Shillelagh Four Mile Run & Walk

back to results

Mar. 22, 2003

Shillelagh Four Mile Run & Walk
Flushing, MI
Provided by Gault Race Management


************ MALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 1 Steve Czymbor Hemlock 20:23 5:06
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 32 Suzanne Larsen Fenton 25:33 6:24
************ MALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 6 Winston Stoody Fenton 22:28 5:37
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 85 Joanie Rogucki Pinckney 28:37 7:10
MALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 94 Matthew Proctor North Branch 28:54 7:14
2 282 Blake Ordiway Holly 34:05 8:32
3 314 Evan Parker Burton 34:54 8:44
4 383 Matthew Kapraun Flint 37:06 9:17
5 489 Albert Finkbeiner Davison 41:40 10:25
6 558 Andre Mamola Flint 51:29 12:53
FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 247 Jamie Hendershott Ortonville 33:22 8:21
2 291 Sara Marshall Flint 34:13 8:34
3 436 Julie Muraske Linden 39:06 9:47
4 480 Cassy Cleveland Clio 41:20 10:20
5 545 Erica Parker Burton 47:48 11:57
6 559 Marcy Jerome Ithaca 51:53 12:59
7 560 Shelby Corrigan Ithaca 51:54 12:59
AMLE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 20 Winston Stoody Fenton 24:30 6:08
2 24 Alex Rolston Fenton 24:51 6:13
3 63 Trevor Barton Flushing 27:30 6:53
4 74 Greg Dedow Clarkston 28:00 7:00
5 122 Jesse Anderson Fenton 29:44 7:26
6 201 Bryan Holloway Flushing 32:05 8:02
7 412 Jordan Barkey Flushing 38:15 9:34
8 420 Andrew Gatlin Flushing 38:45 9:42
FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 139 Katie Brown Laingsburg 30:07 7:32
2 290 Lauren Massa Hemlock 34:11 8:33
3 350 Stephanie Davidek Frankenmuth 36:13 9:04
MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 7 Marshall Milbrath Owosso 22:28 5:37
2 41 David Bovio Waterford 26:01 6:31
3 47 Jarrod Bailey Swartz Creek 26:33 6:39
4 53 Ryan Keimer Clio 26:44 6:41
5 73 Christopher Bailey Swartz Creek 27:58 7:00
6 382 Kevin Jackson Flint 37:05 9:17
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 191 Allison Haldy Fenton 31:46 7:57
2 232 Jessica Skrzela Clio 32:58 8:15
3 293 Jennifer Travis Flint 34:14 8:34
4 313 Eva Knoch Grand Blanc 34:48 8:42
5 355 Kellie Demock Flushing 36:16 9:04
6 376 Kelly Mccarron Flushing 37:01 9:16
7 389 Sasha Betcher Montrose 37:21 9:21
8 433 Nicole Bullard Davison 39:02 9:46
9 513 Katie Gutteridge Grand Blanc 43:46 10:57
10 527 Sarah Auld Davison 45:35 11:24
MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 52 Adam Feinstein Metamora 26:43 6:41
2 57 Apollo Creed Lake Orion 27:00 6:45
3 68 Ryan Webster Okemos 27:40 6:55
4 128 Matthew C Gutteridge Grand Blanc 29:51 7:28
5 183 Damien Kaiser Davison 31:33 7:54
6 219 Thomas Ureche Swartz Creek 32:39 8:10
7 226 Vic Vega Lake Orion 32:47 8:12
8 280 David Brownrigg Flushing 34:02 8:31
9 284 John Ruddy Montrose 34:08 8:32
10 287 Dan Ruddy Montrose 34:09 8:33
11 312 Chad Staker Columbus 34:44 8:41
12 495 Jay Rourke Burton 41:58 10:30
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 58 Holly James Hazel Park 27:09 6:48
2 117 Julie Clark Flint 29:31 7:23
3 123 Stephanie Mckeachie Ypsilanti 29:46 7:27
4 160 Ann Steibel Swartz Creek 31:00 7:45
5 163 Marie Wolfgram Fenton 31:04 7:46
6 216 Kate Waxweiler Flushing 32:29 8:08
7 223 Ashley Weaver Howell 32:42 8:11
8 266 Kristina Wesener Goodrich 33:48 8:27
9 288 Sarah Mcquarrie Mount Pleasant 34:09 8:33
10 309 Amanda Watteny Lapeer 34:41 8:41
11 329 Nicole Stratton Grand Blanc 35:29 8:53
12 347 Hilary Flammond Lake Orion 36:09 9:03
13 353 Kristi Demock Flushing 36:15 9:04
14 367 Kelly Pilon Mt Morris 36:37 9:10
15 384 Kellie Parker Flushing 37:06 9:17
16 386 Erin Bullard Davison 37:14 9:19
17 432 Gabrielle Perkins Fenton 39:01 9:46
18 440 Rebecca Wang Novi 39:17 9:50
19 471 Jessica Smith Grand Blanc 40:58 10:15
20 492 Autumn Gillean Flushing 41:42 10:26
21 525 Jennifer Warstler Auburn Hills 45:34 11:24
22 572 Kate Labadie Milford 1:00:37 15:10
MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 4 Andy Ames Ypsilanti 22:10 5:33
2 12 Heath Jabs Owosso 23:21 5:51
3 13 Christofer Machniak Flint 23:30 5:53
4 14 Jonathan Miller Canton 23:34 5:54
5 30 Kyle Kristin Frankenmuth 25:29 6:23
6 49 Jason Fortune Davison 26:35 6:39
7 75 Steve Dunn Flint 28:01 7:01
8 87 Craig Titsworth Millington 28:39 7:10
9 95 Jason Ellenburg Royal Oak 28:55 7:14
10 100 Jerold Shaffer West Bloomfield 29:02 7:16
11 110 Chip Werner Sterling Hts 29:16 7:19
12 126 Christopher Boyer Flushing 29:50 7:28
13 188 Walter Echlin Grand Blanc 31:45 7:57
14 207 Jen Scott Flushing 32:17 8:05
15 256 Nathan Worthing Jackson 33:38 8:25
16 349 Nick Rivers Lake Orion 36:11 9:03
17 426 Chris Waxweiler Flushing 38:57 9:45
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 125 Jennifer Drauer Holt 29:48 7:27
2 175 Amy Bishop Berkley 31:16 7:49
3 186 Shirley Weiss Birch Run 31:39 7:55
4 215 Sara Mcqueen Lapeer 32:29 8:08
