2015 Eddies Invitational

back to results

Apr. 24, 2015

2015 Eddies Invitational
Edwardsburg, MI
Provided by Michiana Timing

Licensed to Michiana Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/24/2015 08:28 PM
Eddies Invitational
Results at http://michianatiming.com/results
Edwardsburg High School
Results

Event 1 Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Penn 'A' 10:22.11 10
1) Oudghiri, Amira 2) Daggy, Emma
3) Liebetrau, Katie 4) Frank, Danielle
2 Edwardsburg 'A' 10:22.96 8
1) Longo, Natalie 2) Ritchey, Brynn
3) Bowman, Brittany 4) Ritchey, Aubrey
3 St. Joseph 'A' 10:29.36 6
1) Fischer, Anna 2) Mumper, Samantha
3) Newton, Kaitlin 4) Estkowski, Madisyn
4 Stevensville Lakeshore 'A' 10:36.80 4
1) Austin, Abby 2) McClure, Morgan
3) Lafrenz, Erin 4) Ramirez, Kelsey
5 Elkhart Christian 'A' 11:00.52 2
1) Morehead, Maddie 2) Feighner, Ali
3) Barben, Ariana 4) Casaletto, Kayla
6 Three Rivers 'A' 11:05.03
1) Kirchner, Carolyn 2) Bierlein, Maegen
3) Kelley, Carissa 4) McLochlin, Stephanie

Event 2 Men 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Coldwater 'A' 8:25.42 10
1) AcMoody, Matt 2) Dunn, Shane
3) Murphy, Zack 4) Evers, Josh
2 Elkhart Christian 'A' 8:49.45 8
1) Hartman, Evan 2) Springer, Austin
3) Waycaster, Kris 4) Weaver, Steve
3 Stevensville Lakeshore 'A' 9:04.41 6
1) Brown, Drew 2) Lindley, Kyle
3) Puzycki, Joe 4) Lucker, Adam
4 Three Rivers 'A' 9:17.56 4
1) Johnson, Andrew 2) Scare, Jon
3) Blyly, Tanner 4) Speelman, Michael
5 Edwardsburg 'A' 9:24.77 2
1) Mcgrath, Devon 2) Bitner, Jacob
3) Edge, Jacob 4) Toms, Isaac
6 St. Joseph 'A' 9:29.66
1) Fitts, Griffin 2) Lage, Will
3) Woodruff, Foster 4) Hedstrom, Drew

Event 3 Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Bogan, Dajah St. Joseph 17.02Q 2
2 Weaver, Mackenzie Penn 17.57Q 1
3 Dine, Ashley Stevensville 17.84Q 1
4 Thurman, Shumyah Three Rivers 18.79Q 2
5 Rydleski, Jenna St. Joseph 18.49q 1
6 Hepler, Taylor Edwardsburg 19.23q 2
7 Bredeweg, Hannah Stevensville 19.66q 2
8 Smith, Cara Three Rivers 19.82q 1
9 Thomas, Katy Edwardsburg 20.18 1
10 Lasley, Madeline Penn 23.87 2

Event 3 Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Bogan, Dajah St. Joseph 16.01 10
2 Dine, Ashley Stevensville 17.50 8
3 Weaver, Mackenzie Penn 17.62 6
4 Rydleski, Jenna St. Joseph 18.49 4
5 Thurman, Shumyah Three Rivers 18.56 2
6 Hepler, Taylor Edwardsburg 18.98 1
7 Bredeweg, Hannah Stevensville 19.60
8 Smith, Cara Three Rivers 20.64

Event 4 Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Wrencher-Smith, Isaiah Three Rivers 16.03Q 2
2 Allen, Jude Elkhart Chri 16.82Q 1
3 Brown, Nathan Edwardsburg 17.32Q 2
4 Krager, Kyle Stevensville 17.55Q 1
5 Watson, Blaze Coldwater 17.92q 2
6 Seawood, Nathan Stevensville 18.06q 2
7 Thomas, Robbie St. Joseph 18.36q 1
8 Bailey, Adam Coldwater 19.30q 1
9 Smous, Luke Edwardsburg 22.01 1
10 Kyles, Jalen St. Joseph 30.02 2

