CORUNNA EARLYBIRD INVITATIONAL

back to results

Aug. 30, 2001

CORUNNA EARLYBIRD INVITATIONAL
CORUNNA, MI


®ŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸø
„ SCORES „
„ 1. NORTHVILLE A 27 5. BAY CITY CENTRAL A 107 „
„ 2. MT PLEASANT A 74 6. MT PLEASANT B 188 „
„ 3. KEARSLEY A 79 7. HOLLY A 200 „
„ 4. OWOSSO A 92 8. OWOSSO B 210 „
¿ŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸ

MEN'S LARGE SCHOOLS

RECORDS

MEET RECORD WILL GARCIA - KEARSLEY HS 1999 16:57.0

INDIVIDUAL RESULTS

FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. Aaron Cromar MT PLEASANT A 1252 17:04.9 1
2. David St. Louis OWOSSO A 1281 17:13.1 2
3. Phil Santer NORTHVILLE A 1276 17:40.9 3
4. Nick Moroz NORTHVILLE A 1274 17:41.2 4
5. Mike Gabrys NORTHVILLE A 1271 17:51.2 5
6. Clark Paciorek NORTHVILLE A 1275 18:01.6 6
7. Brandon Johnson OWOSSO A 1278 18:09.2 7
8. Coby Carpenter KEARSLEY A 1231 18:20.8 8
9. Tim Dalton NORTHVILLE A 1270 18:22.2 9
10. Jeff Gribble HOLLY A 1220 18:24.0 10
11. Andrew Youatt HASLETT D 1215 18:25.1 -
12. Mario Cornjo BAY CITY CENTRAL A 1206 18:26.2 11
13. JL Ball MT PLEASANT A 1250 18:34.7 12
14. Felipe Gonzales-Paul NORTHVILLE A 1272 18:39.7 P
15. Mark Aikman KEARSLEY A 1230 18:58.0 14
16. Erik Carr KEARSLEY A 1232 19:08.0 15
17. Curtis Christensen KEARSLEY A 1233 19:14.5 16
18. Raul Espinosa BAY CITY CENTRAL A 1207 19:19.5 17
19. Kellen Smentana NORTHVILLE B 1262 19:20.4 -
20. Joe Lunn NORTHVILLE A 1273 19:33.8 P
21. Brady Richards MT PLEASANT A 1254 19:36.8 19
22. Brian Casineau MT PLEASANT A 1251 19:37.9 20
23. Kyle Pero BAY CITY CENTRAL A 1211 19:39.5 21
24. Jason Schmitt MT PLEASANT A 1255 19:43.2 22
25. Rob Stiener NORTHVILLE B 1263 19:51.3 -
26. Joe Timlin MT PLEASANT A 1256 19:55.4 P
27. Jared Greenleaf BAY CITY CENTRAL A 1208 20:01.7 24
28. Thomas Stacey OWOSSO A 1282 20:03.4 25
29. Ryan Navarre KEARSLEY B 1227 20:05.3 -
30. Joshua Missitti KEARSLEY A 1235 20:08.2 26
31. Brett Emaus NORTHVILLE C 1265 20:12.1 -
32. Justin Dahlstrom OWOSSO A 1277 20:14.3 27
33. Dan Mobbs NORTHVILLE B 1260 20:15.9 -
34. Duncan Kochhar-Lindgrn MT PLEASANT A 1253 20:25.9 P
35. Justin Guttierrez KEARSLEY A 1234 20:42.5 P
36. James Sly KEARSLEY A 1236 21:08.9 P
37. Tyler Markel OWOSSO A 1279 21:21.8 31
38. Chase Pittsley MT PLEASANT B 1242 21:26.9 32
39. Aric Devens MT PLEASANT B 1240 21:44.2 33
40. Luke Pawlaczyk BAY CITY CENTRAL A 1210 21:46.0 34
41. Tyler Mohlman OWOSSO B 1288 21:55.7 35
42. Justin Westbrook OWOSSO A 1283 22:21.9 P
43. Mitchell Stevens OWOSSO B 1290 22:23.4 37
44. Dan Bessolo KEARSLEY B 1223 22:26.5 -
45. Sam Shimek OWOSSO A 1280 22:28.1 P
46. Fred Oehmer NORTHVILLE C 1267 22:38.2 -
47. Marshall Cornett MT PLEASANT B 1238 22:55.5 39
48. Kent Hooker HASLETT D 1214 23:01.7 -
49. Shawn Davis MT PLEASANT B 1239 23:08.5 40
50. John Hartley BAY CITY CENTRAL A 1209 23:36.7 P
51. Justin Eiseler OWOSSO B 1287 23:39.1 42
52. Joel Zuehlke KEARSLEY B 1229 23:52.5 -
53. Nick Luchenbill OWOSSO C 1292 24:00.5 -
54. Andrew Clark OWOSSO B 1286 24:05.6 43
55. Andy Maness MT PLEASANT C 1248 24:06.2 -
56. Bryan Harrington MT PLEASANT B 1241 24:06.6 44
57. Chad Reder BAY CITY CENTRAL A 1212 24:31.9 P
58. Brian Goday HOLLY A 1219 24:36.0 46
59. Josh Blick HOLLY A 1216 25:03.4 47
60. Aaron Diehl HOLLY A 1217 25:16.2 48
61. Nick Diehl HOLLY A 1218 25:27.1 49
62. Geoff Wohlgamoth MT PLEASANT B 1243 25:29.4 P
63. Eric Dexter OWOSSO C 1291 25:55.0 -
64. Sean Everett BAY CITY CENTRAL B 1201 25:59.9 -
65. Ryan Russell HOLLY A 1221 26:19.5 P
66. Dayne Crystal KEARSLEY B 1224 26:25.5 -
67. Zach Sharrow BAY CITY CENTRAL B 1204 26:30.4 -
68. Shaun Anthony MT PLEASANT B 1237 26:55.9 P
69. Kyle Banter NORTHVILLE C 1264 29:34.9 -
70. Justin Carroll OWOSSO B 1285 29:52.4 53
71. Matt Crawford MT PLEASANT C 1244 30:16.8 -
72. Scott Webster HOLLY A 1222 30:58.8 P
73. Ken Pawlak BAY CITY CENTRAL B 1202 NF -
74. Frank Rytlewski BAY CITY CENTRAL B 1203 NF -
75. Matt Travis BAY CITY CENTRAL B 1205 NF -
76. Scott Brenton HASLETT D 1213 NF -
77. Adam Hartman KEARSLEY B 1225 NF -
78. Will Kelly KEARSLEY B 1226 NF -
79. Ian Papp KEARSLEY B 1228 NF -
80. Brian Ellis MT PLEASANT C 1245 NF -
81. Kevin Keepper MT PLEASANT C 1246 NF -
82. Alan Lintemuth MT PLEASANT C 1247 NF -
83. Mike Richards MT PLEASANT C 1249 NF -
84. Brandon Bednar NORTHVILLE B 1257 NF -
85. Tyler Carter NORTHVILLE B 1258 NF -
86. Nick Folas NORTHVILLE B 1259 NF -
87. Andrew Moore NORTHVILLE B 1261 NF -
88. Harry Moroz NORTHVILLE C 1266 NF -
89. Derek Poenish NORTHVILLE C 1268 NF -
90. Lowell Steiner NORTHVILLE C 1269 NF -
91. Kyle Beddtelyon OWOSSO B 1284 NF -
92. Nick Pichette OWOSSO B 1289 NF -

08/30/01 MEN'S CROSS COUNTRY PAGE 2

CORUNNA EARLYBIRD AT CORUNNA HIGH SCHOOL 08/30/01

TEAM RESULTS

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. NORTHVILLE A Phil Santer 3 17:40 3
Nick Moroz 4 17:41 4
Mike Gabrys 5 17:51 5
Clark Paciorek 6 18:01 6
Tim Dalton 9 18:22 9
Felipe Gonzales-Paul 14 18:39
Joe Lunn 20 19:33

