18th Annual Chesaning Invite

back to results

Sep. 16, 2002

18th Annual Chesaning Invite
Showboat Park, MI


ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ SCORES ³
³ 1. Hemlock 58 9. Valley Lutheran 245 ³
³ 2. Shepherd 89 10. Michigan Lutheran Seminary 249 ³
³ 3. Bath 98 11. Swan Valley 265 ³
³ 4. St. Louis 140 12. Durand 272 ³
³ 5. Lake Fenton 142 13. Perry 337 ³
³ 6. Laingsburg 142 14. Birch Run 362 ³
³ 7. Frankenmuth 200 15. Fulton 439 ³
³ 8. Vassar 228 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

MEN'S Division I Boys

INDIVIDUAL RESULTS
FIN NAME TEAM RESULTS PTS FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Steve Czymbor HEMLOCK 51 16:22.0 1 55. Chris Bailey LAKEFNTN 57 20:06.0 54
2. Nick Puchacz HEMLOCK 56 16:50.0 2 56. Jesse Chillik LAKEFNTN 60 20:09.0 P
3. Liam Boylan Pett BATH 106 16:56.0 3 57. Josh Jades STL 89 20:11.0 P
4. Paul Lange LAINGSBG 75 17:03.0 4 58. Josh Arciniega SWNVALLY 43 20:12.0 57
5. Joe Heine STL 88 17:25.0 5 59. Nick VanRysseghem LAKEFNTN 62 20:13.0 P
6. Marshall Milbrath MLS 96 17:31.0 6 60. Mike McCormick BATH 108 20:14.0 P
7. Ben Schmandt VASSAR 42 17:36.0 7 61. Brett Puffpaff BATH 109 20:15.0 P
8. Alex Beaulieu LAKEFNTN 59 17:44.0 8 62. Scott Salesky MLS 98 20:16.0 61
9. Chris Stoddard BATH 110 17:48.0 9 63. Jon Keinath VLLYLUTH 81 20:18.0 62
10. Ryan Perlberg VLLYLUTH 82 17:51.0 10 64. Joe Fetcenko MLS 93 20:19.0 63
11. Ryan Hackett SHEPHERD 9 17:52.0 11 65. David Bush BIRRUN 22 20:21.0 64
12. Tony Gepford SHEPHERD 8 17:54.0 12 66. Brian Herbolsmeimer VLLYLUTH 80 20:22.0 65
13. Craig Madaleno HEMLOCK 55 17:55.0 13 67. Alex Satonia FRANMUTH 33 20:24.0 66
14. Jarrod Bailey LAKEFNTN 58 17:56.0 14 68. Jake VanKampen LAINGSBG 77 20:25.0 P
15. Joe Zick DUR 7 18:02.0 15 69. Jim Fulger BIRRUN 23 20:26.0 68
16. Josh Jerome SHEPHERD 12 18:03.0 16 70. Craig Merchant BIRRUN 26 20:27.0 69
17. Joe Frost HEMLOCK 53 18:04.0 17 71. Zack Bagalay LAINGSBG 71 20:31.0 P
18. Aaron Schian FRANMUTH 34 18:08.0 18 72. Paul Andrusiak STC 64 20:38.0 -
19. Dave Zeeb BATH 112 18:13.0 19 73. Bob Somers FULTON 118 20:42.0 71
20. Brett Domeyer BATH 107 18:17.0 20 74. Kyle Bowler STC 66 20:45.0 -
21. Bob Palmer VASSAR 38 18:20.0 21 75. Ben Garno BIRRUN 25 20:47.0 72
22. Cody Snyder FRANMUTH 35 18:22.0 22 76. Helge Neuenhuesges PERRY 15 20:53.0 73
