Grosse Ile Athletic Boosters Cross Country Invitational

back to results

Sep. 28, 2002

Grosse Ile Athletic Boosters Cross Country Invitational
Trenton, MI


ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ SCORES ³
³ 1. Brighton 27 4. Royal Oak Kimball 82 ³
³ 2. Grosse Ile 39 5. Plymouth Canton 109 ³
³ 3. Brighton - B 80 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

MEN'S Elizabeth Park 5K

RECORDS

MEET RECORD Sean Moore - Saline 2000 16:04.0
Course Record Sean Moore - Saline 2000 16:04.0

INDIVIDUAL RESULTS
FIN NAME TEAM RESULTS PTS FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Jon Hodge (12) GROSSILE 113 16:19.3 1 19. Andrew Steinman (12) ROAKKIM 194 18:30.7 19
2. Kevin Gienapp (12) BRIGHTON 20 16:28.5 2 20. Steve Kress (12) PLYCANT 159 18:35.7 20
3. Zach Castiglione (12) BRIGHTON 14 16:49.5 3 21. Joe Valente (12) ROAKKIM 196 18:44.8 21
4. Harley Rohloff (12) GROSSILE 116 17:06.8 4 22. Seth Alling (12) BRIGHTON 11 18:50.7 P
5. Garrett Lafata (11) BRIGHTON 23 17:14.8 5 23. Craig Bilbrey (11) BRIGHT-B 12 19:00.5 23
6. Jon Western (12) PLYCANT 165 17:15.3 6 24. John Madonna (12) PLYCANT 161 19:04.7 24
7. Derek Short (09) BRIGHTON 32 17:36.6 7 25. Brian Cermak (11) BRIGHT-B 15 19:08.0 P
8. Ryan Danescu (12) ROAKKIM 177 17:38.8 8 26. Eric Uchalik (12) ROAKKIM 195 19:09.8 P
9. Adam Gluski (12) GROSSILE 111 17:45.8 9 27. Duncan Murdock (12) GROSSILE 114 19:11.1 P
10. Brad Fry (11) BRIGHTON 19 18:02.8 10 28. Mike Stevenson (09) GROSSILE 118 19:13.6 P
11. David Suchanek (10) BRIGHT-B 34 18:07.0 11 29. Tim Summers (12) PLYCANT 164 19:17.4 29
12. Grant Gluski (12) GROSSILE 112 18:09.8 12 30. Trey Wolfe (09) PLYCANT 167 19:18.2 30
13. Adam Shields (11) GROSSILE 117 18:15.6 13 31. Brett Stawinski (11) ROAKKIM 193 19:41.1 P
14. Kris Rose (10) BRIGHT-B 31 18:17.8 14 32. Andy Cipolla (12) PLYCANT 155 21:53.8 P
15. Nick Walters (12) BRIGHT-B 36 18:19.7 15
16. Frank See (11) ROAKKIM 190 18:20.8 16
17. Derek Dobies (11) BRIGHT-B 18 18:28.6 17
18. George Doman (12) ROAKKIM 178 18:30.3 18

TEAM NAME FIN RESULTS PTS TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. BRIGHTON Kevin Gienapp (12) 2 16:28 2
Zach Castiglione (12) 3 16:49 3
Garrett Lafata (11) 5 17:14 5
Derek Short (09) 7 17:36 7
Brad Fry (11) 10 18:02 10
Seth Alling (12) 22 18:50

BRIGHTON ** TEAM TOTAL ** 1:26:09 27

2. GROSSILE Jon Hodge (12) 1 16:19 1
Harley Rohloff (12) 4 17:06 4
Adam Gluski (12) 9 17:45 9
Grant Gluski (12) 12 18:09 12
Adam Shields (11) 13 18:15 13
Duncan Murdock (12) 27 19:11
Mike Stevenson (09) 28 19:13

