Mt. Morris Challenge

back to results

Aug. 5, 2001

Mt. Morris Challenge
Mt.Morris, MI


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jeff Sanders Flint 36 29:13 9:25
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Lynette Heinlein Vassar 44 30:24 9:48
******************* MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 David Stierley Grand Ledge 49 29:24 9:28
******************* FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Gloria Foley Millington 45 31:00 9:59

MALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jeremy Revord Flint 14 45:49 14:45
2 Ryan Phillips Mt Morris 12 51:14 16:30

FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 20 - 29
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Eric Edwards Springfield 21 43:27 14:00

FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Peggy Bigelow Birch Run 34 39:41 12:47
2 Tanya Oginsky New Lothrop 32 40:47 13:08
3 Dana Williamson Grand Blanc 32 42:52 13:48
4 Barbara Meeker Flint 34 45:49 14:45
5 Linda Miller Flint 33 52:50 17:01

MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
.
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Shannon Ferry Fenton 37 43:12 13:55
2 Teresa Canda Flushing 37 43:57 14:09

MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 James Prose Fenton 43 43:56 14:09
2 Daniel J Slattery South Bend 44 44:23 14:18

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Dianne Newcomb Flint 43 34:30 11:07
2 Lori Ross Fenton 44 40:45 13:08
3 Lori Hilton Davison 43 43:14 13:55
4 Cynthia Coughlin Genesee 40 43:49 14:07
5 Barbara Van Houten Albion 40 44:22 14:17

MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Lester O Brady Grand Blanc 48 31:09 10:02
2 Steven M Malicowski Birch Run 48 34:47 11:12
3 David Crane Clio 49 43:43 14:05

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Sandy Lawrence Swartz Creek 47 38:30 12:24
2 Jane Crane Clio 46 43:49 14:07
3 Doris Lewis Flint 45 45:31 14:40

MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Liz Schwedler Bay City 50 32:41 10:32
2 Sondra Foley Flushing 54 36:27 11:44
3 Susan Gabalis Vassar 53 42:30 13:41
4 Denise Edwards Springfield 50 43:16 13:56
5 Ann Skunda Durand 52 46:20 14:55
6 Elizabeth Phillips Mt Morris 50 51:20 16:32

MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Don Knight Flint 55 29:57 9:39
2 Doug Fisher Flushing 58 36:51 11:52
.
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Kendra Metcalf Columbiaville 55 37:51 12:11
2 Monica Wood Swartz Creek 56 37:56 12:13
3 Jane Matthews Grand Blanc 56 38:37 12:26
4 Cathy Epperson Grand Blanc 58 39:49 12:50
5 Carol Miller Flint 55 52:50 17:01

MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Wilma Hartz Flint 63 43:33 14:02
2 Marion Hoopingarner Indianapolis 64 48:30 15:37

MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 James Vanderpool Flushing 67 34:29 11:07
2 Douglas Greene Flushing 69 35:44 11:31
3 Jack Fletcher Mount Morris 68 37:41 12:08
4 Jerry Elliott Grand Blanc 65 37:50 12:11

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Robert H Thomas Northville 72 34:32 11:07
2 Henry C Rudi Grand Blanc 72 37:08 11:58
3 Al Duch Swartz Creek 82 39:12 12:37

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Dorothy Dinse Genesee 71 41:19 13:18



******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Keith Szymkiw Midland 23 16:08 5:12
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Kathy Snyder Flushing 37 19:05 6:09
******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Don Singleton Clio 41 17:09 5:32
******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Ruth Lara Grand Blanc 40 21:44 7:00
MALE AGE GROUP: 1 - 12

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Joseph Maki Flint 11 24:17 7:49
2 Aaron Malicowski Birch Run 11 27:06 8:44
3 Joshua Brooks Flushing 9 28:12 9:05
4 Andrew Malicowski Birch Run 11 28:14 9:06
5 Brandon Lauderbaugh Flint 8 28:15 9:06
6 Michael Swain Davison 8 28:56 9:19
FEMALE AGE GROUP: 1 - 12

