Shamrocks and Shenanigans

back to results

Mar. 10, 2002

Shamrocks and Shenanigans
Ann Arbor, MI


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 1/286 Jacob Tiedt Ann Arbor 24 18:10 5:51


******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 22/286 Jennifer Gunderson Whitmore Lake 15 21:21 6:53


******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 4/286 Vladimir Luppov Ann Arbor 46 18:53 6:05


******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 37/286 Grace Harrison Ann Arbor 55 22:14 7:10


******************** MALE GRAND MASTERS WINNER *******************************
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 47/286 David Lee Grosse Ile 65 22:38 7:18

MALE AGE GROUP: 11 - 14
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 55/286 Andrew Poskie Plymouth 11 23:05 7:26
2 195/286 Joseph Dormer Ann Arbor 12 28:48 9:17
3 212/286 Joey Kryza Fenton 11 29:29 9:30
4 267/286 Kenny Lyons South Lyon 12 35:28 11:26

FEMALE AGE GROUP: 11 - 14
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 75/286 Brittany Connors Ann Arbor 14 23:55 7:43

MALE AGE GROUP: 15 - 19
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 2/286 Luke Schmerberg Ann Arbor 18 18:44 6:02
2 6/286 Nick Wilkinson Ann Arbor 17 19:18 6:13
3 13/286 Ryan Montgomery Chelsea 17 20:05 6:28
4 244/286 Robert Poskie Plymouth 15 31:28 10:08

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 104/286 Kate Havens Ann Arbor 19 25:24 8:11
2 156/286 Jessica Christel Ann Arbor 19 26:51 8:39
3 172/286 Meghan Chapman Ann Arbor 18 27:42 8:56
4 191/286 Katie Personke Chelsea 16 28:42 9:15

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 3/286 Matthew Dunne Ann Arbor 20 18:52 6:05
2 7/286 Jeff Totten Ann Arbor 24 19:21 6:14
3 9/286 Ben Sturm Ann Arbor 24 19:36 6:19
4 10/286 Ryan Towles Plymouth 24 19:38 6:20
5 11/286 Eric Sadek Plymouth 24 19:51 6:24
6 12/286 Justin Russell Ann Arbor 21 20:04 6:28
7 16/286 Sean Holleran Ann Arbor 24 20:53 6:44
8 48/286 Chris Brinkerhoff Ann Arbor 24 22:38 7:18
9 62/286 Noah Bartsch Ann Arbor 24 23:37 7:36
10 67/286 Alan Pinon Wyandotte 21 23:48 7:40
11 102/286 Ladan Shahabi Ann Arbor 24 25:18 8:09
12 109/286 Brian Spratke Eau Claire 23 25:30 8:13
13 132/286 Damion Dennis Ann Arbor 23 26:09 8:26
14 153/286 Tom Moore Holland 22 26:47 8:38
15 159/286 James Giordano Ypsilanti 22 26:58 8:41
16 177/286 Brad Herrema Ann Arbor 24 28:03 9:02
17 184/286 Dan Mccoy Ann Arbor 23 28:14 9:06
18 204/286 David Kamara Ann Arbor 22 29:01 9:21
19 259/286 Aaron Stier Ann Arbor 24 33:02 10:38
20 260/286 Michael Opper Ann Arbor 23 33:02 10:39
21 280/286 Francis Weissinger Ann Arbor 24 41:09 13:15
22 283/286 Olines Deless Ann Arbor 24 42:12 13:35