** TEAM TOTAL ** 1:29:35 27

2. MT PLEASANT A Aaron Cromar 1 17:04 1
JL Ball 13 18:34 12
Brady Richards 21 19:36 19
Brian Casineau 22 19:37 20
Jason Schmitt 24 19:43 22
Joe Timlin 26 19:55
Duncan Kochhar-Lindgrn 34 20:25

** TEAM TOTAL ** 1:34:34 74

3. KEARSLEY A Coby Carpenter 8 18:20 8
Mark Aikman 15 18:58 14
Erik Carr 16 19:08 15
Curtis Christensen 17 19:14 16
Joshua Missitti 30 20:08 26
Justin Guttierrez 35 20:42
James Sly 36 21:08

** TEAM TOTAL ** 1:35:48 79

4. OWOSSO A David St. Louis 2 17:13 2
Brandon Johnson 7 18:09 7
Thomas Stacey 28 20:03 25
Justin Dahlstrom 32 20:14 27
Tyler Markel 37 21:21 31
Justin Westbrook 42 22:21
Sam Shimek 45 22:28

** TEAM TOTAL ** 1:37:00 92

5. BAY CITY CENTRAL A Mario Cornjo 12 18:26 11
Raul Espinosa 18 19:19 17
Kyle Pero 23 19:39 21
Jared Greenleaf 27 20:01 24
Luke Pawlaczyk 40 21:46 34
John Hartley 50 23:36
Chad Reder 57 24:31

** TEAM TOTAL ** 1:39:11 107

6. MT PLEASANT B Chase Pittsley 38 21:26 32
Aric Devens 39 21:44 33
Marshall Cornett 47 22:55 39
Shawn Davis 49 23:08 40
Bryan Harrington 56 24:06 44
Geoff Wohlgamoth 62 25:29
Shaun Anthony 68 26:55

** TEAM TOTAL ** 1:53:19 188

7. HOLLY A Jeff Gribble 10 18:24 10
Brian Goday 58 24:36 46
Josh Blick 59 25:03 47
Aaron Diehl 60 25:16 48
Nick Diehl 61 25:27 49
Ryan Russell 65 26:19
Scott Webster 72 30:58

** TEAM TOTAL ** 1:58:46 200

8. OWOSSO B Tyler Mohlman 41 21:55 35
Mitchell Stevens 43 22:23 37
Justin Eiseler 51 23:39 42
Andrew Clark 54 24:05 43
Justin Carroll 70 29:52 53
Kyle Beddtelyon 91 00 00
Nick Pichette 92 00 00

** TEAM TOTAL ** 2:01:54 210

HASLETT D Andrew Youatt 11 18:25
Kent Hooker 48 23:01
Scott Brenton 76 00 00

** TEAM TOTAL ** 41:26

BAY CITY CENTRAL B Sean Everett 64 25:59
Zach Sharrow 67 26:30
Ken Pawlak 73 00 00
Frank Rytlewski 74 00 00
Matt Travis 75 00 00

** TEAM TOTAL ** 52:29

KEARSLEY B Ryan Navarre 29 20:05
Dan Bessolo 44 22:26
Joel Zuehlke 52 23:52
Dayne Crystal 66 26:25
Adam Hartman 77 00 00
Will Kelly 78 00 00
Ian Papp 79 00 00

** TEAM TOTAL ** 1:32:48

MT PLEASANT C Andy Maness 55 24:06
Matt Crawford 71 30:16
Brian Ellis 80 00 00
Kevin Keepper 81 00 00
Alan Lintemuth 82 00 00
Mike Richards 83 00 00

** TEAM TOTAL ** 54:22

NORTHVILLE B Kellen Smentana 19 19:20
Rob Stiener 25 19:51
Dan Mobbs 33 20:15
Brandon Bednar 84 00 00
Tyler Carter 85 00 00
Nick Folas 86 00 00
Andrew Moore 87 00 00

** TEAM TOTAL ** 59:26

NORTHVILLE C Brett Emaus 31 20:12
Fred Oehmer 46 22:38
Kyle Banter 69 29:34
Harry Moroz 88 00 00
Derek Poenish 89 00 00
Lowell Steiner 90 00 00

** TEAM TOTAL ** 1:12:24

OWOSSO C Nick Luchenbill 53 24:00
Eric Dexter 63 25:55

** TEAM TOTAL ** 49:55




®ŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸø
„ SCORES „
„ 1. NORTHVILLE A 30 8. FLUSHING B 211 „
„ 2. MT PLEASANT A 37 9. KEARSLEY B 281 „
„ 3. FLUSHING A 62 10. OWOSSO A 289 „
„ 4. KEARSLEY A 121 11. NORTHVILLE C 305 „
„ 5. HOLLY A 169 12. FLUSHING C 358 „
„ 6. MT PLEASANT B 170 13. NORTHVILLE D 373 „
„ 7. NORTHVILLE B 193 „
¿ŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸ