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Kristina Kohn Grand Blanc 12 25:50 8:19
2 Alyssa Wombwell Grand Blanc 11 25:55 8:21
3 Kristen Schmiedeknecht Grand Blanc 8 30:14 9:44
4 Kelley Fortenberry Flushing 11 32:36 10:30
5 Meghan Lauderbaugh Flint 10 33:35 10:49
6 Katie Walker Flint 8 34:10 11:00
7 Kayla Schulz Goodrich 9 36:41 11:49
8 Ashley Schulz Goodrich 12 47:50 15:24
MALE AGE GROUP: 13 - 15

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Phil Edwards Flushing 14 18:21 5:55
2 Kellen Duke Linden 14 19:26 6:16
3 James Shobert Flint 15 19:27 6:16
4 Nate Ward Clio 15 19:42 6:21
5 Cory Maupin Linden 14 19:44 6:22
6 Ryan Keimer Clio 15 19:53 6:25
7 Joel Zuehlke Davison 13 20:47 6:42
8 Bryan Larman Mount Morris 15 20:55 6:44
9 William Kohn Grand Blanc 15 21:07 6:48
10 Jason Lauderbaugh Flint 13 21:33 6:57
11 Joshua Daniel Mount Morris 13 21:39 6:59
12 James Sly Flint 14 21:50 7:02
13 Matt Revord Flint 15 24:27 7:53
14 Peter Kohn Grand Blanc 13 25:26 8:12
15 Steven Baird Mt Morris 13 26:24 8:30
16 Dane Crystal Davison 14 26:36 8:34
17 Chester Watson Clio 14 30:10 9:43
18 Nathan Morrison Mount Morris 14 33:51 10:54
FEMALE AGE GROUP: 13 - 15

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Nicole Maki Flint 13 24:55 8:02
2 Hayley Ely Burton 15 30:27 9:49
MALE AGE GROUP: 16 - 19

