2021 Toledo University Rocket Invitational

back to results

May. 15, 2021

2021 Toledo University Rocket Invitational
Toledo, OH
Provided by Michiana Timing


Toledo Rocket Invitational - 5/15/2021
Live Results at fatresults.com
Toledo University
Results

Event 62 Women 5000 Meter Run Invite
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Mackay, Emily Binghamton 15:48.15
2 Haiss, Therese Unattached 16:43.68
3 Steigerwald, Claire Toledo 17:12.34
4 Tremains, Amanda Unattached 17:24.89
5 Nagel, Ashlyn Central Mich 17:32.81
6 Robbins, Katelyn Northern Ill 17:33.89
7 Hannagan, Maya Toledo 18:02.30
8 Ricci, Hannah Northern Ill 19:03.03
-- Simiuc, Petronela Toledo DNF
-- Sherman, Stephanie Toledo DNF

Event 24 Men 5000 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Frey, Alex Unattached 14:38.54
2 Hoover, Hunter Shawnee Stat 14:40.68
3 Begley, Jack Case Western 14:41.98
4 Hoffman, Max High Street 14:44.92
5 Jaster, Joseph Case Western 14:51.69
6 Kammler, Aiden Shawnee Stat 14:55.49
7 Michels, Nicholas Malone 14:55.74
8 Hutchinson, Bryce Unattached 15:00.38
9 Gucker, Max Malone 15:05.41
10 Kelly, Isaiah Cedarville 15:06.25
11 White, William Unattached 15:14.76
12 Joey Schlich, Joey Unattached 15:16.48
13 Foehl, Xavier Walsh 15:19.93
14 Rupert, Ryan Unattached 15:22.43
15 Bugaj, Jared Walsh 15:23.37
16 Mahon, Spencer Unattached 15:40.35
17 Huber, Lucas Malone 15:49.02
-- Christofanelli, Genesio Unattached DNF

Event 60 Men 1 Mile Run Invite
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schaffer, Dan Binghamton 3:58.44
2 Camerieri, Anthony Miami (Ohio) 4:01.38
3 Torpy, Christopher Miami (Ohio) 4:05.16
4 Zona, Vincent Unattached 4:07.85
5 Cardamone, Benjamin Buffalo 4:09.35
6 Stupak, Jacob Unattached 4:09.59
7 Johnson, Drew Kent State 4:12.58
-- Rethman, Jake Unattached DNF
-- Towler, Ben Unattached DNF
-- Rupe, Eric Unattached DNF

Event 4 Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Lenneman, Alsu Unattached 10:12.41
2 Chigatayeva, Aziza Binghamton 10:15.85
3 Vining, Emily Toledo 10:17.68
4 Riano Aransay, Carmen Miami (Ohio) 10:23.75
5 Callahan, Mackenzie Northern Ill 10:30.60
6 Sweeney, Rachel Cedarville 10:37.33
7 Moyer, Laurel Lock Haven 10:39.21
8 Lytle, Brooke Northern Ill 10:40.79
9 Vitou, Katie Miami (Ohio) 10:59.79
10 Rushing, Julia Miami (Ohio) 11:06.81
11 Goerss, Kimberly Edinboro 11:11.51
12 Ackley, Alayna Cedarville 11:12.64
13 Morozov, Anna Unattached 11:46.09

Event 5 Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Schaub, Noah Malone 8:50.08
2 Harders, Charles Miami (Ohio) 8:57.95
3 Feda, Obsaa Miami (Ohio) 9:05.51
4 McGinness, Conall Miami (Ohio) 9:06.36
5 Conway, Dan Miami (Ohio) 9:17.72
6 Ondracek, Nathaniel Unattached 9:31.35
7 Ries, Ward Edinboro 9:32.17
8 Bennington, Hunter Shawnee Stat 9:40.58
9 Cassel, Colton Edinboro 9:41.28
10 Haupt, Ben Northwood (M 9:42.03
11 Wilhelm, Chandler Walsh 9:58.63
12 Vipperman, Seth HSE 10:17.35

