2019 MHSAA Cross Country LP Region 9-1

back to results

Oct. 26, 2019

2019 MHSAA Cross Country LP Region 9-1
Goodells Park, Goodells, MI
Provided by MHSAA


MHSAA LP Region 9-1 @ Algonac - 10/26/2019 8:19:01 PM
Holly, ,

Varsity Boys 5000 Meter Run
=========================================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------------------------------
1 Andrew Nolan Lake Orion 15:27.70 1
2 Jack Wilson Romeo 15:42.20 2
3 Jack Kelke Romeo 15:48.20 3
4 Rob Cockfield Stoney Creek 15:54.90 4
5 Tristan Brandenburg Stoney Creek 15:55.40 5
6 Scott Masterson Oxford 15:56.60 6
7 Sam Tarling Stoney Creek 16:05.40 7
8 Zach Mazzuchi Rochester Adams 16:06.30 8
9 Jacob Harberts Macomb Dakota 16:06.80 9
10 Matt Medaugh Stoney Creek 16:08.00 10
11 Adam Thomas Anchor Bay 16:08.10 11
12 Joseph Rinke Romeo 16:12.60 12
13 Carter Stoner Port Huron Northern 16:16.00 13
14 Zander Cobb Romeo 16:16.30 14
15 Luke Schwartz Romeo 16:16.60 15
16 Drew Mayes Port Huron Northern 16:17.70 16
17 Colin Hanson Stoney Creek 16:21.40 17
18 Carson Nicoletti Utica 16:22.80 18
19 Charlie Wilson Romeo 16:24.00 19
20 Hayden Mehnert Port Huron Northern 16:27.90 20
21 Zach Patterson Oxford 16:35.80 21
22 Ethan Setera Utica 16:40.70 22
23 Drew Kolodge Anchor Bay 16:41.40 23
24 Jacob Gleason Lake Orion 16:44.40 24
25 Will Houvener Lake Orion 16:47.40 25
26 Zach Allion Oxford 16:47.80 26
27 Nathan Eccles Port Huron Northern 16:48.40 27
28 Matthew Singer Macomb Dakota 16:49.20 28
29 Mathav Vignesh Rochester Adams 16:49.30 29
30 Justin Childers Rochester Adams 16:51.00 30
31 Cole Peyerk Port Huron Northern 16:53.30 31
32 Clayton Kuiper Lake Orion 16:54.40 32
33 Gage Killewald Rochester Adams 16:57.00 33
34 Alfonso Moceri Macomb Dakota 17:01.90 34
35 Kaleb Price Rochester Adams 17:02.90 35
36 Luke Stemmerich Stoney Creek 17:03.90 36
37 Jake Smith Lake Orion 17:04.50 37
38 Baxter Deni Rochester Adams 17:05.00 38
39 Simon Arnold Oxford 17:05.80 39
40 Xavier Clark Oxford 17:06.40 40
41 Nicholas Laurent Lake Orion 17:06.50 41
42 Liam Leblanc Utica Ford 17:06.60 42
43 Jonathan Craun Romeo 17:07.10 43
44 Joey Lafeir Utica Eisenhower 17:09.60 44
45 Jamie Resovsky Rochester 17:09.80 45
46 Matthew Lewandowski Utica Ford 17:13.10 46
47 Alec Steimel Rochester Adams 17:13.40 47
48 Trent McFarland Utica 17:16.90 48
49 Blake Busuttil Anchor Bay 17:18.20 49
50 Joshua Essenmacher Utica 17:18.50 50
51 Nikolas Teknos Rochester 17:21.80 51
52 Shane Ross Oxford 17:23.20 52
53 Aiden Grbic Utica Eisenhower 17:23.40 53
54 Jacob Emary Utica Ford 17:24.10 54
55 Alexander Kraus Macomb Dakota 17:25.60 55
56 Collin McNulty Anchor Bay 17:27.10 56
57 Cameron Stermer Macomb Dakota 17:28.20 57
