JOHN ROGUCKI MEMORIAL KENSINGTON CHALLENGE

back to results

Sep. 15, 2001

JOHN ROGUCKI MEMORIAL KENSINGTON CHALLENGE
MILFORD,MI
Provided By Gault Race Management


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 1 Keith Stopen Rochester 35 48:24 5:12

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 18 Beth Homan Haslett 37 58:18 6:16

******************** MALE MASTERS WINNER *******************************

PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 3 Dave Furey Ann Arbor 42 53:06 5:42

******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************

PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 102 Sandy Schubert Highland 44 1:09:43 7:29

MALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 30 Matt Nester Howell 18 1:00:52 6:32
2 32 Dennis Malecki Hartland 18 1:01:09 6:34
3 123 Evan Weinert Gross Pt Frms 18 1:11:51 7:43
4 343 Gary Schultz Fenton 19 1:30:40 9:44

FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 104 Julia Weinert Gross Pt Frms 18 1:10:05 7:32
2 345 Laurie Brescoll Gross Pt Frms 18 1:30:48 9:45

MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 106 Jonathan Weinert Gross Pt Frms 22 1:10:09 7:32
2 161 Erin Macgregor Pinckney 24 1:14:33 8:01
3 315 James Koch Dearborn Heights 22 1:27:44 9:25
4 396 Jaramia Becker Clawson 24 1:42:02 10:57

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 24 Cario Blind Lansing 23 59:54 6:26
2 39 Christene Richter Ann Arbor 24 1:01:29 6:36
3 64 Erica Solway Birmingham 20 1:04:57 6:59
4 70 Dorothy Nasin Ypsilanti 22 1:05:35 7:03
5 75 Allison Branton Boyne City 24 1:06:45 7:10
6 135 Erin Senay Ypsilanti 22 1:12:54 7:50
7 150 Sharon Mcelrone Ann Arbor 23 1:13:53 7:56
8 195 Nicole Moore Westland 22 1:17:31 8:20
9 244 Nicole Behnke Haslett 23 1:20:46 8:41
10 401 Lauren Blitz Ann Arbor 23 1:42:59 11:04
11 407 Sarah Zavicar Ann Arbor 20 1:46:27 11:26

MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 10 Eric Seifert Royal Oak 28 56:26 6:04
2 16 Tony Meyers Bloomfield Hills 29 58:04 6:14
3 20 Craig Dolecki Redford 27 58:39 6:18
4 68 Kristofer Forsyth Canton 25 1:05:29 7:02
5 77 Joseph Leduina Ypsilanti 28 1:06:51 7:11
6 95 Steve Booton Grand Rapids 28 1:09:00 7:25
7 107 Gerald Cameron Waukesha 29 1:10:29 7:34
8 137 Charlie Larnard Lake Orion 28 1:12:57 7:50
9 152 Ryan Hershberger Canton 26 1:14:00 7:57
10 169 Pete Minjoe Center Line 28 1:15:13 8:05
11 173 Joshua Hicks Mount Pleasant 26 1:15:57 8:10
12 175 Charlie Branch Ypsilanti 29 1:16:14 8:11
13 233 Frank Klingbeil Madison Heights 27 1:20:00 8:36
14 251 Nathan Williams Lansing 27 1:21:11 8:43
15 279 Mark Gable Troy 28 1:24:16 9:03
16 284 Aaron Rieder Livonia 27 1:24:50 9:07
17 392 Andrew Kerhanhan Canton 29 1:40:25 10:47

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 56 Alicia Treadway Atlanta 28 1:04:08 6:53
2 130 Ellen Hamilton Ann Arbor 29 1:12:28 7:47
3 211 Kerry Wallace Waterford 29 1:18:29 8:26
4 230 Nora Ruttinger Gross Pt Frms 26 1:19:52 8:35
5 239 Katrina Parmelee-Peter Clarkston 29 1:20:25 8:38
6 240 Lindsay Mergos Mount Clemens 25 1:20:36 8:39
7 256 Ericka Lambert Washington 26 1:21:38 8:46
8 257 Christine Daly Livonia 26 1:21:42 8:47
9 271 Joyce Pedersen Pinckney 26 1:23:23 8:57
10 273 Carey Goldberg Ann Arbor 26 1:23:27 8:58
11 286 Melanie Pogach Ann Arbor 29 1:25:02 9:08
12 318 Maureen Sloan Auburn Hills 25 1:28:06 9:28
13 325 Tricia Stehle Shelby Township 29 1:29:16 9:35
14 337 Amy Kernahan Canton 28 1:30:13 9:41
15 389 Heidi Batt Rochester 25 1:39:52 10:43
16 397 Jessica Becker Clawson 25 1:42:14 10:59
17 403 Staacy Vieden Ann Arbor 26 1:44:04 11:10

MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 2 David Chemet Berkley 32 51:25 5:32
2 22 Steve Hicks 32 59:34 6:24
3 50 Sean Killeen Detroit 32 1:03:07 6:47
4 51 Andreas Kress Westland 34 1:03:23 6:49
5 58 Eric Pahl Canton 33 1:04:26 6:55
6 78 Ted Chaperon Harper Woods 33 1:07:02 7:12
7 101 Marty Lynch Highland 32 1:09:29 7:28
8 108 Pete Maloney Dearborn 34 1:10:43 7:36
9 142 David Gross Redford 31 1:13:13 7:52
10 151 Andreas Trost Plymouth 34 1:13:54 7:56
11 156 Matt Perrigo New Hudson 32 1:14:11 7:58
12 202 Erik Sarlund South Lyon 33 1:17:57 8:22
13 218 David Buchanan Dearborn Heights 32 1:18:59 8:29
14 229 Michael Russell Royal Oak 31 1:19:45 8:34
15 247 Everett Centerwall Iii Fenton 34 1:21:01 8:42
16 269 Chip Smith Ann Arbor 31 1:23:15 8:56
17 307 Joe Jommy 31 1:26:58 9:20