Event 4 Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Wrencher-Smith, Isaiah Three Rivers 15.85 10
2 Allen, Jude Elkhart Chri 16.46 8
3 Krager, Kyle Stevensville 17.49 6
4 Watson, Blaze Coldwater 17.72 4
5 Seawood, Nathan Stevensville 18.11 2
6 Thomas, Robbie St. Joseph 18.27 1
7 Bailey, Adam Coldwater 19.96
8 Brown, Nathan Edwardsburg 22.17

Event 5 Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Sussdorf, Alyssa Three Rivers 13.36Q 1
2 Fowlkes, Arionne Three Rivers 13.37Q 2
3 Chase, Ashley Coldwater 13.65Q 2
4 Cockrum, Carly Edwardsburg 14.05Q 1
5 Hengy, Alex Stevensville 13.83q 2
6 Moton, Tia Penn 13.87q 2
7 Nugent, Abbi Edwardsburg 14.15q 2
8 Siemans, Kailee St. Joseph 14.40q 2
9 Allen, Kandi Penn 14.57 1
10 Costanza, suzanna St. Joseph 14.59 1
11 Wyngarden, Hannah Elkhart Chri 15.15 1
12 Angel, Allison Elkhart Chri 15.31 2
13 Beckhusen, Jena Coldwater 15.99 1

Event 5 Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Fowlkes, Arionne Three Rivers 13.10 10
2 Sussdorf, Alyssa Three Rivers 13.28 8
3 Chase, Ashley Coldwater 13.66 6
4 Hengy, Alex Stevensville 13.91 4
5 Cockrum, Carly Edwardsburg 14.00 2
6 Moton, Tia Penn 14.12 1
7 Nugent, Abbi Edwardsburg 14.15
8 Siemans, Kailee St. Joseph 14.63

Event 6 Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Bertog, Clayton St. Joseph 11.66Q 2
2 Hampton, Corey Stevensville 11.69Q 1
3 Walsworth, Phil Elkhart Chri 11.76Q 1
4 Dente, Robert Stevensville 12.14Q 2
5 Akins, Sean St. Joseph 11.82q 1
6 Cobb, Grant Three Rivers 12.12q 1
7 Treat, Tyler Edwardsburg 12.14q 1
8 Maxwell, Jacob Elkhart Chri 12.21q 2
9 Deans, Deion Three Rivers 12.33 2
10 DeMeester, Zach Coldwater 12.50 2
11 Day, Robert Coldwater 12.73 1

Event 6 Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Bertog, Clayton St. Joseph 11.57 10
2 Akins, Sean St. Joseph 11.74 8
3 Hampton, Corey Stevensville 11.89 6
4 Walsworth, Phil Elkhart Chri 12.11 4
5 Dente, Robert Stevensville 12.18 2
6 Cobb, Grant Three Rivers 12.31 1
7 Treat, Tyler Edwardsburg 12.37
8 Maxwell, Jacob Elkhart Chri 12.65

Event 7 Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Three Rivers 'A' 1:52.23 10
1) Herbert, Alexis 2) Gibson, Santaja
3) Richmond, Erye 4) Fowlkes, Arionne
2 Stevensville Lakeshore 'A' 1:55.36 8
1) Bansen, Abigail 2) Wojahn, Leah
3) Morse, Elle 4) Gathright, Jenna
3 Edwardsburg 'A' 1:55.42 6
1) Golba, Gabby 2) Nugent, Abbi
3) Markel, Alexa 4) Cockrum, Carly
4 St. Joseph 'A' 1:58.37 4
1) Sheskey, Kendall 2) Rixie, Brittany
3) Bergman, Katie 4) Bennett, Alexcia
5 Penn 'A' 1:58.79 2
1) Schultz, Kate 2) Johnson, Riley
3) Thomas, Kierra 4) Enygart, Bre
6 Elkhart Christian 'A' 2:15.19
1) Angel, Allison 2) Shoemaker, Kaitlyn
3) Volk, Kat 4) Wyngarden, Hannah

