Good Times in Goodrich

back to results

Sep. 7, 2002

Good Times in Goodrich
Goodrich, MI
Results Provided by Race Services Company


Place Name Sex Age City Time Pace
===== ====================== === === ================== ======= =====
1 DAN FISHER M 39 GRAND BLANC 15:57 5:09
2 PAUL HARVATH M 21 STERLING HGTS 17:50 5:45
3 PATRICK BYRD M 33 FLINT 17:52 5:46
4 KEVIN DANIELS M 44 CLARKSTON 19:24 6:15
5 TERRY CASTOR M 37 GOODRICH 20:11 6:30
6 TOM JOHNSON M 45 BURTON 20:42 6:40
7 DAVID HORVATH M 31 ROYAL OAK 20:54 6:44
8 STEVE DUNN M 28 FLINT 21:12 6:50
9 JULIE BRUNO F 34 OXFORD 21:18 6:52
10 RICHARD SCHULTZ M 46 GOODRICH 21:31 6:56
11 MICHAEL KARCZMARSKI M 49 GRAND BLANC 21:50 7:02
12 AARON VERANT M 31 FARMINGTON HILLS 21:54 7:03
13 WAYNE WILSON M 37 GOODRICH 22:55 7:23
14 KELSEY KRYCH F 13 GOODRICH 23:20 7:31
15 ROBERT NORMAN M 44 LINDEN 23:29 7:34
16 BILL STRATTON M 55 GRAND BLANC 23:35 7:36
17 ANTHONY ELLIS M 38 FLINT 23:59 7:44
18 TODD SCHMIEDEKNECHT M 38 GOODRICH 24:04 7:45
19 BRANDON VALENTINE M 36 GRAND RAPIDS 24:09 7:47
20 AMOS DREW M 28 BURTON 24:40 7:57
21 TREVOR MCDOWELL M 10 DAVISON 24:51 8:00
22 JIM SJOSTROM M 59 FENTON 24:55 8:02
23 DAVID FLATTLEY M 45 GRAND BLANC 25:02 8:04
24 DONALD MINER M 43 GOODRICH 25:02 8:04
25 SHAWN LOVELACE M 30 ORTONVILLE 25:06 8:05
26 LEWIS ANTHONY M 48 CLARKSTON 25:13 8:07
27 TONY PAGE M 34 MT MORRIS 25:27 8:12
28 SCOTT MCPEAKE M 36 DAVISON 25:35 8:15
29 TRINA JOLLEY F 34 GOODRICH 25:36 8:15
30 MARK MOORE M 51 LAPEER 26:07 8:25
31 BUTCH DUNCAN M 56 ORION 26:15 8:27
32 GEORGE HAWKINS M 54 GOODRICH 26:27 8:31
33 STEVEN BATCHELOR M 14 GRAND BLANC 26:43 8:36
34 CHERYL MITCHELL F 32 TOLEDO 27:00 8:42
35 DENNIS MCMICHAEL M 62 WATERFORD 27:02 8:43
36 LARRY DEROSSETT M 51 OTISVILLE 27:03 8:43
37 NICK WESENER M 15 GOODRICH 27:09 8:45
38 BOBBY SHALEWITZ M 38 GRAND BLANC 27:27 8:51
39 JOE MILLERSCHIN M 38 GOODRICH 27:39 8:54
40 SHANNON CUMMING F 37 GRAND BLANC 28:00 9:01
41 SHERRIE EASTMAN F 37 GRAND BLANC 28:16 9:06
42 YVONNE GAINEY F 48 GRAND BLANC 28:19 9:07
43 KIM AVERY M 48 SWARTZ CREEK 28:42 9:15
44 JACQUELINE SMILEY F 33 GOODRICH 28:44 9:15
45 KRISTEN LEPALM F 50 DAVISON 28:47 9:16
46 GREG SCHANDEVER M 32 STERLING HGTS 28:51 9:18
47 PHILIP ARGENTI M 19 GRAND BLANC 28:52 9:18
48 KELLY GERBER F 17 ORTONVILLE 29:19 9:27
49 ABE LOVELACE M 10 ORTONVILLE 29:59 9:40
50 MARK ROBINSON M 42 ORTONVILLE 30:18 9:46
51 DREW WEIL M 11 GOODRICH 30:32 9:50
52 NICOLE BATCHELOR F 13 GRAND BLANC 31:22 10:06
53 THOMAS GREGOIRE M 15 FENTON 31:45 10:14
54 VALERIE WEAVER F 44 CLARKSTON 31:58 10:18
55 MARC BAINES M 34 GRAND BLANC 32:33 10:29
56 KEVIN YORK M 8 GOODRICH 32:59 10:37
57 ANDREW GIZA M 9 GOODRICH 33:05 10:39
58 BOB GIZA M 42 GOODRICH 33:05 10:39
59 KIRK EDDY M 39 GRAND BLANC 33:28 10:47
60 JILL ROBINSON F 45 ORTONVILLE 33:50 10:54
61 BARRY WYATT M 59 GRAND BLANC 33:55 10:55
62 EVELYN RENEAUD F 69 ORTONVILLE 34:33 11:08
63 ANDREA BUECHLER F 10 GOODRICH 34:47 11:12
64 AARON BIGLER M 13 GOODRICH 35:19 11:23
65 SUZIE MCPEAKE F 41 DAVISON 35:21 11:23
66 TODD BIGLER M 13 GOODRICH 35:45 11:31
67 MOLLY ANNE GAINEY F 15 GRAND BLANC 36:09 11:39
68 SUSAN WEDDA F 57 GOODRICH 37:47 12:10
69 TRACI SENKOWSKI F 36 GOODRICH 41:41 13:25



