Dexter-Ann Arbor Run

back to results

Jun. 2, 2002

Dexter-Ann Arbor Run
Ann Arbor, MI
Provided By Gault Race Management


MALE AGE GROUP: 1 - 12
1. Ben Desmond, Ann Arbor;( 72);21:39
2. Samuel Henry, Dexter;( 78);21:48
3. Stephen Humbert, Middletown;( 98);22:29
4. Jumanne Lee, Ann Arbor;( 131);23:22
5. Joshua Orton, Ann Arbor;( 145);23:37
6. Miles Atwell, Ann Arbor;( 159);24:06
7. Nicholas Nemetz, Ann Arbor;( 165);24:15
8. Brian Gregorka, Ann Arbor;( 177);24:39
9. Corey Shanks, Canton;( 187);24:50
10. Ian Anderson, Ann Arbor;( 207);25:11
11. Zack Byron, Dexter;( 213);25:15
12. Alexander Dobbs, Dexter;( 215);25:20
13. Seth Brunner, Jackson;( 221);25:25
14. Kurt Miller, Ann Arbor;( 246);25:51
15. Adam Cares, Dexter;( 256);26:10
16. Joe Dormer, Ann Arbor;( 270);26:33
17. Alexander Gao, Ann Arbor;( 321);27:31
18. Connor Johnston, South Lyon;( 378);28:40
19. Brian Conn, Ann Arbor;( 446);29:31
20. Brendan Murphy, Ann Arbor;( 464);29:47
21. Jeremy Cohen, Ann Arbor;( 468);29:50
22. Alexander Braun, Ann Arbor;( 492);30:28
23. Max Brown, Ann Arbor;( 494);30:28
24. Daniel Cox, Riverview;( 576);32:48
25. Sam Courant, Ann Arbor;( 582);33:07
26. Reid Wagner, Ann Arbor;( 622);34:24
27. Michael Ho, Ann Arbor;( 647);35:36
28. Lincoln York, Ann Arbor;( 662);36:26
29. Andrew Martel, Howell;( 693);37:51
30. Austin Adams, South Lyon;( 701);38:38
31. Graham Piazza, Ann Arbor;( 751);43:25
32. Christian Piazza, Ann Arbor;( 762);44:50
33. Christopher Kaczmarek, Ann Arbor;( 770);45:25
34. Max Rasmussen, Ann Arbor;( 794);47:32
35. Landan Piazza, Ann Arbor;( 799);48:17
36. Aedan York, Ann Arbor;( 875);57:32
FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
1. Mari Couasnon, Dexter;( 109);22:48
2. Mary Beth Litzler, Ann Arbor;( 166);24:15
3. Meagan Creutz, Saline;( 172);24:32
4. Andrea Gregorka, Ann Arbor;( 176);24:38
5. Ellen Riehle, Dexter;( 194);24:56
6. Tessa Robertson, Ann Arbor;( 241);25:44
7. Isabel Gao, Ann Arbor;( 245);25:48
8. Kevin Yarows, Dexter;( 278);26:39
9. Allison Kennedy, Ann Arbor;( 280);26:39
10. Laura Jackson, Ann Arbor;( 293);27:01
11. Katelyn Young, Ann Arbor;( 329);27:36
12. Nora Katterman, Ann Arbor;( 338);27:48
13. Michaela Carmein, Ann Arbor;( 380);28:43
14. Sonia Phillips, Ann Arbor;( 387);28:46
15. Michelle G Garcia, Ann Arbor;( 438);29:24
16. Rebecca Friedman, Ann Arbor;( 462);29:46
17. Margaret Nemetz, Ann Arbor;( 501);30:41
18. Katie Bruan, Ann Arbor;( 519);31:02
19. Sarah Roan, Plymouth;( 524);31:11
20. Kendall Chappell, Ann Arbor;( 571);32:39
21. Kristen Yarows, Dexter;( 572);32:40
22. Allison Sutter, Dexter;( 574);32:48
23. Katarina Crause, Ann Arbor;( 643);35:24
24. Porcha Niver, Ann Arbor;( 663);36:28
25. Kelsey Cox, Riverview;( 692);37:47
26. Emily Crandall, Plymouth;( 709);39:07
27. Annalise Dobbs, Dexter;( 764);44:52
28. Rachael Hancock, Bloomfield Hills;( 787);46:39
29. Grace Martin, Dexter;( 811);49:20
30. Taylor Adams, South Lyon;( 820);50:05
31. Rachel Marks, Dexter;( 821);50:05
32. Kristen Sutton, Lima;( 822);50:58
33. Jenna Steiger, Lima;( 823);50:58
34. Katherine Keller, Ann Arbor;( 847);53:32
35. Jayme Deeb, Ann Arbor;( 850);53:43
36. Andrea Deeb, Ann Arbor;( 852);53:44
37. Tara Mcelmurry, Dyer;( 860);55:57
38. Colleen Mcelmurry, Dyer;( 861);55:59
MALE AGE GROUP: 13 - 14
1. Marty Stensones-Fornaess, Ann Arbor;( 8);17:12
2. Peter Christmas, Ann Arbor;( 13);18:10
3. Will Barden, Ann Arbor;( 25);19:07
4. Charley Cares, Dexter;( 83);21:57
5. Max Evrard, Ann Arbor;( 88);22:10
6. Philiip Rinke, Dearborn;( 126);23:18
7. Jesse Sizemore, Pinckney;( 129);23:21
8. Thomas Leonard, Dexter;( 132);23:22
9. Alex Johnston, South Lyon;( 211);25:14
10. Noah Weber, Ann Arbor;( 342);27:55
11. Louden Cox, Riverview;( 443);29:27
FEMALE AGE GROUP: 13 - 14
1. Eileen Creutz, Saline;( 41);20:16
2. Rachel Christensen, Ann Arbor;( 101);22:35
3. Jessie Popper, Ann Arbor;( 104);22:41
4. Katie Helms, Ann Arbor;( 136);23:24
5. Aubrey Elliott, Davison;( 269);26:32
6. Mahsima Rostami, Ann Arbor;( 275);26:37
7. Lindsay White, Ann Arbor;( 277);26:38
8. Lisa Ahman, Lima;( 481);30:15
9. Courtney Johnston, South Lyon;( 510);30:49
10. Jenni Stat, Ann Arbor;( 531);31:23
11. Natalia Seromik De Urquidi, Ann Arbor;( 533);31:24
12. Kristina Fleischman, Lima;( 600);33:47
13. Anne Keller, Ann Arbor;( 661);36:22
14. Anya Holodnick, Ann Arbor;( 665);36:29
15. Deanna Gao, Ann Arbor;( 716);40:07
MALE AGE GROUP: 15 - 17
1. Kevin Goehring, Ann Arbor;( 7);17:11
2. Jeff Hubbard, Ann Arbor;( 10);17:44
3. Joel Barricklow, Brooklyn;( 11);18:07
4. Soren Berg, Ann Arbor;( 14);18:10
5. Andy Strasburg, Ann Arbor;( 17);18:23
6. Nick Wilkinson, Ann Arbor;( 29);19:15
7. Max Reichwage, Ann Arbor;( 34);19:53
8. Stephen Gao, Ann Arbor;( 58);21:05
9. Adam Kosteva, Canton;( 62);21:13
10. Chris Miller, Ann Arbor;( 124);23:17
11. Caleb Pape, Ann Arbor;( 171);24:30
12. Ben Nichols, Saline;( 210);25:14
13. Kevin Moore, Pemberville;( 567);32:35
14. Joseph Gryniewicz, Ann Arbor;( 695);38:09
15. Nolan King, Cincinnati;( 862);56:00
FEMALE AGE GROUP: 15 - 17
1. Jennifer Gunderson, Whitmore Lake;( 80);21:51
2. Bridget Riehle, Dexter;( 81);21:53
3. Alison Gregorka, Ann Arbor;( 141);23:33
4. Ruth Stevenson, Ann Arbor;( 153);23:57
5. Mimi Kuehn, Ann Arbor;( 154);23:57
6. Tamara Stevenson, Saline;( 157);24:02
7. Allison Sponseller, Canton;( 196);25:00
8. Ashley Bowerman, Annarbor;( 199);25:03
9. Nicky Grammatico, Ann Arbor;( 225);25:29
10. Allison Marlatt, Ann Arbor;( 298);27:04
11. Whitney Russell, Ann Arbor;( 406);29:04
12. Lauren Wojcik, Saline;( 414);29:07
13. Kelsey Moran, Saline;( 415);29:07
14. Maryclaire Micallef, Saline;( 417);29:08
15. Maggie Kempner, Ann Arbor;( 437);29:24
16. Christine Moran, Ann Arbor;( 486);30:21
17. Emily Kennedy, Ann Arbor;( 566);32:33
18. Cassidy Boulan, Ann Arbor;( 605);34:01
MALE AGE GROUP: 18 - 19
1. James Naughton, Ann Arbor;( 1);15:52
2. Luke Schmerberg, Saline;( 12);18:07
3. William Russell Armstrong, Ann Arbor;( 47);20:38
4. Chad Roash, Davison;( 50);20:47
5. Bryan Adams, Byron;( 96);22:23
FEMALE AGE GROUP: 18 - 19
1. Nicole Nolan, Ann Arbor;( 135);23:23
2. Kim Keen, Ann Arbor;( 146);23:44
3. Lisa Baran, South Lyon;( 214);25:15
4. Keya Rajput, Ann Arbor;( 227);25:30
5. Michelle Hehnlin, Ann Arbor;( 302);27:13
6. Diane Strasser, Ann Arbor;( 310);27:22
7. Ariana Bostian-Kentes, Ann Arbor;( 499);30:39
8. Mychael Ackerman, Clinton;( 548);32:08
9. Erin Jessop, Saline;( 719);40:18
MALE AGE GROUP: 20 - 24
1. Mike Kusner, Saline;( 4);16:59
2. Kurt Heinold, Saline;( 19);18:28
3. Robert Klemmer, Ann Arbor;( 71);21:35
4. Michael Roberson, Plymouth;( 120);23:12
5. Ashley Altieri, Saline;( 206);25:11
6. Jeremy Balduf, Monroe;( 251);25:57
7. Chris Gruba, Northville;( 255);26:09
8. Joe Klecha, Ann Arbor;( 431);29:21
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
1. Aimee Summers, Ann Arbor;( 51);20:51
2. Christine Freeman, Ann Arbor;( 65);21:18
3. Kate Gracheck, Dexter;( 73);21:39
4. Stephanie Allen, Kalamazoo;( 147);23:44
5. Leslee Parker, Ann Arbor;( 164);24:15
6. Christina Ortega, Dearborn Heights;( 169);24:17
7. Caitlin Gilbert, Ypsilanti;( 228);25:31
8. Jillian Coyne, Monroe;( 253);25:58
9. Kacy Garske, Ann Arbor;( 258);26:15
10. Elizabeth Ford, Farmington Hills;( 306);27:16
11. Erica Sabo, Ann Arbor;( 309);27:21
12. Stephanie Borchardt, Ann Arbor;( 323);27:32
13. Meredith Ackerman, Clinton;( 349);28:04
14. Elizabeth Huff, Ann Arbor;( 350);28:05
15. Penny Leiker, Port Washington;( 364);28:23
16. Cynthia Puro, Ann Arbor;( 374);28:35
17. Dinah Ramirez, Livonia;( 385);28:45
18. Erin Baird, Ann Arbor;( 394);28:53
19. Mslissa Matthews, Ann Arbor;( 399);28:59
20. Lee Shaughnessy, Ann Arbor;( 400);28:59
21. Andrea Quist, Ann Arbor;( 416);29:07
22. Kelli Crampton, Royal Oak;( 434);29:22
23. Clare Singleton, Ann Arbor;( 465);29:49
24. Sarah Sivulka, Ann Arbor;( 543);31:59
25. Andrea Kierst, Dexter;( 583);33:08
26. Sara Witt, Ann Arbor;( 594);33:33
27. Tara Kazmaier, Ann Arbor;( 595);33:33
28. Rachel Urbaniak, Northville;( 634);34:42
29. Aubree Shemwell, Grass Lake;( 731);41:14
MALE AGE GROUP: 25 - 29
1. Craig Woehrle, Saline;( 28);19:13
2. James Bryant, Novi;( 59);21:07
3. David Fliszar, Libertyville;( 69);21:33
4. Michael Stewart, Dexter;( 76);21:46
5. Scott Will, Troy;( 103);22:41
6. Mick Zuk, Romulus;( 139);23:30
7. David Van Mater, Ann Arbor;( 148);23:45
8. Peter Mcnally, Ann Arbor;( 233);25:40
9. Dave Melcher, Ann Arbor;( 238);25:43
10. Brian Mulligan, Ann Arbor;( 288);26:53
11. Tim Ganun, Ann Arbor;( 326);27:33
12. David Mccall, Novi;( 347);28:01
13. Brad Poore, Ypsilanti;( 360);28:21
14. Michael Showronski, Eastpointe;( 372);28:33
15. Andrew Crispin, Ann Arbor;( 388);28:48
16. Kjetil Djuve, Ann Arbor;( 402);29:00
17. Micah Teets, Clawson;( 451);29:38
18. Andrew Singer, Canton;( 518);30:59
19. Mike Salerno, Saline;( 579);32:55
20. Benjamin Krom, Lansing;( 598);33:45
21. Jason Bickford, Dexter;( 602);33:56
22. David Taylor, Livonia;( 690);37:45
23. Peter Menard, Ann Arbor;( 691);37:46
24. Trevor Terry, Ypsilanti;( 704);38:48
25. Jason Wagner, Davison;( 734);41:44
26. Aaron Mills, Ann Arbor;( 736);41:55
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
1. Rachel Scoles, Monroe;( 23);18:51
2. Julie Copley, Ann Arbor;( 36);20:01
3. Merrill Mullis, Ann Arbor;( 92);22:13
4. Liza Mockeridge, Ann Arbor;( 100);22:34
5. Maria Alejandra Perez, Ann Arbor;( 111);22:53
6. Janet Leung, Ann Arbor;( 234);25:41
7. Jaime Cherfoli, Wixom;( 276);26:38
8. Jennifer Kennell, Ann Arbor;( 292);27:00
9. Karen Jacobs, New York;( 305);27:15
10. Jennifer Harris, Manchester;( 313);27:25
11. Sara Mccombs, Grand Blanc;( 315);27:25
12. Stephanie Neeb, Ypsilanti;( 442);29:27
13. Carrie Arreguin, Ann Arbor;( 453);29:38
14. Johanna Craig, Ann Arbor;( 467);29:49
15. Stefanie Baier, Northville;( 473);29:53
16. Avis Fliszar, Libertyville;( 474);30:00
17. Dominique Lynden, Walled Lake;( 485);30:21
18. Michelle Davis, Livonia;( 488);30:23
19. Adriane Chapman, Ann Arbor;( 526);31:14
20. Lisa Bailey, Sylvan Lake;( 540);31:43
21. Cara Porada, Gregory;( 565);32:31
22. Elizabeth Fortuna, Whitmore Lake;( 578);32:48
23. Suzanne Samuel, Belleville;( 586);33:12
24. Jennifer Mcquillan, Waterford;( 588);33:14
25. Layne Kumetz, Ann Arbor;( 636);34:49
26. Karen Zebrauskas, Flint;( 644);35:31
27. Pauline Mc Laughlin, Ann Arbor;( 648);35:41
28. Kelly Elizabeth Smith, Ann Arbor;( 650);35:46
29. Jill Day, Pinckney;( 664);36:28
30. Nicole Miller, Dexter;( 676);36:59
31. Rebecca Mcvey, Ann Arbor;( 680);37:15
32. Amy Calhoun, Dearborn;( 688);37:39
33. Angie Wachholz, Lake Orion;( 702);38:43
34. Senia Pickering, Ypsilanti;( 703);38:48
35. Jennifer Beck, Ann Arbor;( 722);40:23
36. Susan Johnson, Canton;( 740);42:28
37. Kristina Vlahon, Flushing;( 753);43:39
38. Katherine Pouget, Metamora;( 816);49:38
39. Nancy Allee, Ann Arbor;( 825);51:13
40. Aparna Amberkar, Ann Arbor;( 827);51:23
41. Amy Hanna, Chelsea;( 836);52:09
42. Kara Davis, Dexter;( 858);54:48
MALE AGE GROUP: 30 - 34
1. Mike Holik, Gass Lake;( 2);16:01
2. Paul Hedding, Gregory;( 3);16:54
3. Hardy Frickinhar, Ann Arbor;( 5);17:04
4. Tom Frederick, Superior Twsp.;( 9);17:20
5. Doug Johnson, Dexter;( 20);18:34
6. Jeff Sandula, Gregory;( 22);18:49
7. Eric Halverson, Northville;( 30);19:16
8. Christopher Mitchell, Ann Arbor;( 64);21:17
9. Alex Bossory, Manchester;( 66);21:22
10. Ross Dressel, Ypsilanti;( 113);22:57
11. Tim Helber, Saline;( 121);23:13
12. Brian Andrews, Clinton;( 130);23:22
13. Paul Nucci, Ann Arbor;( 150);23:49

14. Reid Erickson, Ann Arbor;( 173);24:32
15. Cain Dimon, Novi;( 183);24:48
16. Michael Konns, Pinckney;( 186);24:49
17. Adam Rosenberg, Huntington Woods;( 202);25:05
18. Brad Rosenberg, Huntington Woods;( 204);25:07
19. Kent O'clair, Plymouth;( 218);25:21
20. Carl Osterwisch, Ann Arbor;( 317);27:26
21. Conrad Scott, Ann Arbor;( 328);27:34
22. Christopher Shaw, Canton;( 346);28:00
23. Allen Day, Pinckney;( 371);28:28
24. Michael Wallace, Dexter;( 381);28:43
25. Stephen Wallace, Dexter;( 384);28:45
26. Kerry Konschuh, Ann Arbor;( 397);28:58
27. Scott Zebrauskas, Flint;( 403);29:00
28. Kris Kegerreis, Jackson;( 405);29:04
29. Shannon Morrin, Ypsilanti;( 408);29:06
30. Rob Clifton, Ortonville;( 432);29:21
31. Greg Huss, Novi;( 455);29:39
32. Brian Moore, Dexter;( 551);32:11
33. Bob Page, Howell;( 559);32:23
34. Perry Brown, Chesterfield;( 562);32:28
35. Devon Cox, Riverview;( 575);32:48
36. Lee Hollander, Ann Arbor;( 587);33:12
37. Ryan Waddington, Dexter;( 614);34:15
38. John Merchant, Cass City;( 631);34:35
39. Clinton Cox, Riverview;( 674);36:47
40. Felipe Diaz, Ann Arbor;( 677);37:02
41. Mark Mcguinty, Brighton;( 698);38:28
42. Adrian Myers, Manchester;( 706);38:50
43. Greg Taunton, Flint;( 810);49:19
44. Michael Valentine, Ferndale;( 838);52:20
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
1. Theresa Stern, Ann Arbor;( 27);19:12
2. Jennifer Barrett, Wixom;( 185);24:49
3. Cynthia Farrell, Ann Arbor;( 212);25:15
4. Penny Vandellen, Ypsilanti;( 232);25:38
5. Ellen Dekoker, Highland;( 240);25:44
6. Dawn Serafin, Highland;( 259);26:15
7. Stefanie Hedding, Gregory;( 262);26:24
8. Susan Yeager, Ypsilanti;( 272);26:36
9. Beth Peery, Ann Arbor;( 283);26:50
10. Allyse Nicholas, Saline;( 285);26:52
11. Lisa Chiang, Westland;( 303);27:14
12. Kristine Rondeau, Brighton;( 319);27:28
13. Christine Bryant, Dexter;( 353);28:07
14. Janeen Melendez, Canton;( 362);28:22
15. Mary Johanson, Ann Arbor;( 363);28:23
16. Lina Walker, Ann Arbor;( 370);28:27
17. Sue Rock, Saline;( 382);28:43
18. Maria Gilbert, Ann Arbor;( 392);28:51
19. Beverly Davidson, Ann Arbor;( 411);29:06
20. Amy Paige, Ypsilanti;( 412);29:07
21. Jennifer Chelune, Saline;( 421);29:11
22. Alita Hassan, Ann Arbor;( 429);29:21
23. Tracy Loveland, Saline;( 430);29:21
24. Kristen Roberts, Ann Arbor;( 433);29:21
25. Alison Medeiros, Ypsilanti;( 436);29:24
26. Mary Testa, Willis;( 447);29:31
27. Cindy Wegryn, Ann Arbor;( 452);29:38
28. Jennifer Schneider, Miilford;( 472);29:52
29. Jeanette Brooks, Dexter;( 477);30:01
30. Sarah Pinkelman, Ann Arbor;( 480);30:15
31. Heidi Linden, Ann Arbor;( 487);30:22
32. Gloria Mills, Dexter;( 495);30:32
33. Amy Sorensen, Stockbridge;( 496);30:32
34. Darcy Gignac, Ann Arbor;( 500);30:41
35. Lisa Lynch, Livonia;( 504);30:43
36. Lisa Bargende, Royal Oak;( 505);30:44