5 229 Emily Kaiser Jackson 32:52 8:13
6 255 Holly Pilon Burton 33:36 8:24
7 276 Melissa Reynolds Grand Blanc 33:58 8:30
8 299 Kitty A Lemon Galesburg 34:23 8:36
9 331 Kellie Elliott Clawson 35:32 8:53
10 342 Jennifer Ware Davison 35:58 9:00
11 362 Lisa Gusie Flint 36:28 9:07
12 377 Shandelle Kyrolainen Flint 37:01 9:16
13 385 Melissa Simmonds Davison 37:08 9:17
14 390 Jennifer Fettig-Doorla Hartland 37:30 9:23
15 417 Rita Williams Flint 38:33 9:39
16 469 Jenna Houser Grand Blanc 40:39 10:10
17 474 Kelly Kish Saginaw 41:11 10:18
18 506 Raina Allen Grand Blanc 43:07 10:47
19 566 Heather Wells Flint 54:12 13:33
20 574 Tracy Miller Flushing 1:03:49 15:58
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 2 Kirklan Walrath Fenton 21:25 5:22
2 3 Eric G Larsen Fenton 21:47 5:27
3 5 Bill Walters Mt Morris 22:22 5:36
4 9 Patrick Byrd Flint 23:01 5:46
5 15 Clinton Hnilica Flint 23:36 5:54
6 29 Don Rose Jr Byron 25:18 6:20
7 33 Marcus Ferguson Grand Blanc 25:37 6:25
8 37 Anthony Kandt Howell 25:49 6:28
9 56 Duane Machesney Burton 26:50 6:43
10 71 Daniel Yankee Lexington 27:53 6:59
11 79 Jason Churchill Flint 28:11 7:03
12 101 Mark Alexander Swartz Creek 29:03 7:16
13 116 Rod Layne Jonesville 29:30 7:23
14 130 Raymond Osenroth Westland 29:59 7:30
15 143 Keith Mamola Flint 30:22 7:36
16 170 John Stewart Davison 31:08 7:47
17 173 Ryan Edwards Lapeer 31:12 7:48
18 189 Larry Kasperek Holly 31:45 7:57
19 238 Ralph Castro Flushing 33:03 8:16
20 270 Thomas Brozovich Lakeport 33:53 8:29
21 271 John Mitchell Lakeport 33:53 8:29
22 359 Russell Soles Flint 36:21 9:06
23 403 Robert Wesley Brighton 37:58 9:30
24 413 James Barkey Flushing 38:23 9:36
25 434 Brian Rees Flushing 39:03 9:46
26 449 David Scott Fenton 39:36 9:54
27 456 John Pelch Burton 39:54 9:59
28 477 Brian Beardslee S Rockwood 41:13 10:19
29 484 Casey Killingbeck Flushing 41:32 10:23
30 497 Gregory Andrews Grand Blanc 42:25 10:37
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 45 Ann Lindow Frankenmuth 26:21 6:36
2 61 Laura Rohde Oxford 27:14 6:49
3 80 Malissa Lauderbaugh Flint 28:12 7:03
4 109 Wendi Jabs Saint Johns 29:15 7:19
5 176 Heather Flaherty Webberville 31:16 7:49
6 187 Jeanne Fox Grand Blanc 31:40 7:55
7 203 Heidi Zayan Gaines 32:06 8:02
8 261 Lisa Mausolf Oxford 33:44 8:26
9 339 Stephanie Hawes Howell 35:52 8:58
10 356 Shari Davidek Livonia 36:19 9:05
11 358 Janelle Stewart Davison 36:21 9:06
12 397 Jeannine Keener Linden 37:44 9:26
13 401 Tara Drury Lake Orion 37:55 9:29
14 419 Amy Ford Flushing 38:38 9:40
15 429 Tonya Brasseur Flint 39:01 9:46
16 442 Colleen Wesley Brighton 39:19 9:50
17 466 Deb Weiand Livonia 40:16 10:04
18 470 Rhonda Schultz Charlotte 40:48 10:12
19 476 Kris Beardslee S Rockwood 41:12 10:18
20 498 Jenniffer Andrews Grand Blanc 42:26 10:37
21 508 Amy Milliman Grand Blanc 43:14 10:49
22 510 Joan Miller Swartz Creek 43:27 10:52
23 539 Melissa Killingbeck Flushing 46:23 11:36
24 550 Gina Farella Clio 48:59 12:15
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 16 John Niven Swartz Creek 23:50 5:58
2 18 Erik Anderson Grand Ledge 24:12 6:03
3 23 Dale Ernst Sandusky 24:49 6:13
4 26 Rob Basydlo Highland 24:59 6:15
5 34 Joel Van Slyke Fenton 25:43 6:26
6 35 Jeffrey Callard Fenton 25:44 6:26
7 42 Bob Niven Saginaw 26:13 6:34
8 62 Todd Massa Hemlock 27:18 6:50
9 66 Craig Stroup White Lake 27:34 6:54
10 98 Ronald Zito Grand Blanc 28:57 7:15
11 103 Joseph L Macksood Flint 29:09 7:18
12 105 David Sievert Frankenmuth 29:11 7:18
13 111 James Dundas Clio 29:17 7:20
14 121 Jim Zittell Southfield 29:42 7:26
15 145 Kirk Timmons Davison 30:28 7:37
16 148 Jeffery Prainito Traverse City 30:35 7:39
17 169 Andy Kostka Fenton 31:07 7:47
18 185 Lee Stoecki Mount Morris 31:36 7:54
19 197 Steven Proctor North Branch 31:59 8:00
20 206 Mike Reynolds Flushing 32:16 8:04
21 239 Lance Zimmerman Clarkston 33:09 8:18
22 240 Dennis Copes Chesaning 33:11 8:18
23 246 Dennis Rau Flushing 33:19 8:20
24 250 Wayne Shafer Davison 33:25 8:22
25 254 Brian J Case Flushing 33:36 8:24
26 265 Ronald Byard Fenton 33:47 8:27
27 274 John Ritchey Chesaning 33:55 8:29
28 307 Dean Ellenburg Flushing 34:34 8:39
29 328 Steven Sammut Holly 35:26 8:52
30 363 William Pressel Flushing 36:28 9:07
31 366 Jim Ortiz Brighton 36:36 9:09
32 372 Everett Centerwall Iii Fenton 36:43 9:11
33 388 Jeff Straley Flushing 37:17 9:20
34 536 Michael Ford Flushing 46:21 11:36
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 64 Liz Hendershott Ortonville 27:32 6:53
2 141 Paulette R Hoose Fenton 30:15 7:34
3 165 Tracy Beadlescomb Alma 31:06 7:47
4 193 Diana Rosenstein Williamston 31:47 7:57
5 199 Shirlee Finch Alma 32:03 8:01
6 258 Rhonda Parker Davison 33:40 8:25
7 260 Rhonda Straley Flushing 33:44 8:26
8 272 Lida T Lake Flushing 33:54 8:29
9 303 Sheri Bloomfield Linden 34:27 8:37
10 306 Brenda Sievert Frankenmuth 34:30 8:38
11 333 Shannon M Mashburn Grand Blanc 35:35 8:54
12 341 Kelly Telling Flushing 35:56 8:59