WOMEN'S LARGE SCHOOLS

RECORDS

MEET RECORD KATE GAYLORD - MASON 1999 19:41.0

INDIVIDUAL RESULTS

FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. Heather Moehle NORTHVILLE A 1471 20:16.6 1
2. Jenny Graham MT PLEASANT A 1436 20:41.3 2
3. Sarah Grossman MT PLEASANT A 1437 21:01.5 3
4. Molly Gavin NORTHVILLE A 1467 21:05.3 4
5. Devon Rupley NORTHVILLE A 1472 21:19.2 5
6. Kate McClymont NORTHVILLE A 1469 21:25.2 6
7. Amy Parcels KEARSLEY A 1419 21:28.5 7
8. Liz Torgeson MT PLEASANT A 1440 21:32.3 8
9. Laura Alsager MT PLEASANT A 1434 21:32.5 9
10. Marchelle Fuller FLUSHING A 1385 21:34.4 10
11. Lauren Hendry FLUSHING A 1388 21:36.0 11
12. Alicia Glover FLUSHING A 1386 21:46.9 12
13. Amy Glover FLUSHING A 1387 21:50.1 13
14. Katy Miller NORTHVILLE A 1470 22:00.7 14
15. Amanda Rudert MT PLEASANT A 1438 22:02.0 15
16. Maria Herstein FLUSHING A 1389 22:11.3 16
17. Laura Andeson OWOSSO A 1473 22:15.1 17
18. Ramona Maza NORTHVILLE A 1468 22:16.7 P
19. Rachel Santer NORTHVILLE B 1447 22:27.9 19
20. Charlotte Gamble MT PLEASANT A 1435 22:30.8 P
21. Nicola Carlson HASLETT D 1392 22:34.0 -
22. Kelly Driscoll NORTHVILLE A 1466 22:47.6 P
23. Kelsie Fons FLUSHING A 1384 22:51.4 P
24. Gina Travis MT PLEASANT B 1428 22:52.4 23
25. Laine Bisbee HOLLY A 1394 22:57.2 24
26. Nina Pintoski KEARSLEY A 1420 23:01.3 25
27. Kristen Hooker KEARSLEY A 1418 23:05.0 26
28. Summer Dombrowski HOLLY A 1397 23:11.6 27
29. Lindsey DeLorma KEARSLEY A 1417 23:11.8 28
30. Lea Tyree MT PLEASANT B 1429 23:12.0 29
31. Kaitlyn Root FLUSHING A 1390 23:19.8 P
32. Alisa Gorski HOLLY A 1398 23:22.1 31
33. Charlotte Strawhacker MT PLEASANT A 1439 23:33.1 P
34. Jenny Schmitt MT PLEASANT B 1426 23:44.9 33
35. Allison Rozga MT PLEASANT B 1425 23:50.4 34
36. Sarah Walls KEARSLEY A 1422 23:53.1 35
37. Lindsey Crisp FLUSHING B 1369 23:57.1 36
38. Amanda Gunther FLUSHING B 1371 23:59.6 37
39. Allison Loeffler NORTHVILLE B 1445 24:07.2 38
40. Jessica Bentley FLUSHING B 1367 24:09.5 39
41. Hannah Ranger KEARSLEY B 1409 24:12.7 40
42. Becky Richardson KEARSLEY A 1421 24:15.5 P
43. Whitney Forsthoehel NORTHVILLE B 1441 24:23.0 42
44. Caterina Doglioni HOLLY A 1396 24:26.2 43
45. Amy Lindholm HOLLY A 1400 24:27.8 44
46. Kelly Hardenberg NORTHVILLE B 1442 24:32.5 45
47. Jennifer Elizaldi FLUSHING B 1370 24:34.3 46
48. Cynthia Martinez NORTHVILLE C 1452 24:36.5 47
49. Jessica Gribble HOLLY A 1399 24:37.8 P
50. Sharon Button HASLETT D 1391 24:38.3 -
51. Shelly Hilger NORTHVILLE B 1443 24:40.9 49
52. Samantha Camden HOLLY A 1395 24:42.2 P
53. Marissa Swartz MT PLEASANT B 1427 24:46.3 51
54. Stacey Zafiroff KEARSLEY A 1423 24:49.2 P
55. Emily Corner FLUSHING B 1368 24:53.4 53
56. Lynn Raymond NORTHVILLE B 1446 24:59.7 P
57. Karen Adado FLUSHING C 1374 25:15.7 55
58. Alesha Deering KEARSLEY B 1405 25:27.4 56
59. Erica Dolan KEARSLEY B 1406 25:29.1 57
60. Kelly Lazur NORTHVILLE B 1444 25:30.2 P
61. Becca Eley NORTHVILLE C 1450 25:33.0 59
62. Danielle Barkoski NORTHVILLE C 1449 25:41.0 60
63. Nicole Stamm KEARSLEY B 1410 25:41.8 61
64. Nikkia Sprague OWOSSO A 1478 25:42.7 62
65. Candice Holt MT PLEASANT B 1424 25:54.3 P
66. Allie Prochlik OWOSSO A 1474 26:20.4 64
67. Lisa Zyonse MT PLEASANT B 1430 26:23.5 P
68. Merianne Deshchaine HASLETT D 1393 26:23.7 -
69. Lyndsay Wheeler NORTHVILLE C 1453 26:26.1 66
70. Amanda Patterson KEARSLEY B 1408 26:26.5 67
71. Stephanie Christensen FLUSHING C 1379 26:36.5 68
72. Rachel Aikman KEARSLEY B 1404 26:36.7 P
73. Casey Lwo NORTHVILLE D 1459 26:43.6 70
74. Kerry Roach OWOSSO A 1475 26:43.9 71
75. Monica Wasek NORTHVILLE D 1460 26:44.2 72
76. Marizl Schlucktman HOLLY B 1403 26:45.4 -
77. Amanda Lee NORTHVILLE C 1451 26:47.2 73
78. Katie Fortenberry FLUSHING C 1376 26:53.5 74
79. Courtney Navarre KEARSLEY C 1413 26:54.7 -
80. Soo-Jin Seelye OWOSSO A 1477 27:03.4 75
81. Alex Barcelona NORTHVILLE D 1455 27:07.4 76
82. Cherish Lacey NORTHVILLE D 1458 27:09.4 77
83. Ashley Olson MT PLEASANT C 1431 27:10.6 -
84. Jacqui Barkoski NORTHVILLE D 1456 27:13.1 78
85. Danielle Mulders BAY CITY CENTRAL A 1363 27:16.9 -
86. Maggie Schroeder OWOSSO A 1476 27:45.8 P
87. Amy Prevost FLUSHING C 1378 27:52.2 80
88. Anne Thomas KEARSLEY C 1415 27:59.0 -
89. Ashley Wolbert FLUSHING C 1380 28:04.1 81
90. Chloe Popovich FLUSHING C 1377 28:04.3 P
91. Abbie Copes FLUSHING C 1375 28:19.3 P
92. Ashley Radawski MT PLEASANT C 1432 28:31.7 -
93. Shivani Agrawal NORTHVILLE E 1461 28:39.0 -
94. Julia Williams NORTHVILLE C 1454 28:56.9 P
95. Michoela Wasek NORTHVILLE E 1465 29:03.5 -
96. Heather Bauer BAY CITY CENTRAL A 1360 29:13.0 -
97. Allison Schultz BAY CITY CENTRAL A 1366 29:19.0 -
98. Molly Tipton OWOSSO A 1479 29:23.8 P
99. Justine Ivanoff FLUSHING B 1372 29:24.6 P
100. Ashley Bammert FLUSHING D 1381 29:26.9 -
101. Erin Bzymek NORTHVILLE E 1462 30:28.0 -
102. Kelya Fogelsonger BAY CITY CENTRAL A 1361 30:52.8 -
103. Heather Kellogg NORTHVILLE E 1463 32:22.1 -
104. Erinne Holder OWOSSO B 1482 34:29.5 -
105. Alicia Gwizdala BAY CITY CENTRAL A 1362 NF -
106. Erin O'Shea BAY CITY CENTRAL A 1364 NF -
107. Shawna O'Shea BAY CITY CENTRAL A 1365 NF -
108. Katie Schrum FLUSHING B 1373 NF -
109. Danielle Kruse FLUSHING D 1382 NF -
110. Ashley Neumann FLUSHING D 1383 NF -
111. Amanda Fox HOLLY B 1401 NF -
112. Audria Pankowski HOLLY B 1402 NF -
113. Chelsea Kingsbury KEARSLEY B 1407 NF -
114. Michelle Courneya KEARSLEY C 1411 NF -
115. Lynesey Hanson KEARSLEY C 1412 NF -
116. Megan Pierson KEARSLEY C 1414 NF -
117. Lisa Walker KEARSLEY C 1416 NF -
118. Jordan Spence MT PLEASANT C 1433 NF -
119. Emily Barcelona NORTHVILLE C 1448 NF -
120. Cathy Hayes NORTHVILLE D 1457 NF -
121. Loren Stanley NORTHVILLE E 1464 NF -
122. Kelly Bruckman OWOSSO B 1480 NF -
123. Kristian Harvard OWOSSO B 1481 NF -
124. Jenn Luchenbill OWOSSO B 1483 NF -
125. Darcy Roach OWOSSO B 1484 NF -
126. Sarah Shaahan OWOSSO B 1485 NF -

08/30/01 WOMEN'S CROSS COUNTRY PAGE 2

CORUNNA EARLYBIRD AT CORUNNA HIGH SCHOOL 08/30/01

TEAM RESULTS

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. NORTHVILLE A Heather Moehle 1 20:16 1
Molly Gavin 4 21:05 4
Devon Rupley 5 21:19 5
Kate McClymont 6 21:25 6
Katy Miller 14 22:00 14
Ramona Maza 18 22:16
Kelly Driscoll 22 22:47

** TEAM TOTAL ** 1:46:05 30

2. MT PLEASANT A Jenny Graham 2 20:41 2
Sarah Grossman 3 21:01 3
Liz Torgeson 8 21:32 8
Laura Alsager 9 21:32 9
Amanda Rudert 15 22:02 15
Charlotte Gamble 20 22:30
Charlotte Strawhacker 33 23:33

** TEAM TOTAL ** 1:46:48 37

3. FLUSHING A Marchelle Fuller 10 21:34 10
Lauren Hendry 11 21:36 11
Alicia Glover 12 21:46 12
Amy Glover 13 21:50 13
Maria Herstein 16 22:11 16
Kelsie Fons 23 22:51
Kaitlyn Root 31 23:19

** TEAM TOTAL ** 1:48:57 62

4. KEARSLEY A Amy Parcels 7 21:28 7
Nina Pintoski 26 23:01 25
Kristen Hooker 27 23:05 26
Lindsey DeLorma 29 23:11 28
Sarah Walls 36 23:53 35
Becky Richardson 42 24:15
Stacey Zafiroff 54 24:49

** TEAM TOTAL ** 1:54:38 121

5. HOLLY A Laine Bisbee 25 22:57 24
Summer Dombrowski 28 23:11 27
Alisa Gorski 32 23:22 31
Caterina Doglioni 44 24:26 43
Amy Lindholm 45 24:27 44
Jessica Gribble 49 24:37
Samantha Camden 52 24:42

