Flint St. Patrick's Day "Pot of Gold" Four Mile Run/Walk

back to results

Mar. 18, 2003

Flint St. Patrick's Day "Pot of Gold" Four Mile Run/Walk
Flint, MI
Provided by Race Services Co.


MALE OVERALL WINNER
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 CHRIS MACHNIAK 28 FLINT 22:35 5:39

FEMALE OVERALL WINNER
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 HELENA KRAMER 14 DAVISON 26:20 6:35

MALE MASTERS WINNER
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 TONY KETCHMARK 40 DAVISON 22:57 5:45

FEMALE MASTERS WINNER
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 SONYA HARSHMAN 42 FLINT 28:46 7:12


MALE AGE GROUP: 1-10
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 DANIEL PEPPER 9 LESLIE 28:52 7:13
2 MARK FOSDICK JR. 10 DAVISON 42:06 10:32
3 ANDRE MANOLA 9 FLINT 47:46 11:57


FEMALE AGE GROUP: 1-10
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====


MALE AGE GROUP: 11-14
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 ANDREW ROPP 14 LINDEN 27:38 6:55
2 ERIC FULLER 13 BURTON 28:07 7:02
3 JOSEPH TURNER 13 FLINT 32:57 8:15
4 ANTHONY ARLINE 13 GRAND BLANC 38:12 9:33
5 TREVOR LEATZOW 11 FLINT 39:59 10:00


FEMALE AGE GROUP: 11-14
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 ASHLEY JAMES 14 GRAND BLANC 30:18 7:35
2 ERIN SCHROEDER 14 GRAND BLANC 30:20 7:35
3 KAYLA DUKE 13 LINDEN 31:31 7:53


MALE AGE GROUP: 15-19
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 MIKE WALKER 16 FENTON 23:21 5:51
2 STEVE WIELICHOWSKI 18 FENTON 24:51 6:13
3 TOM RUDDY 19 FENTON 24:58 6:15
4 TONY STARRS 16 LINDEN 26:29 6:38
5 KELLEN DUKE 16 LINDEN 27:12 6:48
6 ROBERT SHUMAKER 18 FENTON 28:12 7:03
7 ADAM THANE 16 LAPEER 34:51 8:43


FEMALE AGE GROUP: 15-19
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 KELLY EDWARDS 15 GRAND BLANC 27:26 6:52
2 EMILY TRITTEN 17 GRAND BLANC 35:38 8:55
3 REBECCA CAMEHL 19 MONTROSE 54:29 13:38


MALE AGE GROUP: 20-24
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 JOEL SMITHERS 20 FLINT 26:19 6:35
2 BEN PURDY 22 HOLLY 27:52 6:58
3 HOSEA HORNEMAN 20 FLINT 27:56 6:59
4 JONATHAN EDDY 20 FLINT 28:26 7:07
5 ZACHARY CHILDERS 20 FLINT 28:32 7:08
6 NITHIN THOMPSON 21 ALLENDALE, NJ 46:23 11:36


FEMALE AGE GROUP: 20-24
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 JULIE CLARK 24 FLINT 29:28 7:22
2 CYNDEE SCHENK 23 DAVISON 39:48 9:57
3 THERESA PORTER 21 LAPEER 42:13 10:34
4 AMY SANBORN 23 FENTON 42:28 10:37


MALE AGE GROUP: 25-29
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 VINCENT SAVAGE 27 NEW BALTIMORE 26:23 6:36
2 MICHAEL SANOCKI 28 BURT 28:23 7:06
3 DAN GARDNER 29 PITTSBURGH 28:28 7:07
4 STEVE O'DUNN 28 FLINT 28:41 7:11
5 JEREMY SELVIDGE 26 OTISVILLE 28:42 7:11
6 CHAD BURKE 29 LAPEER 31:00 7:45
7 WALTER ECHLIN 27 GRAND BLANC 31:39 7:55
8 JOHN HART 27 E LANSING 41:25 10:22
9 KRIS BURAK 28 OKEMOS 45:42 11:26


