Reese Winter Road Races

back to results

Jan. 4, 2003

Reese Winter Road Races
Reese, MI
Provided by Miller Race Management


Division Run
Pl Name Age Hometown Bib Pace Time
Female 20 to 29
1. Shirley Weiss 27 Birch Run, MI 2093 8:39 53:40.57
Female 30 to 39
1. Kristen Nickel 36 Caro, MI 2071 7:13 44:48.69
Female 40 to 49
1. Kelly Richardson 41 Auburn, MI 2084 7:37 47:19.18
2. Lisa Somalski 44 Essexville, MI 2092 8:34 53:11.42
Female 50 to 59
1. Nancy Brissette 51 Essexville, MI 2091 8:35 53:17.10
Male 10 to 19
1. Rob Slate 18 Hemlock, MI 2079 7:31 46:41.48
2. Tyler Cichowski 12 Reese, MI 2089 9:52 1:01:11.44
Male 20 to 29
1. Mark Crews 22 Bay City, MI 2081 7:09 44:25.70
2. Foster Findlay 27 Reese, MI 2094 7:19 45:28.19
Male 30 to 39
1. Joh n Strycker 36 Bay City, MI 2074 5:46 35:49.09
2. John Billette 34 Auburn, MI 2086 6:30 40:21.14
3. Scott Moore 39 Midland, MI 2083 6:45 41:57.17
Male 40 to 49
1. David Nickel 40 Caro, MI 2072 7:01 43:34.95
2. Keith Richardson 46 Auburn, MI 2085 7:16 45:06.84
3. Ted Davenport 49 Bay City, MI 2073 7:23 45:51.10
4. Russ Fall 47 Vassar, MI 2075 7:59 49:33.35
5. Douglas Doud 40 Richville, MI 2087 8:10 50:41.29
6. Ted Kietzman 46 Midland, MI 2095 8:48 54:34.21
Male 50 to 59
1. Tim Flues 53 Munger, MI 2088 6:42 41:38.94
2. Gary Scott 54 Midland, MI 2077 6:58 43:14.01
3. Frank Johnson 50 Saginaw, MI 2076 7:38 47:23.49
4. Gerald Rohn 57 Freeland, MI 2082 8:26 52:20.25
5. Larry Salinas 53 Saginaw, MI 2090 10:34 1:05:31.00



Division Run
Pl Name Age Hometown Bib Pace Time
Female 10 to 19
1. Julie Austin 19 Rochester Hills, MI 275 7:09 22:12.20
2. Liz Hoyt 17 Snover, MI 278 7:10 22:14.83
3. Annjea Tanton-Carmichael 17 Cass City, MI 269 7:23 22:55.74
4. Rita Ellison 18 Hemlock, MI 283 8:25 26:07.09
Female 20 to 29
1. Kristie Kieffer 21 Sterling Heights, MI 272 6:17 19:30.44
2. Kate Fall 24 Saginaw, MI 293 7:03 21:54.40
3. Amy Holdwick 24 Bad Axe, MI 284 9:50 30:29.04
Female 40 to 49
1. Marit Schultz 42 Birch Run, MI 281 7:31 23:20.81
2. Vicki Willard 40 Auburn, MI 294 9:39 29:55.78
Female 50 to 59
1. Linda Flues 52 Munger, MI 288 10:03 31:12.24
2. Ginny Short 58 Montrose, MI 279 11:55 36:59.34
Male 10 to 19
1. Cody Snyder 16 Frankenmuth, MI 276 5:45 17:52.06
2. Todd Kelly 13 Reese, MI 290 8:05 25:04.85
Male 20 to 29
1. Bill Monnett 22 Rochester, MI 274 5:13 16:13.04
2. Luke Williams 21 Rochester, MI 273 5:42 17:42.04
Male 40 to 49
1. Ken Stebbins 44 Midland, MI 285 5:36 17:24.60
2. David Begley 44 Midland, MI 291 7:31 23:21.59
3. John Metevia 45 Midland, MI 270 7:36 23:36.84
4. Don Petro 46 Reese, MI 287 8:24 26:05.01
Male 50 to 59
1. Robert Harris 54 Saginaw, MI 286 7:25 23:01.33
2. Frank Jobe 54 Fenton, MI 282 7:53 24:27.85
3. Daniel Dobberstein 53 Saginaw, MI 280 11:29 35:36.23
Male 60 to 69
1. Leonard Block 60 Bay City, MI 292 7:51 24:22.69
2. George Boursaw 60 Brown City, MI 277 7:57 24:40.03
3. Tom Rushford 63 Bay City, MI 289 9:09 28:25.64
4. Elliott Deyo 64 Millington, MI 271 9:33 29:38.37
Division Walk
Pl Name Age Hometown Bib Pace Time
Female 30 to 39
1. Lori Lindquist 36 Montrose, MI 1780 10:38 32:59.44
2. Judy Romzek 37 Snover, MI 1786 12:14 37:56.84
Female 40 to 49
1. Debbie Topham 49 Mayville, MI 1784 9:48 30:25.46
2. Peg Fall 46 Vassar, MI 1781 17:16 53:32.00
Female 50 to 59
1. Liz Schwedler 51 Bay City, MI 1785 10:35 32:50.36
2. Jane Matthews 57 Grand Blanc, MI 1779 12:14 37:56.02
Male 40 to 49
1. Nick Romzek 40 Snover, MI 1783 12:12 37:51.77
Male 50 to 59
1. Doug Fisher 59 Flushing, MI 1782 12:02 37:19.33

Reese, MI
Provided by Miller Race Management