Kensington Challenge

back to results

Sep. 14, 2002

Kensington Challenge
Milford, MI
Provided By Gault Race Management


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 1 Ed Traynor / 21 16:53 5:26

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 11 Alyssa Daichendt Windsor, Ontario 15 19:42 6:21

******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 3 Gary Rizzo Ann Arbor 50 17:46 5:43

******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 41 Tami Bealert Canton 41 21:25 6:54
MALE AGE GROUP: 1 - 10
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 50 Stefan Morell White Lake 10 22:10 7:09
2 118 Spencer Smith Bloomfield Hills 9 26:22 8:30
3 159 Anthony Garcia Ann Arbor 9 29:13 9:25
4 169 Austin Kozlowski Rochester Hills 10 29:35 9:32
5 219 Robbie Siimons 8 34:54 11:15
6 220 Scott De Wolley Flushing 8 34:56 11:15
7 258 Chad Jimenez Novi 6 42:58 13:50
FEMALE AGE GROUP: 1 - 10
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 160 Michelle Garcia Ann Arbor 9 29:14 9:25
2 276 Katie Pacek St. Clair Shores 8 54:24 17:31
MALE AGE GROUP: 11 - 14
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 38 John Troost 13 21:05 6:48
2 65 Matthew Brown Farmington Hills 12 23:06 7:27
3 75 Jumanne Lee Ann Arbor 11 23:32 7:35
4 265 Steven De Wolley Flushing 12 45:44 14:44
FEMALE AGE GROUP: 11 - 14
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 78 Kayla Hilyard Omer 11 23:39 7:37
2 82 Katelyn Williams Farmington 11 23:54 7:42
3 109 Jessica Williams Farmington 11 25:38 8:16
4 151 Katie Everett Ann Arbor 12 28:47 9:17
5 176 Cathleen Brooks Lakeland 13 30:21 9:47
6 183 Jessica De Brincat Livonia 13 30:44 9:54
7 228 Jacqlyn Martin 11 35:38 11:29
8 229 Angel Anderson 11 35:38 11:29
MALE AGE GROUP: 15 - 19
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 6 Justin Williams 18 18:19 5:54
2 44 Darren Vanrooyen Tecumseh, Ont 16 21:43 7:00
FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 68 Nicole Boeving Howell 16 23:17 7:30
2 91 Erin Brennan Ft Stewart 19 24:33 7:54
3 204 Adriana Diaz Davisburg 17 33:22 10:45
MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 21 Robert Klemmer Milford 24 20:07 6:29
2 31 Nick Buchanan Livonia 21 20:35 6:38
3 45 Grant Griffith 22 21:49 7:02
4 49 Jason Mocny 20 22:08 7:08
5 94 Nick Ault Dearborn Heights 24 24:59 8:03
6 230 Bassam Dallalah Dearborn 24 35:42 11:30
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 18 Tiffany Davis Ann Arbor 24 19:51 6:24
2 28 Monica Czerwinski 23 20:23 6:34
3 33 Brandie Fitzsimmons Belleville 22 20:46 6:41
4 85 Amy Nordle Livonia 24 24:04 7:45
5 106 Kay Shen Canton 24 25:25 8:11
6 129 Mara Kryvicky Bloomfield Hills 22 26:44 8:37
7 209 Crystal Forster Whitmore Lake 23 33:36 10:49
8 226 Laura Lauer Canton 23 35:36 11:28
9 242 Chelsea Sawall Whitmore Lake 23 38:06 12:16
10 244 Kendra Stone Whitmore Lake 24 38:15 12:19
MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 2 Timothy Budzyn Ilanti 26 17:03 5:30
2 8 Jason Szydlik Ann Arbor 28 18:59 6:07
3 19 Ben Render 26 19:58 6:26
4 58 Devon Akmon East Lansing 26 22:31 7:15
5 67 Jeffrey Newstead 27 23:10 7:28
6 70 Jason Buelow Livonia 26 23:22 7:32
7 97 Brian Bedini 29 25:09 8:06
8 145 Neil Schiefer Frankenmuth 26 28:10 9:05
9 186 Eric Perkins 29 30:51 9:56
10 232 Brandon Chapman Dearborn Heights 25 35:44 11:31
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 80 Susan Cruz 28 23:53 7:42
2 136 Michele Courval South Lyon 26 27:31 8:52
3 141 Claire Barrios Royal Oak 28 27:56 9:00
4 152 Ulrika Holcomb 26 28:50 9:17
5 156 Yuen Hom Ferndale 29 29:05 9:22
6 171 Bridget Fed Pontiac 28 29:44 9:35
7 177 Susan Tran Nothville 27 30:22 9:47
8 197 Carrie Newstead Howell 26 32:32 10:29
9 245 Andrea Bell Dearborn Heights 27 38:40 12:27
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 16 Robert Bard Ann Arbor 31 19:50 6:23
2 29 Mark Robinson Farmington Hills 34 20:23 6:34
3 52 Ross Dressel Ypsilanti 31 22:15 7:10
4 62 Wayne Kless Livonia 30 22:35 7:17
5 63 David Christensen Livonia 31 22:36 7:17
6 81 David Semanske Ann Arbor 30 23:53 7:42
7 103 Stefano Tredici 30 25:15 8:08
8 110 Philip Cartman Ann Arbor 31 25:50 8:19
9 126 Michael Kryvicky Bowling Green 30 26:39 8:35