37. Susie Blatt, Bloomfield Hills;( 506);30:45
38. Beth Rosenberg, Huntington Woods;( 508);30:46
39. Laura Frey, Ann Arbor;( 529);31:20
40. Julie Helber, Saline;( 532);31:23
41. Erin Trame, Ann Arbor;( 537);31:41
42. Laura Konrad, Ann Arbor;( 538);31:41
43. Amy Palmer, Ann Arbor;( 539);31:43
44. Heather Bond, Ann Arbor;( 544);32:01
45. Leela D'cruz, Ann Arbor;( 545);32:01
46. Susi Moore, Dexter;( 549);32:09
47. Jessica Page, Howell;( 558);32:23
48. Paige Pawson, Ypsilanti;( 589);33:17
49. Felicia Weber, Milan;( 596);33:41
50. Nicole Smith, Ypsilanti;( 597);33:41
51. Jay Uhler, Ann Arbor;( 599);33:46
52. Tonia Bickford, Dexter;( 603);33:56
53. Kristine Komives, Ann Arbor;( 617);34:16
54. Laura Merchant, Cass City;( 630);34:35
55. Jennifer Vanwagner, Ann Arbor;( 645);35:33
56. Christine Boston, Ypsilanti;( 682);37:20
57. Cindy Zhou, Dexter;( 683);37:21
58. Pam Mcguinty, Brighton;( 699);38:28
59. Mary Margaret Cornish, Dexter;( 717);40:09
60. Tammy Adkins, Ann Arbor;( 723);40:25
61. Hillary Nunn, Linden;( 743);42:53
62. Jenny Jalet, Ann Arbor;( 773);45:43
63. Jennifer Zakrajsek, Ann Arbor;( 774);45:43
64. Keely Thrall, ;( 777);45:54
65. Tina Taunton, Flint;( 807);49:18
66. Lata Conjeevaram, Ann Arbor;( 826);51:23
67. Krista Rainwater, Clio;( 837);52:10
68. Agnes Valentine, Ferndale;( 839);52:23
69. Tiffany Jones, Ann Arbor;( 842);53:08
70. Mary Mullaney, Ann Arbor;( 857);54:27
MALE AGE GROUP: 35 - 39
1. Damian Krysan, Ann Arbor;( 24);18:58
2. Daniel Hill, Ann Arbor;( 26);19:09
3. Robert Garriosn, Saline;( 32);19:27
4. Jeff Hartnagle, Ann Arbor;( 38);20:06
5. James Baldwin, Ann Arbor;( 44);20:27
6. John Koselka, Ann Arbor;( 45);20:32
7. Rene Garza, Perrysburg;( 56);21:04
8. Joseph Cloutier, Ann Arbor;( 67);21:23
9. Lon Horwedel, Ann Arbor;( 74);21:41
10. Steve Schlecht, Ann Arbor;( 91);22:13
11. Bill Reader, West Bloomfield;( 94);22:16
12. Greg Lanzi, Brighton;( 106);22:47
13. Guillermo Flores, Ann Arbor;( 107);22:48
14. Gary Moody, Dexter;( 133);23:23
15. Dave Wegryn, Ann Arbor;( 143);23:34
16. Mark Mueting, Dexter;( 149);23:46
17. John Orton, Ann Arbor;( 167);24:16
18. Darryl Bartlett, Ann Arbor;( 181);24:48
19. Edward Barrett, Wixom;( 184);24:48
20. Ed Sponseller, Canton;( 195);24:59
21. Markus Vodosek, Ann Arbor;( 201);25:04
22. James Drumm, White Lake;( 203);25:05
23. Michael Oswald, Livonia;( 217);25:20
24. Scott Moloney, Wixom;( 222);25:25
25. Ted Bucknam, Ann Arbor;( 224);25:27
26. Robert O'hara, Northville;( 226);25:30
27. Rob Buti, Plymouth;( 236);25:42
28. Michael Altese, Ann Arbor;( 247);25:56
29. Dave Sullivan, Ann Arbor;( 279);26:39
30. Kent Elliott, Davison;( 284);26:50
31. Michael Ross, Ann Arbor;( 311);27:23
32. Mike Vohland, Ann Arbor;( 312);27:24
33. Robert Deranek, Ann Arbor;( 316);27:26
34. Duncan Currie, Birmingham;( 318);27:27
35. Mark Clague, Ann Arbor;( 320);27:29
36. Andrew Schreiber, Ann Arbor;( 324);27:33
37. Steve Pawlicki, Ypsilanti;( 331);27:41
38. Chris Pawlicki, Ann Arbor;( 386);28:46
39. Stephen Busch, Ann Arbor;( 404);29:01
40. Steve Mcleod, Tecumseh;( 419);29:08
41. Adel Bishar, Ann Arbor;( 424);29:13
42. Scott Mcdonald, Ann Arbor;( 448);29:31
43. Karl Brockmiller, Royal Oak;( 454);29:39
44. Marcus Merillat, Ypsilanti;( 459);29:44
45. Michael Kovacich, Pinckney;( 489);30:24
46. Steven Karr, Ann Arbor;( 530);31:21
47. Norman Boston, Ypsilanti;( 569);32:38
48. Brian Holdwick, Canton;( 607);34:02
49. Glen Greenlee, Ann Arbor;( 609);34:06
50. Thomas Din, Dexter;( 806);49:17
51. Tommy York, Ann Arbor;( 874);57:32
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
1. Ingrid Crause, Ann Arbor;( 137);23:28
2. Heather Broadbent, St. Petersburg;( 138);23:28
3. Rachael Criso, Ann Arbor;( 158);24:03
4. Jill Ortmann, Saline;( 163);24:10
5. Kori Adams, Wixom;( 182);24:48
6. Kellie Mcelhaney, Ann Arbor;( 237);25:43
7. Robin Michos, Ann Arbor;( 260);26:21
8. Katherine Mueting, Livonia;( 281);26:46
9. Janice Urciola, Ann Arbor;( 295);27:03
10. Janice Urciola, Ann Arbor;( 296);27:03
11. Cheryl Tomsic, Ann Arbor;( 357);28:18
12. Helena Wegryn, Ann Arbor;( 373);28:34
13. Michele Brown, Chesterfield;( 375);28:36
14. Lisa Straub, Milan;( 376);28:38
15. Christine Feudl, ;( 377);28:40
16. Sandy Reed, Chelsea;( 383);28:44
17. Carmen Green-Lee, Ann Arbor;( 391);28:50
18. Robin Krienke, Ann Arbor;( 409);29:06
19. Lisa Ruby, Ann Arbor;( 413);29:07
20. Lauren Chappell, Ann Arbor;( 428);29:18
21. Simone Orton, Ann Arbor;( 435);29:23
22. Maria Zaborniak, Ann Arbor;( 450);29:36
23. Sue Crysler, Saline;( 458);29:41
24. Jeanne Mcleod, Ypsilanti;( 460);29:44
25. Ellen Harris, Ann Arbor;( 482);30:16
26. Peggy Glahn, Ann Arbor;( 511);30:51
27. Julie Janusz, Ann Arbor;( 514);30:58
28. Catherine Fillmore, Chicago;( 515);30:58
29. Kim Elliott, Davison;( 534);31:30
30. Suzie Ferreira, Ann Arbor;( 547);32:08
31. Faye Ogasawara, Ann Arbor;( 554);32:17
32. Tiffany Loeding, Rochester Hills;( 563);32:29
33. Elizabeth Rolla, Ann Arbor;( 573);32:47
34. Julie Fortier, Flushing;( 584);33:10
35. Dianna Poley, Ann Arbor;( 591);33:30
36. Jennifer Ripple, Ann Arbor;( 604);33:56
37. Sharon Seay, Tecumseh;( 608);34:06
38. Shelley Austin, Brighton;( 613);34:11
39. Jennifer Burris, Ann Arbor;( 621);34:24
40. Jennifer Conn, Ann Arbor;( 623);34:24
41. Joyce Kaferle, Saline;( 632);34:37
42. Susan O'neill, Ann Arbor;( 659);36:19
43. Julie Harkema, Ann Arbor;( 666);36:30
44. Lisa Murray, Ann Arbor;( 668);36:35
45. Delphia Simpson, Ann Arbor;( 671);36:42
46. Denise Milito, Chicago;( 684);37:27
47. Mary Kolasa, Ann Arbor;( 685);37:29
48. Marisela Garza, Dearborn;( 689);37:40
49. Kim Bratton, Davison;( 733);41:41
50. Sari Mills, Ann Arbor;( 735);41:55
51. Mary Murphrey, Ann Arbor;( 741);42:30
52. Kelly Mahmud, Ann Arbor;( 746);42:59
53. Debra Omans, Ypsilanti;( 749);43:22
54. Margaret Kaczmarek, Ann Arbor;( 771);45:27
55. Lynette Drumm, White Lake;( 782);46:18
56. Kara Johnston, South Lyon;( 808);49:19
57. Shawn Fitzgerald, Ann Arbor;( 840);52:43
58. Molly Jean, Ann Arbor;( 849);53:41
59. Julie Stilber, Dexter;( 868);56:39
60. Roya Massoudi, Dexter;( 870);56:42
61. Kathy Maude, Wixom;( 873);57:17
62. Julia Mcelmurry, Dyer;( 876);57:37
MALE AGE GROUP: 40 - 44
1. Felix Brooks, Kalamazoo;( 6);17:07
2. Brian Turnbull, Northville;( 15);18:17
3. Roger Shambaugh, Ann Arbor;( 16);18:22
4. Joe Metzger, Ann Arbor;( 18);18:28
5. David Mayfield, Ann Arbor;( 21);18:39
6. Russ Billau, Milan;( 40);20:15
7. Daniel Seely, Ann Arbor;( 48);20:39
8. Bill Wrobleski, Ann Arbor;( 54);21:04
9. Todd Trese, Ann Arbor;( 55);21:04
10. August Evrard, Ann Arbor;( 70);21:34
11. Darryl Christensen, Ann Arbor;( 79);21:48
12. Jon Turbett, Ann Arbor;( 86);22:04
13. Rob Mccleery, Petersburg;( 87);22:08
14. Francis Connolly, Ann Arbor;( 93);22:16
15. Jeff Desmond, Ann Arbor;( 95);22:21
16. Blair Driskell, Saline;( 99);22:34
17. Charles Couasnon, Dexter;( 108);22:48
18. Will Tishkoff, Ypsilanti;( 112);22:57
19. Brad Angelini, Ann Arbor;( 116);23:01
20. Michael Check, Ann Arbor;( 127);23:19
21. Jim Miller, Ann Arbor;( 128);23:19
22. George Rinke, Dearborn;( 140);23:31
23. Frank Moore, Ann Arbor;( 155);24:00
24. Richard Dekeon, Ann Arbor;( 161);24:07
25. Robert Logan, Ann Arbor;( 174);24:32
26. Michael Wolcott, Ann Arbor;( 180);24:47
27. Donald Anderson, Ann Arbor;( 189);24:51
28. Josep Pares, Saline;( 190);24:54
29. John Stewart, Dexter;( 198);25:02
30. Chris Cavaliere, Farmington Hills;( 205);25:09
31. Phil Brown, Canton;( 209);25:13
32. Eugene Anderson, Ann Arbor;( 216);25:20
33. Jack Juback, Dexter;( 235);25:42
34. Steve Gao, Ann Arbor;( 242);25:45
35. Bill Robertson, Ann Arbor;( 248);25:56
36. John Scully, Wixom;( 257);26:14
37. Craig Helms, Ann Arbor;( 268);26:30
38. Ron Hopp, Ann Arbor;( 308);27:21
39. William Dougherty, Ann Arbor;( 351);28:06
40. Bryan Campbell, Pinckney;( 358);28:18
41. Larry Van Oyen, Oswego;( 365);28:24
42. Mark Cullen, Ann Arbor;( 366);28:26
43. John Carey, Ann Arbor;( 395);28:55
44. Jerry Cutsinger, Gregory;( 422);29:11
45. Tom Summerill, South Lyon;( 423);29:11
46. Daniel Schuetz, Tiffin;( 425);29:13
47. Thomas Litzler, Ann Arbor;( 445);29:30
48. Bruce Haynes, Royal Oak;( 449);29:35
49. James Mcallister, Ann Arbor;( 478);30:09
50. Chris Konrad, Ann Arbor;( 513);30:55
51. Hugo Braun, Ann Arbor;( 520);31:02
52. Richard Knapp, Chicago;( 523);31:09
53. Dan Johnston, South Lyon;( 557);32:20
54. Larry Ho, Ann Arbor;( 646);35:36
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
1. Anita Sherman, Ann Arbor;( 77);21:46
2. Dee Dee Sahakian, Manchester;( 84);22:02
3. Linnae Bellaver, Brighton;( 105);22:44
4. Joan Beadle, Wilmette;( 114);23:00
5. Sara Freatman, Ypsilanti;( 142);23:33
6. Deborah Hooper, Ann Arbor;( 230);25:38
7. Sue Foster, Annarbor;( 231);25:38
8. Debra Pares, Saline;( 243);25:46
9. Debbie Walls, Ann Arbor;( 250);25:57
10. Lori Thomson, Ann Arbor;( 271);26:33
11. Susan Hardin, Royal Oak;( 282);26:47
12. Kathy Jackson, Ann Arbor;( 294);27:02
13. Peg Slade, Ann Arbor;( 304);27:15
14. Joy Lalor, Ann Arbor;( 314);27:25
15. Liz Delano, Northville;( 327);27:33
16. Melinda Hieber, Ann Arbor;( 333);27:45
17. Marilyn Hoeman, Canton;( 336);27:45
18. Betty Raab, Ann Arbor;( 340);27:51
19. Ruth Bergman Braun, Ann Arbor;( 401);29:00
20. Sharon Vanderpool, Monroe;( 418);29:08
21. Terry Zwolan, Ann Arbor;( 439);29:25
22. Tanya Helms, Ann Arbor;( 440);29:26
23. Judy Carmein, Ann Arbor;( 444);29:28
24. Tyra Lemmen, Ann Arbor;( 456);29:39
25. Gretchen Driskell, Saline;( 463);29:47
26. Pamela Fons, Ann Arbor;( 502);30:41
27. Polly Bradburn, Chelsea;( 503);30:41
28. Kila Ahlijian, Canton;( 512);30:54
29. Sandra Breitenbach, Gobles;( 528);31:16
30. Diane Eberhart, Saline;( 556);32:20
31. Debbie Duffey, Chelsea;( 564);32:29
32. Janet Hall, West Bloomfield;( 570);32:38
33. Kelly Hibbert, South Lyon;( 577);32:48
34. Jo Kladzyk, Manchester;( 585);33:11
35. Tami Pape, Ann Arbor;( 611);34:07
36. Susanne Kocsis, Ann Arbor;( 612);34:09
37. Diane Jacobs-Cutsinger, Gregory;( 638);34:50
38. Martha Jones, Ann Arbor;( 653);35:53
39. Spomenka Kecman, Ann Arbor;( 675);36:58
40. Liz Perpich, Ann Arbor;( 679);37:15
41. Renae Rosencrans, Ann Arbor;( 687);37:38
42. Patricia Martel, Howell;( 694);37:54
43. Rebecca Towner, Ann Arbor;( 697);38:18
44. Cynthia Zuccaro, Dexter;( 714);39:53
45. Kathy Drabik, Ann Arbor;( 724);40:29
46. Britta Roan, Plymouth;( 739);42:24
47. Sue Preston, Imlay City;( 745);42:59
48. Nancy Deeb, Ann Arbor;( 752);43:29
49. Ruth Lewis, Ann Arbor;( 760);44:15
50. Patty Dobbs, Dexter;( 763);44:52
51. Kazuko Hancock, Bloomfield Hills;( 793);47:16
52. Nancy Brucken, Ann Arbor;( 796);47:57
53. Patricia Bebee, Saline;( 819);50:00
54. Joni Rude, Dexter;( 848);53:40
55. Marie Williams, Ann Arbor;( 853);53:55
56. Ann Herrmann, Ann Arbor;( 854);53:56
57. Patty Mullaney, Ann Arbor;( 856);54:27
58. Lenor O'keefe, Dexter;( 869);56:40
MALE AGE GROUP: 45 - 49
1. Joel Edge, Ann Arbor;( 42);20:19
2. Nick Shoner, Saline;( 52);20:56
3. John Harburg, Ann Arbor;( 53);21:02
4. Bill Wilson, Livonia;( 61);21:11
5. Michael Romej, Ann Arbor;( 82);21:56
6. Frank Torres, Ann Arbor;( 85);22:03
7. Allen Duncan, Dearborn;( 89);22:11
8. James Brunner, Jackson;( 110);22:52
9. Fred Ulisse, Whitmore Lake;( 123);23:17
10. Kent Williams, Ann Arbor;( 134);23:23
11. Steve Thiry, Ann Arbor;( 175);24:36
12. Ameed Raoof, Ann Arbor;( 179);24:43
13. Michael Ides, Ann Arbor;( 188);24:50
14. Dan Zywiol, Dearborn;( 191);24:55
15. Mike Lewis, Dexter;( 239);25:43
16. Richard Pomerantz, Ann Arbor;( 264);26:25
17. Thomas Powell, Pinckney;( 266);26:26
18. Peter Creutz, Saline;( 287);26:53
19. William Carmondy, Dexter;( 299);27:09
20. Tsuin Herr, Ann Arbor;( 337);27:47
21. Fritz Yunck, Ann Arbor;( 359);28:20
22. Whitney Prince, Ann Arbor;( 367);28:26
23. William Loomis, Ann Arbor;( 390);28:50
24. John Russell, Ann Arbor;( 407);29:05
25. Robert Bruetsch, Whitmore Lake;( 427);29:16
26. Daniel Cafarelli, Canton;( 441);29:26
27. Brian Gilchrist, Ann Arbor;( 457);29:41
28. Randy Nichols, Saline;( 493);30:28
29. C Daniel Myers, Ann Arbor;( 517);30:59
30. Brad Hamilton, Ann Arbor;( 555);32:19
31. Tom Boulan, Ann Arbor;( 610);34:06
32. David Beaumont, Ypsilanti;( 686);37:32
33. Robert Miller, Canton;( 713);39:52
34. Arlan Dobbs, Dexter;( 725);40:32
35. Mike Anthony, Ann Arbor;( 804);49:07
36. Paul Valacak, Ann Arbor;( 809);49:19
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
1. Mary Ann Malarkey, Evanston;( 49);20:41
2. Marty Betts, Ann Arbor;( 144);23:37
3. Beth Major, Ann Arbor;( 223);25:26
4. Joan Decosta, Ann Arbor;( 229);25:34
5. Tammy Krueger, ;( 265);26:26
6. Deborah Bradley, Gold Beach;( 330);27:39
7. Jean Durussel-Weston, Ann Arbor;( 332);27:43
8. Gail Bazzy, Northville;( 334);27:45
9. Rosemary Brunner, Jackson;( 348);28:02
10. Carol Suarez, Dearborn;( 398);28:58
11. Vicki Hames-Frazier, Ann Arbor;( 426);29:15
12. Anne Garcia, Ann Arbor;( 466);29:49
13. Sharon Iott, Ann Arbor;( 475);30:00
14. Susan Lewis, ;( 483);30:17
15. Mary Pomerville, Dexter;( 484);30:20
16. Toni Klemmer, Ann Arbor;( 525);31:12
17. Jan Cohen, Ann Arbor;( 542);31:58
18. Bronwyn Barricklow, Brooklyn;( 568);32:36
19. Jackie Creager, Ann Arbor;( 580);33:03
20. Jane Rossi, Saline;( 581);33:04
21. Mary Cafarelli, Canton;( 601);33:54
22. Ann Subotic, Ann Arbor;( 624);34:25
23. Barbara Macdonald, Ann Arbor;( 637);34:49
24. Maris Cannon, Ann Arbor;( 641);35:04
25. Barbara Eichmuller, Ann Arbor;( 642);35:09
26. Cynthia Hawke, South Lyon;( 654);35:54
27. Gloria Rogin, Ann Arbor;( 655);35:56
28. Peggy Jo Gramer, Ann Arbor;( 667);36:33
29. Eileen Latini, Ypsilanti;( 670);36:39
30. Jan Adams-Watson, Ann Arbor;( 681);37:16
31. Jeanne Christensen, Ann Arbor;( 708);38:55
32. Mary Wakefield, Ann Arbor;( 711);39:27
33. Sandy Coffey, Ann Arbor;( 718);40:17
34. Diana Calice, Stockbridge;( 728);40:58
35. Rose Hindman, Davisburg;( 729);41:00
36. Lynette Jessop, Saline;( 730);41:09
37. Barb Yopko, Chelsea;( 732);41:15
38. Nora Gessert, Ypsilanti;( 744);42:55
39. Kim Pietrack, Ann Arbor;( 748);43:21
40. Katherine Savatcky, Dearborn;( 755);43:54
41. Kathy Hillig, Ann Arbor, Mi;( 759);44:12
42. Mary Ann Watson, Ann Arbor;( 761);44:18
43. Susan Beel, Ann Arbor;( 765);44:58
44. Marilyn Tsao, Ann Arbor;( 776);45:53
45. Kathy Rabourn, Ann Arbor;( 791);46:54