Event 8 Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Three Rivers 'A' 1:34.91 10
1) New, Tyson 2) Zagon, Zak
3) Stewart, Johnel 4) Sage, Chad
2 Stevensville Lakeshore 'A' 1:35.93 8
1) Effa, Sam 2) Branch, Andrew
3) Krager, Kyle 4) Harazin, Dan
3 St. Joseph 'A' 1:36.54 6
1) Atkins, Deryk 2) Matthews, Wes
3) Akins, Sean 4) Bertog, Clayton
4 Edwardsburg 'A' 1:39.88 4
1) Meyers, Braden 2) Kyle, Shrider
3) Jones, Chris 4) Davis, Quinton
5 Elkhart Christian 'A' 1:53.96 2
1) Campbell, Bryce 2) Nolan, Sam
3) Karlik, Nathan 4) Menbere, Johannes
-- Coldwater 'A' DQ
1) AcMoody, Matt 2) DeMeester, Sam
3) Day, Robert 4) DeMeester, Zach

Event 9 Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Casaletto, Kayla Elkhart Chri 5:24.87 10
2 Fischer, Anna St. Joseph 5:29.89 8
3 Spring, Frankie Penn 5:32.77 6
4 Ritchey, Aubrey Edwardsburg 5:41.91 4
5 Veersma, Vanessa St. Joseph 5:54.78 2
6 Selis, Hannah Penn 6:08.80 1
7 Veldman, Renee Stevensville 6:24.70
8 Kiser, Janetta Three Rivers 6:32.34
9 Reynolds, Lily Elkhart Chri 6:33.13
10 Guy, Olivia Three Rivers 6:53.29
11 Quimby, Josilyn Coldwater 6:56.05
12 Ritchey, Brynn Edwardsburg 6:56.62

Event 10 Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Edwards, Erik St. Joseph 4:39.51 10
2 Sowles, Matt Coldwater 4:42.39 8
3 Rydleski, Tanner St. Joseph 4:45.48 6
4 Fagen, Ben Coldwater 4:49.87 4
5 Kautzmann, Trent Elkhart Chri 5:00.29 2
6 McKee, Garrett Elkhart Chri 5:02.00 1
7 Scare, Jon Three Rivers 5:14.44
8 Choe, Andrew Stevensville 5:17.09
9 Lindley, Kyle Stevensville 5:20.50
10 Alexandersen, Dylan Three Rivers 5:28.06
11 Willard, John Edwardsburg 5:40.35
12 Bitner, Jacob Edwardsburg 5:49.35

Event 11 Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Three Rivers 'A' 52.45 10
1) Sussdorf, Alyssa 2) Gibson, Santaja
3) Richmond, Erye 4) Fowlkes, Arionne
2 Stevensville Lakeshore 'A' 54.70 8
1) Bansen, Abigail 2) Wojahn, Leah
3) Grayam, Emily 4) Hengy, Alex
3 Edwardsburg 'A' 55.25 6
1) Merrill, Yessenia 2) Carmean, Britanea
3) Hepler, Taylor 4) Nugent, Abbi
4 Penn 'A' 55.30 4
1) Muze, Siphiwe 2) Allen, Kandi
3) Moton, Tia 4) Inabnit, Grace
5 Coldwater 'A' 58.84 2
1) Kahler, Shelby 2) Harvey, Addison
3) Beckhusen, Jena 4) Lippert, Megan
-- St. Joseph 'A' DQ
1) Costanza, Anna 2) Siemans, Kailee
3) Bennett, Alexcia 4) Bogan, Dajah

Event 12 Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 St. Joseph 'A' 45.42 10
1) Atkins, Deryk 2) Matthews, Wes
3) Akins, Sean 4) Bertog, Clayton
2 Three Rivers 'A' 45.57 8
1) Deans, Deion 2) Zagon, Zak
3) Sage, Chad 4) Stewart, Johnel
3 Coldwater 'A' 47.36 6
1) Day, Robert 2) DeMeester, Zach
3) Severn, Joe 4) Coney, Jayden
-- Edwardsburg 'A' DQ
1) Treat, Tyler 2) Lutz, Jacob
3) Jones, Chris 4) Cline, Robbie
-- Stevensville Lakeshore 'A' DQ
1) Hampton, Corey 2) Dente, Robert
3) DeVries, Kyle 4) Adams, Logan