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 27 Sarah Plaxton Highland 33 1:00:23 6:29
2 48 Deanna Skelcy Oak Park 34 1:02:54 6:45
3 63 Mary Dorazio Brighton 33 1:04:48 6:58
4 143 Cathy Trussell Pinckney 32 1:13:14 7:52
5 153 Denise Lynch Highland 30 1:14:02 7:57
6 163 Kim Eifrid Highland 33 1:14:35 8:01
7 181 Elizabeth Dorda Ypsilanti 34 1:16:37 8:14
8 205 Kelly Ponder South Lyon 32 1:18:12 8:24
9 214 Carolyn Picard Novi 31 1:18:44 8:27
10 231 Carolyn Schwedt Royal Oak 32 1:19:54 8:35
11 232 Amy Steele Dearborn 32 1:19:58 8:35
12 242 Dianna Chaperon Harper Woods 33 1:20:40 8:40
13 265 Kelley Cole Ann Arbor 34 1:22:42 8:53
14 290 Colleen Scrivano Howell 32 1:25:23 9:10
15 305 Susanna Ryan Ann Arbor 33 1:26:55 9:20
16 311 Kari Smith South Lyon 31 1:27:13 9:22
17 319 Susan Sage Northville 34 1:28:06 9:28
18 324 Scott Forthofer St. Clair Shores 31 1:29:09 9:34
19 353 Kristie Ray Redford 31 1:31:51 9:52
20 408 Deborah Lammers Ypsilanti 30 1:46:29 11:26

MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 6 John Walter Grand Ledge 37 54:24 5:51
2 9 Doug Ogden Chelsea 38 56:17 6:03
3 17 Tyler Firth Plymouth 39 58:06 6:15
4 28 Mark Skelcy Oak Park 37 1:00:30 6:30
5 33 Greg Miller Ann Arbor 38 1:01:14 6:35
6 35 Paul Burant Brighton 39 1:01:17 6:35
7 53 Scott Kriscovich Bloomfield Twsp. 35 1:03:37 6:50
8 83 Joe Mckeone Ypsilanti 36 1:07:49 7:17
9 118 Alan Larson Plymouth 36 1:11:19 7:40
10 122 Paul Smith Milan 37 1:11:43 7:42
11 164 Helmut Zieger Riverview 37 1:14:36 8:01
12 166 Rick Kline Milford 37 1:14:54 8:03
13 180 Juliann Hernandez Milford 36 1:16:28 8:13
14 197 Marx Juergen Farmington Hills 35 1:17:36 8:20
15 215 Eric Crudo Shelby Twp 36 1:18:46 8:28
16 217 Erik Sheagren Ann Arbor 36 1:18:57 8:29
17 223 Kevin Grove Huntington Woods 39 1:19:07 8:30
18 253 Sean Leavey Ann Arbor 35 1:21:27 8:45
19 297 James Izzi Highland 39 1:26:25 9:17
20 331 David Leonard Swartz Creek 38 1:29:42 9:38
21 348 Jim Diby East Lansing 38 1:31:19 9:48
22 364 Roger Fehn Howell 39 1:33:09 10:00

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 45 Krys Brish Milford 38 1:02:34 6:43
2 86 Lisa Simms Novi 37 1:07:58 7:18
3 145 Maria Huehn Ypsilanti 35 1:13:24 7:53
4 182 Christine Dager Ypsilanti 37 1:16:38 8:14
5 199 Alisa Daien Farmington Hills 37 1:17:41 8:21
6 200 Michelle Cook Woodhaven 36 1:17:57 8:22
7 201 Kathryn Bradbury Brighton 38 1:17:57 8:22
8 260 Joan Evans Birmingham 36 1:21:52 8:48
9 283 Beth Klucevek Howell 36 1:24:45 9:06
10 294 Nancy Reppenhagen Livonia 37 1:26:09 9:15
11 303 Pam Brackrog Highland 35 1:26:54 9:20
12 306 Betsy Porter Ann Arbor 37 1:26:57 9:20
13 321 Kathleen Bartoluzzi Milford 36 1:28:36 9:31
14 327 Elizabeth Ransom Bloomfield 39 1:29:20 9:36
15 329 Melissa Duke Bloomfield 39 1:29:40 9:38
16 333 Sharon Coral South Lyon 38 1:29:59 9:40
17 350 Peggy Kennedy Ann Arbor 35 1:31:24 9:49
18 363 Mary Wolynski Milford 39 1:32:54 9:59
19 377 Melanie Rhodes Ann Arbor 37 1:36:01 10:19
20 382 Teresa Scodeller South Lyon 38 1:36:50 10:24
21 383 Colleen Verch Waterford 37 1:38:09 10:32
22 384 Michele Causley Waterford 37 1:38:10 10:33

MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 5 Tom Yates New Boston 40 53:34 5:45
2 7 Rick Armes Livonia 41 55:27 5:58
3 8 Michael Frank Gross Pt Woods 44 55:54 6:00
4 23 Brian Smith Bloomfield Hills 42 59:49 6:26
5 25 Edwardo Munoz Berkley 41 59:59 6:27
6 36 Peter Castiglione West Bloomfield 40 1:01:18 6:35
7 40 Keith Peterson New Hudson 41 1:01:41 6:38
8 44 George Sveda Farmington Hills 40 1:02:28 6:43
9 47 Jeff Potts Milford 42 1:02:44 6:44
10 66 Brian Sparks Novi 40 1:05:19 7:01
11 82 Mark Lee Warren 44 1:07:47 7:17
12 84 Mark Rohloff Berkley 40 1:07:50 7:17
13 103 Kenneth Castle Ypsilanti 43 1:09:57 7:31
14 110 Denny Lowe Farmington Hills 42 1:10:47 7:36
15 120 Bruce Ball Hamburg 40 1:11:35 7:41
16 129 Susan Hachigian Plymouth 44 1:12:23 7:47
17 134 Michael Moran Beverly Hills 41 1:12:47 7:49
18 138 Andrew Iott 41 1:13:08 7:51
19 144 Martin Buckingham Ann Arbor 42 1:13:15 7:52
20 147 David Schilke Livonia 40 1:13:43 7:55
21 148 John Krok South Lyon 42 1:13:48 7:56
22 149 Tim Zemaitis Howell 42 1:13:50 7:56
23 160 Richard Mccarter Whitmore Lake 43 1:14:30 8:00
24 185 Michael Geyer Ypsilanti 40 1:16:49 8:15
25 187 Alan Deal Plymouth 41 1:16:54 8:16
26 206 Mark Ulfig Brighton 44 1:18:15 8:24
27 207 Paul Farrugia Novi 42 1:18:19 8:25
28 258 John Byrne Dearborn 41 1:21:48 8:47
29 261 Kevin Mccormack Whittemore 42 1:21:59 8:48
30 266 William Chiola Dearborn Heights 43 1:22:53 8:54
31 281 Robert Shaya Bloomfield Hills 42 1:24:25 9:04
32 298 Mark Grobbel Bloomfield Hills 42 1:26:29 9:17
33 309 Raymond Yee Birmingham 43 1:26:58 9:20
34 310 Andrew Griffin Flint 43 1:27:04 9:21
35 351 Michael Krivitsky West Bloomfield 41 1:31:40 9:51