Event 23 Women 5000 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Zielke, Cecelia Case Western 17:51.87
2 Olson, Kiera Case Western 17:55.79
3 Pumneo, Ella Malone 18:18.45
4 Miller, Jocelyn Malone 18:34.66
5 Jenkins, Rebecca Cedarville 18:52.74
6 Westall, Julia Malone 19:06.40
7 Burmeister, Megan Toledo 19:30.55
8 Lucarelli, Roma Toledo 19:32.69
9 Gleason, Libby Unattached 19:42.87
10 Ellerbrock, Alyssa Unattached 19:48.89

Event 6 Women 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Ball State 'A' 45.66
1) Batts, Kennedy 2) Norman, MaQuila
3) McKee, Ivy 4) Lehmann, Michelle

Event 61 Women 1500 Meter Run Invite
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Parsons, Stefanie Edinboro 4:17.76
2 Karaslan, Semra Toledo 4:21.53
3 Cizmas, Natalie Tracksmith 4:24.28
4 Akin, Emily Miami (Ohio) 4:26.09
5 Leppelmeier, Alexa Walsh 4:28.21
6 Arentz, Beth Akron 4:30.66
7 Finegan, Nora Northern Ill 4:30.83
8 Long, Hannah Unattached 4:33.18
-- Simiuc, Petronela Toledo DNF

Event 8 Women 1500 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Vining, Madeline Toledo 4:35.49
2 Rowley, Ashleigh Youngstown S 4:39.69
3 Yasar, Meltem Toledo 4:41.55
4 Kwiatkowski, Riley Toledo 4:43.35
5 Snyder, Rebecca Toledo 4:44.24
6 Cole, Jacinda Hope 4:45.48
7 Biddle, Meagan Northern Ill 4:46.61
8 Sponaugle, Hannah Toledo 4:49.02
9 Embaugh, Paige Toledo 4:56.70
10 Ferguson, Mallory Unattached 5:10.33
11 Foor, Nichole Toledo 5:24.08

Event 59 Men 1500 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Caniford, Jacob Walsh 3:51.00
2 Bollam-Godbott, Andre Akron 3:51.02
3 Upton, Luke Unattached 3:54.81
4 Pieper, John Unattached 3:55.92
5 Schumacher, Craig Youngstown S 3:57.51
6 Gatchell, Ethan Unattached 3:57.80
7 Williams, Caleb Unattached 3:59.32
8 Weber, Alex Cedarville 4:00.12
9 Clark, Tyler Unattached 4:00.96
10 Killion, Braedon Cedarville 4:03.88
11 Thompson, Craig Unattached 4:04.17
12 Michels, Nicholas Malone 4:04.37
13 McDonough, Jack Unattached 4:12.99

Event 10 Women 100 Meter Hurdles
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 McDonald, Aliyah Wayne State 14.91 0.3
2 Price, Zoe Ohio Wesleya 16.21 0.3
3 Hopkins, Emily Case Western 16.55 0.3
4 Kilroy, Mia Case Western 16.71 0.3

Event 11 Men 110 Meter Hurdles
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Smallwood, Makiyah Grand Valley 14.48 0.3
2 Kimball, Patrick Akron 14.49 0.3
3 Bastien, Steven Unattached 14.52 0.3
4 Roundtree, Jace Akron 14.61 0.3
5 Iwasaki, Kaito Ohio Wesleya 15.06 0.3

Event 12 Women 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Baxter, Faith Miami (Ohio) 54.69 1
2 Kitrell, Ashleigh Ohio 54.87 1
3 Clifford, Fegor Akron 55.71 1
4 Carr, Rebekah Malone 57.12 1
5 Lykins, Addystin Ohio Wesleya 59.69 2
6 Vogl, Allison Toledo 1:00.19 2
7 Johnson, Shianne Toledo 1:00.80 2
-- Bechtel, Olivia Miami (Ohio) DNF 1