13 368 Cynthia Hedrich Flushing 36:38 9:10
14 399 Marilyn Shaski Montrose 37:55 9:29
15 422 Anne Winiarski Flushing 38:46 9:42
16 430 Lisa Brandon Grand Blanc 39:01 9:46
17 431 Sharon Davis Flushing 39:01 9:46
18 461 Michele Detman Flint 40:02 10:01
19 463 Donna Lorey Linden 40:07 10:02
20 465 Dawn Cuddie Grass Lake 40:16 10:04
21 475 Beth Martin Fenton 41:12 10:18
22 481 Lori Anthony Swartz Creek 41:21 10:21
23 485 Gretchen Shafer Davison 41:35 10:24
24 487 Lynn Stanley Swartz Creek 41:39 10:25
25 502 Lisa Winiger Flint 42:46 10:42
26 503 Kelly Cleveland Clio 42:49 10:43
27 504 Shari Keener Fenton 42:57 10:45
28 514 Carmen Dundas Clio 44:01 11:01
29 517 Martha Case Flushing 44:16 11:04
30 570 Lisa Wesley Clarkston 1:00:28 15:07
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 8 Don Singleton Clio 22:34 5:39
2 10 Todd Kelly Troy 23:10 5:48
3 11 David G Wolbert Grand Blanc 23:14 5:49
4 21 Todd Phillips Midland 24:39 6:10
5 27 Chuck Pendergrass Clio 25:03 6:16
6 36 Mark Dedow Clarkston 25:44 6:26
7 76 Rick Woodring Grand Blanc 28:02 7:01
8 84 Randy J Jackson Grand Blanc 28:37 7:10
9 86 Marty Johnson Lapeer 28:38 7:10
10 88 Mike Froats Grand Blanc 28:40 7:10
11 107 Joe Copes Flushing 29:12 7:18
12 120 Joe Darling Saginaw 29:41 7:26
13 138 Thomas Lupina Clio 30:06 7:32
14 147 Tim Callahan Flint 30:32 7:38
15 154 Ken Brown Dryden 30:48 7:42
16 159 Robert Young Clarkston 30:54 7:44
17 180 John Storrer Davison 31:23 7:51
18 194 John Kreucher Davison 31:47 7:57
19 198 Gerald A Bock Flint 32:00 8:00
20 209 Damon Hardy Davison 32:24 8:06
21 218 Mike Kapraun Flint 32:38 8:10
22 224 Jeff Anderson Lansing 32:45 8:12
23 231 Andrew Griffin Flint 32:57 8:15
24 241 Kenneth Ortiz Lennon 33:11 8:18
25 248 James Russell Flushing 33:23 8:21
26 252 Matt Jones Owosso 33:33 8:24
27 298 Rob Martin Swartz Creek 34:21 8:36
28 316 Patrick Doyle Flushing 35:00 8:45
29 317 Christian Kagey Ii Flushing 35:01 8:46
30 330 Bob Giza Goodrich 35:31 8:53
31 371 Ken Titus Flint 36:42 9:11
32 378 David Reid Davison 37:02 9:16
33 547 Sam Crawford Mt Morris 48:25 12:07
34 554 Douglas Dove Laingsburg 49:23 12:21
35 573 Douglas Moore Flushing 1:01:39 15:25
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 136 Marit Schultz Birch Run 30:06 7:32
2 156 Ruth Lara Grand Blanc 30:51 7:43
3 168 Nancy Eimers Saginaw 31:07 7:47
4 210 Teresa Ann Macdermaid Grand Blanc 32:25 8:07
5 279 Bernadette M Gibson Rochester Hills 34:00 8:30
6 281 Karen Lewis Brighton 34:04 8:31
7 294 Watteny Bethany Lapeer 34:15 8:34
8 318 Michelle Siniff Bay City 35:03 8:46
9 320 Vicki Willard Auburn 35:14 8:49
10 321 Melanie Eiden Flushing 35:15 8:49
11 322 Susan Antonio Flint 35:16 8:49
12 344 Lisa Reed Grand Ledge 36:01 9:01
13 354 Karrie Krane Kalamazoo 36:16 9:04
14 387 Pat Hatcher Flint 37:15 9:19
15 396 Alison Jerome Ithaca 37:44 9:26
16 408 Yvonne Fahr Davison 38:11 9:33
17 411 Pamela Marshall Flint 38:14 9:34
18 415 Robin R Jackson Grand Blanc 38:31 9:38
19 428 Mary Stoody Fenton 38:59 9:45
20 447 Pamela Kitchen Mt Morris 39:31 9:53
21 473 Shelly Cranick Columbiaville 40:59 10:15
22 483 Teri L Miracle Linden 41:30 10:23
23 488 Brenda Finkbeiner Davison 41:40 10:25
24 490 Lisa Trebtoske Swartz Creek 41:42 10:26
25 496 Jill Mandle Fenton 42:19 10:35
26 505 Fran Mcgregor Clarkston 42:58 10:45
27 546 Diane Craft Clio 48:20 12:05
28 549 Mary Ellen Fortenberry Flushing 48:50 12:13
29 567 Dawn Dolan Owosso 54:51 13:43
30 568 Kimberly Kosciecwiak Dearborn 55:03 13:46
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 17 Jerome Meredith Ann Arbor 24:06 6:02
2 19 Mike Sellon Sarnia, Ont 24:15 6:04
3 28 Gordon Gibson Flint 25:07 6:17
4 40 Mark Jagos Linden 25:59 6:30

5 44 Jim De Brincat Grand Blanc 26:14 6:34
6 50 Thomas Rasdale Dewitt 26:39 6:40
7 59 Kenneth Yelle Lapeer 27:09 6:48
8 72 Peter Buccos Marysville 27:58 7:00
9 89 Steve Spalding Waterford 28:41 7:11
10 90 Jerry Zietz Frankenmuth 28:43 7:11
11 97 Jim L Pougnet Flushing 28:56 7:14
12 99 Steve Babcock Clarkston 29:00 7:15
13 134 Richard Dulaney Flushing 30:02 7:31
14 153 Jonathan Lewis Brighton 30:48 7:42
15 158 John Metevia Midland 30:53 7:44
16 181 Brian Bur Swartz Creek 31:29 7:53
17 212 Tom Delaney Grand Blanc 32:27 8:07
18 213 Dennis I Gilbert Flint 32:28 8:07
19 220 Richard Mooi Lapeer 32:39 8:10
20 233 David Penzien Attica 32:59 8:15
21 234 Andrew Kaloz Swartz Creek 33:01 8:16
22 235 Robert Murphy Linden 33:01 8:16
23 237 Brian Wall Flusing 33:02 8:16
24 245 Stephen Lindell Corunna 33:17 8:20
25 251 Kerry L Foley Mount Morris 33:32 8:23
26 285 David A Ruddy Montrose 34:08 8:32
27 292 Joe Langston Flushing 34:14 8:34
28 304 Robert Bohringer Flint 34:27 8:37
29 332 Mark Trowbridge Goodrich 35:34 8:54
30 409 Barry Travis Flint 38:12 9:33
31 437 Richard Muraske Linden 39:08 9:47
32 448 Max Bullitt Fenton 39:36 9:54
33 451 Bradley Holloway Flint 39:46 9:57
34 452 Watteny Tom Lapeer 39:47 9:57