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 146 Debra Benton Dearborn 44 1:13:42 7:55
2 191 Val Settle Milford 44 1:17:06 8:17
3 193 Julie Berman West Bloomfield 41 1:17:26 8:19
4 228 Janine Gillow Livonia 44 1:19:41 8:34
5 249 Liz Bailey Milford 40 1:21:04 8:42
6 262 Elly Truran Milford 40 1:22:08 8:49
7 278 Rebecca Franchock Milford 43 1:24:10 9:02
8 296 Melody Reifel Chelsea 44 1:26:13 9:16
9 312 Debra Tucker Northville 44 1:27:26 9:23
10 313 Melissa Gifford Flint 42 1:27:31 9:24
11 339 Susan Campbell Ann Arbor 40 1:30:25 9:43
12 347 Marit Schultz Fenton 40 1:30:53 9:46
13 349 Gretchen Eby Ann Arbor 42 1:31:23 9:49
14 365 Katherine Fehn Howell 44 1:33:10 10:00
15 369 Lana Quisenberry Ortonville 44 1:34:48 10:11
16 375 Azure Birmingham Salem 41 1:35:47 10:17
17 391 Deborah Graziano Ann Arbor 42 1:40:08 10:45
18 395 Rita Szukhent Flushing 44 1:41:53 10:56
19 405 Jill Sullivan New Hudson 41 1:45:22 11:19

MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 4 Doug Kurtis Livonia 49 53:27 5:45
2 11 John Tarkowski Garden City 48 57:01 6:08
3 15 Wally Barnowski Royal Oak 46 57:37 6:11
4 31 Rick Straub Northville 47 1:01:04 6:34
5 37 Vladimir Luppov Ann Arbor 46 1:01:20 6:35
6 41 James Scholl Lansing 48 1:02:01 6:40
7 52 Roger Luckhardt Westland 45 1:03:30 6:49
8 54 Michael Hagerty Hamburg 49 1:03:41 6:50
9 57 Mike Gangwer Alma 48 1:04:24 6:55
10 61 Bruce Howard Lansing 47 1:04:38 6:57
11 65 Richard Bazzy Northville 46 1:05:00 6:59
12 71 James Paul Chelsea 45 1:06:28 7:08
13 79 Gerald Philo Jr. Canton 47 1:07:04 7:12
14 81 Yasuo Saito Ann Arbor 48 1:07:31 7:15
15 90 Mark Santamaria Plymouth 47 1:08:37 7:22
16 92 Dave Medley Scotts 45 1:08:51 7:24
17 94 Eduardo Matsuo Ann Arbor 48 1:08:58 7:24
18 105 Jim Mccabe Dearborn 46 1:10:07 7:32
19 109 Daniel Martinez Allen Park 49 1:10:46 7:36
20 112 Dennis Sabatowich Detroit 47 1:11:00 7:38
21 115 Jeff Pike Highland 46 1:11:12 7:39
22 117 Don Eifler Livonia 45 1:11:17 7:39
23 121 Bob Muiter 49 1:11:37 7:42
24 133 Tom Flanagan Livonia 49 1:12:41 7:49
25 136 Tim Vagts Charlotte 45 1:12:55 7:50
26 155 John Danic Redford 47 1:14:09 7:58
27 158 Stephen Kesten Ann Arbor 48 1:14:15 7:59
28 162 Bob Kozlowski Howell 45 1:14:34 8:01
29 186 Michael Mahoney Ann Arbor 49 1:16:51 8:15
30 189 David Larson Birmingham 49 1:16:58 8:16
31 192 Randy Settle Milford 45 1:17:07 8:17
32 196 David Best Howell 45 1:17:33 8:20
33 203 Ray Cooper Brighton 47 1:17:59 8:23
34 219 Bernard Oginski Troy 46 1:19:00 8:29
35 222 Peter Kupelian West Bloomfield 46 1:19:04 8:30
36 237 Matthew De Agostino Highland 46 1:20:20 8:38
37 245 Craig Weier Waterford 46 1:20:55 8:41
38 250 Jose Boyd Ypsilanti 45 1:21:09 8:43
39 254 Vincent Valle Lake Orion 46 1:21:28 8:45
40 268 Stanley Goodman Farmington Hills 46 1:23:15 8:56
41 280 Alan Whitehead Novi 48 1:24:24 9:04
42 320 George Hubbell Milford 46 1:28:08 9:28
43 332 Jeff Nyquist Okemos 46 1:29:49 9:39
44 354 Rick Siegel West Bloomfield 48 1:32:02 9:53
45 355 Joseph Kingsbury Fenton 49 1:32:16 9:55
46 358 Doug Dormer Ann Arbor 46 1:32:29 9:56
47 374 Scott Franklin Ann Arbor 47 1:35:40 10:16
48 378 George Troia Romulus 49 1:36:06 10:19
49 385 Gary Olsen Riverview 47 1:38:19 10:33