FEMALE AGE GROUP: 25-29
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 JENNIFER WARE 27 DAVISON 37:52 9:28
2 STACY WALSH 26 FENTON 42:15 10:34
3 LAURA HUNT 27 FENTON 1:13:15 18:19


MALE AGE GROUP: 30-34
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 BILL WALTERS 34 MT MORRIS 22:55 5:44
2 PATRICK BYRD 34 FLINT 24:01 6:01
3 ALAN GABALIS 32 VASSAR 24:39 6:10
4 DAVID MANGES 31 FLINT 28:28 7:07
5 MARK PIPER 33 FLINT 28:30 7:08
6 JASON CHURCHILL 32 FLINT 28:33 7:09
7 DAVID DWYRE 33 DAVISON 29:24 7:21
8 DOUG BRODY 32 LANSING 30:10 7:33
9 JOHN STEWART 34 DAVISON 31:32 7:53


FEMALE AGE GROUP: 30-34
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 AMY RUMMEL 31 GRAND BLANC 27:35 6:54
2 AMY AYLMER 32 GOODRICH 28:01 7:01
3 KATE PONSETTO 34 FLINT 29:18 7:20
4 STACY RENO 33 CARO 30:27 7:37
5 JANELLE STEWART 33 DAVISON 38:27 9:37
6 LORI BARRETT 30 DAVISON 46:33 11:39

MALE AGE GROUP: 35-39
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 JD PEPPER 39 LESLIE 22:51 5:43
2 DALE ERNST 39 SANDUSKY 24:45 6:12
3 ADAM BAIDRIDEF 38 FLINT 25:38 6:25
4 DEAN FULLER 39 BURTON 25:41 6:26
5 JOHN GADDLA 36 FENTON 28:22 7:06
6 JIM ZITTER 39 SOUTHFIELD 28:58 7:15
7 JOSEPH MACKSOOD 38 FLINT 29:42 7:26
8 DAVID KATZ 38 30:14 7:34
9 TIM BROOKS 37 FLUSHING 30:17 7:35
10 MARK HAMEL 35 FENTON 32:00 8:00
11 MARK WILLIAMS 39 GRAND BLANC 33:29 8:23
12 DAVE BENDER 36 FLINT 36:02 9:01
13 EVERETT CENTERWALL III 35 FENTON 38:24 9:36


FEMALE AGE GROUP: 35-39
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 SONIA FISHER 39 GRAND BLANC 26:38 6:40
2 KELLEY FERRELL 36 LENOX 30:14 7:34
3 JO DARLINGTON 37 FLINT 30:26 7:37
4 REGINA STAUDACHER 36 GRAND BLANC 34:53 8:44
5 SHANNON CUMMING 37 GRAND BLANC 38:28 9:37
6 JENNIFER BURNETT 35 FLINT 38:59 9:45
7 BONNIE WOOD 38 FLUSHING 40:05 10:02
8 RENEE BAUGH 37 GRAND BLANC 40:09 10:03
9 ANNA CARAWAY 36 FLINT 40:19 10:05
10 SHELLY UMPHREY 37 FLINT 40:49 10:13
11 MARY ROPP 39 LINDEN 42:03 10:31
12 ALICE ROWE 39 PORTAGE 42:10 10:33
13 LYNDA RADEMACHER 35 FLINT 42:13 10:34


MALE AGE GROUP: 40-44
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 ROGER LARA 44 GRAND BLANC 23:22 5:51
2 LARRY GUTIERREZ 42 FENTON 23:23 5:51
3 JACK KULIS 41 FLINT 26:40 6:40
4 DANIEL ORR 44 MONTROSE 26:59 6:45
5 DAVID CZAPOR 44 BLOOMFIELD HILLS 27:58 7:00
6 MARK FOSDICK SR. 43 DAVISON 28:44 7:11
7 JAMES CALLIS 41 DAVISON 30:52 7:43
8 ANDY CRONIN 43 FLUSHING 31:20 7:50
9 STEVE BRODA 41 NORTHVILLE 32:15 8:04
10 MARK BOURASSA 41 GOODRICH 32:40 8:10
11 DOUGLAS BALL 44 LINDEN 32:42 8:11
12 MIKE KAPRAUN 43 FLINT 33:52 8:28
13 WAYNE LYNCH 43 FLINT 34:57 8:45
14 JOHN O'REILLY 43 FLINT 35:07 8:47
15 KEITH CRAWFORD 40 FENTON 36:10 9:03
16 ROB LESTER 42 LENNON 37:00 9:15
17 CHARLES LAWCOCK 44 GRAND BLANC 39:27 9:52
18 CHRISTIAN KAGEY 44 FLUSHING 46:34 11:39
19 SAM CRAWFORD 44 MT MORRIS 49:59 12:30


