5 Dawn Disbrow 40 MENDON 26:22 13:11
6 Laura Craig 23 BRIGHTON 26:37 13:19
7 Laura Willard 41 LANSING 26:40 13:20
8 Beth Kennedy 44 ANN ARBOR 28:19 14:10
9 Jodi Cook 30 BRIGHTON 28:41 14:21
10 Jerrie Leigh 23 LINTON 28:42 14:21
11 Cynthia Stanich 50 Bethel PArk 29:36 14:48
12 Lynette Bright 41 Davisburg 30:18 15:09
13 Anne Patrick 49 Ann Arbor 30:48 15:24
14 Catherine Liebowitz 36 ANN ARBOR 31:39 15:50
15 Teresa Howe 41 MILAN 32:56 16:28
16 Fern Overholt 63 EASTPOINTE 35:27 17:44
17 Carolyn Stevens 59 WARREN 35:31 17:46
18 Jill Jirikovic 52 Davison 38:01 19:01
19 Ruth Kowalczyk 32 YPSILANTI 40:30 20:15
20 Rose Kimmerly 61 WARREN 40:34 20:17
21 Emily Gaynor 59 HILLSDALE 40:36 20:18
22 Bonnie Pillars 99 ESSEXVILLE 43:04 21:32
23 Faith Kornowicz 60 REDFORD 43:49 21:55
24 Katherine Davison 33 ANN ARBOR 59:49 29:55


Hell, MI
Provided By Gault Race Management