58 Gavin Llewellyn L'Anse Creuse North 17:29.40 58
59 Eric Berg Utica 17:30.40 59
60 Brian Lebel Rochester 17:35.40 60
61 Danny Wall Avondale 17:38.30 61
62 Primo Motyka Rochester 17:40.00 62
63 Kyle Dimalanta Oxford 17:40.90 63
64 Jr Terrence Brooks Chippewa Valley 17:42.70 64
65 Jacob Sand Macomb Dakota 17:44.90 65
66 Dominic Comfort L'Anse Creuse North 17:46.90 66
67 Luke Peardon Lake Orion 17:49.20 67
68 Martin Devaux Rochester 17:49.80 68
69 Mitchell Skoegard Rochester 17:53.10 69
70 Angelo Pipitone Utica 17:54.20 70
71 Brandon Zielke Port Huron Northern 17:55.50 71
72 Sawyer Mielke Utica Eisenhower 18:00.70 72
73 Garrett Goulding Port Huron 18:03.90 73
74 Noah Gunderson Port Huron 18:07.20 74
75 Owen Jahn Utica 18:07.90 75
76 Logan Gilbertson Macomb Dakota 18:19.60 76
77 Brody Plant Anchor Bay 18:21.00 77
78 Jacob Tovar-Murray Rochester 18:21.70 78
79 Garrett Gambaro Utica Eisenhower 18:24.10 79
80 Caleb Wagner Chippewa Valley 18:28.80 80
81 Jarrett Geddes L'Anse Creuse North 18:29.90 81
82 Jacob Maurer Utica Eisenhower 18:33.80 82
83 Brady Wyffels Utica Ford 18:35.40 83
84 Declan Nowakowski Avondale 18:35.80 84
85 Zachary Nagle L'Anse Creuse North 18:37.10 85
86 Anthony Boes Utica Eisenhower 18:37.50 86
87 Zack Moscarello L'Anse Creuse North 18:38.40 87
88 Jacob Trask Anchor Bay 18:54.60 88
89 Aidan Burr L'Anse Creuse North 19:00.90 89
90 Noah Catalina L'Anse Creuse North 19:02.60 90
91 James Ohman Utica Ford 19:05.30 91
92 Evan Demercurio Utica Eisenhower 19:06.40 92
93 Alec Pionk Port Huron 19:15.20 93
94 Devyn Guptil Chippewa Valley 19:18.70 94
95 Jonathon Cummings Utica Ford 19:40.50 95
96 Andrew Young Chippewa Valley 19:45.90 96
97 Ryan Eastman Port Huron 19:46.50 97
98 Ryan Lee Anchor Bay 19:48.30 98
99 Ignacio Vivas Abad Chippewa Valley 19:51.20 99
100 Austin Goulding Port Huron 19:52.70 100
101 Ayden Saura Port Huron 20:06.80 101
102 Jaydin Stone Chippewa Valley 20:09.80 102
103 Drew Plumer Avondale 20:30.70 103
104 Joshua Cooper Avondale 20:35.20 104
105 Austin Davies Avondale 20:52.30 105
106 Richard Feng Avondale 20:58.10 106
107 Kristopher Burch Chippewa Valley 21:13.10 107
108 Dominic Mecca Utica Ford 21:15.60 108



Varsity Boys 5000 Meter Run Team Scores
=========================================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=========================================================================================
1 Stoney Creek 43 4 5 7 10 17 36 -
4 Rob Cockfield 15:54.90
5 Tristan Brandenburg 15:55.40
7 Sam Tarling 16:05.40
10 Matt Medaugh 16:08.00
17 Colin Hanson 16:21.40
36 Luke Stemmerich 17:03.90 *
Total Time: 1:20:26 Average: 16:05.02 1-5 Split: 27
2 Romeo 46 2 3 12 14 15 19 43
2 Jack Wilson 15:42.20