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 David St Louis Owosso 17 16:27 5:18
2 Jesse Arnold Saint Clair 18 16:35 5:21
3 Shaun Chadwick Flushing 17 17:22 5:36
4 Rob Slate Hemlock 17 17:31 5:39
5 Rob Tabbert Clio 17 18:08 5:51
6 G K Drown Hemlock 18 18:16 5:53
7 Jason Hatch Flint 18 19:19 6:14
8 Josh Missitti Flint 16 20:32 6:37
9 Nathan Nehls Flushing 16 21:07 6:48
10 Brent Keeler Clio 16 21:26 6:55
11 Alex Briggs Mt Morris 17 23:07 7:27
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Laura Sprague Grand Blanc 18 24:16 7:49
2 Rasheeda Davis Flint 19 24:42 7:58
3 Stephanie N Slattery Mt Morris 16 27:44 8:56
4 April Flowers Flint 16 28:03 9:02
5 Sheila Larman Mount Morris 17 28:36 9:13
6 Jennifer Lucero Flint 16 30:00 9:40
MALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Kenny Baxendale Clio 20 16:49 5:25
2 Doug McGaw Freeland 20 17:45 5:43
3 Chris Cadotte Saginaw 20 18:15 5:53
4 Shane Lehnst Royal Oak 24 19:50 6:23
5 Douglas Vaughn Northville 24 20:46 6:41
FEMALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Suzanne Labadie Milford 23 23:43 7:39
2 Sandy Doe Flint 21 24:21 7:51
3 Michelle Moore Flint 24 26:40 8:35
4 Tracey St Clair Morrice 23 27:13 8:46
5 Katrina Harter Royal Oak 23 28:34 9:12
6 Heidi Hoopingarner Indianapolis 20 31:37 10:11
MALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Adam Ankrum Grand Blanc 29 18:29 5:57
2 Rodney Ott Flint 27 21:04 6:47
3 Steve Dunn Flint 26 22:13 7:09
4 Rich Duffy Davison 28 23:38 7:37
5 Thomas Landon Flint 27 25:14 8:08
6 David Mason Flint 29 27:32 8:52
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Andrea Wendland Burton 28 22:42 7:19
2 Melodie Burgess Clio 25 23:17 7:30
3 Holly Pilon Davison 26 24:01 7:44
4 Melissa Myrick Flushing 29 34:22 11:04
5 Michelle Boyer Flushing 28 36:22 11:43
MALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Bill Walters Mt Morris 32 17:09 5:32
2 Tim L Hobson Montrose 31 18:11 5:52
3 Ric Pyrett Clio 32 22:23 7:13
4 Kristin Janos Highland Ranch 30 36:41 11:49
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Lisa Rabideau Grand Blanc 31 20:47 6:42
2 Laura Gonzalez Davison 34 29:50 9:37
3 Kathryn Manley Burton 34 37:17 12:01
MALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Dean Fuller Burton 37 19:57 6:26
2 Steven Maki Flint 39 24:48 7:59
3 Mike Wombwell Grand Blanc 39 25:48 8:19
4 Daryl Blank Flint 36 27:40 8:55
5 Todd Schmiedeknecht Grand Blanc 38 30:14 9:45
6 Paul Teed Midland 36 30:57 9:58
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Lori Verbrugge Milford 35 28:31 9:11
2 Traci Daniels Clarkston 37 28:36 9:13
3 Sharon Larman Mount Morris 39 28:59 9:20
4 Tammy Slater Flushing 36 31:44 10:13
5 Mary Howard Saginaw 35 32:38 10:31
6 Deanna Scully Fenton 37 33:20 10:44
7 Susan Turnage Davison 38 38:18 12:20
8 Ramona Sain Davison 38 45:12 14:33
MALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Dave Verbrugge Milford 40 18:27 5:57
2 Kevin Daniels Clarkston 43 20:10 6:30
3 Jim O'Koniewski Otisville 44 21:28 6:55
4 Terry Hilton Davison 43 24:11 7:47
5 Gene Ferry Fenton 40 24:35 7:55
6 Dale Wolbert Flushing 44 27:47 8:57
FEMALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Peggy Searight Flint 44 22:46 7:20
2 Shelley J Malicowski Birch Run 42 27:33 8:53
3 Barbara Arline Grand Blanc 41 28:41 9:15
4 Peggy Arndt Flushing 43 33:25 10:46
5 Laurie Nuttie Fostoria 41 34:02 10:58
6 Susan Swift Flint 42 35:25 11:24
7 Jill Malinowski Flushing 44 35:49 11:32
8 Beth Hanson Flint 42 36:25 11:44
9 Julie Ruzicka Flint 40 38:58 12:33
10 Cecilia Terrell Owosso 43 45:35 14:41
MALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Gordon Gibson Flint 45 19:14 6:12
2 Jack Kohn Grand Blanc 46 21:16 6:51
3 Steve Babcock Clarkston 46 21:29 6:55
4 Paul Gorney Saginaw 46 21:41 6:59
5 Herb Williamson Davison 45 22:33 7:16
6 Thomas Crimm Swartz Creek 46 23:32 7:35
7 Rick Houghtaling REESE 48 25:13 8:08
8 William Khouri Davison 45 29:39 9:33
9 Michael A Van Houten Albion 48 30:50 9:56
10 Edward Janos Highland Ranch 45 36:41 11:49
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Michelle Jo Dvorak Burton 47 21:50 7:02
2 Victoria Church Otter Lake 48 25:45 8:18
3 Vicki Pett Saginaw 46 25:55 8:21
4 Sue Mitchell Mount Morris 47 36:02 11:36
5 Sandra Stadler Clio 47 36:25 11:44
6 Lorna Cryderman Swartz Creek 46 36:40 11:49
7 Karren Crawford Clio 49 40:53 13:10
8 Mary Jane Bowdish Clio 47 45:09 14:33
MALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Larry M St Clair Morrice 50 19:03 6:08
2 Julius Tillman Mt Morris 52 19:33 6:18
3 MacK Combs Flint 54 22:07 7:08
4 Mark Delbrugge Lincoln Park 50 22:31 7:15
5 Bill Stratton Grand Blanc 54 23:52 7:41
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Susan Marie Huggler Grand Blanc 53 25:42 8:17
2 Lucille Gates Capac 52 25:57 8:22
3 Ann Crumby Flint 52 30:12 9:44
4 Maria Pulido Linden 51 31:32 10:10
5 Dorothy Morse Lapeer 54 38:58 12:33
MALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Gerard Malaczynski Bloomfield Hills 59 18:29 5:57
2 Bill C Kehoe Grand Blanc 58 21:45 7:00
3 Rick McGaw Freeland 56 22:58 7:24
4 Leonard J Block Bay City 59 24:15 7:49
5 Edward Cassel Northville 58 25:38 8:16
6 Jerry Stroud Ortonville 59 38:44 12:29
FEMALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Marilyn Brown Davison 58 26:21 8:29
2 Shirley A Larsen Grand Blanc 58 26:50 8:39
MALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Elliott Deyo Millington 62 27:46 8:57
2 John Moore Oak Park 61 29:10 9:24
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Nanette Brasier Clio 64 32:29 10:28
MALE AGE GROUP: 65 - 69