35 462 John Grzeck Durand 40:07 10:02
36 518 Dale Cook Holly 44:27 11:07
37 524 Joe Wright Flushing 45:34 11:24
38 542 Greg Mcglone Troy 46:59 11:45
39 543 Mitch Henige New Lothrop 47:44 11:56
40 575 Thomas A Tuuri Flushing 1:04:09 16:03
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 124 Michelle Jo Dvorak Burton 29:46 7:27
2 146 Rita Powell Flushing 30:32 7:38
3 167 Linda Dondzila Pinckney 31:07 7:47
4 192 Sue Mcpherson Flushing 31:47 7:57
5 227 Marilyn Bradford Hartland 32:49 8:13
6 244 Debbie Beason Flushing 33:17 8:20
7 253 Jodell Wittenberg Clarkston 33:34 8:24
8 257 Beth Harvey Flushing 33:39 8:25
9 263 Diane Fowkes Gaines 33:45 8:27
10 267 Kathy Valasek Owosso 33:51 8:28
11 310 Anne E Wright Flushing 34:43 8:41
12 323 Cheryl Zupan Ypsilanti 35:16 8:49
13 326 Dianne Newcomb Flint 35:24 8:51
14 395 Rita Szukhent Flushing 37:35 9:24
15 400 Debra Dulaney Flushing 37:55 9:29
16 425 Jan Mcglone Troy 38:53 9:44
17 435 Ellen Stewart-Miller Flushing 39:05 9:47
18 467 Carol Coburn Royal Oak 40:22 10:06
19 472 Donna Porter Linden 40:58 10:15
20 493 Susan Ann Rasch Flint 41:49 10:28
21 499 Deborah A Holloway Flushing 42:27 10:37
22 501 Pat A Topping Flint 42:43 10:41
23 507 Mary Williams Clarkston 43:13 10:49
24 511 Terrilynn Hiben Montrose 43:28 10:52
25 520 Marilyn A Clark Merrill 44:40 11:10
26 532 Betty Dietlein Flushing 46:01 11:31
27 533 Sherrie Wright Flushing 46:05 11:32
28 548 Kim N Pastorino Flushing 48:29 12:08
29 557 Catherine Heckaman Lansing 51:14 12:49
30 561 Elizabeth Dyhouse Flushing 51:55 12:59
31 562 Kristine Church Grand Blanc 52:56 13:14
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 31 Tim Flues Munger 25:29 6:23
2 43 William A Hart Birch Run 26:13 6:34
3 46 Michael Manor Clio 26:26 6:37
4 48 Ronald Durham Flushing 26:35 6:39
5 65 Steven Webster Okemos 27:34 6:54
6 70 Mike Hardy Grand Blanc 27:46 6:57
7 78 Riley Mclincha Clio 28:06 7:02
8 82 Ray Pilon Belleville 28:25 7:07
9 114 William Hass Owosso 29:28 7:22
10 119 George Gray Flushing 29:34 7:24
11 131 Phil Poore Clinton Twp 29:59 7:30
12 140 Edward Borkowski Flushing 30:11 7:33
13 142 Thomas Skunda Grand Blanc 30:16 7:34
14 150 William Garrity Ann Arbor 30:42 7:41
15 151 Larry Mccaskey Lansing 30:42 7:41
16 166 Dennis Keener Lake Orion 31:06 7:47
17 172 Raymond Branch Flushing 31:09 7:48
18 190 Kevin M Cussans Flushing 31:46 7:57
19 195 Frank Allen Jobe Fenton 31:48 7:57
20 200 Michael Vizena Flushing 32:04 8:01
21 214 Dave Pine Northville 32:29 8:08
22 221 Randall Beeny Swartz Creek 32:41 8:11
23 225 Robert Dyhouse Flushing 32:45 8:12
24 230 Mike Murphy Burton 32:54 8:14
25 242 Douglas P Adams Flushing 33:15 8:19
26 297 Bob Sewick Fenton 34:18 8:35
27 300 Ronald C Maki Lansing 34:24 8:36
28 327 Thomas J Williams Flushing 35:26 8:52
29 357 Gregory Hack Waterford 36:19 9:05
30 369 Dennis Dalton Montrose 36:40 9:10
31 370 Gus Bachuwa Grand Blanc 36:41 9:11
32 380 Mike P Harvey Flushing 37:05 9:17
33 398 William Short Howell 37:53 9:29
34 402 Ronald Herzberg Flushing 37:58 9:30
35 405 Bruce G Clark Merrill 38:01 9:31
36 414 Ronald Rogers Webberville 38:28 9:37
37 421 Michael C Stevens Linden 38:45 9:42
38 482 Ray Parker Flushing 41:27 10:22
39 491 Gary Gillean Flushing 41:42 10:26
40 529 Bart M Zachrich Flint 45:43 11:26
41 551 Martin W Gall Flushing 49:07 12:17
42 552 Robert Miller Canton 49:08 12:17
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 96 Bonnie Arlt Millersburg 28:55 7:14
2 132 Maggy Zidar Pontiac 29:59 7:30
3 157 Lou Mullins St Joachim 30:53 7:44
4 204 Janeen A Dvorak Corunna 32:08 8:02
5 283 Susan Marie Huggler Grand Blanc 34:05 8:32
6 352 Sue Stefanski Brighton 36:15 9:04
7 360 Elizabeth Szasz Swartz Creek 36:22 9:06
8 375 Kathy Poore Clinton Township 36:54 9:14
9 381 Linda M Flues Munger 37:05 9:17
10 391 Christine Major-Talley Fenton 37:30 9:23
11 416 Mary Ann Kupres Burton 38:31 9:38
12 424 Carole Gutteridge Grand Blanc 38:52 9:43
13 509 Judy Lemon Galesburg 43:14 10:49
14 530 Jan Mckeachie Davison 45:47 11:27
15 538 Marie Strom Davison 46:22 11:36
16 540 Pat Mims Flint 46:52 11:43
17 553 Velma Williams Flint 49:18 12:20
18 563 Carol Mitsdarfer Flushing 53:01 13:16
19 569 Leslie Wizauer Grand Blanc 57:28 14:22
20 571 Terri Labadie Milford 1:00:37 15:10
21 576 Shareen Worth Peck 1:04:32 16:08
22 577 Madelyn Rigiel Flushing 1:07:42 16:56
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 25 Gary Scott Midland 24:52 6:13
2 38 Bill Robson Grand Blanc 25:50 6:28
3 60 Jeff Morey Mason 27:12 6:48
4 67 Bill Fuller Flushing 27:34 6:54
5 69 Rick Warner Sterling Heights 27:45 6:57
6 83 Michael Smith Lapeer 28:34 7:09
7 104 Jerome Mittman Northville 29:11 7:18
8 108 Bill C Kehoe Grand Blanc 29:13 7:19
9 112 Ken L Mclean Gaines 29:17 7:20
10 118 Dan Dewey Oroin 29:31 7:23
11 133 Jim Hess Lake Orion 30:00 7:30
12 135 Bob Brooks Lansing 30:05 7:32
13 137 James Lawson Clarkston 30:06 7:32
14 174 Harry Garrison Flushing 31:15 7:49