3 Jack Kelke 15:48.20
12 Joseph Rinke 16:12.60
14 Zander Cobb 16:16.30
15 Luke Schwartz 16:16.60
19 Charlie Wilson 16:24.00 *
43 Jonathan Craun 17:07.10 *
Total Time: 1:20:16 Average: 16:03.18 1-5 Split: 35
3 Port Huron Northern 107 13 16 20 27 31 71 -
13 Carter Stoner 16:16.00
16 Drew Mayes 16:17.70
20 Hayden Mehnert 16:27.90
27 Nathan Eccles 16:48.40
31 Cole Peyerk 16:53.30
71 Brandon Zielke 17:55.50 *
Total Time: 1:22:44 Average: 16:32.66 1-5 Split: 38
4 Lake Orion 119 1 24 25 32 37 41 67
1 Andrew Nolan 15:27.70
24 Jacob Gleason 16:44.40
25 Will Houvener 16:47.40
32 Clayton Kuiper 16:54.40
37 Jake Smith 17:04.50
41 Nicholas Laurent 17:06.50 *
67 Luke Peardon 17:49.20 *
Total Time: 1:22:59 Average: 16:35.68 1-5 Split: 1:37
5 Oxford 132 6 21 26 39 40 52 63
6 Scott Masterson 15:56.60
21 Zach Patterson 16:35.80
26 Zach Allion 16:47.80
39 Simon Arnold 17:05.80
40 Xavier Clark 17:06.40
52 Shane Ross 17:23.20 *
63 Kyle Dimalanta 17:40.90 *
Total Time: 1:23:33 Average: 16:42.48 1-5 Split: 1:10
6 Rochester Adams 135 8 29 30 33 35 38 47
8 Zach Mazzuchi 16:06.30
29 Mathav Vignesh 16:49.30
30 Justin Childers 16:51.00
33 Gage Killewald 16:57.00
35 Kaleb Price 17:02.90
38 Baxter Deni 17:05.00 *
47 Alec Steimel 17:13.40 *
Total Time: 1:23:47 Average: 16:45.30 1-5 Split: 57
7 Macomb Dakota 183 9 28 34 55 57 65 76
9 Jacob Harberts 16:06.80
28 Matthew Singer 16:49.20
34 Alfonso Moceri 17:01.90
55 Alexander Kraus 17:25.60
57 Cameron Stermer 17:28.20
65 Jacob Sand 17:44.90 *
76 Logan Gilbertson 18:19.60 *
Total Time: 1:24:52 Average: 16:58.34 1-5 Split: 1:22
8 Utica 197 18 22 48 50 59 70 75
18 Carson Nicoletti 16:22.80
22 Ethan Setera 16:40.70
48 Trent McFarland 17:16.90
50 Joshua Essenmacher 17:18.50
59 Eric Berg 17:30.40
70 Angelo Pipitone 17:54.20 *
75 Owen Jahn 18:07.90 *
Total Time: 1:25:10 Average: 17:01.86 1-5 Split: 1:08
9 Anchor Bay 216 11 23 49 56 77 88 98
11 Adam Thomas 16:08.10
23 Drew Kolodge 16:41.40
49 Blake Busuttil 17:18.20
56 Collin McNulty 17:27.10
77 Brody Plant 18:21.00
88 Jacob Trask 18:54.60 *
98 Ryan Lee 19:48.30 *
Total Time: 1:25:56 Average: 17:11.16 1-5 Split: 2:13
10 Rochester 286 45 51 60 62 68 69 78
45 Jamie Resovsky 17:09.80
51 Nikolas Teknos 17:21.80
60 Brian Lebel 17:35.40
62 Primo Motyka 17:40.00
68 Martin Devaux 17:49.80
69 Mitchell Skoegard 17:53.10 *
78 Jacob Tovar-Murray 18:21.70 *
Total Time: 1:27:37 Average: 17:31.36 1-5 Split: 40
11 Utica Ford 316 42 46 54 83 91 95 108
42 Liam Leblanc 17:06.60
46 Matthew Lewandowski 17:13.10
54 Jacob Emary 17:24.10
83 Brady Wyffels 18:35.40
91 James Ohman 19:05.30
95 Jonathon Cummings 19:40.50 *
108 Dominic Mecca 21:15.60 *
Total Time: 1:29:25 Average: 17:52.90 1-5 Split: 1:59