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Donald Hartz Flint 66 31:37 10:11
2 Larry Sroufe Beaverton 69 36:09 11:39
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Marion Callis Davison 65 32:15 10:23
MALE AGE GROUP: 70 - 89

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
FEMALE AGE GROUP: 70 - 89

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Carol Dugal Grand Blanc 71 35:16 11:22
HEAVYWEIGHT 185-199 POUNDS
PLACE NAME TOWN TIME HWTIME PACE
===== ====================== ================= == ======= ======= =====
1 Philip Beebee East Lansing 47 23:40 21:38 6:58
2 Oscar Crumby Flint 52 26:51 23:36 7:36
3 Jeff Larman Mount Morris 36 26:03 25:47 8:18
HEAVYWEIGHT 200-219 POUNDS
PLACE NAME TOWN TIME HWTIME PACE
===== ====================== ================= == ======= ======= =====
1 David Sanders Swartz Creek 47 26:20 24:04 7:45
2 Robert Zuehlke Davison 43 28:27 26:48 8:38
HEAVYWEIGHT 220&Over POUNDS
PLACE NAME TOWN TIME HWTIME PACE
===== ====================== ================= == ======= ======= =====
1 Harry G Wright Owosso 52 27:55 24:32 7:54
2 Ken Geselman Hubbardston 44 27:01 25:15 8:08
3 Gregg A Fotenakes Flushing 46 28:57 26:40 8:35




******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Eric Green Auburn Hills 33 40:35 5:27
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Laura Ankrum Grand Blanc 28 46:32 6:15
******************* MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Todd Kelly Troy 40 43:04 5:47
******************* FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Nancy Cassel Northville 51 49:25 6:38
MALE AGE GROUP: 1 - 12

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Bobby Wilson Davison 11 1:30:07 12:06
MALE AGE GROUP: 1 - 12

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Bobby Wilson Davison 11 1:30:07 12:06
MALE AGE GROUP: 13 - 15

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Anthony Wolbert Flushing 15 46:51 6:17
2 Chris Daniel Mount Morris 15 49:18 6:37
3 Jeff Brooks Flushing 15 53:28 7:11
FEMALE AGE GROUP: 13 - 15

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Amanda Roache Mt Morris 14 1:01:04 8:12
MALE AGE GROUP: 16 - 19

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Steve Czymbor Hemlock 17 41:11 5:32
2 Nicolas Pipitone Mt Morris 17 56:24 7:34
FEMALE AGE GROUP: 16 - 19