GROSSILE ** TEAM TOTAL ** 1:27:34 39

3. BRIGHT-B David Suchanek (10) 11 18:07 11
Kris Rose (10) 14 18:17 14
Nick Walters (12) 15 18:19 15
Derek Dobies (11) 17 18:28 17
Craig Bilbrey (11) 23 19:00 23
Brian Cermak (11) 25 19:08

BRIGHT-B ** TEAM TOTAL ** 1:32:11 80

4. ROAKKIM Ryan Danescu (12) 8 17:38 8
Frank See (11) 16 18:20 16
George Doman (12) 18 18:30 18
Andrew Steinman (12) 19 18:30 19
Joe Valente (12) 21 18:44 21
Eric Uchalik (12) 26 19:09
Brett Stawinski (11) 31 19:41

ROAKKIM ** TEAM TOTAL ** 1:31:42 82

5. PLYCANT Jon Western (12) 6 17:15 6
Steve Kress (12) 20 18:35 20
John Madonna (12) 24 19:04 24
Tim Summers (12) 29 19:17 29
Trey Wolfe (09) 30 19:18 30
Andy Cipolla (12) 32 21:53

PLYCANT ** TEAM TOTAL ** 1:33:29 109




ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ SCORES ³
³ 1. Dearborn Heights Crestwood 53 7. Allen Park 188 ³
³ 2. Carleton Airport 70 8. Ovid-Elsie 194 ³
³ 3. Trenton 94 9. Ypsilanti 209 ³
³ 4. Farmington Hills Harrison 103 10. Flat Rock 212 ³
³ 5. Riverview 137 11. Gibraltar Carlson 257 ³
³ 6. Milan 174 12. New Boston Huron 382 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

MEN'S Elizabeth Park 5K

RECORDS

MEET RECORD Ryan Gruetman - Carleton Airport 1995 16:28.0
Course Record Sean Moore - Saline 2000 16:04.0