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 25/286 Aimee Summers Ann Arbor 20 21:36 6:58
2 32/286 Jessica Gorga Troy 20 21:56 7:04
3 46/286 Brandie Fitzsimmons Belleville 21 22:37 7:17
4 60/286 Melissa Hind Ann Arbor 23 23:32 7:35
5 89/286 Brie Maly Ypsilanti 24 24:43 7:58
6 90/286 Carly Heupel Ann Arbor 23 24:44 7:58
7 91/286 Jenny Breidenbaugh Ann Arbor 23 24:44 7:58
8 108/286 Emily Dumphy Ann Arbor 24 25:27 8:12
9 111/286 Lauren White Ann Arbor 22 25:31 8:13
10 112/286 Monica Bray Holly 22 25:33 8:14
11 114/286 Alicia Fagen Hewlett 24 25:35 8:14
12 127/286 Kerry Larkey Jackson 24 25:48 8:19
13 130/286 Kate Toma West Bloomfield 23 26:08 8:25
14 147/286 Joanne Kim Ann Arbor 24 26:33 8:33
15 149/286 Molly Maloney Kalamazoo 24 26:37 8:34
16 183/286 Amy Buenger Ann Arbor 23 28:14 9:06
17 188/286 Lisa Holloway Ann Arbor 22 28:30 9:11
18 202/286 Jessica Bradley Plymouth 23 29:01 9:21
19 214/286 Eileen Donahue Ann Arbor 22 29:32 9:31
20 215/286 Sara Pelikan Ann Arbor 21 29:32 9:31
21 228/286 Sarey Ruden Ann Arbor 21 30:23 9:47
22 230/286 Carlyt Mcentee Ann Arbor 20 30:43 9:54
23 232/286 Kathy Doyle Ypsilanti 24 30:59 9:59
24 251/286 Molly Jo Lievense Ann Arbor 22 32:22 10:26
25 255/286 Hannah Murrah Ann Arbor 22 32:39 10:31
26 256/286 Jessica Malenfant Southgate 22 32:41 10:32
27 257/286 Sarah Frost Ypsilanti 24 32:42 10:32
28 258/286 Marcella Pereira Ann Arbor 21 32:46 10:33
29 261/286 Christine Atkinson Ann Arbor 24 33:34 10:49
30 284/286 Jestina Kennedy Ann Arbor 22 42:23 13:39

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 15/286 Glen Chung Ann Arbor 28 20:46 6:41
2 17/286 Wayne Higgins Ann Arbor 27 20:55 6:44
3 24/286 Jason Scibek Ypsilanti 27 21:29 6:55
4 27/286 Ken Gish Ann Arbor 28 21:42 7:00
5 28/286 Gerald Kangelaris Ann Arbor 25 21:44 7:00
6 30/286 Michael Barrs Plymouth 27 21:51 7:02
7 35/286 Jon Nicols Ann Arbor 27 22:07 7:08
8 38/286 Jamie Phillips Ann Arbor 29 22:21 7:12
9 39/286 Wonkee Moon Ann Arbor 27 22:23 7:13
10 44/286 Samuel Smith Ann Arbor 27 22:29 7:15
11 53/286 Jeff Kirkey Ann Arbor 29 22:43 7:19
12 54/286 Adrian Forbes Ann Arbor 27 22:57 7:24
13 65/286 Josh Powers Ann Arbor 27 23:46 7:39
14 79/286 Markus Nee Ann Arbor 28 24:14 7:48
15 81/286 Matt Stone-Palmquist Ann Arbor 26 24:24 7:52
16 83/286 Mike Goss Ann Arbor 28 24:25 7:52
17 100/286 Kristopher Lussenden Walled Lake 26 25:15 8:08
18 124/286 Perry Steinberg Ann Arbor 28 25:43 8:17
19 128/286 Andrew Sadler Ann Arbor 27 25:57 8:21
20 144/286 William Chappell Ann Arbor 26 26:24 8:30
21 145/286 Steve Watters Ann Arbor 25 26:30 8:32
22 150/286 Dustan Cunningham Dearborn 29 26:39 8:35
23 157/286 Dave Morris Ann Arbor 28 26:54 8:40
24 170/286 Brandon Bailey Dearborn 27 27:32 8:52
25 176/286 David Moorhead Ann Arbor 25 28:03 9:02
26 197/286 Brian Mulligan Ann Arbor 25 28:54 9:19
27 209/286 Ted Seitz Ann Arbor 28 29:13 9:25
28 213/286 Ryan Goble Ann Arbor 26 29:31 9:31
29 224/286 Emiloy Kinneay Ann Arbor 26 30:02 9:41
30 239/286 Karl Domagalski Ypsilanti 29 31:11 10:03

