Halloween Ghoul Run

back to results

Oct. 20, 2001

Halloween Ghoul Run
Davison, MI


MALE OVERALL
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 KIRK WALRATH 31 FENTON 15:53 5:07

FEMALE OVERALL
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 PAMELA IDEN 40 DAVISON 20:28 6:36

MALE MASTERS
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 BRYAN ALFONSO 42 CLARKSTON 16:39 5:22

FEMALE MASTERS
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 MARCIA SELLEY 50 GRAND BLANC 21:24 6:54

MALE AGE GROUP: 1-10
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JOSHUA BROOKS 9 FLUSHING 27:39 8:54

FEMALE AGE GROUP: 1-10
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 MILIE FUNK-HARPSTEAD 9 E LANSING 26:05 8:24
2 ANDREA BUECHLER 9 GOODRICH 37:57 12:13

MALE AGE GROUP: 11-12
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 GREG DEDOW 11 CLARKSTON 21:37 6:58

FEMALE AGE GROUP: 11-12
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 MARY ADAMS 12 FLUSHING 34:49 11:13

MALE AGE GROUP: 13-14
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 DAVID KETCHMARK 14 DAVISON 19:28 6:16
2 JOSHUA PAMPREEN 14 MILFORD 25:03 8:04
3 STEVEN BAIRD 13 MT MORRIS 29:41 9:34

FEMALE AGE GROUP: 13-14
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 LAUREN DEDOW 13 CLARKSTON 27:12 8:46
2 BRITTANIE JACOBSON 14 DAVISON 30:07 9:42

MALE AGE GROUP: 15-19
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 GARRETT BURGETT 16 CLIO 20:55 6:44

FEMALE AGE GROUP: 15-19
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JULIE MCNAMARA 17 SWARTZ CREEK 21:43 7:00
2 BECKY RICHARDSON 16 BURTON 22:00 7:05
3 ALISON WHITLEY 16 CLARKSTON 24:37 7:56
4 JENNIFER WYATT 19 LAPEER 27:08 8:44
5 NICOLE STRATTON 19 FENTON 27:56 9:00
6 STEFANIE COHOON 19 DAVISON 28:27 9:10
7 LUCY ADAMS 16 FLUSHING 31:09 10:02

MALE AGE GROUP: 20-24
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JESSE PARKER JR 20 CHINA TWP 16:11 5:13
2 COLIN GREEN 22 ORTONVILLE 17:07 5:31
3 JULES WINFIELD 20 LAKE ORION 17:43 5:43
4 HAROLD SPHYNXSTEIN 20 ROCHESTER HILLS 18:14 5:53
5 FRANK DREBIN 21 LAKE ORION 18:36 6:00
6 TONY GREENWAY 22 DAVISON 22:15 7:10
7 DAVID PETERS 21 DAVISON 24:00 7:44
8 JAMES PETERS 24 DAVISON 26:55 8:40

FEMALE AGE GROUP: 20-24
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 BRANDIE FITZSIMMONS 21 BELLEVILLE 21:46 7:01
2 DEBI SHERMAN 22 CLARKSTON 24:15 7:49
3 MICHELLE MOORE 24 FLINT 25:49 8:19
4 TARA RHYNDRESS 21 DAVISON 27:55 9:00
5 KELLY KISH 24 BRIGHTON 31:07 10:01
6 KIMBERLY PAMPREEN 20 MILFORD 38:14 12:19

MALE AGE GROUP: 25-29
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JOHN LIPA 27 LUDINGTON 16:21 5:16
2 TIM MOCNY 27 MT PLEASANT 17:22 5:36
3 RODNEY OTT 27 FLINT 23:39 7:37
4 RYAN MEBERT 28 GRAND BLANC 25:52 8:20
5 RONALD DICKINSON 28 FLINT 26:53 8:40

FEMALE AGE GROUP: 25-29
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 SHERRIE TEEPLE 28 GRAND BLANC 23:15 7:29
2 KERRY WALLACE 29 WATERFORD 24:02 7:45
3 ANDREA WENDLAND 28 BURTON 24:06 7:46
4 ALLISON METZ 27 FENTON 31:02 10:00