INDIVIDUAL RESULTS
FIN NAME TEAM RESULTS PTS FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Thomas Delucia (12) TRENTON 200 16:37.0 1 44. Tom Stoll (12) ALLNPARK 10 19:56.3 44
2. Adam Smith (10) OVIDELSE 149 16:44.7 2 45. Jeremy Kurowicki (11) MILAN 129 19:58.0 45
3. Jon Hans (11) DHTCREST 73 16:45.3 3 46. D.J. Reichel (10) MILAN 135 20:02.4 46
4. Ray Rollet (11) CARLAIR 43 17:07.5 4 47. Jeremy Warren (11) FLATROCK 245 20:12.9 47
5. Brian Coats (12) FARMHARR 86 17:13.1 5 48. Mark Drum (09) FARMHARR 89 20:13.3 P
6. Gabe McKinsey (12) DHTCREST 77 17:30.9 6 49. Tim Gorno (10) GIBCARL 101 20:13.8 49
7. Justin Willis (11) DHTCREST 82 17:33.2 7 50. Tristan Nelson (09) YPSI 219 20:23.3 50
8. Tim Lawson (11) FLATROCK 238 17:50.2 8 51. Pete Redente (11) YPSI 221 20:33.3 51
9. Scott Uhlik (12) CARLAIR 44 17:54.1 9 52. Matt Rosen (09) GIBCARL 106 20:37.1 52
10. Neil Matthews (12) RIVRVIEW 174 17:57.4 10 53. Glenn Washington (09) MILAN 137 20:39.6 P
11. Eric Dailing (11) TRENTON 199 18:02.5 11 54. Jeremy Hedges (10) CARLAIR 38 20:42.5 P
12. John Mark Isaac Madison (ALLNPARK 6 18:07.2 12 55. Brandon Bouchard (11) TRENTON 198 20:43.2 P
13. Chris Lewicki (11) DHTCREST 75 18:12.3 13 56. Reed Kalso (09) ALLNPARK 4 20:44.7 56
14. Robby Isley (11) MILAN 125 18:13.5 14 57. Jason Saville (09) FLATROCK 242 20:45.1 57
15. Ross Mason (12) CARLAIR 40 18:19.9 15 58. Ryan Proudlock (10) GIBCARL 105 20:54.6 58
16. Eugene LaDuke (10) CARLAIR 39 18:27.7 16 59. Justin Johnson (12) RIVRVIEW 171 20:55.0 P
17. Wayne Wright (12) FARMHARR 97 18:32.6 17 60. Tom Richmond (10) FLATROCK 241 20:59.2 60
18. John Davis (12) RIVRVIEW 170 18:34.4 18 61. Andrew Dozier (09) YPSI 211 21:02.9 61
19. Andrew Sneed (11) YPSI 223 18:35.0 19 62. Scott Lawson (09) FLATROCK 237 21:13.8 P
20. Eugene Yoscovits (10) TRENTON 209 18:41.6 20 63. Nick Ravizza (10) ALLNPARK 9 21:15.9 P
21. Justin Willard (12) OVIDELSE 152 18:44.3 21 64. Matthew Armelagos (11) ALLNPARK 1 21:17.6 P
22. Casey Smith (12) OVIDELSE 150 18:49.5 22 65. John Holeva (09) YPSI 213 21:19.6 P
23. Eric Lachowski (12) FARMHARR 92 18:51.8 23 66. Rahul Maheshewari (12) RIVRVIEW 173 21:28.3 P
24. Sam Bajaria (12) DHTCREST 67 18:53.2 24 67. Tony Walker (11) FLATROCK 244 21:29.4 P
25. Brian Masters (10) FARMHARR 94 18:55.6 25 68. Trent Stephens (12) YPSI 224 21:31.2 P
26. Joe Riley (10) CARLAIR 42 18:56.8 26 69. Nick Clark (12) GIBCARL 98 21:31.5 69
27. Lamar Tidwell (12) RIVRVIEW 176 18:58.3 27 70. Paul Botu (09) NEWBOSTH 138 21:32.8 70
28. Justin Miller (12) YPSI 218 19:02.2 28 71. Kevin Proudlock (10) GIBCARL 104 21:44.8 P
29. Ryan Lammers (09) GIBCARL 103 19:03.6 29 72. Zack Green (10) MILAN 124 22:36.2 P
30. Steve Skinner (12) TRENTON 207 19:04.0 30 73. Justin Queen (10) CARLAIR 41 22:37.0 P
31. Eric Cole (11) MILAN 122 19:04.4 31 74. Andy Betz (09) OVIDELSE 146 23:03.6 74
32. Paul Fishwick (12) TRENTON 201 19:04.7 32 75. Loren Hunt (12) OVIDELSE 148 23:07.1 75
33. Matt Drew (12) FARMHARR 88 19:06.6 33 76. Jeff Burke (10) NEWBOSTH 139 23:39.1 76
34. Andy Lowry (10) ALLNPARK 5 19:07.2 34 77. Gary Leffew (09) NEWBOSTH 142 23:48.0 77
35. Bobby Voss (09) DHTCREST 80 19:08.8 P 78. Brad Denno (10) GIBCARL 99 23:51.9 P
36. Erick Mehnert (12) DHTCREST 78 19:09.4 P 79. Niel Harris (11) NEWBOSTH 140 24:10.3 79
37. Nick Israel (12) FARMHARR 91 19:15.5 P 80. Randy Helwig (09) NEWBOSTH 141 26:07.0 80
38. Chris Kurowicki (10) MILAN 128 19:15.9 38 81. Mark Stewart (09) OVIDELSE 151 26:16.7 P
39. Dave Kalisz (11) RIVRVIEW 172 19:26.3 39 82. Adam Pappas (09) NEWBOSTH 144 30:35.3 P
40. Mike Kobylasz (11) FLATROCK 234 19:26.9 40
41. Matt Hatty (09) TRENTON 203 19:28.7 P
42. David Botu (11) ALLNPARK 2 19:29.4 42
43. Mike Prucknic (10) RIVRVIEW 175 19:55.1 43