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 43/286 Kari Nehro Ann Arbor 26 22:29 7:15
2 50/286 Dina Glendening Ann Arbor 28 22:40 7:18
3 51/286 Ilse Abusamra Ann Arbor 26 22:40 7:18
4 59/286 Wendy Long Ann Arbor 26 23:32 7:35
5 66/286 Shanti Eswaran Ann Arbor 25 23:47 7:40
6 70/286 Kim Kirkey Ann Arbor 29 23:53 7:42
7 71/286 Susan Thomas Pinckney 28 23:54 7:42
8 87/286 Christine Sauber Plymouth 26 24:39 7:57
9 99/286 Suzanne Smith Ann Arbor 28 25:10 8:06
10 126/286 Ellen White Ann Arbor 25 25:45 8:18
11 131/286 Jennifer Harrington Ypsilanti 29 26:09 8:26
12 143/286 Kirsten Neudoerffer Ann Arbor 27 26:24 8:30
13 146/286 Amy Wyrick Ypsilanti 25 26:32 8:33
14 163/286 Cara Worden Ann Arbor 28 27:16 8:47
15 167/286 Jennifer Carpus Belleville 27 27:27 8:51
16 174/286 Gabrielle O'carroll Ann Arbor 28 27:47 8:57
17 179/286 Jamie Phillips Ann Arbor 28 28:07 9:04
18 199/286 Kelly Seaman Hartland 29 28:57 9:20
19 223/286 Ayelette Robinson Ann Arbor 28 30:02 9:41
20 227/286 Lisa Drury Ann Arbor 27 30:20 9:46
21 229/286 Heather Conklin Ann Arbor 29 30:43 9:54
22 231/286 Sharlene Moore Ypsilanti 26 30:52 9:57
23 233/286 Marianne Hohman Ann Arbor 26 31:00 9:59
24 235/286 Jennifer Townsend Ann Arbor 25 31:04 10:00
25 240/286 Peri Stone-Palmquist Ann Arbor 25 31:14 10:04
26 243/286 Kirstin Jackson Ann Arbor 27 31:20 10:06
27 245/286 Jennifer Alspach Ann Arbor 28 31:35 10:10
28 263/286 Suzanne Kowalchyk Ann Arbor 26 33:53 10:55
29 270/286 Lyn Simeck Southfield 25 36:52 11:53
30 282/286 Jennifer Neff Ann Arbor 25 42:12 13:35
31 286/286 Kristen Gibbs Ann Arbor 28 50:46 16:21

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 8/286 Kevin Bushey Ann Arbor 31 19:30 6:17
2 14/286 Stani Bohac Ann Arbor 31 20:10 6:30
3 20/286 Shane Bumgarner Ann Arbor 34 21:06 6:48
4 21/286 Mark Mull Stockbridge 34 21:12 6:50
5 31/286 Chris Wright Hubbard Lake 32 21:52 7:03
6 41/286 Brad Morancher Plymouth 30 22:27 7:14
7 42/286 Michael Murray Whitmore Lake 32 22:28 7:14
8 45/286 Ben Caldwell Whitmore Lake 33 22:34 7:16
9 63/286 David Rowe Ann Arbor 33 23:42 7:38
10 64/286 Oscar Estrada Ann Arbor 34 23:44 7:39
11 72/286 Hayden Thomas Pinckney 31 23:55 7:42
12 73/286 Ed Argalus Ann Arbor 30 23:55 7:42
13 76/286 David Gammack Ann Arbor 31 24:00 7:44
14 84/286 Chad Cunningham South Lyon 32 24:29 7:53
15 88/286 Peter Kattula Plymouth 33 24:42 7:58
16 94/286 Derek Hedges Plymouth 30 24:53 8:01
17 103/286 Gary Liimatta Ypsilanti 34 25:23 8:11
18 137/286 Chip Smith Ann Arbor 31 26:13 8:27
19 139/286 Kevin Nash Monroe 34 26:18 8:28
20 141/286 Wyatt Hazlatt Plymouth 32 26:21 8:29
21 151/286 John Tremaine New Baltimore 31 26:41 8:36
22 158/286 Nestor Vorouka Ann Arbor 33 26:57 8:41
23 169/286 Ken Paulolwitz Ann Arbor 31 27:31 8:52
24 178/286 Charles Makarov Ann Arbor 34 28:05 9:03
25 182/286 Zah Lewton Ann Arbor 32 28:13 9:05
26 207/286 Jon Moyle Eau Claire 32 29:06 9:22
27 216/286 Tom Stidham Grosse Pointe 32 29:33 9:31
28 279/286 John 'rick' Forsythe Clarkston 33 39:26 12:42