MALE OVERALL WINNER
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 DAN FISHER 39 GRAND BLANC 15:57 5:09

FEMALE OVERALL WINNER
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 JULIE BRUNO 34 OXFORD 21:18 6:52

MALE AGE GROUP: 1 - 14
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 TREVOR MCDOWELL 10 DAVISON 24:51 8:00
2 STEVEN BATCHELOR 14 GRAND BLANC 26:43 8:36
3 ABE LOVELACE 10 ORTONVILLE 29:59 9:40
4 DREW WEIL 11 GOODRICH 30:32 9:50
5 KEVIN YORK 8 GOODRICH 32:59 10:37
6 ANDREW GIZA 9 GOODRICH 33:05 10:39
7 AARON BIGLER 13 GOODRICH 35:19 11:23
8 TODD BIGLER 13 GOODRICH 35:45 11:31

FEMALE AGE GROUP: 1 - 14
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 KELSEY KRYCH 13 GOODRICH 23:20 7:31
2 NICOLE BATCHELOR 13 GRAND BLANC 31:22 10:06
3 ANDREA BUECHLER 10 GOODRICH 34:47 11:12

MALE AGE GROUP: 15 - 19
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 NICK WESENER 15 GOODRICH 27:09 8:45
2 PHILIP ARGENTI 19 GRAND BLANC 28:52 9:18
3 THOMAS GREGOIRE 15 FENTON 31:45 10:14

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 KELLY GERBER 17 ORTONVILLE 29:19 9:27
2 MOLLY ANNE GAINEY 15 GRAND BLANC 36:09 11:39

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 PAUL HARVATH 21 STERLING HGTS 17:50 5:45

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 STEVE DUNN 28 FLINT 21:12 6:50
2 AMOS DREW 28 BURTON 24:40 7:57

