Lapeer Regional Hospital

back to results

Sep. 23, 2001

Lapeer Regional Hospital
Lapeer, MI
Provided By Gault Race Management


************ MALE OVERALL WINNER ************
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 1 Jon Davidson Lapeer 35 20:52 5:13
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 7 Karen Lynn Alexander Swartz Creek 34 25:14 6:19
************ MALE MASTERS WINNER ************
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 8 David Czapor BLOOMFIELD HILLS 42 25:58 6:30
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 17 Pamela Iden Davison 40 27:34 6:54
MALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 69 Ravi Sharma Lapeer 12 36:58 9:15
2 71 Jacob Daniel FLINT 10 37:08 9:17
3 80 Nicholas Stepp Lapeer 11 38:42 9:41
4 98 Matt Johnson LAPEER 11 1:12:12 18:03
FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
MALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 18 Steve Cox Lapeer 15 27:42 6:56
2 30 Daniel Ongena LAPEER 15 29:18 7:20
3 78 Justin Zink Grand Blanc 13 38:39 9:40
FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 61 Neena Sharma Lapeer 15 34:41 8:41
2 96 Nicole Delmage Davison 14 55:11 13:48
MALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 6 Jordan Muxlow 17 25:09 6:18
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 52 Katie Beltz LAPEER 17 32:26 8:07
MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 3 Jason Castle NORTH BRANCH 24 23:02 5:46
2 15 Adam Dice Lake Geneva 24 27:19 6:50
3 38 Chad Ruhala Flint 23 30:34 7:39
4 47 Eric Maresh AUBURN HILLS 21 31:44 7:56
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 37 Ann Steibel SWARTZ CREEK 21 30:34 7:39
2 88 Kelly Kish BRIGHTON 24 43:50 10:58
MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 28 Steve Dunn Flint 27 29:02 7:16
2 41 Michael Sanocki BURT 27 31:06 7:47
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 4 Clinton Hnilica Flint 30 23:04 5:46
2 14 Mark S Alexander Swartz Creek 33 27:09 6:48
3 32 Maurice Allmacher MacOmb 30 29:58 7:30
4 66 Casey Killingbeck Holly 30 36:28 9:07
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 19 Jamie Galloway Davison 30 27:48 6:57
2 24 Carmen Turkelson LAPEER 30 28:22 7:06
3 72 Joanne McKelvie Lapeer 32 37:26 9:22
4 90 Kris Delmage LAPEER 30 45:10 11:18
MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 2 Dave McCauley ROCHESTER 39 21:25 5:22
2 5 Gary Greib 35 23:18 5:50
3 9 Tony Maresh LAPEER 37 26:04 6:31
4 11 Dean Fuller Burton 37 26:14 6:34
5 12 Mike Giles Almont 35 26:25 6:37
6 25 George Carson Attica 39 28:24 7:06
7 34 Joseph Wenzlick LAPEER 37 30:15 7:34
8 43 Kenneth Deighton Oxford 38 31:15 7:49
9 44 Kirk Timmons DAVISON 36 31:16 7:49
10 53 Jerome Peariso STERLING HTS 37 32:57 8:15
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 63 Krista Zink Grand Blanc 38 35:20 8:50
2 79 Robin Stepp Lapeer 38 38:42 9:41
3 93 Carol Reynolds Lapeer 38 47:12 11:48
MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 22 Donald Kooy Metamora 43 28:00 7:00
2 23 Peter Bullos Marisville 44 28:16 7:04
3 26 Keith Herber LAPEER 40 28:32 7:08