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 120/286 Suzanne Paisley Ann Arbor 33 25:40 8:16
2 133/286 Susan Mull Stockbridge 32 26:10 8:26
3 138/286 Jennifer Marks Ann Arbor 31 26:17 8:28
4 148/286 Nancy Fish Ann Arbor 33 26:35 8:34
5 155/286 Bonnie Gretzner Jackson 32 26:51 8:39
6 168/286 Kelly Bumgarner Ann Arbor 34 27:28 8:51
7 200/286 Renee La Liberte Ann Arbor 32 28:58 9:20
8 226/286 Mary Bruening Ann Arbor 30 30:20 9:46
9 234/286 Terri Michael Ann Arbor 33 31:01 10:00
10 242/286 Kristi Gilbert Ann Arbor 33 31:15 10:04
11 247/286 Laura Shannon Ann Arbor 34 32:01 10:19
12 269/286 Dawn Moyle Eau Claire 31 35:51 11:33
13 273/286 Sarah Mcmahon Ypsilanti 33 37:28 12:04
14 274/286 Kimberlee Raglin Ann Arbor 34 37:29 12:04
15 277/286 Amy Mazure Highland 33 38:49 12:30
16 285/286 Michelle Forsythe Clarkston 30 50:46 16:21

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 29/286 Park Minshik Ann Arbor 36 21:50 7:02
2 34/286 Jeff Kacmarck Plymouth 38 22:07 7:08
3 57/286 Terry Ramsey Ann Arbor 39 23:25 7:33
4 68/286 Neil Ainsworth Plymouth 38 23:50 7:41
5 74/286 Thomas Foley Ann Arbor 35 23:55 7:42
6 86/286 David Boyle Ann Arbor 35 24:35 7:55
7 93/286 Niels Liebisch Ann Arbor 39 24:46 7:59
8 98/286 John Hackmann Northville 36 25:03 8:04
9 136/286 James Walewskski Ann Arbor 38 26:12 8:26
10 142/286 Dominic Sassanelli Ann Arbor 35 26:23 8:30
11 161/286 John Pelon South Lyon 37 27:00 8:42
12 162/286 Bil Arons Chelsea 36 27:08 8:45
13 165/286 Mark Moran Oxford 38 27:21 8:49
14 166/286 Keith Poet Wayne 37 27:25 8:50
15 180/286 Dan Gretzner Jackson 35 28:09 9:04
16 185/286 Michael Burns Ann Arbor 36 28:17 9:07
17 194/286 Warren Lineton Plymouth 36 28:47 9:16
18 236/286 Brett Schanck Novi 38 31:04 10:00
19 249/286 Ed Wray Ann Arbor 38 32:12 10:22

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 78/286 Simone Kleinschmidt Ann Arbor 38 24:05 7:46
2 82/286 Allison Stupka Ann Arbor 39 24:25 7:52
3 110/286 Diane Kozlowski Lancaster 38 25:30 8:13
4 115/286 Linda Myler Dearborn 36 25:35 8:15
5 173/286 Lisa Vollmers Dexter 35 27:44 8:56
6 189/286 Lyn Arons Chelsea 35 28:37 9:13
7 201/286 Mimi Rhodes Ann Arbor 38 29:01 9:21
8 225/286 Leah Tremonti Ann Arbor 38 30:07 9:42
9 252/286 Michelle Foley Ann Arbor 35 32:23 10:26
10 254/286 Linda Moran Oxford 38 32:38 10:31

