Shillelagh Four Mile Run & Walk

back to results

Mar. 16, 2002

Shillelagh Four Mile Run & Walk
Flushing, MI


************ MALE OVERALL WINNER ************
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 1 Steve Czymbor Hemlock 17 20:48 5:12
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 24 Stephanie Patterson Mayville 20 24:41 6:11
************ MALE MASTERS WINNER ************
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 3 Don Singleton Clio 42 21:45 5:27
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 41 Nancy Cassel Northville 51 25:46 6:27
MALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 147 Greg Dedow Clarkston 12 29:31 7:23
2 237 Eric Fuller Flint 12 31:53 7:59
3 275 Michael Skinner Linden 12 32:56 8:14
4 292 Joseph Maki Flint 11 33:16 8:19
5 366 Bryan Holloway Flushing 12 34:39 8:40
6 435 Cody Reed Otisville 10 36:06 9:02
7 438 Jacob Daniel Flint 10 36:10 9:03
8 543 Brandon Brancheau Flint 12 39:44 9:56
9 569 Gregory Gifford Flint 10 41:31 10:23
10 577 Mark Fosdick Jr Davison 9 41:48 10:27
11 627 Joshua Brooks Flushing 9 44:21 11:06
12 628 Blake Stephens Flushing 9 44:29 11:08
FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 183 Danielle Ward Flushing 12 30:42 7:41
2 412 Sara Marshall Flint 11 35:34 8:54
3 665 Ashley Pichiotino Linden 9 52:48 13:12
AMLE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 6 Timothy Rowland Oxford 15 22:46 5:42
2 16 Jeff Brooks Flushing 15 23:54 5:59
3 80 Wes Stoody Fenton 13 27:35 6:54
4 195 Kyle Jorgensen Saint Clair 15 31:05 7:47
5 397 Corey Mccue Bay City 13 35:22 8:51
6 417 Craig Hamilton Flushing 13 35:40 8:55
7 420 Troy Hassell Clio 13 35:41 8:56
8 467 Zachary Telling Flushing 13 37:06 9:17
9 592 Thomas H Strong Flint 13 42:33 10:39
10 663 Ian Jorgensen Oxford 14 52:17 13:05
FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 35 Lisa Senakiewich Davison 15 25:31 6:23
2 348 Jessica Skrzela Clio 15 34:25 8:37
3 379 Lauren Dedow Clarkston 13 34:53 8:44
4 476 Danielle Borgording Goodrich 14 37:21 9:21
5 527 Santana Barnes Flint 15 39:06 9:47
6 538 Alisa Christian Flint 15 39:41 9:56
7 612 Kelly Mccarron Flushing 15 43:33 10:54
8 653 Nicole Maki Flint 14 49:28 12:22
MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 2 Donnie Richmond Ortonville 16 21:35 5:24
2 8 Shaun Chadwick Flushing 17 23:05 5:47
3 19 Jacob Schultz Frankenmuth 19 24:30 6:08
4 31 David Bovio Flint 17 25:22 6:21
5 32 Robert Tesler Flint 16 25:23 6:21
6 70 David Heslip Howell 19 27:04 6:46
7 111 Eric Hernandez Flushing 18 28:31 7:08
8 162 Michael Strong Flint 17 30:01 7:31
9 205 Benjamin Holloway Flushing 17 31:11 7:48
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 69 Tara Hansen Swartz Creek 16 27:02 6:46
2 73 Melanie Schultz Davison 18 27:15 6:49
3 78 Andrea Galer Flushing 17 27:31 6:53
4 91 Jenny Bellsky Frankenmuth 17 27:50 6:58
5 181 Anna Dutcher Flushing 19 30:40 7:40
6 229 Ashley Solley Clarkston 18 31:44 7:56
7 266 Hong Weng Farmington 19 32:40 8:10
8 268 Charda Chaney Flint 16 32:41 8:11
9 314 Lara S Sutton Sanford 18 33:49 8:28
10 322 Shelanna Scott Flint 17 33:54 8:29
11 351 Dana Skelton Lapeer 19 34:26 8:37
12 520 Stephanie Konyha Capac 19 38:56 9:44
13 632 Kristen Wiseman Ypsilanti 18 44:46 11:12
14 673 Autumn Hougen Durand 18 55:26 13:52
MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 38 Kyle Kristin Frankenmuth 24 25:37 6:25
2 72 Jeremy Grove Ann Arbor 24 27:09 6:48
3 83 Steven Logan Pontiac 23 27:36 6:54
4 106 Andrew Schmit Flushing 22 28:23 7:06
5 113 Matt Jakeway Flushing 21 28:32 7:08
6 187 Steven Perry Jr Owosso 21 30:53 7:44
7 188 Tom Heslip Lennon 24 30:55 7:44
8 207 Joshua Aagesen Flint 20 31:17 7:50
9 219 Michael Kirby Flint 24 31:34 7:54
10 270 Robert Aagaesen Flint 22 32:42 8:11
11 301 Daniel Loynes Owosso 21 33:26 8:22
12 447 Dan Ruddy Montrose 23 36:37 9:10
13 462 John Ruddy Montrose 21 37:00 9:15
14 523 Craig Salter Montrose 21 39:00 9:45
15 535 Adam Watteny Lapeer 21 39:34 9:54
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 76 Suzanne Labadie Fenton 24 27:25 6:52
2 158 Julie Clark Flint 23 29:56 7:29
3 247 Jennifer Orr Grand Blanc 24 32:02 8:01
4 377 Marty Lemon Galesburg 24 34:52 8:43
5 389 Danielle Block Clarkston 24 35:08 8:47
6 424 Kelly Pilon Mt Morris 23 35:44 8:56
7 449 Crissy Salter Montrose 21 36:38 9:10
8 463 Sarah Mcguarrie Mount Pleasant 20 37:00 9:15
9 487 Anna Miller Canton 23 37:37 9:25
10 522 Karissa Reinbold Linwood 21 39:00 9:45
11 536 Misty Jesse Waterford 22 39:36 9:54
12 616 Kelly Kish Brighton 24 43:48 10:57
13 619 Arica Midkiff Durand 23 43:51 10:58
14 639 Raina Allen Grand Blanc 24 46:28 11:37
MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 12 Christofer Machniak Flint 27 23:39 5:55
2 18 John Robinson Troy 26 24:24 6:06
3 34 Jonathan Miller Canton 26 25:30 6:23
4 48 Clinton Lawhorne Morrice 29 26:03 6:31
5 65 Jason Fortune Davison 28 26:51 6:43
6 92 Thomas Owens Saline 29 27:51 6:58
7 104 Dustin Sutton Midland 27 28:18 7:05
8 118 John Cronley Grand Blanc 28 28:37 7:10
9 137 Derek Olson Grand Blanc 28 29:10 7:18
10 245 Shawn Seaberg Clawson 25 32:02 8:01
11 283 Bradley Irwin Rochester 26 33:09 8:18
12 309 Ryan Edwards Lapeer 29 33:40 8:25
13 355 David Dupuis Flushing 29 34:31 8:38
14 370 Ryan Conklin Lennon 27 34:46 8:42
15 375 Chad Doorlag Hartland 28 34:51 8:43
16 419 David Giavaglia Dearborn 29 35:40 8:55
17 439 Chad Lawson Davison 27 36:11 9:03
18 451 Alex Orsette Dearborn 25 36:41 9:11
19 510 Trevor Terry Ypsilanti 27 38:32 9:38
20 611 Andrew Anderson Lansing 27 43:20 10:50
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 163 Andrea Wendland Burton 28 30:02 7:31