MALE AGE GROUP: 30-34
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 THOMAS PREISS 32 WHITMORE LAKE 16:29 5:19
2 PATRICK BYRD 32 FLINT 18:45 6:03
3 DUANE MACHESNEY 33 BURTON 19:28 6:16
4 JIM YUHAS 34 GRAND BLANC 21:09 6:49
5 CHRIS BUTTS 34 HOLLY 32:48 10:34

FEMALE AGE GROUP: 30-34
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 COLLEEN CADY-BROWN 34 GRAND BLANC 23:51 7:41
2 HEATHER WARK 34 BROWN CITY 27:20 8:48
3 LYANNA MILLEN 32 FLINT 29:50 9:37
4 CARLA PACEK 34 ST CLAIR SHORES 43:01 13:51

MALE AGE GROUP: 35-39
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 DAVE MCCAULEY 39 ROCHESTER 16:23 5:17
2 JOHN NIVEN 37 SWARTZ CREEK 18:05 5:50
3 TONY KETCHMARK 39 DAVISON 18:34 5:59
4 ROB BASYDLO 35 HIGHLAND 18:39 6:01
5 TOM SCHULZ 35 GOODRICH 18:57 6:06
6 KIRK TIMMONS 36 DAVISON 22:35 7:17
7 TIM BROOKS 37 FLUSHING 23:25 7:33
8 PETER BUCCELLATO 37 ROCHESTER HILLS 25:58 8:22

FEMALE AGE GROUP: 35-39
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 ANDREA FUNK 38 E LANSING 22:14 7:10
2 MARYMARGARE GIBCUMB 37 DAVISON 27:13 8:46
3 STACEY HOLLINS 36 FLINT 29:38 9:33

MALE AGE GROUP: 40-44
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JOE LASHER 44 KIMBALL TWP 18:26 5:56
2 MARK FOSDICK 42 DAVISON 19:45 6:22
3 MARK DEDOW 43 CLARKSTON 20:09 6:30
4 DAVID CZAPOR 42 BLOOMFIELD HILLS 20:23 6:34
5 MICHAEL STEWART 44 FLUSHING 20:58 6:45
6 KIP LITTON 40 CLARKSTON 21:04 6:47
7 MIKE FROATS 43 GRAND BLANC 21:04 6:47
8 KEITH HIEBER 40 LAPEER 21:07 6:48
9 DAN PARR 41 BROWN CITY 21:45 7:01
10 MARK HAYDEN 41 DAVISON 22:24 7:13
11 JOHN KREUCHER 40 DAVISON 23:29 7:34
12 ANDREW GRIFFIN 43 FLINT 25:57 8:22
13 STEVE STRABLE 44 ROCHESTER HILLS 26:00 8:23
14 JEFFREY HILL 44 LAPEER 27:09 8:45
15 DAVID REID 40 DAVISON 28:32 9:12

FEMALE AGE GROUP: 40-44
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 PEGGY SEARIGHT 44 FLINT 22:43 7:19
2 MARIT SCHULTZ 40 BIRCH RUN 22:54 7:23
3 ROSE MONTGOMERY 44 GRAND BLANC 24:08 7:47
4 RENE HUBBARD 43 GOODRICH 24:41 7:57
5 JILL SUTTON 40 LAPEER 25:14 8:08
6 SHERRY ELLIOTT 40 BURTON 25:51 8:20
7 CLAIRE DEDOW 40 CLARKSTON 27:12 8:46
8 BARBARA ARLINE 42 GRAND BLANC 28:05 9:03
9 SANDRA BETHELL 43 GRAND LEDGE 28:53 9:18
10 PAMELA KITCHEN 42 MT MORRIS 29:43 9:34
11 EMILY DEVOSS 41 GRAND BLANC 29:55 9:38
12 SUZIE MCPEAKE 40 DAVISON 30:39 9:52
13 SUE PRESTON 41 IMLAY CITY 36:51 11:52

