Rustic Rhodes Steeplechase

back to results

Sep. 16, 2001

Rustic Rhodes Steeplechase
Rhodes, MI
Results provided by Mitch Miller



Female 10 to 14

1. Sarah Edmond 11 Midland, MI 7:51 24:22.78
2. Alyssa Storrs 11 Midland, MI 8:09 25:16.68
3. Rachel Skym 11 Unknown, NA 8:27 26:13.62
4. Shea Hollenbeck 10 Midland, MI 8:38 26:48.63
5. Kelsey Schiel 11 Midland, MI 9:00 27:56.78
6. Morgan Izykowski 10 Unknown, NA 9:26 29:17.44
7. Brittany Wenzlick 10 Sanford, MI 9:28 29:23.37
8. Breanna Wenzlick 11 Sanford, MI 10:50 33:35.67
9. Rachel Skrocki 10 Bay City, MI 10:55 33:51.90

Female 20 to 24

1. Ashley Marcinkowski 20 Bay City, MI 7:36 23:34.70
2. Joy Drzyzga 21 Gaylord, MI 8:51 27:28.14

Female 35 to 39

1. Cindy Wenzlick 38 Sanford, MI 7:14 22:26.93
2. Kelly Luce 38 Sterling, MI 8:02 24:55.71
3. Pam White 35 Sterling, MI 8:29 26:18.05
4. JoAnn Izykowski 38 Bay City, MI 10:20 32:04.09

Female 40 to 44

1. Kelly Richardson 40 Auburn, MI 7:52 24:25.84
2. Marit Schultz 40 Birch Run, MI 8:18 25:46.00

Female 45 to 49

1. Sue Scharrer 46 Clio, MI 10:35 32:50.57
2. Laura Hollenbeck 45 Midland, MI 14:36 45:18.01

Female 50 to 54

1. Nancy Porter 54 Mt. Pleasant, MI 10:28 32:28.83

Female 60 to 64

1. Betsy Light 61 Reese, MI 12:45 39:32.83

Female 65 to 69

1. Janet Elliott 65 Grand Blanc, MI 15:03 46:42.04
2. Patricia Kellerman 67 Elkton, MI 16:45 51:56.91

Male 5 to 9

1. Ross Williams 8 Williamsburg, MI 9:09 28:24.14
2. Lex Hollenbeck 7 Midland, MI 14:36 45:17.37

Male 10 to 14

1. Derek Hartley 10 Bay City, MI 9:59 30:58.91
2. Brent Hartley 12 Bay City, MI 11:54 36:54.57

Male 15 to 19

1. Jeff Byrre 16 Unknown, NA 5:59 18:34.99
2. Jesse Mortensen 15 Midland, MI 6:20 19:40.64

Male 20 to 24

1. Chris Moeller 22 Haslett, MI 6:37 20:31.30
2. Ben Sturm 24 Ann Arbor, MI 6:44 20:55.83
3. Seth Walk 24 Lansing, MI 7:31 23:21.87
4. Marc Rankin 23 Bay City, MI 8:05 25:05.31

Male 25 to 29

1. Aaron Krauss 27 Midland, MI 6:40 20:41.08
2. Dennis Light 29 Reese, MI 7:25 23:01.08

Male 30 to 34

1. Douglas Haiderer 33 Midland, MI 6:05 18:52.97
2. Eric Thuemmel 30 Manistee, MI 6:34 20:23.93
3. Dan Chalk 30 Midland, MI 8:26 26:10.20

Male 35 to 39

1. Alan Izykowski 38 Bay City, MI 6:50 21:13.09
2. Gerald Skrocki 39 Bay City, MI 7:51 24:23.06
3. Richard Johnson 36 Sterling Heights, MI 8:09 25:16.31
4. Fred Edmond 39 Midland, MI 8:09 25:19.55
5. Doug Schnabel 36 Bay City, MI 8:25 26:07.75
6. Ty Storrs 38 Midland, MI 9:01 27:59.93
7. DAVE WILLIAMS 36 Williamsburg, MI 9:09 28:23.71
8. Russell Wenzlick 37 Sanford, MI 10:23 32:12.00

Male 40 to 44

1. Larry Kanaby 40 Bad Axe, MI 6:26 19:57.84
2. Ladd White 40 Sterling, MI 6:44 20:55.20
3. Tom Schiel 43 Midland, MI 6:51 21:15.04
4. Marty Hollenbeck 42 Midland, MI 8:39 26:50.31
5. John Metevia 44 Midland, MI 9:31 29:33.06