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 PATRICK BYRD 33 FLINT 17:52 5:46
2 DAVID HORVATH 31 ROYAL OAK 20:54 6:44
3 AARON VERANT 31 FARMINGTON HILLS 21:54 7:03
4 SHAWN LOVELACE 30 ORTONVILLE 25:06 8:05
5 TONY PAGE 34 MT MORRIS 25:27 8:12
6 GREG SCHANDEVER 32 STERLING HGTS 28:51 9:18
7 MARC BAINES 34 GRAND BLANC 32:33 10:29

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 TRINA JOLLEY 34 GOODRICH 25:36 8:15
2 CHERYL MITCHELL 32 TOLEDO 27:00 8:42
3 JACQUELINE SMILEY 33 GOODRICH 28:44 9:15

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 TERRY CASTOR 37 GOODRICH 20:11 6:30
2 WAYNE WILSON 37 GOODRICH 22:55 7:23
3 ANTHONY ELLIS 38 FLINT 23:59 7:44
4 TODD SCHMIEDEKNECHT 38 GOODRICH 24:04 7:45
5 BRANDON VALENTINE 36 GRAND RAPIDS 24:09 7:47
6 SCOTT MCPEAKE 36 DAVISON 25:35 8:15
7 BOBBY SHALEWITZ 38 GRAND BLANC 27:27 8:51
8 JOE MILLERSCHIN 38 GOODRICH 27:39 8:54
9 KIRK EDDY 39 GRAND BLANC 33:28 10:47

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 SHANNON CUMMING 37 GRAND BLANC 28:00 9:01
2 SHERRIE EASTMAN 37 GRAND BLANC 28:16 9:06
3 TRACI SENKOWSKI 36 GOODRICH 41:41 13:25

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 KEVIN DANIELS 44 CLARKSTON 19:24 6:15
2 ROBERT NORMAN 44 LINDEN 23:29 7:34
3 DONALD MINER 43 GOODRICH 25:02 8:04
4 MARK ROBINSON 42 ORTONVILLE 30:18 9:46
5 BOB GIZA 42 GOODRICH 33:05 10:39

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 VALERIE WEAVER 44 CLARKSTON 31:58 10:18
2 SUZIE MCPEAKE 41 DAVISON 35:21 11:23

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 TOM JOHNSON 45 BURTON 20:42 6:40
2 RICHARD SCHULTZ 46 GOODRICH 21:31 6:56
3 MICHAEL KARCZMARSKI 49 GRAND BLANC 21:50 7:02
4 DAVID FLATTLEY 45 GRAND BLANC 25:02 8:04
5 LEWIS ANTHONY 48 CLARKSTON 25:13 8:07
6 KIM AVERY 48 SWARTZ CREEK 28:42 9:15

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 YVONNE GAINEY 48 GRAND BLANC 28:19 9:07
2 JILL ROBINSON 45 ORTONVILLE 33:50 10:54

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 MARK MOORE 51 LAPEER 26:07 8:25
2 GEORGE HAWKINS 54 GOODRICH 26:27 8:31
3 LARRY DEROSSETT 51 OTISVILLE 27:03 8:43

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 KRISTEN LEPALM 50 DAVISON 28:47 9:16

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 BILL STRATTON 55 GRAND BLANC 23:35 7:36
2 JIM SJOSTROM 59 FENTON 24:55 8:02
3 BUTCH DUNCAN 56 ORION 26:15 8:27
4 BARRY WYATT 59 GRAND BLANC 33:55 10:55

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 SUSAN WEDDA 57 GOODRICH 37:47 12:10

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 DENNIS MCMICHAEL 62 WATERFORD 27:02 8:43

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

MALE AGE GROUP: 65 - 99
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 65 - 99
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 EVELYN RENEAUD 69 ORTONVILLE 34:33 11:08