MALE AGE GROUP: 45-49
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 STAN FORD 47 LAKE ORION 17:45 5:43
2 STEVE BABCOCK 46 CLARKSTON 20:51 6:43
3 CHUCK VOGEL 47 COLEMAN 21:19 6:52
4 DAVID JOHNSON 45 OLIVET 21:21 6:53
5 FRANK JOHNSON 49 SAGINAW 21:56 7:04
6 THOMAS KUCZERA 48 FLINT 24:04 7:45
7 DENNIS CRAWFORD 45 CLIO 30:32 9:50

FEMALE AGE GROUP: 45-49
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 TERESE FITZPATRICK 47 HOWELL 26:12 8:26
2 TERRY ADAMS 49 LAPEER 36:51 11:52
3 KARREN CRAWFORD 49 CLIO 39:07 12:36
4 MARYJANE BOWDISH 47 CLIO 44:30 14:20

MALE AGE GROUP: 50-54
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 ROBERT PERRY 51 GRAND BLANC 19:58 6:26
2 MICHAEL SMITH 53 LAPEER 21:22 6:53
3 JIM CONATON 51 LAKE ORION 21:41 6:59
4 MIKE GLASS 50 YPSILANTI 22:49 7:21
5 FRANK JOBE 52 FENTON 25:47 8:18
6 RAY LINTON 51 GRAND BLANC 26:13 8:27
7 MICHAEL CURTIS 52 SWARTZ CREEK 26:56 8:41
8 GARY GUERRIERI 51 GRAND BLANC 31:20 10:06

FEMALE AGE GROUP: 50-54
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 MAGGY ZIDAR 51 PONTIAC 23:42 7:38
2 LUCILLE GATES 53 CAPAC 24:51 8:00
3 CINDY GOODALL 50 FLINT 26:42 8:36
4 NANCY PORTER 54 MT PLEASANT 27:47 8:57
5 ANN CRUMBY 52 FLINT 29:30 9:30
6 BECKY BALLANCE 52 GOODRICH 29:40 9:33

MALE AGE GROUP: 55-59
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 TOM WASCHA 58 BURTON 20:30 6:36
2 NORMAN HART 59 DAVISON 20:39 6:39
3 MARVIN MAHER 59 CLIO 23:27 7:33
4 LEONARD BLOCK 59 BAY CITY 24:10 7:47
5 THOMAS YOAKAM 55 CANTON 29:59 9:40
6 LOUIS BALLANCE 59 GOODRICH 33:44 10:52

FEMALE AGE GROUP: 55-59
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 MARILYN BROWN 59 DAVISON 25:10 8:07
2 SHIRLEY LARSEN 58 GRAND BLANC 26:22 8:30
3 LINDA NELSON 59 ORTONVILLE 26:38 8:35
4 JOAN WASCHA 57 BURTON 27:02 8:43
5 LORETTA ELLWOOD 55 DAVISON 36:40 11:49
6 JOANN A JENKS 55 GRAND BLANC 37:35 12:06

MALE AGE GROUP: 60-64
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JIM WEBB 60 CLIO 20:33 6:37
2 JOHN MOORE 61 OAK PARK 28:36 9:13
3 FELIX RAMIREZ 60 ROCHESTER HILLS 28:56 9:19
4 BOB WOOLLEY 63 29:12 9:24
5 RONALD GILL 64 PLEASANT LAKE 29:17 9:26
6 PATRICK POWERS 62 SOUTHFIELD 30:02 9:40

FEMALE AGE GROUP: 60-64
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====

MALE AGE GROUP: 65-69
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 GLEN LARSEN 69 GRAND BLANC 24:56 8:02
2 EVERETT WIRGAU 66 MECOSTA 25:18 8:09
3 EARL HANSON 69 FLINT 30:11 9:43

FEMALE AGE GROUP: 65-69
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====

MALE AGE GROUP: 70-99
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 LARRY SROUFE 70 BEAVERTON 35:27 11:25
2 EDWARD MCLAUGHLIN 71 DAVISON 38:23 12:22

FEMALE AGE GROUP: 70-99
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 CAROL DUGAL 71 GRAND BLANC 35:01 11:17

Top
HEAVYWEIGHT 220+
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 PATRICK SNUSKE 44 MT MORRIS 22:06 7:07
2 MARK MATTINGLY 38 GRAND BLANC 22:19 7:11
3 MIKE BEARDSLEE 49 HOWELL 27:00 8:42
4 NINO BROWN 20 LAKE ORION 27:18 8:48
5 DANIEL BEEKER 45 MILFORD 36:06 11:38