** TEAM TOTAL ** 1:58:23 169

6. MT PLEASANT B Gina Travis 24 22:52 23
Lea Tyree 30 23:12 29
Jenny Schmitt 34 23:44 33
Allison Rozga 35 23:50 34
Marissa Swartz 53 24:46 51
Candice Holt 65 25:54
Lisa Zyonse 67 26:23

** TEAM TOTAL ** 1:58:24 170

7. NORTHVILLE B Rachel Santer 19 22:27 19
Allison Loeffler 39 24:07 38
Whitney Forsthoehel 43 24:23 42
Kelly Hardenberg 46 24:32 45
Shelly Hilger 51 24:40 49
Lynn Raymond 56 24:59
Kelly Lazur 60 25:30

** TEAM TOTAL ** 2:00:09 193

8. FLUSHING B Lindsey Crisp 37 23:57 36
Amanda Gunther 38 23:59 37
Jessica Bentley 40 24:09 39
Jennifer Elizaldi 47 24:34 46
Emily Corner 55 24:53 53
Justine Ivanoff 99 29:24
Katie Schrum 108 00 00

** TEAM TOTAL ** 2:01:32 211

9. KEARSLEY B Hannah Ranger 41 24:12 40
Alesha Deering 58 25:27 56
Erica Dolan 59 25:29 57
Nicole Stamm 63 25:41 61
Amanda Patterson 70 26:26 67
Rachel Aikman 72 26:36
Chelsea Kingsbury 113 00 00

** TEAM TOTAL ** 2:07:15 281

10. OWOSSO A Laura Andeson 17 22:15 17
Nikkia Sprague 64 25:42 62
Allie Prochlik 66 26:20 64
Kerry Roach 74 26:43 71
Soo-Jin Seelye 80 27:03 75
Maggie Schroeder 86 27:45
Molly Tipton 98 29:23

** TEAM TOTAL ** 2:08:03 289

11. NORTHVILLE C Cynthia Martinez 48 24:36 47
Becca Eley 61 25:33 59
Danielle Barkoski 62 25:41 60
Lyndsay Wheeler 69 26:26 66
Amanda Lee 77 26:47 73
Julia Williams 94 28:56
Emily Barcelona 119 00 00

** TEAM TOTAL ** 2:09:03 305

12. FLUSHING C Karen Adado 57 25:15 55
Stephanie Christensen 71 26:36 68
Katie Fortenberry 78 26:53 74
Amy Prevost 87 27:52 80
Ashley Wolbert 89 28:04 81
Chloe Popovich 90 28:04
Abbie Copes 91 28:19

** TEAM TOTAL ** 2:14:40 358

13. NORTHVILLE D Casey Lwo 73 26:43 70
Monica Wasek 75 26:44 72
Alex Barcelona 81 27:07 76
Cherish Lacey 82 27:09 77
Jacqui Barkoski 84 27:13 78
Cathy Hayes 120 00 00

** TEAM TOTAL ** 2:14:56 373

HASLETT D Nicola Carlson 21 22:34
Sharon Button 50 24:38
Merianne Deshchaine 68 26:23

** TEAM TOTAL ** 1:13:35

HOLLY B Marizl Schlucktman 76 26:45
Amanda Fox 111 00 00
Audria Pankowski 112 00 00

** TEAM TOTAL ** 26:45

KEARSLEY C Courtney Navarre 79 26:54
Anne Thomas 88 27:59
Michelle Courneya 114 00 00
Lynesey Hanson 115 00 00
Megan Pierson 116 00 00
Lisa Walker 117 00 00

** TEAM TOTAL ** 54:53

MT PLEASANT C Ashley Olson 83 27:10
Ashley Radawski 92 28:31
Jordan Spence 118 00 00

** TEAM TOTAL ** 55:41

BAY CITY CENTRAL A Danielle Mulders 85 27:16
Heather Bauer 96 29:13
Allison Schultz 97 29:19
Kelya Fogelsonger 102 30:52
Alicia Gwizdala 105 00 00
Erin O'Shea 106 00 00
Shawna O'Shea 107 00 00

** TEAM TOTAL ** 1:56:40

FLUSHING D Ashley Bammert 100 29:26
Danielle Kruse 109 00 00
Ashley Neumann 110 00 00

** TEAM TOTAL ** 29:26

NORTHVILLE E Shivani Agrawal 93 28:39
Michoela Wasek 95 29:03
Erin Bzymek 101 30:28
Heather Kellogg 103 32:22
Loren Stanley 121 00 00

** TEAM TOTAL ** 2:00:32

OWOSSO B Erinne Holder 104 34:29
Kelly Bruckman 122 00 00
Kristian Harvard 123 00 00
Jenn Luchenbill 124 00 00
Darcy Roach 125 00 00
Sarah Shaahan 126 00 00

** TEAM TOTAL ** 34:29




®ŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸø
„ SCORES „
„ 1. HASLETT A 34 6. FOWLERVILLE A 138 „
„ 2. CORUNNA A 52 7. HASLETT B 188 „
„ 3. DEWITT A 80 8. DEWITT B 219 „
„ 4. MASON A 103 9. MASON B 233 „
„ 5. GLADWIN A 136 10. CORUNNA B 248 „
¿ŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸ

MEN'S MEDIUM SCHOOLS

RECORDS

MEET RECORD AARON LINDELL - CORUNNA 1998 15:44.0

INDIVIDUAL RESULTS

FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. Brian Murphy CORUNNA A 1501 17:08.1 1
2. Jonathon Dalton HASLETT A 1541 17:12.7 2
3. Ian Faber CORUNNA A 1498 17:23.9 3
4. Ben Usher FOWLERVILLE A 1528 17:29.6 4
5. Sean Beckwith CORUNNA A 1497 17:33.1 5
6. Justin Kelly HASLETT A 1542 17:48.3 6
7. Michael Brandell HASLETT A 1540 17:58.4 7
8. Ryan Malosh GLADWIN A 1530 18:15.8 8
9. Derek Moore HASLETT A 1544 18:30.7 9
10. Charlie Kinney HASLETT A 1543 18:41.2 10
11. Matt Colston FOWLERVILLE A 1523 18:47.6 11
12. Nick Fox MASON A 1562 18:52.7 12
13. Brad Scutt DEWITT A 1505 19:01.2 13
14. Matt2 Soule DEWITT A 1508 19:12.0 14
15. D.J. Shank DEWITT A 1506 19:12.6 15
16. Sam Baldori HASLETT A 1539 19:24.7 P
17. Ryan2 Smith DEWITT A 1507 19:25.2 17
18. Gary Gregorika CORUNNA A 1500 19:25.4 18
19. Alan Adams MASON A 1560 19:31.4 19
20. David Jefferies MASON A 1565 19:34.0 20
21. Fred Brushaber DEWITT A 1503 19:34.7 21
22. Nate Mann GLADWIN A 1531 19:39.6 22
23. Steve Rose DEWITT B 1515 19:42.9 23
24. Paul Hanger MASON A 1564 19:47.6 24
25. Harvey Nathan CORUNNA A 1502 19:50.7 25
26. James Aleu HASLETT B 1546 19:52.0 26
27. Gilbert Frank CORUNNA A 1499 19:54.0 P
28. Adam Smith MASON A 1566 19:56.2 28
29. Cody Primeau GLADWIN A 1533 19:56.7 29
30. Travis Stanaway DEWITT A 1509 20:00.0 P
31. Matt Fehrenbach DEWITT A 1504 20:05.8 P
32. Ryan Mastellar GLADWIN A 1532 20:06.9 32
33. Chris Nowinski HASLETT B 1552 20:08.8 33
34. Jay Korson HASLETT B 1551 20:10.2 34
35. Chris Collins MASON A 1561 20:11.1 P
36. Sam James GLADWIN B 1536 20:21.3 -
37. Ben Pulver MASON B 1571 20:27.9 36
38. Andy Gerlach MASON A 1563 20:31.8 P
39. Rhett Blankenship CORUNNA B 1490 20:32.7 38
40. Kyle Andrus FOWLERVILLE A 1522 20:39.5 39
41. Rob Netherton FOWLERVILLE A 1525 20:52.4 40
42. Cody Hubden MASON B 1569 21:00.1 41
43. Jeff Arnott HASLETT B 1547 21:02.8 42
44. Matt Bostwick CORUNNA B 1491 21:25.0 43
45. Chris Hocking FOWLERVILLE A 1524 21:32.8 44
46. Brandon Benchley GLADWIN A 1529 21:36.4 45
47. Mike Humes MASON B 1570 21:43.8 46
48. Jeff Lark DEWITT B 1513 21:48.8 47
49. Chad Parkinson DEWITT B 1514 21:53.5 48
50. Ryan Greenman GLADWIN B 1535 21:55.3 -
51. Donnie Gallagher DEWITT B 1511 22:02.0 49
52. Brian Bremer CORUNNA B 1492 22:09.8 50
53. Cameron Rocheib FOWLERVILLE A 1526 22:10.9 P
54. Pat Fielder DEWITT B 1510 22:14.7 52
55. Scott Kelley HASLETT B 1550 22:18.0 53
56. Matt Brady MASON B 1568 22:26.7 54
57. Brian Sherwood FOWLERVILLE A 1527 22:36.7 P
58. Cole Heckathorn DEWITT C 1519 22:38.9 -
59. Charlie Trepod HASLETT C 1559 22:48.9 -
60. Matt Altenritter MASON B 1567 23:18.7 56
61. Jason Payne MASON C 1574 23:24.8 -
62. Matt Lago DEWITT B 1512 23:35.6 P
63. Bryan Burcham CORUNNA B 1493 23:36.9 58
64. Jordan Haas DEWITT C 1518 23:37.1 -
65. Devin Ellenberg CORUNNA B 1494 23:52.4 59
66. Gerard Graveline GLADWIN B 1534 23:58.3 -
67. Tyler Purvis MASON C 1575 24:13.9 -
68. Ruan Sheedy DEWITT B 1516 25:00.7 P
69. Ryan Winters MASON C 1576 25:01.5 -
70. Jared2 Granger HASLETT B 1549 25:02.1 P
71. Mattson Taylor HASLETT C 1558 25:31.7 -
72. Greger Pioszak DEWITT C 1521 25:44.4 -
73. Justin Boutwell DEWITT C 1517 26:41.9 -
74. Phil Ohlmann GLADWIN B 1537 28:55.6 -

