Snowflake 5K Run/Walk & 10K Run

back to results

Jan. 11, 2003

Snowflake 5K Run/Walk & 10K Run
Flushing, MI
Provided by GAULT RACE MANAGEMENT


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Don Malen 236 Birmingham 34 34:19 5:32

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************

Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Kathy Snyder 190 Flushing 39 40:49 6:35

******************* MALE MASTERS WINNER *******************************
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 John Tarkowski 172 Garden City 50 39:10 6:19

******************* FEMALE MASTERS WINNER *******************************
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Jacqueline Blair 229 Detroit 47 45:19 7:18

MALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Greg Dedow 131 Clarkston 12 51:49 8:21

FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Lauren Dedow 129 Clarkston 14 1:01:02 9:50

MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Marshall Milbrath 137 Owosso 18 37:20 6:01
2 Dennis Malecki 242 Hartland 16 40:31 6:32

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Sarah Kaminsky 231 Chelsea 17 48:59 7:53
2 Michele Oberholtzer 216 Chelsea 17 49:24 7:58
3 Sarah Lawson 269 Grand Blanc 16 53:35 8:38

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Adam Feinstein 87 Metamora 21 39:54 6:26
2 Michael Ferryall 169 Flint 22 44:41 7:12

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Ashley Weaver 123 Howell 24 54:53 8:51

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Jonathan Miller 94 Canton 27 37:24 6:02
2 Joe Bernardi 241 Hartland 25 39:34 6:23
3 Christopher Szeszolski 221 Midland 26 42:23 6:50
4 Trevor Terry 102 Ypsilanti 27 43:21 6:59
5 Scott Weaver 121 Howell 29 56:41 9:08

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Carla Murphy 175 Clio 28 43:20 6:59
2 Shirley Weiss 212 Birch Run 27 53:18 8:35
3 Jennifer Fettig-Doorla 97 Hartland 28 1:00:02 9:40
4 Erin Cece 125 Dearborn 25 1:04:27 10:23

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Douglas Haiderer 134 Midland 34 37:31 6:03
2 Don Rose Jr 186 Byron 34 40:13 6:29
3 Andrew Carlson 232 Saginaw 30 41:13 6:39
4 Matthew Brostrom 89 Grand Blanc 31 44:59 7:15
5 Brandon Payne 250 Clarkston 32 46:45 7:32
6 Jim Lanave 255 Flint 32 53:04 8:33

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Tracey S Cohen 170 Clarkston 31 50:19 8:06
2 Heidi Zayan 86 Gaines 34 55:11 8:53
3 Lisa Mausolf 127 Oxford 32 57:11 9:13
4 Margaret Beebe 139 Flint 30 59:43 9:37

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Eric Swager 100 Grass Lake 38 38:09 6:09
2 John Niven 243 Swartz Creek 38 39:20 6:20
3 Joel Van Slyke 82 Fenton 38 41:15 6:39
4 Erik Anderson 211 Grand Ledge 37 41:24 6:40
5 Bob Niven 244 Saginaw 38 42:56 6:55
6 David Kropp 92 North Branch 37 43:54 7:04
7 Jim Zittell 147 Southfield 39 47:22 7:38
8 David Cambridge 163 Sterling Heights 37 47:40 7:41
9 Robby Gifford 199 Flint 38 56:31 9:06
10 Wayne Shafer 160 Davison 36 56:46 9:09
11 Everett Centerwall Iii 151 Fenton 35 59:25 9:34

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Liz Hendershott 205 Ortonville 37 43:38 7:02
2 Gretchen Shafer 161 Davison 36 1:10:11 11:18