2 255 Tamara Olay Flint 28 32:29 8:08
3 262 Holly Pilon Davison 27 32:36 8:09
4 288 Melissa Mccorquodale Grand Blanc 27 33:13 8:19
5 308 Amy Bishop Royal Oak 25 33:39 8:25
6 328 Erin Patterson Royal Oak 26 33:58 8:30
7 358 Sara Mccombs Grand Blanc 29 34:33 8:39
8 359 Amy Combs North Branch 28 34:34 8:39
9 360 Suzanne Bryant Grand Blanc 29 34:34 8:39
10 407 Jennifer Fettig-Doorla Hartland 29 35:28 8:52
11 432 Suzanne Burke Fenton 29 35:59 9:00
12 433 Holly Jaskierny Grand Blanc 27 36:04 9:01
13 516 Heather Stewart Grand Blanc 27 38:46 9:42
14 528 Elizabeth Latchana Haslett 28 39:10 9:48
15 530 Haley Parker-Winter Grand Blanc 27 39:19 9:50
16 532 Kitty A Lemon Galesburg 26 39:24 9:51
17 565 Amber Lamay Mount Morris 27 41:23 10:21
18 588 Sarah Kaines Fenton 29 42:25 10:37
19 623 Chris E Gadzinski Waterford 27 44:08 11:02
20 671 Brandy Bearup Burton 28 55:06 13:47
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 4 Eric Green Pontiac 33 22:03 5:31
2 14 Donald Rose Jr Byron 33 23:49 5:58
3 27 Tom Mchugh Brighton 30 24:53 6:14
4 59 Scott Runyon Brighton 30 26:40 6:40
5 127 Keith Mamola Flint 32 28:50 7:13
6 134 Chris Matheson Flint 32 29:07 7:17
7 168 Andy Kostka Fenton 34 30:11 7:33
8 170 Ralph Castro Flushing 33 30:12 7:33
9 216 Ron Teed Marietta 32 31:31 7:53
10 253 Raymond Osenroth Westland 31 32:26 8:07
11 261 Bret Forfar North Branch 33 32:34 8:09
12 282 Russell Soles Flint 32 33:06 8:17
13 294 Dan Kennedy Troy 34 33:17 8:20
14 305 Erik Hanby Rochester Hills 32 33:34 8:24
15 327 Larry Kasperek Holly 30 33:57 8:30
16 334 Kevin Gardner Grand Blanc 34 34:09 8:33
17 345 Brett Lenozion Grand Blanc 33 34:22 8:36
18 429 Ronald Byard Fenton 34 35:53 8:59
19 430 Eric Garty Fenton 33 35:55 8:59
20 446 Todd Breneiser Grand Blanc 32 36:37 9:10
21 473 Everett Centerwall Iii Fenton 34 37:18 9:20
22 498 Robert Wesley Brighton 31 37:52 9:28
23 508 Derek Jimenez Flint 34 38:29 9:38
24 521 Casey Killingbeck Flushing 31 38:58 9:45
25 602 Thomas Terry Bancroft 32 43:06 10:47
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 49 Julie Wagner Ann Arbor 32 26:06 6:32
2 86 Amy Rummel Grand Blanc 30 27:41 6:56
3 125 Julie Pfeiffer Durand 30 28:47 7:12
4 153 Nicole Bergren Ann Arbor 34 29:46 7:27
5 206 Denise Miller Chelsea 34 31:16 7:49
6 217 Carrie Abraham Auburn Hills 30 31:32 7:53
7 260 Ellen Dekoker Highland 32 32:34 8:09
8 296 Chantelle Jablonski Linden 34 33:18 8:20
9 340 Tammy Gwillim Swartz Creek 31 34:15 8:34
10 341 Dawn Sergfin Highland 33 34:17 8:35
11 350 Sonia Frye Swartz Creek 33 34:26 8:37
12 406 Lisa Slupka Burton 32 35:28 8:52
13 416 Alison Davis Gaines 33 35:39 8:55
14 448 Chris Kelly Tawas City 32 36:37 9:10
15 474 Amy Ford Flushing 32 37:19 9:20
16 499 Martha Case Flushing 34 37:54 9:29
17 506 Renee Steele Fenton 32 38:28 9:37
18 529 Megan Lavoie Grand Blanc 31 39:19 9:50
19 567 Tonya Brasseur Flint 32 41:29 10:23
20 574 Joan Miller Swartz Creek 33 41:42 10:26
21 575 Mary Terry Bancroft 33 41:43 10:26
22 581 Marci Forsberg Flint 31 41:53 10:29
23 593 Melissa Killingbeck Flushing 32 42:35 10:39
24 607 Karianne Martus Davison 30 43:13 10:49
25 621 Stacey Lynch Millington 32 44:04 11:01
26 624 Brenda Du Russel Millington 30 44:13 11:04
27 625 Donna Mclean Grand Blanc 31 44:19 11:05
28 648 Jennifer Daneshgari Flint 30 48:00 12:00
29 658 Rene Sherwood Davison 32 50:48 12:42
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 15 Adam Baldridge Flint 37 23:49 5:58
2 23 Rob Basydlo Highland 35 24:38 6:10
3 33 Doug Saville Flushing 39 25:24 6:21
4 43 Dean Fuller Burton 38 25:52 6:28
5 56 Joel Van Slyke Fenton 37 26:31 6:38
6 60 Jeffrey Callard Fenton 38 26:43 6:41
7 67 Marty Johnson Lapeer 39 27:00 6:45
8 82 Terry Castor Goodrich 37 27:36 6:54
9 100 Steven Benedetti Sterling Hts 37 28:17 7:05
10 103 Lee Stoecki Mount Morris 37 28:18 7:05
11 155 Robert Hughes Flint 37 29:48 7:27
12 165 Joseph L Macksood Flint 37 30:04 7:31
13 169 Tim Brooks Flushing 37 30:12 7:33
14 175 James Salois Rochester Hills 37 30:24 7:36
15 178 Gerald A Bock Flint 39 30:35 7:39
16 194 Michael Hebner Fenton 38 31:03 7:46
17 200 Doug Barnes Rochester Hills 37 31:07 7:47
18 208 Brian J Case Flushing 35 31:17 7:50
19 259 Kirk Timmons Davison 37 32:31 8:08
20 267 Brian Slane Livonia 35 32:41 8:11
21 384 James Honea Grand Blanc 39 35:04 8:46
22 392 Michael Ford Flushing 36 35:14 8:49
23 393 David Allen Foutch Flint 35 35:15 8:49
24 401 Jim Phillips Hazel Park 36 35:24 8:51
25 450 Scott Salter Ortonville 36 36:39 9:10
26 456 Rex Donaghue Midland 35 36:52 9:13
27 484 Robby Gifford Flint 37 37:34 9:24
28 491 James Ortiz Brighton 37 37:41 9:26
29 507 Anthony B Odom Flint 35 38:28 9:37
30 512 Paul Wesley Clarkston 36 38:40 9:40
31 513 Glenn Heller Grand Blanc 38 38:41 9:41
32 537 Jon D Moyer Flint 39 39:39 9:55
33 550 Gerald Snyder Flushing 38 39:59 10:00
34 649 James Roche White Lake 37 48:04 12:01
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 39 Kathy Snyder Flushing 38 25:39 6:25
2 94 Kate Martin Midland 39 28:01 7:01
3 105 Darla Brown Parchment 38 28:21 7:06
4 203 Gloria Maki Flint 38 31:08 7:47
5 218 Carolyn Stoddard Canton 35 31:34 7:54
6 279 Lisa Thurlow Swartz Creek 39 33:03 8:16
7 286 Vonnie Prim Flushing 38 33:10 8:18
8 298 Holly Reinke Saginaw 36 33:19 8:20
9 302 Lee Derrick Lapeer 38 33:29 8:23
10 336 Pam Duncan Flushing 35 34:11 8:33
11 368 Melanie Eiden Swartz Creek 39 34:43 8:41
12 372 Shannon M Mashburn Grand Blanc 37 34:49 8:43
13 394 Donna Hippensteel Grand Blanc 39 35:16 8:49
14 395 Cj Scott Fenton 35 35:17 8:50
15 426 Michele Detman Flint 36 35:51 8:58
16 453 Kelly Telling Flushing 38 36:43 9:11