08/30/01 MEN'S CROSS COUNTRY PAGE 2

CORUNNA EARLYBIRD AT CORUNNA HIGH SCHOOL 08/30/01

TEAM RESULTS

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. HASLETT A Jonathon Dalton 2 17:12 2
Justin Kelly 6 17:48 6
Michael Brandell 7 17:58 7
Derek Moore 9 18:30 9
Charlie Kinney 10 18:41 10
Sam Baldori 16 19:24

** TEAM TOTAL ** 1:30:09 34

2. CORUNNA A Brian Murphy 1 17:08 1
Ian Faber 3 17:23 3
Sean Beckwith 5 17:33 5
Gary Gregorika 18 19:25 18
Harvey Nathan 25 19:50 25
Gilbert Frank 27 19:54

** TEAM TOTAL ** 1:31:19 52

3. DEWITT A Brad Scutt 13 19:01 13
Matt2 Soule 14 19:12 14
D.J. Shank 15 19:12 15
Ryan2 Smith 17 19:25 17
Fred Brushaber 21 19:34 21
Travis Stanaway 30 20:00
Matt Fehrenbach 31 20:05

** TEAM TOTAL ** 1:36:24 80

4. MASON A Nick Fox 12 18:52 12
Alan Adams 19 19:31 19
David Jefferies 20 19:34 20
Paul Hanger 24 19:47 24
Adam Smith 28 19:56 28
Chris Collins 35 20:11
Andy Gerlach 38 20:31

** TEAM TOTAL ** 1:37:40 103

5. GLADWIN A Ryan Malosh 8 18:15 8
Nate Mann 22 19:39 22
Cody Primeau 29 19:56 29
Ryan Mastellar 32 20:06 32
Brandon Benchley 46 21:36 45

** TEAM TOTAL ** 1:39:32 136

6. FOWLERVILLE A Ben Usher 4 17:29 4
Matt Colston 11 18:47 11
Kyle Andrus 40 20:39 39
Rob Netherton 41 20:52 40
Chris Hocking 45 21:32 44
Cameron Rocheib 53 22:10
Brian Sherwood 57 22:36

** TEAM TOTAL ** 1:39:19 138

7. HASLETT B James Aleu 26 19:52 26
Chris Nowinski 33 20:08 33
Jay Korson 34 20:10 34
Jeff Arnott 43 21:02 42
Scott Kelley 55 22:18 53
Jared2 Granger 70 25:02

** TEAM TOTAL ** 1:43:30 188

8. DEWITT B Steve Rose 23 19:42 23
Jeff Lark 48 21:48 47
Chad Parkinson 49 21:53 48
Donnie Gallagher 51 22:02 49
Pat Fielder 54 22:14 52
Matt Lago 62 23:35
Ruan Sheedy 68 25:00

** TEAM TOTAL ** 1:47:39 219

9. MASON B Ben Pulver 37 20:27 36
Cody Hubden 42 21:00 41
Mike Humes 47 21:43 46
Matt Brady 56 22:26 54
Matt Altenritter 60 23:18 56

** TEAM TOTAL ** 1:48:54 233

10. CORUNNA B Rhett Blankenship 39 20:32 38
Matt Bostwick 44 21:25 43
Brian Bremer 52 22:09 50
Bryan Burcham 63 23:36 58
Devin Ellenberg 65 23:52 59

** TEAM TOTAL ** 1:51:34 248

GLADWIN B Sam James 36 20:21
Ryan Greenman 50 21:55
Gerard Graveline 66 23:58
Phil Ohlmann 74 28:55

** TEAM TOTAL ** 1:35:09

DEWITT C Cole Heckathorn 58 22:38
Jordan Haas 64 23:37
Greger Pioszak 72 25:44
Justin Boutwell 73 26:41

** TEAM TOTAL ** 1:38:40

HASLETT C Charlie Trepod 59 22:48
Mattson Taylor 71 25:31

** TEAM TOTAL ** 48:19

MASON C Jason Payne 61 23:24
Tyler Purvis 67 24:13
Ryan Winters 69 25:01

** TEAM TOTAL ** 1:12:38




®ŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸø
„ SCORES „
„ 1. MASON A 42 6. GLADWIN A 126 „
„ 2. HASLETT A 57 7. GLADWIN B 211 „
„ 3. DEWITT A 82 8. DEWITT B 222 „
„ 4. CORUNNA A 90 9. FOWLERVILLE B 238 „
„ 5. FOWLERVILLE A 108 „
¿ŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸ

WOMEN'S MEDIUM SCHOOLS

RECORDS

MEET RECORD JAMIE KRZYMINSKI - CORUNNA 1998 18:49.0

INDIVIDUAL RESULTS

FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. Nickie Moore HASLETT A 1688 20:58.1 1
2. Lane Stewart MASON A 1703 21:06.6 2
3. Katie Bendall CORUNNA A 1641 21:16.2 3
4. Emily Wandell MASON A 1704 21:21.7 4
5. Emily Wieber DEWITT A 1653 21:39.7 5
6. Heide Swihart HASLETT A 1690 21:39.9 6
7. Valerie Ingle MASON A 1701 21:44.0 7
8. Ashton Strohkirch GLADWIN A 1677 21:44.1 8
9. Katie McDowell FOWLERVILLE A 1670 21:47.9 9
10. Nikki Sarrazin CORUNNA A 1646 21:51.3 10
11. Amanda Huck FOWLERVILLE A 1667 21:52.0 11
12. Megan Mulder HASLETT A 1689 21:54.7 12
13. Emily Schafer DEWITT A 1651 22:14.2 13
14. Dana Ward MASON A 1705 22:42.7 14
15. Andrea Coles MASON A 1700 22:49.6 15
16. Tammy Anderson DEWITT A 1647 22:56.0 16
17. Elissa Voigt HASLETT A 1691 23:01.0 17
18. Jessica Ball CORUNNA A 1640 23:33.9 18
19. Alexandra Leonard MASON B 1707 23:42.9 -
20. Allison Wood MASON A 1706 23:44.7 P
21. Kelly Higgins CORUNNA A 1645 23:47.8 20
22. Aime Marvin HASLETT A 1687 23:57.5 21
23. Brittain Scales MASON A 1702 24:08.2 P
24. Meghan Kaminski HASLETT B 1697 24:11.8 -
25. Katie Wandell MASON B 1711 24:12.0 -
26. Ellen Kleiman DEWITT A 1649 24:14.5 23
27. Kayla Ritchie GLADWIN A 1676 24:17.6 24
28. Erin Walczak DEWITT A 1652 24:27.5 25
29. Kelly Baldus FOWLERVILLE A 1665 24:41.6 26
30. Renee Woods FOWLERVILLE A 1671 24:44.2 27
31. Denise Lator DEWITT A 1650 24:56.4 P
32. Rebecca Mark MASON C 1715 25:05.3 -
33. Tina Thompson MASON B 1710 25:20.5 -
34. Mikey Novak GLADWIN A 1675 25:26.6 29
35. Carly Rundborg DEWITT B 1658 25:32.6 30
36. Heather Vogt MASON C 1716 25:40.6 -
37. Nicole Liddy GLADWIN A 1674 25:41.6 31
38. Nicole Kitson DEWITT A 1648 25:52.4 P
39. Whitney Kalajainen DEWITT B 1655 25:52.8 33
40. Sara Pawolski HASLETT B 1698 25:56.0 -
41. Meghan Gilliam GLADWIN A 1673 26:10.2 34
42. Jessica Franks FOWLERVILLE A 1666 26:20.2 35
43. Lynnette Doherty GLADWIN A 1672 26:51.1 P
44. Autumn Martin FOWLERVILLE A 1669 26:53.6 P
45. Shana Little GLADWIN B 1679 26:54.2 38
46. Mickey Grosskopf CORUNNA A 1644 27:16.8 39
47. Elizabeth VanDerElzen GLADWIN B 1682 27:30.2 40
48. Heidi Whitfield GLADWIN B 1683 27:33.3 41
49. Cherish LaVoy FOWLERVILLE A 1668 27:55.5 P
50. Emily Glynn FOWLERVILLE B 1663 28:02.8 43
51. Becky Huhn FOWLERVILLE B 1664 28:06.9 44
52. Samantha Wilson GLADWIN B 1684 28:17.4 45
53. Nicole Chandler CORUNNA A 1642 28:30.1 P
54. Heather Ritchie GLADWIN B 1680 28:38.2 47
55. Tiffany Kohnen MASON C 1714 28:47.9 -
56. Crystal Brasch FOWLERVILLE B 1661 29:14.3 48
57. Liz Trelfa GLADWIN A 1678 29:21.2 P
58. Amanda Smith DEWITT B 1659 29:22.1 50
59. April Glynn FOWLERVILLE B 1662 29:33.6 51
60. Karen Bartels HASLETT B 1692 31:35.3 -
61. Melissa Ball FOWLERVILLE B 1660 33:15.4 52
62. Lindsey Clark CORUNNA A 1643 35:55.9 P
63. Nicole Murphy DEWITT B 1656 37:33.2 54
64. Megan Ranville DEWITT B 1657 38:10.3 55
65. Theresa Cruz DEWITT B 1654 NF -
66. Jessica Shearer GLADWIN B 1681 NF -
67. Ashley Barbieri HASLETT A 1685 NF -
68. Nicola Carlson HASLETT A 1686 NF -
69. Sharon Button HASLETT B 1693 NF -
70. Megan Crisp HASLETT B 1694 NF -
71. Merianne Deshchaine HASLETT B 1695 NF -
72. Susan Jarosz HASLETT B 1696 NF -
73. Elissa Vogt HASLETT C 1699 NF -
74. Kathryn Mangopoulos MASON B 1708 NF -
75. Brandi Pentecost MASON B 1709 NF -
76. Jennifer Hanson MASON C 1712 NF -
77. Courtney Klingbeil MASON C 1713 NF -

08/30/01 WOMEN'S CROSS COUNTRY PAGE 2

CORUNNA EARLYBIRD AT CORUNNA HIGH SCHOOL 08/30/01

TEAM RESULTS

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. MASON A Lane Stewart 2 21:06 2
Emily Wandell 4 21:21 4
Valerie Ingle 7 21:44 7
Dana Ward 14 22:42 14
Andrea Coles 15 22:49 15
Allison Wood 20 23:44
Brittain Scales 23 24:08

** TEAM TOTAL ** 1:49:42 42

2. HASLETT A Nickie Moore 1 20:58 1
Heide Swihart 6 21:39 6
Megan Mulder 12 21:54 12
Elissa Voigt 17 23:01 17
Aime Marvin 22 23:57 21
Ashley Barbieri 67 00 00
Nicola Carlson 68 00 00

** TEAM TOTAL ** 1:51:29 57

3. DEWITT A Emily Wieber 5 21:39 5
Emily Schafer 13 22:14 13
Tammy Anderson 16 22:56 16
Ellen Kleiman 26 24:14 23
Erin Walczak 28 24:27 25
Denise Lator 31 24:56
Nicole Kitson 38 25:52

** TEAM TOTAL ** 1:55:30 82

4. CORUNNA A Katie Bendall 3 21:16 3
Nikki Sarrazin 10 21:51 10
Jessica Ball 18 23:33 18
Kelly Higgins 21 23:47 20
Mickey Grosskopf 46 27:16 39
Nicole Chandler 53 28:30
Lindsey Clark 62 35:55

** TEAM TOTAL ** 1:57:43 90

5. FOWLERVILLE A Katie McDowell 9 21:47 9
Amanda Huck 11 21:52 11
Kelly Baldus 29 24:41 26
Renee Woods 30 24:44 27
Jessica Franks 42 26:20 35
Autumn Martin 44 26:53
Cherish LaVoy 49 27:55

** TEAM TOTAL ** 1:59:24 108

6. GLADWIN A Ashton Strohkirch 8 21:44 8
Kayla Ritchie 27 24:17 24
Mikey Novak 34 25:26 29
Nicole Liddy 37 25:41 31
Meghan Gilliam 41 26:10 34
Lynnette Doherty 43 26:51
Liz Trelfa 57 29:21

** TEAM TOTAL ** 2:03:18 126

7. GLADWIN B Shana Little 45 26:54 38
Elizabeth VanDerElzen 47 27:30 40
Heidi Whitfield 48 27:33 41
Samantha Wilson 52 28:17 45
Heather Ritchie 54 28:38 47
Jessica Shearer 66 00 00

** TEAM TOTAL ** 2:18:52 211

8. DEWITT B Carly Rundborg 35 25:32 30
Whitney Kalajainen 39 25:52 33
Amanda Smith 58 29:22 50
Nicole Murphy 63 37:33 54
Megan Ranville 64 38:10 55
Theresa Cruz 65 00 00

** TEAM TOTAL ** 2:36:29 222

9. FOWLERVILLE B Emily Glynn 50 28:02 43
Becky Huhn 51 28:06 44
Crystal Brasch 56 29:14 48
April Glynn 59 29:33 51
Melissa Ball 61 33:15 52

** TEAM TOTAL ** 2:28:10 238

HASLETT B Meghan Kaminski 24 24:11
Sara Pawolski 40 25:56
Karen Bartels 60 31:35
Sharon Button 69 00 00
Megan Crisp 70 00 00
Merianne Deshchaine 71 00 00
Susan Jarosz 72 00 00

** TEAM TOTAL ** 1:21:42

HASLETT C Elissa Vogt 73 00 00

** TEAM TOTAL ** 00:00

MASON B Alexandra Leonard 19 23:42
Katie Wandell 25 24:12
Tina Thompson 33 25:20
Kathryn Mangopoulos 74 00 00
Brandi Pentecost 75 00 00