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Emilie Manz Ann Arbor 18 56:59 7:39
2 Tiffany Konsza Fenton 17 1:21:11 10:54
MALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
. FEMALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
MALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Christofer MacHniak Flint 26 1:02:54 8:27
2 Steve Martin Fenton 29 1:03:25 8:31
3 Dave Davis Burton 26 1:22:34 11:05
FEMALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Timianne Patterson Fenton 27 57:04 7:40
2 Jeanne Fox Grand Blanc 29 1:00:15 8:05
3 Tamara Olay Flint 27 1:02:12 8:21
4 Melissa Vaughn Clio 28 1:07:47 9:06
5 Heather Stewart Grand Blanc 26 1:15:59 10:12
6 Jill Oberle Brant 29 1:18:52 10:35
7 Amber Lamay Mount Morris 26 1:30:39 12:10
MALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Thomas Preiss Whitmore Lake 32 40:39 5:27
2 Kirk J Walrath Fenton 31 41:54 5:38
3 Eric G Larsen Davison 30 43:13 5:48
4 Alan Gabalis Vassar 31 46:31 6:15
5 John Tosto Flint 34 53:32 7:11
6 Paul E Robbins Davison 32 58:09 7:48
7 Everett Centerwall III Fenton 34 59:15 7:57
8 Mike Davis Davison 33 1:14:03 9:56
9 Chris Butts Holly 34 1:29:42 12:02
FEMALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Malissa Lauderbaugh Flint 32 50:37 6:48
2 Ann Lindow Frankenmuth 31 51:30 6:55
3 Colleen Cady-Brown Grand Blanc 34 1:03:32 8:32
4 Melissa Teed Midland 33 1:05:33 8:48
5 Dawn Lemonds Davison 32 1:07:21 9:02
6 Faith Ostyn Flint 32 1:09:55 9:23
7 Pam Duncan Flushing 34 1:12:01 9:40
8 Marnie Curtiss Grand Blanc 30 1:16:01 10:12
9 Tonya Brasseur Flint 31 1:19:18 10:39
10 Amy Moiles Corunna 30 1:29:41 12:02
11 Joan Miller Flint 33 1:30:38 12:10
. MALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jon Davidson Lapeer 35 42:15 5:40
2 Arthur MacMillan Grand Blanc 37 43:56 5:54
3 Tim C Seeley Burton 36 45:28 6:06
4 John Niven Swartz Creek 37 45:36 6:07
5 Tom Schulz Goodrich 35 49:13 6:37
6 Jeffrey Callard Fenton 37 53:25 7:10
7 Matthew Gary Oscoda 39 53:50 7:14
8 Robert Pennywitt Harrison Twp 37 54:36 7:20
9 Gerald A Bock Flint 38 56:05 7:32
10 Todd Bennett Flat Rock 36 57:29 7:43
11 Manuel Maldonado Grand Blanc 35 57:47 7:45
12 Tim Brooks Flushing 36 1:01:16 8:13
13 Mark W Mattingly Grand Blanc 38 1:01:42 8:17
14 Rolando Vizcarra Burton 38 1:04:31 8:40
15 Michael Lemonds Davison 37 1:07:22 9:03
16 Jeff Cain Mount Morris 38 1:09:13 9:17
17 Chuck Culver Clio 35 1:11:35 9:37
18 Frank Manley Burton 38 1:13:00 9:48
FEMALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Gloria Maki Flint 37 1:00:07 8:04
2 Renee Dalgleish Fenton 37 1:04:00 8:35
3 Jo Darlington Flint 35 1:04:26 8:39
4 Melanie Smith Gaines 38 1:08:00 9:08
5 Shari Schulz Goodrich 35 1:12:20 9:42
6 Wendy Majeske Swartz Creek 38 1:16:03 10:12
7 Mary Ellen Fortenberry Flushing 39 1:29:39 12:02
8 Pam Titus Flint 39 1:35:57 12:53
MALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Michael C Frank Gross Pt Woods 44 44:50 6:01