12 Utica Eisenhower 330 44 53 72 79 82 86 92
44 Joey Lafeir 17:09.60
53 Aiden Grbic 17:23.40
72 Sawyer Mielke 18:00.70
79 Garrett Gambaro 18:24.10
82 Jacob Maurer 18:33.80
86 Anthony Boes 18:37.50 *
92 Evan Demercurio 19:06.40 *
Total Time: 1:29:32 Average: 17:54.32 1-5 Split: 1:25
13 L'Anse Creuse North 377 58 66 81 85 87 89 90
58 Gavin Llewellyn 17:29.40
66 Dominic Comfort 17:46.90
81 Jarrett Geddes 18:29.90
85 Zachary Nagle 18:37.10
87 Zack Moscarello 18:38.40
89 Aidan Burr 19:00.90 *
90 Noah Catalina 19:02.60 *
Total Time: 1:31:02 Average: 18:12.34 1-5 Split: 1:09
14 Chippewa Valley 433 64 80 94 96 99 102 107
64 Jr Terrence Brooks 17:42.70
80 Caleb Wagner 18:28.80
94 Devyn Guptil 19:18.70
96 Andrew Young 19:45.90
99 Ignacio Vivas Abad 19:51.20
102 Jaydin Stone 20:09.80 *
107 Kristopher Burch 21:13.10 *
Total Time: 1:35:08 Average: 19:01.46 1-5 Split: 2:09
15 Port Huron 437 73 74 93 97 100 101 -
73 Garrett Goulding 18:03.90
74 Noah Gunderson 18:07.20
93 Alec Pionk 19:15.20
97 Ryan Eastman 19:46.50
100 Austin Goulding 19:52.70
101 Ayden Saura 20:06.80 *
Total Time: 1:35:06 Average: 19:01.10 1-5 Split: 1:49
16 Avondale 457 61 84 103 104 105 106 -
61 Danny Wall 17:38.30
84 Declan Nowakowski 18:35.80
103 Drew Plumer 20:30.70
104 Joshua Cooper 20:35.20
105 Austin Davies 20:52.30
106 Richard Feng 20:58.10 *
Total Time: 1:38:13 Average: 19:38.46 1-5 Split: 3:14


Varsity Girls 5000 Meter Run
=========================================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------------------------------
1 Sophie Novak Lake Orion 17:59.90 1
2 Madelyn Malczewski Romeo 18:33.80 2
3 Kiera Snyder Port Huron Northern 18:41.30 3
4 Camryn Remick Rochester 18:43.40 4
5 Madison Clor Romeo 19:09.00 5
6 Lauren Methner Oxford 19:14.20 6
7 Amanda Soldan Rochester Adams 19:26.00 7
8 Lily Solek Stoney Creek 19:29.40 8
9 Sarah Greb Romeo 19:31.20 9
10 Rachel Felstow Romeo 19:31.70 10
11 Annalee Misch Utica Eisenhower 19:37.30 11
12 Cora Kolodge Anchor Bay 19:43.50 12
13 Chloe Nixon Rochester 19:45.10 13
14 Kate Huthwaite Stoney Creek 19:49.30 14
15 Ella Fullmer Utica 19:50.00 15
16 Ally Soldan Rochester Adams 19:58.20 16
17 Madison Kovacic Utica Ford 20:00.00 17
18 Emma Myziuk Macomb Dakota 20:01.60 18
19 Natalie Schiller Oxford 20:03.10 19
20 Barret Schettler Romeo 20:03.50 20
21 Jessica Schamanek Stoney Creek 20:07.30 21
22 Abby Locke Lake Orion 20:08.80 22
23 Regina Cabrera Rochester 20:10.90 23
24 Kyla Hotton Rochester 20:12.20 24
25 Katie Lundquist Rochester Adams 20:14.30 25
26 Madeline Lukens Oxford 20:18.90 26
27 Annika Russell Lake Orion 20:21.10 27
28 Liv Urbano Rochester Adams 20:22.50 28
29 Paige Miller Oxford 20:22.60 29
30 Heidi Palmer Macomb Dakota 20:23.70 30