4 27 Mark Reynolds Lapeer 42 28:50 7:13
5 36 Terry Hilton DAVISON 44 30:29 7:38
6 57 Andrew Griffin Flint 43 33:41 8:26
7 62 Steve Zink Grand Blanc 44 35:19 8:50
8 70 Mark Daniel Flint 41 37:07 9:17
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 31 Sheri Greener LAPEER 41 29:45 7:27
2 49 Sharon Hyatt LAKEPORT 40 32:02 8:01
3 59 Janet Bechtel LAPEER 42 34:05 8:32
4 60 Colleen Davlin Attica 44 34:06 8:32
5 67 Gail Dayner DRYDEN 44 36:32 9:08
6 73 Theresa Keating 42 37:32 9:23
7 77 Laurie Hodge Fleisher Beaverton 41 38:34 9:39
8 81 Karen Rooker FENTON 40 38:52 9:43
9 83 Heidi Wollensak LAPEER 43 41:45 10:27
10 87 Teri Miracle LINDEN 42 43:48 10:57
11 89 Sue Preston Imlay City 41 44:36 11:09
12 95 Michelle Ernst COLUMBIAVILLE 43 48:29 12:08
MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 40 Randall Malopolski DRYDEN 48 30:39 7:40
2 56 Bill Braham Davison 48 33:37 8:25
3 58 Robert Bohringer Flint 45 33:50 8:28
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 45 Diane Himebaugh DEARBORN HEIGHTS 45 31:22 7:51
2 50 Kim Pratt Oxford 47 32:10 8:03
3 55 Victoria Church Otter Lake 48 33:09 8:18
4 74 Gail Geweniger LAPEER 47 37:50 9:28
5 75 Mary Cole MARYSVILLE 48 38:26 9:37
6 82 Patricia Reaves Attica 46 41:01 10:16
7 85 Terry Adams Lapeer 49 43:26 10:52
8 92 Kathy Sirakis Grand Blanc 47 46:34 11:39
9 94 Ramona Donan DAVISON 47 48:28 12:07
MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 13 Mike Hardy GRAND BLANC 52 26:48 6:42
2 16 Michael Smith Lapeer 53 27:30 6:53
3 20 Charles Londo Lapeer 54 27:52 6:58
4 39 Robert Dice Lapeer 50 30:36 7:39
5 42 John Houser ROCHESTER HILLS 54 31:12 7:48
6 46 James Sirakis Grand Blanc 51 31:36 7:54
7 64 Michael Curtis Swartz Creek 52 35:50 8:58
8 65 Larry Ross Fenton 50 36:18 9:05
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 35 Diane Fuller Columbiaville 50 30:21 7:36
2 54 Lucille Gates Capac 53 33:04 8:16
MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 10 Jim Kruse PORT HURON 58 26:12 6:33
2 21 Gerald Spiewak St. Clair Shores 59 27:53 6:59
3 48 Dan Dewey Orion 55 31:52 7:58
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 68 Claudia Upleger IMLAY CITY 55 36:42 9:11
2 91 Jacquie Wilson LAPEER 55 45:17 11:20
3 97 Joann Jenk Grand Blanc 55 57:00 14:15
MALE AGE GROUP: 60 - 89
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 33 Norbert Maresh Lapeer 65 30:11 7:33
2 76 Alex Leschuk Brown City 72 38:31 9:38
FEMALE AGE GROUP: 60 - 89
PLACE O'A NAME TOWN TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 84 Carol Dugal GRAND BLANC 71 43:17 10:50
2 86 Marion Callis Davison 65 43:32 10:53
HEAVYWEIGHT DIVISION: 185 - 199 POUNDS
PLACE O'A NAME TOWN TIME TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= ======= =====
HEAVYWEIGHT DIVISION: 200 - 219 POUNDS
PLACE O'A NAME TOWN TIME TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= ======= =====
1 51 John DiBerardino BRIDGEPORT 31 32:17 32:17 8:05
HEAVYWEIGHT DIVISION: 220 - OVER POUNDS
PLACE O'A NAME TOWN TIME TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= ======= =====
1 29 Patrick Snuske Mt. Morris 44 29:09 29:09 7:18