17 478 Annette Sue Franse Lake Fenton 39 37:23 9:21
18 480 Bethany Watteny Lapeer 39 37:24 9:21
19 517 Marian Heller Grand Blanc 39 38:48 9:42
20 518 Mary Coleman Flushing 39 38:49 9:43
21 553 Diane Hancock White Lake 35 40:09 10:03
22 562 Marilyn Shaski Montrose 38 41:06 10:17
23 570 Shari Keener Fenton 37 41:34 10:24
24 571 Kelly Cleveland Clio 37 41:36 10:24
25 590 Jana Richmond Flushing 35 42:31 10:38
26 591 Beth Martin Fenton 38 42:32 10:38
27 596 Diane Hamilton Flushing 37 42:40 10:40
28 597 Carrie Mero White Lake 36 42:44 10:41
29 599 Carole Muraske Linden 38 42:57 10:45
30 600 Dianne Seymour Linden 38 42:58 10:45
31 620 Mary Ellen Fortenberry Flushing 39 43:56 10:59
32 630 Michelle Novak Farmington Hills 35 44:38 11:10
33 646 Kim Welch Flushing 38 47:49 11:58
34 651 Patricia Johnson Fenton 35 48:40 12:10
35 654 Ellen Fanfalone Fenton 39 49:59 12:30
36 677 Julie Roche White Lake 37 57:19 14:20
37 680 S Mcdonough Grand Blanc 38 1:02:30 15:38
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 7 Roger Lara Grand Blanc 43 22:51 5:43
2 9 Donald Richmond Ortonville 40 23:09 5:48
3 13 Winston Stoody Fenton 41 23:42 5:56
4 17 Keith L Peterson New Hudson 41 23:59 6:00
5 20 Jim Northrup Davison 41 24:32 6:08
6 22 John Cole Bloomfield Hills 41 24:36 6:09
7 28 Steven Rains Traverse City 44 24:57 6:15
8 45 Mark Dedow Clarkston 43 25:56 6:29
9 51 Tom Adams Byron 44 26:18 6:35
10 55 Mark Fosdick Davison 42 26:28 6:37
11 62 Joe Copes Flushing 40 26:47 6:42
12 63 Jim De Brincat Grand Blanc 44 26:48 6:42
13 89 Eric Hornbeck Metamora 44 27:48 6:57
14 133 Randy J Jackson Grand Blanc 43 29:05 7:17
15 139 Steve Miles Flushing 43 29:17 7:20
16 150 Jeff Anderson Lansing 40 29:40 7:25
17 166 Peter Buccos Marysville 44 30:07 7:32
18 182 Dean Walker Owosso 43 30:40 7:40
19 185 Rodney Lounds Grand Blanc 41 30:48 7:42
20 189 Tim Callahan Flint 41 30:58 7:45
21 190 Larry Martin Flushing 44 30:58 7:45
22 192 John Kreucher Davison 40 31:01 7:46
23 209 Mark Fry Brighton 41 31:17 7:50
24 235 James Skrzypiec Troy 42 31:52 7:58
25 246 Matt Sordyl Flushing 40 32:02 8:01
26 248 Andy Cronin Flushing 42 32:07 8:02
27 252 Matt Jones Owosso 42 32:17 8:05
28 263 Robert Murphy Linden 44 32:37 8:10
29 293 Bob Giza Goodrich 42 33:17 8:20
30 303 Ken Titus Flint 43 33:30 8:23
31 312 Kevin Feldpausch Lansing 43 33:47 8:27
32 317 Mike Kapraun Flint 42 33:51 8:28
33 318 Tom K Flint Grand Blanc 40 33:52 8:28
34 324 Andrew Griffin Flint 43 33:54 8:29
35 329 Ken Ortiz Lennon 41 34:00 8:30
36 339 Patrick Rourke Swartz Creek 42 34:13 8:34
37 361 Patrick Doyle Flushing 41 34:37 8:40
38 373 Mark Trowbridge Goodrich 44 34:50 8:43
39 396 Stewart B Pounds Flint 43 35:20 8:50
40 398 Robert Meszko J Flushing 44 35:22 8:51
41 403 Scott Phillips Flushing 44 35:24 8:51
42 411 Pat Furlo Clarkston 44 35:33 8:54
43 458 Kevin Novess Sr. Mt. Morris 42 36:54 9:14
44 539 David Reid Davison 41 39:41 9:56
45 560 Jeffrey Seibert Fenton 42 40:43 10:11
46 636 Luther Latchaw Laingsburg 40 45:30 11:23
47 643 Sam Crawford Mt Morris 43 47:20 11:50
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 117 Ruth Lara Grand Blanc 40 28:36 7:09
2 244 Rita Powell Flushing 44 32:01 8:01
3 257 Beth Hornbeck Metamora 40 32:30 8:08
4 271 Diane Salter Ortonville 40 32:45 8:12
5 277 Karen S Lewis Brighton 43 32:59 8:15
6 284 Kasey Cronin Flushing 42 33:09 8:18
7 313 Brenda Hughes Flint 40 33:49 8:28
8 320 Rita Szukhent Flushing 44 33:54 8:29
9 321 Jane Otto Mount Clemens 41 33:54 8:29
10 330 Lisa Reed Grand Ledge 42 34:01 8:31
11 352 Patricia Ingle Bay City 41 34:26 8:37
12 367 Melissa Gifford Flint 42 34:42 8:41
13 380 Claire Dedow Clarkston 41 34:54 8:44
14 390 Tracy Handler Rochester Hills 40 35:12 8:48
15 391 Sue Barnes Rochester Hills 42 35:12 8:48
16 425 Bernadette M Gibson Rochester Hills 43 35:45 8:57
17 436 Robin Jackson Grand Blanc 42 36:08 9:02
18 442 Deborah Sly Lapeer 41 36:24 9:06
19 465 Denise Ryan Flint 41 37:01 9:16
20 477 Andrea Pichiotino Linden 40 37:23 9:21
21 482 Denise Bammert Flushing 42 37:29 9:23
22 486 Krista Phegley Linden 40 37:36 9:24
23 500 Pamela Marshall Flint 40 37:55 9:29
24 511 Pat Bartolac Fenton 44 38:33 9:39
25 552 Pamela Kitchen Mt Morris 42 40:05 10:02
26 554 Tina Mcpherson Flushing 41 40:12 10:03
27 556 Ginger Simpson Howell 42 40:24 10:06
28 557 Kathie Briceland Clarkston 43 40:28 10:07
29 568 Jill Mandle Fenton 40 41:30 10:23
30 573 Karen Rooker Fenton 41 41:42 10:26
31 582 Linda Yelle Lapeer 43 41:57 10:30
32 583 Kathy Duncan Lake Orion 43 42:02 10:31
33 585 Lisa Whalls Swartz Creek 41 42:12 10:33
34 595 Beth Jagos Linden 44 42:39 10:40
35 608 Melinda Ball Flushing 40 43:15 10:49
36 614 Kim N Pastorino Flushing 44 43:40 10:55
37 617 Teri L Miracle Flint 42 43:48 10:57
38 631 Janice Wiseman Ypsilanti 43 44:46 11:12
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 10 Jerome Meredith Ann Arbor 46 23:21 5:51
2 11 John Tarkowski Garden City 49 23:25 5:52
3 29 Thomas Rasdale Dewitt 48 25:00 6:15
4 30 Ron Lake Clarkston 49 25:08 6:17
5 42 Ronald Durham Flushing 49 25:51 6:28
6 46 Gordon Gibson Flint 45 25:58 6:30
7 47 Rique Campa Perry 45 26:02 6:31
8 54 Patrick Foutch Flint 48 26:20 6:35
9 57 Dave Patterson Mayville 48 26:36 6:39
10 58 Leonard Brousseau Byron 45 26:37 6:40
11 66 Joel Edge Ann Arbor 45 26:58 6:45
12 71 Jeffrey C Weichel Clarkston 47 27:07 6:47
13 75 Jerry Zietz Frankenmuth 46 27:24 6:51
14 77 Ken Davenport Sterling Hts 48 27:29 6:53
15 88 Frank C Johnson Saginaw 49 27:47 6:57
16 93 Robert Zendler Flint 45 27:54 6:59
17 98 Richard Dulaney Flushing 48 28:15 7:04
18 99 Mike Karczmarski Grand Blanc 49 28:15 7:04
19 107 Steve Spalding Waterford 47 28:25 7:07