Event 13 Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Herbert, Alexis Three Rivers 1:04.12 2 10
2 Scott, Musu Elkhart Chri 1:04.58 2 8
3 Joers, Katie Penn 1:05.30 1 6
4 Mumper, Samantha St. Joseph 1:05.38 2 4
5 Smith, Victoria Penn 1:05.50 1 2
6 McLochlin, Stephanie Three Rivers 1:06.34 2 1
7 Golba, Gabby Edwardsburg 1:06.40 1
7 Chase, Ashley Coldwater 1:06.40 2
9 Morse, Elle Stevensville 1:06.98 2
10 Bowman, Brittany Edwardsburg 1:07.35 2
11 Whitwam, Megan Stevensville 1:08.53 1
12 Barben, Ariana Elkhart Chri 1:16.18 1

Event 14 Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Eldridge, Nate Three Rivers 50.54 2 10
2 Effa, Sam Stevensville 53.56 2 8
3 Harazin, Dan Stevensville 54.72 2 6
4 Jewell, Nick St. Joseph 55.06 2 4
5 DeMeester, Sam Coldwater 55.33 2 2
6 Murphy, Zack Coldwater 55.52 2 1
7 Stafne, Esden Three Rivers 55.79 2
8 Dorry, Jordan St. Joseph 56.72 2
9 Meyers, Braden Edwardsburg 58.12 1
10 Handy, Brendon Edwardsburg 1:00.09 1
11 Karlik, Nathan Elkhart Chri 1:02.01 1

Event 15 Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Bogan, Dajah St. Joseph 47.60 2 10
2 Dine, Ashley Stevensville 51.68 2 8
3 Weaver, Mackenzie Penn 51.78 2 6
4 Gibson, Santaja Three Rivers 53.99 2 4
5 Rydleski, Jenna St. Joseph 54.26 2 2
6 Smith, Cara Three Rivers 55.38 2 1
7 Bredeweg, Hannah Stevensville 56.03 2
8 Deardorff, Bryden Elkhart Chri 59.58 1
9 Thomas, Katy Edwardsburg 1:01.76 1
10 Hepler, Taylor Edwardsburg 1:06.92 1

Event 16 Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Wrencher-Smith, Isaiah Three Rivers 42.78 2 10
2 Branch, Andrew Stevensville 43.53 2 8
3 Noack, Casey Stevensville 45.04 2 6
4 Bailey, Adam Coldwater 45.34 2 4
5 Brown, Nathan Edwardsburg 46.64 1 2
6 Allen, Jude Elkhart Chri 46.82 2 1
7 Atkins, Deryk St. Joseph 48.65 2
8 Aljabaly, Haroon Coldwater 48.74 2
9 Tutton, Brett St. Joseph 50.93 1
10 Smous, Luke Edwardsburg 51.59 1
11 Casaletto, Lucas Elkhart Chri 51.63 2

Event 17 Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ritchey, Aubrey Edwardsburg 2:32.52 10
2 Estkowski, Madisyn St. Joseph 2:34.16 8
3 Spring, Frankie Penn 2:34.22 6
4 Longo, Natalie Edwardsburg 2:36.08 4
5 Selis, Hannah Penn 2:36.08 2
6 Morehead, Maddie Elkhart Chri 2:41.59 1
7 Perrin, Emily St. Joseph 2:48.89
8 Bierlein, Maegen Three Rivers 2:49.81
9 Kiser, Janetta Three Rivers 2:54.67
10 Feighner, Ali Elkhart Chri 2:54.73
11 Matti, Allie Stevensville 2:59.34
12 Quimby, Josilyn Coldwater 3:07.31

Event 18 Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rydleski, Tanner St. Joseph 2:06.00 10
2 Evers, Josh Coldwater 2:08.00 8
3 Magaldi, Lucas Elkhart Chri 2:10.24 6
4 Parkinson, Jordan Coldwater 2:10.77 4
5 Johnson, Andrew Three Rivers 2:11.14 2
6 Puzycki, Joe Stevensville 2:12.10 1
7 Connelly, Sean Three Rivers 2:18.25
8 Brown, Drew Stevensville 2:24.06
9 Jewell, Nick St. Joseph 2:24.58
10 Lollis, Tyler Elkhart Chri 2:24.80
11 Mcgrath, Devon Edwardsburg 2:29.05
12 Toms, Isaac Edwardsburg 2:29.11