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 184 Melinda Chee Dexter 48 1:16:45 8:15
2 209 Terese Grondin Milford 48 1:18:25 8:25
3 236 Christine Burger Highland 46 1:20:19 8:38
4 276 Mary Ann Pickett Howell 48 1:23:54 9:01
5 304 Marjorie Donovan Livonia 45 1:26:54 9:20
6 328 Nancy Solway Birmingham 49 1:29:38 9:38
7 334 Carol Switalski Grosse Pointe 47 1:30:03 9:40
8 341 Anne Ruffino Milford 49 1:30:28 9:43
9 360 Mary Ann Chupa Wixom 46 1:32:39 9:57
10 362 Deborah Kramer Highland 46 1:32:44 9:58
11 368 Jackie Olsen Riverview 48 1:34:47 10:11
12 379 Ann Farless Ann Arbor 47 1:36:20 10:21
13 380 Karen Briggs Ypsilanti 45 1:36:43 10:23
14 386 Marleen Glasser Saline 49 1:38:57 10:38
15 400 Shelley Gilbert Swartz Creek 47 1:42:56 11:03

MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 26 Michael Rollason Rochester Hills 52 1:00:09 6:28
2 34 D Mark Squires Novi 50 1:01:17 6:35
3 42 David Luckhardt Ypsilanti 50 1:02:03 6:40
4 43 Ron Shuster Commerce Twp. 51 1:02:17 6:41
5 46 Larry Wojcik Dearborn Heights 52 1:02:40 6:44
6 59 Robert Francis Detroit 52 1:04:33 6:56
7 62 David Crary Ann Arbor 50 1:04:43 6:57
8 69 Patrick Ehlmann East Lansing 50 1:05:31 7:02
9 73 Gene Stephens Wyandotte 51 1:06:40 7:10
10 74 James Russell Clarkston 50 1:06:45 7:10
11 89 Robert Kelly Chesterfield 51 1:08:28 7:21
12 93 Bill Hunault East Lansing 53 1:08:55 7:24
13 98 John Fornaess Ann Arbor 54 1:09:17 7:27
14 100 Rick Warner Sterling Hts 54 1:09:26 7:28
15 111 Leonard Bonney Jr Detroit 50 1:10:58 7:37
16 113 Mark Couzens Auburn Hills 52 1:11:02 7:38
17 124 Kenneth Tack Brighton 51 1:11:54 7:43
18 131 Randall Fox Chelsea 50 1:12:29 7:47
19 139 William Garrity Ann Arbor 53 1:13:09 7:52
20 157 Jerry Holmes Kentwood 53 1:14:12 7:58
21 183 James Matthews Byron 52 1:16:41 8:14
22 188 Andrew Neuwirth Clinton Township 50 1:16:56 8:16
23 198 Thomas Bopp Royal Oak 50 1:17:37 8:20
24 208 Keith Wright Farmington Hills 51 1:18:20 8:25
25 212 Grant Ruttinger Gross Pt Frms 50 1:18:35 8:26
26 220 William Hansen Brighton 50 1:19:01 8:29
27 224 Russ Prince Ypsilanti 53 1:19:15 8:31
28 248 David Flaten Woodhaven 54 1:21:02 8:42
29 252 Robert Pruneall White Lake 52 1:21:26 8:45
30 275 Bruce Siegel Pinckney 54 1:23:48 9:00
31 295 Czeslaw Kuprianowicz Hamtramck 54 1:26:12 9:15
32 300 Thomas Cameron Rochester Hills 53 1:26:41 9:19
33 301 Marvin Pelot Rochester Hills 54 1:26:43 9:19
34 314 Frank Jobe Fenton 52 1:27:32 9:24
35 317 Charles Van Acker Fenton 51 1:28:02 9:27
36 338 Rob Parrott Livonia 50 1:30:22 9:42
37 352 Larry Rivard Dearborn Heights 51 1:31:46 9:51
38 357 William Short Howell 52 1:32:26 9:56
39 370 James Daniska St. Clair Shores 54 1:34:50 10:11
40 373 Myles Davis Milford 51 1:35:35 10:16
41 390 Thomas Parker Bloomfield 53 1:39:57 10:44

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 128 Maggy Zidar Pontiac 51 1:12:16 7:46
2 171 Kris Cadwell Lansing 50 1:15:31 8:07
3 234 Cecelia Matthews Byron 52 1:20:02 8:36
4 285 Bonnie Sumner Sterling Heights 52 1:24:56 9:07
5 289 Jackie Cadwell Lansing 52 1:25:07 9:09
6 302 Linda Forsberg Bloomfield 54 1:26:49 9:19
7 387 Christine Redmond Southfield 53 1:39:14 10:39

MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 14 Doug Goodhue Highland 59 57:23 6:10
2 19 Wally Herrala Ann Arbor 57 58:27 6:17
3 21 James Carlton White Lake 58 58:49 6:19
4 60 Bill Chaliman Lansing 56 1:04:35 6:56
5 67 Brian Gale Northville 57 1:05:26 7:02
6 76 Vance De Camp Williamston 55 1:06:46 7:10
7 80 Vella Dominic Livonia 55 1:07:12 7:13
8 97 Jerry Mittman Northville 56 1:09:04 7:25
9 127 Tim Klinkhamer Birmingham 55 1:12:07 7:45
10 159 John Stoker Grosse Ile 55 1:14:19 7:59
11 190 Bill Johnston Ann Arbor 58 1:17:00 8:16
12 243 Bill Hill Grosse Ile 55 1:20:44 8:40
13 259 Richard Waldecker Canton 58 1:21:50 8:47
14 263 Alan Priest Ann Arbor 57 1:22:33 8:52
15 282 Hideo Soneoka Ann Arbor 58 1:24:38 9:05
16 316 Jerry Ross Livonia 57 1:27:55 9:27
17 335 Pedro Solano Allen Park 57 1:30:09 9:41
18 340 Cyril Steinhauser La Salle 59 1:30:27 9:43
19 366 Anil Walambe Fenton 55 1:33:39 10:03
20 367 Giorgio Donini Shelby Twp 57 1:33:40 10:04
21 372 Fred Pertner Northville 57 1:35:23 10:15
22 381 Mike Nolan Ypsilanti 59 1:36:45 10:23
23 406 Mike Ross Rochester Hills 59 1:46:22 11:25

