St Paul Spring Tune-Up

back to results

May. 12, 2007

St Paul Spring Tune-Up
Flint, MI
Provided by Gault Race Management


MALE OVERALL
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 209 KREG HATFIELD 27 FLINT 16:42 5:23

FEMALE OVERALL
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 249 MALISSA LAUDERBAUGH 38 FLINT 19:06 6:09

MALE AGE GROUP: 1-10
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 75 DAN KAPRAUN 10 FLINT 26:33 8:33
2 143 REED WILLIAMS 9 FLINT 29:05 9:22
3 58 JIMMY MCENRUE 6 FLINT 35:25 11:24
4 262 JUSTICE GREEN 10 FLINT 36:16 11:41
5 26 ANDREW SCHUNTER 10 FLUSHING 39:56 12:52
6 47 HENRY GARET PAHLKOTTER 9 FLUSHING 40:07 12:55
7 85 BRADLEY WOODS 10 FLINT 45:16 14:35

FEMALE AGE GROUP: 1-10
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 92 AJA DEYO 10 FRANKENMUTH 26:05 8:24
2 230 AMANDA GEORGE 10 DAVISON 26:59 8:41
3 151 SOPHIA NEUENFELDT 10 GRAND BLANC 30:09 9:43
4 176 JACQUELINE KEENE 7 SWARTZ CREEK 38:08 12:17
5 112 ALANA PALM 10 GAINES 45:19 14:35

MALE AGE GROUP: 11-14
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 218 NATHAN WELLS 14 DAVISON 20:07 6:29
2 148 LUKE NEUENFELDT 13 GRAND BLANC 23:28 7:34
3 68 DANIEL OLSON 12 FLUSHING 24:41 7:57
4 167 JOHNATHON DERRY 11 GRAND BLANC 25:06 8:05
5 147 NOAH NEUENFELDT 14 GRAND BLANC 32:12 10:22

FEMALE AGE GROUP: 11-14
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 180 SARAH SMEETS 12 GRAND BLANC 34:14 11:01
2 171 JALAH BROWN 11 FLINT 43:29 14:00
3 113 EMILY PALM 12 GAINES 45:43 14:43
4 263 TORI HENDERSON 11 FLINT 50:27 16:15


MALE AGE GROUP: 15-19
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 276 JUSTIN SYROWIK 16 HOLLY 18:41 6:01
2 177 GARTH OLIVER 15 FLINT 20:12 6:31
3 76 MATT KAPRAUN 15 FLINT 20:54 6:44
4 220 BILLY KINTER 16 GRAND BLANC 20:58 6:45
5 120 CHRISTOPHER GRIFFIN 16 OTISVILLE 22:46 7:20
6 236 COLIN WITBRODT 15 FLINT 28:30 9:11

FEMALE AGE GROUP: 15-19
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 131 ROSEMARY JAREMBA 15 SWARTZ CREEK 26:57 8:41
2 130 MARGARET JAREMBA 15 SWARTZ CREEK 28:16 9:06
3 122 THERESA GRIFFIN 15 OTISVILLE 29:56 9:39

MALE AGE GROUP: 20-24
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 183 JONATHAN CHAPRNKA 23 MIDLAND 23:19 7:31
2 182 KURT KIMMERLY 22 MIDLAND 24:39 7:56
3 80 DILLON COLLIER 24 CLIO 25:40 8:16
4 164 CARLOS MORA 24 ANN ARBOR 29:07 9:23
5 181 RONEESH VASHISHT 22 FLINT 37:51 12:11

FEMALE AGE GROUP: 20-24
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 133 JENNIFER TRAVIS 20 FLUSHING 23:30 7:34
2 34 MELISSA OLSEN 23 WEST BRANCH 26:53 8:40
3 135 KATHERINE KINNEY 24 FLINT 33:00 10:38