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 19/286 Kenneth Castle Ann Arbor 43 20:56 6:45
2 26/286 Alan Caldwell Ann Arbor 44 21:36 6:58
3 33/286 Randy Dolata Linden 42 22:00 7:05
4 36/286 Jon Webb Hubbard Lake 41 22:13 7:10
5 49/286 John Byrne Dearborn 42 22:39 7:18
6 52/286 Russell Keyes Westland 44 22:42 7:19
7 58/286 Francis Connolly Ann Arbor 41 23:30 7:34
8 92/286 John Segedi Canton 42 24:45 7:58
9 95/286 Tom Seyfried Ann Arbor 42 24:55 8:02
10 106/286 William Dougherty Ann Arbor 44 25:26 8:12
11 116/286 Glenn Miotke Dearborn 41 25:35 8:15
12 134/286 Michael Steffey Dexter 41 26:10 8:26
13 140/286 Jeff Surfus Dexter 43 26:20 8:29
14 160/286 Thomas Fadden Ypsilanti 41 26:59 8:42
15 186/286 Ed Henderson Plymouth 43 28:20 9:08
16 211/286 Thomas Lyons South Lyon 41 29:23 9:28
17 220/286 Paul Roney Ann Arbor 44 29:49 9:36
18 222/286 Ed Pezalla Ann Arbor 44 30:00 9:40
19 237/286 Mike Garland Ann Arbor 44 31:04 10:01
20 248/286 Bob Schmitz Plymouth 41 32:12 10:22
21 276/286 Jerry Cutsinger Gregory 40 37:34 12:06

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 77/286 Catherine Zemina Ann Arbor 41 24:01 7:44
2 85/286 Sheila Patton Saline 42 24:32 7:54
3 96/286 Tina Chavez Chelsea 40 24:58 8:03
4 107/286 Joyce Segedi Canton 43 25:26 8:12
5 113/286 Christi Becker Chelsea 41 25:34 8:14
6 208/286 Diane Petronio Brighton 40 29:06 9:23
7 266/286 Kathleen Kryza Ann Arbor 44 35:23 11:24
8 268/286 Roberta Lyons South Lyon 44 35:50 11:33
9 275/286 Diane Cutsinger Gregory 44 37:33 12:06

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 122/286 Gregory Campbell Ann Arbor 47 25:42 8:17
2 129/286 Terry Smid Grass Lake 49 26:05 8:24
3 175/286 Kirk Zeu Plymouth 46 27:52 8:59
4 198/286 Patrick Quinn Ypsilanti 45 28:56 9:19
5 219/286 Mike Beardslee Howell 49 29:46 9:35
6 238/286 Marty Kerstens Plymouth 45 31:06 10:01
7 278/286 Jeff Barnett Ann Arbor 46 38:49 12:30

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 40/286 Yuyang Ye Ann Arbor 46 22:24 7:13
2 105/286 Kathryn Slish Ann Arbor 47 25:24 8:11
3 117/286 Diane Himebaugh Dearborn Heights 46 25:36 8:15
4 119/286 Judith Mayer Howell 49 25:37 8:15
5 218/286 Sharon Iott Ann Arbor 49 29:40 9:33
6 264/286 Jan Connelly Northville 46 34:05 10:59

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 5/286 David Vanker Birmingham 51 19:11 6:11
2 18/286 Ron Olson Ann Arbor 53 20:55 6:45
3 23/286 Daniel Hayes Ann Arbor 50 21:23 6:53
4 56/286 Randy Fielder Brooklyn 50 23:20 7:31
5 118/286 Marty Stahelin Highland 51 25:36 8:15
6 152/286 Robert Moore Ypsilanti 50 26:46 8:37
7 281/286 Kevin Wilson Lennon 50 41:18 13:18