Place Name Sex Age City Time Pace
===== ====================== === === ================== ======= =====
1 MOE HAGGARD M 38 WATERFORD 37:41 6:04
2 MARK MCDANIEL M 17 GOODRICH 40:53 6:35
3 TOM SCHULZ M 36 GOODRICH 41:00 6:36
4 MIKE HARDY M 53 GRAND BLANC 44:30 7:10
5 MICHAEL SMITH M 54 LAPEER 44:32 7:11
6 PAMELA IDEN F 41 DAVISON 44:47 7:13
7 RANDOLPH SCHUMACHER M 43 FENTON 45:10 7:17
8 DAWN LEMONDS F 33 DAVISON 46:00 7:25
9 JOSEPH GRIFFIN M 53 GRAND BLANC 46:12 7:27
10 RICK WOODRING M 43 GRAND BLANC 46:25 7:29
11 DREW WILLIAMS M 44 GRAND BLANC 46:39 7:31
12 SCOT RENEAUD M 43 GOODRICH 47:09 7:36
13 NORMAN HART M 60 DAVISON 47:40 7:41
14 DAN DEWEY M 56 ORION 47:47 7:42
15 SHANE BREZEE M 37 CHELSEA 49:07 7:55
16 JIM HARBIN M 42 LINDEN 49:36 7:59
17 NANCY LAMPHERE F 38 GOODRICH 49:59 8:03
18 WILLIE PYLANT M 54 ROYAL OAK 50:08 8:05
19 MICHAEL CURTIS M 53 SWARTZ CREEK 51:06 8:14
20 JEROME PEARISO M 38 STERLING HGTS 51:20 8:16
21 CONNIE BONIECKI F 41 GRAND BLANC 51:50 8:21
22 MICHAEL LEMONDS M 38 DAVISON 52:18 8:26
23 LANCE WESENER M 50 GOODRICH 52:50 8:31
24 DEANNA FRICK F 36 GOODRICH 53:02 8:33
25 JEAN BUECHLER F 42 GOODRICH 53:37 8:38
26 DAN RICHARDSON M 51 GRAND BLANC 54:24 8:46
27 DONA DEROSSETT F 50 OTISVILLE 54:25 8:46
28 MEGAN CRUMM F 15 CANTON 54:31 8:47
29 DENNIS KEENER M 49 LAKE ORION 54:34 8:47
30 KRIS BONIECKI M 48 GRAND BLANC 57:19 9:14
31 DAVID MISURA M 48 DAVISON 57:26 9:15
32 BILL HAYES M 73 DAVISON 57:28 9:15
33 CAROLINE ETHINGTON F 36 GRAND BLANC 57:33 9:16
34 ANDREA SHIPPRITT F 22 DAVISON 57:38 9:17
35 JULIA HOFFMAN F 44 GRAND BLANC 57:43 9:18
36 KEVIN CARDEN M 46 GOODRICH 57:45 9:18
37 CRYSTAL SIRIGNANO F 46 GRAND BLANC 59:46 9:38
38 GARY SIFFERMAN M 45 GRAND BLANC 59:47 9:38
39 ERIC SCHULTE M 36 CLARKSTON 1:00:59 9:49
40 ALLISON SCHULTE F 37 CLARKSTON 1:01:01 9:50
41 KATHY BARTLEY F 48 ORTONVILLE 1:03:38 10:15
42 MICHAEL HILL M 49 GOODRICH 1:04:02 10:19
43 ROBERT RENEAUD M 70 ORTONVILLE 1:04:21 10:22
44 ALAN LAMB M 58 GOODRICH 1:06:01 10:38
45 KATHY DUNCAN F 43 ORION 1:08:32 11:02
46 VALERIE KUMP-DUTKOWSKI F 48 FLUSHING 1:15:54 12:13
47 JOHN PREVO M 32 DAVISON 1:19:59 12:53



MALE OVERALL WINNER
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 MOE HAGGARD 38 WATERFORD 37:41 6:04

FEMALE OVERALL WINNER
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 PAMELA IDEN 41 DAVISON 44:47 7:13

MALE AGE GROUP: 1 - 14
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 1 - 14
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