MALE AGE GROUP: 25-29
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 189 JASON FRANCOIS 28 FLINT 20:04 6:28
2 31 DAN ARMSTRONG 28 ORTONVILLE 21:47 7:01
3 191 ERIC NEWMAN 28 CORUNNA 24:56 8:02
4 162 BRYAN FAITH 25 CLIO 26:55 8:40

FEMALE AGE GROUP: 25-29
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 159 CANDICE FAITH 27 CLIO 35:58 11:35


MALE AGE GROUP: 30-34
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 237 BRIAN JONES 34 FLINT 17:45 5:43
2 69 ANDREW THALHAMMER 34 FLINT 23:19 7:31
3 216 CHARLES WELLS 34 DAVISON 23:55 7:42
4 242 BRIAN MONROE 32 DAVISON 24:19 7:50
5 168 JEFF WILLIAMSON 30 SWARTZ CREEK 25:19 8:09
6 243 CHRISTOPHER ROBINSON 33 FLINT 27:06 8:44
7 46 BRIAN SCHLIEGER 33 CANTON 28:25 9:09
8 59 JIM MCENRUE 33 FLINT 35:25 11:24

FEMALE AGE GROUP: 30-34
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 139 ANDREA BANKS 33 FLUSHING 25:41 8:16
2 165 SYLVIE GARNEAU-TSODIK 33 DEXTER 29:07 9:23
3 184 ANDREA RAYSIN 31 FLINT 30:07 9:42
4 186 BRENDA STANKE 32 FLINT 31:02 10:00
5 41 VALERIE WHEELER 32 FENTON 31:41 10:12
6 144 MELISSA MAUL 31 DAVISON 33:05 10:39
7 248 MICHELLE RUEGSEGGER 31 DRYDEN 33:36 10:49
8 247 LISA FULLER 33 DRYDEN 34:23 11:04
9 170 KATHERINE MILLS 34 YPSILANTI 39:25 12:41

MALE AGE GROUP: 35-39
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 208 GREG THOMAS 38 CLIO 17:20 5:35
2 210 BILL WALTERS 38 MT MORRIS 17:47 5:44
3 197 PAUL TAYLOR 36 CLIO 18:39 6:01
4 154 LUKE TAKAHASHI 38 FARMINGTON HILLS 22:23 7:13
5 156 PATRICK FOSS 39 HOLLY 26:40 8:35
6 163 KENNY GIEGLER 39 ORION 26:57 8:41
7 10 JIM LANNING 37 GRAND BLANC 36:11 11:39

FEMALE AGE GROUP: 35-39
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 187 NATALIE DAVIS 37 LINDEN 25:17 8:09
2 70 LESLIE THALHAMMER 35 FLINT 25:38 8:15
3 166 TRACY DERRY 36 GRAND BLANC 29:04 9:22
4 257 JENNIFER ADAMS 36 CLIO 30:48 9:55
5 97 ANN-MARIE SCHMIDT 37 FLUSHING 31:03 10:00
6 11 CHANTAL LANNING 35 GRAND BLANC 41:50 13:28


MALE AGE GROUP: 40-44
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 149 RICHARD NEUENFELDT 40 GRAND BLANC 20:59 6:46
2 203 KENNETH DEBOISE 42 MT MORRIS 22:56 7:23
3 226 LAWRENCE BROWN 41 GRAND BLANC 23:05 7:26
4 198 MARK SUYANA 44 ATTICA 23:28 7:34
5 256 GERALD BOCK 44 FLINT 25:22 8:10
6 157 KURT ANDERLE 40 BYRON 26:38 8:35
7 158 DAVID HARRIS 40 HOLLY 27:00 8:42

FEMALE AGE GROUP: 40-44
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 228 COLLEEN CADY BROWN 40 GRAND BLANC 24:05 7:46
2 38 MICHELE DETMAN 41 FLINT 26:47 8:38
3 206 MICHELE HYDE 41 FLINT 26:55 8:40
4 231 VICKI GEORGE 43 DAVISON 27:03 8:43
5 114 BRIDGET THOMAS 42 FLINT 34:12 11:01
6 260 JAYNIE DAVIS 42 FENTON 35:18 11:22
7 233 TAMRA LIVINGSTON 40 FLUSHING 38:51 12:31
8 74 TAMMY KAPRAUN 41 FLINT 51:22 16:32

