REESE RUN/WALK

back to results

Mar. 2, 2002

REESE RUN/WALK
Reese, MI


Run Division
Pl Name Age Hometown Pace Time
Female 10 to 19
1. Liz Hoyt 16 Snover, MI 8:41 53:55.85
2. Annjea Tanton-Carmichael 16 Cass City, MI 8:41 53:56.16
Female 30 to 39
1. Sara Moore 33 Unionville, MI 7:31 46:42.65
2. Suzanne Billette 32 Auburn, MI 7:34 46:57.45
Female 40 to 49
1. Kelly Richardson 40 Auburn, MI 7:38 47:24.90
Male 30 to 39
1. John Billette 34 Auburn, MI 7:36 47:09.39
Male 40 to 49
1. Keith Richardson 45 Auburn, MI 7:38 47:21.52
2. Russ Fall 46 Vassar, MI 7:48 48:22.31
Male 50 to 59
1. Henry Osier 53 Attica, MI 7:10 44:31.44
2. Richard Stevenson 52 Freeland, MI 7:53 48:57.04
3. Gerald Rohn 56 Freeland, MI 8:54 55:13.57
4. Larry Salinas 52 Saginaw, MI 11:05 1:08:44.00
Male 60 to 69
1. Floyd Light 62 Reese, MI 9:40 59:59.67






Run Division
Pl Name Age Hometown Pace Time
Female 10 to 19
1. Ashley Solley 18 Clarkston, MI 7:16 22:34.18
Female 30 to 39
1. Vicki Willard 39 Auburn, MI 9:49 30:27.54
Female 40 to 49
1. Gail Kantak 49 Midland, MI 8:01 24:54.00
Female 50 to 59
1. Linda Flues 52 Munger, MI 9:47 30:20.03
2. Lynne Danielson 53 Mt Pleasant, MI 19:08 59:19.00
Female 60 to 69
1. Betsy Light 62 Reese, MI 10:49 33:32.94
Male 0 to 9
1. Travis Danielson 8 Mt. Pleasant, MI 10:22 32:11.92
Male 10 to 19
1. Jordan Seitz 16 Reese, MI 6:45 20:58.42
2. Todd Kelly 13 Reese, MI 8:05 25:05.39
Male 20 to 29
1. Chris Schuster 25 Sandusky, MI 6:29 20:07.64
2. Eric Rupprecht 26 Reese, MI 9:01 28:00.55
Male 30 to 39
1. Seamus O'Connell 38 Ortonville, MI 6:06 18:55.64
2. Matthew Olk 30 Saginaw, MI 10:01 31:05.94
Male 40 to 49
1. Joe Evans 47 Ypsilanti, MI 7:50 24:18.24
2. Douglas Doud 40 Richville, MI 8:00 24:48.85
3. Steve Duperon 48 Saginaw, MI 8:34 26:36.00
4. Don Petro 46 Reese, MI 9:02 28:01.78
5. Chris Danielson 49 Mt. Pleasant, MI 10:23 32:12.27
Male 50 to 59
1. Leonard Block 59 Bay City, MI 8:23 26:00.94
2. Daniel Dobberstein 52 Saginaw, MI 11:30 35:41.56
Male 60 to 69
1. Elliott Deyo 63 Millington, MI 9:38 29:54.51
Male 70 to 79
1. Larry Sroufe 70 Farwell, MI 12:25 38:31.31
Walk Division
Pl Name Age Hometown Pace Time
Female 40 to 49
1. Peg Fall 45 Vassar, MI 19:12 59:33.00
Female 50 to 59
1. Liz Schwedler 51 Bay City, MI 11:34 35:52.95
Male 50 to 59
1. David Pichey 56 Flint, MI 10:52 33:44.88
2. Don Knight 55 Flint, MI 11:15 34:54.08
3. John Severs 51 Vassar, MI 14:27 44:48.74
Male 60 to 69
1. Harold Peterson 60 Holly, MI 11:02 34:13.17


Reese, MI