MALE AGE GROUP: 15 - 19
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 MARK MCDANIEL 17 GOODRICH 40:53 6:35

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 MEGAN CRUMM 15 CANTON 54:31 8:47

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 ANDREA SHIPPRITT 22 DAVISON 57:38 9:17

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 JOHN PREVO 32 DAVISON 1:19:59 12:53

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 DAWN LEMONDS 33 DAVISON 46:00 7:25

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 TOM SCHULZ 36 GOODRICH 41:00 6:36
2 SHANE BREZEE 37 CHELSEA 49:07 7:55
3 JEROME PEARISO 38 STERLING HGTS 51:20 8:16
4 MICHAEL LEMONDS 38 DAVISON 52:18 8:26
5 ERIC SCHULTE 36 CLARKSTON 1:00:59 9:49

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 NANCY LAMPHERE 38 GOODRICH 49:59 8:03
2 DEANNA FRICK 36 GOODRICH 53:02 8:33
3 CAROLINE ETHINGTON 36 GRAND BLANC 57:33 9:16
4 ALLISON SCHULTE 37 CLARKSTON 1:01:01 9:50

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 RANDOLPH SCHUMACHER 43 FENTON 45:10 7:17
2 RICK WOODRING 43 GRAND BLANC 46:25 7:29
3 DREW WILLIAMS 44 GRAND BLANC 46:39 7:31
4 SCOT RENEAUD 43 GOODRICH 47:09 7:36
5 JIM HARBIN 42 LINDEN 49:36 7:59

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 CONNIE BONIECKI 41 GRAND BLANC 51:50 8:21
2 JEAN BUECHLER 42 GOODRICH 53:37 8:38
3 JULIA HOFFMAN 44 GRAND BLANC 57:43 9:18
4 KATHY DUNCAN 43 ORION 1:08:32 11:02

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 DENNIS KEENER 49 LAKE ORION 54:34 8:47
2 KRIS BONIECKI 48 GRAND BLANC 57:19 9:14
3 DAVID MISURA 48 DAVISON 57:26 9:15
4 KEVIN CARDEN 46 GOODRICH 57:45 9:18
5 GARY SIFFERMAN 45 GRAND BLANC 59:47 9:38
6 MICHAEL HILL 49 GOODRICH 1:04:02 10:19

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 CRYSTAL SIRIGNANO 46 GRAND BLANC 59:46 9:38
2 KATHY BARTLEY 48 ORTONVILLE 1:03:38 10:15
3 VALERIE KUMP-DUTKOWSKI 48 FLUSHING 1:15:54 12:13

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 MIKE HARDY 53 GRAND BLANC 44:30 7:10
2 MICHAEL SMITH 54 LAPEER 44:32 7:11
3 JOSEPH GRIFFIN 53 GRAND BLANC 46:12 7:27
4 WILLIE PYLANT 54 ROYAL OAK 50:08 8:05
5 MICHAEL CURTIS 53 SWARTZ CREEK 51:06 8:14
6 LANCE WESENER 50 GOODRICH 52:50 8:31
7 DAN RICHARDSON 51 GRAND BLANC 54:24 8:46

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 DONA DEROSSETT 50 OTISVILLE 54:25 8:46

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 DAN DEWEY 56 ORION 47:47 7:42
2 ALAN LAMB 58 GOODRICH 1:06:01 10:38

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 NORMAN HART 60 DAVISON 47:40 7:41

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

MALE AGE GROUP: 65 - 99
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 BILL HAYES 73 DAVISON 57:28 9:15
2 ROBERT RENEAUD 70 ORTONVILLE 1:04:21 10:22