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Mark Dedow 130 Clarkston 44 41:24 6:40
2 Keith L Peterson 245 New Hudson 42 43:23 6:59
3 Rick Woodring 106 Grand Blanc 43 44:25 7:09
4 Ken Iliff 141 Grand Blanc 42 46:09 7:26
5 Scot Reneaud 223 Goodrich 43 46:23 7:28
6 Mark Fosdick 13 Davison 43 46:58 7:34
7 Steven Voorheis 249 Clarkston 44 48:37 7:50
8 Matt Jones 217 Owosso 43 53:36 8:38
9 Andrew Griffin 105 Flint 44 54:05 8:43
10 Greg Thurk 247 Grand Blanc 41 58:11 9:22
11 Ken Titus 192 Flint 44 58:11 9:22
12 Patrick Cross 143 Milford 41 1:14:09 11:57

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Claire Dedow 128 Clarkston 41 47:57 7:43
2 Sandy Logan 144 Novi 40 52:25 8:27
3 Melanie Eiden 77 Flushing 40 58:21 9:24
4 Alison Jerome 98 Ithaca 41 1:00:53 9:48
5 Shelly Froats 145 Grand Blanc 42 1:06:24 10:42

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Gordon Gibson 156 Flint 46 42:21 6:49
2 Larry Barnett 237 Detroit 47 43:43 7:03
3 Clayton Hubel 95 Flint 47 48:24 7:48
4 Chuck Vogel 135 Coleman 48 50:12 8:05
5 Marc Thompson 246 Grand Blanc 48 52:35 8:28
6 Tom Delaney 122 Grand Blanc 48 55:14 8:54
7 Steve Hosfield 93 Clarkston 46 57:25 9:15
8 Carlton Davis 90 Howell 48 58:26 9:25

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Debbie Beason 120 Flushing 47 55:25 8:56
2 Diane Himebaugh 138 Dearborn Heights 47 56:27 9:06
3 Dianne Newcomb 132 Flint 45 59:27 9:35
4 Carol Davis 91 Howell 47 1:04:43 10:26
5 Valerie Kump-Dutkowski 117 Flushing 48 1:12:48 11:44

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Mike Stone 228 Southfield 52 40:37 6:33
2 Gary Scott 116 Midland 54 41:31 6:41
3 Michael Smith 189 Lapeer 54 45:31 7:20
4 Jack Levely 96 Royal Oak 52 49:19 7:57
5 Fred Smith 233 Flint 54 50:17 8:06
6 Robert Pruneau 101 White Lake 53 52:08 8:24
7 Frank Feher 85 Montrose 51 52:19 8:26
8 Robert Dyhouse 140 Flushing 51 54:29 8:47
9 Michael Curtis 112 Swartz Creek 53 57:10 9:13
10 Gus Bachuwa 261 Grand Blanc 52 59:35 9:36
11 Larry Salinas 252 Saginaw 53 1:05:44 10:35
12 Joe Kingsbury 219 Fenton 50 1:06:00 10:38

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Maggy Zidar 208 Pontiac 52 49:22 7:57
2 Janeen A Dvorak 109 Corunna 52 51:27 8:17
3 Susan Fox 126 Mayville 52 52:09 8:24
4 Christine Major-Talley 111 Fenton 52 1:00:01 9:40
5 Kathy Feher 84 Montrose 51 1:01:17 9:52

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Rick Warner 164 Sterling Heights 55 44:06 7:06
2 Jeff Morey 214 Mason 55 44:11 7:07
3 Dan Dewey 193 Oroin 56 47:32 7:40
4 Gale Crandell 194 Harrison 55 49:04 7:54
5 Bill Hill 104 Pinckney 59 50:03 8:04
6 Jerry Knoodle 200 Davison 55 53:20 8:36
7 John Hart 240 Grand Blanc 59 58:21 9:24
8 Walter Wood 958 Swartz Creek 59 58:59 9:30
9 Gary Scanlon 118 Brighton 55 59:12 9:32

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Barbara Bryant 213 Grand Blanc 59 1:06:00 10:38
2 Pat A Luce 2 Swartz Creek 58 1:07:59 10:57

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 James Carlton 115 White Lake 60 40:42 6:34
2 George L Gawthrop 113 Flushing 63 43:52 7:04
3 Norman Hart 256 Davison 60 45:30 7:20
4 Bill J Keller 119 Lansing 62 46:34 7:30
5 Lee Burch 114 Clio 64 46:51 7:33
6 Gene Cole 227 Flushing 62 55:06 8:53