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 178 Nina Bovio Ann Arbor 55 1:16:24 8:12
2 270 Dale Magee Ann Arbor 58 1:23:22 8:57
3 359 Addie Schneiderhan Grand Blanc 58 1:32:31 9:56
4 410 Nancy Mcneilly Lansing 59 1:47:11 11:31

MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 49 Peter Polidori Bingham Farms 63 1:02:58 6:46
2 91 Lloyd Cox Temperance 61 1:08:46 7:23
3 119 David Lee Grosse Ile 64 1:11:22 7:40
4 125 Ben Alalouf Bloomfield Hills 60 1:11:55 7:44
5 176 Patrick Roche Troy 61 1:16:14 8:11
6 177 Bob Volenski Madison Heights 62 1:16:16 8:12
7 179 John Wehrly Madison Heights 62 1:16:26 8:13
8 210 Richard Wiedmayer Ann Arbor 64 1:18:27 8:26
9 221 Tom Gerick Dearborn Heights 61 1:19:02 8:29
10 226 Mark De Lucia Livonia 60 1:19:34 8:33
11 264 Richard Weston Birch Run 60 1:22:41 8:53
12 388 Patrick Powers Southfield 62 1:39:32 10:41
13 399 Sam Younce Davison 62 1:42:28 11:00

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 308 Mary Roche Troy 60 1:26:58 9:20

MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 38 Brian Harris Royal Oak 66 1:01:25 6:36
2 87 Bob Daly Fenton 69 1:08:01 7:18
3 246 Phil Carroll Ann Arbor 67 1:20:57 8:42
4 277 Darrell Mckee Harrison Twp 67 1:23:57 9:01
5 342 Howard Lakritz Novi 69 1:30:37 9:44

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 287 Chris Swanson Macomb 66 1:25:04 9:08
2 402 Dee Crowe Belleville 65 1:43:33 11:07

MALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 141 John Kolmetz Warren 72 1:13:13 7:52
2 291 Sid Bedrosian Plymouth 70 1:25:24 9:10
3 371 Hugh Sweeney Novi 70 1:35:19 10:14
4 409 Joe Thornburg Troy 84 1:46:29 11:26

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====

MALE CLYDESDALES - DIVISION 1
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 13 Craig North Ann Arbor 45 57:11 6:09
2 55 Scott Mccamish Ypsilanti 32 1:03:53 6:52
3 99 Gerry Perrett Highland 33 1:09:23 7:27
4 114 Michael Weinert Gross Pt Frms 52 1:11:07 7:38
5 126 Gregory Yaschen Highland 48 1:12:06 7:45
6 165 Mike Bray Goodrich 38 1:14:47 8:02
7 174 Troy Barnhart Bloomfield Hills 50 1:16:10 8:11
8 225 Gary Gillow Livonia 47 1:19:16 8:31
9 376 Cas Bialecki Milford 56 1:35:49 10:17

MALE CLYDESDALES - DIVISION 2
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 12 Chris Cronin Brighton 36 57:09 6:08
2 29 Sam Ventimiglia Roseville 29 1:00:31 6:30
3 72 Blake Jones Brighton 45 1:06:36 7:09
4 88 Chris Bartnicki Plymouth 37 1:08:12 7:20
5 96 Laurent Fournier Toledo 28 1:09:02 7:25
6 154 Brian Mccallum Clarkston 45 1:14:07 7:58
7 167 Timothy Plath Livonia 42 1:14:56 8:03
8 168 Philip Beebee East Lansing 17 1:15:03 8:04
9 170 Patrick Brennan Lincoln Park 49 1:15:25 8:06
10 204 Steve Spalding Waterford 46 1:18:10 8:24
11 216 Todd Celley Ann Arbor 47 1:18:53 8:28
12 241 Kurt Lake Lansing 48 1:20:38 8:40
13 255 Lawrence Taylor Farmington 48 1:21:31 8:45
14 267 Alex Cooper Huntington Woods 46 1:22:59 8:55
15 272 Kirk Pedersen Northville 31 1:23:23 8:57
16 288 Stephen Vidler Livonia 39 1:25:05 9:08
17 293 Keith Klucevek Howell 36 1:25:57 9:14
18 330 Don Whiting Shelby Township 29 1:29:40 9:38
19 344 Steve Grob Fenton 43 1:30:44 9:45
20 356 Rod Arroyo Bloomfield 42 1:32:19 9:55

MALE CLYDESDALES - DIVISION 3
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 116 Larry Slagell Howell 44 1:11:15 7:39
2 194 Brad Jolliffe Ortonville 28 1:17:29 8:19
3 213 Scott Chinery Saginaw 34 1:18:39 8:27
4 238 Terry Woychowski Commerce 45 1:20:23 8:38
5 346 Dennis Brescoll Gross Pt Frms 49 1:30:48 9:45
6 361 David Allie Woodhaven 32 1:32:41 9:57
7 404 Brian Hutton Milford 37 1:45:06 11:17

MALE CLYDESDALES - DIVISION 4
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 85 John Cirocco Livonia 36 1:07:56 7:18
2 132 David Hoskins Milan 45 1:12:29 7:47
3 140 Gregory Everal Rockwood 42 1:13:12 7:52
4 172 Mark Houy Canton 42 1:15:37 8:07
5 227 Jeff Reneaud Ortonville 45 1:19:40 8:33
6 235 Brad Moranchek Novi 29 1:20:04 8:36
7 274 Cliff Stratton Ann Arbor 43 1:23:38 8:59
8 292 Matt Lewis Royal Oak 29 1:25:54 9:14
9 299 Brian Corrigan Ann Arbor 36 1:26:38 9:18
10 322 Bart Reed Milford 30 1:28:44 9:32
11 336 Joe Wyse Archbold 30 1:30:11 9:41
12 393 Allen Henderson Fenwick 37 1:40:37 10:48
13 398 Dean Trevena Flint 32 1:42:26 11:00