20 109 Jim L Pougnet Flushing 45 28:30 7:08
21 126 David Medley Scotts 46 28:47 7:12
22 129 Clayton Hubel Flint 46 28:53 7:14
23 132 Kenneth Yelle Lapeer 48 29:01 7:16
24 145 Phil Poore Clinton Twp 49 29:27 7:22
25 154 Dale Wheeler Holly 49 29:47 7:27
26 161 Greg Forrest Burton 49 29:57 7:30
27 201 Doug Handler Rochester Hills 47 31:08 7:47
28 212 Rick Breznau Flushing 45 31:23 7:51
29 226 William R Williams Clio 48 31:42 7:56
30 230 Brian Bur Swartz Creek 45 31:46 7:57
31 240 Richard Mooi Lapeer 47 31:58 8:00
32 242 Stephen Lindell Corunna 46 31:59 8:00
33 256 Marshall M Baeckeroot Lapeer 49 32:29 8:08
34 264 Andrew Kaloz Swartz Creek 47 32:39 8:10
35 274 George Ward Flushing 45 32:55 8:14
36 285 Tom Delaney Grand Blanc 47 33:10 8:18
37 290 Brian E Boudreau Flushing 49 33:14 8:19
38 311 Tom Watteny Lapeer 46 33:46 8:27
39 325 Gary Ward Flushing 45 33:55 8:29
40 338 Michael Majeske Swartz Creek 47 34:13 8:34
41 342 Carl Glover Flushing 48 34:17 8:35
42 343 David Penzien Attica 46 34:18 8:35
43 346 Robert Bohringer Flint 46 34:23 8:36
44 349 Andy Ortiz Grand Blanc 45 34:25 8:37
45 364 Robert Jakeway Flushing 47 34:38 8:40
46 369 Ronald C Maki Lansing 49 34:45 8:42
47 378 Richard T. Ward Flushing 46 34:52 8:43
48 399 Douglas P Adams Flushing 49 35:23 8:51
49 404 Michael T Pardington Lapeer 47 35:25 8:52
50 405 Joe Wright Flushing 46 35:25 8:52
51 414 Dennis Elston Flint 46 35:36 8:54
52 415 Terry Fall Chesaning 47 35:37 8:55
53 459 David A Ruddy Montrose 46 36:55 9:14
54 479 Bruce G Clark Whitmore Lake 49 37:23 9:21
55 488 Bill Jensen Flushing 49 37:37 9:25
56 505 Gerald Hutto Flushing 49 38:26 9:37
57 526 Mark Fortenberry Flushing 45 39:06 9:47
58 540 Bradley Holloway Flint 48 39:42 9:56
59 555 Greg Day Waterford 45 40:14 10:04
60 640 Ron Sullivan Flushing 48 46:44 11:41
61 659 Greg Mcglone Troy 47 51:01 12:46
62 660 Daniel Pichiotino Linden 46 51:46 12:57
63 661 Josepy Griffin Chesaning 49 51:48 12:57
64 662 Peter P Griffin Plymouth 47 51:49 12:58
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 96 Joanie Rogucki Pinckney 48 28:06 7:02
2 116 Elizabeth Gale Flushing 46 28:34 7:09
3 120 Michelle Jo Dvorak Burton 48 28:38 7:10
4 142 Terese Grondin Milford 48 29:22 7:21
5 173 Mel Trowbridge Goodrich 46 30:20 7:35
6 241 Mary Lou Peacock Oscoda 46 31:58 8:00
7 276 Debbie Beason Flushing 47 32:56 8:14
8 289 Linda Dondzila Pinckney 46 33:13 8:19
9 291 Brenda Murphy Taylor 46 33:15 8:19
10 295 Kathy Valasek Owosso 45 33:17 8:20
11 310 Jody Lindell Owosso 48 33:42 8:26
12 331 Nancy Broadbridge Birmingham 48 34:02 8:31
13 362 Laurie Perry Grand Blanc 45 34:38 8:40
14 388 Denise Rae Sands Flushing 47 35:08 8:47
15 410 Barb A Zintsmaster Flushing 47 35:32 8:53
16 443 Beth Harvey Flushing 48 36:34 9:09
17 445 Debra Dulaney Flushing 48 36:36 9:09
18 452 Denise Schroeder Ann Arbor 46 36:42 9:11
19 457 Colleen Davlin Attica 45 36:53 9:14
20 460 Diane Ruddy Clio 47 36:56 9:14
21 492 Ellen Stewart-Miller Flushing 45 37:43 9:26
22 519 Shary Last Cottom 46 38:49 9:43
23 533 Jan Mcglone Troy 45 39:24 9:51
24 549 Judith A Galant Burton 45 39:56 9:59
25 558 Suzanne Hutto Flushing 48 40:41 10:11
26 559 Roberta Ballard Flushing 47 40:42 10:11
27 572 Patricia Reaves Attica 46 41:37 10:25
28 579 Diane Cox Flint 46 41:51 10:28
29 589 Terrilynn Hiben Montrose 48 42:30 10:38
30 603 Laurie L Doyle Flushing 46 43:09 10:48
31 606 Diane S Jerichow Flushing 49 43:13 10:49
32 610 Deborah A Holloway Flushing 47 43:20 10:50
33 634 Shelley Gilbert Swartz Creek 47 45:05 11:17
34 642 Pat A Topping Flint 46 47:11 11:48
35 645 Betty Dietlein Flushing 48 47:43 11:56
36 650 Janet Breznau Flushing 46 48:05 12:02
37 664 Elizabeth Dyhouse Flushing 45 52:35 13:09
38 667 Kristine Church Grand Blanc 48 53:36 13:24
39 675 Karren Crawford Clio 49 55:36 13:54
40 678 Mary Jane Bowdish Clio 47 59:00 14:45
41 681 Norene E Leatzow Flint 45 1:07:04 16:46
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 25 James Carter Okemos 53 24:42 6:11
2 37 King Yaeger Washington 53 25:36 6:24
3 40 Robert F Perry Grand Blanc 51 25:44 6:26
4 44 Tony Lopetrone Birmingham 50 25:54 6:29
5 52 Mark Bauman Flushing 52 26:19 6:35
6 53 David Cuevas Flushing 53 26:19 6:35
7 95 Dale Thibodeau Brighton 52 28:03 7:01
8 101 Skip Uebelhart Flint 53 28:17 7:05
9 108 Bill Mckay Perry 50 28:26 7:07
10 110 Bill Fuller Flushing 54 28:30 7:08
11 112 Michael Smith Lapeer 54 28:32 7:08
12 114 John C Mullaly Flint 52 28:34 7:09
13 123 Bruce Coffin Fenton 54 28:42 7:11
14 124 Ken Milito Lapeer 51 28:43 7:11
15 128 George Gray Flushing 53 28:52 7:13
16 135 Len J Fuerth Woodslee, Ont 53 29:07 7:17
17 141 Nicholas Hamp Davison 51 29:20 7:20
18 144 Jack Levely Royal Oak 51 29:27 7:22
19 146 Nathan Du Bois Lansing 52 29:30 7:23
20 148 Kevin M Cussans Flushing 51 29:33 7:24
21 149 Gary A Thornthwaite Goodrich 52 29:38 7:25
22 151 Mark Delbrugge Lincoln Park 50 29:41 7:26
23 152 Dave Pine Northville 52 29:42 7:26
24 159 Riley Patrick Mclincha Clio 51 29:56 7:29
25 164 James Hess Lake Orion 54 30:03 7:31
26 172 Bill Mestrezat Grand Blanc 50 30:14 7:34
27 174 James E Bahnke South Lyon 53 30:22 7:36
28 176 Thomas Skunda Grand Blanc 50 30:25 7:37
29 179 William Garrity Ann Arbor 53 30:37 7:40
30 196 Larry Mccaskey Lansing 53 31:05 7:47
31 197 Douglas Latter Genesee 51 31:06 7:47
32 199 James Nardi Rochesterhills 54 31:06 7:47
33 214 Dennis Hirr Grand Blanc 53 31:26 7:52
34 221 John Perrine Flint 50 31:38 7:55
35 224 Harry Partridge Frankenmuth 54 31:40 7:55
36 233 Joel Eickholt Frankenmuth 53 31:51 7:58
37 269 Michael Curtis Swartz Creek 52 32:41 8:11