10 172 Steve Vallieres Grand Blanc 33 29:50 9:37
11 180 David Cryderman Northville 31 30:40 9:53
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 14 Sharlene Day Ann Arbor 33 19:47 6:23
2 90 Jennifer Frederick Jackson 31 24:31 7:54
3 99 Larisa Galnares Tecumseh 33 25:12 8:07
4 135 Anne-Marie Potter Standish 34 27:25 8:50
5 158 Mary Vallieres Grand Blanc 33 29:12 9:24
6 207 Mary Jo Callan Ann Arbor 33 33:25 10:46
7 208 Katie Doyle Ypsilanti 31 33:26 10:46
8 218 Karyn Boyce Tecumseh 32 34:46 11:12
9 223 Christine Boston Ypsilanti 31 35:16 11:22
10 224 Suzanne Lotz Ypsilanti 33 35:18 11:22
11 227 Johanna Crowder Livonia 33 35:37 11:28
12 243 Susie Read Whitmore Lake 34 38:15 12:19
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 9 Paul Burant Brighton 39 19:04 6:09
2 27 Brad Mcclellan Howell 39 20:22 6:34
3 32 Tim Kuhnlein Saline 38 20:37 6:39
4 51 Scott Morell White Lake 37 22:11 7:09
5 54 Rick Andrew Brighton 37 22:21 7:12
6 56 Scott Gallett Farmington Hills 36 22:25 7:13
7 57 Todd Brown Brighton 36 22:26 7:14
8 61 Greg Lanzi Brighton 38 22:33 7:16
9 77 John Younger 35 23:33 7:35
10 92 Bill Willims Farmington 39 24:35 7:55
11 102 Shaun Soraghan Dearborn 39 25:14 8:08
12 117 Tom Nestor Wixom 39 26:20 8:29
13 123 Alice Morrison Dexter 36 26:26 8:31
14 127 Norm Boston Ypsilanti 39 26:40 8:35
15 221 Christian Cahzano Whitmore Lake 35 35:04 11:18
16 231 Ross Martin White Lake 35 35:42 11:30
17 260 Charles Jimenez Novi 36 43:01 13:51
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 73 Kathleen Summersgill Ann Arbor 35 23:27 7:33
2 74 Debbie Kiefiuk 39 23:28 7:34
3 76 Kori Adams Wixom 36 23:33 7:35
4 120 Ann Marie Sadler South Lyon 37 26:24 8:30
5 130 Janice Urciola Ann Arbor 36 26:46 8:38
6 131 Carmen Green-Lee Ann Arbor 38 26:47 8:38
7 139 Barb Gallett Farmington Hills 35 27:46 8:57
8 140 Lisa Travis 37 27:51 8:58
9 142 Tracy Lee West Bloomfield 39 27:56 9:00
10 148 Katrina Carson Walled Lake 36 28:30 9:11
11 161 Sherry Stringer 39 29:18 9:26
12 163 Lori Verbregge Milford 37 29:21 9:27
13 166 Lauren Chappell Ann Arbor 38 29:30 9:30
14 178 Ellen Harris Ann Arbor 37 30:24 9:48
15 190 Anne Galbraith Birmingham 35 31:26 10:08
16 198 Kathy Shaw Ann Arbor 36 32:35 10:30
17 211 Terri Mezel Howell 37 33:40 10:51
18 216 Marie Toffolo Milford 38 34:18 11:03
19 222 Hollie Marcola Kingston 37 35:13 11:21
20 257 Kimberly Turner South Lyon 35 42:57 13:50
21 259 Catherine Jimenez Novi 36 42:59 13:51
22 278 Carla Pacek St. Clair Shores 35 54:37 17:35
23 279 Beverly Suchenek 37 54:47 17:39
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 7 David J. Verbrugge Milford 41 18:30 5:58
2 17 Jim Tomalia Lerville 41 19:51 6:24
3 20 Brad Armstrong Northville 40 20:04 6:28
4 22 Robert Hassler 41 20:10 6:30
5 23 Jim De Brincat Grand Blanc 44 20:13 6:31
6 37 Mark Rogers Milford 40 21:05 6:48
7 47 Will Tishkoff Ypsilanti 41 21:57 7:04
8 53 Rick Larese Novi 43 22:19 7:11
9 59 Michael Check Ann Arbor 43 22:31 7:15
10 71 Scott Amman 40 23:23 7:32
11 86 Donald Johnson Howell 44 24:08 7:47
12 96 Lyndon Schneider Brighton 43 25:07 8:06
13 98 Greg Sadler South Lyon 43 25:10 8:06
14 104 John Latini Ypsilanti 44 25:18 8:09
15 108 Donald Anderson Ann Arbor 44 25:38 8:15
16 116 Mike Carpenter 44 26:18 8:28
17 119 Brian Smith Bloomfield Hills 43 26:23 8:30
18 162 Roger Alford Dexter 42 29:20 9:27
19 240 Nick Ceccacci Howell 42 37:53 12:12
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 83 Denise Tefft Fowlerville 43 23:55 7:42
2 128 Kathy Jackson Ann Arbor 42 26:44 8:37
3 132 Valerie Alford Dexter 42 26:49 8:38
4 138 Kathy Varilone Livonia 44 27:39 8:55
5 143 Barbara Neumeyer Oxford 43 27:58 9:01
6 153 Susan Forintos W. Bloomfield 44 28:59 9:20
7 154 Loretta Harris West Bloomfield 44 28:59 9:20
8 185 Cheryl Latshaw 42 30:50 9:56
9 191 Jill Sullivan New Hudson 42 31:30 10:09
10 192 Nancy Wermer 41 31:40 10:12
11 203 Carolyn Bridges 43 33:13 10:42
12 210 Annette Keeble Bloomfield Hills 43 33:38 10:50
13 225 Nancy Simons West Bloomfield 42 35:23 11:24
14 234 Mary Martin Chesaning 42 36:21 11:43
15 235 Ann Subotic Ann Arbor 43 36:52 11:53
16 236 Nena Kecman Ann Arbor 40 36:57 11:54
17 239 Lori Blackwell 42 37:49 12:11
