Bay Area Family "Y" 9th Annual River Run Classic

back to results

Jun. 15, 2002

Bay Area Family "Y" 9th Annual River Run Classic
Bay City, MI


Division Run
Pl Name Age Hometown Pace Time
Female 5 to 9
1. Carly Chorba 9 Essexville, MI 12:43 39:28.34
Female 10 to 14
1. Morgan Izykowski 11 Unknown, NA 9:03 28:04.06
2. Jennifer Seibert 13 Freeland, MI 9:35 29:45.08
3. Rachel Skrocki 11 Bay City, MI 12:30 38:47.54
4. Meagan Chartier 12 Bay City, MI 12:31 38:49.19
Female 15 to 19
1. Ashley Ouvry 18 Cass City, MI 7:22 22:53.79
2. Carrie Hillaker 15 Cass City, MI 7:27 23:07.08
3. Jennifer Tuttle 16 Essexville, MI 7:28 23:09.30
4. Lauren Trahan 18 Bay City, MI 7:53 24:27.37
5. Kimberly Chernich 17 Freeland, MI 8:34 26:35.28
Female 20 to 24
1. Jennifer Bonner 21 Saginaw, MI 7:36 23:34.51
Female 25 to 29
1. Heidi Witzke 28 St. Charles, MO 7:39 23:44.83
2. Beth Wittbrodt 25 Essexville, MI 8:44 27:05.27
3. Tammy Volmering 29 Essexville, MI 10:41 33:10.70
Female 35 to 39
1. Melissa Jacobs 39 Bay City, MI 9:05 28:12.91
Female 40 to 44
1. Steph Braendle 43 Bay City, MI 7:40 23:48.30
2. Debbie Arnold 43 Sebewaing, MI 8:50 27:25.58
3. Bethany Chorba 41 Essexville, MI 9:02 28:01.60
Female 45 to 49
1. Deborah Chernich 45 Freeland, MI 11:11 34:42.86
Female 50 to 54
1. Linda Flues 52 Munger, MI 8:53 27:35.84
Female 55 to 59
1. Nancy Porter 55 Mt. Pleasant, MI 10:11 31:35.78
Male 5 to 9
1. Nate Bremer 9 Munger, MI 8:58 27:48.82
2. Herb Bleszke 9 Bay City, MI 9:30 29:29.30
3. Jordan Knipp 9 Bay City, MI 11:23 35:20.75
4. Chase Knipp 6 Bay City, MI 12:40 39:19.20
Male 10 to 14
1. Nicholas Chernich 14 Freeland, MI 6:36 20:28.80
2. Joseph Turner 12 Flint, MI 8:13 25:31.09
3. Mark Suchy 14 Bay City, MI 8:58 27:49.96
4. Ben Dardas 10 Bay City, MI 9:49 30:28.62
Male 15 to 19
1. Ryan Perlberg 15 Bay City, MI 5:46 17:54.67
2. Ron Green 17 Kawkawlin, MI 5:57 18:28.88
3. Paul Bourne 16 Midland, MI 6:07 19:00.04
4. Keith Bukowski 19 Bay City, MI 6:24 19:52.69
5. Mike Haiderer 15 Saginaw, MI 6:30 20:10.81
6. Wade Engelhardt 15 Essexville, MI 6:46 21:00.14
7. Matt Reed 19 Bay City, MI 6:54 21:26.90
8. Aaron Clark 17 Auburn, MI 7:06 22:03.28
9. Alex Izykowski 18 Bay City, MI 8:04 25:03.54
Male 20 to 24
1. Amos Drew 23 Flint, MI 8:40 26:54.89