38 272 Dennis Madalinski Grand Ledge 53 32:47 8:12
39 273 Tom Ryan Frankenmuth 53 32:49 8:13
40 299 Michael Bradley Rochester Hills 54 33:24 8:21
41 306 Peter J Schmit Flushing 54 33:35 8:24
42 307 Jim Ambrose Oakley 51 33:38 8:25
43 319 Mike P Harvey Flushing 51 33:52 8:28
44 323 Thomas L Lakies Flushing 53 33:54 8:29
45 326 Roland G Kibler Ann Arbor 52 33:57 8:30
46 333 Bob Sewick Fenton 52 34:08 8:32
47 402 Gregory Cassels Flushing 50 35:24 8:51
48 413 Robert Dyhouse Flushing 51 35:35 8:54
49 418 James Peltier Flint 52 35:40 8:55
50 437 Gary Scanlon Brighton 54 36:08 9:02
51 441 Gregory Hack Waterford 52 36:15 9:04
52 469 Thomas Cameron Rochester Hills 53 37:09 9:18
53 470 Bart M Zachrich Flint 53 37:10 9:18
54 472 Ronald Rogers Webberville 53 37:15 9:19
55 475 David Rowe Flushing 54 37:20 9:20
56 489 Paul Maguran Saginaw 54 37:37 9:25
57 501 Ronald Herzberg Flushing 53 38:00 9:30
58 503 Larry Salinas Saginaw 52 38:13 9:34
59 525 Dennis Loynes Owosso 51 39:01 9:46
60 534 William Short Howell 53 39:26 9:52
61 544 Gary Guerrieri Grand Blanc 52 39:47 9:57
62 547 Lawrence Voelpel Metamora 51 39:51 9:58
63 587 Chris Odette Grand Blanc 50 42:22 10:36
64 655 Robert Baker Burton 52 50:00 12:30
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 74 Marcia Selley Grand Blanc 50 27:19 6:50
2 79 June Yaeger Washington 53 27:32 6:53
3 131 Maggy Zidar Pontiac 52 29:01 7:16
4 210 Janeen A Dvorak Corunna 51 31:20 7:50
5 300 Chris Fuerth Woodslee, Ont 54 33:25 8:22
6 353 Sharon M Albertson Flushing 52 34:27 8:37
7 354 Susan Marie Huggler Grand Blanc 53 34:31 8:38
8 357 Elizabeth Szasz Swartz Creek 51 34:32 8:38
9 363 Frank Feher Montrose 50 34:38 8:40
10 408 Kathy Poore Clinton Township 52 35:29 8:53
11 427 Christine Major-Talley Fenton 51 35:52 8:58
12 455 Kathy Feher Montrose 50 36:50 9:13
13 468 Linda Titsworth Davison 50 37:07 9:17
14 471 Teresa Haase Clarkston 51 37:15 9:19
15 490 Mary Jo Voelpel Mount Morris 50 37:40 9:25
16 504 Mary Trebilcock Haslett 53 38:17 9:35
17 542 Carole Gutteridge Grand Blanc 50 39:44 9:56
18 548 Linda Smithwick Swartz Creek 51 39:53 9:59
19 578 Lesley Robson Grand Blanc 53 41:49 10:28
20 615 Judy Lemon Galesburg 52 43:45 10:57
21 622 Sally Herzberg Flushing 52 44:05 11:02
22 641 Linda Madalinski Grand Ledge 54 47:01 11:46
23 656 Diane Bradley Rochester Hills 53 50:02 12:31
24 666 Kathy Bendall Flushing 52 53:25 13:22
25 668 Terri Labadie Milford 53 53:53 13:29
26 670 Jackie Peek Flint 50 54:48 13:42
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 21 James Carlton White Lake 59 24:35 6:09
2 26 Don Balkwell Davisburg 55 24:48 6:12
3 36 Bill Robson Grand Blanc 56 25:33 6:24
4 84 Tom Wascha Burton 58 27:40 6:55
5 90 Jerry Mittman Northville 57 27:49 6:58
6 122 Bill C Kehoe Grand Blanc 58 28:39 7:10
7 130 Don W Harp Greenville 55 28:55 7:14
8 138 Bill Hill Pinckney 59 29:14 7:19
9 157 Gavin Williams Detroit 55 29:55 7:29
10 171 Bob Brooks Lansing 58 30:13 7:34
11 180 Dan Dewey Oroin 55 30:38 7:40
12 186 Wayne Zimmerman Lake Orion 59 30:52 7:43
13 211 Ronald Henson Swartz Creek 56 31:22 7:51
14 222 Tim Hinkle Flint 55 31:38 7:55
15 227 Roger Kilponen Grand Blanc 56 31:43 7:56
16 231 Tim Giles Flushing 57 31:47 7:57
17 234 Michael L Owens Flint 55 31:51 7:58
18 315 Marvin Pelot Rochester 55 33:49 8:28
19 365 Ray Clinard Holly 59 34:38 8:40
20 383 Ron Heames Ann Arbor 58 35:00 8:45
21 387 Jack L Langenberg Goodrich 55 35:08 8:47
22 400 Paul F Martin Flushing 56 35:23 8:51
23 409 Thomas I Anders Swartz Creek 55 35:30 8:53
24 423 Ross Howard Frankenmuth 55 35:43 8:56
25 428 Edward Cassel Northville 59 35:53 8:59
26 434 Walter Wood Swartz Creek 59 36:05 9:02
27 461 John C Walton Williamston 55 36:57 9:15
28 485 Brian Barkey Flint 56 37:34 9:24
29 493 John Hart Grand Blanc 58 37:43 9:26
30 495 Charles D Beavers Goodrich 55 37:46 9:27
31 496 Michael Goergen Owosso 55 37:47 9:27
32 497 David Sutton Sanford 55 37:50 9:28
33 546 Anil Walambe West Bloomfield 56 39:49 9:58
34 566 Joe M Gadzinski Waterford 57 41:24 10:21
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 220 Nina C Bovio Ann Arbor 55 31:36 7:54
2 254 Kathleen Morse Linden 56 32:26 8:07
3 385 Leslie Alderson Troy 56 35:06 8:47
4 440 Shirley A Larsen Grand Blanc 58 36:11 9:03
5 444 Joan Wascha Burton 58 36:35 9:09
6 502 Linda L Nelson Ortonville 59 38:05 9:32
7 541 Pat A Luce Swartz Creek 58 39:43 9:56
8 561 Mary Lake Clarkston 58 40:49 10:13
9 576 Mary Spleet Clio 55 41:47 10:27
10 618 Nancy Boyer Flushing 55 43:48 10:57
11 644 Jacqui Wilson Lapeer 55 47:32 11:53
12 647 Marsha Mclean Gaines 55 48:00 12:00
13 669 Linda Nauss Grand Blanc 58 54:00 13:30
14 679 Linda Mikolowski Fenton 55 1:00:43 15:11
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 64 Richard Wallen Flushing 62 26:48 6:42
2 68 George L Gawthrop Flushing 62 27:00 6:45
3 85 Norman Hart Davison 60 27:40 6:55
4 87 Lee Burch Clio 63 27:44 6:56
5 102 Francis Leik Lansing 63 28:17 7:05
6 115 Bill Agresta Hemlock 62 28:34 7:09
7 143 Bill J Keller Lansing 61 29:23 7:21
8 156 Paul Shepard East Port 64 29:53 7:29
9 202 Marvin Maher Clio 60 31:08 7:47
10 223 Patrick Roche Troy 61 31:39 7:55
11 251 Gene Cole Flushing 61 32:17 8:05
12 278 Elliott Deyo Millington 63 33:00 8:15
13 381 Jerry Page Plymouth 61 34:55 8:44
14 382 Floyd Light Reese 62 34:57 8:45
15 422 John F Birmingham Lake Orion 61 35:43 8:56
16 563 Edward G Henneke Flushing 62 41:12 10:18
17 584 John Christensen Clarkston 61 42:03 10:31
18 601 Kendal Taylor Alanson 62 43:04 10:46
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 335 Jan Wallen Flushing 61 34:11 8:33
2 337 Cathy D Detman Flint 63 34:12 8:33
3 515 Betsy Light Reese 62 38:45 9:42