18 247 Susan Burleson Novi 43 39:03 12:35
19 250 Cathy Edgar 43 40:33 13:04
20 252 Robin Gillis Howell 43 40:37 13:05
21 262 Jan Sovak Ann Arbor 44 44:21 14:17
22 264 Dianne De Wolley Flushing 43 45:43 14:44
23 268 Jennifer Check Ann Arbor 42 47:39 15:21
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 4 Matt Burke 45 18:14 5:53
2 10 Charles Hilyard 46 19:39 6:20
3 34 John Ruetter 49 20:48 6:42
4 36 Brian Boeving Howell 47 21:01 6:46
5 43 Blake Jones Brighton 46 21:36 6:58
6 137 Fritz Yunck Ann Arbor 49 27:35 8:53
7 238 Mike Blackwell 49 37:49 12:11
8 256 Robert De Wolley Flushing 45 41:55 13:30
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 42 Joanie Rogucki Pinckney 49 21:26 6:54
2 107 Betty Raab Ann Arbor 45 25:28 8:12
3 121 Janet Sawyer Linden 48 26:24 8:30
4 175 Toni Klemmer Milford 48 30:18 9:45
5 179 Maggie Everett Ann Arbor 46 30:39 9:52
6 181 Cynthia Olczak Troy 47 30:41 9:53
7 214 Eileen Latini Ypsilanti 46 34:07 11:00
8 237 Diane Piel 49 37:03 11:56
9 249 Patricia Boyle Dearborn 47 40:27 13:02
10 266 Deborah Brown 45 47:03 15:09
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 35 Ron Olson Ann Arbor 53 20:56 6:45
2 39 Michael Glass Ypsilanti 51 21:10 6:49
3 84 Frank Lewis 51 23:55 7:42
4 87 Joel Kashdan Birmingham 54 24:10 7:47
5 113 George Bridges 50 26:04 8:24
6 150 John Nagy Commerce Twp 50 28:47 9:16
7 164 Mike Burye Haslett 51 29:22 9:28
8 205 Ron Dershem Davisburg 52 33:22 10:45
9 271 Cecilia Carravallah Livonia 53 49:25 15:55
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 48 Carolin Dick Ann Arbor 54 21:59 7:05
2 60 Kathleen Gina Ann Arbor 53 22:33 7:16
3 112 Anne Allingham Birmingham 50 25:59 8:22
4 133 Pam Westmeier Howell 51 27:21 8:49
5 174 Colleen Flynn Walled Lake 50 29:57 9:39
6 184 Yvonne Moore Brighton 53 30:47 9:55
7 193 Nora Gilbert White Lake 50 31:48 10:15
8 217 Ellen Macdonald Bloomfield Two 53 34:33 11:08
9 273 Rose Hartwell 52 49:41 16:00
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 12 Mark Cryderman Northville 56 19:45 6:22
2 26 Harvey Gross Chesaning 55 20:22 6:34
3 69 John Waller Ann Arbor 59 23:18 7:31
4 79 Bill Hill Pinckney 59 23:51 7:41
5 89 Jeri Stiles Fenton 57 24:19 7:50
6 93 Edward Cassel Northville 59 24:39 7:56
7 95 Jim Lessard 58 25:04 8:04
8 101 Alan Krohn Ann Arbor 57 25:13 8:08
9 122 Ramon Del Busto 56 26:25 8:31
10 125 Michael Riley Plymouth 55 26:36 8:34
11 134 Chuck Latty Livonia 58 27:21 8:49
12 167 Robert Reynolds Dearborn 55 29:31 9:31
13 173 Jackie Chen Holt 55 29:56 9:39
14 182 Thomas Yoakam Canton 56 30:43 9:54
15 212 Rudy Redmond Southfield 55 33:48 10:53
16 251 Robert Lamb Novi 59 40:37 13:05
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 188 Casey Kozlowski Ann Arbor 58 31:18 10:05
2 196 Rose Mccurry Plymouth 56 32:06 10:20
3 254 Ruth Ann Mersino Kingston 59 40:45 13:08
4 261 Barbara Ekin Royal Oak 55 43:06 13:53
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 5 Gerard Malaczynski Bloomfield Hills 60 18:15 5:53
2 46 Jack Carlton Livonia 60 21:51 7:02
3 111 Ray Clinard Ly 60 25:57 8:22
4 144 Gerald Mantela Fenton 63 28:01 9:02
5 146 John Mazurkiewicz Brighton 63 28:16 9:06
6 170 Patrick Powers Huntington Woods 63 29:42 9:34
7 215 Ren Farley 64 34:10 11:00
8 274 Lawrence Galbraith 64 51:05 16:27
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 246 Ellen Cutsinger Commerce Twp. 60 38:42 12:28
2 263 Maggie Walker 62 45:01 14:30
3 272 Janet Wiedmayer Ann Arbor 64 49:41 16:00
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 15 Brian Harris Royal Oak 67 19:48 6:23
2 64 Michael Semanske Whitmore Lake 66 22:53 7:22
3 248 Stanford Ducker Novi 65 40:13 12:57
4 270 Patrick Brunett 65 47:48 15:24
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 269 Barbara Brunett 65 47:47 15:24
2 277 Martha Montgomery Farmington Hills 68 54:27 17:32
MALE AGE GROUP: 70 - 85
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 55 Jim Forshee Ann Arbor 76 22:23 7:13
2 201 Harrison D Hensley Pinckney 70 32:42 10:32
3 233 Bob Hoffmann Northville 75 35:54 11:34
FEMALE AGE GROUP: 70 - 85
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 241 Betty Dunlap Goodrich 71 37:58 12:14