46. Elaine Nowak, Ann Arbor;( 830);51:53
47. Lisa Kurek, Ann Arbor;( 831);51:54
48. Joan Debusscher, Ann Arbor;( 841);52:53
49. Kathryn Janowski, Ann Arbor;( 844);53:28
50. Kimberly Keller, Ann Arbor;( 846);53:31
51. Cindy Connellan, Prairie Village;( 867);56:34
52. Phyllis Ford, Ann Arbor;( 872);57:17
MALE AGE GROUP: 50 - 54
1. Duane Noworyta, Novi;( 33);19:30
2. John Curtis, Ann Arbor;( 43);20:26
3. Neal Little, Ann Arbor;( 46);20:32
4. Robert Thodeson, Ann Arbor;( 57);21:05
5. Steven Slack, Ann Arbor;( 63);21:15
6. Dave Clark, Ypsilanti;( 75);21:43
7. Rob Berg, Ann Arbor;( 97);22:29
8. Michael Glass, Ypsilanti;( 102);22:36
9. Bob Muiter, Farmington Hills;( 118);23:07
10. Jim Kosteva, Canton;( 119);23:07
11. John Spencer, ;( 151);23:50
12. Jim Sahakian, Manchester;( 152);23:54
13. Paul Barden, Ann Arbor;( 156);24:01
14. Ed Nemetz, Ann Arbor;( 160);24:07
15. Michael Warren, Highland;( 197);25:01
16. Richard Bowerman, Ann Arbor;( 200);25:03
17. Larry Patton, Ann Arbor;( 220);25:24
18. James Valliere, Grosse Pointe Woo;( 254);26:01
19. Bill Person, Bloomfield Villag;( 261);26:22
20. Thomas Zdeba, Ann Arbor;( 263);26:25
21. Lawrence Dockham, Ann Arbor;( 267);26:27
22. Larry Baran, South Lyon;( 286);26:53
23. Gary Stelzer, Dexter;( 289);26:53
24. Steve Varows, Livonia;( 290);26:54
25. Don Evich, Ann Arbor;( 300);27:10
26. Lee Katterman, Ann Arbor;( 339);27:48
27. Bill Armstrong, Ann Arbor;( 344);28:00
28. Arthur Schwartz, Ann Arbor;( 361);28:21
29. Joe Gailunas, Ann Arbor;( 369);28:27
30. Bob Hannah, Ann Arbor;( 379);28:41
31. Ed Crawford, Dexter;( 393);28:51
32. Richard Friedman, Ann Arbor;( 461);29:46
33. Louis Pomerville, Dexter;( 490);30:25
34. Peter S Kentes, Ann Arbor;( 498);30:39
35. Paul Courant, Ann Arbor;( 516);30:59
36. Stephen Ackerman, Clinton;( 550);32:09
37. Daryl Frederick, Dexter;( 616);34:15
38. Bob Kerschbaum, Ann Arbor;( 629);34:31
39. Bill Page, South Lyon;( 649);35:42
40. Robert Stevenson, Ann Arbor;( 672);36:45
41. Larry Yonovitz, Ann Arbor;( 750);43:25
42. G. Michael Deeb, Ann Arbor;( 851);53:44
43. Lee Kortemeyer, Prairie Village;( 866);56:33
44. Samuel Lodato, Warren;( 878);59:09
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
1. Ruth Postema, Ann Arbor;( 244);25:46
2. Nancy Cottingham, Ann Arbor;( 301);27:12
3. Jennifer Strumwasser, Ann Arbor;( 335);27:45
4. Judy Smutek, Ann Arbor;( 343);27:55
5. Pam Westmeier, Howell;( 345);28:00
6. Katherine Edgren, Ann Arbor;( 470);29:52
7. Yvonne Moore, Brighton;( 479);30:14
8. Amanda Huyck, Ann Arbor;( 507);30:45
9. Ann Lafond, Plymouth;( 560);32:25
10. Linda Skaja, Lima;( 593);33:31
11. Vicky Godfroy, Ann Arbor;( 606);34:01
12. Linda Frederick, Dexter;( 615);34:15
13. Patricia Sahakian, Manchester;( 626);34:27
14. Wendy Kerschbaum, Ann Arbor;( 628);34:30
15. Susan Snyder, Ann Arbor;( 635);34:48
16. Victoria Von Arx, Brighton;( 640);35:02
17. Chica Mc Cabe, Ann Arbor;( 669);36:39
18. Amelia Wilks, Mancelona;( 715);39:54
19. Jane Capin, Annarbor;( 727);40:51
20. Georgia Wieser, Dexter;( 738);41:57
21. Sharon Buslepp, Ann Arbor;( 742);42:46
22. Daniela Wittmann, Ann Arbor;( 754);43:40
23. Jane Schwenk, Ann Arbor;( 756);44:02
24. Dea Armstrong, Ann Arbor;( 757);44:03
25. Elana Sussman, Ann Arbor;( 766);45:08
26. Roberta Tankanow, Ann Arbor;( 767);45:11
27. Adrienne Schiff, Ann Arbor;( 768);45:11
28. Rosalind Fantone, Ann Arbor;( 772);45:31
29. Laurie Carr, Ann Arbor;( 778);45:55
30. Bev Hill, Dexter;( 780);45:57
31. Mary Yonovitz, Ann Arbor;( 783);46:21
32. Barbara Torretti, Ann Arbor;( 784);46:21
33. Marcia Kehn, Saline;( 790);46:54
34. Mary Ann Sahakian, Manchester;( 795);47:40
35. Jamie Dylenski, Ann Arbor;( 805);49:10
36. Nancy Borucki, Saginaw;( 814);49:35
37. Denise Dickerhoff, Ann Arbor;( 818);49:59
38. Barbara Alessi, Ann Arbor;( 834);51:55
39. Denise Landis, Whitmore Lake;( 835);51:55
40. Barbara Higman, Ann Arbor;( 845);53:28
41. Betsy Hannah, Ann Arbor;( 863);56:11
42. Mary Curtis, Ann Arbor;( 864);56:11
43. Diana Lodato, Warren;( 879);59:11
MALE AGE GROUP: 55 - 59
1. Dave Kanner, Rochester;( 35);19:53
2. Edward Gosselin, Brighton;( 39);20:13
3. Tom Gray, Ann Arbor;( 60);21:08
4. Jim Rogers, Ann Arbor;( 115);23:00
5. Roch Basson, Ann Arbor;( 117);23:04
6. Alan Krohn, Ann Arbor;( 125);23:18
7. Bob Randolph, Ann Arbor;( 162);24:09
8. Mark Decamp, Ann Arbor;( 168);24:16
9. Charles Christmas, ;( 178);24:41
10. David Blough, Dexter;( 193);24:56
11. Gary Matthews, Ann Arbor;( 208);25:12
12. Ron Bell, Ypsilanti;( 355);28:12
13. Rkent Gilbert, Ann Arbor;( 368);28:27
14. Donald Albertson, Brooklyn;( 396);28:56
15. Tom Connellan, Orlando;( 476);30:01
16. Michael Ammann, Dayton;( 491);30:25
17. Thomas Yoakam, Canton;( 521);31:06
18. Robert Roether, Ann Arbor;( 522);31:06
19. Robert Kegerreis, Northville;( 552);32:13
20. Robert Reynolds, Dearborn;( 553);32:16
21. Bill Thomson, Ann Arbor;( 592);33:31
22. Tom Gryniewicz, Ann Arbor;( 696);38:09
23. Marvin Atlas, Southfiled;( 758);44:11
24. Lloyd Carr, Ann Arbor;( 779);45:55
25. Anthony Gilmore, Northville;( 813);49:32
26. John Pouget, Metamora;( 815);49:36
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
1. Lia Stevens, Ann Arbor;( 356);28:16
2. Gwen Evich, Ann Arbor;( 410);29:06
3. Lynn Olson, Ann Arbor;( 469);29:51
4. Doris Chelune, Saline;( 535);31:30
5. Diane Warren, Ann Arbor;( 590);33:18
6. Esther Friedmann, Ann Arbor;( 619);34:20
7. Patricia Sandstrom, Ann Arbor;( 620);34:21
8. Judy Barkey, Detroit;( 625);34:27
9. Sue Zabell, Livonia;( 658);36:11
10. Oksana Malanchuk, Ann Arbor;( 660);36:19
11. Pamela Dodd, Orlando;( 678);37:12
12. Margaret Osterwisch, Ann Arbor;( 700);38:31
13. Sharon Brooks, Chelsea;( 712);39:33
14. Alice Reinarz, Ann Arbor;( 747);43:06
15. Beth Fitzsimmons, Ann Arbor;( 781);46:10
16. Sallie Stadel, Ann Arbor;( 786);46:28
17. William Warren, Ann Arbor;( 800);48:45
18. Judith Pawloski, Ann Arbor;( 801);49:04
19. Helen Kelley, Pinckney;( 802);49:05
20. Gail Ladwig, Jackson;( 803);49:06
21. Delores Vlahon, Flushing;( 812);49:29
22. Lindsey Younger, Ann Arbor;( 817);49:49
23. Linda Scherdt, Plymouth;( 828);51:37
24. Mickey Katz-Pek, Ann Arbor;( 832);51:54
25. Mickey Katz-Pek, Ann Arbor;( 833);51:55
26. Virginia Jakes, Ann Arbor;( 855);54:21
27. Sandi Sweet, Ann Arbor;( 859);54:49
28. Kathy King, Cincinnati;( 865);56:32
29. Peggy Behrendt, Ann Arbor;( 871);57:17
MALE AGE GROUP: 60 - 64
1. Doug Goodhue, Highland;( 31);19:16
2. David Peelle, Ann Arbor;( 68);21:33
3. Bruce Laidlaw, Ann Arbor;( 90);22:13
4. Dan Burroughs, Ann Arbor;( 122);23:16
5. John Wehrly, Madison Heights;( 170);24:30
6. Allyn Kantor, Ann Arbor;( 192);24:55
7. Clifford Asher, Monroe;( 249);25:56
8. Peter Buley, Ann Arbor;( 252);25:57
9. Jerry Janusz, Champaign;( 274);26:36
10. Bob Guenzel, Ann Arbor;( 307);27:18
11. Robert Keegan, Jr., Ann Arbor;( 352);28:06
12. Paul Nielsen, Ann Arbor;( 354);28:11
13. Patrick Beal, Stevensville;( 471);29:52
14. Raymond Juracek, South Lyon;( 509);30:48
15. Frank Garland, Saline;( 527);31:15
16. Tom Althoff, Sylvania;( 536);31:34
17. Robert Peters, Clinton Twp;( 618);34:17
18. Richard Cundiff, Plymouth;( 633);34:37
19. Vince Manta, Ann Arbor;( 652);35:49
20. Martin Fodor, Ann Arbor;( 656);35:56
21. Gordon Larsen, Ann Arbor;( 726);40:51
22. Peretz Friedmann, Ann Arbor;( 737);41:56
23. John Victory, Williamston;( 775);45:48
24. Dave Harrell, Dexter;( 824);51:02
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
1. Ellen Cutsinger, Commerce Twp.;( 651);35:47
2. Janet Wiedmayer, Ann Arbor;( 707);38:52
3. Siham Kubba, Canton;( 720);40:19
4. Barbara Beck, Lann Arbor;( 721);40:22
5. Joan Nelson, ;( 769);45:18
6. Marjory Sullivan, Ann Arbor;( 789);46:53
7. Janet Callaway, Ann Arbor;( 797);47:57
8. Ann Thomas, Ann Arbor;( 798);47:57
9. Norma Smith, Dyer;( 877);57:40
MALE AGE GROUP: 65 - 69
1. Harry Konschuh, Ann Arbor;( 219);25:23
2. George Royer, Toledo;( 273);26:36
3. Marvin Stevenson, Rochester Hills;( 325);27:33
4. Loren Barritt, Ann Arbor;( 389);28:50
5. William Rude, Lansing;( 541);31:51
6. David Tankard, Ann Arbor;( 546);32:04
7. Robert Prehn, Saline;( 627);34:28
8. Donald Johnston, Ann Arbor;( 705);38:49
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
1. Edith Horvath, Ann Arbor;( 297);27:04
2. Ann Graves, Whitmore Lake;( 657);35:56
3. Gay Duren, Ann Arbor;( 785);46:28
4. Dorothy Brooks, Ann Arbor;( 829);51:37
MALE AGE GROUP: 70 - 74
1. David Church, Ann Arbor;( 322);27:31
2. Joseph Yurich, Wayne;( 561);32:26
FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
1. Betty Dunlap, Goodrich;( 710);39:11
2. Peggy Tieman, Ann Arbor;( 788);46:52
MALE AGE GROUP: 75 - 98
1. Stuart Baggaley, Ann Arbor;( 420);29:10
2. Edmond Devine, Ann Arbor;( 639);34:51
FEMALE AGE GROUP: 75 - 98
1. Esther Rubin, ;( 792);47:15
MALE AGE GROUP: 99 - 99
FEMALE AGE GROUP: 99 - 99




HALF MARATHON
MALE AGE GROUP: 13 - 14
1. Kenny White, Oxford;( 77);1:27:39
2. Alex Herringshaw, Collierville;( 97);1:28:43
3. Thomas Gilchrist, Ann Arbor;( 497);1:45:52
4. Kevin Mizzi, Detroit;(1399);2:13:19
5. David Romero, Detroit;(1408);2:13:37
FEMALE AGE GROUP: 13 - 14
1. Elizabeth Campbell, Ann Arbor;(1130);2:03:01
2. Gary Wagner, Ypsilanti;(1212);2:05:02
MALE AGE GROUP: 15 - 17
1. Christopher Fecek, Rochester Hills;( 17);1:16:45
2. David Bovio, Flint;( 213);1:35:31
3. Michael Niebrzydowski, STERLING HTS;( 373);1:42:01
4. Matt Miller, Okemos;( 538);1:47:09
5. Spencer Amdur, Ann Arbor;( 549);1:47:27
6. Cameau Poort, Ann Arbor;( 720);1:51:57
7. Zach Stephen, Pinckney;(1182);2:04:17
8. Joey Glorso, Detroit;(1397);2:13:16
9. Eddie Mendez, Detroit;(1411);2:13:44
FEMALE AGE GROUP: 15 - 17
1. Elizabeth Klein, Grosse Point;( 655);1:50:19
2. Rachel Flores, Whitmore Lake;( 810);1:54:10
3. Claire Schmerberg, Saline;( 813);1:54:14
4. Katie Gotelaere, Saline;( 815);1:54:15
5. Marie Van Zandt, Ypsilanti;( 822);1:54:26
6. Maria Van Zandt, YPSILANTI;( 823);1:54:28
7. Laura Thome, Troy;(1071);2:00:54
8. Emily Wagner, Ypsilanti;(1210);2:05:01
9. Anna Bedford, Southfield;(1244);2:06:13
10. Kimberly Lahnala, Saline;(1362);2:11:54
11. Mollie Hagood, Milan;(1519);2:23:08
12. Erin Dronen, Dexter;(1549);2:25:33
MALE AGE GROUP: 18 - 19
1. Daniel Tai, Ann Arbor;( 115);1:30:07
2. Brian Charlton, Sterling Heights;( 160);1:32:44
3. Chris Clover, Bronson;( 313);1:39:50
4. Erik Morell, Brighton;( 739);1:52:35
5. David Hunter, Macomb;( 802);1:54:00
FEMALE AGE GROUP: 18 - 19
1. Sarah Debruyn, Kalamazoo;( 116);1:30:10
2. Melissa Marks, Troy;( 334);1:40:34
3. Elizabeth Macdonald, Bloomfield Hills;( 488);1:45:33
4. Colleen Neary, Toledo;( 576);1:48:11
5. Vicki Niebrzydowski, STERLING HTS;( 668);1:50:39
6. Anna Tattan, Zeeland;( 689);1:51:08
7. Jessica Oniga, Utica;( 805);1:54:02
8. Julie Hufnagel, Beverly Hills;( 807);1:54:03
9. Heidi Schroeder, Hastings;(1046);2:00:16
10. Erin Riipi, Marquette;(1067);2:00:45
11. Carrie Hughes-Cromwick, ANN ARBOR;(1096);2:01:44
12. Erica Miller, Chelsea;(1110);2:02:06
13. Heather Jones, Wyandotte;(1172);2:04:05
14. Sarah Bedford, Southfield;(1242);2:06:12
15. Rachel Thome, Ann Arbor;(1452);2:17:03
16. Katie Bach, Chelsea;(1501);2:21:24
17. Hannah Holtzman, ANN ARBOR;(1502);2:21:39
18. Ani Seromik, ANN ARBOR;(1553);2:26:03
19. Grace Silvia, ANN ARBOR;(1590);2:34:16
MALE AGE GROUP: 20 - 24
1. Aaron Usher, Gregory;( 4);1:10:58
2. John Butzic, ANN ARBOR;( 7);1:13:50
3. Andy Hass, Ann Arbor;( 8);1:13:54
4. Kevin Pline, Houghton;( 9);1:13:55
5. Chris Sutter, Ann Arbor;( 27);1:18:44
6. Kevin Lynn, Ann Arbor;( 33);1:20:59
7. Rob Mitchell, IDA;( 34);1:21:06
8. Jamie Cope, Battle Creek;( 43);1:22:18
9. Matthew Duane, Ann Arbor;( 59);1:24:58
10. George Torgun, Ann Arbor;( 61);1:25:01
11. Alan Gunderson, Ann Arbor;( 83);1:28:05
12. Eyad Abu-Isa, Rochester Hills;( 89);1:28:26
13. Ryan Towles, ;( 102);1:29:01
14. Josh Strozeski, South Lyon;( 139);1:31:32
15. Jimmy Ho, Ann Arbor;( 207);1:35:22
16. Dean Hoover, Tecumseh;( 231);1:36:24
17. Scott Diehl, Ann Arbor;( 239);1:36:40
18. Michael Lemons, Detroit;( 241);1:36:44
19. Kevin Lochner, ANN ARBOR;( 254);1:37:11
20. Charles Martelli, Ann Arbor;( 262);1:37:22
21. Ronald Dolen, Ann Arbor;( 276);1:38:05
22. Chris Skowronski, HARPER WOODS;( 290);1:38:47
23. Todd Wilkinson, Ann Arbor;( 292);1:38:53
24. Noah Bartsch, Ann Arbor;( 308);1:39:40
25. Chris Plott, Ann Arbor;( 461);1:44:56
26. John Stein, Oxford;( 559);1:47:43
27. James Neary, Toledo;( 577);1:48:12
28. Daniel Mathison, Roseville;( 673);1:50:44
29. Brian Bosscher, Ann Arbor;( 737);1:52:33
30. Jon Sweeney, ANN ARBOR;( 741);1:52:38
31. Alex Hovan, Washington;( 763);1:52:57
32. Michael Zimmer, Ann Arbor;( 816);1:54:16
33. Sean Connor, Ann Arbor;( 839);1:54:49
34. William Ford, Farmington Hills;( 908);1:56:44
35. Nicholas Lachapelle, Dearborn;( 945);1:57:32
36. Luke Vermeulen, Ann Arbor;( 961);1:57:50
37. Brock Lahart, Ypsilanti;( 971);1:58:12
38. Anthony Lodato, West Bloomfield;( 992);1:58:50
39. Kevin Mills, Ann Arbor;(1134);2:03:02
40. Scott Bielski, Dearborn Hights;(1177);2:04:07
41. Daniel Livingston, LIVONIA;(1225);2:05:31
42. Brian Peters, Ann Arbor;(1323);2:10:18
43. Jesse Mckey, Ann Arbor;(1373);2:12:22
44. Frank Chaprnka, Flint;(1456);2:17:34
45. Jonathan Dargo, East Lansing;(1515);2:23:00
46. David Kamara, ANN ARBOR;(1617);2:43:32
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
1. Emily Ward, Ypsilanti;( 87);1:28:17
2. Katie Bonner, East Lansing;( 173);1:33:23
3. Kathy Jost, Plymouth;( 198);1:35:11
4. Sarah Bone, Adrian;( 224);1:36:05
5. Catherine Ellingson, Ann Arbor;( 256);1:37:12
6. Tanya Kroll, Livonia;( 285);1:38:31
7. Laura Borden, Chelsea;( 317);1:39:54
8. Tara Terry, Shelby Twp;( 322);1:40:07
9. Tiffany Davis, Ann Arbor;( 331);1:40:26
10. Anna Halbeisen, Ann Arbor;( 351);1:41:13
11. Gina Watson, Dexter;( 353);1:41:15
12. Lillian Brown, Ann Arbor;( 357);1:41:24
13. Kimberly Ther, Ann Arbor;( 401);1:43:07
14. Kristy Conway, Dearborn;( 415);1:43:43
15. Erin Brozovich, Farmington Hills;( 447);1:44:31
16. Jamie Chioini, ANN ARBOR;( 525);1:46:37
17. Melanee Schuring, ANN ARBOR;( 537);1:47:01
18. Katie Keller, ANN ARBOR;( 556);1:47:38
19. Jennifer Pomeraning, YPSILANTI;( 586);1:48:24
20. Allison Baas, Jackson;( 615);1:49:16
21. Jessica Ryu, Ann Arbor;( 638);1:49:53
22. Colleen Lange, ANN ARBOR;( 653);1:50:18
23. Megan Houtman, ANN ARBOR;( 654);1:50:18