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Jan Wallen 179 Flushing 62 55:42 8:58
2 Cathy D Detman 124 Flint 64 56:43 9:08
3 Linda L Nelson 133 Ortonville 60 1:01:47 9:57

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Brian Harris 157 Royal Oak 67 43:24 7:00
2 Marvin Stevenson 166 Rochester Hills 68 58:55 9:30

MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Harold Jones 142 Davison 71 1:01:23 9:53
2 Earl Hanson 110 Flint 70 1:03:09 10:10



******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Christofer Machniak 260 Flint 27 17:21 5:35
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Meagan Strohkirch 188 Gladwin 19 20:03 6:28
******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Leonard Brousseau 271 Byron 46 20:13 6:31
******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Joanie Rogucki 5 Pinckney 49 22:08 7:08

MALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Graham Wagner 79 Chelsea 11 32:21 10:25

FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Sara Marshall 22 Flint 12 28:43 9:15
2 Alicia Kelbey 27 Montrose 12 39:10 12:37
3 Jacqueline Reneaud 222 Goodrich 6 42:05 13:33

MALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 David May 177 Flushing 14 21:16 6:51
2 Trevor Barton 29 Flushing 15 21:57 7:04
3 Dan Helmer 251 Petersburg 15 22:07 7:08

FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Danette Disbrow 50 Gaines 15 22:09 7:08
2 Anastasia Karabina 45 Fenton 15 26:11 8:26
3 Nicole Napolitano 30 Fenton 15 26:32 8:33

MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Benjamin Hoff 58 Livonia 17 21:16 6:51

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Jenny Bellsky 239 Frankenmuth 18 22:54 7:23
2 Rachel Reeves 46 Flint 19 29:48 9:36
3 Amanda Rosenberger 153 Davison 17 31:19 10:05
4 Jeana Steinkraus 75 Davison 17 34:39 11:10

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Kristen Kaszeta 187 Rochester Hills 23 21:35 6:57
2 Kelly Pilon 48 Mt Morris 24 28:42 9:15
3 Rebecca Wang 64 Novi 22 30:10 9:43
4 Mandi Mccann 44 Columbiaville 23 31:31 10:09

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Holly Pilon 47 Burton 28 26:14 8:27
2 Michelle Breaule 43 Novi 28 30:04 9:41
3 Gloria Heeringa 25 Saginaw 28 32:55 10:36
4 Heather Wells 49 Flint 26 41:17 13:18

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Jamie La Brosse 155 Holly 30 18:56 6:06
2 Tom Mchugh 210 Brighton 30 19:58 6:26
3 Eric Peterson 73 Flint 30 24:35 7:55
4 Erik Hanby 234 Rochester Hills 32 26:00 8:23
5 Casey Killingbeck 185 Flushing 31 29:27 9:29

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Julie Wagner 78 Chelsea 33 20:15 6:32
2 Julie Pfeiffer 254 Durand 31 23:02 7:25
3 Heather Flaherty 167 Webberville 34 25:53 8:20
4 Tammy Gwillim 270 Swartz Creek 32 26:49 8:38
5 Stephanie Hawes 42 Howell 33 27:16 8:47
6 Michelle Orsini 21 Flushing 33 28:17 9:07
7 Mary Terry 80 Bancroft 34 36:53 11:53
8 Tyra Petoskey 17 Flint 33 48:53 15:45

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Rob Basydlo 74 Highland 36 19:45 6:22
2 Jim Oleksinski 176 Gross Pt Frms 35 20:31 6:37
3 Jeffrey Callard 63 Fenton 39 20:46 6:41
4 Robert Hughes 39 Flint 38 23:14 7:29