FEMALE CLYDESDALES - DIVISION 1
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 323 Kc Forthofer St. Clair Shores 31 1:29:07 9:34

FEMALE CLYDESDALES - DIVISION 2
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 326 Lisa Cook St Clair Shores 34 1:29:18 9:35
2 411 Ruth Shaffer Brighton 42 1:47:12 11:31

FEMALE CLYDESDALES - DIVISION 3
PLACE O'All NAME TOWN AG 15krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 394 Sandra Wright Plymouth 6 1:41:43 10:55
2 412 Terri Rios-Passon Harrison Twp 33 1:49:30 11:45
3 413 Janet Holsztynska Ann Arbor 31 1:51:21 11:57



******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 1 Benjamin Greinke Farmington Hills 33 16:18 5:15

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 15 Lisa Oleksak Royal Oak 26 19:53 6:24

******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 5 Thomas Piazza 42 17:49 5:45

******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 20 Kim Roulston Windsor Ont 48 20:15 6:32
MALE AGE GROUP: 1 - 10
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 88 Jumanne Lee Ann Arbor 10 24:42 7:57
2 109 Jeremy Cohen Ann Arbor 9 25:53 8:20
3 133 Matthias Smith Ann Arbor 8 27:53 8:59
4 199 Isaac Smith Ann Arbor 10 33:39 10:50
FEMALE AGE GROUP: 1 - 10
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 158 Brooke Heins Roseville 7 29:17 9:26
MALE AGE GROUP: 11 - 14
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 14 Ryan Fulmer Canton 13 19:50 6:23
2 160 Cody Nelson Davisburg 12 29:20 9:27
3 193 Jonathan Blough Royal Oak 12 32:52 10:35
FEMALE AGE GROUP: 11 - 14
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 81 Kylen Cieslak Livonia 13 24:00 7:44
2 121 Jacky Koslovich Milford 14 27:19 8:48
MALE AGE GROUP: 15 - 19
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 22 Nate Alford Dexter 18 20:16 6:32
2 147 Dave Gilbert 17 28:34 9:12
FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 39 Julie Ibbetston Dearborn 19 21:41 6:59
2 205 Kelly Pickett Howell 18 34:54 11:15
3 222 Carol Kachaterian Brighton 17 39:58 12:53
MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 28 Kenneth Holderaft 22 20:31 6:37
2 40 Michael Furlina Fenton 24 21:44 7:00
3 48 Nathan Davey Ypsilanti 22 22:18 7:11
4 50 Jeffery La Chapelle Dearborn 24 22:27 7:14
5 112 David Whitney Ypsilanti 22 26:12 8:26
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 19 Monica Czerwinski Farmington Hill 22 20:08 6:29
2 51 Brandie Fitzsimmons Belleville 21 22:44 7:19
3 89 Maria Cini West Bloomfield 23 24:42 7:58
4 110 Kimberly Lawrence Ann Arbor 21 25:57 8:22
5 118 Kristen Atkins Warren 23 26:54 8:40
6 143 Margaret Smith Howell 22 28:22 9:08
7 151 Kristie Barazsu Albion 21 28:48 9:17
8 152 Katie Roberts Albion 21 28:49 9:17
9 219 Angie Halstead Brighton 21 38:54 12:32
MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 2 Tom Budzyn Woodhaven 28 16:20 5:16
2 7 David Best Novi 29 17:58 5:47
3 64 David Semanske Whitmore Lake 29 23:31 7:35
4 79 Eric Welch Novi 28 23:58 7:43
5 90 Eric Mckeon White Lake 26 24:43 7:58
6 107 David Fulford Ypsilanti 28 25:47 8:18
7 111 Benjamin Krom Kentwood 25 26:06 8:24
8 177 Troy Mccormick Dexter 27 30:03 9:41
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 25 Monica Pagels South Lyon 29 20:23 6:34
2 65 Christina Clark Howell 26 23:32 7:35
3 95 Tina Phillpotts Clio 25 25:13 8:08
4 101 Dorit Hammerling Ann Arbor 27 25:28 8:12
5 119 Kristin Schoeneweg Davisburg 25 27:08 8:44
6 129 Bridget Fed Pontiac 27 27:44 8:56
7 164 Jalene Berkholz Troy 27 29:25 9:29
8 174 Kelly Suchanek Waterford 28 29:56 9:39
9 188 Rebecca Bardel-Joliffe Ortonville 25 31:12 10:03
10 197 Carolyn Rice Ann Arbor 27 33:31 10:48
11 240 Maria Alicia Schechter Westland 29 50:50 16:22
MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 11 Anthony Kandt Howell 33 18:56 6:06
2 27 John Bagley Livonia 31 20:31 6:37
3 34 Gary Krimmel Highland 32 21:00 6:46
4 53 Todd Waters Troy 31 22:58 7:24
5 54 David Christensen Livonia 30 23:01 7:25
6 70 Nicholas Starropoulos Bloomfield Hills 34 23:44 7:39
7 73 Michael Gath Ann Arbor 31 23:50 7:41
8 76 Brian Boyer Ann Arbor 30 23:54 7:42
9 91 Scott Phillpotts Clio 31 24:44 7:58
10 97 Paul Ureste Commerce Twp 34 25:19 8:09
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 83 Susan Glynn Ann Arbor 32 24:21 7:51
2 127 Barb Gallett Farmington Hills 34 27:35 8:53
3 131 Anne-Marie Potter Standish 33 27:47 8:57
4 140 Michele Vincent Grand Blanc 30 28:10 9:04
5 238 Maria T Dorer Westland 33 50:49 16:22
6 239 Maria D Vaughn Westland 32 50:50 16:22
7 241 Maria E Strong Westland 31 50:50 16:22
MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 3 John Springer South Lyon 39 16:22 5:17
2 4 Sheldon Plaxton Highland 35 17:39 5:41
3 9 Donald Clark Canton 39 18:40 6:01
4 12 James Baldwin Troy 38 19:31 6:17
5 31 Jim Ellison Brighton 37 20:40 6:40
6 46 Tim Kuhnlein Saline 37 22:12 7:09
7 49 Bradley Trask Brighton 39 22:22 7:12
8 58 Greg Lanzi Brighton 37 23:15 7:29
9 63 Fred Critch Chicago 38 23:27 7:33
10 66 Daniel Mckay Brighton 36 23:33 7:35
11 71 Shaun Soraghan Dearborn 38 23:45 7:39
12 72 Ed Towarnicky Auburn Hills 38 23:48 7:40
13 87 Tom Nestor Wixom 38 24:39 7:57
14 108 Steve Loudon Howell 36 25:48 8:19
15 134 Norman Johnson Waterford 39 27:55 8:59
16 167 Mounir Blibeche Ann Arbor 38 29:30 9:30
17 192 Eldon Leaphart Southfield 37 32:45 10:33
18 198 James Lee Ann Arbor 35 33:35 10:49
19 206 Kevin Hill Detroit 37 34:59 11:16
20 236 Norman Miller Ann Arbor 36 50:31 16:16
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 92 Molly Hamilton Brighton 39 24:48 7:59
2 98 Jeanne Williams Ypsilanti 35 25:20 8:10
3 136 Ruth Smith Ann Arbor 36 27:58 9:01
4 142 Sherry Stringer 38 28:20 9:08
5 155 Susan Evans Milford 38 29:07 9:23
6 171 Carmen Green-Lee Ann Arbor 37 29:35 9:32
7 176 Laurene Moncznik Farmington Hills 38 30:02 9:40
8 203 Carolyn Leathley Livonia 39 34:18 11:03