Place Name Sex Age City Time Pace
===== ====================== === === ================== ======= =====
1 DEBBIE TOPHAM F 49 MAYVILLE 29:24 9:28
2 ANN BATCHELOR F 47 GRAND BLANC 32:32 10:29
3 LIZ SCHWEDLER F 51 BAY CITY 32:38 10:31
4 HAROLD PETERSON M 61 HOLLY 32:39 10:31
5 CHRISTA CLIFFORD F 29 NEW LOTHRUP 33:20 10:44
6 MICHAEL DAVIS M 44 FLINT 33:57 10:56
7 BARB MAURER F 50 GRAND BLANC 34:34 11:08
8 GENE MAURER M 50 GRAND BLANC 34:48 11:13
9 BRITTANY THIEL F 13 GRAND BLANC 36:04 11:37
10 HENRY RUDI M 73 GRAND BLANC 37:14 12:00
11 ROBERT GIZA M 64 FLUSHING 37:15 12:00
12 TIFFANY THIEL F 16 GRAND BLANC 37:59 12:14
13 CINDY SLIVKA F 37 DAVISON 38:25 12:22
14 DORIS STOCCHI F 37 COLUMBIAVILLE 38:43 12:28
15 MELISSA SOLLEY F 46 CLARKSTON 38:56 12:32
16 JACLYN LAWRENCE F 16 GOODRICH 38:58 12:33
17 LAUREN HEIDENBERGER F 16 GRAND BLANC 38:59 12:33
18 KIM THIEL F 42 GRAND BLANC 39:05 12:35
19 ANGIE PFEIFER F 27 OKEMOS 39:38 12:46
20 LORI HILTON F 44 DAVISON 39:43 12:47
21 LYNN HOFFMAN F 50 GOODRICH 39:55 12:51
22 PATTI PRINE F 47 LAPEER 40:40 13:06
23 ALICIA BASSETT F 9 GRAND BLANC 41:50 13:28
24 CAROL ROY F 58 FLUSHING 41:52 13:29
25 CHERYL ELIZONDO F 39 GOODRICH 41:52 13:29
26 PAMELA HEAVNER F 46 FENTON 42:07 13:34
27 STEFANIE TRUMAN F 11 OTTER LAKE 43:27 14:00
28 KAREN COLBY F 46 SWARTZ CREEK 43:34 14:02
29 CONNIE LAWRENCE F 47 GOODRICH 43:35 14:02
30 OLIVIA BASSETT F 11 GRAND BLANC 43:41 14:04
31 JERRY MONTPAS M 51 FLINT 44:00 14:10
32 DEBBIE MONTPAS F 47 FLINT 44:00 14:10
33 MORGAN EDDY F 8 GRAND BLANC 44:03 14:11
34 WILMA EDDY F 65 GOODRICH 44:03 14:11
35 ANNA SHORT F 41 GOODRICH 44:40 14:23
36 DIANA KURKECHIAN F 36 GOODRICH 44:40 14:23
37 JANET PIERSON F 49 GOODRICH 44:46 14:25
38 JANINE VANSICKLE F 46 GOODRICH 45:06 14:31
39 MICHELLE BOURASSA F 39 GOODRICH 45:06 14:31
40 TRACI CHRISTNER F 23 GOODRICH 46:06 14:51
41 SHERI TRUMAN F 42 OTTER LAKE 46:43 15:03
42 ALANA MIGURA F 11 46:44 15:03
43 LYNDA MOREHOUSE F GRAND BLANC 46:48 15:04
44 MARCUS SCHUETTE M 14 MAYVILLE 47:10 15:11
45 MARK SCHUETTE M 41 GRAND BLANC 47:11 15:12
46 BRIANNA SIDGE F 15 GOODRICH 47:12 15:12
47 SUE MISURA F 47 DAVISON 47:15 15:13
48 JAKKI SIDGE F 51 GOODRICH 47:16 15:13
49 MARK SIDGE M 49 GOODRICH 47:20 15:15
50 AUBRI GREENWAY F 27 BYRON 47:36 15:20
51 PAM KOON F 55 47:45 15:23
52 KYLE SCHUETTE M 12 MAYVILLE 47:48 15:24
53 KATHLEEN SPRESS F 55 MT MORRIS 48:15 15:32
54 TAMARA CARDEN F 42 GOODRICH 50:38 16:18
55 CONNIE WEIGAND F 56 GOODRICH 50:48 16:22
56 DIANE MCELRATH F 43 GRAND BLANC 51:52 16:42
57 JESSICA MCELRATH F 23 DAVISON 51:53 16:42
58 KATHY ISHAM F 47 FLINT 51:54 16:43
59 MARY DUGAS F 45 DAVISON 51:55 16:43
60 CINDY EDDY F 38 GRAND BLANC 51:57 16:44
61 NEELEY PRICE F 25 GOODRICH 51:59 16:44
62 SUE HOCKIN F 54 GOODRICH 53:11 17:08
63 ASHLEY HOCKIN F 10 GOODRICH 53:12 17:08
64 KATHY PRICE F 46 GOODRICH 54:51 17:40
65 LEE STEINHOFF M 53 ORTONVILLE 54:54 17:41
66 JIM KOLTS M 35 EAST TAWAS 54:55 17:41
67 DON OATES M 50 TAWAS CITY 54:55 17:41
68 PAIGE KEATING F 37 ORTONVILLE 56:02 18:03
69 J EDWARD KEATING M 5 ORTONVILLE 56:03 18:03
70 JILL WITZMAN F 40 FLINT 58:28 18:50
71 NICHOLE LYNCH F 29 FLINT 58:28 18:50
72 JACQUELINE KOHNTOPP F 33 GOODRICH 58:32 18:51
73 SHARON WYATT F 57 GRAND BLANC 1:00:35 19:30
74 SUSAN DAVIS F 53 GRAND BLANC 1:02:10 20:01