4 613 Rita Taylor Swartz Creek 62 43:36 10:54
5 652 Karen Scanlon Brighton 60 49:08 12:17
6 657 Madonna Aubrey Flushing 62 50:02 12:31
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 121 Jim Matherley Burton 66 28:39 7:10
2 316 Glen A Larsen Grand Blanc 69 33:50 8:28
3 344 Marvin Stevenson Rochester 67 34:19 8:35
4 386 Earl Hanson Flint 69 35:08 8:47
5 464 Jerry Loviska Fenton 66 37:01 9:16
6 594 William R Rude Lansing 67 42:36 10:39
7 629 William Wilson Flint 66 44:31 11:08
8 635 Harrison D Hensley Pinckney 69 45:22 11:21
9 676 Leroy Cypher Flint 67 55:43 13:56
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 347 Merion Knight Detroit 65 34:24 8:36
MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 531 Dick Young Lansing 73 39:23 9:51
2 551 Bob Green Linden 71 40:00 10:00
3 598 Robert M Taylor Flushing 72 42:50 10:43
4 672 Bill Kelley Metamora 75 55:25 13:52
FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Oal Name Town Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
HEAVYWEIGHT 185-199 POUNDS
Place Oal Name Town Time Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= ======= =====
1 5 Eric Swager GRASS LAKE 37 22:17 22:02 5:31
2 50 Mark Jagos Linden 45 26:10 24:25 6:07
3 177 Ken L Mclean Gaines 55 30:31 26:17 6:35
4 97 Scot Reneaud Goodrich 43 28:06 26:37 6:40
5 136 Kevin Jackson Flint 17 29:08 28:30 7:08
6 198 Philip Beebee East Lansing 47 31:06 28:36 7:09
7 215 Tom Wolf Lansing 45 31:29 29:23 7:21
8 238 Roger Brimley Swartz Creek 46 31:56 29:35 7:24
9 160 Kenneth Woller BUTLER 32 29:57 29:57 7:30
10 431 Butch E Duncan Orion 55 35:56 30:58 7:45
11 191 Matthew Hunt Flushing 26 30:58 30:58 7:45
12 193 Mark Mccormick Westland 31 31:02 31:02 7:46
13 213 Anthony R Magalski Linden 37 31:24 31:02 7:46
14 605 Dan Rawson Saginaw 54 43:13 37:33 9:24
15 494 Sppedtrain Scott Fenton 33 37:45 37:45 9:27
HEAVYWEIGHT 200-219 POUNDS
Place Oal Name Town Time Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= ======= =====
1 140 Jeffrey Hiller Kalkaska 48 29:18 26:44 6:41
2 61 Manuel Tapia OXFORD 35 26:44 26:44 6:41
3 204 Jerry Knoodle Davison 54 31:09 27:04 6:46
4 119 Stu Allen Davison 42 28:38 27:19 6:50
5 81 Greg Campbell Harrow 35 27:35 27:35 6:54
6 243 Jerry Eickholt JACKSON 54 32:00 27:49 6:58
7 236 Steve Logan Highland 47 31:52 29:18 7:20
8 376 Marcantonio Morolla Flint 55 34:52 30:02 7:31
9 249 Everett Heath Durand 44 32:13 30:18 7:35
10 228 John Barber Lansing 38 31:44 31:09 7:48
11 232 Donald Jacot Vassar 38 31:49 31:13 7:49
12 332 John Gensel Fenton 47 34:02 31:17 7:50
13 287 Dan Skinner Linden 42 33:11 31:39 7:55
14 483 Mark Mudd Oxford 56 37:30 32:02 8:01
15 454 Larry Scharer Rochester Hills 52 36:43 32:26 8:07
16 356 Patrick O'callaghan Flushing 44 34:31 32:28 8:07
17 481 Ted Velat Lennon 52 37:24 33:02 8:16
18 509 Gary Terry Corunna 54 38:31 33:28 8:22
19 304 Brian Morley WILLIAMSTON 35 33:31 33:31 8:23
20 421 Donald Treib FLINT 41 35:41 34:18 8:35
21 371 Matthew Parsons Clarkston 26 34:46 34:46 8:42
22 586 Morris Berriman Swartz Creek 60 42:17 34:50 8:43
23 609 Michael Anderson Fenton 51 43:20 38:36 9:39
24 564 Derrick Hassell Clio 42 41:16 39:23 9:51
25 637 Ryan Franse Lake Fenton 43 45:59 43:33 10:54
26 626 Bryan Larsen Warren 37 44:21 43:50 10:58
HEAVYWEIGHT 220-over POUNDS
Place Oal Name Town Time Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= ======= =====
1 167 Kim Maylee Lansing 41 30:07 28:57 7:15
2 184 Mark W Mattingly Grand Blanc 39 30:42 29:55 7:29
3 297 Bill Haley Flushing 49 33:18 30:09 7:33
4 225 Thomas R Pougnet Fenton 40 31:41 30:40 7:40
5 280 Ken Geselman Hubbardston 45 33:04 30:52 7:43
6 239 Stephen Dean Durand 39 31:56 31:08 7:47
7 258 Jerry Switalski Davison 41 32:31 31:15 7:49
8 250 Greg Flint Flushing 39 32:16 31:27 7:52
9 281 Greg Peek Pontiac 32 33:04 33:04 8:16
10 374 Darrell Hancock Jr Bloomfield Hills 39 34:50 33:57 8:30
11 466 Ralph Trepkowski Essexville 42 37:03 35:21 8:51
12 524 Kim Avery Swartz Creek 47 39:01 35:52 8:58
13 514 Gregg A Fotenakes Flushing 46 38:44 35:53 8:59
14 580 Rod Sellers Fenton 52 41:51 36:58 9:15
15 633 James Wood Clio 54 44:52 38:59 9:45
16 545 Daniel Elsholz Fenton 30 39:49 39:49 9:58
17 604 Randy Roberts Haslett 46 43:13 40:01 10:01
18 638 Jerry Robertson STERLING HEIGHTS 43 46:20 43:53 10:59



************ MALE OVERALL WINNER ************
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 1 Rod Craig Bad Axe 43 30:58 7:45
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 7 Lynette Heinlein Vassar 45 39:15 9:49
************ MALE MASTERS WINNER ************
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 2 Leon Jasionowski Shelby Twp 57 32:43 8:11
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 16 Barbara Cheney Flint 54 44:30 11:08
MALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 35 Justin Mccue Bay City 15 48:44 12:11
2 112 Dustin Pahman Flint 13 56:04 14:01
3 133 Jordan Nelson Burton 13 58:24 14:36
4 203 Michael Hubbard Grand Blanc 11 1:04:30 16:08
5 212 Jordan Kuch Flint 7 1:06:12 16:33
6 214 Tyler Kuch Flint 9 1:06:13 16:34
FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 89 Abby Mccue Bay City 12 53:44 13:26
2 109 Annemarie Solley Clarkston 13 55:46 13:57
3 159 Katelyn Callahan Flint 12 59:55 14:59
4 165 Andraya Jorgensen Saint Clair 9 1:00:12 15:03
5 170 Samantha Durant Flushing 15 1:00:29 15:08
6 175 Olivia Bassett Grand Blanc 10 1:00:52 15:13
7 185 Kierra Wolverton Saginaw 7 1:01:34 15:24
8 186 Mikasa Wolverton Saginaw 9 1:01:36 15:24
9 217 Kyra Kuch Flint 13 1:06:15 16:34
MALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 64 Mark Latchana Haslett 29 51:14 12:49