Top
ORDER OF FINISH RESULTS
PLACE NO. NAME SEX AGE CITY TIME PACE
===== ===== ========================== === === ================== ======= =====
1 269 KIRK WALRATH M 31 FENTON 15:53 5:07
2 96 JESSE PARKER JR M 20 CHINA TWP 16:11 5:13
3 185 JOHN LIPA M 27 LUDINGTON 16:21 5:16
4 288 DAVE MCCAULEY M 39 ROCHESTER 16:23 5:17
5 280 THOMAS PREISS M 32 WHITMORE LAKE 16:29 5:19
6 188 BRYAN ALFONSO M 42 CLARKSTON 16:39 5:22
7 163 COLIN GREEN M 22 ORTONVILLE 17:07 5:31
8 270 TIM MOCNY M 27 MT PLEASANT 17:22 5:36
9 276 JULES WINFIELD M 20 LAKE ORION 17:43 5:43
10 160 STAN FORD M 47 LAKE ORION 17:45 5:43
11 168 JOHN NIVEN M 37 SWARTZ CREEK 18:05 5:50
12 162 HAROLD SPHYNXSTEIN M 20 ROCHESTER HILLS 18:14 5:53
13 133 JOE LASHER M 44 KIMBALL TWP 18:26 5:56
14 298 TONY KETCHMARK M 39 DAVISON 18:34 5:59
15 275 FRANK DREBIN M 21 LAKE ORION 18:36 6:00
16 290 ROB BASYDLO M 35 HIGHLAND 18:39 6:01
17 286 PATRICK BYRD M 32 FLINT 18:45 6:03
18 171 TOM SCHULZ M 35 GOODRICH 18:57 6:06
19 111 DUANE MACHESNEY M 33 BURTON 19:28 6:16
20 297 DAVID KETCHMARK M 14 DAVISON 19:28 6:16
21 113 MARK FOSDICK M 42 DAVISON 19:45 6:22
22 278 ROBERT PERRY M 51 GRAND BLANC 19:58 6:26
23 107 MARK DEDOW M 43 CLARKSTON 20:09 6:30
24 95 DAVID CZAPOR M 42 BLOOMFIELD HILLS 20:23 6:34
25 186 PAMELA IDEN F 40 DAVISON 20:28 6:36
26 193 TOM WASCHA M 58 BURTON 20:30 6:36
27 287 JIM WEBB M 60 CLIO 20:33 6:37
28 294 NORMAN HART M 59 DAVISON 20:39 6:39
29 109 STEVE BABCOCK M 46 CLARKSTON 20:51 6:43
30 169 GARRETT BURGETT M 16 CLIO 20:55 6:44
31 130 MICHAEL STEWART M 44 FLUSHING 20:58 6:45
32 119 KIP LITTON M 40 CLARKSTON 21:04 6:47
33 93 MIKE FROATS M 43 GRAND BLANC 21:04 6:47
34 274 KEITH HIEBER M 40 LAPEER 21:07 6:48
35 178 JIM YUHAS M 34 GRAND BLANC 21:09 6:49
36 174 CHUCK VOGEL M 47 COLEMAN 21:19 6:52
37 285 DAVID JOHNSON M 45 OLIVET 21:21 6:53
38 166 MICHAEL SMITH M 53 LAPEER 21:22 6:53
39 267 MARCIA SELLEY F 50 GRAND BLANC 21:24 6:54
40 108 GREG DEDOW M 11 CLARKSTON 21:37 6:58
41 264 JIM CONATON M 51 LAKE ORION 21:41 6:59
42 265 JULIE MCNAMARA F 17 SWARTZ CREEK 21:43 7:00
43 292 DAN PARR M 41 BROWN CITY 21:45 7:01
44 282 BRANDIE FITZSIMMONS F 21 BELLEVILLE 21:46 7:01
45 284 FRANK JOHNSON M 49 SAGINAW 21:56 7:04
46 289 BECKY RICHARDSON F 16 BURTON 22:00 7:05
47 200 PATRICK SNUSKE M 44 MT MORRIS 22:06 7:07
48 154 ANDREA FUNK F 38 E LANSING 22:14 7:10
49 157 TONY GREENWAY M 22 DAVISON 22:15 7:10
50 142 MARK MATTINGLY M 38 GRAND BLANC 22:19 7:11