15 208 Ross Howard Frankenmuth 32:19 8:05
16 211 Michael L Owens Flint 32:27 8:07
17 217 Edward Strang Davison 32:33 8:09
18 222 Tim Hinkle Flint 32:42 8:11
19 262 Ron Heames Ann Arbor 33:45 8:27
20 269 Ronald Henson Swartz Creek 33:52 8:28
21 273 Lawrence Kaiser Davison 33:55 8:29
22 277 Thomas I Anders Swartz Creek 33:59 8:30
23 296 Nevada Logan Flint 34:18 8:35
24 302 Peter J Schmit Flushing 34:25 8:37
25 319 John Johnson Alanson 35:08 8:47
26 335 John Hart Grand Blanc 35:41 8:56
27 345 Paul F Martin Flushing 36:02 9:01
28 374 Leon Brands Saginaw 36:54 9:14
29 394 Mark Mudd Oxford 37:35 9:24
30 423 Brian Barkey Flint 38:49 9:43
31 439 David Rowe Flushing 39:16 9:49
32 455 Michael Goergen Owosso 39:53 9:59
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 249 Nina C Bovio Ann Arbor 33:23 8:21
2 392 Judy Pannick Swartz Creek 37:31 9:23
3 407 Shirley Torrance Saline 38:08 9:32
4 446 Dorothy French Flushing 39:28 9:52
5 450 Cheryl Greenfield Sarnia 39:36 9:54
6 453 Mary Lake Clarkston 39:48 9:57
7 460 Pat A Luce Swartz Creek 40:02 10:01
8 534 Wanda Merrell Flushing 46:16 11:34
9 535 Jacqui Wilson Lapeer 46:18 11:35
10 544 Martha L. Austin Swartz Creek 47:48 11:57
11 555 Ginny Short Montrose 49:30 12:23
12 564 Judith Webber Flint 53:08 13:17
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 22 James Carlton White Lake 24:47 6:12
2 55 George L Gawthrop Flushing 26:49 6:43
3 92 Bill J Keller Lansing 28:49 7:13
4 93 Bill Agresta Hemlock 28:51 7:13
5 102 Norman Hart Davison 29:05 7:17
6 149 Marvin Maher Clio 30:42 7:41
7 155 Leonard J Block Bay City 30:49 7:43
8 177 Wayne Zimmerman Lake Orion 31:17 7:50
9 286 Gene Cole Flushing 34:09 8:33
10 393 Walter Wood Swartz Creek 37:32 9:23
11 427 Ray Clinard Fenton 38:58 9:45
12 444 Paul Leece Livonia 39:23 9:51
13 458 John F Birmingham Lake Orion 39:58 10:00
14 479 Elliott Deyo Millington 41:19 10:20
15 486 Thomas Svitkovich Flint 41:39 10:25
16 516 Ronald C Churchill Grand Blanc 44:11 11:03
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 289 Cathy D Detman Flint 34:10 8:33
2 308 Jan Wallen Flushing 34:35 8:39
3 441 Linda L Nelson Ortonville 39:17 9:50
4 541 Barbara Scheer Mayville 46:58 11:45
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 113 Paul Shepard East Port 29:19 7:20
2 325 Marvin Stevenson Rochester Hills 35:23 8:51
3 334 James Pouget Clawson 35:37 8:55
4 365 Ed Torrance Saline 36:35 9:09
5 418 Jack Murphy Flushing 38:35 9:39
6 500 William Wilson Flint 42:42 10:41
7 515 William R Rude Lansing 44:05 11:02
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 301 Chris Swanson Macomb 34:25 8:37
2 336 Merion Knight Detroit 35:47 8:57
MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 127 Bob Daly Fenton 29:50 7:28
2 179 Jim Forshee Ann Arbor 31:17 7:50
3 259 Mike Anderson Flushing 33:43 8:26
4 311 Glen A Larsen Grand Blanc 34:44 8:41
5 361 Earl Hanson Flint 36:23 9:06
6 438 Harold Jones Davison 39:08 9:47
7 494 Harrison D Hensley Pinckney 41:53 10:29
8 519 Larry Sroufe Beaverton 44:31 11:08
9 521 Joe Thornburg Troy 44:40 11:10
FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Oall Name Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
HEAVYWEIGHT 185-199 POUNDS
Place Oall Name Town Time Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= ======= =====
1 51 Jose Brown Laingsburg 46 26:42 24:21 6:06
2 162 George B Rasch Fenton 49 31:02 27:40 6:55
3 144 Larry Martin Flushing 45 30:24 27:55 6:59
4 77 Brad Schneemann Grand Blanc 32 28:03 28:03 7:01
5 182 Kurt Lake EATON RAPIDS 49 31:31 28:05 7:02
6 91 Kevin Thelen Dewitt 36 28:47 28:07 7:02
7 295 Patrick Furlo Jr Clarkston 11 34:17 28:18 7:05
8 205 Tom Wolf Lansing 46 32:16 29:25 7:22
9 196 Rodney Lounds Grand Blanc 42 31:51 29:54 7:29
10 164 Cory Kuzinski Davison 26 31:05 31:05 7:47
11 178 Charlie Wilson Saint Johns 33 31:17 31:07 7:47
12 305 Frank Leven Lansing 45 34:30 31:42 7:56
13 373 Stewart Pounds Flint 44 36:53 34:08 8:32
14 556 James Behrndt Battle Creek 62 50:52 40:11 10:03
15 531 Tim Kolling DEARBORN HEIGHTS 41 45:52 43:21 10:51
HEAVYWEIGHT 200-219 POUNDS
Place Oall Name Town Time Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= ======= =====
1 54 Stu Allen Davison 43 26:45 24:56 6:14
2 129 Dave Canute Durand 54 29:58 25:37 6:25
3 39 Daniel Clapp REDFORD 31 25:58 25:58 6:30
4 115 Jeffrey Hiller Kalkaska 49 29:30 26:17 6:35
5 184 Jerry Knoodle Davison 55 31:35 26:45 6:42
6 106 Dan Skinner Linden 43 29:12 27:13 6:49
7 161 Philip Beebee East Lansing 48 31:01 27:52 6:58
8 243 Marcantonio Morolla Flint 56 33:16 27:55 6:59
9 171 Bill Hardimon Linden 38 31:08 30:01 7:31
10 236 Jeffrey Coote Grand Blanc 46 33:01 30:07 7:32
11 268 Randy Roberts Haslett 47 33:52 30:39 7:40
12 152 Shawn Seaberg Clawson 26 30:44 30:44 7:41
13 346 Lance Wesener Goodrich 51 36:07 31:40 7:55
14 324 John Gensel Fenton 48 35:16 31:41 7:56
15 338 Patrick O'callaghan Flushing 45 35:49 32:54 8:14
