Antler Trail Races

back to results

Jun. 8, 2002

Antler Trail Races
Pinckney, MI


Boys 2.7K
1. Matt Tidman (16) Pinckney 10:23
2. Jay Rau (17) Brighton 10:31
3. Erik Reichenbach (16) Brighton 10:43
4. Jeff Gerlach (17) Pinckney 10:44
5. Jonathan McKinney (14) Pinckney 10:56
6. Zakary Noles (15) Pinckney 11:51
7. Craig Marvin (17) Pinckney 12:02
8. Gary Houchard (15) Whitmore Lake 13:03
9. Zach Stephen (17) Pinckney 13:42
10. Matt Hecksel (11) Livonia 13:50
11. Donny Taylor (17) Whitmore Lake 14:05
12. Chris Flaherty (15) Howell 15:30

Girls 2.7K
1. Jenny Pope (15) Pinckney 12:04
2. Samm Vetrone (16) Pinckney 12:09
3. Lynsey Ardingo (14) Pinckney 12:13
4. Kim Bylsma (16) Pinckney 12:47
5. Brittany Jensen (15) Pinckney 13:39
6. Megan Uitti (16) Pinckney 13:50
7. Katie MacKool (16) Pinckney 14:09
8. Bridget O'Donnell (14) Southfield 14:18
9. Lauren Paul (17) Whitmore Lake 14:19
10. Kim Venta (14) Pinckney 14:25
11. Brittany Boots (15) Howell 14:27
12. Laura Schimmel (17) Pinckney 14:44
13. Sarah Agostini (16) Whitmore Lake 17:10
14. Nikki Getsoian (16) Pinckney 20:48





Men's 5K
1. Tobin Jones (42) Westland 19:03
2. Earl Blackburn (19) Pinckney 19:36
3. George Hudock (43) Livonia 19:41
4. Joe Bernardi (24) Hartland 20:10
5. Matt Carney (28) Fort Wayne, IN 20:19
6. Steve Arrivo (36) Ann Arbor 20:32
7. Dan Cooke (21) Pinckney 20:57
8. Kevin Ball (43) Westlake, OH 21:57
9. Matt Guider (24) Ann Arbor 23:14
10. Brian Salyers (31) Highland 23:52
11. Jason Minock (30) Commerce 23:53
12. Chuck Marshall (38) Chelsea 25:37
13. David Emery (13) Pinckney 29:55
14. Stan Uitti (49) Pinckney 30:02
15. Chris Ariss (31) Fenton 33:22
16. Pat Beal (63) Stevensville 35:44
17. Don Emery (33) Pinckney 36:44
18. Michael Raatz (34) Pinckney 36:45

Women's 5K
1. Jody Ariss (32) Fenton 24:40
2. Danielle Smith (18) Lakeland 25:31
3. Dianne Dudley (34) Ann Arbor 27:27
4. Karen Hollobaugh (40) Pinckney 27:42
5. Victoria Booth (39) Ann Arbor 30:12
6. Carol Winter (41) Westlake, OH 30:31
7. Nikki Hild (22) Ann Arbor 30:43
8. Rita Lauer (33) Canton 37:58
9. Laura Lauer (22) Canton 37:59





Men's 12K
1. Dave Sage (21) Ann Arbor 47:27
2. Eric Bohn (20) Ann Arbor 48:20
3. Ryan Rau (21) Brighton 48:39
4. Tom Carney (30) Lakeland 49:30
5. Tom Greenless (20) Ann Arbor 50:20
6. Justin Walker (21) Ortonville 50:26
7. Seamus O'Connell (38) Ortonville 51:24
8. Mark Lee (45) Warren 1:03:37
9. Chuck Ardingo (45) Pinckney 1:07:59
10. Bill Hill (59) Pinckney 1:13:37
11. Rick Leedy (39) Pinckney 1:15:17
12. Dean Johnson (40) Plymouth 1:25:41
13. Norm Schussele (42) Battle Creek 1:25:42
14. Bob O'Donnell (40) Southfield 1:28:04

Women's 12K
1. Melissa Meyer (14) Newport 1:09:01
2. Linda Dondzila (46) Pinckney 1:13:36





Boys 800
1. Tim Hecksel (12) Livonia 3:04
2. Jake Magier (9) Pinckney 3:26
3. Ben Medina (8) Hamburg 3:31
4. Cal Magier (9) Pinckney 3:34
5. Nick Ruff (9) Whitmore Lake 3:52
6. Alec Seidle (8) Pinckney 4:18
7. Keenan Jones (5) Westland 5:02

Girls 800
1. Erika Jensen (11) Pinckney 3:09
2. Jessica Ruff (12) Whitmore Lake 3:22
3. Kate O'Donnell (11) Southfield 3:48
4. Grace Mason (11) Brighton 3:51
5. Sydney Noles (10) Pinckney 4:10
6. Erin O'Donnell (8) Southfield 4:20
7. Katie Hecksel (8) Livonia 4:28
8. Sarah O'Donnell (6) Southfield 5:46
9. Molly Dean (8) Pinckney 6:04
10. Katy Hollobaugh (8) Pinckney 6:10
11. Quintanya Johnson (6) Plymouth 6:19


Pinckney, MI