Event 13 Men 400 Meter Dash
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Williams, Jimmie Oakland 47.02
2 Sanders, Charles Akron 47.24
3 Brown, Zarik Akron 47.83
4 Haling, Jonathan Case Western 49.91
5 Brock, Kyler Ohio Wesleya 51.63

Event 14 Women 100 Meter Dash
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Floyd, Angelica Grand Valley 11.80 -0.7
2 Sumrall, Makayla Wayne State 11.94 -0.7
3 Lehmann, Michelle Ball State 11.96 -0.7
4 Nevels, Savannah Bowling Gree 12.06 -0.7
5 McKee, Ivy Ball State 12.23 -0.7
6 Tommy, Ayanna Bowling Gree 12.35 -0.7
7 Moran, Ava Toledo 12.64 -0.7

Event 15 Men 100 Meter Dash
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Woods, Tony Unattached 10.67 0.2 1
2 Passarelli, Antonio Grand Valley 10.86 0.2 1
2 Ford, Christian Youngstown S 10.86 0.2 1
4 Gilbert, Faheem Shawnee Stat 10.90 +0.0 2
5 Perez, Juan Case Western 11.03 0.2 1
6 Burnett, Brian Dayton Track 11.26 +0.0 2
7 Kimball, Patrick Akron 11.52 +0.0 2

Event 16 Women 800 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Andrews, Mackenzie Tracksmith 2:06.86 1
2 Richards, Emily Hoka One One 2:07.35 1
3 Keurentjes, Kyra Akron 2:07.81 1
4 Benson, Sydney Wayne State 2:13.32 2
5 Macadam, Ines Unattached 2:13.92 2
6 Cizmas, Natalie Tracksmith 2:14.25 1
7 Robinson, Victoria Northern Ill 2:14.43 1
8 Dean, Janae Northern Ill 2:17.51 1
9 Finegan, Julia Northern Ill 2:20.01 2
-- Karaslan, Semra Toledo DNF 1
-- Finegan, Nora Northern Ill DNF 2
-- Simiuc, Petronela Toledo DNF 1

Event 17 Men 800 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Peterson, Sean Youngstown S 1:49.57 1
2 Torpy, Christopher Miami (Ohio) 1:50.08 1
3 Lucius, Blake Akron 1:50.20 1
4 Manley, Max Miami (Ohio) 1:50.27 1
5 Schroff, Andrew Miami (Ohio) 1:50.50 1
6 Ondash, Jacob Akron 1:50.71 1
7 Vlatko, Anthony Miami (Ohio) 1:50.79 1
8 Kilian, Levi Ohio Wesleya 1:51.39 1
9 Cooks, Quintin Kent State 1:53.49 2
10 Double, Trey Kent State 1:56.20 2
11 Nicholas, Alexander Unattached 1:57.95 2
-- Rethman, Jake Unattached DNF 2
-- Ondracek, Nathaniel Unattached DNF 1

Event 19 Women 400 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Batts, Kennedy Ball State 1:01.74
2 Khabina, Yana Toledo 1:02.58
3 Kilroy, Mia Case Western 1:07.26
4 Price, Zoe Ohio Wesleya 1:09.16

Event 20 Men 400 Meter Hurdles
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Nellum, Marcus Oakland 52.22
2 Bailin, Sage Boston-North 52.84
-- Ranker, Jacob Miami (Ohio) DNF

Event 21 Women 200 Meter Dash
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Norman, MaQuila Ball State 23.95 2.0 1
2 Hunter, Jemeila Bowling Gree 24.25 2.0 1
3 Lehmann, Michelle Ball State 24.38 2.0 1
4 McKee, Ivy Ball State 24.59 2.0 1
5 Kitrell, Ashleigh Ohio 25.43 0.9 2
6 Horner, Rayna Toledo 25.63 0.9 2
7 Smith, Asia Grand Valley 27.30 0.9 2
8 Hopkins, Emily Case Western 27.52 0.9 2

