MACOMB COUNTY HIGH SCHOOL INDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS

back to results

Mar. 28, 2002

MACOMB COUNTY HIGH SCHOOL INDOOR TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS
Warren, MI


55m Hurdles 55m Dash
1. Garavaglia, Michelle Warren Mott 9.2 1. Desantis, Megan G. P. South 7.3
2. Strickland, Jessica L. C. North 9.3 2. Scruggs, Nichole Mt. Clemens 7.5
3. Jakubowski, Allison Anchor Bay 9.5 3. Jenich, Cassie Cousino 7.6
4. Kilaru, K G. P. North 9.5 4. Miller, Lisa Fraser 7.6
5. Brown, Jamilah Eisenhower 9.7 5. Jackson, Breanna New Haven 7.7
6. Mimikos, Stephanie Eisenhower 9.8 6. Hubbard, Tiffany Stevenson 7.7


300m Dash 600m Dash
1. Piechowski, Stacey Utica 44.7 1. Dunn, Melissa Dakota ** 1:43.7
2. Jenich, Cassie Cousino 45.1 1. Dunn, Monica Dakota ** 1:43.7
3. Collins, Lena Cousino 46.0 3. Agauas, Hannah Utica 1:49.5
4. Hubbard, Tiffany Stevenson 46.3 4. Otero, Nina L. C. North 1:51.2
5. Schulte, Sarah Clintondale 46.8 5. Horn, Katie G. P. North 1:51.8
6. Welchko, Daniell Armada 46.9 6. Petit, Liz G. P. South 1:53.0


One Mile Run 3200m Run
1. Propst, Rebecca Romeo 5:43.2 1. Stavale, Becky Stevenson 13:09.8
2. Hoffman, Kristin Cousino 5:47.1 2. Culbertson, Jenni Dakota 13:14.3
3. Robinson, Chandra Warren Mott 5:57.0 3. Gerlach, Kara Stevenson 13:27.6
4. Hoehn, Maureen G. P. South 5:57.6 4. Machiniak, Kristin Lakeview 14:11.3
5. Choike, Anne Utica 5:58.4 5. VanHeusden, Liz Dakota 14:22.9
6. Meza, Emily G. P. South 6:01.7 6. Johnson, Elizabeth Eisenhower 14:51.4


800m Relay 1600m Relay
1. L. C. North 1:55.3 1. Dakota 4:26.2
N Otero, K White, A Olayinka, A Olayinka M Dunn, J Buczek, R Wells, M Dunn
2. Coousino 1:57.3 2. Chippewa Valley 4:50.6
3. Stevenson 1:58.1 3. Utica 4:51.0
4. W. W. Tower 2:01.3 4. Romeo 5:00.9
5. Clintondale 2:01.7 5. Stevenson 5:02.9
6. Utica 2:01.9 6. Armada 5:04.3

3200m Relay
1. Stevenson 10:28.3
A Voydanoff, M Harms, K Delf, K Danyko
2. G. P. North 10:45.5
3. Dakota 10:54.3
4. Lakeview 12:38.8

Long Jump High Jump
1. Lindner, Lauren Warren Mott 16' 0 ½" 1. Hunt, Autumn Utica 5' 1"
2. Wioskowski, Alysse Clintondale 15' 7" 2. Nowakowski, Jenny Romeo 5' 0"
3. Soldenski, Holly W. W. Tower 15' 5 ¼" 3. Wells, Rachel Dakota 4' 10"
4. Soldenski, Heather W. W. Tower 14' 10 ½" 4. Barton, Rachel Stevenson 4' 10"
5. Jakubowski, Allison Anchor Bay 14' 7" 5. Zewolt, Andrea Hew Haven 4' 8"
6. Gilmore, Kristen Eisenhower 4' 8"



Shot Put Pole Vault
1. Gilmore, K Eisenhower 35' 5" 1. Feringa, Lauren G.P. South 9' 0"
2. Davis, K Chippewa V. 32' 8 ¼" 2. Wells, Rachel Dakota 8' 6"
3. Georgen, J Dakota 32' 1 ½" 3. Schulte, Sarah Clintondale 8' 0"
4. Czarnecki, J L. C. North 31' 10" 4. McCaskey, Sarah Utica 8' 0"
5. Farrell, N New Haven 30' 4" 5. Barton, Rachel Stevenson 7' 6"
6. Cleveland, C Chippewa V. 29' 10" 6. Yaniello, Kirstyn Utica 7' 0"