TEAM NAME FIN RESULTS PTS TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. DHTCREST Jon Hans (11) 3 16:45 3 8. OVIDELSE Adam Smith (10) 2 16:44 2
Gabe McKinsey (12) 6 17:30 6 Justin Willard (12) 21 18:44 21
Justin Willis (11) 7 17:33 7 Casey Smith (12) 22 18:49 22
Chris Lewicki (11) 13 18:12 13 Andy Betz (09) 74 23:03 74
Sam Bajaria (12) 24 18:53 24 Loren Hunt (12) 75 23:07 75
Bobby Voss (09) 35 19:08 Mark Stewart (09) 81 26:16
Erick Mehnert (12) 36 19:09
OVIDELSE ** TEAM TOTAL ** 1:40:27 194
DHTCREST ** TEAM TOTAL ** 1:28:53 53
9. YPSI Andrew Sneed (11) 19 18:35 19
2. CARLAIR Ray Rollet (11) 4 17:07 4 Justin Miller (12) 28 19:02 28
Scott Uhlik (12) 9 17:54 9 Tristan Nelson (09) 50 20:23 50
Ross Mason (12) 15 18:19 15 Pete Redente (11) 51 20:33 51
Eugene LaDuke (10) 16 18:27 16 Andrew Dozier (09) 61 21:02 61
Joe Riley (10) 26 18:56 26 John Holeva (09) 65 21:19
Jeremy Hedges (10) 54 20:42 Trent Stephens (12) 68 21:31
Justin Queen (10) 73 22:37
YPSI ** TEAM TOTAL ** 1:39:35 209
CARLAIR ** TEAM TOTAL ** 1:30:43 70
10. FLATROCK Tim Lawson (11) 8 17:50 8
3. TRENTON Thomas Delucia (12) 1 16:37 1 Mike Kobylasz (11) 40 19:26 40
Eric Dailing (11) 11 18:02 11 Jeremy Warren (11) 47 20:12 47
Eugene Yoscovits (10) 20 18:41 20 Jason Saville (09) 57 20:45 57
Steve Skinner (12) 30 19:04 30 Tom Richmond (10) 60 20:59 60
Paul Fishwick (12) 32 19:04 32 Scott Lawson (09) 62 21:13
Matt Hatty (09) 41 19:28 Tony Walker (11) 67 21:29
Brandon Bouchard (11) 55 20:43
FLATROCK ** TEAM TOTAL ** 1:39:12 212
TRENTON ** TEAM TOTAL ** 1:31:28 94
11. GIBCARL Ryan Lammers (09) 29 19:03 29
4. FARMHARR Brian Coats (12) 5 17:13 5 Tim Gorno (10) 49 20:13 49
Wayne Wright (12) 17 18:32 17 Matt Rosen (09) 52 20:37 52
Eric Lachowski (12) 23 18:51 23 Ryan Proudlock (10) 58 20:54 58
Brian Masters (10) 25 18:55 25 Nick Clark (12) 69 21:31 69
Matt Drew (12) 33 19:06 33 Kevin Proudlock (10) 71 21:44
Nick Israel (12) 37 19:15 Brad Denno (10) 78 23:51
Mark Drum (09) 48 20:13
GIBCARL ** TEAM TOTAL ** 1:42:18 257
FARMHARR ** TEAM TOTAL ** 1:32:37 103
12. NEWBOSTH Paul Botu (09) 70 21:32 70
5. RIVRVIEW Neil Matthews (12) 10 17:57 10 Jeff Burke (10) 76 23:39 76
John Davis (12) 18 18:34 18 Gary Leffew (09) 77 23:48 77
Lamar Tidwell (12) 27 18:58 27 Niel Harris (11) 79 24:10 79
Dave Kalisz (11) 39 19:26 39 Randy Helwig (09) 80 26:07 80
Mike Prucknic (10) 43 19:55 43 Adam Pappas (09) 82 30:35
Justin Johnson (12) 59 20:55
Rahul Maheshewari (12) 66 21:28 NEWBOSTH ** TEAM TOTAL ** 1:59:16 382