Event 22 Men 200 Meter Dash
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Finnegan, Luke Miami (Ohio) 21.29 0.8 1
2 Ford, Christian Youngstown S 21.53 0.8 1
3 Atallah, Adriano Oberlin 21.75 0.8 1
4 Woods, Tony Unattached 21.77 0.8 1
5 Allums, Bobby Pikeville 22.67 -0.6 2
6 Haling, Jonathan Case Western 22.88 -0.6 2
-- Perez, Juan Case Western DNF -0.6 2

Event 25 Women 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Miami (Ohio) 'A' 3:41.78
1) Baxter, Faith 2) Bechtel, Olivia
3) Bruns, Sarah 4) Cossio, Gabriela

Event 26 Men 4x400 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Akron 'A' 3:10.18
1) Brown, Zarik 2) Sanders, Charles
3) Harkelroad, Jimmy 4) Willis, Amir

Event 40 Women Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Neal, Zaresha Bowling Gree 15.79m
FOUL 15.29m FOUL 15.29m 15.25m 15.79m
2 Berry, Nicole Tiffin 15.30m
14.14m 13.62m 15.05m 15.30m 14.87m 14.60m
3 Schultz, Gabby Unattached 13.90m
FOUL FOUL FOUL 13.90m 13.63m 13.34m
4 Albaugh, Lillian Olivet 12.19m
FOUL 12.19m FOUL FOUL FOUL FOUL
5 McPheters, Ari Ohio Wesleya 11.82m
11.37m 11.55m 11.51m FOUL 11.82m 11.77m

Event 41 Men Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Draghi, Benedict Tiffin 17.44m
16.63m 16.91m 17.01m 17.27m 17.44m 16.89m
2 Scavarda, Justin Grand Valley 17.33m
FOUL 16.82m 16.96m 17.33m 17.15m FOUL
3 Smith, Ryan Miami (Ohio) 16.95m
16.69m 16.26m 16.95m 16.86m 16.81m 16.02m
4 Smith, Jacob Olivet 15.71m
15.27m 15.50m 15.71m FOUL 15.40m 15.68m
5 Lamb, Matt Miami (Ohio) 15.47m
14.99m 14.47m 14.90m 15.47m 14.84m FOUL
6 Bastien, Steven Unattached 13.92m
12.87m 13.61m 13.67m FOUL 13.37m 13.92m

Event 44 Women Long Jump
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Winters, Melanie Unattached 6.11m +0.0
5.95m(0.5) 5.94m(+0.0) 6.11m(+0.0) FOUL(+0.0) 5.99m(0.2) FOUL(0.8)
2 Harbaugh, Cambree Unattached 5.84m 1.8
FOUL(0.2) 5.65m(+0.0) 5.75m(+0.0) 5.83m(0.4) 5.84m(1.8) 5.53m(0.3)
3 Williams, Jazilee Tiffin 5.79m +0.0
5.23m(+0.0) 5.39m(+0.0) 5.44m(0.3) FOUL(0.2) FOUL(+0.0) 5.79m(+0.0)
4 Williams, Mikayla Wayne State 5.36m +0.0
FOUL(+0.0) 5.09m(0.1) FOUL(0.1) 5.16m(+0.0) 3.26m(+0.0) 5.36m(+0.0)
5 Richard, Brianna Bowling Gree 5.29m +0.0
5.22m(+0.0) FOUL(+0.0) 5.11m(0.6) PASS 5.14m(+0.0) 5.29m(+0.0)

Event 45 Men Long Jump
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Iwasaki, Kaito Ohio Wesleya 6.07m 0.8
5.10m(1.1) 6.07m(0.8) FOUL(0.7) 4.21m(+0.0) PASS PASS