MALE AGE GROUP: 45-49
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 227 ROGER LARA 48 GRAND BLANC 17:35 5:40
2 251 DAVE WOLBERT 47 FLINT 18:10 5:51
3 3 DANIEL ORR 49 MONTROSE 20:39 6:39
4 241 CHARLES PENDERGRASS 48 FLINT 20:44 6:41
5 93 DAN DEYO 48 FRANKENMUTH 21:29 6:55
6 280 ANDREW GRIFFIN 48 FLINT 24:12 7:48
7 283 WIL RIVERA 49 FENTON 27:44 8:56
8 18 ROBERT OAKES 45 FLINT 29:06 9:22
9 77 MIKE KAPRAUN 47 FLINT 34:33 11:08

FEMALE AGE GROUP: 45-49
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 204 CHERYL SULLIVAN 49 GRAND BLANC 26:06 8:25
2 9003 SHARON OAKES 49 FLINT 28:09 9:04
3 289 BARBARA ARLINE 47 28:57 9:19
4 217 THERESA WALL 49 FLUSHING 31:10 10:02
5 261 TERESE ADAMS 49 LINDEN 36:17 11:41


MALE AGE GROUP: 50-54
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 290 LEONARD BROUSSEAU 50 BYRON 19:37 6:19
2 205 HANK A. SULLIVAN 50 GRAND BLANC 21:13 6:50
3 258 MICHAEL GOULD 52 FLINT 21:22 6:53
4 235 STEVE MOULTON 54 FLUSHING 23:16 7:30
5 9002 CLAYTON HUBEL 52 FLINT 24:48 7:59
6 285 BRIAN BUR 50 SWARTZ CREEK 25:29 8:13
7 132 BARRY TRAVIS 51 FLUSHING 28:11 9:04
8 95 BRUCE BRAUN 51 WESTLAND 32:58 10:37

FEMALE AGE GROUP: 50-54
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 185 SUE GEAR 51 LENNON 26:54 8:40
2 240 CATHY AMBOY 50 LAPEER 27:37 8:54
3 106 RUTH CANTOR 52 FLINT 29:02 9:21
4 215 VALERIE KUMP-DUTKOWSKI 53 FLUSHING 29:38 9:33
5 199 TERRILYNN HIBEN 53 MONTROSE 29:42 9:34
6 90 PEGGY KONSZA 50 LINDEN 31:58 10:18
7 195 DORA WESTON 52 FLINT 32:40 10:31
8 28 LYNN LARSON 51 FLINT 33:09 10:40
9 33 SUE BROWN 51 ATTICA 35:57 11:35
10 224 HOPE MCLINCHA 54 CLIO 36:42 11:49
11 9004 ELIZABETH DYHOUSE 50 FLUSHING 38:51 12:31

MALE AGE GROUP: 55-59
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 125 MICHAEL MANOR 57 CLIO 19:57 6:26
2 190 MIKE MURPHY 56 BURTON 22:23 7:12
3 277 MICHAEL CURTIS 57 SWARTZ CREEK 24:20 7:50
4 225 RILEY MCLINCHA 56 CLIO 28:02 9:02
5 89 GARY KONSZA 56 LINDEN 28:54 9:18

FEMALE AGE GROUP: 55-59
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 250 CHERYL WARD 55 DAVISON 33:46 10:52

MALE AGE GROUP: 60-64
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 196 DAVID PICHEY 61 FLINT 22:36 7:17
2 172 TIM GILES 62 FLUSHING 25:43 8:17
3 29 MICHAEL LARSON 61 FLINT 27:32 8:52
4 83 MICHAEL FINK 64 FLINT 31:10 10:02
5 1 ROGER KILPONEN 61 GRAND BLANC 45:24 14:37