16 410 Harvey Bishop Charlotte 51 38:12 33:29 8:23
17 275 Mark Mccormick Westland 32 33:58 33:58 8:30
18 348 Greg Baker New Baltimore 38 36:10 34:53 8:44
19 315 Scott Weaver Howell 29 34:56 34:56 8:44
20 404 Paul Wesley Clarkston 37 37:59 36:51 9:13
21 454 Mark Markel Flushing 44 39:50 36:52 9:13
22 522 Phillip Gutteridge Grand Blanc 53 44:57 38:45 9:42
23 443 Chad Doorlag Hartland 29 39:22 39:22 9:51
24 512 Everett Heath Durand 45 43:31 39:58 10:00
25 565 Rebecca Shepherd FLINT 43 53:38 50:00 12:30
HEAVYWEIGHT 220-over POUNDS
Place Oall Name Town Time Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= ======= =====
1 81 Todd Baggett Grand Blanc 36 28:23 27:44 6:56
2 202 Jerry Switalski Davison 42 32:05 30:07 7:32
3 337 Manny Schmidt Lapeer 52 35:49 31:08 7:47
4 228 Greg Flint Flushing 40 32:51 31:16 7:49
5 264 Thomas R Pougnet Fenton 41 33:47 31:55 7:59
6 445 Jack Doyle Howell 58 39:26 32:28 8:07
7 351 Derrick Hassell Clio 43 36:14 33:46 8:27
8 364 Charles Lawcock Grand Blanc 44 36:32 33:48 8:27
9 278 James Oaks Brighton 23 34:00 34:00 8:30
10 340 Mark W Mattingly Grand Blanc 40 35:53 34:09 8:33
11 406 Kim Avery Swartz Creek 48 38:07 34:14 8:34
12 457 Larry Salinas Saginaw 53 39:54 34:24 8:36
13 343 Tracy Everhart Linden 38 35:59 34:42 8:41
14 459 Bruce Garrison Swartz Creek 47 40:00 36:12 9:03
15 468 Gregg A Fotenakes Flushing 47 40:27 36:37 9:10
16 464 Jeffrey Brown Swartz Creek 39 40:14 38:32 9:38
17 478 John Lawrence Westland 42 41:15 38:43 9:41
18 528 John Parke Howell 51 45:35 39:58 10:00
19 523 Matthew Addison DAVISON 32 45:26 45:26 11:22
20 526 Jeremy Auld Flint 27 45:35 45:35 11:24



************ MALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 1 John M Elwarner Sterling Hts 37:26 9:22
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 4 Lynette Heinlein Vassar 39:15 9:49
************ MALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 2 Robert Asplund Grand Blanc 39:10 9:48
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 9 Kathy Gurin Lapeer 41:13 10:19
MALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 188 Blake Stephens Flushing 1:01:13 15:19
2 218 Daniel Kapraun Flint 1:04:27 16:07
FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 58 Abby Neumann Flushing 50:27 12:37
2 59 Kelsey Reid Davison 50:28 12:37
3 93 Olivia Bassett Grand Blanc 53:47 13:27
4 150 Caroline M Williams Flushing 58:30 14:38
5 171 Sarah Mack Flushing 59:52 14:58
6 176 Megan Owens Swartz Creek 1:00:08 15:02
7 226 Jenne Martin Swartz Creek 1:05:16 16:19
8 275 Nicole Callahan Flint 1:13:28 18:22
9 276 Veronica Thoune Flint 1:13:30 18:23
MALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 91 David Juillet Flint 53:37 13:25
FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 15 Aisha Lethbridge Flint 43:32 10:53
2 28 Christa Clifford New Lothrop 46:12 11:33
3 74 Lesley La Forest Swartz Creek 51:33 12:54
4 92 Amy Daliege Grand Blanc 53:44 13:26
5 98 Julie Rees Flushing 54:20 13:35
6 111 Torie Lundgren Clio 56:08 14:02
7 123 Andrea Bloomfield Davison 56:54 14:14
8 131 Stacie Brown Flushing 57:56 14:29
9 143 Claire Davidson Flint 58:26 14:37
10 144 Raegan Amy Flint 58:26 14:37
11 153 Melissa Grablick Lapeer 58:41 14:41
12 178 Christine Kuzinski Davison 1:00:08 15:02
13 179 Trisia Edwards Lapeer 1:00:09 15:03
14 207 Courtney Thibo Flint 1:03:09 15:48
15 247 Andrae Dixon Flushing 1:07:35 16:54
16 248 Angie Parrish Flint 1:07:36 16:54
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 24 Dean Perigo Corunna 45:54 11:29
2 154 Joey Pruiett Lapeer 58:43 14:41
3 272 Steven Lester Mount Morris 1:13:12 18:18
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 25 Valerie Jewell Gaines 45:55 11:29
2 46 Leanne Hobson Flushing 49:07 12:17
3 47 Betsy Steudle East Lansing 49:31 12:23
4 54 Lisa Mcinally-Smith Flint 50:16 12:34
5 72 Heather Young Flint 51:31 12:53
6 101 Jeannette Mcdonald Flint 54:33 13:39
7 104 Kristin Chevrette Columbiaville 55:21 13:51
8 112 Leslie Sedlarik Flushing 56:08 14:02
9 117 Marsha Spillane Fenton 56:29 14:08
10 119 Juli Peterson Kalamazoo 56:33 14:09
11 166 Stephanie Potts Clio 59:24 14:51
12 172 Lori Lane Flint 59:57 15:00
13 223 Kelly Phillips Swartz Creek 1:04:46 16:12
14 233 Nichole Lynch Flint 1:05:44 16:26
15 252 Jodi Denno Flushing 1:07:52 16:58
16 257 Dawn Johnson Swartz Creek 1:08:11 17:03
17 259 Linda Krupa Flint 1:08:13 17:04
18 274 Kimberly Britt Flint 1:13:26 18:22
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 57 Matthew Morgan Grand Blanc 50:25 12:37
2 68 John E Davidek Flushing 51:09 12:48
3 196 Donald Brulla Flint 1:02:04 15:31
4 254 Greg Bennethum Rochester Hills 1:07:58 17:00
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 7 Susan Mora Fassett Fenton 40:29 10:08
2 8 Lori Lindquist Montrose 40:35 10:09
3 14 Maria Czyzio Flushing 43:12 10:48
4 42 Donna Kowalski Battle Creek 48:20 12:05
5 50 Andrea Hogan Livonia 49:55 12:29
6 55 Mary Kenned Jacob Flint 50:17 12:35