Event 46 Women Triple Jump
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Hopkins, Sarah Unattached 12.10m 0.8
11.89m(+0.0) 12.10m(0.8) 11.73m(+0.0) 11.91m(+0.0) 11.74m(+0.0) 11.88m(+0.0)
2 Tommy, Ayanna Bowling Gree 11.38m +0.0
10.73m(+0.0) 11.13m(0.1) 11.38m(+0.0) 11.06m(+0.0) 10.38m(+0.0) 10.81m(+0.0)
3 Hopkins, Emily Case Western 11.30m 0.4
10.91m(+0.0) 11.30m(0.4) 11.30m(1.6) 11.07m(+0.0) 10.92m(+0.0) 11.14m(+0.0)
4 Richard, Brianna Bowling Gree 11.07m +0.0
FOUL(+0.0) PASS 11.07m(+0.0) PASS PASS PASS

Event 47 Men Triple Jump
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Wervey, Dawson Miami (Ohio) 13.48m 0.9
FOUL(+0.0) 13.40m(0.1) 13.36m(0.1) 12.89m(+0.0) 12.59m(0.7) 13.48m(0.9)
2 Conlon, Mackenzie Unattached 13.47m +0.0
12.97m(+0.0) 13.47m(+0.0) 12.73m(+0.0) 13.16m(0.1) 13.07m(0.8) FOUL(+0.0)

Event 48 Women High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Griffith, Charity Ball State 1.76m
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.76 1.80
P P P XO O XXO XXX
2 Gwinner, Marisa Tiffin 1.68m
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73
P P O O XXX
2 Francis, Mercedeez Tiffin 1.68m
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.76
P P O O P XXX
4 Rogers, Jenelle Ball State J1.68m
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73
P P P XXO XXX
5 Howell, Peyton Ohio Wesleya 1.63m
1.53 1.58 1.63 1.68
O O O XXX
6 Walker, Elise Miami (Ohio) J1.63m
1.53 1.58 1.63 1.68
P O XO XXX
7 Willow, Lauren Cedarville 1.58m
1.53 1.58 1.63
O O XXX
8 Flint, Bailey Case Western 1.53m
1.53 1.58
XO XXX

Event 49 Men High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hugh-Plott, Alex Oakland 2.00m
1.95 2.00 2.05
O O XXX

Event 50 Women Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hayes, Madeline Tiffin 3.73m
3.43 3.58 3.73 3.90
XO O O XXX
2 Patton, Chase Ohio Wesleya 3.58m
3.43 3.58 3.73
O XO XXX
2 Eckert, Haleigh Cedarville 3.58m
3.43 3.58 3.73
P XO XXX

Event 51 Men Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jasin, Collin Tiffin 5.15m
4.27 4.42 4.57 4.72 4.88 5.02 5.15
P P P O XO O XXO
2 Julian, Matt Cedarville 4.72m
4.27 4.42 4.57 4.72 4.88
P P P XO XXX
3 Garretson, Dylan Wooster 4.57m
4.27 4.42 4.57 4.72
O XO O XXX

Event 52 Women Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Bogues, Casey Dayton 50.83m
47.10m 45.34m FOUL 50.29m 50.83m 48.00m
2 Jones, Olivia Youngstown S 44.61m
39.86m 40.81m 44.61m 42.46m 40.99m 42.68m
3 Campbell, Cambrie Youngstown S 38.92m
FOUL 38.92m FOUL FOUL 36.90m FOUL
4 Wachtman, Adrienne Case Western 32.59m
32.59m FOUL FOUL 31.02m FOUL FOUL

Event 53 Men Javelin Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Reinhardt, David Unattached 63.41m
63.41m 59.45m FOUL 59.11m 58.76m 58.88m
2 Simpson, Jalon Unattached 63.29m
55.58m 58.90m 60.01m 58.76m 61.42m 63.29m
3 Weese, Noah Youngstown S 61.18m
52.52m FOUL FOUL 56.61m 59.69m 61.18m
4 Drudy, Noah Youngstown S 58.98m
FOUL 57.32m 58.81m 58.36m FOUL 58.98m
5 Wilson, Garrett Tiffin 55.31m
51.84m 52.74m 52.70m 55.31m 49.20m 51.68m
6 Williams, Ryan Miami (Ohio) 52.13m
44.12m 49.87m 47.67m 50.04m FOUL 52.13m
7 Butzin, Steele Tiffin 45.40m
45.40m 42.74m FOUL 43.73m FOUL FOUL