MALE CLYDESDALES - DIVISION 1
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 24 David Carmein Ann Arbor 46 20:17 6:32
2 72 Richard Mayernik 45 23:27 7:33
3 88 Michael Alton Dearborn 37 24:13 7:48
4 147 Don Shreve 47 28:21 9:08
5 195 Ted Easterly Dearborn 50 32:01 10:19
6 213 Sam Ahlquist Plymouth 59 33:59 10:57

MALE CLYDESDALES - DIVISION 2
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 13 Raymond Pacek St. Clair Shores 39 19:46 6:22
2 30 Robert Thomas 33 20:34 6:38
3 40 Don Magee Walled Lake 42 21:19 6:52
4 100 Doug Carson Walled Lake 37 25:13 8:07
5 105 Terry Gawel Dansville 52 25:24 8:11
6 114 David Dougherty 49 26:06 8:25
7 124 Ted Westmeier Howell 51 26:32 8:33

MALE CLYDESDALES - DIVISION 3
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 66 Chris Ibbetson 49 23:07 7:27

MALE CLYDESDALES - DIVISION 4
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 25 John Everett Ann Arbor 48 20:20 6:33
2 115 Michael Marihugh Livonia 47 26:15 8:27
3 155 Ralph Van Heyningen Jackson 29 29:04 9:22
4 157 Craig Bailo South Lyon 41 29:10 9:24
5 187 Shannon Morrin Ypsilanti 31 31:03 10:00
6 189 Mike Beardslee Howell 49 31:19 10:05
7 199 Patrick Cross Milford 40 32:36 10:30
8 202 Michael Edwards Milford 48 32:49 10:34
9 206 Bruce Gilbert White Lake 55 33:25 10:46

FEMALE CLYDESDALES - DIVISION 1
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 165 Anne Garcia Ann Arbor 48 29:26 9:29

FEMALE CLYDESDALES - DIVISION 2
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 200 Patricia Martel Howell 43 32:38 10:31

FEMALE CLYDESDALES - DIVISION 3
Place O'All Name Town Ag 5krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 168 Marie Schroeder 51 29:35 9:32
2 194 Pamela Brennan Detroit 17 31:50 10:15
3 253 Tammy Adkins Ann Arbor 31 40:37 13:05
4 255 Julie Clapp Linden 30 41:32 13:23
5 267 Paula Steinker Bowling Green 52 47:36 15:20
6 275 Virginia Jakes Ann Arbor 56 53:27 17:13



******************* MALE OVERALL WINNER ***************************

Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 1 Tim Mocny 22 53:42 5:46

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************

Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 10 Sarah Plaxton Highland 34 58:38 6:18

******************** MALE MASTERS WINNER *******************************

Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 7 Doug Kurtis Livonia 50 57:41 6:12

******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************

Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 30 Nancy Cassel Northville 52 1:04:26 6:55

MALE AGE GROUP: 1 - 19
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 18 Jonathon Clayton 18 1:01:21 6:36

FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 53 Melissa Marks Ann Arbor 19 1:07:33 7:15
2 260 Natalie Smothers Davison 18 1:32:32 9:56
3 298 Jennifer Daly 18 1:39:29 10:41

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 50 Michael Ferryall Flint 22 1:07:09 7:13
2 164 Tomasz Zylinsko 21 1:19:59 8:36
3 212 Aaron O'neill 23 1:26:10 9:15
4 248 Benjamin Doerr 21 1:30:34 9:44

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 123 Dorothy Nasir Ypsilanti 23 1:17:19 8:18
2 247 Michelle Magat 21 1:30:33 9:44
3 249 Sheri Darrah Royal Oak 24 1:30:56 9:46
4 299 Tara Rhyndress Davison 22 1:39:55 10:44

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 5 Dj Naylor 25 56:15 6:03
2 6 Eric Seifert Royal Oak 29 57:11 6:09
3 17 Rainer Ruf 28 1:01:20 6:35
4 23 Jeremy Hartwell 25 1:03:15 6:48
5 40 Karsten Koehler Ypsilanti 28 1:05:48 7:04
6 46 Ryan Hershberger Eville 27 1:06:39 7:10
7 48 Bernhard Schoenlinner 29 1:06:57 7:12
8 54 Benjamin Montgomery Ann Arbor 25 1:07:37 7:16
9 55 Kris Samaddar Plymouth 29 1:07:39 7:16
10 72 Kristofer Forsyth Canton 26 1:10:31 7:35
11 94 Brian Vanairsdale Westland 25 1:12:51 7:50
12 124 Jean-Paul Chaine Ann Arbor 28 1:17:43 8:21
13 250 Matthew Darrah Royal Oak 25 1:30:57 9:46
14 312 Phillip Maguire Royal Oak 27 1:44:09 11:11