23. Ben Bailey STL 85 18:27.0 23 77. Yuya Toyama SWNVALLY 49 20:56.0 74
24. Paden Stalter SHEPHERD 14 18:28.0 24 78. Kirk Williams VLLYLUTH 84 21:00.0 75
25. Brent Drown HEMLOCK 52 18:29.0 25 79. Tom Kinney DUR 1 21:07.0 76
26. Chanse Hungerford SHEPHERD 11 18:42.0 26 80. Brett Rosencrants VASSAR 40 21:09.0 77
27. Adam Beyersdorf HEMLOCK 50 18:45.0 P 81. Mike Svarc DUR 5 21:21.0 78
28. Gary Grove LAINGSBG 73 18:47.0 28 82. Justin Dond VASSAR 36 21:22.0 79
29. Eric Hartker SHEPHERD 10 18:48.0 P 83. Curt Coffey PERRY 16 21:23.0 80
30. Derek Vowell LAKEFNTN 63 18:49.0 30 84. Frank Knickerbocker VASSAR 37 21:26.0 P
31. Steven Genther LAINGSBG 72 18:57.0 31 85. Ben Hoff MLS 94 21:31.0 82
32. Matt Gutierrez STL 87 18:58.0 32 86. Andrew Dodson FRANMUTH 30 21:37.0 P
33. Mike Haiderer VLLYLUTH 79 18:59.0 33 87. Loren Milbrath MLS 95 21:50.0 P
34. Kale Showalter SHEPHERD 13 19:03.0 P 88. Phil Colley FULTON 114 21:51.0 85
35. Andy Diaz STL 86 19:04.0 35 89. Justin Emeott SWNVALLY 45 21:52.0 P
36. Kyle Chillik LAKEFNTN 61 19:05.0 36 90. Sam Bishop FULTON 113 21:53.0 87
37. Nathaniel Ehlers MLS 92 19:06.0 37 91. Wes Muntz VASSAR 41 22:00.0 P
38. Mike Guiliani LAINGSBG 74 19:06.1 38 92. John Fulger BIRRUN 24 22:08.0 89
39. Kiel Darling SWNVALLY 44 19:19.0 39 93. Joe Orr DUR 4 22:10.0 P
40. Brian Potocki PERRY 18 19:22.0 40 94. Sam Pappenfuss MLS 97 22:42.0 P
41. Mark McEwan LAINGSBG 76 19:28.0 41 95. Andrew Eldridge VLLYLUTH 78 23:00.0 P
42. Andrew Henne HEMLOCK 54 19:28.3 P 96. Adam Wicker PERRY 21 23:03.0 93
43. Noel Ortega SWNVALLY 47 19:33.0 43 97. Mark Tolfree MERRILL 99 23:04.0 -
44. Don Sebert VASSAR 39 19:36.0 44 98. Josh White DUR 6 23:12.0 P
45. Pat Stanglewicz STL 91 19:38.0 45 99. Jon Potocki PERRY 19 23:39.0 P
46. Tony Sanchez FRANMUTH 32 19:40.0 46 100. Mike Merritt FULTON 116 24:38.0 96
47. Devin Tarrant BATH 111 19:42.0 47 101. Jon Nienaber BIRRUN 28 24:45.0 P
48. David Alsgaard FRANMUTH 29 19:45.0 48 102. Corey Tippey BIRRUN 27 25:21.0 P
49. Trevor Seva STL 90 19:46.0 P 103. Brandon Potter PERRY 20 25:22.0 P
50. Marty Slominski STC 70 19:48.0 - 104. Will King FULTON 115 27:14.0 100
51. Jesse Mikan DUR 2 19:50.0 50 105. Nic Wiseman FULTON 119 27:31.0 P
52. Luke McAlister PERRY 17 19:51.0 51
53. Alan Murphy SWNVALLY 46 19:52.0 52
54. Joe Mikan DUR 3 19:53.0 53




ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ SCORES ³
³ 1. Bath 60 9. Valley Lutheran 236 ³
³ 2. Swan Valley 84 10. Hemlock 253 ³
³ 3. Shepherd 128 11. Michigan Lutheran Seminary 293 ³
³ 4. Perry 130 12. Birch Run 316 ³
³ 5. Frankenmuth 133 13. Vassar 321 ³
³ 6. Lake Fenton 146 14. Durand 349 ³
³ 7. Laingsburg 176 15. Fulton 407 ³
³ 8. St. Louis 181 16. St. Charles 456 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

WOMEN'S Division I Girls

INDIVIDUAL RESULTS
FIN NAME TEAM RESULTS PTS FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Katie Forsyth BATH 108 19:48.5 1 54. Lauren Massa HEMLOCK 53 24:47.4 54
2. Samantha Lanning PERRY 18 20:36.3 2 55. Charlotte Eichman LAKEFNTN 59 24:47.6 P
3. Jesse Lord-Wilder PERRY 19 20:49.4 3 56. Stephanie Rhynard BATH 110 24:56.9 P
4. Jenelle Keinath VLLYLUTH 79 21:20.5 4 57. Veronica Flores FULTON 114 25:01.1 57
5. Julie Johnson LAINGSBG 76 21:30.4 5 58. Anna Tschetter SHEPHERD 13 25:04.0 P
6. Danielle Arciniega SWNVALLY 43 21:43.1 6 59. Crystal Crenshaw PERRY 15 25:08.1 P
7. Leah Tarrant BATH 111 21:49.8 7 60. Stefani Strange LAINGSBG 77 25:09.9 60
8. Tara Palmreuter FRANMUTH 33 21:51.5 8 61. Kristina Phillips LAKEFNTN 58 25:12.1 P
9. Barbie Balasko LAKEFNTN 57 22:01.0 9 62. Brittany Anguiano STL 85 25:13.8 62
10. Jenna Kuehnlein STL 87 22:04.8 10 63. Kalley Jordan DUR 2 25:17.8 63
11. Erica Ziel SWNVALLY 49 22:06.1 11 64. Jenny Harpst BIRRUN 25 25:29.1 64
12. Chandra Maas SHEPHERD 11 22:16.8 12 65. Annette Pretzer MLS 97 25:43.5 65
13. Alexa Uygur FRANMUTH 35 22:28.3 13 66. Kristy Petrold VLLYLUTH 80 25:52.6 66
14. Libby Robinson SWNVALLY 47 22:29.9 14 67. Michelle Cassidy LAINGSBG 73 26:14.5 67
15. Seanna Wineyar BATH 112 22:30.4 15 68. Chrissy Peters VASSAR 40 26:24.9 68
16. Hillary Halfman SHEPHERD 10 22:30.7 16 69. Ashley Peobody PERRY 16 26:33.0 P
17. Emily McCormick BATH 109 22:33.1 17 70. Sarah Nunn MERRILL 102 26:51.7 -
18. Lynn Williams LAKEFNTN 63 22:33.5 18 71. Heather Wuobio VLLYLUTH 84 27:08.3 70
19. Allison Wallace SHEPHERD 14 22:43.0 19 72. Christin Rose VLLYLUTH 82 27:08.6 71
20. Carrie Badgley BATH 106 22:44.3 20 73. Olivia Genther LAINGSBG 75 27:12.0 P
21. Kelly Carbary LAINGSBG 72 22:49.7 21 74. Denise Elowsky MLS 93 27:17.2 73
22. Kelli Whalen PERRY 21 22:51.2 22 75. Anna Horneber MLS 94 27:30.4 74