2 David G Wolbert Grand Blanc 42 48:41 6:32
3 Stu Allen Davison 41 53:53 7:14
4 Roger Samuel Davison 43 54:01 7:15
5 Steve Miles Flushing 42 56:08 7:32
6 Dave Hergenreder Davison 40 56:13 7:33
7 Larry Turnage Davison 42 1:03:14 8:29
8 Andrew Griffin Flint 43 1:06:36 8:56
9 Michael A. Davis Flint 43 1:06:42 8:57
10 Jim Galvas Flint 43 1:08:31 9:12
11 Kevin Novess Sr. Mt. Morris 42 1:09:21 9:19
12 Jim Eisele Flint 40 1:09:22 9:19
13 Karl Ringo Grand Blanc 43 1:14:38 10:01
14 David Martin Davison 40 1:14:41 10:01
15 Ken Titus Flint 42 1:16:06 10:13
16 Dennis Carol Flint 41 1:26:17 11:35
17 Sam Crawford Mt Morris 42 1:32:42 12:26
. FEMALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Sonya Kennedy Flint 41 55:27 7:27
2 Pamela Iden Davison 40 56:39 7:36
3 Denice Wagner Davison 43 1:00:15 8:05
4 Rita Powell Flushing 43 1:01:52 8:18
5 Pamela Babcock Clarkston 40 1:04:48 8:42
6 Suzanne Brasseur Burton 44 1:18:53 10:35
7 Rita Szukhent Flushing 44 1:25:06 11:25
8 Eloise Jarrett Flint 42 1:25:59 11:32
9 Kim N Pastorino Flushing 44 1:28:59 11:56
10 Mary Jane Wieland Swartz Creek 42 1:30:34 12:09
11 Elizabeth Dyhouse Flushing 44 1:31:15 12:15
12 Carole Carpenter Davison 40 1:32:02 12:21
MALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Mike Manz Ann Arbor 47 47:06 6:19
2 Ronald Durham Flushing 49 50:56 6:50
3 Jim Mascow Fenton 46 51:35 6:56
4 Larry M Lawrence Burton 47 56:02 7:31
5 Kirk Smiecinski Linden 48 56:17 7:33
6 Jim L Pougnet Flushing 45 56:22 7:34
7 Dale Wheeler Holly 48 57:01 7:39
8 Robert D Slattery Mt Morris 48 59:20 7:58
9 Richard Grigg Ilderton Ont 47 1:00:01 8:03
10 Michael Majeske Swartz Creek 47 1:01:06 8:12
11 Thomas Kuczera Flint 48 1:04:03 8:36
12 Steve Spalding Waterford 46 1:05:43 8:49
13 Kirk Schmiedeknecht Swartz Creek 48 1:05:45 8:50
14 Thomas Devereaux Swartz Creek 47 1:06:45 8:58
15 Paul Wright Burton 45 1:10:45 9:30
16 Robert Whitefoot Davisburg 45 1:18:04 10:29
17 Gregory Schmiedeknecht Goodrich 49 1:18:54 10:35
18 Bill Jensen Flushing 49 1:18:55 10:35
FEMALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Debbie Beason Flushing 46 1:03:19 8:30
2 Stephanie Konsza Fenton 45 1:08:31 9:12
3 Dona De Rossett Otisville 49 1:10:00 9:24
4 Terrilynn Hiben Montrose 48 1:20:49 10:51
5 Joy A McClain Davison 46 1:21:19 10:55
6 Kristen Le Palm Davison 49 1:21:44 10:58
7 Marsha Schmiedeknecht Goodrich 48 1:24:33 11:21
8 Shelley Gilbert Swartz Creek 47 1:25:09 11:26
9 Sue Scharrer Clio 46 1:25:31 11:29
10 Kristine Church Grand Blanc 48 1:39:43 13:23
. MALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Bill Hart Frankenmuth 52 50:03 6:43
2 Larry Wojcik Dearborn Hgts 51 50:15 6:45
3 John MacEachin Ubly 52 50:44 6:49
4 Michael Manor Clio 51 51:12 6:52
5 Joseph Griffin Grand Blanc 52 53:06 7:08
6 Mike Hardy Grand Blanc 52 53:38 7:12
7 John C Mullaly Flint 51 56:59 7:39
