Michigan Sugar Fest

back to results

Jun. 22, 2002

Michigan Sugar Fest
Sebewaing, MI


Division Run
Pl Name Age Hometown Pace Time
Female 10 to 19
1. Katie Kelly 17 Port Austin, MI 6:02 18:43.44
2. Liz Hoyt 17 Snover, MI 6:39 20:39.44
3. Ashley Ouvry 18 Cass City, MI 7:03 21:52.88
4. Carrie Hillaker 15 Cass City, MI 7:06 22:03.94
5. Kristi Claerhout 18 Unionville, MI 7:25 23:01.61
6. Tawny Kanaby 11 Bad Axe, MI 8:40 26:54.10
7. Krista Pappenfuss 12 Sebewaing, MI 10:27 32:26.97
Female 30 to 39
1. Andrea Spannagel 30 Unionville, MI 8:16 25:40.38
2. Tricia Rosenthal 31 Owendale, MI 8:18 25:44.47
3. Joelle Knowler 32 Altoona, IA 9:11 28:30.17
Female 40 to 49
1. Debbie Arnold 43 Sebewaing, MI 8:30 26:22.05
Female 50 to 59
1. Linda Flues 52 Munger, MI 8:41 26:57.64
2. Mary Wildner 50 Unionville, MI 10:30 32:34.87
Male 10 to 19
1. Rory Wildner 18 Unionville, MI 5:58 18:31.16
2. Wesley Ledebuhr 15 East Lansing, MI 6:03 18:46.84
3. Jessup Hoyt 15 Snover, MI 6:55 21:27.59
4. Aaron Eberlein 14 Sebewaing, MI 7:07 22:04.30
5. Cameron DeHaven 17 Pusco, WA 7:17 22:36.87
6. Kyle Kennedy 13 Bad Axe, MI 7:53 24:28.96
7. Adam Kennedy 12 Bad Axe, MI 8:05 25:05.70
Male 20 to 29
1. Robert Mitchell 23 Bay City, MI 5:02 15:37.14
2. Andy Hass 24 Ann Arbor, MI 5:04 15:45.72
3. Mike Irwin 23 Saginaw, MI 5:08 15:55.11
4. Jeff Schewber 28 Reese, MI 5:19 16:32.93
5. Jason Kain 21 Sebewaing, MI 6:24 19:53.50
6. Jason Richmond 29 Livonia, MI 7:23 22:54.66
7. Mike Klosowski 21 Pigeon, MI 8:10 25:21.60
8. Rich Klosowski 29 Essexville, MI 10:54 33:48.50
Male 30 to 39
1. Joh n Strycker 35 Bay City, MI 5:11 16:07.89
2. Jim Neumann 32 Munger, MI 5:54 18:20.38
3. Eric Thuemmel 31 Manistee, MI 6:17 19:29.74
4. George Escamilla 34 Bay City, MI 7:10 22:14.86
5. Kelly Knowler 36 Altoona, IA 8:03 24:59.87
6. Rob Barrett 38 Sterling Heights, MI 8:18 25:44.14
Male 40 to 49
1. Larry Kanaby 40 Bad Axe, MI 5:48 18:00.85
2. Larry Escamilla 41 Pinconning, MI 5:56 18:24.90
3. Reed Swanson 42 Richmond, MI 6:12 19:14.11
4. Dave Ledebuhr 44 East Lansing, MI 6:46 21:00.36
5. Karl Wildner 45 Unionville, MI 6:58 21:36.80
6. Gary Rocha 45 Sebewaing, MI 7:02 21:50.69
7. Douglas Doud 40 Richville, MI 7:27 23:06.96
8. Terrence Gremel 48 Richland, WA 7:42 23:53.91
9. Joe Evans 48 Ypsilanti, MI 7:46 24:05.15
10. Brad Haist 47 Sebewaing, MI 10:53 33:46.17
11. Paul Pappenfuss 41 Sebewaing, MI 11:32 35:48.74
Male 50 to 59
1. Mark Lewis 50 Unionville, MI 7:15 22:30.87
2. Ernest Richmond 57 Indian River, MI 8:19 25:49.76
3. Jared Lange 53 Brighton, MI 8:59 27:51.40
Male 60 to 69
1. Leonard Block 60 Bay City, MI 7:21 22:50.81
2. Ralph Palmer 68 Midland, MI 7:26 23:05.19
3. Elliott Deyo 63 Millington, MI 7:59 24:45.64
Male 70 to 79
1. Carl Yaroch 70 Port Austin, MI 8:38 26:47.01
2. Larry Sroufe 70 Farwell, MI 11:30 35:40.49

Division Walk
Pl Name Age Hometown Pace Time
Female 30 to 39
1. Heide Lochbiler 34 Sebewaing, MI 13:14 41:04.80
Female 40 to 49
1. Lindy Wingman 43 Sebewaing, MI 11:57 37:05.01
Female 50 to 59
1. Sandy Juengel 55 Sebewaing, MI 12:02 37:19.90
2. Mary Ann Kelly 51 Port Austin, MI 14:09 43:52.45
Male 40 to 49
1. Allen Engelhardt 40 Bay City, MI 13:02 40:25.54
Male 50 to 59
1. William Mielke 55 Sebewaing, MI 13:06 40:39.69
Male 70 to 79
1. Willet Oeschger 71 Sebewaing, MI 12:43 39:27.83