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 31 Lisa Oleksak 27 1:04:43 6:57
2 45 Amy Shirk 27 1:06:16 7:07
3 62 Kristen Samaddar Plymouth 27 1:08:40 7:23
4 79 Dorit Hammerling Ann Arbor 28 1:11:20 7:40
5 83 Joy Strawser Ypsilanti 29 1:11:29 7:41
6 144 Juli Bergman Ann Arbor 29 1:18:47 8:28
7 162 Ericka Lambert Washington 27 1:19:47 8:34
8 189 Nora Ruttinger Gross Pt Frms 27 1:22:34 8:52
9 232 Sarah Cookinham Ann Arbor 27 1:28:05 9:28
10 273 Michelle Mitchell Linden 28 1:34:33 10:09
11 279 Lisa Del Vecchio 27 1:35:10 10:13
12 311 Sarah Mahaffy Royal Oak 27 1:44:09 11:11
13 331 Lori Hahn 26 2:03:55 13:18

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 29 Jorge Barrios Royal Oak 31 1:04:10 6:54
2 33 Grant Mcfadyen Ann Arbor 33 1:05:02 6:59
3 47 Everett Mayes Maybee 31 1:06:56 7:11
4 88 Michael Pionk 33 1:11:48 7:43
5 90 Jay Gromaski Goodrich 31 1:12:01 7:44
6 93 Kevin Devries 34 1:12:38 7:48
7 99 Russell Becker Land 32 1:13:18 7:52
8 100 Frederick Thompson 31 1:13:20 7:53
9 122 Ata Ciechanowski Ypsilanti 32 1:17:06 8:17
10 143 Torrey Bergman Ann Arbor 31 1:18:46 8:28
11 216 Chris Savedge Ferndale 34 1:26:24 9:17
12 287 Donald Whiting Shelby Twp. 30 1:36:35 10:22

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 63 Cynthia Hamkins West Bloomfield 32 1:08:48 7:23
2 113 Amy Steele Whitmore Lake 33 1:15:15 8:05
3 116 Glanna Antworthlete 33 1:15:35 8:07
4 127 Mary Gallagher Ann Arbor 33 1:17:52 8:22
5 132 Michele Wujcik 33 1:18:17 8:25
6 174 Suzanne Paisley Ann Arbor 34 1:20:59 8:42
7 202 Jacqueline Kott Royal Oak 31 1:24:42 9:06
8 218 Jodie Devries 32 1:26:37 9:18
9 228 Angie Fisher Brighton 34 1:27:33 9:24
10 235 Suzanne Dyer Canton 32 1:28:44 9:32
11 252 Tricia Stehle Shelby Twp. 30 1:31:14 9:48
12 259 Tammy Hassan Milford 33 1:32:31 9:56
13 266 Rita Lauer Fenton 33 1:33:34 10:03
14 275 Clare Willett Novi 31 1:34:44 10:10
15 283 Lydia Ferrell-Morin 34 1:35:49 10:17
16 286 Joan Miller Swartz Creek 34 1:36:03 10:19
17 320 Lynne Hendrickson Ann Arbor 32 1:48:23 11:38
18 333 Karen Ostad Grand Blanc 34 2:27:58 15:53

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 2 John Walter 38 54:26 5:51
2 3 Mika Lavaque-Manty Ann Arbor 36 55:54 6:00
3 4 Bent Andersen Ann Arbor 39 56:06 6:02
4 24 Dan Laforge Hartland 38 1:03:17 6:48
5 25 Doug Klingensmith Milford 36 1:03:39 6:50
6 35 Mamoru Yamada Ann Arbor 35 1:05:24 7:02
7 37 Tim Gallagher 37 1:05:41 7:03
8 44 Jeff Robertson Clarkston 38 1:06:13 7:07
9 49 Andreas Kress Westland 35 1:07:08 7:13
10 56 Mike Strzyzewski 37 1:07:41 7:16
11 77 Jorgen De Haan Ann Arbor 39 1:11:02 7:38
12 86 David Head Saline 39 1:11:32 7:41
13 89 Paul Smith Milan 38 1:11:48 7:43
14 95 James Toth 35 1:12:59 7:50
15 146 Keith Garbutt Ann Arbor 39 1:18:57 8:29
16 172 William Norman Clarkston 36 1:20:49 8:41
17 183 Andreas Trost Plymouth 35 1:21:46 8:47
18 203 Christopher Fenton Ghton 38 1:24:44 9:06
19 204 James Ostad Grand Blanc 36 1:24:49 9:07
20 227 Steve Schultz 38 1:27:31 9:24
21 258 Alan Coloske Milford 36 1:32:31 9:56
22 264 Sean Leavey Ann Arbor 36 1:33:12 10:01
23 292 Robby Gifford 38 1:38:31 10:35
24 324 Greg Marcola Kingston 36 1:51:30 11:58

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 32 Krys Brish Milford 39 1:04:58 6:59
2 52 Michelle Groechel Farmington Hills 39 1:07:28 7:15
3 81 Marie Campbell Dexter 39 1:11:26 7:40
4 121 Jayng Service 35 1:16:54 8:16
5 135 Elizabeth Dorda Ypsilanti 35 1:18:24 8:25
6 136 Christine Dager Ypsilanti 37 1:18:26 8:25
7 176 Suzanne Morris 36 1:21:13 8:43
8 185 Sandra Wankel Ann Arbor 35 1:22:04 8:49
9 200 Nancy Reppenhagen Livonia 38 1:24:15 9:03
10 219 Cindy Lewis Attica 36 1:26:38 9:18
11 229 Diane Mccarthy 37 1:27:49 9:26
12 239 Danette Betts Milford 38 1:29:15 9:35
13 265 Kelly Tucker Clarkston 37 1:33:20 10:01
14 293 Tiffany Loeding Rochester Hills 35 1:38:50 10:37
15 295 Sharon Coral South Lyon 39 1:39:24 10:40
16 308 Karin Patterson Plymouth 37 1:43:18 11:06
17 316 Vicky Vulaj Milford 36 1:45:14 11:18