23. Sam Fugate LAINGSBG 74 22:53.5 23 76. Michelle Bartholomew SHEPHERD 8 27:36.6 P
24. Leigh Donnelly VASSAR 36 22:54.5 24 77. Molly Steere STL 90 27:39.2 P
25. Stephanie Petrold VLLYLUTH 81 22:55.7 25 78. Emily Thiel MLS 98 27:39.5 P
26. Kallee Wreggelsworh SWNVALLY 48 22:58.1 26 79. Amanda Ingle HEMLOCK 51 27:46.0 78
27. Kelly Jones SWNVALLY 46 22:58.9 27 80. Michelle Yankee DUR 6 28:05.6 79
28. Sia Karabina LAKEFNTN 60 23:07.9 28 81. Ana Ziembo DUR 7 28:21.4 80
29. Mallorie Liebrock HEMLOCK 52 23:08.0 29 82. Katy Andrusiak STC 64 28:27.8 81
30. Kasey Bucher SWNVALLY 44 23:08.2 P 83. Neysa May DUR 4 28:34.2 82
31. Sara Grasel FRANMUTH 30 23:25.8 31 84. Meghan Kuehnlein STL 91 28:58.1 P
32. Annie Hanna BIRRUN 24 23:37.0 32 85. Amanda Saunders STC 69 30:04.8 84
33. Deana Hoyt STL 86 23:42.0 33 86. Donnalee Rossman FULTON 116 30:07.8 85
34. Jodi Starks SHEPHERD 12 23:45.0 34 87. Danielle Winsor FULTON 118 30:17.1 86
35. Heather Porter STL 88 23:58.0 35 88. Rachel Fries MERRILL 101 31:24.2 -
36. Lena Bendall BATH 107 24:01.9 P 89. Lisa Barnes BIRRUN 22 32:23.5 87
37. Michelle Mahoney FRANMUTH 31 24:02.7 37 90. Kristi Fink DUR 1 32:23.7 P
38. Nicole Napalitano LAKEFNTN 61 24:04.4 38 91. Leslie Redman FULTON 115 33:20.4 89
39. Laura Backus MLS 92 24:09.0 39 92. Lyndsey Winsor FULTON 119 33:42.9 90
40. Chelsea McCann BIRRUN 28 24:11.9 40 93. Katie Sherman MERRILL 105 33:53.1 -
41. Heather Richardson STL 89 24:15.5 41 94. Rachel Pelton MERRILL 103 33:55.5 -
42. Kayla Loeffler MLS 95 24:17.8 42 95. Hope Huizar VASSAR 38 35:19.1 91
43. Megan Massa HEMLOCK 54 24:18.1 43 96. Karen Kennard VASSAR 39 35:19.3 92
44. Megan Maurer FRANMUTH 32 24:19.3 44 97. Tammy Maher BIRRUN 27 35:43.2 93
45. Monica Jordan DUR 3 24:35.6 45 98. Mary Best STC 65 35:43.6 94
46. Jaimie Doud VASSAR 37 24:37.9 46 99. Lisa Flickenger BIRRUN 23 35:49.8 P
47. Jade Campbell SHEPHERD 9 24:39.6 47 100. Kim Horn BIRRUN 26 36:39.5 P
48. Sarah Korman FRANMUTH 34 24:40.1 P 101. Meredith Milbrath MLS 96 37:04.8 P
49. Megan Gleesing HEMLOCK 50 24:40.4 49 102. Katie Madden STC 66 38:54.8 98
50. Jazell Gorman FRANMUTH 29 24:41.5 P 103. Kelly McInerny STC 67 39:07.1 99
51. Natalie Haga PERRY 17 24:41.7 51
52. Liz Tompkins PERRY 20 24:42.5 52
53. Elicia Peters LAKEFNTN 62 24:46.4 53




ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ SCORES ³
³ 1. Ann Arbor Huron 31 9. Mt. Pleasant 235 ³
³ 2. Hartland 113 10. Kearsley 256 ³
³ 3. Flushing 121 11. Chesaning 267 ³
³ 4. Carman-Ainsworth 130 12. Owosso 281 ³
³ 5. Greenville 155 13. Clarkston 285 ³
³ 6. Bay City Western 175 14. Clio 322 ³
³ 7. St. Johns 180 15. Ortonville-Brandon 364 ³
³ 8. Heritage 201 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

MEN'S Division II Boys

INDIVIDUAL RESULTS
FIN NAME TEAM RESULTS PTS FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Frank Tinney AAHURON 125 16:35.9 1 58. Joel Zuehlke KEARSLEY 203 19:22.8 58
2. Scott Assenbacher HARTLAND 156 16:46.6 2 59. David Slentz GRNVLLE 182 19:23.0 59
3. Mike Hanlon AAHURON 123 16:53.6 3 60. Zak Silas FLUSHING 167 19:25.8 P
4. Adam Daoud AAHURON 120 17:17.7 4 61. Brent Keeler CLIO 213 19:26.9 61
5. Jeff Brooks FLUSHING 164 17:28.6 5 62. Mike Tithof CHES 223 19:28.0 62
6. Brian Keilen STJ 192 17:38.2 6 63. Josh Barlow HERITAGE 127 19:29.0 63
7. Lindsey Lalonde HERITAGE 132 17:48.3 7 64. Jon Hurst CAR-AINS 141 19:29.8 P
8. Ryan Donaghy GRNVLLE 178 17:51.2 8 65. Joe Fizell CAR-AINS 144 19:32.0 P
9. Phil Edwards FLUSHING 165 17:52.7 9 66. Darby Davila ARTHILL 136 19:32.5 -
10. Joe Kaczynski BCWESTRN 151 17:53.4 10 67. Tom Faussett GRNVLLE 181 19:35.1 P
11. Atul Gupta AAHURON 122 17:55.0 11 68. Steve Bills FLUSHING 163 19:35.4 P
12. Bilal Ghalib AAHURON 121 17:55.5 12 69. Eric Marter BCWESTRN 153 19:37.0 P
13. Ryan Keimer CLIO 215 17:56.0 13 70. Raymond Yanez ARTHILL 140 19:38.8 -
14. Ed Yaklin CHES 224 17:56.3 14 71. Tyler Merkel OWOSSO 172 19:39.3 69
15. Justin Gutierrez KEARSLEY 199 17:56.6 15 72. Brian Rossman ORTBRNDN 208 19:48.7 70
16. Nick Zendler CAR-AINS 147 17:57.3 16 73. James Sly KEARSLEY 202 19:50.0 71
17. Matt Crimm CAR-AINS 143 18:02.9 17 74. Kevin Blaesser HERITAGE 128 19:52.9 P
18. Mike Force OWOSSO 171 18:03.9 18 75. Drew DeKraker GRNVLLE 176 19:56.6 P
19. Dennis Malecki HARTLAND 160 18:06.2 19 76. Chris Nuccio ORTBRNDN 205 19:59.6 74
20. Jon Lenik HARTLAND 158 18:07.0 20 77. Brian Cousineau MTP 185 19:59.8 75
21. Jordan Smith OWOSSO 169 18:08.4 21 78. Steve Kurecka CHES 220 20:08.2 76
22. Austin Riker AAHURON 124 18:14.5 P 79. Josh Missitti KEARSLEY 201 20:10.6 77
23. Tyler Green HERITAGE 130 18:14.7 23 80. Joe Luplow HERITAGE 131 20:12.7 P
24. Alex Donaghy GRNVLLE 177 18:15.9 24 81. Josh Lawrence CLIO 216 20:16.9 79
