Spirit of Winter

back to results

Feb. 22, 2003

Spirit of Winter
Bay City, MI
Provided by Miller Race Management


Division Run

Pl Name Age Hometown Bib Pace Time


Female 5 to 9
1. Kelsey Kern 9 Bay City, MI 2527 16:50 52:12.72
2. Danielle Skrocki 8 Bay City, MI 2528 16:56 52:32.02

Female 10 to 14
1. Laurell Rapson 10 Bay City, MI 1308 13:30 41:51.77
2. Carly Chorba 10 Essexville, MI 1315 14:59 46:28.05

Female 20 to 24
1. Mara Kryvicky 22 Bloomfield Hills, MI 1318 10:12 31:39.63

Female 25 to 29
1. Jennifer Sirr 25 Madison Heights, MI 1307 10:11 31:36.36
2. Jennifer Peterson 28 Bay City, MI 1320 15:48 49:00.09
3. Sarah Wesloek 29 Bay City, MI 1319 15:48 49:00.41

Female 30 to 34
1. Tamara Taylor 34 Bay City, MI 1312 10:03 31:10.58
2. Julia Pinner 34 Midland, MI 1305 10:19 32:00.47

Female 35 to 39
1. Loretta Siniff 39 Bay City, MI 1321 9:42 30:05.04
2. Rebecca Watz 36 Bay City, MI 1285 10:14 31:44.94
3. Melissa Jacobs 39 Bay City, MI 1325 10:22 32:09.25
4. Janine Thomas 38 Bay City, MI 1313 14:29 44:56.78
5. Debby Jones 36 Essexville, MI 1322 15:45 48:51.04

Female 40 to 44
1. Michelle Siniff 40 Bay City, MI 1324 9:39 29:58.81
2. Marit Schultz 42 Birch Run, MI 1303 10:01 31:04.62
3. Vicki Willard 40 Auburn, MI 1277 10:20 32:05.28
4. Bethany Chorba 42 Essexville, MI 1316 14:59 46:29.00
5. Tammy Kerr 40 Bay City, MI 2529 15:03 46:42.64

Female 50 to 54
1. Linda Flues 53 Munger, MI 1298 10:22 32:10.20

Female 55 to 59
1. Ginny Short 58 Montrose, MI 1295 14:30 44:59.04

Male 5 to 9
1. Nate Bremer 9 Munger, MI 1294 10:04 31:14.32
2. Austin Jones 8 Essexville, MI 1323 15:44 48:47.54
3. David Kern 9 Bay City, MI 2526 16:59 52:41.27

Male 10 to 14
1. Blaise Henning 13 Harbor Springs, MI 1279 9:36 29:48.02
2. Korey Reinhardt 10 Bay City, MI 2525 16:59 52:39.74

Male 20 to 24
1. Keith Shackley 23 Bay City, MI 1287 9:37 29:50.69

Male 30 to 34
1. Mike Ehrmantraut 34 Midland, MI 1310 5:49 18:05.24
2. Michael Kryvicky 31 Bloomfield Hills, MI 1317 10:10 31:34.53
3. Wayne Harper 30 Utica, MI 1306 10:28 32:29.34

Male 35 to 39
1. John Strycker 36 Bay City, MI 1292 5:40 17:36.80
2. Bob Niven 39 Saginaw, MI 1296 9:38 29:54.63
3. Ron Strachan 38 Bay City, MI 1302 9:49 30:26.74

Male 40 to 44
1. Ken Stebbins 44 Midland, MI 1311 5:59 18:35.27
2. Douglas Doud 41 Richville, MI 1301 9:57 30:51.51

Male 45 to 49
1. Steven Smith 49 Mt Pleasant, MI 1297 9:53 30:39.44
2. Stephen Pudvay 46 Midland, MI 1281 9:55 30:47.06
3. Timothy Schmidt 47 Bad Axe, MI 1283 10:11 31:35.24
4. Lawrence Rapson 45 Bay City, MI 1309 13:31 41:55.73

Male 50 to 54
1. Tim Flues 53 Munger, MI 1299 9:43 30:10.28
2. Robert Harris 54 Saginaw, MI 1293 9:50 30:32.06
3. Dave Thurston 54 Fowler, MI 1286 10:10 31:32.09
4. Frank Jobe 54 Fenton, MI 1304 10:10 31:33.36

Male 55 to 59
1. Gary Scott 55 Midland, MI 1280 9:48 30:25.02
2. Jerry Eisman 56 Midland, MI 1314 10:00 31:02.08
3. Gerald Rohn 57 Freeland, MI 1288 10:07 31:24.10

Male 60 to 64
1. Leonard Block 60 Bay City, MI 1300 9:59 30:59.97
2. Elliott Deyo 64 Millington, MI 1278 10:36 32:52.07
3. Patrick Powers 64 Southfield, MI 1291 15:27 47:56.59

Male 65 to 69
1. Ralph Palmer 69 Midland, MI 1282 10:08 31:27.84

Male 70 to 74
1. Mike Anderson 70 Flushing, MI 1289 10:17 31:55.49

Other 90 to 94
1. 02 xxBandit 93 Unknown, NA 1327 12:11 37:49.32


Division Walk

Pl Name Age Hometown Bib Pace Time

Female 35 to 39
1. Lori Lindquist 36 Montrose, MI 2477 13:48 42:47.77

Female 50 to 54
1. Debbie Topham 50 Mayville, MI 2475 13:36 42:12.91
2. Liz Schwedler 52 Bay City, MI 2476 14:08 43:51.01
3. Jean Seaver 51 Saginaw, MI 2480 16:52 52:20.39

Female 55 to 59
1. Jane Matthews 57 Grand Blanc, MI 2478 15:12 47:09.27
2. Liz Almond 58 Midland, MI 2479 16:53 52:21.20

Male 55 to 59
1. David Cable 55 Saginaw, MI