31 Casey Boni Chippewa Valley 20:29.20 31
32 Ava Lamilza Macomb Dakota 20:29.80 32
33 Sydney Wilkie Romeo 20:31.30 33
34 Chelsea Harvey Macomb Dakota 20:38.80 34
35 Alexandra Lutz Utica Eisenhower 20:40.00 35
36 Megan Ko Stoney Creek 20:41.60 36
37 Megan Kennedy Stoney Creek 20:46.20 37
38 Iris Meech Lake Orion 20:46.21 38
39 Madeline Richman Utica 20:47.10 39
40 Alaine Cusick Oxford 20:52.10 40
41 Haley Smith Rochester Adams 20:54.50 41
42 Amelia Drahnak Rochester Adams 20:54.60 42
43 Meagan Verellen Utica 20:57.50 43
44 Rachel Horecki Utica Eisenhower 21:00.00 44
45 Jessa Chapin Oxford 21:00.10 45
46 Olivia Morowsky Utica Ford 21:00.20 46
47 Marissa O'Leary Lake Orion 21:00.90 47
48 Sydney Goodrich Romeo 21:03.10 48
49 Katelyn Slone Macomb Dakota 21:06.00 49
50 Grace Ragsdale Anchor Bay 21:07.60 50
51 Caroline Abell Utica Eisenhower 21:08.70 51
52 Samantha Mazza Utica Ford 21:10.60 52
53 Alexa Mathes Lake Orion 21:11.50 53
54 Alicia Horecki Utica Eisenhower 21:12.60 54
55 Rekha Krispin Avondale 21:14.70 55
56 Hannah Schurman Rochester 21:16.00 56
57 Julia Jacklin Utica 21:20.00 57
58 Ella Green Stoney Creek 21:21.70 58
59 Ellie Dimalanta Oxford 21:23.10 59
60 Allison Ferguson Macomb Dakota 21:24.20 60
61 Ella Martin Rochester 21:26.70 61
62 Erin Benitez Stoney Creek 21:26.90 62
63 Natalie Langkam Utica Eisenhower 21:27.30 63
64 Carlie Woolm Anchor Bay 21:28.20 64
65 Erin Abell Utica Eisenhower 21:32.60 65
66 Sofia Bohannon Lake Orion 21:36.50 66
67 Jenna Holzberger Port Huron 21:39.80 67
68 Taryn McClelland Avondale 21:39.90 68
69 Therese Georgia Port Huron Northern 21:40.20 69
70 Rhea Chhoker Utica Ford 21:52.30 70
71 Madison Walters Chippewa Valley 21:52.70 71
72 Heather Stier L'Anse Creuse North 21:56.60 72
73 Madelyn Axe Avondale 21:57.70 73
74 Merrilees Craig Rochester Adams 22:01.70 74
75 Abby Fifield Utica 22:02.20 75
76 Kaitlin Kerr Utica 22:11.60 76
77 Tessa Vanderheuvel Port Huron Northern 22:13.40 77
78 Chelsea Shaner Utica Ford 22:27.80 78
79 Caroline Bulat Rochester 22:28.40 79
80 Alexandra Pannemann Chippewa Valley 22:28.50 80
81 Makenna Riggs Utica 22:32.70 81
82 Alyvia Muir Avondale 22:51.80 82
83 Mackenzie Loyd Avondale 22:55.80 83
84 Hanna Silverstolpe Port Huron Northern 23:06.50 84
85 Kaylee Jegla L'Anse Creuse North 23:12.50 85
86 Abby Britz Port Huron Northern 23:13.00 86
87 Dylan Pasia Port Huron Northern 23:13.70 87
88 Lindsay Harvey Macomb Dakota 23:33.00 88
89 Caitlyn Oudbier Utica Ford 23:36.60 89
90 Emily Zupan Utica Ford 23:37.50 90
91 Savannah Pointe Anchor Bay 23:39.90 91
92 Delaney Streveler Anchor Bay 23:41.10 92
93 Veronica Panniccia Chippewa Valley 23:48.30 93
94 Alexa Prenkocevic Chippewa Valley 23:51.30 94