8 Bill Fuchs Port Huron 51 57:26 7:43
9 Paul D Sams Flint 50 58:13 7:49
10 Carl J Thompson Clio 51 58:40 7:52
11 Michael A Smith Lapeer 53 58:53 7:54
12 James Collins Auburn Hills 54 1:01:05 8:12
13 Michael Light Auburn Hills 54 1:01:17 8:14
14 Bruce Lawrence Metamora 51 1:01:40 8:17
15 David E Bloch Davison 52 1:03:07 8:28
16 Larry Ross Fenton 50 1:08:17 9:10
17 Gus Bachuwa Grand Blanc 51 1:11:49 9:38
18 Gary Guerrieri Grand Blanc 51 1:16:14 10:14
19 Larry Salinas Saginaw 51 1:16:44 10:18
20 Donald Richards Gaines 52 1:20:21 10:47
21 Daniel Dobberstein Saginaw 51 1:28:03 11:49
FEMALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Kathleen Foley Montrose 53 1:11:36 9:37
2 Hermie I Sparks Mt Morris 50 1:13:37 9:53
3 Paula Steinhoff Grand Blanc 52 1:19:01 10:36
4 Marie Thompson Clio 51 1:25:31 11:29
MALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Norman Hart Davison 59 54:42 7:21
2 Jarrett Lewis Flint 56 58:24 7:50
3 Raymond L Peck Jr Flushing 56 59:26 7:59
4 Marvin Maher Clio 59 1:00:24 8:06
5 Howard Warren Pontiac 55 1:00:52 8:10
6 James Anderson Flint 55 1:01:30 8:15
7 Conrad Mick Scharrer Clio 57 1:01:56 8:19
8 Ronald Henson Swartz Creek 56 1:02:26 8:23
9 Tim Giles Flushing 56 1:04:20 8:38
10 George J Skaff Flint 58 1:05:22 8:46
11 Marcantonio Morolla Flint 55 1:07:15 9:02
12 Walter Wood Swartz Creek 58 1:08:59 9:16
13 John Hart Grand Blanc 57 1:10:22 9:27
14 Chuck Carpenter Davison 55 1:15:35 10:09
15 David Thrasher Flint 57 1:18:50 10:35
16 Donald Skunda Durand 55 1:39:42 13:23
. FEMALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Kathleen Morse Linden 55 1:00:53 8:10
2 Linda L Nelson Ortonville 59 1:09:46 9:22
3 Nancy Teel Flint 58 1:13:23 9:51
4 Addie Schneiderhan Grand Blanc 58 1:17:42 10:26
5 Jacqui Wilson Lapeer 55 1:30:01 12:05
6 Loretta C Ellwood Davison 55 1:31:51 12:20
MALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Lee Burch Clio 63 52:04 6:59
2 Richard Wallen Flushing 61 53:21 7:10
3 Ron Fizell Flint 64 1:11:10 9:33
4 James P Musson Clio 60 1:33:17 12:31
FEMALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Cathy D Detman Flint 62 1:06:38 8:57
2 Jan Wallen Flushing 60 1:07:37 9:05
MALE AGE GROUP: 65 - 69

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jim Matherley Burton 65 54:28 7:19
2 Bob Daly Fenton 68 54:47 7:21
3 Ralph Palmer Midland 67 59:17 7:57
4 Glen A Larsen Grand Blanc 69 1:06:56 8:59
5 Jack Murphy Flushing 65 1:08:57 9:15
6 Harold Jones Davison 69 1:10:56 9:31
7 Earl Hanson Flint 68 1:14:27 10:00
FEMALE AGE GROUP: 65 - 69

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Chris Swanson MacOmb 66 1:08:11 9:09
2 Ardis Bowers Grand Blanc 68 1:25:32 11:29
MALE AGE GROUP: 70 - 89

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 William Hayes Davison 71 1:07:24 9:03
2 Bob Green Linden 70 1:16:05 10:13
3 Edward A McLaughlin Davison 71 1:33:02 12:29

Mt.Morris, MI