Event 19 Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Fowlkes, Arionne Three Rivers 27.15Q 2
2 Sussdorf, Alyssa Three Rivers 28.11Q 1
3 Cockrum, Carly Edwardsburg 28.47Q 2
4 Bennett, Alexcia St. Joseph 29.59Q 1
5 Hengy, Alex Stevensville 28.65q 2
6 Chase, Ashley Coldwater 28.71q 2
7 Thomas, Kierra Penn 29.45q 2
8 Markel, Alexa Edwardsburg 30.07q 1
9 Johnson, Riley Penn 30.12 1
10 Bergman, Katie St. Joseph 30.31 2
11 Whitwam, Megan Stevensville 30.98 1
12 Wyngarden, Hannah Elkhart Chri 31.92 2
13 Harvey, Addison Coldwater 31.93 1
14 Shoemaker, Kaitlyn Elkhart Chri 33.91 1

Event 19 Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Fowlkes, Arionne Three Rivers 27.24 10
2 Sussdorf, Alyssa Three Rivers 27.81 8
3 Hengy, Alex Stevensville 28.85 6
4 Bennett, Alexcia St. Joseph 29.01 4
5 Cockrum, Carly Edwardsburg 29.06 2
6 Chase, Ashley Coldwater 29.63 1
7 Markel, Alexa Edwardsburg 29.86
8 Thomas, Kierra Penn 29.94

Event 20 Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Walsworth, Phil Elkhart Chri 23.79Q 2
2 Cline, Robbie Edwardsburg 24.07Q 1
3 Adams, Logan Stevensville 24.53Q 2
4 New, Tyson Three Rivers 24.79Q 1
5 Matthews, Wes St. Joseph 25.03q 1
6 DeMeester, Zach Coldwater 25.06q 2
7 Sremba, Jake St. Joseph 25.09q 2
8 Day, Robert Coldwater 25.44q 1
9 Bell, Drew Stevensville 25.56 1
10 Nolan, Sam Elkhart Chri 26.03 1

Event 20 Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Adams, Logan Stevensville 23.89 10
2 Cline, Robbie Edwardsburg 23.95 8
3 Walsworth, Phil Elkhart Chri 24.50 6
4 New, Tyson Three Rivers 24.53 4
5 Matthews, Wes St. Joseph 24.90 2
6 DeMeester, Zach Coldwater 25.03 1
7 Day, Robert Coldwater 25.06
8 Sremba, Jake St. Joseph 25.69

Event 21 Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Casaletto, Kayla Elkhart Chri 12:02.26 10
2 Frank, Danielle Penn 12:08.87 8
3 Veersma, Vanessa St. Joseph 12:31.39 6
4 Kelley, Carissa Three Rivers 12:31.43 4
5 McNarney, Alyssa Penn 12:43.93 2
6 Montgomery, Amelia Edwardsburg 13:31.89 1
7 Kirchner, Carolyn Three Rivers 13:37.34
8 Buckingham, Megan St. Joseph 13:37.35
9 Cleveland, Cameron Edwardsburg 13:41.67
10 Frazier, Jaci Stevensville 14:09.64
11 Veldman, Renee Stevensville 14:34.38
12 Haskin, Kelly Coldwater 15:21.65

Event 22 Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Blyly, Tanner Three Rivers 10:15.38 10
2 Aljabaly, Shuaib Coldwater 10:21.73 8
3 Leist, Spencer Coldwater 10:21.80 6
4 Waycaster, Kris Elkhart Chri 10:38.81 4
5 Edwards, Erik St. Joseph 10:47.88 2
6 Strouse, Matthew Stevensville 10:52.61 1
7 Rydleski, Tanner St. Joseph 10:59.27
8 Berry, Kaleb Stevensville 11:30.99
9 McNaughton, Gavin Edwardsburg 11:32.62
10 Springer, Austin Elkhart Chri 11:48.25
11 Sidenbender, Clay Edwardsburg 12:33.98