24. Kori Martini, Sterling Heights;( 743);1:52:39
25. Janet Blumenfeld, Ann Arbor;( 842);1:54:55
26. Leigh Mccue, Ann Arbor;( 854);1:55:16
27. Rebecca Aron, Ann Arbor;( 859);1:55:24
28. Stephanie Morrison, Highland;( 863);1:55:28
29. Krista Wolz, Ann Arbor;( 901);1:56:36
30. Ladan Shahabi, ANN ARBOR;( 925);1:57:01
31. Kelli Joubran, Burton;( 937);1:57:24
32. Julie Stein, Oxford;( 940);1:57:28
33. Tammy 5149 Mika, BRIGHTON;( 942);1:57:29
34. Amy Mathers, Dearborn;( 989);1:58:46
35. Eleanore Schroeder, Ann Arbor;(1044);2:00:15
36. Shannon Wilford, Ypsilanti;(1084);2:01:18
37. Whitney Elliott, Ann Arbor;(1098);2:01:46
38. Mari Kallioinen, West Bloomfield;(1104);2:01:57
39. Meredith Bell, Ann Arbor;(1111);2:02:07
40. Sarah Greiser, Kalamazoo;(1117);2:02:11
41. Susan Agacinski, Ann Arbor;(1144);2:03:17
42. Hollie Tanguay, Riverview;(1173);2:04:05
43. Katie Wagner, Ann Arbor;(1211);2:05:01
44. Amanda Sharrai, Ypsilanti;(1214);2:05:11
45. Susan Sandstrom, Ann Arbor;(1279);2:07:50
46. Lauren Nicholls, Ann Arbor;(1285);2:07:54
47. Lindsay Vecchio, Livonia;(1301);2:09:05
48. Miriam Mckey, Ann Arbor;(1374);2:12:22
49. Nina Palmo, Ann Arbor;(1381);2:12:44
50. Emily Wu, Ann Arbor;(1382);2:12:44
51. Lynn Potter, Chicago;(1421);2:14:41
52. Beth Shlafer, Ann Arbor;(1422);2:14:43
53. Melissa Calabrese, Lambertville;(1448);2:16:50
54. Robin Galbreath, Saline;(1450);2:16:52
55. Danielle Dronko, Millington;(1457);2:17:34
56. Jill Holland, LIVONIA;(1483);2:19:26
57. Emily Hlavaty, Milan;(1500);2:21:16
58. Heather Mckenzie, CHELSEA;(1508);2:22:18
59. Christy Portman, East Lansing;(1514);2:23:00
60. Tarah Sharp, Dexter;(1525);2:24:12
61. Amy Amori, Grosse Pointe;(1533);2:24:34
62. Amy Bertram, Jackson;(1540);2:24:42
63. Shatha Barbour, ANN ARBOR;(1559);2:27:28
64. Erin Muladore, CHARLOTTE;(1578);2:31:41
65. Jessica Bradley, ANN ARBOR;(1616);2:43:32
66. Kate Lewis, Ann Arbor;(1632);2:55:45
MALE AGE GROUP: 25 - 29
1. Kyle Baker, Mason;( 1);1:09:21
2. Mark Scoles, Monroe;( 5);1:11:39
3. Todd Snyder, ANN ARBOR;( 6);1:12:40
4. Matt Ames, Lake Orion;( 11);1:14:30
5. Adam Sherk, Battle Creek;( 16);1:16:09
6. John Shoust, Novi;( 21);1:17:45
7. Jeramie Carbonaro, Windsor;( 26);1:18:43
8. Jonathan Miller, Canton;( 54);1:24:14
9. Simon Bailey, Sylvan Lake;( 74);1:27:25
10. Joel Nemes, Whitmore Lake;( 75);1:27:26
11. Kevin Kim, Ann Arbor;( 79);1:27:46
12. Welden Vance, Toledo;( 133);1:31:12
13. Karsten Koehler, Ypsilanti;( 155);1:32:31
14. Harbert Barki, Kokomo;( 163);1:32:56
15. Vipul Naik, Ypsilanti;( 175);1:33:33
16. Chris Boehnke, Ann Arbor;( 177);1:33:37
17. Jason Jardine, Saline;( 178);1:33:44
18. Jimmy Pangertoe, Ann Arbor;( 186);1:34:26
19. Joe Huetteman, SALEM;( 195);1:35:02
20. Chad Olson, Livonia;( 205);1:35:19
21. Kristofer Forsyth, Canton;( 238);1:36:38
22. Tim Donnan, Rochester Hills;( 247);1:37:05
23. Todd Blomquist, Dexter;( 258);1:37:16
24. Knut Hill, Ypsilanti;( 267);1:37:48
25. Peter Kuffa, Ann Arbor;( 269);1:37:54
26. Dave Borden, Shiloh;( 270);1:37:55
27. Jason Aubrey, Ann Arbor;( 278);1:38:05
28. Brian Vanairsdale, Westland;( 281);1:38:15
29. Kris Samaddar, PLYMOUTH;( 306);1:39:28
30. James Skrobosinski, Westland;( 309);1:39:41
31. Jeffrey Bennett, Howell;( 315);1:39:50
32. Thomas May, Ann Arbor;( 361);1:41:29
33. Jason Scibek, Ypsilanti;( 367);1:41:42
34. Matthew Defore, Novi;( 384);1:42:20
35. Glen Chung, Ann Arbor;( 399);1:43:06
36. Bryan Macdonald, Ann Arbor;( 425);1:44:06
37. Wayne Higgins, Ann Arbor;( 452);1:44:42
38. Graham Smith, Ann Arbor;( 483);1:45:27
39. Mark Richards, Hudson;( 504);1:46:02
40. Brad Cambridge, Ann Arbor;( 507);1:46:09
41. David Shepardson, Ann Arbor;( 540);1:47:13
42. Jay Sturhahn, Ann Arbor;( 545);1:47:22
43. Jonathan Steiner, Ann Arbor;( 552);1:47:33
44. Joe Butts, Harrison Twp;( 554);1:47:33
45. Matthew Hoffman, Royal Oak;( 557);1:47:40
46. Michael Bunuan, Oak Park;( 566);1:47:55
47. Karl Domagalski, Ypsilanti;( 569);1:48:03
48. Ron Coury, Monroe;( 596);1:48:37
49. Joel Beckett, Grosse Pointe Par;( 599);1:48:51
50. Peter C Minjoe, Center Line;( 627);1:49:32
51. Dave Queen, Ann Arbor;( 628);1:49:35
52. Markus Nee, Ann Arbor;( 631);1:49:43
53. Ryan Bloom, Ann Arbor;( 632);1:49:45
54. Richard Gasiorski, Toledo;( 641);1:50:03
55. Denny Nehro, Ann Arbor;( 650);1:50:15
56. Eric Lockridge, Linden;( 672);1:50:44
57. Ed Serzo, ANN ARBOR;( 677);1:50:51
58. Wesley Miller, Ypsilanti;( 679);1:50:53
59. Greg Atkins, Lakewood;( 685);1:51:05
60. Jonathon Carroll, ANN ARBOR;( 692);1:51:10
61. Michael Valentine, Royal Oak;( 693);1:51:11
62. Martin Mclaughlin, Ann Arbor;( 726);1:52:06
63. Jean-Paul Chaine, Ann Arbor;( 735);1:52:20
64. Joel Bongard, Grand Rapids;( 755);1:52:46
65. Gabriel Maine, Ann Arbor;( 757);1:52:50
66. Michael Perry, Ann Arbor;( 762);1:52:57
67. Shawn Koch, Chicago;( 778);1:53:22
68. Mike Croy, Royal Oak;( 793);1:53:46
69. Nagendra Jain, Madison Heights;( 866);1:55:36
70. Billy Shellenbarger, Ann Arbor;( 948);1:57:33
71. Richard Tuzinsky, Ann Arbor;( 954);1:57:45
72. Kurt Knight, Ann Arbor;( 968);1:58:03
73. Daniel Reeves, ANN ARBOR;( 975);1:58:19
74. Anslie Newman, ANN ARBOR;(1016);1:59:32
75. Perry Steinberg, ANN ARBOR;(1022);1:59:39
76. Carl Lodato, Madison Heights;(1039);2:00:11
77. Mike Bales, DEXTER;(1061);2:00:38
78. Jamison Brown, Ann Arbor;(1105);2:01:57
79. Scott Waldman, Milford;(1156);2:03:33
80. Trevor Terry, Ypsilanti;(1178);2:04:08
81. Huang-Tso (fran Lin, Ann Arbor;(1222);2:05:21
82. Gerald Kangelaris, Ann Arbor;(1223);2:05:29
83. Jason Hallenbeck, Inkster;(1254);2:06:43
84. Jason Wenzlaff, Ann Arbor;(1302);2:09:06
85. Michael Rimler, Ann Arbor;(1322);2:10:18
86. Don Detlef, Lexington;(1332);2:10:38
87. Thomas Lacy, Ann Arbor;(1378);2:12:42
88. Matt Riccardi, Ann Arbor;(1414);2:14:06
89. Shantorey Wilkins, ANN ARBOR;(1459);2:17:38
90. Andrew Holland, LIVONIA;(1482);2:19:26
91. Ricardo Salazar, Ann Arbor;(1510);2:22:37
92. Joshua Tyman, DEARBORN;(1518);2:23:06
93. Brian Beach, Grosse Pointe Par;(1534);2:24:34
94. Scott Bertram, Jackson;(1538);2:24:42
95. Brian Mc Broom, TOLEDO;(1548);2:25:18
96. John Rodriguez, WIXOM;(1601);2:36:10
97. Brian Korniski, LIVONIA;(1628);2:49:52
98. Aaron Berlin, Ann Arbor;(1635);2:56:41
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
1. Mara Isser, Ann Arbor;( 94);1:28:35
2. Kristi Judd, Ann Arbor;( 193);1:35:01
3. Sarah Bauer, Ann Arbor;( 202);1:35:14
4. Kristen Samaddar, Plymouth;( 208);1:35:24
5. Lindsey Head, Saline;( 252);1:37:07
6. Jennifer Hoffman, Ann Arbor;( 304);1:39:23
7. Nicole Armbrust, Clawson;( 326);1:40:14
8. Allison Liefer, Ann Arbor;( 327);1:40:19
9. Sara Terrell, Ann Arbor;( 338);1:40:43
10. Katy Speer, Novi;( 355);1:41:17
11. Mariza De La Merced, Pinckney;( 358);1:41:28
12. Jennifer Johnson, Dexter;( 370);1:41:53
13. Juli Bergman, Ann Arbor;( 392);1:42:42
14. Joy Strawser, Ypsilanti;( 409);1:43:27
15. Carla Langenthal, Ann Arbor;( 411);1:43:31
16. Nichole Minier, ANN ARBOR;( 413);1:43:39
17. Deb Hallal, Cleveland;( 434);1:44:12
18. Maggie Bales, LAKEPORT;( 441);1:44:23
19. Annmarie Borucki, Mesilla;( 480);1:45:21
20. Dorit Hammerling, Ann Arbor;( 482);1:45:26
21. Devra Coren, ANN ARBOR;( 490);1:45:35
22. Nicola Hensler, Ann Arbor;( 495);1:45:46
23. Jill Brimm, Ferndale;( 499);1:45:55
24. Elena Millner, Allen Park;( 528);1:46:41
25. Rachael Townsend, Ann Arbor;( 534);1:46:48
26. Jennifer Steiner, Ann Arbor;( 553);1:47:33
27. Katherine Valentine, Royal Oak;( 564);1:47:50
28. Erin Jacques, Grosse Pointe Par;( 600);1:48:51
29. Sarah Vanston, Ann Arbor;( 607);1:49:06
30. Carla Morrin, Ypsilanti;( 622);1:49:27
31. Christine Hughes, Canton;( 639);1:49:59
32. Julie Dubaniewicz, Ann Arbor;( 674);1:50:45
33. Ann Jablonowski, Ann Arbor;( 682);1:50:58
34. Kari Nehro, Ann Arbor;( 694);1:51:14
35. Jennifer Profit, Ypsilanti;( 710);1:51:40
36. Nichole Carlson, Ann Arbor;( 759);1:52:52
37. Jessica Robbins, Ann Arbor;( 767);1:53:03
38. Shannon Gibney, Bloomington;( 786);1:53:35
39. Martha Man, Ann Arbor;( 800);1:54:00
40. Jennifer Steinberg, Ann Arbor;( 804);1:54:01
41. Sarah Thomas, Ypsilanti;( 817);1:54:16
42. Martha Chen, Ann Arbor;( 821);1:54:21
43. Bryn Gibson, Royal Oak;( 825);1:54:30
44. Becky Ketola-Smith, Brighton;( 829);1:54:38
45. Leah Hutko, Royal Oak;( 838);1:54:48
46. Sarah Hovey, Grosse Ile;( 852);1:55:11
47. Samantha Sturhahn, Ann Arbor;( 853);1:55:14
48. Joanna Myers, Ann Arbor;( 855);1:55:18
49. Lauren Waldrop, Toledo;( 860);1:55:24
50. Brenda Cho, Ann Arbor;( 885);1:56:14
51. Lauri Sam, Royal Oak;( 898);1:56:30
52. Wendy Long, Ann Arbor;( 909);1:56:44
53. Lisa Derkevorkian, Okemos;( 923);1:56:58
54. Sarah Handeyside, Ann Arbor;( 932);1:57:18
55. Merkys Gomez, Fenton;( 952);1:57:39
56. Kathleen Spork, Ann Arbor;( 960);1:57:50
57. Sara Crampton, Muncie;( 977);1:58:30
58. Kristina Henn, New Hudson;( 981);1:58:35
59. Joyce Pedersen, Northville;( 982);1:58:36
60. Karn Koto, Ann Arbor;( 983);1:58:36
61. Melissa Mccorquodale, Grand Blanc;( 997);1:58:59
62. Marianne Morris, Plymouth;(1002);1:59:05
63. Brandie Sigers, Ann Arbor;(1007);1:59:17
64. Annemarie Mcevoy, Ann Arbor;(1040);2:00:12
65. Justine Wu, Ann Arbor;(1078);2:01:10
66. Mara Zimmerman, Ann Arbor;(1082);2:01:15
67. Carey Bloom, Ann Arbor;(1100);2:01:50
68. Nora Ruttinger, Grosse Pointe Woo;(1103);2:01:56
69. Suzanne Smith, Ann Arbor;(1123);2:02:34
70. Erin Cochrane, Ann Arbor;(1126);2:02:53
71. Tricia Stehle, Shelby Twp.;(1131);2:03:01
72. Erika Hauff, Ann Arbor;(1132);2:03:02
73. Naomi Feldman, Ann Arbor;(1137);2:03:06
74. Kerstin Hanson, Ann Arbor;(1148);2:03:27
75. Erin Lin, Ann Arbor;(1160);2:03:45
76. Alison Dimond, ANN ARBOR;(1163);2:03:52
77. Jennifer Jasperson, Brownstown;(1165);2:03:54
78. Anna Carlson, Minneapolis;(1166);2:03:55
79. Larissa Bishop, Ypsilanti;(1168);2:03:55
80. Emily Kaiser, Ann Arbor;(1169);2:03:56

81. Beth Shroyer, Plymouth;(1175);2:04:07
82. Barb Campbell, Royal Oak;(1217);2:05:16
83. Amy Rotche, Ann Arbor;(1220);2:05:16
84. Kirsten Neudoerffer, Ann Arbor;(1224);2:05:29
85. Jill Miller, Dexter;(1227);2:05:31
86. Joann Tantisira, Ann Arbor;(1229);2:05:36
87. Claudia Jakubzick, Ann Arbor;(1234);2:05:54
88. Julie Crosby, MILAN;(1266);2:07:00
89. Tracy Rosewarne, ANN ARBOR;(1278);2:07:49
90. Sarah Sandstrom, Ann Arbor;(1280);2:07:51
91. Melissa Millgard, South Lyon;(1300);2:09:02
92. Cara Worden, Ann Arbor;(1304);2:09:30
93. Julie Trocchio, Denver;(1329);2:10:29
94. Taina Collazo, Ann Arbor;(1331);2:10:37
95. Ann Shroyer, Chicago;(1339);2:10:58
96. E. Courtney Whitehead, Ann Arbor;(1379);2:12:42
97. Jody Knouse, Tecumseh;(1394);2:13:09
98. Emily Kennedy, Ann Arbor;(1415);2:14:07
99. Annie Thompson, Monroe;(1431);2:15:43
100. Daisy Liemonta, Ann Arbor;(1446);2:16:35
101. Maria Thomas, Waterford;(1449);2:16:51
102. Juli Brown, GRAND BLANC;(1470);2:19:02
103. Youngmee Kim, Ann Arbor;(1477);2:19:18
104. Becky Alvord, Fenton;(1478);2:19:18
105. Heather Riley, HIGHLAND;(1481);2:19:25
106. Sujata Patil, ANN ARBOR;(1493);2:20:16
107. Cheri Brisson, Ann Arbor;(1509);2:22:37
108. Michelle Riggs, Westland;(1522);2:23:37
109. Kim Kopinski, YPSILANTI;(1526);2:24:12
110. Tamara Kinzer, Ann Arbor;(1551);2:25:56
111. Kathryn Riddle, Ann Arbor;(1552);2:25:57
112. Susan Nemes, Whitmore Lake;(1563);2:28:03
113. Sonia Zeledon, ANN ARBOR;(1567);2:28:36
114. Margaret Hudson, Ypsilanti;(1571);2:29:13
115. Alison Soethe, Ann Arbor;(1574);2:29:49
116. Kathleen Portman, Ann Arbor;(1576);2:30:25
117. Mandi Martini, Sterling Heights;(1587);2:34:00
118. Abby Fanta, Ann Arbor;(1595);2:35:09
119. Chris Gadzinski, Waterford;(1613);2:41:39
120. Sherlyn Nolasco, Ypsilanti;(1618);2:44:28
MALE AGE GROUP: 30 - 34
1. Naftail Mayoyo, Ypsilanti;( 2);1:09:43
2. Eric Green, Pontiac;( 14);1:15:45
3. Rich Wisneski, Linden;( 24);1:18:39
4. Marvin Nieman, Saline;( 25);1:18:40
5. Michael Bolt, Ann Arbor;( 30);1:19:35
6. Angus Williams, ANN ARBOR;( 37);1:21:34
7. Scott Ebeling, Ann Arbor;( 45);1:22:41
8. Tony Meyer, Bloomfield Hills;( 52);1:24:01
9. Eric Ferree, Dexter;( 69);1:26:04
10. Joseph Cerenzia, Ann Arbor;( 70);1:27:00
11. John Emley, Livonia;( 72);1:27:11
12. Doug Mehl, Canton;( 82);1:28:04
13. Matt Chittle, Ann Arbor;( 88);1:28:18
14. Ian Smith, Ann Arbor;( 95);1:28:35
15. Paul Nicholas, Ann Arbor;( 107);1:29:10
16. Jeff Marcero, CANTON;( 111);1:29:31
17. Jonathan Narr, Clinton Twp.;( 113);1:29:41
18. Mark Mull, Stockbridge;( 123);1:30:34
19. Addison Steele, Kalamazoo;( 142);1:31:42
20. Scott Fleck, Lake Orion;( 146);1:31:53
21. David Riggs, Ann Arbor;( 164);1:32:59
22. Brad Dyke, Ann Arbor;( 170);1:33:19
23. Michael Sikorsky, Ypsilanti;( 172);1:33:21
24. Scott Hale, Ann Arbor;( 181);1:34:09
25. Mark Matthews, Farmington;( 184);1:34:18
26. David Lowenschuss, Ann Arbor;( 189);1:34:47
27. Laud Ryan, Kentwood;( 190);1:34:47
28. Chris Wright, HUBBARD LAKE;( 201);1:35:14
29. Roman Krzyzanowski, Plymouth;( 204);1:35:17
30. Mathew Van Vleck, Rochester Hills;( 206);1:35:22
31. Marcus Bennett, Ann Arbor;( 210);1:35:26
32. Shelby Kibler, Ann Arbor;( 219);1:35:48
33. Kevin Backus, St. Clair Shores;( 222);1:35:58
34. Allen Griswold, Battle Creek;( 236);1:36:36
35. Ron Mckechnie, Ann Arbor;( 248);1:37:06
36. Chris Webert, Livonia;( 253);1:37:10
37. Tom Mchugh, BRIGHTON;( 260);1:37:18
38. Matthew Fuligni, Northville;( 263);1:37:22
39. Tony Boucher, Canton;( 284);1:38:26
40. Randy Ebert, Westland;( 293);1:38:56
41. John Quayle, Ypsilanti;( 294);1:39:00
42. Gary Macvicar, Ann Arbor;( 310);1:39:42
43. Mike Black, Chelsea;( 312);1:39:49
44. Thien Nguyen, Ann Arbor;( 324);1:40:11
45. Jeffrey Ball, Royal Oak;( 335);1:40:38
46. Andrea Pertosa, Ann Arbor;( 337);1:40:40
47. Bradley Zigler, Plymouth;( 347);1:41:04
48. Matthew Romano, ANN ARBOR;( 362);1:41:30
49. John Osterholzer, Ann Arbor;( 363);1:41:30
50. Brad Maliszewski, Northville;( 374);1:42:08
51. Mike Jackson, JEROME;( 377);1:42:15
52. Torrey Bergman, Ann Arbor;( 391);1:42:42
53. John Bardsley, Manchester;( 393);1:42:44
54. Grant Mcfadyen, Ann Arbor;( 398);1:43:04
55. Thomas Owens, Saline;( 437);1:44:18
56. Carl Chamberlain, Ann Arbor;( 439);1:44:19
57. David Voss, LAKEPORT;( 440);1:44:23
58. Chuck Peters, Macomb;( 454);1:44:49
59. Brent Hollenbeck, Ann Arbor;( 464);1:45:01
60. John Savoni, Birmingham;( 469);1:45:10
61. John Van Alsburg, Ypsilanti;( 494);1:45:44