************ MALE OVERALL WINNER ************
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 1 David Pichey Flint 55 36:21 9:06
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 2 Debbie Topham Mayville 47 38:41 9:41
************ MALE MASTERS WINNER ************
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 3 David Stierley Grand Ledge 48 38:51 9:43
************ FEMALE MASTERS WINNER ************
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 4 Lynette Heinlein Vassar 45 39:19 9:50
.MALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
.FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 29 Katie Grygier Columbiaville 17 52:58 13:15
2 32 Lauren Grygier Columbiaville 10 53:31 13:23
.MALE AGE GROUP: 20 - 29
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
.FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 31 Stacy Phillips Mayville 28 53:22 13:21
2 36 April Scrimger Lapeer 28 54:30 13:38
3 59 Rachel Gwyn Auburn Hills 21 1:02:13 15:34
.MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 56 Nathan Phillips Mayville 30 1:00:39 15:10
.FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 57 Michele Williams Lapeer 32 1:00:47 15:12
2 64 Julie Dockham ATTICA 31 1:06:40 16:40
3 68 Shirleen Thomas Lapeer 31 1:10:55 17:44
.MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
.FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 18 Julie Griffin-Clark SOUTH LYON 37 49:11 12:18
2 19 Ann Boller Lapeer 36 50:05 12:32
3 45 Peggy Hill Columbiaville 39 56:24 14:06
4 51 Sue Sharma Lapeer 39 59:08 14:47
5 63 Lucy Williamson IMLAY CITY 38 1:06:39 16:40
.MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 44 Sofia Sirakis Grand Blanc 44 56:22 14:06
2 46 Ken Parton LAPEER 42 57:20 14:20
.FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 9 Sandra Bethell EAGLE 43 43:16 10:49
2 10 Diane Newcomb FLINT 44 43:24 10:51
3 27 Karen Tomezak Metamora 41 51:06 12:47
4 28 Lori Hilton DAVISON 43 51:39 12:55
5 33 Maureen Delaney GRAND BLANC 42 53:38 13:25
6 35 Kerry Parton Lapeer 43 54:27 13:37
7 40 Cindy Buck Lapeer 42 55:37 13:55
8 43 Debra Walls Metamora 41 56:01 14:01
9 48 Kim Hudson Davison 42 57:40 14:25
10 54 Renate Willoughby Attica 41 1:00:04 15:01
11 69 Mary Aube Imlay City 42 1:10:56 17:44
12 71 Debra Johnson LAPEER 42 1:11:28 17:52
13 73 Bernita Fuller LAPEER 43 1:11:35 17:54
14 74 Judy Bozynski Columbiaville 43 1:12:38 18:10
.MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 22 Harold Kirsch Lapeer 48 50:47 12:42
2 70 Spencer Howarth Flint 45 1:10:59 17:45
3 75 Mike Bozynski Columbiaville 45 1:12:41 18:11
.FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 5 Gloria Foley Millington 45 40:10 10:03
2 14 Patches "Jane" Guelett Kingston 48 48:08 12:02
3 26 Bernadette Talaski Lapeer 49 51:00 12:45
4 41 Sharon Peacy Oxford 47 55:39 13:55
5 47 Lois Jones Flint 47 57:26 14:22
6 53 Linda Reed LAPEER 47 1:00:01 15:01
7 72 Vicki Shoults LAPEER 45 1:11:35 17:54
8 76 Sue Biddlingmeier Columbus 46 1:12:41 18:11
.MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 7 Tom, Jr. Belford FLINT 52 41:57 10:30
2 16 Michael Young FENTON 51 49:04 12:16
3 25 Richard Talaski Lapeer 54 50:59 12:45
.FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 11 Janet Ellis Flushing 50 44:51 11:13
2 12 Sandra Foley Flushing 54 47:08 11:47
3 21 Monica Barden Otisville 51 50:47 12:42
4 24 Barbara Robarge Columbiaville 52 50:49 12:43
5 42 Dolones Szott Lapeer 54 56:00 14:00
6 61 Janice McEwan Flint 51 1:03:02 15:46
7 65 Sharon Sigler Dryden 52 1:07:01 16:46
8 77 Barbara McKenney North Branch 54 1:19:16 19:49
.MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 6 Don Knight FLINT 55 40:46 10:12
2 13 Doug Fisher Flushing 58 47:36 11:54
3 30 John Rutzen Lapeer 58 53:06 13:17
4 52 Vishnu Sharma Lapeer 55 1:00:00 15:00
.FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 17 Roberta Sweetman FENTON 59 49:11 12:18
2 23 Jane Matthews Grand Blanc 56 50:48 12:42
3 34 Joanne Rutzen Lapeer 56 53:45 13:27
4 37 Mary Pociask HOLLY 58 54:32 13:38
5 39 Ardith Griffin Lapeer 56 54:56 13:44
6 58 Susan Gilbert Lapeer 55 1:02:11 15:33
7 78 Patricia Oleksy North Branch 57 1:19:18 19:50
8 79 Mary Starking LAPEER 56 1:19:23 19:51
9 81 Joanne Muxlow Brown City 57 1:26:01 21:31
.MALE AGE GROUP: 60 - 89
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 8 Tom Phipps DAVISON 62 42:28 10:37
2 15 Spencer L Myers Grand Blanc 72 48:34 12:09
3 20 Don LaRochelle Burton 60 50:07 12:32
4 38 Ron Pociask HOLLY 60 54:33 13:39
5 49 Louis A Adams North Branch 67 57:40 14:25
6 50 Joseph Crossland Ortonville 64 58:06 14:32
7 67 Thomas Rapley Lapeer 65 1:08:45 17:12
8 80 Bernard Muxlow Brown City 61 1:24:10 21:03
.FEMALE AGE GROUP: 60 - 89
PLACE O'A NAME TOWN AGE TIME PACE
===== === ====================== ================= === ======= =====
1 55 Joanne Ruhlman North Branch 61 1:00:05 15:02
2 60 Lydia Maresh Lapeer 65 1:03:01 15:46
3 62 Patricia Simmons North Branch 69 1:06:21 16:36
4 66 Darlene Rapley Lapeer 63 1:08:44 17:11

Lapeer, MI
Provided By Gault Race Management