FEMALE AGE GROUP: 40-44
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 RUTH LARA 42 GRAND BLANC 29:11 7:18
2 LESLIE BRAUN 40 GRAND BLANC 30:10 7:33
3 MARCIA CRAWFORD 41 FENTON 30:19 7:35
4 KASEY CRONIN 43 FLUSHING 33:19 8:20
5 MELANIE EIDEN 40 FLUSHING 35:47 8:57
6 ANNETTE NICHOLS 42 MT MORRIS 35:49 8:58
7 CAROLYN PHILLIPS 44 DAVISON 35:59 9:00
8 CHERYL PORTER 43 LAPEER 39:48 9:57
9 SHARON SHEARER 44 FLUSHING 39:52 9:58
10 BARBARA ARLINE 43 GRAND BLANC 40:39 10:10
11 HEIDI LOWDO 44 LAPEER 44:51 11:13
12 COLLEEN LYNCH 40 FLINT 45:50 11:28
13 COLLEEN DETERMAN 43 FLINT 47:31 11:53
14 DIANE OPPENHEISER 43 FLINT 52:02 13:01


MALE AGE GROUP: 45-49
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 GARY DUKE 45 LINDEN 25:34 6:24
2 PATRICK FOUTCH 49 FLINT 26:08 6:32
3 JOSE BROWN 46 LAINGSBURG 27:06 6:47
4 KEN YELLE 49 LAPEER 27:25 6:52
5 DREW WILLIAMS 45 GRAND BLANC 27:55 6:59
6 PETER BUCCOS 45 MARYSVILLE 28:28 7:07
7 CLAYTON HUBEL 47 FLINT 28:36 7:09
8 JERRY ZIETZ 47 FRANKENMUTH 29:13 7:19
9 ROGER SAMUEL 45 FENTON 29:20 7:20
10 RICHARD SCHULTZ 46 DAVISON 30:36 7:39
11 LARRY MARTIN 45 FLUSHING 31:03 7:46
12 GEORGE RASCH 49 FENTON 31:13 7:49
13 TOM DELANEY 48 GRAND BLANC 31:16 7:49
14 TIM GILBERT 46 BURTON 32:42 8:11
15 DAVID PENZIEN 47 ATTICA 33:20 8:20
16 LANCE DICARE 48 FLINT 33:57 8:30
17 MICHAEL COMPEAU 48 GRAND BLANC 36:39 9:10
18 JOE GAINEY 49 GRAND BLANC 36:42 9:11
19 TIM YORK 48 YALE 36:49 9:13
20 JOHN KELTS 49 DAVISON 37:41 9:26
21 WILLIAM HARSHMAN 45 FLINT 37:42 9:26
22 MICHAEL MARTEL 49 GRAND BLANC 39:52 9:58
23 PAUL WRIGHT 47 BURTON 40:30 10:08
24 CHRIS GLASSFORD 47 FLUSHING 44:52 11:13


FEMALE AGE GROUP: 45-49
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 JANE SANDERS 47 WHITE LAKE 28:49 7:13
2 DEBBIE BEASON 48 FLUSHING 33:25 8:22
3 ANNE WRIGHT 45 FLUSHING 33:55 8:29
4 FAWN GLASSFORD 46 FLUSHING 41:32 10:23
5 SUZANNE HUTTO 49 FLUSHING 42:10 10:33
6 NANCY BOXER 48 FLUSHING 45:06 11:17
7 ANN LERCHE 46 HOLLY 45:40 11:25
8 LYNN YOUNGER 48 BURTON 46:48 11:42
9 BETTY DIETLEIN 49 FLUSHING 47:18 11:50
10 YVONNE WILLIAMS 49 FLUSHING 52:36 13:09
11 NORENE LEATZOW 46 FLINT 54:09 13:33