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 27 Uli Duffner Ann Arbor 40 1:03:47 6:51
2 36 Ioan Froman Dearborn 41 1:05:32 7:02
3 38 Alan Caldwell Ann Arbor 44 1:05:44 7:04
4 39 Roy Pearsall Highland 41 1:05:47 7:04
5 41 Dino Lekas Ann Arbor, 40 1:05:54 7:05
6 57 Franz Neumeyer Oxford 42 1:07:41 7:16
7 73 Evan Morrison Ann Arbor 44 1:10:33 7:35
8 78 Kenneth Castle Ypsilanti 44 1:11:03 7:38
9 85 Carl Haske Ann Arbor 43 1:11:31 7:41
10 96 Mark Rohloff Berkley 41 1:12:59 7:50
11 107 Michael Moran Franklin 42 1:14:02 7:57
12 108 Randy Dolata Linden 43 1:14:16 7:59
13 109 Denny Lowe Farmington Hills 43 1:14:20 7:59
14 111 Brian Moore 43 1:14:29 8:00
15 114 Ronald Brown Farmington Hills 41 1:15:17 8:05
16 130 Jeff Thomas White Lake 42 1:18:03 8:23
17 133 Alan Wermer 43 1:18:20 8:25
18 141 John Krok South Lyon 43 1:18:42 8:27
19 151 Jeffery Oshnock Dearborn 42 1:19:05 8:30
20 161 David Hurst Ann Arbor 42 1:19:46 8:34
21 165 Robert Roy Warren 41 1:20:00 8:36
22 167 David Schilke Livonia 41 1:20:03 8:36
23 168 Joe Brennan Toledo 41 1:20:10 8:37
24 179 Dan Rajkovich South Lyon 40 1:21:40 8:46
25 190 Raymond Yee Birmingham 44 1:22:40 8:53
26 198 Alan Simons West Bloomfield 42 1:24:10 9:02
27 277 Michael Krivitsky West Bloomfield 42 1:34:59 10:12
28 285 Andrew Griffin Flint 44 1:35:59 10:19
29 325 Alec Gillis Howll 44 1:51:40 11:59

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 153 Elly Truran Milford 41 1:19:16 8:31
2 166 Paula Horne Flushing 43 1:20:01 8:36
3 180 Mary Hansen Fenton 43 1:21:42 8:47
4 182 Sharon Labelle-Dzierwa 42 1:21:46 8:47
5 187 Debbie Ratliff Brighton 44 1:22:19 8:50
6 207 Patricia Gerrish Hazel Park 41 1:25:00 9:08
7 222 Liz Bailey Milford 41 1:27:13 9:22
8 253 Linda Nurmi Novi 41 1:31:48 9:52
9 272 Beth Ancona Union Lake 43 1:34:19 10:08
10 280 Judy Sproat White Lake 40 1:35:19 10:14
11 290 Mary Wolynski Milford 40 1:37:32 10:28
12 309 Joan Dudek Bloomfield Hills 43 1:43:18 11:06
13 314 Mary Amann Canton 43 1:44:59 11:16
14 315 Nan Socie Canton 43 1:45:02 11:17

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 8 John Tarkowski Garden City 49 57:57 6:14
2 9 Wally Barnowski Royal Oak 47 58:13 6:15
3 12 Greg Giltrow Ann Arbor 46 58:55 6:20
4 13 Craig North Ann Arbor 46 59:50 6:26
5 14 George Wynarsky Ann Arbor 47 1:00:16 6:28
6 20 Jeff Barnett Ann Arbor 47 1:01:57 6:39
7 26 James Scholl Lansing 49 1:03:40 6:50
8 43 Mark Supiano Ann Arbor 45 1:06:07 7:06
9 51 Daniel Macglashing Novi 45 1:07:21 7:14
10 66 Eduardo Matsuo Ann Arbor 49 1:09:14 7:26
11 75 Thomas Gross Livonia 45 1:10:44 7:36
12 82 Ed Pelic Northville 47 1:11:28 7:41
13 84 Walter Sanders Detroit 47 1:11:30 7:41
14 92 Peter Buccos Marysville 45 1:12:30 7:47
15 98 John Bodley Ann Arbor 47 1:13:16 7:52
16 105 Ron Emaus Ann Arbor 49 1:13:37 7:54
17 126 Bernard Oginski Troy 47 1:17:51 8:22
18 128 Phillip Poore Clinton Township 49 1:17:53 8:22
19 134 Matthew Deagostino Highland 47 1:18:21 8:25
20 147 Lance Dicaire Flint 48 1:18:59 8:29
21 169 Glenn Legacki Farmington Hills 49 1:20:23 8:38
22 171 Jack Riley Canton 49 1:20:42 8:40
23 220 Gregory Campbell Ann Arbor 48 1:26:44 9:19
24 230 Olivier Lecerf 45 1:27:55 9:27
25 233 Charles Birmingham 47 1:28:32 9:31
26 251 Alan Whitehead Novi 49 1:31:01 9:47
27 262 Scott Franklin Ann Arbor 48 1:33:04 10:00
28 269 Douglas Dormer Ann Arbor 47 1:33:49 10:05
29 278 Rick Siegel W Bloomfield 49 1:35:01 10:12
30 302 Jim Martin 47 1:41:23 10:53