FEMALE AGE GROUP: 60-64
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====


MALE AGE GROUP: 65-69
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 194 NORMAN HART 65 DAVISON 23:45 7:39
2 212 JERRY KNICKERBOCKER 68 DAVISON 25:43 8:17
3 193 ROBERT WOOLLEY 69 LAPEER 32:54 10:36
4 238 LARRY BRANDON 66 34:42 11:10

FEMALE AGE GROUP: 65-69
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====

MALE AGE GROUP: 70-74
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 22 CLEM WEIERSTAHL 73 GOODRICH 28:25 9:09
2 32 WALLY MCLAUGHLIN 74 FLUSHING 33:36 10:49
3 123 HARRISON HENSLEY 74 PINCKNEY 38:16 12:19

FEMALE AGE GROUP: 70-74
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====

MALE AGE GROUP: 75-79
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 188 HAROLD JONES 75 DAVISON 31:20 10:05



MALE OVERALL WINNER
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 104 JOHN THOMAS 51 LINDEN 29:07 9:23

FEMALE OVERALL WINNER
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 175 ROBIN KEENE 47 SWARTZ CREEK 35:43 11:30

MALE AGE GROUP: 1-10
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 1-10
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 73 TAYLOR JARRETT 10 FLINT 36:22 11:43
2 86 RACHAEL WOODS 6 FLINT 47:15 15:13
3 281 OLIVIA PAHLKOTTER 7 FLUSHING 48:37 15:39
4 61 EMMA MCENRUE 8 FLINT 51:05 16:27
5 146 EMILY HUDSON 7 FLINT 54:32 17:33

MALE AGE GROUP: 11-14
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 50 ZACHARY SOLAK 12 SWARTZ CREEK 43:10 13:54

FEMALE AGE GROUP: 11-14
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 102 KELLY POTTER 13 FLINT 45:42 14:43
2 126 LAURA JAREMBA 14 SWARTZ CREEK 45:42 14:43
3 279 ALEZIANA MUNDY 14 LINDEN 50:32 16:16

MALE AGE GROUP: 15-19
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 15-19
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 82 KATHLEEN FINK 18 FLINT 50:32 16:16

MALE AGE GROUP: 20-24
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====


FEMALE AGE GROUP: 20-24
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 137 JESSICA THOMPSON 21 FLUSHING 39:41 12:47
2 201 ABBY CARMEAN 21 MONTROSE 47:11 15:12
3 81 MARY FINK 22 GRAND BLANC 51:10 16:28
4 115 KELLI HOLLAND 22 SWARTZ CREEK 52:32 16:55

MALE AGE GROUP: 25-29
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 25-29
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 87 JEANNINE SWEERS 27 SWARTZ CREEK 38:18 12:20
2 169 REBECCA TINNIN 29 FLINT 45:06 14:31
3 127 KRISTIN JAREMBA 25 SWARTZ CREEK 52:06 16:46
4 136 ANN HUFF 26 FLINT 52:32 16:55

MALE AGE GROUP: 30-34
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 88 RYAN SWEERS 30 SWARTZ CREEK 38:19 12:20
2 223 ANDREW PRIESTAP 33 GRAND BLANC 44:26 14:19

FEMALE AGE GROUP: 30-34
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 108 VANESSA ZIOBRO 32 BIRCH RUN 39:37 12:45
2 134 JENNIFER BOBEDA 33 SWARTZ CREEK 39:42 12:47
3 278 BETHANY HAGLUND 33 GRAND BLANC 43:38 14:03
4 62 LISA PRIESTAP 31 GRAND BLANC 44:15 14:15
5 118 LAURA MULLIGAN 32 GRAND BLANC 45:37 14:41
6 60 CARRIE MCENRUE 30 FLINT 51:10 16:28
7 12 BETH PYSCHER 32 SWARTZ CREEK 51:13 16:30
8 57 JENNIFER DARAISEH 31 LINDEN 51:14 16:30
9 7 STACEY SCHLIEGER 30 FLINT 52:37 16:56