MALE AGE GROUP: 50-54
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 MICHAEL MANOR 53 CLIO 27:04 6:46
2 FRANK FRANCOIS 50 FENTON 27:20 6:50
3 MIKE HARDY 54 GRAND BLANC 28:02 7:01
4 TOM DEVOS 53 CLARKSTON 28:40 7:10
5 RANDY FIELDER 51 BROOKLYN 29:25 7:22
6 JERRY SMITH 50 HOLT 30:23 7:36
7 GREG FORREST 50 BURTON 30:34 7:39
8 JOHN PERRINE 51 FLINT 30:38 7:40
9 ARLEN BATES 54 LAPEER 31:12 7:48
10 JOSEPH CHODACKI III 54 ALMONT 31:40 7:55
11 ANDREW TAYLOR 51 BURTON 32:55 8:14
12 DOUGLAS ADAMS 50 FLUSHING 33:44 8:26
13 GEORGE ZEMNICKAS 50 CLARKSTON 34:14 8:34
14 MIKE BERRY 53 SWARTZ CREEK 34:50 8:43
15 MIKE MURPHY 52 BURTON 35:07 8:47
16 MICHEAL CURTIS 53 SWARTZ CREEK 35:38 8:55
17 THOMAS SANBORN 52 FENTON 39:51 9:58
18 CHRISTOPHER ODETTE 51 GRAND BLANC 40:04 10:01
19 BART ZACHRICH 54 SWARTZ CREEK 40:27 10:07
20 LARRY SALINAS 53 SAGINAW 40:29 10:08
21 GERALD HUTTO 50 FLUSHING 41:11 10:18
22 GREG GIBBS 51 HOLLY 45:40 11:25


FEMALE AGE GROUP: 50-54
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 MAGGY ZIDAR 53 PONTIAC 29:12 7:18
2 DONNA OLSON 53 BLOOMFIELD HILLS 29:14 7:19
3 JANEEN DVORAK 52 CORUNNA 32:31 8:08
4 SUSAN HUGGLER 54 GRAND BLANC 34:11 8:33
5 DIANE FULLER 52 COLUMBIAVILLE 35:03 8:46
6 ELIZABETH SZASZ 52 FLUSHING 37:06 9:17
7 MARY WOODRUFF 52 GRAND BLANC 42:25 10:37
8 SHELLY ROPER 52 FLINT 46:01 11:31
9 TAWANIE MCLANE 51 FLINT 49:44 12:26


MALE AGE GROUP: 55-59
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 LEO ZEHNDER 59 MILFORD 27:23 6:51
2 BILL FULLER 55 FLUSHING 27:33 6:54
3 MICHAEL SMITH 55 LAPEER 29:07 7:17
4 FRED SMITH 55 FLINT 29:35 7:24
5 ROGER KILPONEN 57 GRAND BLANC 31:32 7:53
6 BILL DIGNAN 59 SWARTZ CREEK 31:38 7:55
7 CHARLES LONDO 55 LAPEER 31:52 7:58
8 TIM GILES 58 FLUSHING 32:02 8:01
9 TOM DONALDSON 59 DAVISON 32:14 8:04
10 JERRY KNOODLE 55 DAVISON 32:32 8:08
11 AUTHUR EVANS 57 FLINT 32:53 8:14
12 ED STRANG 55 DAVISON 32:56 8:14
13 MICHAEL OWENS 56 FLINT 33:23 8:21
14 JIM KRUSE 59 PORT HURON 33:36 8:24
15 RONALD HENSON 57 SWARTZ CREEK 33:51 8:28
16 NEVADA LOGAN 55 FLINT 36:52 9:13
17 JAMES ANDERSON 57 FLINT 36:52 9:13
18 RANDY CHURCH 55 DAVISON 38:28 9:37