PLACE NO. NAME SEX AGE CITY TIME PACE
===== ===== ========================== === === ================== ======= =====
51 116 MARK HAYDEN M 41 DAVISON 22:24 7:13
52 277 KIRK TIMMONS M 36 DAVISON 22:35 7:17
53 78 PEGGY SEARIGHT F 44 FLINT 22:43 7:19
54 283 MIKE GLASS M 50 YPSILANTI 22:49 7:21
55 165 MARIT SCHULTZ F 40 BIRCH RUN 22:54 7:23
56 196 SHERRIE TEEPLE F 28 GRAND BLANC 23:15 7:29
57 100 TIM BROOKS M 37 FLUSHING 23:25 7:33
58 126 MARVIN MAHER M 59 CLIO 23:27 7:33
59 299 JOHN KREUCHER M 40 DAVISON 23:29 7:34
60 173 RODNEY OTT M 27 FLINT 23:39 7:37
61 181 MAGGY ZIDAR F 51 PONTIAC 23:42 7:38
62 197 COLLEEN CADY-BROWN F 34 GRAND BLANC 23:51 7:41
63 191 DAVID PETERS M 21 DAVISON 24:00 7:44
64 175 KERRY WALLACE F 29 WATERFORD 24:02 7:45
65 139 THOMAS KUCZERA M 48 FLINT 24:04 7:45
66 302 ANDREA WENDLAND F 28 BURTON 24:06 7:46
67 296 ROSE MONTGOMERY F 44 GRAND BLANC 24:08 7:47
68 281 LEONARD BLOCK M 59 BAY CITY 24:10 7:47
69 159 DEBI SHERMAN F 22 CLARKSTON 24:15 7:49
70 266 ALISON WHITLEY F 16 CLARKSTON 24:37 7:56
71 4649 RENE HUBBARD F 43 GOODRICH 24:41 7:57
72 149 LUCILLE GATES F 53 CAPAC 24:51 8:00
73 103 GLEN LARSEN M 69 GRAND BLANC 24:56 8:02
74 136 JOSHUA PAMPREEN M 14 MILFORD 25:03 8:04
75 147 MARILYN BROWN F 59 DAVISON 25:10 8:07
76 268 JILL SUTTON F 40 LAPEER 25:14 8:08
77 156 EVERETT WIRGAU M 66 MECOSTA 25:18 8:09
78 164 FRANK JOBE M 52 FENTON 25:47 8:18
79 172 MICHELLE MOORE F 24 FLINT 25:49 8:19
80 117 SHERRY ELLIOTT F 40 BURTON 25:51 8:20
81 75 RYAN MEBERT M 28 GRAND BLANC 25:52 8:20
82 97 ANDREW GRIFFIN M 43 FLINT 25:57 8:22
83 195 PETER BUCCELLATO M 37 ROCHESTER HILLS 25:58 8:22
84 121 STEVE STRABLE M 44 ROCHESTER HILLS 26:00 8:23
85 155 MILIE FUNK-HARPSTEAD F 9 E LANSING 26:05 8:24
86 115 TERESE FITZPATRICK F 47 HOWELL 26:12 8:26
87 144 RAY LINTON M 51 GRAND BLANC 26:13 8:27
88 104 SHIRLEY LARSEN F 58 GRAND BLANC 26:22 8:30
89 146 LINDA NELSON F 59 ORTONVILLE 26:38 8:35
90 180 CINDY GOODALL F 50 FLINT 26:42 8:36
91 199 RONALD DICKINSON M 28 FLINT 26:53 8:40
92 260 JAMES PETERS M 24 DAVISON 26:55 8:40
93 184 MICHAEL CURTIS M 52 SWARTZ CREEK 26:56 8:41
94 141 MIKE BEARDSLEE M 49 HOWELL 27:00 8:42
95 194 JOAN WASCHA F 57 BURTON 27:02 8:43
96 192 JENNIFER WYATT F 19 LAPEER 27:08 8:44
97 189 JEFFREY HILL M 44 LAPEER 27:09 8:45
98 106 LAUREN DEDOW F 13 CLARKSTON 27:12 8:46
99 105 CLAIRE DEDOW F 40 CLARKSTON 27:12 8:46
100 76 MARYMARGARE GIBCUMB F 37 DAVISON 27:13 8:46