7 69 Cheryl Bassett Grand Blanc 51:20 12:50
8 100 Teresa Canada Flushing 54:22 13:36
9 136 Linda Johnson-Barnes Flint 58:12 14:33
10 142 Karen Terry Flint 58:26 14:37
11 159 Lynn Switalski Davison 59:00 14:45
12 165 Lori Arnold Davison 59:12 14:48
13 170 Tammie Britt Flushing 59:52 14:58
14 183 Cynthia Lupina Clio 1:00:22 15:06
15 186 Stephanie Chandler Clio 1:00:39 15:10
16 190 Jacquie Richardson Flint 1:01:28 15:22
17 195 Michelle Lichty Burton 1:01:57 15:30
18 199 Keli Williams Flint 1:02:39 15:40
19 209 Lisa Whitehead Grand Blanc 1:03:17 15:50
20 214 Julie A Perry Davison 1:03:47 15:57
21 251 Anita Soto Goodells 1:07:52 16:58
22 260 Debra Bennethum Rochester Hills 1:08:20 17:05
23 263 Martha Hansen Flushing 1:09:12 17:18
24 273 Francelena Nelson Flint 1:13:25 18:22
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 16 John Davidson Clarkston 44:16 11:04
2 32 Yves Nugent Washington 47:10 11:48
3 52 Brian Sykes Grand Blanc 50:03 12:31
4 62 Jeff Jared Flint 50:39 12:40
5 99 Jim Prose Fenton 54:21 13:36
6 164 Gary Arnold Davison 59:11 14:48
7 184 David L Perry Davison 1:00:34 15:09
8 246 Jim Schoenfield Flint 1:07:27 16:52
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 21 Jeanette Wineland Swartz Creek 45:00 11:15
2 73 Merry Jane Robertson Flint 51:33 12:54
3 89 Lisa Whalls Swartz Creek 53:24 13:21
4 103 Shelley J Malicowski Birch Run 55:04 13:46
5 110 Debbie Callahan Flint 55:53 13:59
6 114 Joyce A Helsel Clio 56:16 14:04
7 116 Carole Owen Swartz Creek 56:27 14:07
8 121 Tamara Herron Flint 56:41 14:11
9 124 Joni Ward Swartz Creek 56:55 14:14
10 132 Maureen Crispell Montrose 58:05 14:32
11 137 Janice Williams Mt Morris 58:13 14:34
12 141 Sharon Beard Flint 58:20 14:35
13 146 Molly Staley Flushing 58:29 14:38
14 147 Karen Reid Clarkston 58:30 14:38
15 148 Pauline Reid Davison 58:30 14:38
16 160 Marie Stock Walled Lake 59:03 14:46
17 167 Kelly Atherton Plainwell 59:25 14:52
18 175 Mary Sargent Swartz Creek 1:00:08 15:02
19 180 Jeanne Moore Flushing 1:00:15 15:04
20 187 Traci Atwell Clio 1:00:54 15:14
21 189 Jill Pounds Flint 1:01:27 15:22
22 197 Patti Clark Flushing 1:02:09 15:33
23 224 Teresa Bundy Flushing 1:05:03 16:16
24 234 Jill Witzman Flint 1:05:44 16:26
25 239 Judy Bozynski Columbiaville 1:06:10 16:33
26 264 Nancy Shannon Montrose 1:09:14 17:19
27 265 Gwen Houston Flint 1:09:17 17:20
28 268 Denise French Twin Lake 1:10:07 17:32
29 271 Pat Craven Flint 1:12:52 18:13
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 3 John Thomas Linden 39:13 9:49
2 11 Lester O Brady Grand Blanc 41:39 10:25
3 19 David Panzlau Fenton 44:58 11:15
4 79 John P Pilon Mt Morris 52:17 13:05
5 97 Dennis Mcnea Burton 54:18 13:35
6 163 Frank Hyrman Swartz Creek 59:04 14:46
7 191 Timothy Stone Flint 1:01:29 15:23
8 221 Patrick Dermody Pittsburgh 1:04:36 16:09
9 238 Mike Bozynski Columbiaville 1:06:10 16:33
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 31 Karen Kaloydis Flushing 47:09 11:48
2 33 Sandy Lawrence Swartz Creek 47:11 11:48
3 87 Nancy Vincent Perry 52:57 13:15
4 113 Ruth Setzer Birch Run 56:15 14:04
5 118 Margaret Mclaughlin Flint 56:31 14:08
6 125 Laurie L Doyle Flushing 57:01 14:16
7 126 Maryann Vert Davison 57:03 14:16
8 127 Susan Hinkle Flint 57:04 14:16
9 128 Judy Gansen Flint 57:20 14:20
10 130 Debra Claeys-Brown Davisburg 57:56 14:29
11 133 Rose Hines Grand Blanc 58:06 14:32
12 134 Gail Athey Birch Run 58:06 14:32
13 145 Krystal Tucker Flushing 58:27 14:37
14 149 Eileen O'rourke Flushing 58:30 14:38
15 157 Mel Trowbridge Goodrich 58:55 14:44
16 158 Laura Irvine Flushing 58:59 14:45
17 162 Cathy Hyrman Swartz Creek 59:03 14:46
18 173 Susan Elizondo Flushing 59:57 15:00
19 177 Minka Owens Swartz Creek 1:00:08 15:02
20 202 Shari Machesney Burton 1:02:40 15:40
21 205 Jan Scholl Flushing 1:03:03 15:46
22 208 Mary Hodge Flushing 1:03:17 15:50
23 212 Dorie Barkey Flint 1:03:36 15:54
24 217 Shelley Myers Flushing 1:04:09 16:03
25 219 Tamara Gooden Swartz Creek 1:04:30 16:08
26 230 Teresa Stacey Durand 1:05:36 16:24
27 231 Eve Flynn New Lothrop 1:05:36 16:24
28 240 Susan Biddlingmeier Rochester 1:06:26 16:37
29 242 Barbara Linker Montrose 1:06:40 16:40
30 243 Donna Worvie Columbiaville 1:07:10 16:48
31 244 Monica Walker Davison 1:07:10 16:48
32 258 Debbie Dixon Swartz Creek 1:08:12 17:03
33 269 Nancy Jo Gonyea Flushing 1:12:01 18:01
34 Gloria Smela Flint
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 5 David Stierley Grand Ledge 40:17 10:05
2 10 Tom Belford Jr Flint 41:38 10:25
3 43 David Bloomdfield Davison 48:36 12:09
4 61 Richard Mitsdarfer Flushing 50:34 12:39
5 66 Wesley Quertermous Grand Blanc 51:00 12:45
6 70 John Kaloydis Flushing 51:20 12:50
7 76 William Irvine Flushing 51:58 13:00
8 78 David Burcham Battle Creek 52:16 13:04
9 82 Michael Young Fenton 52:29 13:08
10 168 Ed Talley Fenton 59:43 14:56
11 192 Larry Averill Montrose 1:01:32 15:23
12 206 Ron Scholl Flushing 1:03:04 15:46