9 204 Jane Windell Royal Oak 38 34:45 11:12
10 208 Dianne Marsh Pinckney 36 35:04 11:18
11 209 Michelle Dwyer Roseville 36 35:05 11:18
12 210 Chris Maloney Dearborn 35 35:08 11:19
13 211 Dana Ginid 37 35:14 11:21
MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 16 Jim Tomalia Fowlerville 40 19:54 6:25
2 24 Jim De Brincat Grand Blanc 43 20:18 6:33
3 29 Michael Check Ann Arbor 42 20:36 6:38
4 30 Scott Smetana Brighton 43 20:37 6:39
5 32 Robert Hassler Sandusky 40 20:45 6:41
6 43 Kendall Harris Walled Lake 43 22:00 7:05
7 47 Jeff Chapman Howell 42 22:15 7:10
8 61 Rick Kales 42 23:25 7:33
9 123 John Scully Wixom 40 27:26 8:50
10 141 Roger Alford Dexter 41 28:18 9:07
11 181 C. Daniel Myers Ann Arbor 44 30:20 9:46
12 237 Mark Cullen Ann Arbor 42 50:32 16:17
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 74 Iwona Warszawska Northville 41 23:52 7:41
2 84 Denise Tefft Fowlerville 42 24:24 7:52
3 99 Betty Raab Ann Arbor 44 25:24 8:11
4 105 Lori Thomson Ann Arbor 40 25:40 8:16
5 114 Marie Muehlenbein Northville 43 26:30 8:32
6 124 Sandy Dixon Farmington Hills 40 27:32 8:52
7 202 Kim Reeves Wixom 41 33:43 10:52
8 228 Gloria Hubberth Northville 43 43:09 13:54
9 235 Eva Wells Farmington 41 49:04 15:48
MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 6 Gary Rizzo Ann Arbor 49 17:51 5:45
2 10 Gary Sieczkowski Northwood 45 18:47 6:03
3 17 Charles Hilyard 45 19:56 6:25
4 23 Michael Yassine Okemos 46 20:17 6:32
5 52 Harry Cohen Ann Arbor 46 22:54 7:23
6 77 Stephen Cooper Dearborn 46 23:55 7:42
7 96 Norman Hubberth Northville 45 25:15 8:08
8 115 Stewart Wood Ann Arbor 46 26:37 8:34
9 135 John Nagy Commerce Twp 49 27:57 9:00
10 161 Mark Robinson Northville 45 29:21 9:27
11 233 Lee Hachigian Plymouth 46 46:56 15:07
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 38 Joanie Rogucki Pinckney 48 21:23 6:54
2 100 Janet Sawyer Fenton 47 25:25 8:11
3 116 Terese Fitzpatrick Howell 47 26:39 8:35
4 130 Kim Furey Ann Arbor 46 27:45 8:56
5 132 Susan Webb Ann Arbor 45 27:47 8:57
6 137 Colleen Flynn Walled Lake 49 28:05 9:03
7 150 Dawn King Davisburg 45 28:48 9:17
8 157 Carol Suarez Dearborn 47 29:17 9:26
9 159 Michelle Moulds Northville 45 29:18 9:26
10 162 Judith Mayer Howell 49 29:23 9:28
11 184 Cindy Ventimiglia Brighton 46 30:34 9:51
12 187 Jan Connelly Northville 45 31:09 10:02
13 189 Sandra Larson Northville 49 31:15 10:04
14 190 Diane Davis Milford 48 31:44 10:14
15 215 Brenda Alvey Howell 45 37:58 12:14
16 221 Paula Halstead Brighton 45 39:57 12:52
17 225 Patricia Boyle Dearborn 46 41:40 13:25
18 226 Donna Thouin Lake Orion 48 42:15 13:36
19 232 Terri Philo Canton 46 46:54 15:06
MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 21 Ron Olson Ann Arbor 52 20:16 6:32
2 26 Kenneth Hamann Commerce Twp 53 20:26 6:35
3 35 Dale Thobodeau Brighton 52 21:02 6:47
4 37 Jim Dixon Farmington Hills 50 21:11 6:49
5 44 David Moilanen Brighton 52 22:01 7:06
6 45 Randy Fielder Brooklyn 50 22:03 7:06
7 56 Joel Kasclan Birmingham 53 23:11 7:28
8 78 Alan Tait Brighton 51 23:56 7:43
9 86 Don Evich Ann Arbor 51 24:32 7:54
10 103 Howard Bosworth Huntington Woods 50 25:30 8:13
11 104 Bill Welch Livonia 50 25:36 8:15
12 139 Dave Gienapp Brighton 52 28:10 9:04
13 149 Charles Talcott Milford 52 28:39 9:14
14 168 Michael Burye Haslett 50 29:31 9:30
15 178 Bob Pniewski West Bloomfield 51 30:10 9:43
16 207 James Pickett Howell 52 35:01 11:17
17 213 Lewis Jones Harrison Twp 54 36:28 11:45
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 102 Gwen Evich Ann Arbor 54 25:28 8:12
2 113 Suzanne Eyer Plymouth 53 26:23 8:30
3 148 Cecilia Brzys South Lyon 52 28:35 9:12
4 170 Janice Coman Clinton Twp 51 29:35 9:32
5 173 Marilyn Frye South Lyon 54 29:47 9:36
6 179 Jan Lemerise Shelby Twp 50 30:19 9:46
7 185 Patricia Barnes Holly 50 30:34 9:51
8 186 Vera Todd Detroit 52 30:34 9:51
9 191 Sharon Mason-Merril West Bloomfield 52 32:26 10:27
10 217 Jacqueline J Short Howell 52 38:37 12:26
11 224 Jill Cornell South Lyon 53 41:06 13:14
12 227 Linda Seever Brighton 50 42:17 13:37
13 230 Stephanie Ruttinger Gross Pt Frms 50 45:34 14:40
MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 8 Gerard Malaczynski Bloomfield Hills 59 18:15 5:53
2 13 Mark Cryderman Northville 55 19:37 6:19
3 33 Bill Smith Novi 56 20:48 6:42
4 36 Bill Hill Pinckney 58 21:06 6:48
5 57 Alan Krohn Ann Arbor 56 23:14 7:29
6 59 Jeri Stiles Fenton 56 23:18 7:30
7 75 Dale Sherry Amherst 58 23:54 7:42
8 106 Ray Clinard Holly 59 25:44 8:18
9 169 Richard Blint Utica 56 29:34 9:32
10 175 Thomas Yoakam Canton 55 29:59 9:40
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 180 Rose Mccurry Plymouth 55 30:20 9:46
2 212 Mary Leroy Fraser 55 36:26 11:44
3 231 Marlene Kriscovich Livonia 55 45:47 14:45
4 234 Rosemary Rieder Livonia 55 49:00 15:47
MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 80 Art Kitze South Lyon 62 23:59 7:44
2 122 Gerald Mantela Fenton 62 27:24 8:50
3 153 John Mazurkiewicz Brighton 62 28:56 9:19
4 163 Richard Mazur Taylor 63 29:24 9:28
5 172 Jim Windell Royal Oak 60 29:45 9:35
6 194 Ren Farley Ann Arbor 63 33:04 10:39
7 220 Stanford Ducker Novi 64 39:35 12:45
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 69 Ellen S Nitz Milford 61 23:43 7:38
2 138 Rebecca Aninos Waterford 60 28:09 9:04
MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 60 Michael Semanske Whitmore Lake 65 23:20 7:31
2 126 Mike Cyrol Livonia 65 27:33 8:52
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
MALE AGE GROUP: 70 - 85
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 67 George Gaines Milford 71 23:34 7:35
2 183 Joseph Yurich Wayne 73 30:33 9:50
3 243 Charles Whitehead Westland 76 53:21 17:11
FEMALE AGE GROUP: 70 - 85
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 214 Betty Dunlap Goodrich 70 37:05 11:57
2 223 Mona Carlson Brighton 70 40:54 13:10
3 242 Jean Hartmann Westland 71 53:19 17:10