2 116 Andrew Latchana Flint 27 56:20 14:05
FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 88 Amy Daliege Grand Blanc 25 53:43 13:26
2 98 Allison Spaniola Flint 26 54:31 13:38
3 100 Nikki Peek Flint 27 54:49 13:43
4 121 Jennifer Giffels Millington 24 57:13 14:19
5 137 Claire Davidson Flint 26 58:31 14:38
6 140 Raegan Amy Flushing 26 58:35 14:39
7 161 Rebecca House Flushing 26 1:00:01 15:01
8 167 Trisia Edwards Lapeer 28 1:00:17 15:05
9 174 Sommer Duppuis Flushing 26 1:00:51 15:13
10 190 Andrae Dixon Flushing 27 1:01:40 15:25
11 191 Shelley Ort Flushing 29 1:01:40 15:25
12 216 Melissa Grablick Grand Blanc 21 1:06:15 16:34
13 221 Veronica Joseph Lansing 23 1:06:37 16:40
MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 136 Allan Valentine Linden 33 58:30 14:38
2 213 David Kuch Flint 34 1:06:13 16:34
3 219 Joey Pruiett Lapeer 33 1:06:16 16:34
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 39 Valerie Jewell Gaines 30 48:57 12:15
2 47 Andrea Hogan Livonia 34 49:44 12:26
3 62 Lori Anthony Swartz Creek 34 51:01 12:46
4 73 Laura Dix Burton 31 52:21 13:06
5 93 Gaylynn Van Camp Howell 32 54:25 13:37
6 134 Katie Valentine Linden 32 58:29 14:38
7 205 Christina Bachman Mount Morris 31 1:04:35 16:09
8 218 Michelle Forsythe Clarkston 30 1:06:16 16:34
9 245 Cyndi Metevier Grand Blanc 33 1:13:06 18:17
MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 8 Jeff Sanders Flint 36 39:36 9:54
2 51 Sam Laskaris Toronto, Ont 35 50:04 12:31
3 194 Dean Nelson Burton 38 1:03:14 15:49
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 10 Susan Mora Fassett Fenton 38 41:23 10:21
2 13 Maria Czyzio Flushing 36 43:26 10:52
3 26 Ruth Moore Clarkston 37 46:43 11:41
4 49 Cheryl Bassett Grand Blanc 35 49:53 12:29
5 82 Sheryl Ann Watts Flushing 39 52:51 13:13
6 95 Teresa Canada Flushing 38 54:29 13:38
7 102 Linda Johnson-Barnes Flint 37 54:59 13:45
8 108 Janice Williams Mt Morris 39 55:41 13:56
9 124 Jodi Herrington Flushing 35 57:23 14:21
10 Teresa Salem Flushing 39 57:30 14:23
11 129 Dianna Shelton Flushing 35 57:55 14:29
12 138 Karen Terry Flint 38 58:31 14:38
13 156 Gina Laajala Fenton 39 59:52 14:58
14 160 Robin Lloyd Flushing 36 1:00:01 15:01
15 164 Carolyn La Cross-Sabou Flint 38 1:00:12 15:03
16 195 Jacquie Richardson Flint 38 1:03:29 15:53
17 202 Linda Hess Durand 37 1:04:27 16:07
MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 96 Jim Prose Fenton 43 54:30 13:38
2 132 Greg Jorgensen Oxford 43 58:22 14:36
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 17 Jeanette Wineland Swartz Creek 43 44:32 11:08
2 22 Dianne Newcomb Flint 44 46:12 11:33
3 23 Sally Grablick Davison 41 46:26 11:37
4 28 Kimberly Monroe Flushing 40 47:07 11:47
5 50 Kim Anderson Goodrich 44 49:56 12:29
6 63 Cindy Huntley Romulus 44 51:07 12:47
7 78 Noreen Welsby Flushing 43 52:38 13:10
8 81 Maureen Roth Flushing 40 52:42 13:11
9 111 Nancy Vincent Holly 44 55:54 13:59
10 Anthony Salem Flushing 42 57:30 14:23
11 127 Mary Molly Staley Flushing 42 57:32 14:23
12 141 Debbie Callahan Flint 40 58:53 14:44
13 144 Ta'mara Oertel Clarkston 44 59:31 14:53
14 154 Joni Ward Swartz Creek 43 59:49 14:58
15 163 Mary Sargent Swartz Creek 42 1:00:11 15:03
16 169 Patricia Jorgensen Oxford 41 1:00:22 15:06
17 171 Carri Bueche Flushing 40 1:00:37 15:10
18 181 Marcia A Pavkovich Flint 42 1:01:22 15:21
19 196 Jill A Pounds Flint 42 1:03:29 15:53
20 206 Theresa Hubbard Grand Blanc 42 1:04:42 16:11
21 226 Susan Smiley Burton 42 1:07:26 16:52
22 227 Cecilia Terrell Burton 44 1:07:27 16:52
23 230 Susan Williams Montrose 43 1:08:02 17:01
24 234 Judy Bozynski Columbiaville 43 1:08:44 17:11
MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 9 John Thomas Linden 46 39:51 9:58
2 68 Paul Thompson Flushing 46 51:34 12:54
3 106 John P Pilon Mt Morris 48 55:28 13:52
4 113 Dennis Mcnea Burton 48 56:16 14:04
5 139 Mark A Williams Flint 46 58:33 14:39
6 146 Edward Da Foe Mount Morris 48 59:31 14:53
7 179 Bryan R Woycehoski Clio 49 1:01:17 15:20
8 182 Mike Pavkovich Gaines 48 1:01:23 15:21
9 211 Mike Bozynski Columbiaville 46 1:06:10 16:33
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 18 Merri Ann Baker-Radcli Durand 48 44:40 11:10
2 38 Denise Dvorak Traverse City 46 48:53 12:14
3 48 Melissa Solley Clarkston 45 49:52 12:28
4 56 Connie Cole Perry 45 50:30 12:38
5 57 Donna Kaloz Swartz Creek 49 50:32 12:38
6 66 Sandy Lawrence Swartz Creek 48 51:21 12:51
7 67 Rose Hines Grand Blanc 46 51:28 12:52
8 72 Susan Mcdowell Flint 46 52:16 13:04
9 94 Kristina Slinski Howell 45 54:26 13:37
10 97 Debra Hayes Linden 45 54:31 13:38
11 99 Kathleen Thomas Linden 45 54:31 13:38
12 107 Linda Belford Flint 48 55:29 13:53
13 110 Deborah Erwin Clio 49 55:47 13:57
14 119 Margo M Maguran Saginaw 45 56:40 14:10
15 120 Christine Hoover Lennon 48 56:53 14:14
16 125 Laura J Irvine Flushing 48 57:23 14:21
17 148 Judy Da Foe Mount Morris 49 59:34 14:54
18 150 Gloria Smela Flint 47 59:42 14:56
19 157 Lucinda Mcnea Burton 49 59:52 14:58
20 158 Judy Gansen Flint 48 59:53 14:59
21 162 Pamela Glasco Birch Run 46 1:00:05 15:02
22 180 Kathy Woycehoski Clio 47 1:01:17 15:20
23 183 Karen Brown Ypsilanti 46 1:01:34 15:24
24 187 Kim O'sullivan Montrose 48 1:01:36 15:24
25 189 Donna Gifford Flushing 46 1:01:40 15:25
26 201 Nancy Lash Swartz Creek 46 1:04:08 16:02
27 204 Laura May Secord Otter Lake 48 1:04:34 16:09
28 208 Ramona Donan Davison 48 1:05:00 16:15
29 209 Marty Youmans Swartz Creek 49 1:05:04 16:16
30 210 Diane Sheahan Flint 48 1:05:06 16:17
31 215 Debra Pahman Flint 46 1:06:13 16:34
32 233 Susan Biddlingmeier Rochester 47 1:08:40 17:10
33 238 Kathryn Wallace Waterford 48 1:10:27 17:37