RIVRVIEW ** TEAM TOTAL ** 1:34:50 137

6. MILAN Robby Isley (11) 14 18:13 14
Eric Cole (11) 31 19:04 31
Chris Kurowicki (10) 38 19:15 38
Jeremy Kurowicki (11) 45 19:58 45
D.J. Reichel (10) 46 20:02 46
Glenn Washington (09) 53 20:39
Zack Green (10) 72 22:36

MILAN ** TEAM TOTAL ** 1:36:32 174

7. ALLNPARK John Mark Isaac Madison 12 18:07 12
Andy Lowry (10) 34 19:07 34
David Botu (11) 42 19:29 42
Tom Stoll (12) 44 19:56 44
Reed Kalso (09) 56 20:44 56
Nick Ravizza (10) 63 21:15
Matthew Armelagos (11) 64 21:17

ALLNPARK ** TEAM TOTAL ** 1:37:23 188




ÚÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿
³ SCORES ³
³ 1. Milan 46 6. Farmington Hills Harrison 140 ³
³ 2. Allen Park 77 7. Grosse Ile 152 ³
³ 3. Ypsilanti 98 8. Detroit Renaissance 195 ³
³ 4. Carleton Airport 112 9. Milan - B 234 ³
³ 5. Trenton 131 10. Riverview 275 ³
ÀÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÙ

WOMEN'S Elizabeth Park 5K

RECORDS

MEET RECORD Stacey Kandas - Trenton 1999 19:58.0
Course Record Carrie Smeltzer - Monroe Jefferson 2000 19:12.0