13 232 Randall Flynn New Lothrop 1:05:39 16:25
14 241 Will Biddlingmeier Rochester 1:06:26 16:37
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 12 Liz Schwedler Bay City 42:09 10:33
2 37 Debbie Erwin Clio 47:48 11:57
3 44 Lynda Mahoney Flint 48:37 12:10
4 51 Nancy Conroy Waterford 49:57 12:30
5 53 Mary Withey Fenton 50:05 12:32
6 64 Patricia Isaguirre-Mck Flint 50:48 12:42
7 75 Janette Hart Birch Run 51:46 12:57
8 80 Linda Levely Royal Oak 52:25 13:07
9 83 Kathy Wills Flushing 52:37 13:10
10 84 Cheri Shaw Flushing 52:37 13:10
11 88 Janet La Forest Flushing 53:03 13:16
12 90 Donna Kaloz Swartz Creek 53:27 13:22
13 122 Carol Kettlewell Hemlock 56:50 14:13
14 129 Lucinda Mcnea Burton 57:20 14:20
15 139 Linda Murzyn Bancroft 58:14 14:34
16 140 Darlene Leeck Montrose 58:16 14:34
17 155 Marge Pilon Belleville 58:44 14:41
18 156 Ann Skunda Durand 58:54 14:44
19 161 Kathy Matteson West Bloomfield 59:03 14:46
20 185 Susan Bush Durand 1:00:37 15:10
21 198 Sharon Durkee Flushing 1:02:18 15:35
22 201 Valerie Schmidt Lapeer 1:02:40 15:40
23 203 Pamela Prior Flushing 1:02:49 15:43
24 210 Mary Gleason Flushing 1:03:18 15:50
25 216 Nancy Mudd Oxford 1:03:59 16:00
26 220 Chris Riopelle Swartz Creek 1:04:36 16:09
27 227 Peggy A Gall Flushing 1:05:33 16:24
28 229 Dinah Wells Burton 1:05:36 16:24
29 235 Marsha Rau Flushing 1:05:49 16:28
30 245 Dee Hughes Flint 1:07:27 16:52
31 250 Judy Engelmann Genesee 1:07:42 16:56
32 255 Joan Quinlan Port Huron 1:08:01 17:01
33 261 Vicki Lumley Howell 1:08:21 17:06
34 262 Ann Stewart Mt. Morris 1:08:22 17:06
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 6 Don Knight Flint 40:18 10:05
2 17 Danny Wineland Swartz Creek 44:29 11:08
3 34 James Bishop Clarkston 47:32 11:53
4 36 Len Schott Flint 47:41 11:56
5 38 William Hough Flushing 47:55 11:59
6 65 Larry Greenfield Sarnia 50:58 12:45
7 85 Michael Shaw Flushing 52:37 13:10
8 94 Donald Skunda Durand 53:48 13:27
9 169 John Beason Flushing 59:43 14:56
10 182 James Wood Clio 1:00:21 15:06
11 266 John Kreutzfeldt Flushing 1:09:38 17:25
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 23 Phyllis J Anders Swartz Creek 45:35 11:24
2 39 Monica Wood Swartz Creek 47:56 11:59
3 41 Mary Turton Essex Ont 48:05 12:02
4 56 Jane Matthews Grand Blanc 50:20 12:35
5 86 Janice K Rockwood Flushing 52:41 13:11
6 95 Nancy Juillet Flint 53:55 13:29
7 105 Deb Blair Flint 55:26 13:52
8 106 Judy I De Caire Clio 55:26 13:52
9 109 Lucy Bishop Clarkston 55:46 13:57
10 135 Mary Rosinski Swartz Creek 58:12 14:33
11 138 Judy Fulkerson Owosso 58:13 14:34
12 152 Mary Cole Flushing 58:40 14:40
13 181 Mary Wood Clio 1:00:21 15:06
14 193 Linda Mikolowski Otisville 1:01:36 15:24
15 194 Fran Roberts Flint 1:01:36 15:24
16 213 Carol Miller Flint 1:03:37 15:55
17 222 Susan Gilbert Lapeer 1:04:45 16:12
18 228 Corla J Hough Flushing 1:05:35 16:24
19 236 Elena M Keller Lansing 1:06:08 16:32
20 249 Connie Weigand Goodrich 1:07:41 16:56
21 253 Sharon Cobb Vassar 1:07:57 17:00
22 Shirley Smela Flint
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 13 Marshall Sanders Flint 42:42 10:41
2 20 Robert Giza Flushing 45:00 11:15
3 22 Doug Fisher Flushing 45:01 11:16
4 30 Maurice Sanders Novi 47:07 11:47
5 35 Fred Domine Flushing 47:36 11:54
6 49 Dick Bade Flushing 49:52 12:28
7 77 James Barnett Burton 51:59 13:00
8 96 Len Turton Essex Ont 54:12 13:33
9 120 Bobby Carter Flushing 56:37 14:10
10 211 Archie Pollard Detroit 1:03:21 15:51
11 237 Fred J Rau Flushing 1:06:09 16:33
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 45 Roberta Sweetman Fenton 48:55 12:14
2 48 Jean Mccue Bay City 49:47 12:27
3 63 Cathy Epperson Grand Blanc 50:46 12:42
4 71 Bente Strong Flushing 51:26 12:52
5 174 Judy Perry Flint 1:00:00 15:00
6 204 Peggy Kleinhenn Plymouth 1:02:59 15:45
7 225 Anne Anderson Flushing 1:05:15 16:19
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 26 Marv Mclaughlin Flint 45:59 11:30
2 27 James Vanderpool Flushing 46:01 11:31
3 107 John Hadden Mt Morris 55:41 13:56
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 102 Carol Sias Grand Rapids 54:51 13:43
2 115 Mary Jane Hadden Mt Morris 56:23 14:06
3 151 Beverly J Mcmonagle Flushing 58:34 14:39
4 215 Mary Wilcox Flushing 1:03:56 15:59
5 256 Louanne Campbell Vassar 1:08:05 17:02
6 267 Dorothy Hogan Flushing 1:09:41 17:26
7 270 Donna Brady-Camehl Otter Lake 1:12:43 18:11
MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 18 Wally Mclaughlin Flint 44:56 11:14
2 29 Robert H Thomas Northville 46:17 11:35
3 40 Mick Mccarty Fenton 47:56 11:59
4 60 Henry C Rudi Grand Blanc 50:31 12:38
5 67 Spencer L Myers Grand Blanc 51:07 12:47
6 108 Al Duch Swartz Creek 55:44 13:56
FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Oall Name Town Time Pace
===== ==== ====================== ================= ======= =====
1 81 Betty Dunlap Goodrich 52:27 13:07
2 200 Shirley G Williams Flint 1:02:39 15:40

Flushing, MI
Provided by Gault Race Management