62. Darin Lewandowski, ROYAL OAK;( 512);1:46:16
63. Garrett Street, Detroit;( 536);1:46:55
64. Eugene Gargaro, SOUTHFIELD;( 547);1:47:26
65. James Combs, Grosse Pte Woods;( 548);1:47:27
66. Mark R. Johnson, Detroit;( 551);1:47:31
67. Brent Bartman, Southfield;( 561);1:47:44
68. Christopher Schmitt, Ann Arbor;( 585);1:48:24
69. Shawn Brewer, Pinckney;( 591);1:48:32
70. Nick Speller, FRANKLIN;( 595);1:48:34
71. Steven Schwochert, Garden City;( 629);1:49:39
72. Mike Gregory, New Boston;( 640);1:50:02
73. Luis Ortiz, Ann Arbor;( 645);1:50:07
74. Jon Mandziara, Macomb;( 688);1:51:08
75. Robert Stevenson, Walled Lake;( 699);1:51:23
76. Andy Pasternak, Reno;( 703);1:51:31
77. David Martz, Ann Arbor;( 712);1:51:44
78. Eric Bailey, Ann Arbor;( 723);1:52:01
79. Matthew Kienstra, Ann Arbor;( 730);1:52:12
80. Chris Beecher, Ypsilanti;( 733);1:52:15
81. John O'toole, Dexter;( 742);1:52:38
82. Brent Chaffee, ANN ARBOR;( 744);1:52:40
83. Mike Etzel, Dexter;( 747);1:52:41
84. Dan Ohaver, Dexter;( 749);1:52:41
85. Jay Haas, Farmington Hills;( 781);1:53:30
86. Wayne Kless, Livonia;( 796);1:53:49
87. Jim Arakas, ANN ARBOR;( 798);1:53:52
88. Ata Ciechanowski, Ypsilanti;( 808);1:54:06
89. Robert Kalman, Milford;( 828);1:54:37
90. Joseph Liberto, Orion Township;( 844);1:54:57
91. Randall May, Davisburg;( 847);1:55:02
92. Scott Robertson, JACKSON;( 851);1:55:10
93. Thomas Pabin, Monroe;( 861);1:55:27
94. Doug Perry, Ann Arbor;( 864);1:55:35
95. Scott Hutten, Novi;( 924);1:57:01
96. Steve Schwartz, Saline;( 930);1:57:08
97. William Palm, Royal Oak;( 969);1:58:03
98. Kirk Pedersen, Northville;(1000);1:59:01
99. Patrick Becker, Whitmore Lake;(1011);1:59:27
100. Stephen Sterling, Toledo;(1014);1:59:31
101. Kristen Wickstrom, Ann Arbor;(1019);1:59:35
102. Ramon Corpuz, Ferndale;(1027);1:59:52
103. Kwang-Il Yoon, Ann Arbor;(1035);2:00:08
104. Dennis Carmichael, ANN ARBOR;(1054);2:00:24
105. Martin Farnham, Ann Arbor;(1059);2:00:35
106. John Rotche, Ann Arbor;(1062);2:00:39
107. Jose Calderon, Ann Arbor;(1072);2:00:56
108. Kalli Federhofer, Ann Arbor;(1091);2:01:37
109. Kyle Doxey, Ann Arbor;(1108);2:02:05
110. Joe Horejsi, White Lake;(1120);2:02:23
111. Todd Rumbles, GRAND BLANC;(1158);2:03:44
112. Andrew Oxtoby, Ann Arbor;(1174);2:04:07
113. David Weiss, Ann Arbor;(1191);2:04:29
114. Corey Obringer, Ypsilanti;(1195);2:04:33
115. Rob Marshke, Dexter;(1200);2:04:41
116. Matt Weber, Fenton;(1238);2:06:09
117. Robert Edwards, Ann Arbor;(1251);2:06:20
118. Sean Harmon, Jackson;(1253);2:06:41
119. Franco Savoni, Birmingham;(1268);2:07:07
120. Joseph Sherbondy, Ann Arbor;(1298);2:09:01
121. Greg Green, Ann Arbor;(1303);2:09:24
122. Douglas Hargrave, Royal Oak;(1311);2:09:52
123. Mark Rzepecki, Belleville;(1313);2:10:02
124. Charles Marchand, Ann Arbor;(1318);2:10:12
125. Matthew Hemmie, Milan;(1338);2:10:51
126. Douglas Vandewarker, Novi;(1368);2:12:14
127. Elmer Martinez, Ann Arbor;(1369);2:12:17
128. Scott Miller, Saline;(1467);2:18:40
129. Trevor Thrall, Ann Arbor;(1475);2:19:13
130. Matthew Eagleton, Ann Arbor;(1532);2:24:28
131. John Rostek, Harper Woods;(1570);2:28:53
132. Kirk Mcwilliam, Troy;(1580);2:31:54
133. Daniel Elsholz, Fenton;(1591);2:34:18
134. James Young, Belleville;(1603);2:36:28
135. Sam Ventimiglia, Roseville;(1625);2:46:38
136. Stephen Davis, Commerce Township;(1637);2:58:44
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
1. Amy Wolfgang, Saline;( 127);1:30:42
2. Anne Bork, Saline;( 136);1:31:21
3. Serena Kessler, Ann Arbor;( 144);1:31:50
4. Jennifer Rossi, St. Clair Shores;( 221);1:35:58
5. Cherie Salmeto, Pinckney;( 234);1:36:31
6. Jennifer Mcpherson, Ann Arbor;( 249);1:37:06
7. Marybeth Reader, W;( 257);1:37:15
8. Sharlene Day, Ann Arbor;( 288);1:38:36
9. Lisa Mcnichols, ANN ARBOR;( 320);1:39:58
10. Sandra Jacobs, Roscommon;( 339);1:40:44
11. Barbara Figurski, Ann Arbor;( 369);1:41:48
12. Le Ann Jackson, JEROME;( 380);1:42:16
13. Kate Budziak, Grosse Pointe Par;( 394);1:42:47
14. Kari Waddington, Dexter;( 427);1:44:07
15. Heather Benoit, Ann Arbor;( 428);1:44:08
16. Tricia Diewald, Birmingham;( 435);1:44:12
17. Eva Solomon, Ann Arbor;( 442);1:44:25
18. Dawn Lemonds, Davison;( 455);1:44:52
19. Denise Jaske, Saline;( 456);1:44:54
20. Amy Steele, Whitmore Lake;( 474);1:45:14
21. Kirsten Hallstrom, Ann Arbor;( 477);1:45:20
22. Kelly Vanderhave, Ann Arbor;( 479);1:45:21
23. Yvonne Champoux, Farmington;( 484);1:45:27
24. Kathryn Goralski, Ypsilanti;( 517);1:46:21
25. Merry Johnson, Ann Arbor;( 519);1:46:24
26. Sherry Tittle, ;( 521);1:46:25
27. Laura Anderson, Ann Arbor;( 526);1:46:38
28. Nanci Moote, CANTON;( 581);1:48:18
29. Tracey Cohen, Clarkston;( 601);1:48:53
30. Gianna Lete, Ann Arbor;( 647);1:50:12
31. Cheryl Shepard, Manchester;( 656);1:50:21
32. Jama Kettman, Sterling Heights;( 660);1:50:27
33. Michele Loewe, Ann Arbor;( 669);1:50:39
34. Carrie Leuenhagen, Ann Arbor;( 680);1:50:57
35. Katherine Labotz, Ann Arbor;( 681);1:50:57
36. Tracie Speller, Beverly Hills;( 695);1:51:15
37. Joann Ellero, Reno;( 704);1:51:31
38. Patricia Mcnally, Ann Arbor;( 706);1:51:32
39. Kathleen Hurtubise, Howell;( 708);1:51:37
40. Jennifer Fike, Ann Arbor;( 728);1:52:09
41. Jill Katic, Fenton;( 756);1:52:47
42. Kari Smith, SOUTH LYON;( 772);1:53:11
43. Rachel Boxrud, Ann Arbor;( 799);1:53:53
44. Susan Mull, Stockbridge;( 809);1:54:07
45. Joanna Krenk, Canton;( 820);1:54:20
46. Rebecca Rose, Toronto;( 831);1:54:39
47. Lesley Robinson, Ann Arbor;( 840);1:54:51
48. Jennifer Smith, Jackson;( 849);1:55:05
49. Laura Smith, Jackson;( 850);1:55:05
50. Melanie Pogach, Ann Arbor;( 870);1:55:46
51. Jennifer Sherman, Ann Arbor;( 887);1:56:14
52. Maura Higgins, Saline;( 889);1:56:16
53. Julie Evans, Ann Arbor;( 897);1:56:26
54. Jennifer Schwartz, Saline;( 900);1:56:35
55. Andrea Fischbach, Ann Arbor;( 911);1:56:45
56. Linda Cunningham, Plymouth;( 928);1:57:04
57. Bethany Williston, ANN ARBOR;( 934);1:57:19
58. Catherine Mcgavran, Ypsilanti;( 939);1:57:28
59. Mara Kent, ANN ARBOR;( 956);1:57:45
60. Karen Weber, Saline;( 957);1:57:46
61. Amy Tice, Davidson;( 962);1:57:54
62. Cherie Adkins, Ypsilanti;( 972);1:58:13
63. Mary Thompson, E. Lansing;( 985);1:58:41
64. Alisa Volger, Ann Arbor;(1003);1:59:05
65. Barbie Sigers, Ann Arbor;(1021);1:59:38
66. Emily Seelig, Ann Arbor;(1028);1:59:59
67. Kim Heaman, HARTLAND;(1030);2:00:00
68. Joanna Plate, Jackson;(1031);2:00:04
69. Kandi Homyak, Ann Arbor;(1034);2:00:06
70. Lauren Hurley, West Bloomfield;(1038);2:00:11
71. Carolyn Kelly, Ann Arbor;(1052);2:00:23
72. Catherine Einhaus, Huntington Woods;(1063);2:00:39
73. Christina Storer-Mulhearn, Portage;(1081);2:01:15
74. Mary Ann Huang, Ann Arbor;(1087);2:01:25
75. Pamela Webert, Livonia;(1101);2:01:53
76. Melody Kuntzleman, Jackson;(1106);2:01:58
77. Denise Mcquillan, Pleasant Ridge;(1146);2:03:19
78. Nancy Fish, Ann Arbor;(1185);2:04:23
79. Nicole Parent, Ann Arbor;(1190);2:04:28
80. Elizabeth Riggs, Ann Arbor;(1193);2:04:32
81. Cassandra Fletcher, Ann Arbor;(1194);2:04:32
82. Mary Beth Moenssen, Dexter;(1199);2:04:41
83. Kathy Mac Donald, Rochester;(1230);2:05:43
84. Lisa Bardy, Harper Woods;(1247);2:06:18
85. Nancy Brack, Ann Arbor;(1276);2:07:46
86. Suzanne Carr, Okemos;(1287);2:08:00
87. Karen Bishop, Ann Arbor;(1288);2:08:05
88. Susan Baylerian, Brighton;(1292);2:08:22
89. Rita Lauer, Fenton;(1328);2:10:23
90. Elisa Angeli, Birmingham;(1334);2:10:39
91. Amy Jones, Dearborn;(1342);2:11:07
92. Linda Leckrone, Stockbridge;(1352);2:11:25
93. Lisa Cook, Clinton Twp;(1358);2:11:35
94. Ondrea Schiciano, Bloomfield Hills;(1360);2:11:50
95. Yvette Harms, Ann Arbor;(1363);2:11:56
96. Wendy Caldwell, Whitmore Lake;(1372);2:12:22
97. Amy Hughes, Lansing;(1380);2:12:43
98. Ann Marie Rosochacki, Plymouth;(1388);2:13:02
99. Rebecca Upton, Ann Arbor;(1392);2:13:08
100. Laura Hutten, Novi;(1398);2:13:16
101. Lisa Hurley, Northville;(1404);2:13:26
102. Kimberly Verbeerst, Southgate;(1429);2:15:31
103. Danit Brown, Ann Arbor;(1447);2:16:43
104. Maria D. Vaughn, Highland;(1464);2:18:21
105. Jeannie Thrall, Ann Arbor;(1476);2:19:14
106. Tammy Hassan, Milford;(1504);2:21:46
107. Paquita Friday, South Bend;(1523);2:23:52
108. Joan Miller, Swartz Creek;(1536);2:24:40
109. Jamie Peacock, Marion;(1546);2:25:14
110. Jennifer Hanlon, Ann Arbor;(1550);2:25:34
111. Jennifer Spielman, WHITMORE LAKE;(1562);2:28:00
112. Kathleen Rice, Whitmore Lake;(1579);2:31:48
113. Suzanne Harvey, Ann Arbor;(1592);2:34:30
114. Debra Levantrosser, Dearborn;(1593);2:34:37
115. Dana Lajnef, Grand Blanc;(1600);2:35:48
116. Sheila Weithman, Dearborn;(1604);2:36:29
117. Kristi Moore, Ann Arbor;(1610);2:40:25
118. Beth Bodey, Ypsilanti;(1621);2:45:16
119. Krystal Ventimiglia, Roseville;(1623);2:45:20
120. Jennifer Cano, Ypsilanti;(1624);2:45:40
MALE AGE GROUP: 35 - 39
1. Paul Aufdemberege, Redford;( 3);1:10:39
2. Tim Fraleigh, Ann Arbor;( 10);1:14:21
3. Steve Leake, Lexington;( 12);1:14:50
4. Patrick Benedict, Sylvania;( 13);1:15:20
5. Dave Peterson, FARMINGTON;( 15);1:15:53
6. Eric Stuber, Howell;( 19);1:17:28
7. Mika Lavaque-Manty, Ann Arbor;( 22);1:18:20
8. Denis Fabian, Rochester Hills;( 29);1:19:33
9. Mike Hennessey, Delton;( 32);1:20:58
10. Michael Castle, ANN ARBOR;( 35);1:21:09
11. Patrick Deighan, Berkley;( 40);1:21:55
12. Marc Marentette, Pointe Aux Roches;( 48);1:23:19
13. Bent Andersen, Ann Arbor;( 49);1:23:26
14. Stephen Rachman, East Lansing;( 51);1:23:36
15. Thomas Sisson, Dexter;( 57);1:24:39
16. Dan Hurley, ANN ARBOR;( 62);1:25:09
17. Thomas Buiteweg, Ann Arbor;( 71);1:27:05
18. Ty Tessmer, Ann Arbor;( 78);1:27:40
19. Dan Laforge, Hartland;( 81);1:27:58
20. Doug Klingensmith, Milford;( 96);1:28:39
21. Scott Kralik, Ann Arbor;( 100);1:28:51
22. Scott Kriscovich, Bloomfield;( 117);1:30:15
23. Charles Cova, Howell;( 120);1:30:23
24. Paul Ballinger, Chesterfield Twp;( 122);1:30:30
25. Mark Russell, Ann Arbor;( 131);1:31:04
26. Yongmin Sheng, NOVI;( 145);1:31:50
27. Dino Lekas, Ann Arbor;( 153);1:32:24
28. Bill Chesky, Ann Arbor;( 159);1:32:41
29. George Werner Jr, Ypsilanti;( 161);1:32:51
30. Mike Strzyzewski, Jackson;( 167);1:33:15
31. Jorgen De Haan, Ann Arbor;( 197);1:35:10
32. Jay Allen, Milan;( 214);1:35:32
33. Paul Egan, CHICAGO;( 215);1:35:37
34. Jukka Pietila, Ann Arbor;( 225);1:36:07
35. Homeless Dave Askins, Ann Arbor;( 229);1:36:20
36. David Head, Saline;( 250);1:37:06
37. Daniel Koester, Ann Arbor;( 251);1:37:07
38. Rob Morgan, Ann Arbor;( 264);1:37:23
39. Joel Vanslyke, Fenton;( 266);1:37:42
40. Patrick Irwin, Dearborn;( 274);1:38:02
41. Mike Giles, Almont;( 280);1:38:14
42. Robert Niemi, Dexter;( 287);1:38:34
43. Tim Jeffries, REDFORD;( 296);1:39:09
44. Greg Ritchie, HUNTINGTON WOODS;( 301);1:39:21
45. Matt Hagood, Milan;( 345);1:40:54
46. Mario Bonk, Ann Arbor;( 354);1:41:16
47. Tom Kerppola, Ann Arbor;( 375);1:42:09
48. Todd Armstrong, Plymouth;( 379);1:42:16
49. Michael Murphy, FERNDALE;( 385);1:42:22
50. Craig Meisel, Novi;( 396);1:42:52
51. Paul Farrell, Ann Arbor;( 400);1:43:07
52. Terry Ramsey, ANN ARBOR;( 403);1:43:11
53. Robert Welsh, Ann Arbor;( 416);1:43:43
54. Ben Mondloch, Pinckney;( 423);1:44:02
55. Brian Vroom, Ann Arbor;( 445);1:44:29
56. Jerry Moffitt, Shelby Twp;( 446);1:44:31
57. Steve O'connor, Ann Arbor;( 449);1:44:33
58. John Conway, Toledo;( 466);1:45:03
59. Tim De Vries, Ann Arbor;( 467);1:45:03
60. Jeff Klink, Chelsea;( 471);1:45:10
61. Edward Solomon, Ann Arbor;( 473);1:45:11
62. Mark Donnelly, DEXTER;( 476);1:45:17
63. John Paxton, Stow;( 485);1:45:29
64. Paul Borsa, Ypsilanti;( 486);1:45:32
65. Michael Wiley, Toledo;( 487);1:45:33
66. David Gerdes, Ann Arbor;( 493);1:45:44
67. Mamoru Yamada, Ann Arbor;( 500);1:46:00
68. Robert Kirchherr, MADISON HEIGHTS;( 501);1:46:00
69. Keith Garbutt, Brownstown Twp;( 502);1:46:02
70. Donald Hess, Oregon;( 509);1:46:10
71. Paul Smith, Milan;( 511);1:46:14
72. Bruce Richardson, Ann Arbor;( 513);1:46:17
73. Simon Evans, Milan;( 532);1:46:47
74. Thomas Gohl, Ann Arbor;( 533);1:46:48
75. Carl Koerschner, Saline;( 539);1:47:12
76. Samuel Moran, Ann Arbor;( 542);1:47:18
77. Todd Martin, West Bloomfield;( 575);1:48:11
78. Chris Bartnicki, Plymouth;( 580);1:48:17
79. Robert Satterlee, Toledo;( 609);1:49:07
80. Alan Larson, Plymouth;( 625);1:49:31
81. Michael Meade, FERNDALE;( 630);1:49:42
82. Bernie Ramcke, Ypsilanti;( 642);1:50:05
83. Jon Barks, Ann Arbor;( 648);1:50:14
84. Rowan Thiel, Ann Arbor;( 664);1:50:34
85. Keith Vince, Rochester Hills;( 667);1:50:38
86. William Brinkerhoff, Ann Arbor;( 705);1:51:32
87. James Vigeant, Rochester Hills;( 716);1:51:48
88. John Walker, Kalamazoo;( 719);1:51:56
89. Jon Cioffi, Ann Arbor;( 727);1:52:08
90. Brian Green, Birmingham;( 738);1:52:35
91. Jeffrey Lewis, Otisville;( 752);1:52:44
92. Andrew Doctoroff, Huntington Wodds;( 775);1:53:17
93. John Spilman, Canton;( 783);1:53:31
94. Geno Tokarz, Livonia;( 784);1:53:33
95. Rick Leedy, Pinckney;( 790);1:53:44
96. Mike Krieger, Greenville;( 791);1:53:45
97. Martin Brennan, Howell;( 806);1:54:02
98. Donald Mcgee, Ann Arbor;( 837);1:54:48
99. Matthew Reimann, Troy;( 848);1:55:03
100. Paul Thielking, Howell;( 873);1:55:55
101. Todd Goyer, Dearborn;( 882);1:56:07
102. Peter Henke, Ypsilanti;( 894);1:56:23
103. Mike Socie, Canton;( 895);1:56:24
104. Mitch Hall, Ann Arbor;( 896);1:56:25
105. Stephan Hoffmann, Northville;( 914);1:56:51
106. Scott Liston, Rochester Hills;( 919);1:56:57
107. Marc Van Gestel, Ann Arbor;( 931);1:57:10
108. Mike Blummer, ANN ARBOR;( 933);1:57:18
109. Juergen Marx, Troy;( 935);1:57:20
110. Steven Rosenthal, Franklin;( 950);1:57:36
111. Cb Friedland, Ann Arbor;( 953);1:57:43
112. Cam Frost, Ann Arbor;( 964);1:57:58
113. Paul Pilzner, Troy;( 965);1:57:58
114. Michael Kaza, Fenton;( 970);1:58:04
115. Paul Rardin, Baltimore;( 973);1:58:13
116. Robert Eherenman, Roanoake;( 976);1:58:20
117. Sean Leavey, Ann Arbor;( 978);1:58:30
118. Ken Deighton, Oxford;( 979);1:58:31
119. Curtis Pfaff, Ann Arbor;( 999);1:59:00
120. William Moran, Livonia;(1004);1:59:08
121. Bart Gregoroff, Plymouth;(1012);1:59:29
122. Todd Wickstrom, Ann Arbor;(1018);1:59:35
123. Mort Cohn, ANN ARBOR;(1020);1:59:35
124. Michael Lemonds, Davison;(1023);1:59:39
125. Al Mcauley, Ann Arbor;(1033);2:00:06
126. Robert Hurley, West Bloomfield;(1037);2:00:10
127. Raymond Bonomo, Brighton;(1043);2:00:15