34 239 Nancy Jo Gonyea Flushing 45 1:10:55 17:44
35 243 Fawn Glassford Flushing 45 1:12:42 18:11
36 244 Laura Labian Flushing 47 1:12:43 18:11
MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 6 Edward Strang Davison 54 39:13 9:49
2 12 Tom Belford Jr Flint 53 42:35 10:39
3 14 Charles Bird Clio 53 43:36 10:54
4 25 Danny Wineland Swartz Creek 54 46:39 11:40
5 36 Wesley Quertermous Grand Blanc 53 48:50 12:13
6 42 Richard Mitsdarfer Flushing 53 49:07 12:17
7 53 William E Irvine Flushing 50 50:25 12:37
8 69 Kevin Wilson Lennon 50 51:44 12:56
9 80 Robert G Wend Flushing 52 52:42 13:11
10 135 Dennis R Coon Swartz Creek 52 58:30 14:38
11 143 John Kreutzfeldt Flushing 54 59:00 14:45
12 178 Donald Rockwell Flint 52 1:00:56 15:14
13 199 Larry Strong Flint 51 1:03:47 15:57
14 235 Larry Dunstan Flint 54 1:09:29 17:23
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 20 Phyllis J Anders Swartz Creek 54 45:42 11:26
2 60 Deb Blair Flint 54 50:58 12:45
3 61 Mary Shaw Davison 52 50:58 12:45
4 79 Christine Wend Flushing 51 52:41 13:11
5 83 June Strong Flint 52 52:51 13:13
6 105 Katharine Eiferle Fenton 54 55:27 13:52
7 114 Judy Fulkerson Owosso 54 56:16 14:04
8 117 Sylvia Antony Flint 50 56:36 14:09
9 118 Kathy Matteson West Bloomfield 53 56:40 14:10
10 122 Martha Morin Flushing 53 57:16 14:19
11 126 Pamela Knoodle Davison 54 57:27 14:22
12 131 Carol Mitsdarfer Flushing 52 58:17 14:35
13 145 Kathy Lowery Flint 52 59:31 14:53
14 147 Lynn Justusson Madison Hts 54 59:33 14:54
15 149 Kathy Cupp St Clair Shores 53 59:34 14:54
16 151 Linda Dyball Fenton 50 59:42 14:56
17 153 Jane Lang Fenton 51 59:43 14:56
18 172 Fran Roberts Flint 54 1:00:39 15:10
19 176 Mary Scott Rochester 50 1:00:55 15:14
20 177 Diane Rockwell Flint 53 1:00:56 15:14
21 188 Sharon Durkee Flushing 51 1:01:37 15:25
22 192 Trudy Krueger Flint 54 1:02:12 15:33
23 198 Helen Smith Clio 54 1:03:42 15:56
24 200 Sherry Erickson Flint 50 1:04:08 16:02
25 207 Nancy L Mudd Oxford 50 1:04:54 16:14
26 220 Catherine Stewart Lansing 52 1:06:36 16:39
27 223 Karyn Pilon Flushing 53 1:06:47 16:42
28 229 Corla J Hough Flushing 54 1:07:43 16:56
29 240 Susan Brown Lapeer 52 1:11:04 17:46
30 241 Donna Finch Flushing 54 1:11:04 17:46
MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 3 David Pichey Flint 56 32:44 8:11
2 5 Harry Stoddard Whitmore Lake 59 39:09 9:48
3 11 Don Knight Flint 55 41:27 10:22
4 30 Leonard J Block Bay City 59 47:18 11:50
5 37 William Hough Flushing 55 48:51 12:13
6 75 Donald Skunda Durand 55 52:28 13:07
7 76 John Howard Ardelean Durand 58 52:33 13:09
8 128 Greg Jackson Flushing 56 57:55 14:29
9 142 Ned Powell Linden 59 58:59 14:45
10 225 Archie Pollard Detroit 59 1:07:17 16:50
11 236 John Heroux Flushing 55 1:09:47 17:27
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 27 Sondra Foley Flushing 55 46:50 11:43
2 34 Mary Turton Essex Ont 58 47:44 11:56
3 40 Monica Wood Swartz Creek 57 49:01 12:16
4 46 Jane Matthews Grand Blanc 56 49:33 12:24
5 58 Kathleen Gage Farmington Hills 58 50:38 12:40
6 70 Janice K Rockwood Flushing 56 51:56 12:59
7 71 Kaye Balyeat Flint 55 52:00 13:00
8 85 Bonnie Ardelean Durand 58 52:57 13:15
9 86 Cathy Epperson Grand Blanc 59 52:59 13:15
10 91 Dorothy Latchana Linden 55 54:18 13:35
11 101 Beth Marcotte Fenton 57 54:53 13:44
12 123 Mary Cole Flushing 57 57:16 14:19
13 130 Greta Perrine Flint 55 58:15 14:34
14 152 Shirley Smela Flint 55 59:43 14:56
15 166 Kathy Cmejrek Flushing 56 1:00:16 15:04
16 173 Karen Eley Lake Orion 55 1:00:44 15:11
17 197 Elena M Keller Lansing 58 1:03:37 15:55
18 224 Mary Jackson Flushing 55 1:06:47 16:42
19 228 Connie Weigand Goodrich 55 1:07:31 16:53
20 242 Dianne Johnson Flint 59 1:11:05 17:47
MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 4 John M Elwarner Sterling Hts 62 37:03 9:16
2 15 Marshall Sanders Flint 61 44:12 11:03
3 29 Jim Loria Swartz Creek 62 47:14 11:49
4 31 David Martin Flint 63 47:22 11:51
5 32 Fred Domine Flushing 62 47:24 11:51
6 41 Robert Giza Flushing 63 49:07 12:17
7 55 Martin Kimble Byron 61 50:30 12:38
8 59 Dick Bade Flushing 63 50:55 12:44
9 77 Don La Rochelle Burton 61 52:36 13:09
10 92 Len Turton Essex Ont 62 54:21 13:36
11 184 John H Victory Williamston 62 1:01:34 15:24
12 232 Joseph Young St Johns 62 1:08:19 17:05
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 19 Joan Berman Ann Arbor 64 44:50 11:13
2 44 Jean Mccue Bay City 63 49:26 12:22
3 54 Roberta Sweetman Fenton 60 50:27 12:37
4 115 Sharon Foster Fenton 62 56:20 14:05
5 168 Grace Hancock Owosso 60 1:00:17 15:05
MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 24 Marv Mclaughlin Flint 68 46:32 11:38
2 65 Jack Fletcher Mount Morris 69 51:15 12:49
3 74 Mike Anderson Flushing 69 52:28 13:07
4 84 John Hadden Mount Morris 67 52:54 13:14
5 103 Jesse D Foster Fenton 66 55:08 13:47
6 222 Nemah Hussain Okemos 67 1:06:40 16:40
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 87 Carol Sias Grand Rapids 65 53:42 13:26
2 90 Mary Jane Hadden Mt Morris 66 53:55 13:29
3 193 Mary Wilcox Flushing 66 1:02:46 15:42
4 231 Shirley A Williams Flint 69 1:08:02 17:01
5 237 Dorothy Hogan Flushing 68 1:10:21 17:36
MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 21 Robert H Thomas Northville 73 46:10 11:33
2 33 Mick Mccarty Fenton 70 47:33 11:54
3 43 Henry C Rudi Grand Blanc 73 49:18 12:20
4 45 Spencer L Myers Grand Blanc 72 49:31 12:23
5 155 Al Duch Swartz Creek 83 59:51 14:58
FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Oal Name Town Ag Time Pace
===== === ====================== ================= == ======= =====
1 104 Betty Dunlap Goodrich 70 55:24 13:51

Flushing, MI