25. Anthony Wolbert FLUSHING 168 18:18.1 25 82. Aaron Clark BCWESTRN 148 20:18.6 P
26. Grant Griffin CAR-AINS 145 18:18.3 26 83. Jason Eiseler OWOSSO 170 20:20.7 81
27. Barrington Dykes GRNVLLE 179 18:22.1 27 84. Brian Nicholas STJ 193 20:23.4 P
28. Mike Peterson CHES 222 18:22.7 28 85. Mark Jackson CLARKSTN 235 20:32.3 83
29. Jason Schmidt MTP 189 18:23.4 29 86. Jake Fiyak BRGPORT 231 20:34.5 -
30. Ron Green BCWESTRN 149 18:24.0 30 87. Ronnie Couch CLIO 211 20:41.6 84
31. Kevin Light HARTLAND 159 18:27.4 31 88. Jeff McGregor BRGPORT 226 20:42.2 -
32. Mike Callahan CAR-AINS 142 18:28.3 32 89. Steve Kandow CLIO 214 20:48.8 85
33. J.L. Ball MTP 184 18:31.3 33 90. Kyle Rascher ORTBRNDN 207 20:51.2 86
34. Shawn Kelly BCWESTRN 152 18:32.3 34 91. Matt Brown CHES 218 20:52.3 87
35. Mark Aikman KEARSLEY 197 18:34.6 35 92. Brad Rawe CLARKSTN 237 20:52.6 P
36. Brian Bills FLUSHING 162 18:36.4 36 93. Troy Hassel CLIO 212 20:53.2 P
37. Sean Wahlfeldt GRNVLLE 180 18:39.4 37 94. Curtis Christensen KEARSLEY 198 20:54.1 P
38. Chris Nobach STJ 194 18:40.2 38 95. Alex Solley ORTBRNDN 209 21:02.9 91
39. James Shobert CAR-AINS 146 18:42.2 39 96. Tyler Mohlman OWOSSO 173 21:08.7 92
40. Mitchell Hoffman STJ 191 18:44.5 40 97. Sam Shimek OWOSSO 174 21:13.1 P
41. Tom Correll HARTLAND 157 18:47.7 41 98. Brad Neuder STJ 196 21:20.7 P
42. Paul Merry HARTLAND 161 18:50.2 P 99. Jordan Tubbs CLARKSTN 234 21:28.9 P
43. Brad Lawrence ORTBRNDN 204 18:50.4 43 100. Jordan Lawrance CLIO 217 21:31.6 P
44. Andy Schafer STJ 195 18:54.5 44 101. Chase Pittsley MTP 186 21:32.2 P
45. Hazen Brennan CLARKSTN 232 18:56.9 45 102. Matt Peterson CHES 221 21:41.2 P
46. Chris Schunter FLUSHING 166 19:00.0 46 103. Matt Tinsey ORTBRNDN 210 21:43.9 P
47. Tim Herek BCWESTRN 150 19:04.0 47 104. Antonio Cuellar ARTHILL 135 22:13.9 -
48. Sean Anthony MTP 183 19:06.4 48 105. Justin Westbrook OWOSSO 175 22:34.9 P
49. Scott Linville CLARKSTN 233 19:06.8 49 106. Brian Quarrella ORTBRNDN 206 22:56.5 P
50. Brady Richards MTP 188 19:07.4 50 107. Ian Bugenske ARTHILL 134 24:15.2 -
51. Ross Thormeier HERITAGE 133 19:07.9 51 108. Tyler Dangel CHES 219 24:44.5 P
52. Chris Broughan STJ 190 19:08.7 52 109. Joe Vance BRGPORT 230 25:32.5 -
53. Nick Oldenburg CLARKSTN 236 19:13.6 53 110. Nick McGregor BRGPORT 227 26:54.4 -
54. Rick Samborn BCWESTRN 154 19:15.7 54
55. Joe Seibert CLARKSTN 238 19:18.0 55
56. Steve Roeske HARTLAND 155 19:18.7 P
57. Brent Fairchild HERITAGE 129 19:20.3 57




ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ SCORES ³
³ 1. Hartland 38 8. Clio 272 ³
³ 2. Mt. Pleasant 50 9. Owosso 275 ³
³ 3. Bay City Western 91 10. Carman-Ainsworth 284 ³
³ 4. St. Johns 117 11. Ortonville-Brandon 284 ³
³ 5. Kearsley 122 12. Chesaning 305 ³
³ 6. Heritage 161 13. Bridgeport 322 ³
³ 7. Greenville 189 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

WOMEN'S Division II Girls

INDIVIDUAL RESULTS
FIN NAME TEAM RESULTS PTS FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Dayna Cline HARTLAND 155 20:27.9 1 45. Julia Kosanovich HERITAGE 133 23:48.7 P
2. Amanda Rudert MTP 187 20:36.9 2 46. Stephanie Voelck KEARSLEY 202 23:49.6 44
3. Sam Gordon HARTLAND 157 20:52.7 3 47. Becky Richardson KEARSLEY 201 23:55.5 P
4. Sarah Grossman MTP 183 20:54.6 4 48. Megan Morris HERITAGE 131 24:02.4 P
5. Kristin Hooker KEARSLEY 199 20:56.4 5 49. Michelle Courneya KEARSLEY 197 24:09.6 P
6. Niki Merritt GRNVLLE 179 21:02.4 6 50. Meagan Angers GRNVLLE 176 24:10.3 48
7. Sarah Heddon HARTLAND 158 21:11.6 7 51. Erika Nichols GRNVLLE 180 24:25.9 49
8. Owie Lanctot MTP 184 21:20.1 8 52. Shawntae Pearce GRNVLLE 182 24:27.7 50
9. Stacey Hoffman STJ 192 21:21.3 9 53. Briana Maclin CAR-AINS 142 24:30.8 51
10. Mary Phillips BCWESTRN 151 21:23.3 10 54. Julia Dodd GRNVLLE 177 24:34.3 P
11. Laura Anderson OWOSSO 169 21:34.5 11 55. Stephanie Turnbull CAR-AINS 141 24:35.5 53
12. Andree Nixon HARTLAND 159 21:36.5 12 56. Jen Downing GRNVLLE 178 24:36.9 P
13. Heather Balash BCWESTRN 148 21:46.2 13 57. Elizabeth McIntosh BRGPORT 230 25:19.0 55
14. Rebecca Mol KEARSLEY 200 21:48.6 14 58. Alexa Stover CAR-AINS 145 25:26.0 56
15. Lauran Turk HARTLAND 161 21:49.5 15 59. Allison Prchlik OWOSSO 174 25:37.2 57
16. Ashley Newman MTP 186 21:53.0 16 60. Shamidah Wyden CAR-AINS 147 25:48.1 58
17. Sarah Muylle STJ 194 21:56.4 17 61. Brooke Devereaux CHES 219 25:54.7 59
18. Eliza Jones HERITAGE 130 22:07.7 18 62. Amber Dotson CLIO 211 25:58.3 60
19. Sarah Wright BCWESTRN 154 22:11.1 19 63. Stephanie Harris OWOSSO 171 26:03.7 61
20. Vicki Theunissen MTP 188 22:13.4 20 64. Annemarie Solley ORTBRNDN 209 26:04.0 62
21. Jessica Sweeney HERITAGE 132 22:25.6 21 65. Britney Richmond CHES 224 26:07.9 63
22. Jessica Lumbreras ARTHILL 134 22:27.0 - 66. Amanda Dixon ORTBRNDN 210 26:59.9 64
23. Molly Dolan KEARSLEY 198 22:27.3 22 67. Kelly Quisenberry ORTBRNDN 208 27:56.9 65
24. Sally Shinkel BCWESTRN 153 22:36.3 23 68. Sonia Williams CAR-AINS 146 27:58.6 66
25. Rachel Blink STJ 191 22:36.5 24 69. Aimee Pou CAR-AINS 144 28:03.0 P
26. Jackie Back ORTBRNDN 204 22:38.3 25 70. Lydia Bates ORTBRNDN 205 28:11.2 68
27. Amanda Mitchell BCWESTRN 150 22:43.1 26 71. Stephanie Osuna ARTHILL 135 28:29.1 -
28. Jackie Reder BCWESTRN 152 22:44.8 P 72. Nicole Fluod ORTBRNDN 207 28:40.1 P
29. Julie Malcolm CHES 220 22:46.0 28 73. Rachel McIntosh BRGPORT 231 28:46.8 70
30. Katie Jezewski BCWESTRN 149 22:46.9 P 74. Amiee Johnson OWOSSO 173 29:00.0 71
31. Katlyn Walters HARTLAND 160 22:53.8 P 75. Rennza Galler CLIO 213 29:13.8 72
32. Myra Maness MTP 185 22:54.6 P 76. Brianna Furza CLIO 212 29:21.9 73
33. Meghan Zimmerman CLIO 217 22:59.3 32 77. Ashley Brady ORTBRNDN 206 29:49.3 P
34. StJohnsExtra1 Runner STJ 195 23:01.6 33 78. Nicole Boland OWOSSO 170 30:53.3 75
35. Katie Beagle STJ 190 23:02.0 34 79. Marie Brownell CHES 218 30:55.0 76
36. Bonnie Goddard CLIO 214 23:03.5 35 80. Sarah Hunt CLIO 215 31:00.0 P
37. Natalie Taft GRNVLLE 181 23:06.7 36 81. Carmen Martinez BRGPORT 229 31:23.0 78
38. Sarah Walls KEARSLEY 203 23:07.4 37 82. Sarah Mocny CHES 222 31:30.0 79
39. Kelly Buckner BRGPORT 225 23:12.2 38 83. Tamara Lopez CHES 223 31:41.0 P
40. Kellyn Grantham HERITAGE 129 23:13.4 39 84. Katrina Haselbeck BRGPORT 226 31:49.0 81
41. Danielle Gordon HARTLAND 156 23:18.4 P 85. ArtHillExtra1 Runner ARTHILL 137 32:24.0 -
42. Brandi Brechtelsbauer HERITAGE 127 23:28.6 41
43. Miranda Rodriguez ARTHILL 136 23:33.6 -
44. Stephanie Duperon HERITAGE 128 23:45.3 42