128. Douglas Rife, Rockford;(1051);2:00:21
129. Tj Bonfield, Ann Arbor;(1064);2:00:39
130. Thomas Cousins, Clarkston;(1074);2:00:59
131. Dave Kromer, Fenton;(1076);2:01:03
132. Dean Bryson, Bowling Green;(1085);2:01:23
133. Dan Flis, Livonia;(1090);2:01:35
134. Jean-Philippe Rieuf, Saline;(1139);2:03:10
135. David Kaczmarek, Ann Arbor;(1151);2:03:30
136. Douglas Cifuentes, Oregon;(1176);2:04:07
137. Mark Fish, Ann Arbor;(1184);2:04:22
138. Bob Chapman, Nothville;(1188);2:04:24
139. Michael Gatti, Ann Arbor;(1192);2:04:29
140. Robby Gifford, Flint;(1203);2:04:51
141. Michael Panganis, Commerce Twp;(1215);2:05:12
142. Harry Cranford, COMMERCE TWP;(1219);2:05:16
143. Bill Pressel, Flushing;(1232);2:05:53
144. Henry Wolfe, Ann Arbor;(1245);2:06:15
145. Dan Mooney, Plymouth;(1260);2:06:51
146. Keith Klucevek, Howell;(1273);2:07:31
147. Anthony Ellis, Flint;(1347);2:11:22
148. Tim Narr, Clinton Twp.;(1349);2:11:23
149. Jarrett Knyal, Ann Arbor;(1366);2:12:04
150. Rodney Scharboneau, Trenton;(1385);2:12:54
151. Michael Brennan, Woodhaven;(1386);2:12:54
152. Jackie Garris, ANN ARBOR;(1416);2:14:10
153. James King, Worthington;(1418);2:14:12
154. Darrell Hancock, Jr., Bloomfield Hills;(1424);2:15:11
155. David Czarnecki, Ann Arbor;(1440);2:16:18
156. Ken Blanchard, Canton;(1461);2:17:58
157. Timothy Mccormick, Ann Arbor;(1463);2:18:15
158. David Grupenhoff, Rochester Hills;(1465);2:18:32
159. Brian Gibson, Ann Arbor;(1474);2:19:09
160. Mike Heineonen, HOWELL;(1484);2:19:27
161. Johannes Kuttner, Ann Arbor;(1496);2:20:33
162. Alan Coloske, Milford;(1505);2:21:46
163. Brian Corrigan, Ann Arbor;(1531);2:24:27
164. Andrew Rubenstein, Farmington Hills;(1535);2:24:40
165. Paul Harris, Huntington Woods;(1577);2:31:31
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
1. Ann Boyd Stewart, Ypsilanti;( 38);1:21:48
2. Laura Murphy, Rochester;( 42);1:22:10
3. Sandy Stafford, Ann Arbor;( 56);1:24:29
4. Krys Brish, Milford;( 114);1:29:58
5. Stacy Gierman, Monroe;( 138);1:31:27
6. Becky Rudnicki, Oregon;( 157);1:32:34
7. Amy Nelson, Holland;( 211);1:35:27
8. Michelle Groechel, Farmington Hills;( 212);1:35:27
9. Theresa Nemetz, Ann Arbor;( 216);1:35:38
10. Toni Wetzel, Pinckney;( 230);1:36:23
11. Reine Grammatico, ANN ARBOR;( 283);1:38:18
12. Traci Boenick, Waterford;( 289);1:38:38
13. Debby Cummings, Waterford;( 291);1:38:48
14. Maria Huehn, YPSILANTI;( 305);1:39:24
15. Maura Thomson, Ann Arbor;( 323);1:40:11
16. Michele Dziubinski, Ann Arbor;( 343);1:40:46
17. Marie Campbell, Dexter;( 360);1:41:28
18. Betsy Gardner, Ann Arbor;( 381);1:42:17
19. Kara Laramie, Pleasant Ridge;( 426);1:44:07
20. Andrea Bricker, Reading;( 492);1:45:39
21. Christine Dager, Ypsilanti;( 496);1:45:50
22. Heidi Heimler, Okemos;( 506);1:46:08
23. Simone Kleinschmidt, Ann Arbor;( 515);1:46:20
24. Anne Baird, STOCKBRIDGE;( 524);1:46:37
25. Karla Smith, HILLSDALE;( 568);1:48:01
26. Edith Leon, Livonia;( 635);1:49:50
27. Joan Rivington, Ann Arbor;( 636);1:49:52
28. Susan Pilzner, Troy;( 663);1:50:32
29. Christine Magnant, New Hudson;( 686);1:51:05
30. Julie Ledford, Howell;( 709);1:51:38
31. Kelsey Thurk, Grand Blanc;( 713);1:51:45
32. Angela Hewitt, Canton;( 715);1:51:47
33. Christine Coleman, Royal Oak;( 729);1:52:11
34. Patricia Koman, Ann Arbor;( 758);1:52:52
35. Julie Booth, Northville;( 761);1:52:56
36. Angie Whitener, Fenton;( 770);1:53:06
37. Meredith Hunting, West Bloomfield;( 777);1:53:19
38. Pam Brackrog, Highland;( 794);1:53:47
39. Colleen Hoffman, Canton;( 843);1:54:56
40. Allison Stupka, ANN ARBOR;( 845);1:54:59
41. Jennifer Semanision, Grosse Pte. Park;( 868);1:55:41
42. Julie Anne Bellovich, GROSS PT FRMS;( 869);1:55:43
43. Mary Beth Sheehan, Ann Arbor;( 883);1:56:09
44. Anne Russell, Canton;( 891);1:56:22
45. Gayle Geider, Ann Arbor;( 893);1:56:23
46. Amy Delaney, Laingsburg;( 899);1:56:34
47. Kris Groh, Ann Arbor;( 905);1:56:44
48. Patricia Duronio, Rochester Hills;( 907);1:56:44
49. Evie Powers, Grand Rapids;( 913);1:56:51
50. Colleen Comden, Concord;( 927);1:57:03
51. Deborah Soloman, Berkley;( 980);1:58:34
52. Lynn Meisel, Novi;( 984);1:58:38
53. Jennifer Vanadia, Waterford;(1009);1:59:19
54. Patty Kroppe, Ann Arbor;(1010);1:59:22
55. Jana Bushong, Northville;(1055);2:00:26
56. Marie Mckenna, Ann Arbor;(1066);2:00:43
57. Suzanne Lotz, Ann Arbor;(1075);2:01:02
58. Lisa Bell, Ann Arbor;(1095);2:01:42
59. Edie Quenby-Brown, Ann Arbor;(1099);2:01:47
60. Beth Klucevek, Howell;(1121);2:02:28
61. Lisa Vollmers, Dexter;(1135);2:03:03
62. Sook Han, Ann Arbor;(1142);2:03:16
63. Katie Carew, Ann Arbor;(1153);2:03:32
64. Lori Dlabal, Pinckney;(1154);2:03:32
65. Lisa Rudgers, Ann Arbor;(1196);2:04:37
66. Kelley Cullen, ANN ARBOR;(1208);2:04:56
67. Jennifer Horton, Westfield;(1209);2:04:59
68. Nancy O'connell, Northville;(1213);2:05:10
69. Melanie Eiden, Swartz Creek;(1249);2:06:18
70. Mary B. Eberly, Berkley;(1265);2:06:57
71. Yvette White, Ann Arbor;(1291);2:08:08
72. Cindy Calderon, Ann Arbor;(1293);2:08:22
73. Raili Kerppola, Ann Arbor;(1307);2:09:39
74. Mien Nguyen-Ahrns, Midland;(1325);2:10:18
75. Ann Patronik, Huntington Woods;(1364);2:11:56
76. Kathryn Macbride, Bay City;(1370);2:12:19
77. Cheryl Anderson, Pinckney;(1371);2:12:20
78. Cheryl Stark, Canton;(1383);2:12:49
79. Michelle Harrison, Grosse Pointe Par;(1395);2:13:10
80. Geri Hewitt, Worthington;(1417);2:14:12
81. Terri Mezel, Howell;(1419);2:14:24
82. Maureen Mckay, Birmingham;(1420);2:14:30
83. Kelly Bostick, Adrian;(1423);2:15:08
84. Jeanne Price Keyes, Dearborn;(1439);2:16:14
85. Theresa Blanchard, Canton;(1460);2:17:58
86. Deborah Geyman, SCOTTS;(1472);2:19:06
87. Therese Heinonen, HOWELL;(1485);2:19:27
88. Karin Patterson, Plymouth;(1487);2:19:42
89. Carrie Berkley, Ann Arbor;(1506);2:21:57
90. Julie Green, Novi;(1521);2:23:16
91. Janet Obear, Ann Arbor;(1528);2:24:18
92. April Gasbarre, Gregory;(1547);2:25:15
93. Maxine Jones, Dexter;(1557);2:27:09
94. Rose Mayr, Ann Arbor;(1564);2:28:11
95. Lesley Murray, Brighton;(1565);2:28:12
96. Kelly Cleveland, Clio;(1584);2:33:25
97. Shari Keener, Fenton;(1588);2:34:10
98. Carrie Broughton, Goodrich;(1597);2:35:38
99. Shari Ellis, Flint;(1598);2:35:47
100. Elisha Huricks, Alexandria;(1602);2:36:26
101. Karen Morgan, Ann Arbor;(1605);2:36:30
102. Claudia Hoppper, Ypsilanti;(1606);2:36:30
MALE AGE GROUP: 40 - 44
1. Bryan Alfonso, Clarkston;( 18);1:16:49
2. Dave Furey, ANN ARBOR;( 20);1:17:30
3. Tom Yates, New Boston;( 23);1:18:32
4. Kris Warszawski, Northville;( 28);1:19:17
5. Rick Armes, LIVONIA;( 31);1:20:49
6. David Dwornick, GARDEN CITY;( 41);1:21:58
7. Thomas Piazza, ;( 47);1:23:17
8. Dan Waugh, Kentwood;( 65);1:25:26
9. Thomas Gerou, Canton;( 66);1:25:43
10. Ray Opie, Ann Arbor;( 67);1:25:45
11. Thomas Wagner, Oxford;( 76);1:27:27
12. Brian Smith, Bloomfield Hills;( 80);1:27:58
13. Steve Broda, Northville;( 84);1:28:07
14. Timothy Graham, Tecumseh;( 86);1:28:13
15. Jihn Han, ANN ARBOR;( 90);1:28:28
16. Paul Christensen, Ann Arbor;( 93);1:28:32
17. David Bach, Ann Arbor;( 104);1:29:06
18. Michael Jaske, Saline;( 110);1:29:27
19. Tim Bell, Ann Arbor;( 124);1:30:34
20. Marcel Neff, Ypsilanti;( 126);1:30:36
21. Ron Marvin, FARMINGTON HILLS;( 128);1:30:43
22. Mike Whitworth, BROOKLYN;( 135);1:31:19
23. Ioan Froman, Dearborn;( 140);1:31:33
24. Todd Doenitz, Plymouth;( 148);1:31:55
25. Dale Garber, FARMINGTON HILLS;( 150);1:31:57
26. Thomas Adams, Byron;( 151);1:32:03
27. Douglas Dibble, Toledo;( 165);1:32:59
28. Dean Kokkales, Dexter;( 168);1:33:18
29. Alastair Calder, Birmingham;( 174);1:33:30
30. Tim Mayleben, Ann Arbor;( 179);1:33:54
31. J.d. Lindeberg, Ann Arbor;( 182);1:34:13
32. Tom Langen, Clarkston;( 183);1:34:14
33. Julian Velosa, Novi;( 191);1:34:50
34. Karl Shaffer, Ann Arbor;( 196);1:35:07
35. Thomas Robert, Canton;( 199);1:35:13
36. Alan Caldwell, Ann Arbor;( 227);1:36:15
37. Arcadio Ramirez, Ann Arbor;( 233);1:36:27
38. James Sharples, Grosse Pointe;( 243);1:36:52
39. Ken Pastor, Allen Park;( 244);1:36:55
40. Jay Vanderest, Orion;( 259);1:37:16
41. Stuart Allen, Davison;( 261);1:37:18
42. Robert Isherwood, Grosse Pointe Woo;( 268);1:37:53
43. Juha Heinonen, Ann Arbor;( 271);1:37:55
44. Steve Embree, Grosse Pointe;( 272);1:37:56
45. Steve Ruberg, Brighton;( 273);1:38:01
46. Todd Berger, Saline;( 275);1:38:02
47. Carl Haske, Ann Arbor;( 277);1:38:05
48. Mike Martino, Sterling Hts;( 295);1:39:07
49. Ken Nieman, Ann Arbor;( 300);1:39:16
50. Bob Yopko, Chelsea;( 307);1:39:40
51. Jon Forslund, Northville;( 318);1:39:54
52. Ken Ritter, Canton;( 328);1:40:19
53. Anthony Chiodo, Chelsea;( 329);1:40:25
54. Kenneth Castle, YPSILANTI;( 330);1:40:26
55. Tim Bracco, Ann Arbor;( 333);1:40:33
56. Ira Fried, Ann Arbor;( 344);1:40:50
57. Evan Morrison, Ann Arbor;( 348);1:41:04
58. Michael Valko, Shelby Township;( 349);1:41:10
59. Stephen Maksymiuk, Midland;( 359);1:41:28
60. William Chiola, Dearborn Heights;( 364);1:41:33
61. Jim Debrincat, Grand Blanc;( 383);1:42:18
62. Jon Webb, Hubbard Lake;( 386);1:42:22
63. Paul Spica, Canton;( 388);1:42:25
64. Ted Klemm, Tecumseh;( 402);1:43:11
65. Rick Carese, NOVI;( 431);1:44:10
66. Michael Mazor, Midland;( 444);1:44:27
67. Stefan Stoll, Ann Arbor;( 458);1:44:56
68. David Rectenwald, Toledo;( 468);1:45:06
69. Scott Worcester, ANN ARBOR;( 475);1:45:15
70. Mike Sullivan, Bloomfieldvillage;( 478);1:45:21
71. Derek Rummel, COMMERCE TWP;( 503);1:46:02
72. Mark Verroco, Oregon;( 508);1:46:10
73. Greg Housner, Ann Arbor;( 514);1:46:17
74. Joseph Brennan, Toledo;( 530);1:46:45
75. Tom Arnold, Lake Orion;( 531);1:46:46
76. Douglas Cook, Pinckney;( 541);1:47:15
77. John Byrne, Dearborn;( 546);1:47:22
78. Douglas Stein, Oxford;( 562);1:47:50
79. Steve Morris, Ann Arbor;( 572);1:48:04
80. John Sotir, FRANKLIN;( 574);1:48:10
81. Jerome Miller, Livonia;( 587);1:48:26
82. Phil Deschaine, Haslett;( 597);1:48:43
83. Larry Hudson, Novi;( 605);1:49:01
84. John Mihaly, Toledo;( 606);1:49:02
85. James Phelps, Riverview;( 618);1:49:19
86. Mark Rogers, Milford;( 624);1:49:28
87. Paul Merica, Ann Arbor;( 637);1:49:52
88. Michael Walsh, Saline;( 657);1:50:25
89. Richard Bradburn, Chelsea;( 658);1:50:27
90. Jeffery Oshnock, Dearborn;( 666);1:50:38
91. Kennen White, Mt. Pleasant;( 670);1:50:42
92. David Hurst, Ann Arbor;( 671);1:50:42
93. Peter Castiglione, West Bloomfield;( 731);1:52:12
94. Richard Mccarter, Whitmore Lake;( 732);1:52:12
95. Chris Giannetti, St. Clair Shores;( 746);1:52:40
96. Fred Frontiera, Rochester Hills;( 748);1:52:41
97. Jeff Lassaline, ANN ARBOR;( 750);1:52:43
98. John Howard, Birmingham;( 753);1:52:45
99. Ben Neal, Adrian;( 766);1:53:00
100. Rommel Racelis, Ann Arbor;( 769);1:53:06
101. Scott Tyler, Birmingham;( 773);1:53:12
102. James Rocktoff, Farmington Hills;( 780);1:53:29
103. John Criso, Ann Arbor;( 787);1:53:36
104. Ron Proskie, Hartland;( 788);1:53:37
105. Richard Norton, Ann Arbor;( 797);1:53:49
106. Chris Cataldo, West Bloomfield;( 833);1:54:41
107. Mark Grimes, Waterford;( 858);1:55:23
108. Michael Geyer, Ypsilanti;( 874);1:55:57
109. Paul Pentecost, Royal Oak;( 875);1:56:01
110. Mark Clinton, Plymouth;( 877);1:56:04
111. Mark Nagy, Franklin;( 878);1:56:05
112. Patrick Kolodziejczak, Battle Creek;( 888);1:56:15
113. Rick Bluhm, Ann Arbor;( 926);1:57:01
114. John Gdowski, Taylor;( 958);1:57:46
115. Anthony Targan, West Bloomfield;( 986);1:58:41
116. Chris Cavaliere, Farmington Hills;( 987);1:58:44
117. Art Demonte, Ann Arbor;( 994);1:58:52
118. Mark Gluch, Grosse Ile;( 995);1:58:54
119. Paul Gottschalk, Evanston;(1017);1:59:35
120. Andrew Griffin, Flint;(1025);1:59:42
121. Cliff Stratton, ANN ARBOR;(1058);2:00:32
122. Jeff Surfus, Dexter;(1089);2:01:34
123. Raymond Yee, Northville;(1112);2:02:08
124. Gary Foran, Beverly Hills;(1140);2:03:15
125. Jeff Nichols, Jackson;(1155);2:03:32
126. Paul Okejniczak, CHELSEA;(1159);2:03:45
127. John Yankowski, FERNDALE;(1167);2:03:55
128. Jeff Crawford, Jackson;(1183);2:04:19
129. Len Niehoff, Ann Arbor;(1197);2:04:37
130. Gregory Thurk, Grand Blanc;(1233);2:05:53
131. Bill Stapleton, Ann Arbor;(1237);2:06:01
132. Randy Wellman, Belmont;(1259);2:06:50
133. Tory Lyndon, WALLED LAKE;(1267);2:07:00
134. John Fitzmaurice, St. Clair;(1269);2:07:20
135. Charles Lawcock, Grand Blanc;(1272);2:07:31
136. Alexander Benson, Birmingham;(1277);2:07:47
137. Ed Henderson, Livonia;(1306);2:09:34
138. Bruce Fisher, FRANKLIN;(1314);2:10:04
139. Ron Ahrns, MIDLAND;(1320);2:10:17
140. Stephen Jacobson, WEST BLOOMFIELD;(1321);2:10:17
141. Tim Brooks, Fenton;(1330);2:10:35
142. Madeline Barkey, FERNDALE;(1350);2:11:24
143. Rod Arroyo, Bloomfield;(1361);2:11:53
144. William Wilkin, Powell;(1409);2:13:39
145. Jeff Rosenthal, Dexter;(1445);2:16:31
146. Bob Goodsell, Ann Arbor;(1454);2:17:06
147. William Brave, Plymouth;(1455);2:17:11
148. Steve Vidler, Livonia;(1469);2:18:48
149. Delmar Young, Ann Arbor;(1517);2:23:01
150. M Ravichandran, Northville;(1545);2:25:11
151. Uwe Kleinschmidt, Ann Arbor;(1558);2:27:16
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
1. Laurie Decker, Cadilac;( 55);1:24:27
2. Nancy Schubring, Novi;( 85);1:28:11
3. Theresa Kopach, Ann Arbor;( 112);1:29:40
4. Wanda Gunderson, Whitmore Lake;( 152);1:32:13
5. Robert Fairman, ANN ARBOR;( 188);1:34:32
6. Laura Maslar, GROSSE ILE;( 220);1:35:55
7. Julie Winter, Bloomfield;( 255);1:37:11
8. Ann Remmers, Ann Arbor;( 302);1:39:22
9. Laurel Erickson, Ann Arbor;( 314);1:39:50
10. Mary Keener, Ferndale;( 346);1:40:56
11. Janet Jacobs-Walt, Beverly Hills;( 420);1:43:49
12. Cheryl Fairbrother, Hartland;( 421);1:43:55
13. Mary Boyts, Lafayette;( 422);1:43:56
14. Mary Ziola, Tucson;( 472);1:45:11
15. Tami Bealert, Canton;( 489);1:45:35
16. Ellen Rowe, ANN ARBOR;( 510);1:46:13
17. Diane Carr-Jones, Ann Arbor;( 535);1:46:53
18. Jennifer Chamberlain, Ann Arbor;( 543);1:47:22
19. Lisa Coleman, Northville;( 579);1:48:13
20. Robin Burkel, Rochester Hills;( 590);1:48:32
21. Marit Schultz, Fenton;( 598);1:48:45
22. Karen Yamada, Ann Arbor;( 603);1:48:58
23. Pj Martin, DEXTER;( 620);1:49:21
24. Deb Deren, White Lake;( 621);1:49:23
25. Janet Howard, Ypsilanti;( 675);1:50:46
26. Laurie Mccauley, ANN ARBOR;( 683);1:50:58
27. Kelly Nagle, Birmingham;( 697);1:51:20
28. Catherine Zemina, Ann Arbor;( 701);1:51:28