Event 54 Women Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Neal, Zaresha Bowling Gree 50.95m
49.38m FOUL 45.47m FOUL 50.95m 48.53m
2 Wheeler, Quiara Central Mich 45.96m
FOUL 45.88m FOUL 45.49m 45.96m 44.29m
3 Schultz, Gabby Unattached 45.94m
43.68m 42.11m 42.66m FOUL 45.94m 39.11m
4 Wachtman, Adrienne Case Western 39.14m
35.74m 39.13m 35.25m 39.14m FOUL FOUL

Event 55 Men Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Dennis, James Unattached 51.30m
FOUL 49.99m FOUL 51.30m FOUL FOUL
2 Scavarda, Justin Grand Valley 51.26m
49.66m 49.62m FOUL 50.83m 51.26m 49.72m
3 Smith, Ryan Miami (Ohio) 48.55m
43.35m FOUL FOUL FOUL 47.86m 48.55m
4 Winter, Eli Unattached 48.21m
FOUL 46.35m FOUL 47.51m FOUL 48.21m
5 Draghi, Benedict Tiffin 47.47m
43.54m 47.47m 38.94m 43.83m FOUL 45.22m
6 Mesue, Sean Miami (Ohio) 46.65m
44.56m FOUL FOUL 42.75m 46.65m FOUL
7 Lamb, Matt Miami (Ohio) 46.16m
45.07m 46.10m 44.20m 46.16m 45.06m FOUL
8 Thomas, Noah Pikeville 45.96m
45.36m FOUL FOUL 43.73m 45.96m 43.80m
9 Williams, Ryan Miami (Ohio) 44.56m
44.56m 44.28m 43.39m FOUL FOUL FOUL

Event 56 Women Hammer Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Butler, Kaila Bowling Gree 65.06m
60.51m 59.80m 62.80m 65.06m 62.45m FOUL
2 Wheeler, Quiara Central Mich 62.25m
58.50m 60.11m FOUL 58.74m FOUL 62.25m
3 Essemiah, Judith Grand Valley 61.26m
58.20m 61.26m FOUL 58.52m 55.28m FOUL
4 Dunn, Marissa Central Mich 58.47m
54.54m 55.18m FOUL FOUL 58.47m FOUL
5 Bennett, Maya Central Mich 56.29m
55.32m 56.29m 55.82m FOUL 56.03m 55.97m
6 Pauley, Carrol Ashland 53.24m
50.38m 52.35m 53.24m FOUL FOUL 50.19m
7 McPheters, Ari Ohio Wesleya 38.34m
37.39m 38.34m FOUL FOUL 37.34m 38.22m

Event 57 Men Hammer Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ellis, Joe Unattached 69.98m
68.05m 66.61m 69.98m 66.93m FOUL FOUL
2 Postema, Tom Unattached 68.23m
66.22m 66.25m 65.20m 68.21m 67.13m 68.23m
3 Meyers, Marcus Unattached 65.82m
62.66m FOUL 63.61m 63.99m FOUL 65.82m
4 Harding, Hunter Grand Valley 59.47m
57.69m FOUL 58.72m 59.47m FOUL FOUL
5 McPherson, Jacob Tiffin 58.12m
56.30m 56.62m FOUL 56.38m 52.15m 58.12m
6 Hawkins, Bradley Olivet 47.64m
47.19m 46.35m 46.74m 47.64m FOUL 46.98m
7 Thomas, Noah Pikeville 46.59m
44.16m 46.59m 43.08m 45.57m 46.23m FOUL
8 DeWiggins, Christian Ohio Wesleya 46.12m
FOUL FOUL 43.85m 46.12m 45.12m 45.60m
9 Walker, VaShawn Ohio Wesleya 40.42m
FOUL 23.34m FOUL 40.42m 37.41m 35.80m
-- Byfield-Ramirez, Jayden Ohio Wesleya FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Winter, Eli Unattached FOUL
FOUL FOUL FOUL