INDIVIDUAL RESULTS
FIN NAME TEAM RESULTS PTS FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Jackie Gaydos (12) ALLNPARK 304 18:24.3 1 37. Courtney Davidson (10) TRENTON 403 23:19.9 34
** Course Record! ** 38. Jamie Van Dongen (12) ALLNPARK 314 23:21.3 P
2. Kelly Sampson (10) DETREN 336 18:45.3 2 39. Bethany Burgess (12) OVIDELSE 385 23:25.7 -
** Course Record! ** 40. Chelsea Coolsaet (12) GROSSILE 354 23:26.1 36
3. Sarah Schmitt (12) NEWBOSTH 382 19:44.8 - 41. Sarah Schmidt (10) GROSSILE 360 23:31.9 37
4. Angela Martinez (09) MILAN 368 20:32.6 3 42. Judy Shepard (12) TRENTON 413 23:33.8 38
5. Shannon Bailey (10) FARMHARR 341 20:37.0 4 43. Caroline Barnard (10) GROSSILE 351 23:37.5 39
6. Amy Kolin (09) YPSI 423 20:52.1 5 44. Ashley Wenneman (10) GROSSILE 363 23:41.4 P
7. Kiel Porter (11) MILAN 370 21:09.2 6 45. Justine Latini (10) YPSI 424 23:48.9 41
8. Emily Rollet (11) CARLAIR 325 21:13.1 7 46. Stephanie Miller (11) CARLAIR 322 23:51.1 P
9. Megan Paselk (11) MILAN 369 21:20.0 8 47. Cassie Miller (11) MILANB 377 23:57.2 43
10. Chelsea Frasier (12) ALLNPARK 303 21:24.4 9 48. Heather Sanch (12) MILANB 378 24:01.9 44
11. Irina Maslennikova (12) FARMHARR 349 21:26.3 10 49. Colleen Cameron (10) GROSSILE 353 24:09.5 P
12. Kate Green (12) YPSI 420 21:27.8 11 50. Emily Darragh (12) YPSI 418 24:15.6 P
13. Courtney Quick (11) GROSSILE 358 21:35.4 12 51. Yana Homutetski (09) FARMHARR 348 24:16.4 47
14. Kelli Gilliand (11) TRENTON 406 21:36.3 13 52. Kimberly Eby (12) CARLAIR 318 24:16.9 P
15. Kelly Loy (12) MILAN 367 21:44.2 14 53. Melissa Loyd (12) ALLNPARK 306 24:24.5 P
16. Nicole Sperry (09) MILAN 371 21:52.3 15 54. Lauren Dennisuk (11) TRENTON 405 24:25.6 P
17. Ellise Ferderico (12) CARLAIR 319 21:53.7 16 55. Monique Thompson (11) DETREN 340 24:43.8 51
18. Calie Thompson (10) TRENTON 414 22:12.2 17 56. Mierla Imeri (10) TRENTON 408 24:48.3 P
19. Laura Jackson (10) ALLNPARK 305 22:16.4 18 57. Ife Bancole (11) YPSI 415 24:52.2 P
20. Meg Law (12) MILAN 366 22:27.2 P 58. Meaghan Hughes (12) MILANB 376 24:56.3 54
21. Anna Delcamp (10) YPSI 419 22:33.2 20 59. Amber Brown (10) FARMHARR 436 25:09.5 55
22. Gabrielle Wares (09) YPSI 432 22:33.7 21 60. Rachel Newland (11) RIVRVIEW 400 25:49.3 56
23. Danielle Martinez (11) ALLNPARK 307 22:34.2 22 61. Christine Constine (11) OVIDELSE 386 26:13.8 -
24. Jennifer Coleman (11) MILAN 365 22:34.5 P 62. Stephanie Patton (12) DETREN 335 26:52.6 57
25. Emmone Green (11) FARMHARR 345 22:39.8 24 63. Nicole Landini (09) FLATROCK 435 27:16.5 -
26. Alex Hollister (10) CARLAIR 320 22:41.4 25 64. Jamila Fair (12) FARMHARR 344 27:19.8 P
27. Evelyn Braun (10) OVIDELSE 384 22:42.2 - 65. Ashley Halls (09) DETREN 332 27:21.9 59
28. Mica Crayton (10) DETREN 330 22:44.1 26 66. Briene Brown (09) DETREN 327 27:28.1 P
29. Paula Cosner (12) ALLNPARK 301 22:44.5 27 67. Jocelyn Farr (12) MILANB 375 27:56.1 61
30. Theresa Shields (10) GROSSILE 361 22:47.1 28 68. Katy McBrady (10) RIVRVIEW 398 29:03.7 62
31. Joye Kallgren (10) TRENTON 409 22:48.9 29 69. Melissa Kendall (09) RIVRVIEW 396 29:19.3 63
32. Jackie Eory (11) RIVRVIEW 393 23:03.8 30 70. Sarah Bak (12) RIVRVIEW 391 29:21.5 64
33. Amy-Jo Hollister (11) CARLAIR 321 23:05.1 31 71. Kayleen Johnson (10) RIVRVIEW 395 30:33.9 P
34. Nicole Bredernitz (12) MILANB 373 23:07.1 32 72. Jessica Kirkwood (09) RIVRVIEW 397 31:24.4 P
35. Brittney Franks (10) OVIDELSE 388 23:11.8 -
36. Annie Eby (11) CARLAIR 317 23:17.0 33