Event 23 Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 St. Joseph 'A' 4:25.41 10
1) Mumper, Samantha 2) Bennett, Alexcia
3) Bogan, Dajah 4) Estkowski, Madisyn
2 Penn 'A' 4:27.91 8
1) Daggy, Emma 2) Joers, Katie
3) Oudghiri, Amira 4) Weithman, Annie
3 Edwardsburg 'A' 4:30.99 6
1) Markel, Alexa 2) Golba, Gabby
3) Longo, Natalie 4) Bowman, Brittany
4 Three Rivers 'A' 4:31.23 4
1) Gibson, Santaja 2) Richmond, Erye
3) Richardson, Cheyenne 4) Herbert, Alexis
5 Stevensville Lakeshore 'A' 4:31.42 2
1) Austin, Abby 2) McClure, Morgan
3) Ramirez, Kelsey 4) Gathright, Jenna

Event 24 Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Three Rivers 'A' 3:36.82 10
1) Eldridge, Nate 2) Stewart, Johnel
3) Sage, Chad 4) Zagon, Zak
2 Stevensville Lakeshore 'A' 3:37.57 8
1) Effa, Sam 2) Branch, Andrew
3) Noack, Casey 4) Harazin, Dan
3 Coldwater 'A' 3:44.68 6
1) DeMeester, Sam 2) Murphy, Zack
3) Sowles, Matt 4) Dunn, Shane
4 St. Joseph 'A' 3:48.01 4
1) Jewell, Nick 2) Fitts, Griffin
3) Dorry, Jordan 4) Rydleski, Tanner
5 Elkhart Christian 'A' 3:48.22 2
1) Casaletto, Lucas 2) Magaldi, Lucas
3) Knight, Nate 4) Weaver, Steve
6 Edwardsburg 'A' 3:49.72
1) Weise, Lucas 2) Handy, Brendon
3) Edge, Jacob 4) Cline, Robbie

Event 25 Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Andrews, Gabby Stevensville 4-11.00 10
2 Akelakin, Teacher Penn 4-10.00 8
3 Inabnit, Grace Penn 4-08.00 6
4 Richardson, Cheyenne Three Rivers 4-06.00 4
5 Bredeweg, Hannah Stevensville J4-06.00 2
6 Keen, Alexus Three Rivers 4-03.00 1
7 Bowman, Brittany Edwardsburg J4-03.00
-- Fitzstephens, Maya St. Joseph NH

Event 26 Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jewell, Nick St. Joseph 6-01.00 10
2 Ransom, Ian Stevensville 5-11.00 8
3 Watson, Blaze Coldwater J5-11.00 6
4 Bredeweg, Noah Stevensville 5-06.00 2.33
4 Wrencher-Smith, Isaiah Three Rivers 5-06.00 2.33
4 Eldridge, Nate Three Rivers 5-06.00 2.33
6 Thomas, Robbie St. Joseph J5-06.00
8 Newland, Sam Elkhart Chri 5-03.00
8 Treadway, Adam Edwardsburg 5-03.00
8 Holbrook, Tanner Coldwater 5-03.00
-- Wagner, John Edwardsburg NH
-- Wyngarden, Dain Elkhart Chri NH

Event 27 Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Dine, Ashley Stevensville 8-00.00 10
2 Woods, Mikenzie Penn J8-00.00 8
3 Fell, Arika Edwardsburg 7-06.00 6
4 Markel, Alexa Edwardsburg 7-00.00 4
5 Bennett, Tracey Three Rivers J7-00.00 2
6 Grayam, Emily Stevensville 6-06.00 1
7 Young, Lania St. Joseph J6-06.00
7 Haradine, Campbell Three Rivers J6-06.00
-- Powell, Chloe St. Joseph NH

Event 28 Boys Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Watson, Blaze Coldwater 12-06.00 10
2 Miller, Matt Stevensville 11-00.00 8
3 Gruver, Sam Stevensville J11-00.00 6
4 Mueller, Sage St. Joseph 10-06.00 4
5 Evers, Jacob Coldwater J10-06.00 2
6 Reed, Aidan St. Joseph 9-06.00 1
7 Weise, Lucas Edwardsburg J9-06.00
8 Williams, Bryce Edwardsburg 9-00.00
8 Tabanguil, Harrison Three Rivers 9-00.00
-- Griffioen, Evan Three Rivers NH

Event 29 Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Bansen, Abigail Stevensville 16-06.25 10
2 Muze, Siphiwe Penn 15-00.50 8
3 Cockrum, Carly Edwardsburg 14-07.50 6
4 Schultz, Kate Penn 14-02.75 4
5 Reynolds, Rachel Stevensville 14-02.00 2
6 Nugent, Abbi Edwardsburg 14-01.00 1
7 Rydleski, Jenna St. Joseph 14-00.00
8 Knapp, Christa Elkhart Chri 13-04.50
9 Sheskey, Kendall St. Joseph 13-04.25
10 Wyngarden, Hannah Elkhart Chri 11-08.50