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Kara Yeacker 204 Ortonville 37 23:27 7:33
2 Diana Rosenstein 181 Williamston 36 25:00 8:03
3 Vonnie Prim 263 Flushing 39 25:58 8:22
4 Carrie Broughton 202 Goodrich 38 29:59 9:40
5 Kathleen Hill 65 Rochester 37 30:20 9:46
6 Marilyn Shaski 226 Montrose 39 30:24 9:48
7 Shari Keener 62 Fenton 38 30:28 9:49
8 Debra Bennethum 24 Rochester Hills 36 32:41 10:32
9 Sandra Dingel 18 Flint 39 48:52 15:44

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Dean Walker 159 Owosso 44 22:55 7:23
2 Darryl Christensen 61 Ann Arbor 41 24:22 7:51
3 Mike Kapraun 191 Flint 42 25:20 8:10
4 Robert Rosenberger 154 Davison 44 29:51 9:37
5 Tom K Flint 266 Burton 41 30:14 9:44

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Kate Martin 41 Midland 40 22:51 7:22
2 Brenda Hughes 40 Flint 41 26:50 8:39
3 Sharon Rodriguez 19 Adrian 44 28:34 9:12
4 Pamela Marshall 23 Flint 40 28:54 9:19
5 Donna Hippensteel 265 Mount Morris 40 30:14 9:44

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Chuck Hilyard 203 Omer 46 21:32 6:56
2 Peter Buccos 33 Marysville 45 22:20 7:12
3 Ronald Kinney 26 Lennon 46 22:40 7:18
4 Steve Babcock 248 Clarkston 47 22:50 7:21
5 Dennis I Gilbert 28 Flint 48 25:00 8:03
6 David Whitehead 34 Davisburg 47 25:26 8:12
7 Larry Guy 7 Grand Blanc 47 25:59 8:22
8 David Penzien 16 Attica 47 27:09 8:45
9 Mike Steinkraus 76 Davison 48 28:58 9:20

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Gina Norris 230 Detroit 46 22:39 7:18
2 Michelle Jo Dvorak 1 Burton 49 23:21 7:31
3 Victoria Church 68 Otter Lake 49 28:11 9:05
4 Susan Scharrer 11 Clio 47 30:15 9:45
5 Ellen Stewart-Miller 66 Flushing 46 30:28 9:49
6 Suzanne Hutto 3 Flushing 49 35:17 11:22

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Bill Hart 35 Birch Run 54 20:54 6:44
2 George Gray 206 Flushing 54 22:27 7:14
3 Michael Golombek 69 Dearborn 51 22:53 7:22
4 Randy Fielder 6 Brooklyn 51 23:12 7:28
5 Joseph Chodacki 253 Almont 54 24:29 7:53
6 Tom Ryan 209 Frankenmuth 54 24:33 7:55
7 Andy Taylor 259 Burton 51 25:26 8:12
8 Douglas P Adams 268 Flushing 50 26:37 8:34
9 Dave Thurston 158 Fowler 54 27:06 8:44
10 Charles Van Acker 267 Fenton 53 27:48 8:57
11 William Short 171 Howell 54 29:51 9:37
12 Oscar Mendoza 184 Freeland 54 32:57 10:37
13 Robert Miller 60 Canton 50 36:40 11:49

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Susan Marie Huggler 146 Grand Blanc 54 26:51 8:39
2 Christine Azbell 173 Clarkston 53 27:21 8:49
3 Carole Gutteridge 72 Grand Blanc 51 30:38 9:52
4 Camille Thomas 197 Oxford 50 31:20 10:06

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Jerry Mittman 81 Northville 58 22:28 7:14
2 Gavin Williams 257 Inkster 56 24:11 7:47
3 Douglas Bradley 20 Dearborn 58 24:21 7:51
4 Tim Giles 225 Flushing 58 24:40 7:57
5 John Bjelobrk 198 Troy 55 25:24 8:11
6 Conrad Mick Scharrer 10 Clio 58 30:15 9:45
7 Anil Walambe 8 West Bloomfield 57 32:09 10:21