** MEET RECORD

55m Hurdles 55m Dash
1. Voss, Zak Ford II 8.2 1. White, Isaac Stevenson 6.5
2. Chanthalith, Pele Fitzgerald 8.3 2. Vaughn, Josh Ford II 6.6
3. Haley, Steve Fraser 8.3 3. Moroni, Joe Stg. Heights 6.7
4. Winkel, Chris Chippewa V. 8.4 4. Hill, Ricco Centerline 6.7
5. VanDamme, Aaron Stevenson 8.4 5. Gabski, David Eisenhower 6.8
6. Kaminski, A Warren, Mott 8.5 6. Borowski, Rob Warren Mott 6.8


300m Dash 600m Dash
1. Wezner, Steve Stg. Heights ** 35.5 1. Schick, Brad Dakota ** 1:24.1
2. Johnson, Steve Chippewa V. 38.3 2. Arini, Jason Stg. Heights 1:27.9
2. Novak, Barry G. P. South 38.3 3. Cyprus, Jeff Fraser 1:28.6
4. Kleinschmit, Bobby Utica 38.7 4. Chamble, Willie Mt. Clemens 1:29.3
5. Madrigal, Dave Chippewa V. 39.1 5. Patrick, Nick W. W. Tower 1:29.6
6. Eplett, Caleb Romeo 39.3 6. Sredzinski, Ryan Dakota 1:33.7


One Mile Run 3200m Run
1. Dantzer, Pat G. P. South 4:27.0 1. Dantzer, Pat G. P. South 9:55.4
2. Draggich, Jeff Stg. Heights 4:45.5 2. Young, Jason Eisenhower 10:05.4
3. Terry, Troy Eisenhower 4:51.1 3. Copacia, Tim Eisenhower 10:10.8
4. Reed, Matt Fraser 4:53.9 4. Reed, Matt Fraser 10:24.4
5. Webster, Chris Ford II 4:57.0 5. Sucharski, Ryan Dakota 10:47.7
6. Grobbel, Alex Eisenhower 4:57.3 6. Vagasky, Chris Dakota 10:50.9


800m Relay 1600m Relay
1. G. P. South 1:39.5 1. Sterling Heights 3:43.7
T Ross, B Novak, J Kline, M Flenoury J Curtis, J Arini, D Madej, S Wezner
2. Stevenson 1:40.5 2. Ford II 3:50.3
3. Ford II 1:41.6 3. Dakota 3:50.5
4. Stg. Heights 1:41.9 4. Chippewa Valley 3:53.8
5. G. P. North 1:42.1 5. Utica 3:58.5
6. Mt. Clemens 1:42.2 6. Armada 4:01.5

3200m Relay
1. Dakota 8:48.8
R Sucharski, J Green, J Dunn, B Schick
2. Stg. Heights 8:49.9
3. Ford II 9:20.3
4. Lakeview 9:22.6
5. Fitzgerald 9:29.6
6. Armada 9:32.3

Long Jump High Jump
1. Rejc, John Warren Mott 20' 1" 1. Novak, Barry G. P. South 6' 0"
2. Saad, Nic Chippewa V. 20' 0" 2. Collarini, Joe W. W. Tower 6' 0"
3. Yera, Greg Armada 19' 5" 3. Fabode, Anthony Anchor Bay 5' 9"
4. Canter, Jacob Lakeview 19' 1 ½" 4. Dugall, Joe Chippewa V. 5' 9"
5. Hill, Ricco Centerline 18' 11" 5. Madrigal, David Chippewa V. 5' 9"
6. Darin, Andrew G. P. South 18' 11" 5. Pecorilli, Frank Eisenhower 5' 9"

Shot Put Pole Vault
1. Black, R Stevenson 56' 4" 1. Saffron, Phil G. P. North 9' 6"
2. Berishaj, T Stevenson 54' 3 ½" 2. Kolp, Dave Fraser 9' 6"
3. Cook, K Dakota 52' 10 ½" 3. Gentz, Chris Lakeview 9' 0"
4. Murphy, B Romeo 48' 7 ¾" 4. Niecalek, Marcin Cousino 9' 0"
5. Lockard, J Chippewa V. 46' 4 ¾" 5. Obarto, Simon Dakota 9' 0"
6. Jenks, M New Haven 45' 8 ¾" 5. Pooley, Ben Utica 9' 0"

** MEET RECORD