95 Bri French Anchor Bay 24:02.50 95
96 Serena Arnold Anchor Bay 24:13.70 96
97 Kylee Crane Port Huron 24:39.30 97
98 Emily Chrostowski L'Anse Creuse North 24:41.70 98
99 Samantha Merecki L'Anse Creuse North 24:59.70 99
100 Rebecca Seely Chippewa Valley 25:25.10 100
101 Delaina Nocki Chippewa Valley 25:30.40 101
102 Megan Debuf Port Huron 25:36.80 102
103 Laren Spadafore Port Huron 25:47.70 103
104 Nona Ziegler Avondale 26:19.60 104
105 Trinity Debuf Port Huron 27:19.70 105
106 Paris Witkop L'Anse Creuse North 27:47.30 106
107 Tamara Cabrajos Chippewa Valley 27:53.00
108 Audrey Hartman L'Anse Creuse North 28:42.90 107
109 Amanda Dowd Avondale 29:02.70 108
110 Emilee Stover Port Huron 32:37.10 109



Varsity Girls 5000 Meter Run Team Scores
=========================================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=========================================================================================
1 Romeo 46 2 5 9 10 20 33 48
2 Madelyn Malczewski 18:33.80
5 Madison Clor 19:09.00
9 Sarah Greb 19:31.20
10 Rachel Felstow 19:31.70
20 Barret Schettler 20:03.50
33 Sydney Wilkie 20:31.30 *
48 Sydney Goodrich 21:03.10 *
Total Time: 1:36:50 Average: 19:21.84 1-5 Split: 1:30
2 Stoney Creek 116 8 14 21 36 37 58 62
8 Lily Solek 19:29.40
14 Kate Huthwaite 19:49.30
21 Jessica Schamanek 20:07.30
36 Megan Ko 20:41.60
37 Megan Kennedy 20:46.20
58 Ella Green 21:21.70 *
62 Erin Benitez 21:26.90 *
Total Time: 1:40:54 Average: 20:10.76 1-5 Split: 1:17
3 Rochester Adams 117 7 16 25 28 41 42 74
7 Amanda Soldan 19:26.00
16 Ally Soldan 19:58.20
25 Katie Lundquist 20:14.30
28 Liv Urbano 20:22.50
41 Haley Smith 20:54.50
42 Amelia Drahnak 20:54.60 *
74 Merrilees Craig 22:01.70 *
Total Time: 1:40:56 Average: 20:11.10 1-5 Split: 1:29
4 Oxford 120 6 19 26 29 40 45 59
6 Lauren Methner 19:14.20
19 Natalie Schiller 20:03.10
26 Madeline Lukens 20:18.90
29 Paige Miller 20:22.60
40 Alaine Cusick 20:52.10
45 Jessa Chapin 21:00.10 *
59 Ellie Dimalanta 21:23.10 *
Total Time: 1:40:51 Average: 20:10.18 1-5 Split: 1:38
5 Rochester 120 4 13 23 24 56 61 79
4 Camryn Remick 18:43.40
13 Chloe Nixon 19:45.10
23 Regina Cabrera 20:10.90
24 Kyla Hotton 20:12.20
56 Hannah Schurman 21:16.00
61 Ella Martin 21:26.70 *
79 Caroline Bulat 22:28.40 *
Total Time: 1:40:08 Average: 20:01.52 1-5 Split: 2:33
6 Lake Orion 135 1 22 27 38 47 53 66
1 Sophie Novak 17:59.90
22 Abby Locke 20:08.80
27 Annika Russell 20:21.10
38 Iris Meech 20:46.21
47 Marissa O'Leary 21:00.90
53 Alexa Mathes 21:11.50 *
66 Sofia Bohannon 21:36.50 *
Total Time: 1:40:17 Average: 20:03.38 1-5 Split: 3:01
7 Macomb Dakota 163 18 30 32 34 49 60 88
18 Emma Myziuk 20:01.60
30 Heidi Palmer 20:23.70