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 97 Sandy Schubert Highland 45 1:13:00 7:51
2 119 Melinda Chee Ann Arbor 49 1:15:56 8:09
3 129 Annie Harloff Ann Arbor 45 1:17:55 8:22
4 150 Janine Gillow Livonia 45 1:19:03 8:29
5 152 Terese Grondin 49 1:19:15 8:31
6 175 Valarie Settle Milford 45 1:21:10 8:43
7 181 Christine Burger Highland 47 1:21:43 8:47
8 195 Darcy Noss Brighton 48 1:23:53 9:01
9 208 Shelly Bell Ann Arbor 49 1:25:01 9:08
10 214 Terri O'rourke Perrysburg 45 1:26:21 9:16
11 217 Debra Tucker Northville 45 1:26:36 9:18
12 224 Melody Reifel Chelsea 45 1:27:28 9:24
13 261 Mary Ann Chupa Wixom 47 1:32:42 9:57
14 268 Ann Farless 48 1:33:46 10:04
15 270 Lana Quisenberry Ortonville 45 1:34:16 10:07
16 281 Marianne Maher Grosse Pointe 45 1:35:23 10:15
17 284 Carol Switalski Grosse Pointe 48 1:35:51 10:18
18 289 Teri Prince West Bloomfield 46 1:37:23 10:27
19 300 Joe Quisenberry Ortonville 47 1:39:56 10:44
20 301 Diane Davis Milford 49 1:40:52 10:50
21 304 Dee Dershem 49 1:41:30 10:54
22 306 Dawn King Davisburg 46 1:42:29 11:00
23 332 Roslyn Turner Southfield 46 2:12:44 14:15

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 15 David Vanker Birmingham 52 1:00:56 6:33
2 19 David Crary Ann Arbor 51 1:01:33 6:37
3 21 David Luckhardt Ypsilanti 51 1:02:04 6:40
4 34 Michael Hagerty Hamburg 50 1:05:09 7:00
5 67 John M Ekin Royal Oak 54 1:09:17 7:27
6 68 James O'brien Troy 50 1:09:19 7:27
7 69 Brad Borgeson Brighton 51 1:09:33 7:28
8 70 Daniel Ware Mason 50 1:09:51 7:30
9 91 Cornell Osier Canton 52 1:12:04 7:45
10 112 Paul Garko 54 1:14:33 8:01
11 117 Fred Moore Holt 53 1:15:41 8:08
12 120 William Garrity Ann Arbor 54 1:16:20 8:12
13 142 Ernest Ku Ann Arbor 52 1:18:45 8:28
14 149 Tim Donovan Haslett 52 1:19:01 8:29
15 157 Grant Ruttinger Gross Pt Frms 51 1:19:29 8:32
16 158 Tom Flanagan Livonia 50 1:19:33 8:33
17 159 Mark Couzens Auburn Hills 53 1:19:43 8:34
18 163 Raymond Mote Redford 54 1:19:58 8:35
19 177 Michael Cunningham Fenton 54 1:21:33 8:46
20 211 Gene O'neill 51 1:26:10 9:15
21 221 Tom Werner Chelsea 50 1:26:51 9:20
22 231 Brad Grassmick 50 1:27:56 9:27
23 241 Thomas Bopp Royal Oak 51 1:29:30 9:37
24 254 Peter Holbach Oxford 52 1:31:49 9:52
25 274 Myles Davis Milford 52 1:34:41 10:10
26 317 William Short Howell 53 1:45:33 11:20
27 327 Tom Cameron / 54 1:56:35 12:31
28 329 Joe Kingsbury Fenton 50 1:59:04 12:47

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 76 Maggy Zidar Pontiac 52 1:10:44 7:36
2 148 Bonnie Arlt 51 1:19:00 8:29
3 155 Cecilia Brzys South Lyon 53 1:19:23 8:32
4 184 Lynn Driver Ann Arbor 51 1:22:04 8:49
5 209 Kathy Poore/ Clinton Township 53 1:25:02 9:08
6 256 Christine Redmond Southfield 54 1:32:09 9:54
7 321 Peggy Hall Brighton 50 1:49:04 11:43

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 16 James Carlton White Lake 59 1:01:09 6:34
2 59 Lloyd Hartwell 55 1:08:10 7:19
3 61 Jim Kruse Port Huron 59 1:08:32 7:22
4 74 Greg Knoff Shelby Twp. 56 1:10:34 7:35
5 80 Jerome Mittman Northville 57 1:11:20 7:40
6 106 Rick Warner Sterling Heights 55 1:13:46 7:55
7 154 Bill Snyder Grosse Pointe 58 1:19:17 8:31
8 156 Callie Risner 57 1:19:25 8:32
9 160 William Thompson Highland 59 1:19:45 8:34
10 170 Bob Kruse Warren 59 1:20:34 8:39
11 188 Mano Jagasia Brighton 57 1:22:25 8:51
12 191 Wildcat Drew Redford Twp. 55 1:23:27 8:58
13 192 Larry Huff 57 1:23:27 8:58
14 194 Bill Gosline Toledo 58 1:23:51 9:00
15 223 Jerry Ross Livonia 58 1:27:24 9:23
16 225 Bill Hill Grosse Ile 56 1:27:28 9:24
17 234 Tim Klinkhamer Birmingham 56 1:28:34 9:31
18 238 Ralph Mezel Brghton 57 1:28:53 9:33
19 244 Eric Malloy West Bloomfield 59 1:29:59 9:40
20 255 Robert Spaly Ann Arbor 59 1:31:56 9:52
21 257 Mark Sebald Grand Ledge 59 1:32:28 9:56
22 263 Czeslaw Kuprianowicz 56 1:33:11 10:00
23 282 Delno Malzahn 55 1:35:42 10:17
24 303 Pedro Solano Allen Park 58 1:41:26 10:54
25 322 Cas Bialecki Milford 57 1:49:41 11:47
26 330 Larry Ostroski 58 2:03:54 13:18