FEMALE AGE GROUP: 55-59
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 ADDIE SCHNEIDERHAN 59 GRAND BLANC 38:46 9:42
2 MARY STEINHAUSER 58 LA SALLE 38:49 9:43
3 DOROTHY FRENCH 58 FLUSHING 40:36 10:09
4 GINNY SHORT 58 MONTROSE 48:04 12:01


MALE AGE GROUP: 60-64
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 GEORGE GAWTHROP 63 FLUSHING 26:43 6:41
2 NORMAN HART 61 DAVISON 30:13 7:34
3 MARVIN MAHER 61 CLIO 31:34 7:54
4 JEROME TOMC 60 TOLEDO 32:01 8:01
5 HERMAN GANT 60 FLINT 32:37 8:10
6 JERRY DICKENSON 61 FLINT 34:31 8:38
7 THOMAS WALKER 62 ROCHESTER HILLS 34:51 8:43
8 ELLIOTT DEYO 64 MILLINGTON 35:50 8:58
9 GENE COLE 62 FLUSHING 36:00 9:00
10 WALTER WOOD 60 SWARTZ CREEK 38:32 9:38
11 RICHARD MARTENIS 62 DURAND 40:52 10:13
12 JOHN C GRANT 64 WASHINGTON 41:29 10:23
13 ROBERT WOOLLEY 64 LAPEER 43:23 10:51
14 WALDO BRONSON 63 FLINT 44:05 11:02
15 RON CHURCHILL 61 GRAND BLANC 47:29 11:53


FEMALE AGE GROUP: 60-64
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====


MALE AGE GROUP: 65-69
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 MARVIN STEVENSON 68 ROCHESTER HILLS 35:04 8:46
2 JACK STROEBEL 66 ROCHESTER HILLS 37:46 9:27
3 JACK MURPHY 66 FLUSHING 37:54 9:29
4 WILLIAM RUDE 68 LANSING 43:18 10:50
5 JOHN HULL 67 FLINT 52:01 13:01


FEMALE AGE GROUP: 65-69
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 MERION KNIGHT 66 DETROIT 35:49 8:58
2 CHRIS SWANSON 67 MACOMB 36:14 9:04


MALE AGE GROUP: 70-99
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 BOB DALY 70 FENTON 29:42 7:26
2 HERMAN GRAHAM JR 71 FLINT 31:44 7:56
3 EARL HANSON 70 FLINT 36:34 9:09
4 MIKE ANDERSON 70 FLUSHING 37:16 9:19
5 HAROLD JONES 71 DAVISON 42:53 10:44
6 HARRISON HENSLEY 70 PINCKNEY 43:21 10:51


FEMALE AGE GROUP: 70-99
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 LILLIAN RUSSELL 74 FLINT 54:37 13:40
2 BELEN MARIA DZIWURA 75 FLINT 54:37 13:40


HEAVYWEIGHT MEN RESULTS
Place Name Sex Age City Time Pace
===== =========================== === === ================== ======= =====
1 DAVID WESTOVER M 42 CLIO 28:39 7:10
2 JEFF RAK M 39 GRAND BLANC 29:54 7:29
3 ARTHUR DEMULDER M 55 KALAMAZOO 31:26 7:52
4 LARRY LAWRENCE M 48 BURTON 31:55 7:59
5 MICHAEL MURPHY M 46 GRAND BLANC 32:17 8:05
6 ROGER KATAKOWSKI M 50 CHELSEA 32:49 8:13
7 RANDALL BEENY M 50 SWARTZ CREEK 33:00 8:15
8 SCOTT MCPEAKE M 36 DAVISON 34:28 8:37
9 EDWARD O'REILLY M 49 MAUMEE 35:12 8:48
10 ANDY CREAMER M 34 LAPEER 36:22 9:06
11 ELDON BROWN M 44 LENNON 37:06 9:17
12 DERRICK HASSELL M 43 CLIO 37:26 9:22
13 MANNY SCHMIDT M 52 LAPEER 37:53 9:29
14 WILLIAM ZEMNICKAS M 53 LAPEER 38:16 9:34
15 AMOS O'DREW M 28 FLINT 38:22 9:36
16 BRIAN CALLAHAN M 42 FLINT 41:01 10:16
17 STEVEN BRADFORD M 35 FLUSHING 44:17 11:05