PLACE NO. NAME SEX AGE CITY TIME PACE
===== ===== ========================== === === ================== ======= =====
101 161 NINO BROWN M 20 LAKE ORION 27:18 8:48
102 293 HEATHER WARK F 34 BROWN CITY 27:20 8:48
103 99 JOSHUA BROOKS M 9 FLUSHING 27:39 8:54
104 92 NANCY PORTER F 54 MT PLEASANT 27:47 8:57
105 295 TARA RHYNDRESS F 21 DAVISON 27:55 9:00
106 131 NICOLE STRATTON F 19 FENTON 27:56 9:00
107 167 BARBARA ARLINE F 42 GRAND BLANC 28:05 9:03
108 187 STEFANIE COHOON F 19 DAVISON 28:27 9:10
109 300 DAVID REID M 40 DAVISON 28:32 9:12
110 177 JOHN MOORE M 61 OAK PARK 28:36 9:13
111 179 SANDRA BETHELL F 43 GRAND LEDGE 28:53 9:18
112 170 FELIX RAMIREZ M 60 ROCHESTER HILLS 28:56 9:19
113 148 BOB WOOLLEY M 63 29:12 9:24
114 158 RONALD GILL M 64 PLEASANT LAKE 29:17 9:26
115 77 ANN CRUMBY F 52 FLINT 29:30 9:30
116 301 STACEY HOLLINS F 36 FLINT 29:38 9:33
117 153 BECKY BALLANCE F 52 GOODRICH 29:40 9:33
118 140 STEVEN BAIRD M 13 MT MORRIS 29:41 9:34
119 129 PAMELA KITCHEN F 42 MT MORRIS 29:43 9:34
120 198 LYANNA MILLEN F 32 FLINT 29:50 9:37
121 145 EMILY DEVOSS F 41 GRAND BLANC 29:55 9:38
122 279 THOMAS YOAKAM M 55 CANTON 29:59 9:40
123 176 PATRICK POWERS M 62 SOUTHFIELD 30:02 9:40
124 273 BRITTANIE JACOBSON F 14 DAVISON 30:07 9:42
125 101 EARL HANSON M 69 FLINT 30:11 9:43
126 263 DENNIS CRAWFORD M 45 CLIO 30:32 9:50
127 190 SUZIE MCPEAKE F 40 DAVISON 30:39 9:52
128 291 ALLISON METZ F 27 FENTON 31:02 10:00
129 183 KELLY KISH F 24 BRIGHTON 31:07 10:01
130 138 LUCY ADAMS F 16 FLUSHING 31:09 10:02
131 120 GARY GUERRIERI M 51 GRAND BLANC 31:20 10:06
132 118 CHRIS BUTTS M 34 HOLLY 32:48 10:34
133 150 LOUIS BALLANCE M 59 GOODRICH 33:44 10:52
134 137 MARY ADAMS F 12 FLUSHING 34:49 11:13
135 258 CAROL DUGAL F 71 GRAND BLANC 35:01 11:17
136 182 LARRY SROUFE M 70 BEAVERTON 35:27 11:25
137 143 DANIEL BEEKER M 45 MILFORD 36:06 11:38
138 110 LORETTA ELLWOOD F 55 DAVISON 36:40 11:49
139 94 SUE PRESTON F 41 IMLAY CITY 36:51 11:52
140 102 TERRY ADAMS F 49 LAPEER 36:51 11:52
141 259 JOANN A JENKS F 55 GRAND BLANC 37:35 12:06
142 127 ANDREA BUECHLER F 9 GOODRICH 37:57 12:13
143 134 KIMBERLY PAMPREEN F 20 MILFORD 38:14 12:19
144 98 EDWARD MCLAUGHLIN M 71 DAVISON 38:23 12:22
145 262 KARREN CRAWFORD F 49 CLIO 39:07 12:36
146 152 CARLA PACEK F 34 ST CLAIR SHORES 43:01 13:51
147 261 MARYJANE BOWDISH F 47 CLIO 44:30 14:20