29. Rebecca Van Walleghem, Grosse Pointe Far;( 724);1:52:03
30. Cindy Kosik, Clarkston;( 745);1:52:40
31. Laurie Layton, Southgate;( 782);1:53:30
32. Elise Fish, Clark Lake;( 792);1:53:46
33. Denise Chumas, COMSTOCK PARK;( 819);1:54:19
34. Marcia Bennett, Dexter;( 884);1:56:13
35. Barb Casler Mikulski, Canton;( 902);1:56:37
36. Julie Berman, West Bloomfield;( 904);1:56:40
37. Eleanor Decker, Ann Arbor;( 906);1:56:44
38. Mary Ellen White, Ann Arbor;( 910);1:56:45
39. Lisa Morton, Commerce;( 912);1:56:46
40. Lori Bestervelt, Dexter;( 916);1:56:54
41. Sandy Freund, Sterling Hts.;( 920);1:56:57
42. Marie Muehlenbein, Northville;( 922);1:56:57
43. Sandy Crump, Baltimore;( 996);1:58:57
44. Christi Becker, Chelsea;(1005);1:59:09
45. Cheryl Sussell, Ann Arbor;(1024);1:59:41
46. Beth Russell, Ann Arbor;(1094);2:01:42
47. Sheri Cataldo, West Bloomfield;(1114);2:02:08
48. Marianne Maher, Grosse Pointe;(1115);2:02:10
49. Jeanie Dodge, Ann Arbor;(1118);2:02:14
50. Ruth Beier, OKEMOS;(1122);2:02:28
51. Margaret Lansing, Ann Arbor;(1128);2:02:58
52. Cil Murphy, Eagle;(1143);2:03:16
53. Barbara Mcguinness, Chelsea;(1147);2:03:22
54. Janis Clay, Toledo;(1179);2:04:14
55. Melissa Gifford, Flint;(1205);2:04:52
56. Rob Stapleton, Ann Arbor;(1236);2:06:01
57. Cheryl Doyle, Pemberville;(1240);2:06:10
58. Susan Campbell, Ann Arbor;(1243);2:06:13
59. Gretchen Eby, Ann Arbor;(1246);2:06:16
60. Cindy Butler, Dexter;(1264);2:06:54
61. Anne Wright, Flushing;(1271);2:07:30
62. Kaye Hastings, Clarkston;(1275);2:07:44
63. Tracey Wright, Plymouth;(1282);2:07:52
64. Linda Larin, Ann Arbor;(1286);2:07:57
65. Kathleen Sample, Ann Arbor;(1305);2:09:31
66. Patricia Ceresa, St. Joseph;(1309);2:09:44
67. Valerie Shafer, Livonia;(1317);2:10:07
68. Wendy Baker, Ann Arbor;(1319);2:10:16
69. Patricia Crandall, Rochester Hills;(1377);2:12:39
70. Elsa Jarosz, Wyandotte;(1391);2:13:07
71. Patti Barrett, Grosse Pointe Par;(1393);2:13:09
72. Vicki Young, Ann Arbor;(1400);2:13:21
73. Julie Olson, Dexter;(1401);2:13:22
74. Jackie Roehl, Farmington Hills;(1406);2:13:32
75. Catherine Wilkin, Powell;(1410);2:13:39
76. Nancee Armstrong, Port Huron;(1425);2:15:21
77. Terry Sharf, OKEMOS;(1432);2:15:45
78. Jan Garfinkle, Ann Arbor;(1434);2:15:48
79. Renee Pesci, Southgate;(1435);2:15:49
80. Dianne Tipa, Ypsilanti;(1444);2:16:26
81. Pam Perkins, Canton;(1458);2:17:35
82. Barb Inwood, Chelsea;(1462);2:18:07
83. Brenda Gonnsen, Grand Blanc;(1466);2:18:35
84. Pamela Lovell, Dexter;(1503);2:21:43
85. Amy Berger, Ann Arbor;(1507);2:22:04
86. Patty Scully, Wixom;(1541);2:24:49
87. Jackie Marchand, Rochester;(1542);2:24:50
88. Jessie Bradley, YPSILANTI;(1544);2:25:08
89. Stephanie Jones, Adrian;(1561);2:27:53
90. Azure Birmingham, South Lyon;(1566);2:28:27
91. Alethea Vangorp, Livonia;(1568);2:28:53
92. Kathryn Varilone, Livonia;(1569);2:28:53
93. Joan Dudek, Bloomfield Hills;(1572);2:29:28
94. Mona Mclain, YPSILANTI;(1583);2:32:55
95. Karen Rooker, Fenton;(1589);2:34:10
96. Patty Sawdon, Mason;(1622);2:45:17
97. Joanne Reed, Mason;(1630);2:52:50
98. Megan Powers, Farmington Hills;(1631);2:54:56
MALE AGE GROUP: 45 - 49
1. Craig North, Ann Arbor;( 36);1:21:11
2. Alan Van Meter, JACKSON;( 39);1:21:51
3. Richard Murray, Highland;( 44);1:22:26
4. John Tarkowski, Garden City;( 50);1:23:30
5. Wally Barnowski, Royal Oak;( 58);1:24:45
6. Terry Reilly, Ann Arbor;( 64);1:25:14
7. Dave Desilvio, South Lyon;( 91);1:28:28
8. Gordon Gibson, Flint;( 92);1:28:29
9. Roger Luckhardt, Ypsilanti;( 99);1:28:43
10. Richard Bazzy, Northville;( 103);1:29:04
11. Mike Manz, ANN ARBOR;( 105);1:29:07
12. Dave Ralph, Ann Arbor;( 106);1:29:09
13. Mark Dixon, Ann Arbor;( 108);1:29:17
14. Robert Ziola, Tucson;( 109);1:29:20
15. Michael Kucera, Ann Arbor;( 118);1:30:16
16. Tom Bourque, Ann Arbor;( 121);1:30:25
17. Jeff Barnett, ANN ARBOR;( 132);1:31:07
18. Bill Holmes, Ann Arbor;( 141);1:31:36
19. James Scholl, Williamston;( 154);1:32:29
20. Rick Straub, Northville;( 158);1:32:36
21. Ken Sova, Inkster;( 162);1:32:52
22. Edmund Asderson, NORTHVILLE;( 176);1:33:35
23. Herm Ulloa, Ann Arbor;( 180);1:33:57
24. Warren Mcintyre, Troy;( 192);1:34:53
25. Mark Supiano, Ann Arbor;( 194);1:35:02
26. Randy Step, Ann Arbor;( 228);1:36:15
27. David Nees, Sylvania;( 279);1:38:12
28. Donald Schwartz, Ann Arbor;( 286);1:38:32
29. Rudy Brulz, Bloomfield Hills;( 297);1:39:10
30. John Bodley, Ann Arbor;( 299);1:39:11
31. Brian Bess, Laingsburg;( 303);1:39:23
32. William Erskine, Flint;( 316);1:39:51
33. James Paul, Chelsea;( 319);1:39:54
34. James Fortune, Grosse Pte. Shore;( 321);1:39:59
35. Gary Larson, Livonia;( 325);1:40:14
36. Jim Walsh, Ann Arbor;( 341);1:40:45
37. Steve Spalding, Waterford;( 365);1:41:37
38. Kevin Galvin, Plymouth;( 371);1:41:58
39. Steven Bolling, ANN ARBOR;( 376);1:42:12
40. William Langen, Saline;( 382);1:42:18
41. Dennis Watson, Ann Arbor;( 387);1:42:25
42. Mike Keck, Howell;( 404);1:43:13
43. Len Perkins, Canton;( 408);1:43:22
44. David Williams, Shelby Twsp;( 424);1:44:02
45. Phil Hemenway, Ann Arbor;( 432);1:44:11
46. David Medley, SCOTTS;( 433);1:44:12
47. Stephen Hoffman, Southfield;( 436);1:44:17
48. David Murphy, Livonia;( 457);1:44:54
49. Ken Donovan, Dearborn Heights;( 462);1:44:59
50. David Huntoon, ANN ARBOR;( 481);1:45:25
51. David Barr, Dexter;( 505);1:46:05
52. Gary Hanafee, Detroit;( 518);1:46:22
53. Gregory Yaschen, Highland;( 520);1:46:24
54. Larry Slagell, Howell;( 523);1:46:33
55. Michael Herringshaw, Collierville;( 558);1:47:41
56. Phil Wade, Belleville;( 565);1:47:51
57. David Parham, Jackson;( 570);1:48:04
58. Lawrence Burns, Toledo;( 602);1:48:56
59. Terry Mcgovern, Grand Rapids;( 608);1:49:06
60. Steven Howell, Dexter;( 611);1:49:09
61. Thomas Storch, Plymouth;( 616);1:49:17
62. Rick Neubert, SALINE;( 617);1:49:18
63. Larry Parks, Northville;( 619);1:49:19
64. Wade Mccree, Detroit;( 626);1:49:32
65. Don Eifler, Livonia;( 643);1:50:06
66. Lester Hershberger, Albion;( 651);1:50:16
67. Bob Reese, Northville;( 659);1:50:27
68. Mark Falahee, Ann Arbor;( 661);1:50:28
69. Wesley Beemer, Ann Arbor;( 662);1:50:32
70. Julius Aiello, Dearborn;( 665);1:50:34
71. Jacques Germa, Ann Arbor;( 676);1:50:48
72. Joseph Hoffman, Saline;( 687);1:51:08
73. David Tattan, Zeeland;( 690);1:51:08
74. Don Taylor, Whitmore Lake;( 698);1:51:21
75. Steven Smith, Mt. Pleasant;( 700);1:51:25
76. Dennis Anderson, Brighton;( 707);1:51:36
77. Gary Olsen, Riverview;( 718);1:51:53
78. Mark Hodgson, West Bloomfield;( 725);1:52:04
79. Brad Emons, Plymouth;( 740);1:52:37
80. Ross Morell, Brighton;( 754);1:52:46
81. David Chambers, Adrian;( 764);1:52:59
82. Michael Mahoney, Ann Arbor;( 765);1:53:00
83. Edward Carlson, Ann Arbor;( 812);1:54:13
84. Jeff Reneaud, Ortonville;( 824);1:54:30
85. Tom Arnett, Livonia;( 827);1:54:36
86. Jack Thom, West Bloomfield;( 830);1:54:38
87. Daniel Macglashing, NOVI;( 862);1:55:27
88. Paul Kaip, Warren;( 871);1:55:47
89. Rich Flanagan, Ann Arbor;( 880);1:56:06
90. Kurt Kosmowski, NORTHVILLE;( 881);1:56:07
91. Timothy Mervak, Ann Arbor;( 938);1:57:28
92. Mohamed Redissi, Ann Arbor;( 943);1:57:30
93. Bernard Casmere Oginski, TROY;( 946);1:57:32
94. Jeff Calvitt, Saline;( 947);1:57:33
95. Gary Sifferman, Grand Blanc;( 951);1:57:39
96. Randy Otto, South Lyon;( 959);1:57:46
97. Kevin Decker, CADILLAC;( 998);1:59:00
98. Leon Niebrzydowski, STERLING HTS;(1006);1:59:13
99. John Jerome, Linden;(1029);1:59:59
100. Stephen Taylor, Ann Arbor;(1049);2:00:20
101. Rick Fitzgerald, Ann Arbor;(1065);2:00:41
102. Harry Cohen, ANN ARBOR;(1092);2:01:40
103. Thomas Stebbins, Rochester Hills;(1107);2:01:58
104. Jose Boyd, Ypsilanti;(1116);2:02:11
105. Zygmunt Nowak, ST CLAIR SHORES;(1127);2:02:55
106. Alex Cooper, Huntington Woods;(1129);2:02:59
107. Bob Gates, Ann Arbor;(1133);2:03:02
108. James Vollmers, Dexter;(1136);2:03:03
109. Alice Damsaz, Ann Arbor;(1145);2:03:18
110. David King, LIVONIA;(1149);2:03:28
111. Paul Hahn, Ann Arbor;(1157);2:03:33
112. Mark Copper, Dearborn;(1161);2:03:48
113. Terry Smid, Grass Lake;(1162);2:03:50
114. Tom Schultz, Farmington Hills;(1170);2:04:01
115. Ray Miller, Northville;(1187);2:04:24
116. Timothy Gauthier, Rochester Hills;(1204);2:04:52
117. Jim Ford, BELLEVILLE;(1206);2:04:52
118. Syed Intesar Hussain, Union Lake;(1262);2:06:52
119. Doug Schneider, Cincinnati;(1270);2:07:27
120. Dan Romback, Milford;(1274);2:07:36
121. Gregory Campbell, Ann Arbor;(1295);2:08:38
122. Gary Brickner, Jackson;(1343);2:11:09
123. Glen Spencer, Jackson;(1344);2:11:09
124. John Skrzypiec, Birmingham;(1348);2:11:22
125. Keith Olivares, Canton;(1367);2:12:08
126. Ed Nadler, Ann Arbor;(1375);2:12:23
127. Gregg Bennett, Trenton;(1384);2:12:54
128. Steve Hernandez, Ann Arbor;(1390);2:13:04
129. Gregory Armstead, Clinton;(1405);2:13:28
130. Michael Steer, Ann Arbor;(1427);2:15:29
131. Scott Friedersdorff, KALAMAZOO;(1473);2:19:07
132. Douglas Dormer, Ann Arbor;(1488);2:19:43
133. Bill Flores, Whitmore Lake;(1490);2:19:54
134. Richard Mceachin, Ann Arbor;(1494);2:20:16
135. Mark Mcdonnell, Jackson;(1516);2:23:01
136. Jim Matthews, Jackson;(1575);2:30:18
137. Thomas Hart, Brighton;(1581);2:32:13
138. Ted Easterly, Dearborn;(1585);2:33:33
139. Robert Whitefoot, Davisburg;(1607);2:37:56
140. Thomas Wakefield, Ann Arbor;(1608);2:38:28
141. Todd Warriner, Lambertville;(1620);2:45:11
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
1. Robin Sarris-Hallop, Ann Arbor;( 98);1:28:43
2. Nancy Smith, Shelby;( 265);1:37:30
3. Carol Freilich, St. Clair Shores;( 350);1:41:12
4. Joan Keisler, Ann Arbor;( 407);1:43:21
5. Joanie Rogucki, Pinckney;( 460);1:44:56
6. Terri Marks, Dexter;( 465);1:45:01
7. Melinda Chee, Dexter;( 516);1:46:21
8. Cindy Wigman, OKEMOS;( 573);1:48:10
9. Robyn Boyd, Northville;( 583);1:48:21
10. Corliss Irrer, Ann Arbor;( 604);1:48:59
11. Darcy Noss, Brighton;( 623);1:49:27
12. Janice Trudgeon, ;( 633);1:49:46
13. Patricia Ball, ANN ARBOR;( 646);1:50:10
14. Taraneh Haske, Ann Arbor;( 652);1:50:17
15. Beth Ann Rife, Perrysburg;( 717);1:51:48
16. Annie Harloff, Ann Arbor;( 734);1:52:19
17. Joan Mathews, Maumee;( 751);1:52:44
18. Maria Libecki, New Baltimore;( 771);1:53:07
19. Julie Frasier, ALLEN PARK;( 776);1:53:18
20. Pamela Hagen, Rochester;( 803);1:54:00
21. Mona Kennedy, Lansing;( 818);1:54:19
22. Ellen Hughes-Cromwick, ANN ARBOR;( 876);1:56:02
23. Deborah Flanagan, Ann Arbor;( 879);1:56:06
24. Joann Gren, Dexter;( 886);1:56:14
25. Betsy Bentley, Flat Rock;( 892);1:56:22
26. Linda Dondzila, PINCKNEY;( 903);1:56:38
27. Sheila Marcus, Ann Arbor;( 941);1:57:29
28. Nabelah Ghareeb, Brighton;( 944);1:57:31
29. Becky Krick, Ann Arbor;( 963);1:57:57
30. Christine Burger, Highland;( 967);1:58:02
31. Denise Kutchins, Royal Oak;(1015);1:59:32
32. Debra Brancato, Grosse Pointe;(1032);2:00:05
33. Meg Burtch, CANTON;(1045);2:00:16
34. Valerie Lareau, Lansing;(1057);2:00:29
35. Chantal Germa, Ann Arbor;(1069);2:00:49
36. Shelly Bell, ANN ARBOR;(1083);2:01:17
37. Kathryn Slish, Ann Arbor;(1093);2:01:41
38. Terri O'rourke, Perrysburg;(1102);2:01:54
39. Bettina Murrell, Ann Arbor;(1119);2:02:18
40. Judith Collins, Ann Arbor;(1138);2:03:07
41. Marjorie Donovan, Livonia;(1164);2:03:53
42. Janine Brycz, Dearborn;(1231);2:05:47
43. Sue Wade, Belleville;(1235);2:05:56
44. Angela Bedford, Southfield;(1250);2:06:20
45. Marne Prouty, Bloomfield Hills;(1256);2:06:47
46. Gale Fanelli, Windsor;(1258);2:06:50
47. Debbie Gioia, Ann Arbor;(1261);2:06:51
48. Cindy Zemanski, Canton;(1281);2:07:52
49. Jean Hagen, Ann Arbor;(1283);2:07:53
50. Linda Stevenson, Belleville;(1297);2:08:41
51. Kathy Mell, Mio;(1312);2:09:54
52. Mary Mayleben, Ann Arbor;(1346);2:11:18
53. Robin Chestek, Chelsea;(1351);2:11:25
54. Alice Simpson, Farmington Hills;(1354);2:11:27
55. Dawn Smith, Farmington Hills;(1356);2:11:34
56. Lyn Yarows, Dexter;(1402);2:13:22
57. Coco Newton, Ann Arbor;(1413);2:13:58
58. Ruth Hershberger, Albion;(1426);2:15:24
59. Cindy Kinkead, Southgate;(1436);2:15:54
60. Debbie Tabernik, Columbus;(1443);2:16:23
61. Carla Johnson, Flint;(1471);2:19:06
62. Dee Dershem, Davisburg;(1479);2:19:19
63. Janice Reynolds, Waterford;(1489);2:19:53
64. Nan Plummer, Ann Arbor;(1527);2:24:18
65. Sandra Larson, Northville;(1543);2:25:00
66. Mary Ferrara, Grosse Ile;(1555);2:26:28
67. Janet Lineer, Ann Arbor;(1611);2:40:41
68. Colette Tabacchi, Ann Arbor;(1614);2:41:45
MALE AGE GROUP: 50 - 54
1. Gary Wolfram, Hillsdale;( 46);1:23:15
2. Gary Rizzo, Ann Arbor;( 53);1:24:09
3. Mitchell Garner, Ann Arbor;( 60);1:24:59
4. D. Mark Squires, Novi;( 101);1:28:54
5. Michael Shooks, Grand Rapids;( 134);1:31:13
6. David Crary, Ann Arbor;( 137);1:31:23
7. David Luckhardt, Ypsilanti;( 143);1:31:46
8. Greg Stueland, Troy;( 147);1:31:53
9. Henry Osier, Attica;( 149);1:31:57
10. Mike Linkevich, ANN ARBOR;( 166);1:33:14
11. Saleem Tawwab, Southfield;( 169);1:33:18
12. Tom Hardy, Holly;( 171);1:33:19
13. Nelson Williams, Saline;( 185);1:34:21
14. James Paul Robert, Plymouth;( 187);1:34:29
15. Kevin Gleeson, Troy;( 203);1:35:17
16. Ron Carpenter, Hudson;( 209);1:35:24
17. Ronald J. Rizor, Ann Arbor;( 217);1:35:41
18. Phillip West, Trenton;( 218);1:35:44
19. Apostolos Kerasiotis, Grosse Pointe Woo;( 235);1:36:31
20. Dan Chepeska, New Hudson;( 237);1:36:37
21. Michael Smith, ANN ARBOR;( 240);1:36:43
22. John Dibling, Pemberville;( 242);1:36:47
23. John Titus, Dexter;( 246);1:37:03
24. James O'brien, Troy;( 298);1:39:11
25. Robert Melkvik, Redford;( 311);1:39:48
26. James Austin, Northville;( 332);1:40:30
27. Robert Crockett, Flint;( 336);1:40:40
28. Bill Cambridge, ;( 340);1:40:44
29. Cornell Osier, Canton;( 352);1:41:14
30. Terry Weaver, Ann Arbor;( 366);1:41:41
31. Thom Brewer, Grosse Ile;( 378);1:42:15
32. Martin Horning, Alliance;( 390);1:42:39
33. Kenneth Tack, Brighton;( 412);1:43:37
34. Jim Coleman, Ann Arbor;( 417);1:43:43
35. Stuart Lockman, Birmingham;( 419);1:43:48
36. Brad Borgeson, Brighton;( 430);1:44:09
37. Neil Longhurst, Ann Arbor;( 438);1:44:19
38. Ren Snyder, Ann Arbor;( 443);1:44:25
39. Jim Brozovich, Farmington Hills;( 448);1:44:31
40. Daniel Ellsworth, Chelsea;( 453);1:44:45
41. Michael Golombek, Dearborn;( 463);1:45:00
42. David Blough, Saline;( 491);1:45:38
43. Russ Cox, Wyandotte;( 522);1:46:27
44. Milton Tinnon, DETROIT;( 560);1:47:43
45. Ed Valentine, Grosse Ile;( 563);1:47:50