TEAM NAME FIN RESULTS PTS TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. MILAN Angela Martinez (09) 4 20:32 3 8. DETREN Kelly Sampson (10) 2 18:45 2
Kiel Porter (11) 7 21:09 6 Mica Crayton (10) 28 22:44 26
Megan Paselk (11) 9 21:20 8 Monique Thompson (11) 55 24:43 51
Kelly Loy (12) 15 21:44 14 Stephanie Patton (12) 62 26:52 57
Nicole Sperry (09) 16 21:52 15 Ashley Halls (09) 65 27:21 59
Meg Law (12) 20 22:27 Briene Brown (09) 66 27:28
Jennifer Coleman (11) 24 22:34
DETREN ** TEAM TOTAL ** 2:00:25 195
MILAN ** TEAM TOTAL ** 1:46:37 46
9. MILANB Nicole Bredernitz (12) 34 23:07 32
2. ALLNPARK Jackie Gaydos (12) 1 18:24 1 Cassie Miller (11) 47 23:57 43
Chelsea Frasier (12) 10 21:24 9 Heather Sanch (12) 48 24:01 44
Laura Jackson (10) 19 22:16 18 Meaghan Hughes (12) 58 24:56 54
Danielle Martinez (11) 23 22:34 22 Jocelyn Farr (12) 67 27:56 61
Paula Cosner (12) 29 22:44 27
Jamie Van Dongen (12) 38 23:21 MILANB ** TEAM TOTAL ** 2:03:57 234
Melissa Loyd (12) 53 24:24
10. RIVRVIEW Jackie Eory (11) 32 23:03 30
ALLNPARK ** TEAM TOTAL ** 1:47:22 77 Rachel Newland (11) 60 25:49 56
Katy McBrady (10) 68 29:03 62
3. YPSI Amy Kolin (09) 6 20:52 5 Melissa Kendall (09) 69 29:19 63
Kate Green (12) 12 21:27 11 Sarah Bak (12) 70 29:21 64
Anna Delcamp (10) 21 22:33 20 Kayleen Johnson (10) 71 30:33
Gabrielle Wares (09) 22 22:33 21 Jessica Kirkwood (09) 72 31:24
Justine Latini (10) 45 23:48 41
Emily Darragh (12) 50 24:15 RIVRVIEW ** TEAM TOTAL ** 2:16:35 275
Ife Bancole (11) 57 24:52
NEWBOSTH Sarah Schmitt (12) 3 19:44
YPSI ** TEAM TOTAL ** 1:51:13 98
NEWBOSTH ** TEAM TOTAL ** 19:44
4. CARLAIR Emily Rollet (11) 8 21:13 7
Ellise Ferderico (12) 17 21:53 16 OVIDELSE Evelyn Braun (10) 27 22:42
Alex Hollister (10) 26 22:41 25 Brittney Franks (10) 35 23:11
Amy-Jo Hollister (11) 33 23:05 31 Bethany Burgess (12) 39 23:25
Annie Eby (11) 36 23:17 33 Christine Constine (11) 61 26:13
Stephanie Miller (11) 46 23:51
Kimberly Eby (12) 52 24:16 OVIDELSE ** TEAM TOTAL ** 1:35:31

CARLAIR ** TEAM TOTAL ** 1:52:09 112 FLATROCK Nicole Landini (09) 63 27:16

5. TRENTON Kelli Gilliand (11) 14 21:36 13 FLATROCK ** TEAM TOTAL ** 27:16
Calie Thompson (10) 18 22:12 17
Joye Kallgren (10) 31 22:48 29
Courtney Davidson (10) 37 23:19 34
Judy Shepard (12) 42 23:33 38
Lauren Dennisuk (11) 54 24:25
Mierla Imeri (10) 56 24:48

TRENTON ** TEAM TOTAL ** 1:53:28 131

6. FARMHARR Shannon Bailey (10) 5 20:37 4
Irina Maslennikova (12) 11 21:26 10
Emmone Green (11) 25 22:39 24
Yana Homutetski (09) 51 24:16 47
Amber Brown (10) 59 25:09 55
Jamila Fair (12) 64 27:19

FARMHARR ** TEAM TOTAL ** 1:54:07 140

7. GROSSILE Courtney Quick (11) 13 21:35 12
Theresa Shields (10) 30 22:47 28
Chelsea Coolsaet (12) 40 23:26 36
Sarah Schmidt (10) 41 23:31 37
Caroline Barnard (10) 43 23:37 39
Ashley Wenneman (10) 44 23:41
Colleen Cameron (10) 49 24:09

GROSSILE ** TEAM TOTAL ** 1:54:56 152