Male 25 to 29
1. Jeff Schember 28 Reese, MI 5:33 17:13.63
2. Steve Dunn 27 Flint, MI 7:03 21:53.69
Male 30 to 34
1. Doug Witzke 34 St. Charles, MI 5:41 17:39.25
2. Jeff Krumpholz 31 Bay City, MI 6:45 20:58.93
3. William Veit 32 Kawkawlin, MI 7:40 23:49.33
4. Dean Latour 34 Birch Run, MI 9:03 28:06.24
Male 35 to 39
1. Joh n Strycker 35 Bay City, MI 5:23 16:43.63
2. Christopher Howard 38 Coleman, MI 6:03 18:48.26
3. Bob Niven 38 Saginaw, MI 6:28 20:04.58
4. Ron Strachan 38 Bay City, MI 6:32 20:17.73
5. Rene Garza 35 Perrysburg, OH 6:39 20:37.46
6. Arne Larsen 36 Saginaw, MI 7:01 21:48.70
7. Brian Chartier 39 Bay City, MI 8:23 26:01.88
8. Jon Wagar 36 Bay City, MI 8:41 26:56.76
9. Ken Seibert 37 Freeland, MI 8:53 27:34.00
10. Gary Dardas 38 Bay City, MI 9:53 30:40.56
Male 40 to 44
1. Larry Escamilla 41 Pinconning, MI 6:15 19:25.42
2. Jeff Senkowski 43 Auburn, MI 6:16 19:27.60
3. Mark Suchy 44 Bay City, MI 6:54 21:26.74
4. Gerald Skrocki 40 Bay City, MI 6:56 21:30.91
Male 45 to 49
1. Ted Davenport 49 Bay City, MI 6:52 21:19.35
2. Stephen Pudvay 45 Midland, MI 7:13 22:25.89
3. Roy Tuttle 48 Essexville, MI 7:30 23:16.66
4. John Metevia 45 Midland, MI 7:31 23:20.65
5. Patrick Chernich 48 Freeland, MI 9:19 28:55.66
Male 50 to 54
1. Gary Scott 54 Midland, MI 6:05 18:54.75
2. Tim Flues 53 Munger, MI 6:14 19:21.90
3. Michael Manor 52 Clio, MI 6:30 20:11.85
4. Mike Smith 54 Lapeer, MI 6:54 21:26.74
5. Barney Thomas 50 Ann Arbor, MI 7:10 22:15.70
6. Daryl Young 50 Bay City, MI 7:43 23:58.56
7. Mike Rivard 52 Kawkawlin, MI 10:21 32:07.94
8. David Cable 54 Saginaw, MI 15:14 47:14.75
Male 55 to 59
1. Gerald Rohn 56 Freeland, MI 7:44 24:01.12
Male 60 to 64
1. Norman Hart 60 Davison, MI 6:56 21:31.25
2. Leonard Block 60 Bay City, MI 7:53 24:27.37
3. Elliott Deyo 63 Millington, MI 8:28 26:15.88
4. Bob Berner 60 Saginaw, MI 9:20 28:59.20
Male 65 to 69
1. Ralph Palmer 68 Midland, MI 7:39 23:43.64
Division Walk
Pl Name Age Hometown Pace Time
Female 20 to 24
1. Shaye Cousineau 24 Pinconning, MI 12:38 39:11.15
2. Ashley Marcinkowski 21 Bay City, MI 12:57 40:09.58
Female 35 to 39
1. Saapke Leonora 36 Essexville, MI 14:15 44:11.75
Female 40 to 44
1. Dawn Chartier 41 Bay City, MI 12:56 40:06.27
Female 45 to 49
1. Diane Zettel 47 West Branch, MI 10:43 33:16.24
2. Pam Gerard 45 Kawkawlin, MI 12:02 37:19.93
Female 50 to 54
1. Liz Schwedler 51 Bay City, MI 10:25 32:19.04
2. Brenda Johnson 51 Pinconning, MI 12:38 39:12.13
3. Joan Tacey 50 Bay City, MI 14:14 44:10.24
Female 60 to 64
1. Gertrude Finnegan 63 Midland, MI 14:30 45:00.00
Male 15 to 19
1. Jeff Byrne 16 Bay City, MI 10:39 33:03.24
Male 65 to 69
1. Thomas Finnegan 67 Midland, MI 11:13 34:48.12
2. Harold Supernaw 65 Essexville, MI 12:44 39:29.73
3. Lou Adams 68 North Branch, MI 14:54 46:14.66