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Cora Hill 215 Southfield 59 27:47 8:57
2 Shirley Torrance 38 Saline 57 28:39 9:14
3 Nancy Boyer 273 Flushing 56 34:19 11:03

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Marvin Maher 12 Clio 60 24:01 7:44
2 Leonard J Block 4 Bay City 60 24:32 7:54
3 Thomas Walker 162 Rochester Hills 62 26:32 8:33
4 Ron Dorr 207 Lansing 62 29:24 9:28
5 Elliott Deyo 150 Millington 64 29:52 9:37

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Ellen S Nitz 103 Milford 62 25:32 8:14
2 Mary L De Mattia 201 Novi 62 32:38 10:31
3 Rita Taylor 9 Swartz Creek 63 35:17 11:22
4 Karen Scanlon 15 Brighton 61 37:55 12:13

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Ed Torrance 37 Saline 65 27:26 8:50
2 Jack Murphy 149 Flushing 66 30:51 9:56
3 William Wilson 174 Flint 67 31:40 10:12

MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Glen A Larsen 152 Grand Blanc 70 27:43 8:56
2 Mike Anderson 851 Flushing 70 28:20 9:08
3 Harrison D Hensley 14 Pinckney 70 31:40 10:12
4 Larry Sroufe 238 Beaverton 71 34:07 10:59
5 Robert D Reneaud 224 Ortonville 71 42:06 13:34

MALE AGE GROUP: 75 - 89
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Jim H Forshee 36 Ann Arbor 76 24:43 7:58
2 Joe Thornburg 180 Troy 86 35:30 11:26

HEAVYWEIGHT 200-219 POUNDS
Place Name No. Town Time Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= ======= =====
1 Dave Canute 220 Durand 54 23:57 20:42 6:40
2 Philip Beebee 258 East Lansing 48 23:18 21:08 6:49
3 Michael Fischer 195 Flushing 44 23:24 21:53 7:03
4 David Begley 56 Midland 44 24:29 22:54 7:23
5 Ken Geselman 168 Muir 46 25:35 23:34 7:36
6 Kirk May 178 Flushing 41 25:28 24:20 7:50
7 Gregory Labus 264 Fenton 35 24:57 24:52 8:01
8 Bill Hardimon 55 Linden 38 25:41 25:04 8:05
9 Gary Terry 182 Corunna 55 29:31 25:18 8:09
10 Kim Avery 235 Swartz Creek 48 29:54 27:07 8:44
11 John Parke 165 Howell 51 41:02 36:21 11:43
HEAVYWEIGHT 220&Over POUNDS
Place Name No. Town Time Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= ======= =====
1 Jack Doyle 53 Howell 58 29:00 24:12 7:48
2 Greg Flint 262 Flushing 40 25:59 25:01 8:03
3 Derrick Hassell 57 Clio 43 28:24 26:45 8:37
4 Harry G Wright 51 Owosso 53 30:57 26:58 8:41
5 Darrell Hancock 52 Bloomfield Hills 40 1:00:11 57:55 18:39



******************* MALE OVERALL WINNER ***************************

Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 John M Elwarner 949 Sterling Hts 63 29:05 9:22

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Debbie Topham 943 Mayville 49 29:04 9:22

******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====

1 Harry Stoddard 959 Whitmore Lake 60 29:45 9:35

******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Mary Franklin 975 Pontiac 40 30:25 9:48

MALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Olivia Bassett 988 Grand Blanc 11 45:50 14:46
2 Rachael Hancock 951 Bloomfield Hills 11 46:16 14:54

MALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 David Juillet 950 Flint 29 41:54 13:30

FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Christa Clifford 996 New Lothrop 29 37:09 11:58
2 Michelle Brostrom 968 Grand Blanc 25 40:51 13:10
3 Amy Daliege 991 Grand Blanc 26 42:41 13:45
4 Beth Ziemba 966 Flushing 21 43:32 14:01
5 Cleopatra Prince 856 Flint 29 45:43 14:43

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Dean Perigo 961 Corunna 31 37:02 11:56