MALE AGE GROUP: 35-39
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 179 DEAN PERIGO 36 GRAND BLANC 36:27 11:44
2 72 JONATHAN JARRETT 35 FLINT 41:51 13:29


FEMALE AGE GROUP: 35-39
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 178 MANDY SUWIENSKI 36 GRAND BLANC 36:26 11:44
2 213 SHEILA CLIFFORD 39 FENTON 39:53 12:51
3 27 WENDY DAVIS 39 SWARTZ CREEK 44:15 14:15
4 221 FAITH BIRMINGHAM 38 FLINT 46:17 14:54
5 84 DAPHNE WOODS 37 FLINT 47:23 15:15
6 71 KRIS PARIS 35 FLUSHING 51:13 16:30
7 145 JENNIFER HUDSON 35 FLINT 53:19 17:10

MALE AGE GROUP: 40-44
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 246 SCOTT STANTON 44 FLINT 39:47 12:48
2 48 HENRY PAHLKOTTER 42 FLUSHING 48:16 15:32

FEMALE AGE GROUP: 40-44
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 214 LAURIE FERRIS 44 HOLLY 37:22 12:02
2 43 WENDY DOVE 42 SWARTZ CREEK 45:37 14:41
3 52 KAREN SOLAK 40 SWARTZ CREEK 46:49 15:04
4 161 SUZANNE DELECKI 44 CLIO 56:48 18:17

MALE AGE GROUP: 45-49
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 141 TODD SEIBT 45 FLUSHING 40:58 13:11
2 244 DONALD BECKWITH 47 FLINT 41:16 13:17
3 25 ROBERT SCHUNTER 48 FLUSHING 44:51 14:27
4 160 MICHAEL HALL 48 HOLLY 56:47 18:17

FEMALE AGE GROUP: 45-49
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 24 ANNETTE SCHUNTER 47 FLUSHING 38:41 12:27
2 140 SANDY SEIBT 45 FLUSHING 40:58 13:11
3 245 MARY SCHMIER 47 MT MORRIS 41:07 13:14
4 211 GERALDINE PORCARO 47 LINDEN 42:48 13:47
5 138 ROBIN JUNE 48 LINDEN 43:15 13:56
6 111 LORI PALM 45 GAINES 49:59 16:06

MALE AGE GROUP: 50-54
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 239 JOHNNY OLSEY 53 CLIO 29:27 9:29
2 55 LESTER BRADY 54 GRAND BLANC 32:10 10:22
3 67 JAMES GEYER 53 SWARTZ CREEK 44:39 14:23
4 129 MICHAEL JAREMBA 50 SWARTZ CREEK 53:16 17:09


FEMALE AGE GROUP: 50-54
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 253 MERRI ANN BAKER RADCLIFF 53 DURAND 35:59 11:35
2 49 DAWN SHAPIRO 53 FENTON 39:32 12:44
3 105 KATHLEEN THOMAS 50 LINDEN 43:16 13:56
4 284 MARGE MCLAUGHLIN 52 FLUSHING 43:17 13:56
5 66 JANE OREWILER 52 SWARTZ CREEK 44:39 14:23
6 200 JUDITH CARMEAN 51 MONTROSE 47:11 15:12
7 152 BARBARA HARDAKER 50 CLIO 50:04 16:07
8 128 MARCIA JAREMBA 51 SWARTZ CREEK 54:32 17:34
9 36 JAYNE BRAUN 51 WESTLAND 59:18 19:06

MALE AGE GROUP: 55-59
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 207 CHARLES WARDEN 58 CLIO 46:33 14:59
2 110 TIM PALM 56 GAINES 46:54 15:06