MALE OVERALL WINNER
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 DAVID STIERLEY 49 GRAND LEDGE 29:46 9:35

FEMALE OVERALL WINNER
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 DEB TOPHAM 48 MAYVILLE 29:26 9:29

MALE AGE GROUP: 1-19
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 DAVID MEERMAN 15 DAVISON 50:08 16:09

FEMALE AGE GROUP: 1-19
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====

MALE AGE GROUP: 20-29
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 20-29
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 KIMBERLY MEBERT 28 GRAND BLANC 55:10 17:46
2 ANGIE ASPERGER 26 GRAND BLANC 55:17 17:48

MALE AGE GROUP: 30-34
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 30-34
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 AGNETA BUCCELLATO 31 ROCHESTER HILLS 42:18 13:37
2 DANIELLE TEMPLETON 30 COLUMBIAVILLE 47:13 15:12
3 AMY SWANTEK 30 COLUMBIAVILLE 47:14 15:13

MALE AGE GROUP: 35-39
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 35-39
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 CHERYL BASSETT 35 GRAND BLANC 38:38 12:27
2 RENEE CHUCHVARA 38 FLINT 56:42 18:15

MALE AGE GROUP: 40-44
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JIM PROSE 43 FENTON 38:26 12:23

FEMALE AGE GROUP: 40-44
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 DIANNE NEWCOMB 44 FLINT 35:08 11:19
2 MARIE CHUCHVARA 44 DAVISON 36:43 11:50
3 CATHY MCAULIFFE 42 GAINES 37:15 12:00
4 LORI HILTON 43 DAVISON 38:29 12:24
5 TAMARA OERTEL 43 CLARKSTON 44:22 14:17
6 JAN SAGEMAN 44 45:56 14:48
7 TRACEY BRIOLET 41 DAVISON 50:09 16:09

MALE AGE GROUP: 45-49
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 LESTER BRADY 48 GRAND BLANC 32:57 10:37
2 GENE MAURER 49 GRAND BLANC 34:39 11:10

FEMALE AGE GROUP: 45-49
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 GLORIA FOLEY 45 MILLINGTON 30:09 9:43
2 LYNETTE HEINLEIN 45 VASSAR 30:18 9:46
3 SANDY LAWRENCE 48 SWARTZ CREEK 37:19 12:01
4 STEPHANIE DAVIS 49 42:07 13:34
5 NANETTE STRABLE 45 ROCHESTER HILLS 42:19 13:38
6 BECKY RAPPUHN 47 OTISVILLE 44:08 14:13
7 CONNIE SMITH 45 OTISVILLE 44:09 14:13
8 BARB MAURER 49 GRAND BLANC 45:54 14:47
9 MARY GERWOLDS 47 COLUMBIAVILLE 50:10 16:09

MALE AGE GROUP: 50-54
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 ROSS BARRANC0 52 LINDEN 32:17 10:24

FEMALE AGE GROUP: 50-54
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 LIZ SCHWEDLER 50 BAY CITY 32:25 10:27
2 SONDRA FOLEY 54 FLUSHING 36:37 11:48
3 ANNE KELLEY 54 DAVISON 55:14 17:47

MALE AGE GROUP: 55-59
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 DON KNIGHT 55 FLINT 30:45 9:54
2 DOUG FISHER 58 FLUSHING 36:26 11:44

FEMALE AGE GROUP: 55-59
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JANE MATTHEWS 56 GRAND BLANC 38:09 12:17
2 CATHY EPPERSON 59 GRAND BLANC 40:01 12:53
3 NANCY JACKSON 55 DAVISON 48:26 15:36
4 LYNN RODDA 56 FLINT 56:45 18:16

MALE AGE GROUP: 60-64
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 DON LAROCHELLE 60 BURTON 38:21 12:21
2 JAMES MORPHY 61 BURTON 41:40 13:25