MALE WALKERS
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 HAROLD PETERSON 61 HOLLY 32:39 10:31

FEMALE WALKERS
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 DEBBIE TOPHAM 49 MAYVILLE 29:24 9:28

MALE AGE GROUP: 1 - 14
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 MARCUS SCHUETTE 14 MAYVILLE 47:10 15:11
2 KYLE SCHUETTE 12 MAYVILLE 47:48 15:24
3 J EDWARD KEATING 5 ORTONVILLE 56:03 18:03

FEMALE AGE GROUP: 1 - 14
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 BRITTANY THIEL 13 GRAND BLANC 36:04 11:37
2 ALICIA BASSETT 9 GRAND BLANC 41:50 13:28
3 STEFANIE TRUMAN 11 OTTER LAKE 43:27 14:00
4 OLIVIA BASSETT 11 GRAND BLANC 43:41 14:04
5 MORGAN EDDY 8 GRAND BLANC 44:03 14:11
6 ALANA MIGURA 11 46:44 15:03
7 ASHLEY HOCKIN 10 GOODRICH 53:12 17:08

MALE AGE GROUP: 15 - 19
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 TIFFANY THIEL 16 GRAND BLANC 37:59 12:14
2 JACLYN LAWRENCE 16 GOODRICH 38:58 12:33
3 LAUREN HEIDENBERGER 16 GRAND BLANC 38:59 12:33
4 BRIANNA SIDGE 15 GOODRICH 47:12 15:12

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 TRACI CHRISTNER 23 GOODRICH 46:06 14:51
2 JESSICA MCELRATH 23 DAVISON 51:53 16:42

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 CHRISTA CLIFFORD 29 NEW LOTHRUP 33:20 10:44
2 ANGIE PFEIFER 27 OKEMOS 39:38 12:46
3 AUBRI GREENWAY 27 BYRON 47:36 15:20
4 NEELEY PRICE 25 GOODRICH 51:59 16:44
5 NICHOLE LYNCH 29 FLINT 58:28 18:50

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 JACQUELINE KOHNTOPP 33 GOODRICH 58:32 18:51