FEMALE AGE GROUP: 55-59
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 19 JANET ELLIS 56 FLUSHING 38:17 12:20
2 109 KAREN BENGTSON 56 CLIO 39:32 12:44
3 53 PAULA FLOYD 55 FENTON 45:43 14:43
4 101 PATRICIA HUBEL 55 FLINT 49:53 16:04
5 23 MARIE KUDEJ 59 MT MORRIS 50:04 16:07
6 234 SUSAN MOULTON 55 FLUSHING 50:48 16:22
7 45 KAREN SCHLIEGER 59 FLUSHING 52:39 16:57

MALE AGE GROUP: 60-64
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 42 DAVID DIEM 63 FENTON 38:59 12:33
2 44 GERALD SCHLIEGER 60 FLUSHING 39:22 12:41

FEMALE AGE GROUP: 60-64
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 39 SANDRA FOLEY 60 FLUSHING 36:28 11:45
2 30 JANE MATTHEWS 62 GRAND BLANC 39:17 12:39
3 288 DEANNA WINTER 64 GRAND BLANC 45:23 14:37
4 254 MARILYN NORWOOD 64 FLUSHING 46:21 14:55
5 51 JANET FRICK 61 SAGINAW 46:56 15:07
6 78 CANDICE VORWERK 60 SWARTZ CREEK 50:26 16:14
7 54 JOLENE ROBINSON 64 FLINT 52:20 16:51


MALE AGE GROUP: 65-69
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 192 BOBBY CARTER 65 LINDEN 39:24 12:41
2 255 LARRY NORWOOD 69 FLUSHING 46:21 14:56
3 287 LARRY SELTZ 67 ANN ARBOR 49:58 16:05
4 5 RON SHOUP 67 FLINT 52:42 16:58
5 173 GERALD BROHN 69 FLUSHING 57:31 18:31

FEMALE AGE GROUP: 65-69
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 222 ROBERTA SWEETMAN 65 FENTON 39:26 12:42
2 40 SUE GRACE 66 OWOSSO 40:32 13:03
3 56 HELGA SCHUNTER 69 FLUSHING 45:27 14:38
4 286 SANDRA SELTZ 66 ANN ARBOR 49:57 16:05
5 21 PATSY BADGLEY 66 FLINT 50:02 16:07
6 20 SHARON OLINGER 67 FLINT 52:20 16:51
7 4 EVELYN SHOUP 66 FLINT 53:44 17:18

MALE AGE GROUP: 70-74
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 282 JAMES VANDERPOOL 73 FLUSHING 38:28 12:23
2 37 DALE SUOMELA 73 FLINT 51:24 16:33
3 64 ELDON PRICE 73 SWARTZ CREEK 52:05 16:46

FEMALE AGE GROUP: 70-74
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 35 PATRICIA PALMER 74 SWARTZ CREEK 45:22 14:37
2 65 VELMA PRICE 70 SWARTZ CREEK 50:07 16:08
3 174 LOIS BROHN 72 FLUSHING 53:44 17:18

MALE AGE GROUP: 75-79
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 252 MIKE ANDERSON 75 FLUSHING 38:55 12:32
2 202 SPENCER MYERS 78 GRAND BLANC 40:17 12:58
3 116 ROBERT FLORINE 75 SWARTZ CREEK 43:03 13:52

FEMALE AGE GROUP: 75-79
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 232 BETH MICHELS 79 FLUSHING 50:49 16:22
2 13 LOUANN BERNTHAL 77 SWARTZ CREEK 51:15 16:30
3 14 LOIS GRIMSKE 78 SWARTZ CREEK 51:18 16:31

MALE AGE GROUP: 80-99
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 229 AL DUCH 88 SWARTZ CREEK 45:15 14:34
2 9 VICTOR FITE 81 FLUSHING 52:42 16:58


FEMALE AGE GROUP: 80-99
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================== ======= =====
1 8 MARJORIE FITE 81 FLUSHING 52:37 16:57

Flint, MI
Provided by Gault Race Management