MALE OVERALL WINNER
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 DAVID PICHEY 57 FLINT 37:07 9:17

FEMALE OVERALL WINNER
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 DEB TOPHAM 50 MAYVILLE 37:52 9:28

MALE MASTERS WINNER

Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 BILL FUCHS 52 KIMBALL TWP 37:29 9:23

FEMALE MASTERS WINNER

Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 LYNETTE HEINLEIN 46 VASSAR 40:12 10:03


MALE AGE GROUP: 1-10
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====


FEMALE AGE GROUP: 1-10
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====


MALE AGE GROUP: 11-14
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====


FEMALE AGE GROUP: 11-14
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 COURTNEY STEVENS 13 DAVISON 56:15 14:04
2 BRITTANY CREAMER 11 59:40 14:55
3 WHITNEY FORNARI 13 SWARTZ CREEK 1:00:24 15:06


MALE AGE GROUP: 15-19
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====


FEMALE AGE GROUP: 15-19
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====


MALE AGE GROUP: 20-24
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====


FEMALE AGE GROUP: 20-24
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====


MALE AGE GROUP: 25-29
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====


FEMALE AGE GROUP: 25-29
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 TRUDY SANOCKI 26 BIRCH RUN 1:07:14 16:49
2 MARCIE SANOCKI 27 BURT 1:07:15 16:49


MALE AGE GROUP: 30-34
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====


FEMALE AGE GROUP: 30-34
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 HEATHER YOUNG 33 FLINT 54:22 13:36
2 EDELINE GARCIA 33 FLINT 55:59 14:00
3 JEANNETTE MCDONALD 32 FLINT 58:05 14:32
4 JILL CREAMER 34 59:56 14:59
5 RONETTE BOOGREN 31 CLIO 1:03:26 15:52


MALE AGE GROUP: 35-39
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 MATTHEW MORGAN 39 GRAND BLANC 51:12 12:48
2 ANGEL GARCIA 35 FLINT 55:59 14:00
.


FEMALE AGE GROUP: 35-39
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 SUSAN MORA FASSETT 39 FENTON 41:01 10:16
2 LORI LYNN LINDQUIST 37 MONTROSE 41:57 10:30
3 ERIN CARNES 36 GAINES 51:51 12:58
4 PAMELA SARKOZI 39 FENTON 51:56 12:59
5 DAWN STEELE 38 FLINT 54:01 13:31
6 AMANDA TRUJILLO 36 FLINT 54:54 13:44
7 ARIKA BROCHU 37 HIGHLAND 58:09 14:33
8 LORI CAMPBELL 39 SWARTZ CREEK 1:00:24 15:06


MALE AGE GROUP: 40-44
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 BRIAN SYKES 42 GRANDBLANC 52:05 13:02
2 JEFF JAREO 40 FLINT 54:22 13:36


FEMALE AGE GROUP: 40-44
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 JEANETTE WINELAND 44 SWARTZ CREEK 45:21 11:21
2 KELLI GREGORY 42 FENTON 51:52 12:58
3 KAREN STEVENS 43 DAVISON 56:16 14:04
4 DARLA ORR 44 GRAND BLANC 1:13:21 18:21


MALE AGE GROUP: 45-49
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 LESTER O'BRADY 49 GRAND BLANC 41:41 10:26
2 DAVID PANZLAU 48 FENTON 45:36 11:24
3 FRANK HYRMAN 48 SWARTZ CREEK 59:16 14:49
4 MARK WILLIAMS 47 FLINT 59:38 14:55


FEMALE AGE GROUP: 45-49
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 KATHRYN GURIN 48 LAPEER 41:38 10:25
2 GAYANN ROOS 48 FLINT 41:40 10:25
3 SANDY LAWRENCE 49 SWARTZ CREEK 48:30 12:08
4 LAURIE TRITTEN 49 GRAND BLANC 55:02 13:46
5 AMI SIMMS 48 FLINT 59:04 14:46
6 CATHY HYRMAN 47 SWARTZ CREEK 1:00:01 15:01
7 CASSANDRA BRONSON 48 FLINT 1:06:48 16:42
8 PATTI HUNT 47 FENTON 1:12:17 18:05