Male 45 to 49

1. Keith Richardson 45 Auburn, MI 7:45 24:04.83
2. Roy McDaniel 47 Gaylord, MI 7:47 24:08.31
3. Frank Johnson 49 Saginaw, MI 7:47 24:10.69
4. Chuck Vogel 48 Coleman, MI 8:00 24:50.94
5. Patrick Ryder 46 Unknown, NA 8:03 24:58.93
6. Robert Mortensen 48 Midland, MI 8:26 26:10.95
7. Gary Tamez 46 Unknown, NA 8:37 26:45.54
8. Dennis Meck 46 Cass City, MI 8:54 27:36.60
9. Jeff Rogers 45 Midland, MI 9:08 28:19.35
10. Marty Schultz 48 Pinconning, MI 9:55 30:45.90

Male 50 to 54

1. Michael Manor 51 Clio, MI 6:51 21:16.65
2. Duane Miles 50 Marlette, MI 7:46 24:06.26
3. Douglas Martin 51 Midland, MI 8:15 25:36.90
4. Frank Jobe 52 Fenton, MI 9:12 28:34.55
5. Larry Salinas 51 Saginaw, MI 10:22 32:10.87
6. Rob Luce 50 Sterling, MI 11:23 35:20.64

Male 55 to 59

1. Jerry Spiewak 59 St. Clair Shores, MI 7:42 23:55.74
2. Greg Rankin 55 Bay City, MI 7:58 24:43.78
3. Conrad Scharrer 57 Unknown, NA 8:41 26:57.55
4. Leonard Block 59 Bay City, MI 8:47 27:14.97
5. Tony Tusinski 57 Bay City, MI 9:31 29:31.56

Male 60 to 64

1. Lee Burch 63 Clio, MI 7:43 23:57.40
2. Floyd Light 61 Reese, MI 9:56 30:49.36
3. Elliott Deyo 62 Millington, MI 10:58 34:02.81

Male 65 to 69

1. Ralph Palmer 67 Midland, MI 8:06 25:08.04
2. Carl Yaroch 69 Port Austin, MI 9:30 29:27.47

Male 70 to 74

1. Bob Seward 74 Unknown, NA 9:05 28:12.57
2. Larry Sroufe 70 Farwell, MI 13:19 41:18.38




Female 10 to 14

1. KAYLA MEYER 12 Unknown, NA 20:58 1:05:02.18

Female 15 to 19

1. April David 17 Bay City, MI 15:44 48:47.45

Female 20 to 24

1. Melissa Huffman 20 Unknown, NA 13:20 41:22.33
2. Lori Yingling 21 Sterling, MI 24:39 1:16:25.42

Female 30 to 34

1. Cheryl Weckle 34 Midland, MI 14:02 43:31.59

Female 40 to 44

1. Julie Hartley 40 Bay City, MI 15:47 48:58.93
2. Jodie Dore 42 Bently, MI 18:03 55:58.44
3. Kay Pulford 42 Livonia, MI 18:42 58:01.49
4. Deb Yingling 44 Sterling, MI 24:38 1:16:24.57

Female 45 to 49

1. Lynette Heinlein 45 Vassar, MI 12:02 37:21.35
2. Donna Kiesel 47 Bay City, MI 18:03 55:59.95

Female 50 to 54

1. Liz Schwedler 50 Bay City, MI 12:02 37:20.99
2. Cheryl Timm 51 Bay City, MI 15:34 48:18.04
3. Jean Rankin 50 Bay City, MI 17:16 53:34.72
4. Ann Phillips 54 Bay City, MI 18:09 56:17.35
5. Karen Dobbs 52 Canton, MI 18:43 58:02.22

Female 55 to 59

1. Gayle Spiewak 56 St. Clair Shores, MI 15:48 48:59.20
2. Barb Martin 56 Bay City, MI 35:43 1:50:44.00

Female 70 to 74

1. Mary Palmer 71 Pinconning, MI 24:38 1:16:22.38

Male 15 to 19

1. Scott Hardy 19 Unknown, NA 13:20 41:22.97

Male 45 to 49

1. Donald Dore 45 Bently, MI 18:04 56:01.44
2. Ken Martin 49 Bay City, MI 35:44 1:50:47.00

Male 50 to 54

1. Mark Phillips 54 Bay City, MI 18:09 56:17.65

Male 65 to 69

1. Jerry Elliott 65 Unknown, NA 12:37 39:07.06

Male 75 to 79

1. Carl Pulford 78 Beaverton, MI 18:42 58:00.89

Rhodes, MI
Results provided by Mitch Miller