32 Ava Lamilza 20:29.80
34 Chelsea Harvey 20:38.80
49 Katelyn Slone 21:06.00
60 Allison Ferguson 21:24.20 *
88 Lindsay Harvey 23:33.00 *
Total Time: 1:42:40 Average: 20:31.98 1-5 Split: 1:05
8 Utica Eisenhower 195 11 35 44 51 54 63 65
11 Annalee Misch 19:37.30
35 Alexandra Lutz 20:40.00
44 Rachel Horecki 21:00.00
51 Caroline Abell 21:08.70
54 Alicia Horecki 21:12.60
63 Natalie Langkam 21:27.30 *
65 Erin Abell 21:32.60 *
Total Time: 1:43:39 Average: 20:43.72 1-5 Split: 1:36
9 Utica 229 15 39 43 57 75 76 81
15 Ella Fullmer 19:50.00
39 Madeline Richman 20:47.10
43 Meagan Verellen 20:57.50
57 Julia Jacklin 21:20.00
75 Abby Fifield 22:02.20
76 Kaitlin Kerr 22:11.60 *
81 Makenna Riggs 22:32.70 *
Total Time: 1:44:57 Average: 20:59.36 1-5 Split: 2:13
10 Utica Ford 263 17 46 52 70 78 89 90
17 Madison Kovacic 20:00.00
46 Olivia Morowsky 21:00.20
52 Samantha Mazza 21:10.60
70 Rhea Chhoker 21:52.30
78 Chelsea Shaner 22:27.80
89 Caitlyn Oudbier 23:36.60 *
90 Emily Zupan 23:37.50 *
Total Time: 1:46:31 Average: 21:18.18 1-5 Split: 2:28
11 Anchor Bay 309 12 50 64 91 92 95 96
12 Cora Kolodge 19:43.50
50 Grace Ragsdale 21:07.60
64 Carlie Woolm 21:28.20
91 Savannah Pointe 23:39.90
92 Delaney Streveler 23:41.10
95 Bri French 24:02.50 *
96 Serena Arnold 24:13.70 *
Total Time: 1:49:41 Average: 21:56.06 1-5 Split: 3:58
12 Port Huron Northern 319 3 69 77 84 86 87 -
3 Kiera Snyder 18:41.30
69 Therese Georgia 21:40.20
77 Tessa Vanderheuvel 22:13.40
84 Hanna Silverstolpe 23:06.50
86 Abby Britz 23:13.00
87 Dylan Pasia 23:13.70 *
Total Time: 1:48:55 Average: 21:46.88 1-5 Split: 4:32
13 Avondale 361 55 68 73 82 83 104 108
55 Rekha Krispin 21:14.70
68 Taryn McClelland 21:39.90
73 Madelyn Axe 21:57.70
82 Alyvia Muir 22:51.80
83 Mackenzie Loyd 22:55.80
104 Nona Ziegler 26:19.60 *
108 Amanda Dowd 29:02.70 *
Total Time: 1:50:40 Average: 22:07.98 1-5 Split: 1:42
14 Chippewa Valley 369 31 71 80 93 94 100 101
31 Casey Boni 20:29.20
71 Madison Walters 21:52.70
80 Alexandra Pannemann 22:28.50
93 Veronica Panniccia 23:48.30
94 Alexa Prenkocevic 23:51.30
100 Rebecca Seely 25:25.10 *
101 Delaina Nocki 25:30.40 *
Total Time: 1:52:30 Average: 22:30.00 1-5 Split: 3:23
15 L'Anse Creuse North 460 72 85 98 99 106 107 -
72 Heather Stier 21:56.60
85 Kaylee Jegla 23:12.50
98 Emily Chrostowski 24:41.70
99 Samantha Merecki 24:59.70
106 Paris Witkop 27:47.30
107 Audrey Hartman 28:42.90 *
Total Time: 2:02:38 Average: 24:31.56 1-5 Split: 5:51
16 Port Huron 474 67 97 102 103 105 109 -
67 Jenna Holzberger 21:39.80
97 Kylee Crane 24:39.30
102 Megan Debuf 25:36.80
103 Laren Spadafore 25:47.70
105 Trinity Debuf 27:19.70
109 Emilee Stover 32:37.10 *
Total Time: 2:05:04 Average: 25:00.66 1-5 Split: 5:40