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 131 Nina Bovio Ann Arbor 56 1:18:07 8:23
2 213 Dale Magee Ann Arbor 59 1:26:19 9:16
3 291 Addie Schneiderhan Grand Blanc 59 1:38:16 10:33
4 296 Mary Steinhauser La Salle 57 1:39:25 10:41

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 11 Doug Goodhue Highland 60 58:42 6:18
2 103 Gerald Spiewak St Clair Shores 60 1:13:31 7:54
3 267 Paul Cartman Ann Arbor 61 1:33:35 10:03
4 288 Cyril Steinhauser La Salle 60 1:37:02 10:25
5 319 Gilbert Schmidt Grand Ledge 60 1:46:18 11:25

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 318 Dagnija Schmidt Grand Ledge 61 1:46:17 11:25

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 64 Jim Matherley 66 1:08:54 7:24
2 186 Doug Harger 68 1:22:14 8:50
3 201 Richard Wiedmayer Ann Arbor 65 1:24:20 9:04
4 215 Darrell Mckee Harrison Twp 68 1:26:23 9:17
5 305 Stanley Mersino Kingston 67 1:41:46 10:56

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 139 John Kolmetz 73 1:18:37 8:27
2 236 Hugh Sweeney Novi 71 1:28:45 9:32
3 237 Bob Ranta South Lyon 70 1:28:52 9:33
4 310 Joseph Yurich Wayne 74 1:43:58 11:10
5 328 Joe Thornburg Troy 85 1:57:38 12:38

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====

MALE CLYDESDALES - DIVISION 1
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 22 Scott Mccamish Ypsilanti 33 1:02:18 6:42
2 65 Matt Burchart 39 1:09:04 7:25
3 110 Jason Walewski Walled Lake 31 1:14:28 8:00
4 140 Gary Gillow Livonia 48 1:18:39 8:27
5 178 Tim Jones 50 1:21:37 8:46
6 307 Douglas Carson Pinckney 46 1:43:09 11:05

MALE CLYDESDALES - DIVISION 2
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 58 Barry Dehlin 31 1:08:06 7:19
2 101 David Zurek Novi 44 1:13:29 7:54
3 115 Philip Beebee East Lansing 48 1:15:30 8:07
4 138 Joe Hilliard Wolverine Lake 34 1:18:35 8:26
5 193 Larry Kaiser Dexter 50 1:23:47 9:00
6 226 Patrick Bidigare Dexter 33 1:27:30 9:24
7 313 Henry Brown Ann Arbor 39 1:44:57 11:16

MALE CLYDESDALES - DIVISION 3
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 28 Welden Vance Toledo 30 1:03:52 6:52
2 42 Daniel Clapp Linden 31 1:06:01 7:06
3 71 Laurent Fournier Ann Arbor 29 1:10:14 7:33
4 102 Jon Austin 44 1:13:29 7:54
5 145 Mark Forsthoefel Northville Townsh 47 1:18:50 8:28
6 173 Patrick Brennan Lincoln Park 50 1:20:56 8:42
7 196 Aldo Dekovich Livonia 52 1:23:57 9:01
8 197 Chris Steele 45 1:24:05 9:02
9 240 Donald Paquette Farmington Hills 44 1:29:21 9:36
10 276 Timothy Mccormick Ann Arbor 39 1:34:57 10:12
11 323 Jeff Fowler Allen Park 35 1:50:13 11:50

MALE CLYDESDALES - DIVISION 4
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 87 Bob Muiter Farmington Hills 50 1:11:48 7:43
2 104 Tom Seyfried Ann Arbor 42 1:13:35 7:54
3 118 Nick Lachapelle Dearborn 23 1:15:49 8:09
4 125 Raymond Nester Howell 50 1:17:47 8:21
5 137 Rick Kelly Westland 33 1:18:29 8:26
6 199 John Rotko 46 1:24:12 9:03
7 205 Terry Woychowski Commerce 46 1:24:51 9:07
8 210 Russ Gentner 45 1:25:23 9:10
9 245 Dan Waldon Southfield 47 1:30:06 9:41
10 246 Dan Flis Livonia 35 1:30:32 9:43
11 294 Brian Corrigan Ann Arbor 37 1:39:10 10:39
12 326 Kevin Pelto Livonia 47 1:54:06 12:15

FEMALE CLYDESDALES - DIVISION 1
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 60 Ann Remmers Ann Arbor 40 1:08:18 7:20
2 206 Tina Chavez Chelsea 40 1:24:54 9:07

FEMALE CLYDESDALES - DIVISION 2
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 243 Judy Carmein Ann Arbor 42 1:29:42 9:38
2 297 Marleen Glasser Saline 50 1:39:28 10:41

FEMALE CLYDESDALES - DIVISION 3
Place O'All Name Town Ag 15krun Pace
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 242 Denise Thomas W. Bloomfield 40 1:29:38 9:38
2 271 Dawn White 44 1:34:18 10:08

Milford, MI
Provided By Gault Race Management