46. David Fisher, Ann Arbor;( 571);1:48:04
47. Randall Fox, Chelsea;( 582);1:48:21
48. Barney Thomas, Ann Arbor;( 589);1:48:28
49. Nils Weibull, Ann Arbor;( 593);1:48:33
50. Larry Friedman, Ann Arbor;( 594);1:48:34
51. Robert Dzialo, Plymouth;( 610);1:49:07
52. Grant Ruttinger, Grosse Pointe Woo;( 612);1:49:09
53. Dudley Miller, BRIGHTON;( 613);1:49:15
54. Stephen Beckman, Ann Arbor;( 634);1:49:48
55. James Bahnke, S. Lyon;( 644);1:50:06
56. Thomas Mcelmurry, Dyer;( 649);1:50:14
57. William Garrity, Ann Arbor;( 678);1:50:52
58. William Hoehn, Grosse Pointe;( 691);1:51:10
59. Michel Berny, Ypsilanti;( 696);1:51:17
60. Raymond Nester, Howell;( 702);1:51:28
61. Jim Soter, Plymouth;( 711);1:51:42
62. Richard Johnston, Farmington Hills;( 714);1:51:46
63. Larry Deck, ANN ARBOR;( 768);1:53:05
64. Kirk Burkhart, Ann Arbor;( 774);1:53:14
65. Thomas Betts, Wixom;( 779);1:53:23
66. Mark Israel, East Lansing;( 785);1:53:34
67. Clifford Nix, Ann Arbor;( 795);1:53:49
68. Bill Mestrezat, Grand Blanc;( 811);1:54:12
69. Patrick Brennan, Lincoln Park;( 857);1:55:22
70. Ken Schrader, Redford Twp.;( 865);1:55:36
71. Michael Connor, Ann Arbor;( 890);1:56:21
72. Arthur Tai, Ann Arbor;( 917);1:56:54
73. Bernie Clifford, Ann Arbor;( 921);1:56:57
74. Richard Kutchins, Royal Oak;( 936);1:57:22
75. John Cosola, Birmingham;( 949);1:57:33
76. Andrew Barnosky, GROSSE ILE;( 955);1:57:45
77. Timothy Krava, Farmington;( 974);1:58:13
78. Patrick Healy, Farmington Hills;( 988);1:58:45
79. Sidney Barthwell, Jr., Detroit;( 990);1:58:48
80. William White, Jackson;( 991);1:58:50
81. Monty Stahelin, HIGHLAND;( 993);1:58:51
82. Aldo Dekovich, Livonia;(1001);1:59:02
83. Roland Kibler, Ann Arbor;(1008);1:59:19
84. Purna Pai, Beverly Hills;(1041);2:00:13
85. Robert Yarger, Saline;(1042);2:00:15
86. Allen White, Oxford;(1048);2:00:18
87. Ron Camp, Brooklyn;(1050);2:00:21
88. Robert Davenport, Detroit;(1053);2:00:24
89. Mitch Marecki, Northville;(1060);2:00:37
90. Gene Laporte, Ann Arbor;(1073);2:00:57
91. Michael Curtis, ;(1077);2:01:04
92. Cliff Bergie, Walled Lake;(1079);2:01:12
93. Gale Crandell, Harrison;(1080);2:01:15
94. Richard Porte, Dearborn;(1097);2:01:46
95. Mansoor Moaddel, Ann Arbor;(1109);2:02:05
96. Richard Fortune, Ann Arbor;(1113);2:02:08
97. Dennis Killeen, Plymouth;(1152);2:03:31
98. Larry Whitaker, Perrysburg;(1181);2:04:15
99. Ed Kwik, Waterford;(1239);2:06:09
100. Frank Jobe, Fenton;(1241);2:06:11
101. Tom Libby, Bloomfield Hills;(1255);2:06:47
102. Rick Weir, ANN ARBOR;(1257);2:06:49
103. Dana Harper, Ann Arbor;(1290);2:08:08
104. Peter Roberson, Plymouth;(1299);2:09:01
105. Buzz Tourbin, Ann Arbor;(1315);2:10:05
106. Ted Peters, Northville;(1324);2:10:18
107. David Bosley, Birmingham;(1326);2:10:19
108. Larry John, Grosse Pointe Par;(1327);2:10:23
109. Donald Detlef, Toledo;(1333);2:10:39
110. Steve Wright, Chelsea;(1340);2:11:05
111. Jeremy Salinger, Southfield;(1345);2:11:17
112. Gary Haf, Novi;(1355);2:11:33
113. Jim Barnard, Ann Arbor;(1365);2:11:59
114. Fred Freeman, Farmington Hills;(1376);2:12:31
115. Darrell Collins, Ann Arbor;(1396);2:13:14
116. Will Weber, Ann Arbor;(1403);2:13:25
117. Michael Miller, Bloomfield Hills;(1453);2:17:06
118. Michael Loso, Pinckney;(1492);2:20:15
119. Joseph Trimai, Sterling Heights;(1497);2:20:48
120. William Short, Howell;(1513);2:22:49
121. Jim Spencer, Ann Arbor;(1529);2:24:18
122. Thomas Wieske, Westland;(1619);2:45:03
123. Robert Seibert, Whitmore Lk.;(1634);2:56:23
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
1. Maggy Zidar, PONTIAC;( 389);1:42:37
2. Sharleen Sakai, Okemos;( 721);1:52:00
3. Cecilia Brzys, South Lyon;( 736);1:52:25
4. Jackie Cadwell, Lansing;( 814);1:54:15
5. Nancy Nowlan, Ann Arbor;( 834);1:54:41
6. Pat Kargol, Rochester;( 836);1:54:45
7. Susan Rook, Holt;( 915);1:56:53
8. Elke Dozauer, Ann Arbor;( 929);1:57:08
9. Karen Hibbs, Grosse Pointe Woo;(1218);2:05:16
10. Vickie Lewiston, PORTAGE;(1221);2:05:19
11. Marianne Carolan, Northville;(1357);2:11:35
12. Christine C. Redmond, Southfield;(1359);2:11:39
13. Jackie Deron, ANN ARBOR;(1412);2:13:50
14. Linda Cody, Ann Arbor;(1442);2:16:23
15. Mary Ann Edwards, Highland;(1468);2:18:43
16. Beverly Hamilton, Canton;(1486);2:19:35
17. Kristin Romelhardt, Dexter;(1499);2:20:59
18. Sue Stickel, Ypsilanti;(1512);2:22:48
19. Kristen Lepalm, Davison;(1537);2:24:42
20. Mary Vincent, Ann Arbor;(1556);2:26:57
21. Eileen Martini, Sterling Heights;(1586);2:34:00
22. Susie Andrews, Chelsea;(1612);2:40:50
23. Barbara Steer, Ann Arbor;(1640);3:09:01
MALE AGE GROUP: 55 - 59
1. Wally Herrala, Ann Arbor;( 63);1:25:12
2. James Carlton, White Lake;( 73);1:27:23
3. John W Farah, Ann Arbor;( 119);1:30:20
4. Arturo Quintero, Toledo;( 156);1:32:31
5. Ed Clayton, East Lansing;( 200);1:35:13
6. Dominic Vella, Livonia;( 223);1:36:04
7. Jim Kruse, Port Huron;( 226);1:36:12
8. Frank Wilson, Gold Beach;( 282);1:38:18
9. Greg Knoff, Shelby Twp.;( 356);1:41:21
10. John Fornaess, ANN ARBOR;( 372);1:41:59
11. David Eder, Grand Blanc;( 397);1:42:53
12. Bill Kehoe, Grand Blanc;( 414);1:43:40
13. Dan Gamble, Ann Arbor;( 429);1:44:09
14. Freddy Standaert, Detroit;( 451);1:44:39
15. Rick Stevens, Ann Arbor;( 459);1:44:56
16. Dan Dewey, LAKE ORION;( 470);1:45:10
17. Robert Axford, Woodhaven;( 498);1:45:54
18. Robert Drapal, Commerce Twp.;( 529);1:46:43
19. Ted Peterson, Northville;( 555);1:47:36
20. Philip Hartley Jr, Northville;( 588);1:48:27
21. Clare Risner, Stockbridge;( 614);1:49:15
22. Jeat Grewal, West Bloomfield;( 722);1:52:00
23. Jonathan Rubin, ANN ARBOR;( 760);1:52:55
24. Dan Slee, Ann Arbor;( 789);1:53:42
25. Bob Kruse, Warren;( 826);1:54:32
26. Robert Laverty, ANN ARBOR;( 832);1:54:41
27. Howard Booth, GREGORY;( 835);1:54:42
28. Bill Hill, Pinckney;( 856);1:55:21
29. Larry Huff, Northville;( 867);1:55:36
30. Stephen Darwall, Ann Arbor;( 918);1:56:55
31. Victor Meyers, Ann Arbor;(1026);1:59:50
32. Bill Johnston, Ann Arbor;(1047);2:00:18
33. Tom Jackson, E. Lansing;(1056);2:00:29
34. Peter Smith, Belleville;(1086);2:01:23
35. Norm Kern, BIRMINGHAM;(1124);2:02:38
36. Gordon Sweet, Ann Arbor;(1141);2:03:16
37. Harold Gurewitz, Detroit;(1150);2:03:30
38. James Erlandson, Rochester Hills;(1171);2:04:04
39. William Rossow, Northville;(1180);2:04:15
40. William Gosline, Toledo;(1198);2:04:39
41. Alan Priest, ANN ARBOR;(1202);2:04:44
42. Al Cheng, Dexter;(1216);2:05:15
43. Mike Ryan, Ann Arbor;(1252);2:06:21
44. Sheldon Johnson, Detroit;(1289);2:08:05
45. Larry Weis, Birmingham;(1294);2:08:34
46. Bo Sprauer, Northville;(1308);2:09:40
47. Gary Sova, Jackson;(1316);2:10:06
48. Tom Steinberg, Ann Arbor;(1336);2:10:41
49. Leland Barringer, Lathrup Village;(1337);2:10:48
50. Fred Fry, Charlotte;(1387);2:12:57
51. Anthony Dalimonte, Birmingham;(1389);2:13:03
52. John Long, Detroit;(1430);2:15:38
53. John Hart, Grand Blanc;(1451);2:16:59
54. Mac Lister, Detroit;(1480);2:19:24
55. Mark Barkey, Detroit;(1498);2:20:51
56. Harris Iler, Ann Arbor;(1520);2:23:09
57. Henry Herskovitz, Ann Arbor;(1524);2:24:06
58. Jerry Riley, HIGHLAND;(1554);2:26:06
59. Charles Bulinda, Dearborn;(1560);2:27:48
60. Brian Barkey, Flint;(1599);2:35:47
61. Joe Gadzinski, Waterford;(1609);2:39:42
62. Douglas Blair White, Davison;(1626);2:47:04
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
1. Kay Heinrichs, Toledo;( 578);1:48:13
2. Dianne Ernst, Louisville;( 684);1:51:02
3. Dale Magee, Ann Arbor;(1068);2:00:46
4. Nina Bovio, Ann Arbor;(1088);2:01:32
5. Kristina Taylor, Ann Arbor;(1189);2:04:25
6. Cindy Goodhue, Highland;(1226);2:05:31
7. Mary Jo Steinberg, Ann Arbor;(1335);2:10:39
8. Evonne Plantinga, Ann Arbor;(1353);2:11:26
9. Mary Campbell, Ann Arbor;(1433);2:15:48
10. Judy Pannick, Swartz Creek;(1491);2:19:59
11. Deanna Beyer, Ann Arbor;(1573);2:29:48
12. Mary Steinhauser, Lasalle;(1582);2:32:17
13. Roberta Antworth, Ann Arbor;(1594);2:34:44
14. Karen Hill, Grosse Ile;(1596);2:35:12
15. Adele Sowinski, Ann Arbor;(1627);2:48:34
16. Karen Brown, Ann Arbor;(1639);3:03:42
MALE AGE GROUP: 60 - 64
1. Gerard Malaczynski, Bloomfield Hills;( 68);1:25:47
2. Peter Polidori, Bingham Farms;( 125);1:30:35
3. Harry Tellman, Holland;( 130);1:31:03
4. Phillip Kroll, Ann Arbor;( 342);1:40:46
5. James Caporali, Farmington Hills;( 406);1:43:19
6. David Scarlin, Redford;( 418);1:43:47
7. Gerald Spiewak, St Clair Shores;( 450);1:44:33
8. Allie Mcghee, Detroit;( 567);1:47:57
9. Richard James, Toledo;( 584);1:48:23
10. John Mac Donald, Rochester;( 846);1:55:01
11. Harvey Rubenstein, West Bloomfield;(1036);2:00:09
12. Geoff Sass, RIVERVIEW;(1207);2:04:53
13. Harry Schwochert, Macomb;(1248);2:06:18
14. Hugh Martz, Valparaiso;(1263);2:06:54
15. Phil Meyers, Ann Arbor;(1284);2:07:54
16. Paul Cartman, ANN ARBOR;(1407);2:13:33
17. Jerry Walden, Ann Arbor;(1428);2:15:30
18. Hong Cook, Grosse Pointe;(1511);2:22:38
19. Cyril Steinhauser, Lasalle;(1530);2:24:18
20. Gerald Ladwig, Jackson;(1539);2:24:42
21. Malcolm Cohen, Ann Arbor;(1638);3:00:24
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
1. Elizabeth Burt, Ann Arbor;( 527);1:46:38
2. Ann Macarthur, Wolverine Lake;(1615);2:43:17
MALE AGE GROUP: 65 - 69
1. David Lee, Grosse Ile;( 395);1:42:48
2. Phil Lokuta, Wyandotte;( 550);1:47:28
3. Phil Carroll, ANN ARBOR;( 841);1:54:52
4. Larry Mishler, Plymouth;( 966);1:58:01
5. Richard Wiedmayer, Ann Arbor;(1013);1:59:30
6. Bill Gerdes, Hudson;(1125);2:02:50
7. Jerry Wolberg, Huntington Woods;(1201);2:04:42
8. Wolfgang Dozauer, Ann Arbor;(1310);2:09:51
9. Erwin Rubenstein, West Bloomfield;(1636);2:57:53
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
MALE AGE GROUP: 70 - 95
1. Jerry Johncock, Grand Rapids;( 405);1:43:13
1. Anthony Donoff, DEARBORN;( 544);1:47:22
2. Sidney Bedrosian, Canton;(1296);2:08:38
3. Mike Anderson, FLUSHING;(1341);2:11:06
4. Bob Ranta, SOUTH LYON;(1437);2:16:04
5. Walter Kosydar, Toledo;(1629);2:52:29
6. Robert Kiess, Grosse Pointe Woo;(1641);3:09:47
FEMALE AGE GROUP: 70 - 95
1. Claudia Novitzsky, Berkley;(1633);2:55:51



MALE DIVISION: 1 - 19
1. Quality Porinsky;( 5); 1:28:28
FEMALE DIVISION: 1 - 19
1. Can't Touch This;( 53); 1:53:00
MIXED DIVISION: 1 - 19
1. Heinemannn/Spears;( 31); 1:45:51
2. Thomas Bellen Esq.;( 82); 2:02:55
MALE DIVISION: 20 - 24
1. Natural Born Runners;( 8); 1:33:06
2.The Idiot And The Washer Guy;( 10); 1:34:55
3. Team Mini;( 25); 1:43:10
FEMALE DIVISION: 20 - 24
1. Flying Chiliheads;( 23); 1:42:45
2. Mueller;( 30); 1:45:39
3. The Fartleks;( 54); 1:53:45
4. The Super Runners;( 58); 1:55:31
MIXED DIVISION: 20 - 24
1. Wildcats;( 11); 1:36:14
2. The Escanabas;( 29); 1:45:05
3. Berry Kyzima;( 85); 2:03:40
4. Jesus Power;( 92); 2:06:15
MALE DIVISION: 25 - 29
1. Fart N Lek;( 2); 1:20:50
FEMALE DIVISION: 25 - 29
1. Asterix And Obelix;( 28); 1:45:00
2. Run 4 Fun;( 55); 1:54:24
3. Twisted Teachers;( 70); 1:58:48
4. Murphy Girls;( 109); 2:19:05
MIXED DIVISION: 25 - 29
1. Jeez-O-Petes;( 12); 1:36:31
2. Sweaty B & B's;( 17); 1:41:35
3. Flying Bagels;( 26); 1:44:04
4. Westwood Wonders;( 27); 1:44:38
5. Boneheads;( 32); 1:46:19
6. The Tortoises;( 44); 1:50:46
7. Borschel;( 71); 1:58:50
8. Sushi Rockers;( 78); 2:00:16
9. Harrison;( 98); 2:07:25
10. Hashim & Sundus;( 107); 2:17:24
MALE DIVISION: 30 - 34
1. PIDC;( 18); 1:41:39
2. Ron Jaworski's Running Club;( 22); 1:42:42
3. Shouldatraindmor;( 38); 1:48:09
4. Mulholland Movers;( 41); 1:48:36
5. Cremaster Blasters;( 43); 1:50:28
6. Tom & Adam;( 61); 1:56:19
7. Bibulus Beels;( 83); 2:02:56
8. The Nuts;( 108); 2:18:42
FEMALE DIVISION: 30 - 34
1. Runnin Mamas;( 37); 1:47:37
2. W.P.S.;( 56); 1:54:38
3. Princess And La P.;( 63); 1:57:15
4. Sherry-Ladali;( 76); 1:59:47
5. Extreme Horticulture;( 81); 2:01:37
6. Archer/La Prad;( 88); 2:05:14
7. Team Snuffles;( 93); 2:06:27
8. Mercury Sisters;( 106); 2:15:16
MIXED DIVISION: 30 - 34
1. Team Schmottlach;( 7); 1:31:51
2. Bkr Dupuis & Ryden;( 46); 1:51:58
3. Pfizer Sole Train;( 47); 1:52:06
4. Les Moutons On The Loose;( 59); 1:56:13
5. Team Aggie;( 80); 2:01:09
6. H-Factor;( 87); 2:05:12
MALE DIVISION: 35 - 39
1. Oppenlanders;( 14); 1:37:07
2. Daniel Stewart;( 42); 1:49:11
3. Cheech & Chong;( 48); 1:52:23
4. Romyr;( 52); 1:52:37
5. 4daryia;( 66); 1:57:47
6. Chad Erickson;( 89); 2:05:21
7. The Chessie Chasers;( 90); 2:05:48
8. Keeping Up With The Wives !;( 100); 2:08:21
FEMALE DIVISION: 35 - 39
1. Team Effort !;( 57); 1:55:21
2. Pischea-Vettese;( 97); 2:07:25
3. Lemonfin;( 103); 2:13:00
4. Breetle;( 112); 2:25:47
MIXED DIVISION: 35 - 39
1. Feifer & Harley;( 1); 1:19:30
2. Team Starlyte;( 3); 1:23:10
3. Roberta Millen Nigro;( 13); 1:36:44
4. Kendall/millar;( 33); 1:46:40
5. Nemo;( 34); 1:46:49
6. Running Fit;( 35); 1:47:13
7. Sole Sister;( 69); 1:58:31
8.Butchs Beer Running Relay Te;( 74); 1:59:20
9. Vaipouli Lua;( 75); 1:59:31
10. Team Bitters;( 84); 2:03:38
11. Pacu Plodders;( 101); 2:11:42
12. Slow-Lee;( 102); 2:12:17
MALE DIVISION: 40 - 44
1. A New Sense Of Hope;( 9); 1:34:06
2. Team Krank;( 24); 1:42:48
3. Max And Spanky;( 51); 1:52:35
4. Kaiser/worthing;( 72); 1:59:03
FEMALE DIVISION: 40 - 44
1. Ana And Amy;( 19); 1:41:45
2. Wolfpack;( 45); 1:51:12
3. Trail Tramps;( 67); 1:58:13
4. Paradoxx;( 96); 2:07:14
MIXED DIVISION: 40 - 44
1. S & M;( 15); 1:40:14
2. Crafton Tc;( 20); 1:42:12
3. Barracudas;( 36); 1:47:22
4. Padgitt-Pelic;( 40); 1:48:33
5. Team Skeezix;( 65); 1:57:39
6. Sudden Death;( 91); 2:06:12
7. The Loafers;( 95); 2:07:12
8. Team Violet;( 104); 2:14:13
MALE DIVISION: 45 - 49
1. My Friend Made Me Do It;( 21); 1:42:22
2. Old Farts;( 50); 1:52:34
3. The Fleet Footers;( 68); 1:58:27
4. Not So Fast;( 77); 1:59:55
5. Big Red;( 86); 2:04:09
6.Two Dog-Faced Flat-Footed Sl;( 94); 2:07:00
7. Friction Frighters-S;( 99); 2:07:58
FEMALE DIVISION: 45 - 49
1. Better Late Than Never;( 49); 1:52:33
2. Cummings-Harper;( 111); 2:20:27
MIXED DIVISION: 45 - 49
1. Lala;( 16); 1:40:46
2. Kiros Kruisers;( 60); 1:56:18
3. Mach 7;( 62); 1:56:48
4. M&M;( 64); 1:57:20
5. Friction Fighters-R;( 73); 1:59:15
MALE DIVISION: 50 - 54
1. Main Street Masters;( 4); 1:28:25
MIXED DIVISION: 50 - 54
1. Motor City Striders;( 6); 1:30:09
2. Scullypeople;( 39); 1:48:29
3. Knowles/philbrick;( 79); 2:01:03
4. Reese/bartzak;( 105); 2:14:16
MALE DIVISION: 60-64
1. Auld Phartz;( 110); 2:19:46

Ann Arbor, MI
Provided By Gault Race Management