FEMALE AGE GROUP: 60-64
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 JAN SIMONYE 60 DAVISON 48:26 15:36

MALE AGE GROUP: 65-69
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 65-69
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====

MALE AGE GROUP: 70-99
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====
1 HENRY RUDI 72 FLINT 36:30 11:45
2 AL DUCH 82 SWARTZ CREEK 38:47 12:29
3 DON CALLIS 70 DAVISON 42:45 13:46

FEMALE AGE GROUP: 70-99
PLACE NAME AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === ================== ======= =====


Top
ORDER OF FINISH RESULTS
PLACE NAME SEX AGE CITY TIME PACE
===== ========================== === === ================== ======= =====
1 DEB TOPHAM F 48 MAYVILLE 29:26 9:29
2 DAVID STIERLEY M 49 GRAND LEDGE 29:46 9:35
3 GLORIA FOLEY F 45 MILLINGTON 30:09 9:43
4 LYNETTE HEINLEIN F 45 VASSAR 30:18 9:46
5 DON KNIGHT M 55 FLINT 30:45 9:54
6 ROSS BARRANC0 M 52 LINDEN 32:17 10:24
7 LIZ SCHWEDLER F 50 BAY CITY 32:25 10:27
8 LESTER BRADY M 48 GRAND BLANC 32:57 10:37
9 GENE MAURER M 49 GRAND BLANC 34:39 11:10
10 DIANNE NEWCOMB F 44 FLINT 35:08 11:19
11 DOUG FISHER M 58 FLUSHING 36:26 11:44
12 HENRY RUDI M 72 FLINT 36:30 11:45
13 SONDRA FOLEY F 54 FLUSHING 36:37 11:48
14 MARIE CHUCHVARA F 44 DAVISON 36:43 11:50
15 CATHY MCAULIFFE F 42 GAINES 37:15 12:00
16 SANDY LAWRENCE F 48 SWARTZ CREEK 37:19 12:01
17 JANE MATTHEWS F 56 GRAND BLANC 38:09 12:17
18 DON LAROCHELLE M 60 BURTON 38:21 12:21
19 JIM PROSE M 43 FENTON 38:26 12:23
20 LORI HILTON F 43 DAVISON 38:29 12:24
21 CHERYL BASSETT F 35 GRAND BLANC 38:38 12:27
22 AL DUCH M 82 SWARTZ CREEK 38:47 12:29
23 CATHY EPPERSON F 59 GRAND BLANC 40:01 12:53
24 JAMES MORPHY M 61 BURTON 41:40 13:25
25 STEPHANIE DAVIS F 49 42:07 13:34
26 AGNETA BUCCELLATO F 31 ROCHESTER HILLS 42:18 13:37
27 NANETTE STRABLE F 45 ROCHESTER HILLS 42:19 13:38
28 DON CALLIS M 70 DAVISON 42:45 13:46
29 BECKY RAPPUHN F 47 OTISVILLE 44:08 14:13
30 CONNIE SMITH F 45 OTISVILLE 44:09 14:13
31 TAMARA OERTEL F 43 CLARKSTON 44:22 14:17
32 BARB MAURER F 49 GRAND BLANC 45:54 14:47
33 JAN SAGEMAN F 44 45:56 14:48
34 DANIELLE TEMPLETON F 30 COLUMBIAVILLE 47:13 15:12
35 AMY SWANTEK F 30 COLUMBIAVILLE 47:14 15:13
36 NANCY JACKSON F 55 DAVISON 48:26 15:36
37 JAN SIMONYE F 60 DAVISON 48:26 15:36
38 DAVID MEERMAN M 15 DAVISON 50:08 16:09
39 TRACEY BRIOLET F 41 DAVISON 50:09 16:09
40 MARY GERWOLDS F 47 COLUMBIAVILLE 50:10 16:09
41 KIMBERLY MEBERT F 28 GRAND BLANC 55:10 17:46
42 ANNE KELLEY F 54 DAVISON 55:14 17:47
43 ANGIE ASPERGER F 26 GRAND BLANC 55:17 17:48
44 RENEE CHUCHVARA F 38 FLINT 56:42 18:15
45 LYNN RODDA F 56 FLINT 56:45 18:16

Davison, MI