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 80/286 Kathleen Gina Ann Arbor 52 24:16 7:49
2 121/286 Nancy Nowlan Ann Arbor 51 25:41 8:17
3 123/286 Elke Dozauer Ann Arbor 51 25:43 8:17
4 125/286 Mary Krankel Ann Arbor 51 25:44 8:17
5 203/286 Ann Bradley Plymouth 50 29:01 9:21
6 217/286 Lynn Olson Ann Arbor 54 29:39 9:33
7 246/286 Joyce Fennell White Lake 52 31:58 10:18
8 262/286 Nelda Walch Dexter 53 33:51 10:54
9 271/286 Nancy Marcotte Ann Arbor 50 36:58 11:55
10 272/286 Andrea Arendse Ann Arbor 50 37:03 11:56

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 61/286 Carlos Brown Highland 55 23:34 7:36
2 69/286 Dan Dewey Orion 55 23:52 7:41
3 97/286 Owen Jansson Ann Arbor 57 24:58 8:03
4 101/286 James Larkey Jackson 57 25:17 8:09
5 135/286 Chuck Bernard Allen Park 55 26:10 8:26
6 154/286 Dave Blough Dexter 55 26:49 8:38
7 187/286 Bill Wright Ann Arbor 56 28:26 9:10
8 210/286 William Noonan Westland 55 29:15 9:25
9 221/286 Dan Clarke Northville 57 29:49 9:36
10 250/286 Thomas Yoakam Canton 55 32:16 10:24

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 164/286 Doris Chelune Saline 58 27:16 8:47
2 205/286 Shirley Torrance Saline 56 29:02 9:21
3 206/286 Lia Stevens Ann Arbor 55 29:05 9:22
4 241/286 Sarah Lynch Ann Arbor 57 31:14 10:04

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 171/286 Jerry Riley Highland 60 27:34 8:53
2 181/286 Ed Torrance Saline 64 28:12 9:05
3 190/286 David Abbeg Ypsilanti 61 28:38 9:14
4 253/286 Patrick Powers Southfield 63 32:37 10:31
5 265/286 Ren Farley Ann Arbor 63 34:48 11:12

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place O'All/Total Name Town Ag Time Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 192/286 Wolfgang Dozauer Ann Arbor 68 28:43 9:15
2 196/286 Loren Barrett Ann Arbor 65 28:52 9:18



******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place O'All/Total Name Town Ag Hare Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 1/21 Ben Reese Ann Arbor 25 15:39 5:03
2 2/21 Mark Scoles Monroe 25 16:08 5:12
3 3/21 Rich Stark Ann Arbor 36 16:15 5:14
4 4/21 Justin Keyes Westland 20 16:16 5:14
5 5/21 Stephen Hayes Ann Arbor 19 16:18 5:15
6 7/21 Andy Hass Ann Arbor 23 16:40 5:22
7 8/21 Derek Stern Ann Arbor 31 17:00 5:29
8 11/21 Eric Swager Grass Lake 37 18:06 5:50
9 15/21 Doug Johnson Dexter 32 19:06 6:09


******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place O'All/Total Name Town Ag Hare Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 17/21 Teresa Kopach Ann Arbor 40 20:22 6:34
2 18/21 Rachel Scoles Monroe 25 20:30 6:36
3 20/21 Rachel Bricklih Ann Arbor 20 21:51 7:02
4 21/21 Jennifer Johnson Dexter 28 22:07 7:08


******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
Place O'All/Total Name Town Ag Hare Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 6/21 Dave Furey Ann Arbor 43 16:22 5:16
2 9/21 Doug Kurtis Livonia 49 17:37 5:41
3 10/21 Gary Wolfram Hillsdale 51 17:48 5:44
4 12/21 Terry Reilly Ann Arbor 46 18:18 5:54
5 13/21 Craig North Ann Arbor 46 18:27 5:57


******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
Place O'All/Total Name Town Ag Hare Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 19/21 Wanda Gunderson Whitmore Lake 43 20:31 6:37

MALE AGE GROUP: 1 - 99
Place O'All/Total Name Town Ag Hare Pace
===== =========== ====================== ================= == ======= =====
1 14/21 Wally Herrala Ann Arbor 57 18:32 5:59
2 16/21 Mark Lesch Ann Arbor 46 20:08 6:29