Event 30 Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Coney, Jayden Coldwater 20-07.75 10
2 Walsworth, Phil Elkhart Chri 20-04.25 8
3 Akins, Sean St. Joseph 20-02.00 6
4 Miholer-Wortinger, Baile Three Rivers 19-09.25 4
5 Effa, Sam Stevensville 19-06.25 2
6 Kyle, Shrider Edwardsburg 18-10.00 1
7 Adams, Logan Stevensville 18-08.00
8 Treat, Tyler Edwardsburg 18-02.25
9 Hedstrom, Drew St. Joseph 17-03.00
10 Wyngarden, Dain Elkhart Chri 16-06.50

Event 31 Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Buckles, Alyssa Elkhart Chri 97-04 10
2 Bouse, Jordan Coldwater 91-05 8
3 Andrews, Gabby Stevensville 82-08 6
4 Taylor, Izabella Three Rivers 79-00 4
5 Parrish, Hannah Coldwater 78-10 2
6 Hohman, Danielle Stevensville 75-10 1
7 Blough, Lila Edwardsburg 73-00
8 Jones, Ella St. Joseph 71-08
9 Ekanayaka, Samantha Edwardsburg 63-02
10 Phillips, Kandyce St. Joseph 58-06
11 Livingston, Gabriela Elkhart Chri 54-07
-- Bennett, Brionica Three Rivers ND

Event 32 Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Targgart, Logan Coldwater 167-05 10
2 Covert, Connor Coldwater 146-09 8
3 Hogeboom, John Stevensville 138-01 6
4 Husman, Morgan Stevensville 131-05 4
5 Hickman, Nick Elkhart Chri 116-09 2
6 Walters, Lake Edwardsburg 111-00 1
7 Roney, Justin St. Joseph 106-09
8 Lyon, Nick Elkhart Chri 99-00
9 Evans, Logan Three Rivers 96-11
10 McLaughin, Kory St. Joseph 93-06
11 Zablocki, Austin Three Rivers 89-03
12 Jacobson, Ryan Edwardsburg 79-05

Event 33 Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Andrews, Gabby Stevensville 35-06.00 10
2 Parrish, Hannah Coldwater 33-05.50 8
3 Taylor, Izabella Three Rivers 32-09.50 6
4 Buckles, Alyssa Elkhart Chri 31-09.00 4
5 Wellet, Darina Coldwater 31-01.50 2
6 Sanders, De'Ashia Three Rivers 30-11.00 1
7 Jones, Ella St. Joseph 29-08.00
8 Robinson, Mya St. Joseph 28-01.00
9 Blough, Lila Edwardsburg 27-02.50
10 Austin, Abby Stevensville 26-09.00
11 Becker, Melanie Edwardsburg 23-00.50
12 Livingston, Gabriela Elkhart Chri 22-11.00

Event 34 Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Targgart, Logan Coldwater 53-03.00 10
2 Covert, Connor Coldwater 51-05.00 8
3 Powell, Darius St. Joseph 47-05.00 6
4 Husman, Morgan Stevensville 44-03.00 4
5 Hickman, Nick Elkhart Chri 42-09.50 2
6 Bouchikas, Cameran Stevensville 41-05.00 1
7 Walters, Lake Edwardsburg 38-00.00
8 Recker, Dallas Three Rivers 37-08.00
9 Dinehart, Tanner Elkhart Chri 37-02.50
10 Rhodes, Jesse Three Rivers 33-07.00
11 Svatos, Michael Edwardsburg 33-02.00
12 Robinson, Daleon St. Joseph 33-00.50

Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Penn 104 2) Stevensville Lakeshore 100
2) Three Rivers 100 4) St. Joseph 78
5) Edwardsburg 67 6) Elkhart Christian 45
7) Coldwater 29

Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Coldwater 136 2) Stevensville Lakeshore 119.33
3) St. Joseph 100 4) Three Rivers 87.66
5) Elkhart Christian 56 6) Edwardsburg 18