MALE AGE GROUP: 50-54
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 MARK ODONNELL 51 GRAND BLANC 46:37 11:40
2 JOHN SEVERS 52 VASSAR 51:25 12:52
3 WILLIAM PIERCE 50 FLINT 53:22 13:21
4 ROSS DORSEY 51 59:19 14:50
5 DENNIS COON 53 SWARTZ CREEK 59:37 14:55
6 JOHN C HOLTSLANDER 52 BURTON 1:02:52 15:43
7 THOMAS ROBBINS 53 DAVISON 1:03:31 15:53
8 MICHAEL JENNER 50 HOWELL 1:13:03 18:16


FEMALE AGE GROUP: 50-54
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 LIZ SCHWEDLER 52 BAY CITY 41:47 10:27
2 JANET ELLIS 51 FLUSHING 46:22 11:36
3 CARMEN GLOWNEY 53 GRAND BLANC 47:15 11:49
4 DEBBIE ERWIN 50 CLIO 49:33 12:24
5 CHERYL WARD 51 DAVISON 51:50 12:58
6 BETH PURDY 51 GRAND BLANC 55:06 13:47
7 JANET THOMPSON 50 FLUSHING 58:15 14:34
8 DEBBIE K HOLTSLANDER 52 BURTON 1:02:52 15:43
9 DIANA MECHURIA 52 CLIO 1:03:27 15:52
10 DIANA ROBBINS 50 DAVISON 1:03:31 15:53
11 JENNA FEDERSPIEL 51 BIRCH RUN 1:07:16 16:49


MALE AGE GROUP: 55-59
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 DON SNOOKS 59 GRAND BLANC 45:31 11:23
2 DANNY WINELAND 55 SWARTZ CREEK 45:46 11:27
3 CHAZZ MCCALL 56 TRAVERSE 59:19 14:50
4 MARVIN NUNN 59 FLINT 59:19 14:50


FEMALE AGE GROUP: 55-59
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 MONICA WOOD 58 SWARTZ CREEK 47:51 11:58
2 JANE MATTHEWS 57 GRAND BLANC 51:29 12:53
3 JOANNE RUTZEN 57 LAPEER 52:58 13:15
4 MARY COLE 58 FLUSHING 56:30 14:08
5 ELIZABETH EASON 56 HOWELL 1:12:53 18:14
6 LYNN RODDA 57 FLINT 1:13:26 18:22


MALE AGE GROUP: 60-64
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 TOM PHIPPS 63 DAVISON 46:37 11:40
2 MAURICE W SANDERS 60 NOVI 47:06 11:47
3 RAYMOND RUSSELL 64 VASSAR 47:35 11:54
4 JAMES BARNETT 61 BURTON 51:02 12:46
5 JOHN RUTZEN 60 LAPEER 51:08 12:47
6 DON LAROCHELLE 62 BURTON 52:01 13:01


FEMALE AGE GROUP: 60-64
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 CATHY EPPERSON 60 GRAND BLANC 51:38 12:55
2 ROBERTA SWEETMAN 61 FENTON 51:41 12:56
3 BARBARA JAREO 60 DAVISON 56:12 14:03
4 MYONQSIK YUN 62 WASHINGTON 1:02:36 15:39


MALE AGE GROUP: 65-69
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 JAMES VANDERPOOL 68 FLUSHING 45:47 11:27


FEMALE AGE GROUP: 65-69
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====


MALE AGE GROUP: 70-99
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 MICK MCCARTY 71 FENTON 49:30 12:23
2 ROBERT ZERULL 77 LINDEN 1:12:21 18:06


FEMALE AGE GROUP: 70-99
Place Name Age City Time Pace
===== =========================== === ================== ======= =====
1 BETTY DUNLAP 71 GOODRICH 52:15 13:04

Flint, MI
Provided by Race Services Co.