** TEAM TOTAL ** 1:13:14

MASON C Rebecca Mark 32 25:05
Heather Vogt 36 25:40
Tiffany Kohnen 55 28:47
Jennifer Hanson 76 00 00
Courtney Klingbeil 77 00 00

** TEAM TOTAL ** 1:19:32




®ŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸø
„ SCORES „
„ 1. OVID-ELSIE A 49 4. SHEPHERD A 77 „
„ 2. LANSING CATHOLIC A 73 5. LAINGSBURG A 78 „
„ 3. PERRY A 77 6. PEWAMO-WESTPHALIA A 135 „
¿ŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸ

MEN'S SMALL SCHOOLS

RECORDS

MEET RECORD Brandon Zingsheim 2000 17:22.0

INDIVIDUAL RESULTS

FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. Paul Lange LAINGSBURG A 1305 17:52.5 1
2. David Friedlein LANSING CATHOLIC A 1316 18:02.6 2
3. Jeremy Doody LAINGSBURG A 1301 18:13.9 3
4. Adam2 Smith OVID-ELSIE A 1330 18:15.9 4
5. Tony Colavecchi OVID-ELSIE A 1327 18:17.5 5
6. Aaron Scott OVID-ELSIE A 1329 18:19.2 6
7. Ryan Boyer SHEPHERD A 1352 18:41.2 7
8. Phil Blaxton SHEPHERD A 1351 18:41.5 8
9. Michael Tucker PERRY A 1339 18:42.9 9
10. B.J. Leyser LANSING CATHOLIC A 1317 18:46.5 10
11. Mike Stump LANSING CATHOLIC A 1321 18:55.7 11
12. Sam Miller PEWAMO-WESTPHALIA A 1346 19:02.6 12
13. Chanler Cole PERRY A 1333 19:07.2 13
14. Chad Hayward PERRY A 1334 19:08.1 14
15. Ryan Hacket SHEPHERD A 1355 19:15.8 15
16. Casey Smith OVID-ELSIE A 1331 19:23.6 16
17. Joe Bates LAINGSBURG A 1300 19:24.4 17
18. Evan Beach OVID-ELSIE A 1326 19:33.0 18
19. John Schneider LANSING CATHOLIC A 1319 19:49.8 19
20. Brian Potocki PERRY A 1336 19:51.7 20
21. Brandon Potter PERRY A 1337 19:51.9 21
22. Cormac Murphy PERRY A 1335 20:00.9 P
23. Tony Gepford SHEPHERD A 1354 20:11.5 23
24. Cham Clayton SHEPHERD A 1353 20:14.7 24
25. Chase Stevens SHEPHERD A 1357 20:15.0 P
26. Lee Schneider PEWAMO-WESTPHALIA A 1347 20:19.4 26
27. Gary Grove LAINGSBURG A 1304 20:26.1 27
28. Kendall Strachan PERRY A 1338 20:29.6 P
29. Alex Soule LANSING CATHOLIC B 1313 20:34.3 -
30. Zach Schneider PEWAMO-WESTPHALIA A 1348 20:36.6 29
31. Mark McEwan LAINGSBURG A 1306 20:51.1 30
32. Ryan Clinton LANSING CATHOLIC A 1315 21:00.1 31
33. John DeWeese LANSING CATHOLIC A 1318 21:08.0 P
34. Justin Kramer PEWAMO-WESTPHALIA A 1343 21:09.9 33
35. Tim Strother LANSING CATHOLIC A 1320 21:18.7 P
36. Paul Skowronek LANSING CATHOLIC B 1312 21:31.7 -
37. Ted Lindman LANSING CATHOLIC B 1310 21:57.1 -
38. Bill Scollon PEWAMO-WESTPHALIA A 1349 22:03.0 35
39. David Tase LAINGSBURG B 1298 22:07.8 -
40. Josh Lee LAINGSBURG B 1295 22:09.9 -
41. Dave Drake LAINGSBURG A 1302 22:13.3 P
42. Kirk Easterbrook LAINGSBURG A 1303 22:27.0 P
43. Justin Willard OVID-ELSIE B 1325 22:28.7 -
44. Larry Dalimonte LANSING CATHOLIC B 1307 22:56.4 -
45. Ben Leatherman SHEPHERD A 1356 23:16.3 P
46. Jon Tase LAINGSBURG B 1299 23:28.0 -
47. Trevor Simmons OVID-ELSIE B 1324 23:28.7 -
48. Nathan Miller PEWAMO-WESTPHALIA A 1345 24:12.7 P
49. Brock Palen OVID-ELSIE A 1328 24:20.0 P
50. Joe Martin PEWAMO-WESTPHALIA A 1344 24:28.3 P
51. Luke Rodman LAINGSBURG B 1296 25:35.8 -
52. Brett Crabil SHEPHERD B 1350 25:39.9 -
53. Travis Howe OVID-ELSIE B 1322 25:41.4 -
54. Adam Wicker PERRY B 1342 29:31.6 -
55. Loren Hunt OVID-ELSIE B 1323 30:39.2 -

08/30/01 MEN'S CROSS COUNTRY PAGE 2

CORUNNA EARLYBIRD AT CORUNNA HIGH SCHOOL 08/30/01

TEAM RESULTS

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. OVID-ELSIE A Adam2 Smith 4 18:15 4
Tony Colavecchi 5 18:17 5
Aaron Scott 6 18:19 6
Casey Smith 16 19:23 16
Evan Beach 18 19:33 18
Brock Palen 49 24:20

** TEAM TOTAL ** 1:33:47 49

2. LANSING CATHOLIC A David Friedlein 2 18:02 2
B.J. Leyser 10 18:46 10
Mike Stump 11 18:55 11
John Schneider 19 19:49 19
Ryan Clinton 32 21:00 31
John DeWeese 33 21:08
Tim Strother 35 21:18

** TEAM TOTAL ** 1:36:32 73

3. PERRY A Michael Tucker 9 18:42 9
Chanler Cole 13 19:07 13
Chad Hayward 14 19:08 14
Brian Potocki 20 19:51 20
Brandon Potter 21 19:51 21
Cormac Murphy 22 20:00
Kendall Strachan 28 20:29

** TEAM TOTAL ** 1:36:39 77

4. SHEPHERD A Ryan Boyer 7 18:41 7
Phil Blaxton 8 18:41 8
Ryan Hacket 15 19:15 15
Tony Gepford 23 20:11 23
Cham Clayton 24 20:14 24
Chase Stevens 25 20:15
Ben Leatherman 45 23:16

** TEAM TOTAL ** 1:37:02 77

5. LAINGSBURG A Paul Lange 1 17:52 1
Jeremy Doody 3 18:13 3
Joe Bates 17 19:24 17
Gary Grove 27 20:26 27
Mark McEwan 31 20:51 30
Dave Drake 41 22:13
Kirk Easterbrook 42 22:27

** TEAM TOTAL ** 1:36:46 78

6. PEWAMO-WESTPHALIA A Sam Miller 12 19:02 12
Lee Schneider 26 20:19 26
Zach Schneider 30 20:36 29
Justin Kramer 34 21:09 33
Bill Scollon 38 22:03 35
Nathan Miller 48 24:12
Joe Martin 50 24:28

** TEAM TOTAL ** 1:43:09 135

LAINGSBURG B David Tase 39 22:07
Josh Lee 40 22:09
Jon Tase 46 23:28
Luke Rodman 51 25:35

** TEAM TOTAL ** 1:33:19

LANSING CATHOLIC B Alex Soule 29 20:34
Paul Skowronek 36 21:31
Ted Lindman 37 21:57
Larry Dalimonte 44 22:56

** TEAM TOTAL ** 1:26:58

OVID-ELSIE B Justin Willard 43 22:28
Trevor Simmons 47 23:28
Travis Howe 53 25:41
Loren Hunt 55 30:39

** TEAM TOTAL ** 1:42:16

PERRY B Adam Wicker 54 29:31

** TEAM TOTAL ** 29:31

SHEPHERD B Brett Crabil 52 25:39

** TEAM TOTAL ** 25:39




®ŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸø
„ SCORES „
„ 1. LAINGSBURG A 44 4. PERRY A 69 „
„ 2. LANSING CATHOLIC A 53 5. LANSING CATHOLIC B 138 „
„ 3. SHEPHERD A 54 „
¿ŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸŸ

WOMEN'S SMALL SCHOOLS

RECORDS

MEET RECORD Rachel Kirvan 2000 20:42.0

INDIVIDUAL RESULTS

FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. Kayte Lange LAINGSBURG A 1590 20:56.8 1
2. Brienna Alger SHEPHERD A 1632 21:10.2 2
3. Suzanne Poprawa LANSING CATHOLIC A 1603 21:19.2 3
4. Samantha Lanning PERRY A 1612 21:30.3 4
5. Amanda Strouse LANSING CATHOLIC A 1605 21:41.9 5
6. Ellen Chenoweth LANSING CATHOLIC A 1599 22:01.5 6
7. Julie Johnson LAINGSBURG A 1589 22:14.5 7
8. Jesse Lord-Wilder PERRY A 1613 22:30.4 8
9. Chandra Maas SHEPHERD A 1636 22:40.7 9
10. Kara Kunik SHEPHERD A 1635 22:51.9 10
11. Michelle Cassidy LAINGSBURG A 1587 23:01.1 11
12. Kelly Carbary LAINGSBURG A 1586 23:15.9 12
13. Beth Blauwiekel PEWAMO-WESTPHALIA A 1620 23:16.3 -
14. Samantha Fugate LAINGSBURG A 1588 23:16.7 13
15. Jennifer Ruiz LANSING CATHOLIC A 1604 23:38.9 14
16. Pam Hafner PEWAMO-WESTPHALIA A 1624 24:17.1 -
17. Racheal Woods PERRY A 1616 24:34.0 15
18. Allison Wallace SHEPHERD B 1631 24:37.1 -
19. Libby Schmidt SHEPHERD A 1637 24:39.3 16
20. Evelyn Braun OVID-ELSIE A 1606 25:28.1 -
21. Anna Tschetter SHEPHERD A 1638 25:41.9 17
22. Jade Campbell SHEPHERD A 1634 25:43.2 P
23. Michelle Barthelomew SHEPHERD A 1633 25:48.1 P
24. Ashley Peabody PERRY A 1615 25:54.4 20
25. Stefani Strange LAINGSBURG A 1591 26:08.0 P
26. Jill Gordon PERRY A 1610 26:17.5 22
27. Megan Gillis SHEPHERD B 1629 26:52.0 -
28. Holly Felppaush PEWAMO-WESTPHALIA A 1622 27:02.6 -
29. Autumn Doody LAINGSBURG B 1580 27:12.8 -
30. Jen Cole SHEPHERD B 1628 27:35.5 -
31. Jennifer Pantalore PERRY A 1614 27:53.5 P
32. Abby Skowronek LANSING CATHOLIC B 1596 28:07.0 24
33. Ashley Pearson LANSING CATHOLIC A 1602 28:19.4 25
34. Tara Kisnonsky PERRY A 1611 28:43.3 P
35. Sarah Geasler LAINGSBURG B 1582 28:52.0 -
36. Julie Timock LANSING CATHOLIC B 1597 29:09.8 27
37. Sara Koan PERRY B 1617 29:48.5 -
38. Anne Schaefer LANSING CATHOLIC B 1595 29:53.8 28
39. Laura Dillon LANSING CATHOLIC B 1593 31:32.6 29
40. Maggie Thatcher PERRY B 1619 32:02.7 -
41. Jessica Wooderd LAINGSBURG B 1584 32:03.5 -
42. Katie Oyster SHEPHERD B 1630 32:27.5 -
43. Ashley Wilson OVID-ELSIE A 1609 32:28.8 -
44. Sasha Balfany LANSING CATHOLIC B 1592 32:37.1 30
45. Jennie Everhart LAINGSBURG B 1581 32:37.9 -
46. Miranda Hursh LAINGSBURG B 1583 NF -
47. Katie Brown LAINGSBURG A 1585 NF -
48. Carol Dunnings LANSING CATHOLIC B 1594 NF -
49. Darcy Leyrer LANSING CATHOLIC B 1598 NF -
50. Katie Franklin LANSING CATHOLIC A 1600 NF -
51. Kelly Hannon LANSING CATHOLIC A 1601 NF -
52. Jessica Devereaux OVID-ELSIE A 1607 NF -
53. April Lukas OVID-ELSIE A 1608 NF -
54. Ebony Maybin PERRY B 1618 NF -
55. Dale Davarn PEWAMO-WESTPHALIA A 1621 NF -
56. Nicole Fox PEWAMO-WESTPHALIA A 1623 NF -
57. Jenny Smith PEWAMO-WESTPHALIA A 1625 NF -
58. Dorothy Vanamburg PEWAMO-WESTPHALIA A 1626 NF -
59. Emily Bradley SHEPHERD B 1627 NF -

08/30/01 WOMEN'S CROSS COUNTRY PAGE 2

CORUNNA EARLYBIRD AT CORUNNA HIGH SCHOOL 08/30/01

TEAM RESULTS

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. LAINGSBURG A Kayte Lange 1 20:56 1
Julie Johnson 7 22:14 7
Michelle Cassidy 11 23:01 11
Kelly Carbary 12 23:15 12
Samantha Fugate 14 23:16 13
Stefani Strange 25 26:08
Katie Brown 47 00 00

** TEAM TOTAL ** 1:52:42 44

2. LANSING CATHOLIC A Suzanne Poprawa 3 21:19 3
Amanda Strouse 5 21:41 5
Ellen Chenoweth 6 22:01 6
Jennifer Ruiz 15 23:38 14
Ashley Pearson 33 28:19 25
Katie Franklin 50 00 00
Kelly Hannon 51 00 00

** TEAM TOTAL ** 1:56:58 53

3. SHEPHERD A Brienna Alger 2 21:10 2
Chandra Maas 9 22:40 9
Kara Kunik 10 22:51 10
Libby Schmidt 19 24:39 16
Anna Tschetter 21 25:41 17
Jade Campbell 22 25:43
Michelle Barthelomew 23 25:48

** TEAM TOTAL ** 1:57:01 54

4. PERRY A Samantha Lanning 4 21:30 4
Jesse Lord-Wilder 8 22:30 8
Racheal Woods 17 24:34 15
Ashley Peabody 24 25:54 20
Jill Gordon 26 26:17 22
Jennifer Pantalore 31 27:53
Tara Kisnonsky 34 28:43

** TEAM TOTAL ** 2:00:45 69

5. LANSING CATHOLIC B Abby Skowronek 32 28:07 24
Julie Timock 36 29:09 27
Anne Schaefer 38 29:53 28
Laura Dillon 39 31:32 29
Sasha Balfany 44 32:37 30
Carol Dunnings 48 00 00
Darcy Leyrer 49 00 00

** TEAM TOTAL ** 2:31:18 138

LAINGSBURG B Autumn Doody 29 27:12
Sarah Geasler 35 28:52
Jessica Wooderd 41 32:03
Jennie Everhart 45 32:37
Miranda Hursh 46 00 00

** TEAM TOTAL ** 2:00:44

OVID-ELSIE A Evelyn Braun 20 25:28
Ashley Wilson 43 32:28
Jessica Devereaux 52 00 00
April Lukas 53 00 00

** TEAM TOTAL ** 57:56

PERRY B Sara Koan 37 29:48
Maggie Thatcher 40 32:02
Ebony Maybin 54 00 00

** TEAM TOTAL ** 1:01:50

PEWAMO-WESTPHALIA A Beth Blauwiekel 13 23:16
Pam Hafner 16 24:17
Holly Felppaush 28 27:02
Dale Davarn 55 00 00
Nicole Fox 56 00 00
Jenny Smith 57 00 00
Dorothy Vanamburg 58 00 00

** TEAM TOTAL ** 1:14:35

SHEPHERD B Allison Wallace 18 24:37
Megan Gillis 27 26:52
Jen Cole 30 27:35
Katie Oyster 42 32:27
Emily Bradley 59 00 00

** TEAM TOTAL ** 1:51:31