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 JIM KOLTS 35 EAST TAWAS 54:55 17:41

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 CINDY SLIVKA 37 DAVISON 38:25 12:22
2 DORIS STOCCHI 37 COLUMBIAVILLE 38:43 12:28
3 CHERYL ELIZONDO 39 GOODRICH 41:52 13:29
4 DIANA KURKECHIAN 36 GOODRICH 44:40 14:23
5 MICHELLE BOURASSA 39 GOODRICH 45:06 14:31
6 CINDY EDDY 38 GRAND BLANC 51:57 16:44
7 PAIGE KEATING 37 ORTONVILLE 56:02 18:03

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 MICHAEL DAVIS 44 FLINT 33:57 10:56
2 MARK SCHUETTE 41 GRAND BLANC 47:11 15:12

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 KIM THIEL 42 GRAND BLANC 39:05 12:35
2 LORI HILTON 44 DAVISON 39:43 12:47
3 ANNA SHORT 41 GOODRICH 44:40 14:23
4 SHERI TRUMAN 42 OTTER LAKE 46:43 15:03
5 TAMARA CARDEN 42 GOODRICH 50:38 16:18
6 DIANE MCELRATH 43 GRAND BLANC 51:52 16:42
7 JILL WITZMAN 40 FLINT 58:28 18:50

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 MARK SIDGE 49 GOODRICH 47:20 15:15

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 ANN BATCHELOR 47 GRAND BLANC 32:32 10:29
2 MELISSA SOLLEY 46 CLARKSTON 38:56 12:32
3 PATTI PRINE 47 LAPEER 40:40 13:06
4 PAMELA HEAVNER 46 FENTON 42:07 13:34
5 KAREN COLBY 46 SWARTZ CREEK 43:34 14:02
6 CONNIE LAWRENCE 47 GOODRICH 43:35 14:02
7 DEBBIE MONTPAS 47 FLINT 44:00 14:10
8 JANET PIERSON 49 GOODRICH 44:46 14:25
9 JANINE VANSICKLE 46 GOODRICH 45:06 14:31
10 SUE MISURA 47 DAVISON 47:15 15:13
11 KATHY ISHAM 47 FLINT 51:54 16:43
12 MARY DUGAS 45 DAVISON 51:55 16:43
13 KATHY PRICE 46 GOODRICH 54:51 17:40

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 GENE MAURER 50 GRAND BLANC 34:48 11:13
2 JERRY MONTPAS 51 FLINT 44:00 14:10
3 LEE STEINHOFF 53 ORTONVILLE 54:54 17:41
4 DON OATES 50 TAWAS CITY 54:55 17:41

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 LIZ SCHWEDLER 51 BAY CITY 32:38 10:31
2 BARB MAURER 50 GRAND BLANC 34:34 11:08
3 LYNN HOFFMAN 50 GOODRICH 39:55 12:51
4 JAKKI SIDGE 51 GOODRICH 47:16 15:13
5 SUE HOCKIN 54 GOODRICH 53:11 17:08
6 SUSAN DAVIS 53 GRAND BLANC 1:02:10 20:01

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 CAROL ROY 58 FLUSHING 41:52 13:29
2 PAM KOON 55 47:45 15:23
3 KATHLEEN SPRESS 55 MT MORRIS 48:15 15:32
4 CONNIE WEIGAND 56 GOODRICH 50:48 16:22
5 SHARON WYATT 57 GRAND BLANC 1:00:35 19:30

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 ROBERT GIZA 64 FLUSHING 37:15 12:00

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====

MALE AGE GROUP: 65 - 99
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 HENRY RUDI 73 GRAND BLANC 37:14 12:00

FEMALE AGE GROUP: 65 - 99
Place Name Age City Time Pace
===== ====================== === ================== ======= =====
1 WILMA EDDY 65 GOODRICH 44:03 14:11

Goodrich, MI
Results Provided by Race Services Company