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Valerie Jewell 977 Gaines 31 36:19 11:42
2 Stephanie Potts 938 Clio 30 40:12 12:57
3 Jamie Willhelm 857 Flushing 33 42:01 13:32
4 Marsha Spillane 967 Fenton 32 43:33 14:01
5 Dawn Lacey 1000 Swartz Creek 33 46:50 15:05
6 Shawn Thomason 964 Flint 33 52:12 16:49

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Lori Lindquist 937 Montrose 36 33:43 10:52
2 Teresa Canada 993 Flushing 38 42:55 13:49

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Yves Nugent 998 Washington 42 35:29 11:26
2 Brian Sykes 962 Grand Blanc 42 41:04 13:14
3 Jim Prose 853 Fenton 44 42:55 13:49
4 Joseph Ziemba 854 Flushing 44 52:15 16:50

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Joni Ward 935 Swartz Creek 44 43:51 14:07
2 Mary Sargent 960 Swartz Creek 43 45:34 14:41
3 Kaz Hancock 952 Bloomfield Hills 41 46:19 14:55
4 Debra Hosfield 971 Clarkston 43 49:50 16:03

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 John Thomas 850 Linden 47 30:11 9:43
2 Andrew Kaloz 183 Swartz Creek 48 33:18 10:44

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Janette Hart 956 Birch Run 49 39:20 12:40
2 Jeanne Christensen 970 Ann Arbor 48 39:45 12:48
3 Debra Ziemba 965 Flushing 45 52:13 16:49
4 Vivian Heidtman 985 Clio 48 53:54 17:22
5 Kathryn Isham 980 Flint 48 53:55 17:22
6 Mary Dugas 984 Davison 47 53:56 17:22

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Robert Asplund 852 Grand Blanc 51 30:19 9:46
2 David Stierley 978 Grand Ledge 50 30:43 9:54
3 Tom Belford Jr 947 Flint 54 33:24 10:46
4 Robert Baker 999 Burton 53 37:58 12:14
5 John Kreutzfeldt 932 Flushing 54 52:11 16:48

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Liz Schwedler 982 Bay City 51 33:18 10:44
2 Janet Ellis 940 Flushing 51 35:35 11:28
3 Debbie Erwin 979 Clio 50 39:07 12:36
4 Christine Ryan 994 Frankenmuth 53 40:55 13:11
5 Linda Levely 974 Royal Oak 50 41:37 13:24
6 Karyn Pilon 953 Flushing 54 47:46 15:23

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Doug Fisher 941 Flushing 59 36:09 11:39
2 Thomas I Anders 963 Swartz Creek 56 39:06 12:36

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Phyllis J Anders 945 Swartz Creek 55 36:06 11:38
2 Monica Wood 957 Swartz Creek 58 37:19 12:01
3 Kathleen Gage 948 Farmington Hills 59 38:35 12:26
4 Jane Matthews 934 Grand Blanc 57 38:42 12:28
5 Janice K Rockwood 990 Flushing 57 40:44 13:07
6 Nancy Juillet 936 Flint 58 44:24 14:18
7 Mary Cole 997 Flushing 58 45:28 14:39
8 Elena M Keller 942 Lansing 59 50:57 16:25
9 Connie Weigand 987 Goodrich 56 51:45 16:40

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Marshall Sanders 939 Flint 62 33:58 10:56
2 William Bryant 995 Grand Blanc 61 40:13 12:57
3 Don La Rochelle 989 Burton 61 41:03 13:13

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Sue Boyer 855 Flushing 66 52:57 17:03

MALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Henry C Rudi 946 Grand Blanc 74 38:40 12:27
2 Spencer L Myers 981 Grand Blanc 73 38:59 12:34
3 Al Duch 992 Swartz Creek 83 42:58 13:50

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
Place Name No. Town Ag Time Pace
===== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 Betty Dunlap 986 Goodrich 71 40:58 13:12

Flushing, MI
Provided by GAULT RACE MANAGEMENT