MALE CLYDESDALES - DIVISION 1
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 94 Rod Frye South Lyon 55 25:10 2:43

MALE CLYDESDALES - DIVISION 2
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 18 Ray Pacek St. Clair Shores 38 19:57 2:09
2 42 Chris Ibbetston Dearborn 47 21:51 2:21
3 68 Craig Fuelling Milford 42 23:39 2:33
4 93 Roy Nelson Davisburg 39 24:53 2:41
5 125 Tony Wesley Dearborn Heights 44 27:32 2:58

MALE CLYDESDALES - DIVISION 3
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 55 Joe Hilliard Wolverine Lake 33 23:08 2:29
2 62 Timothy Prince South Lyon 36 23:26 2:31
3 82 Terry Gawel Dansville 51 24:03 2:35
4 85 Marcus Merillat Ypsilanti 37 24:29 2:38
5 117 Doug Carson Walled Lake 36 26:42 2:52
6 200 Russ Wright Canton 44 33:39 3:37

MALE CLYDESDALES - DIVISION 4
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 41 Patrick Snuske Mount Morris 44 21:46 2:21
2 120 Mike Beardslee Howell 48 27:10 2:55
3 144 Patrick Beagle Wixom 43 28:26 3:04
4 145 Jeremy Talcott White Lake 21 28:29 3:04
5 146 Brule Gilbert White Lake 54 28:34 3:04
6 154 Chet Ricker South Lyon 45 29:04 3:08
7 218 Phil Vinci Livonia 55 38:44 4:10

FEMALE CLYDESDALES - DIVISION 1
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 156 Molly Macdonald Milford 32 29:09 3:08

FEMALE CLYDESDALES - DIVISION 2
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 128 Marie Schroeder Commerce Twp 50 27:37 2:58
2 201 Ann Fraser West Bloomfield 49 33:41 3:37

FEMALE CLYDESDALES - DIVISION 3
PLACE O'All NAME TOWN AG 5krun PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 166 Katrina Carson Walled Lake 35 29:26 3:10
2 182 Melinda Kici Grand Blanc 36 30:22 3:16
3 196 Patty Scully Wixom 40 33:20 3:35
4 216 Joanne Lord Belleville 36 38:23 4:08
5 229 Cathy Jenkins Howell 34 43:56 4:43

MILFORD,MI
Provided By Gault Race Management