2014 MHSAA XC LP Finals Girls D4

back to results

Nov. 1, 2014

2014 MHSAA XC LP Finals Girls D4
MICHIGAN INTERNATIONAL SPEEDWAY
BROOKLYN, MICHIGAN
Provided by Mac Sports Timing


1. 94 Beal City (20:07.0 100:34.6 1:40.4)
===================================================
1 4 Emily Steffke 12 19:15.0
2 5 Hannah Steffke 11 19:26.0
3 19 Hayley Neyer 12 20:17.6
4 29 Madeline Steffke 9 20:40.6
5 37 Ariel Salter 10 20:55.4
6 ( 60) Brenda Faber 10 21:41.1
7 (158) Rachel Schwerin 12 24:36.2

2. 108 Kalamazoo Hackett (20:09.3 100:46.3 2:22.3)
===================================================
1 2 Mary Ankenbauer 9 18:58.6
2 8 Lucy Ankenbauer 12 19:35.4
3 22 Lauryn Thompson 10 20:22.1
4 23 Robin DeClercq 12 20:29.3
5 53 Quinn Epkey 10 21:20.9
6 ( 61) Katie Breitenbach 12 21:42.1
7 (109) Rachel Niesen 11 22:55.9

3. 130 Mt. Pleasant Sacred Heart (20:19.3 101:36.3 2:19.9)
===================================================
1 1 Alexis McConnell 10 18:58.1
2 10 Bailley McConnell 9 19:47.8
3 18 Rowan Fitzpatrick 9 20:16.0
4 50 Megan Nowak 9 21:16.4
5 51 Lizzy Ervin 12 21:18.0
6 ( 89) Skylar Nelson 12 22:32.0
7 (132) Megan English 11 23:18.9

4. 156 Harbor Springs (20:42.6 103:32.9 1:22.8)
===================================================
1 14 Salix Sampson 12 20:08.7
2 21 Charlotte Cullip 12 20:18.4
3 30 Claire Fleming 11 20:40.9
4 35 Jill Gretzinger 9 20:53.4
5 56 Kyra LaRue 12 21:31.5
6 ( 63) Emily Bosley 11 21:46.5
7 ( 82) Hannah Wagner 10 22:13.5

5. 180 Bear Lake-Onekama (20:49.9 104:09.2 0:58.5)
===================================================
1 16 McKaya Groenwald 12 20:11.3
2 38 Yuki Babinec 9 20:55.6
3 39 Alycia Peterson 12 20:55.7
4 41 Keena Gilbert 12 20:56.8
5 46 Elizabeth Belinsky 9 21:09.8
6 ( 78) Faith Corey 9 22:07.3
7 ( 81) Alyson Fink 12 22:12.6

6. 243 Reading (21:12.0 105:59.8 2:59.7)
===================================================
1 12 Terasa Eidenier 11 19:53.2
2 34 Baleigh Irelan 9 20:53.1
3 44 Hailey Sims 10 21:05.3
4 49 McKenzi Bassage 9 21:15.3
5 104 Alyssa Kinney 11 22:52.9
6 (121) Marie Weidmayer 12 23:07.9

7. 252 Breckenridge (21:18.0 106:29.7 1:56.9)
===================================================
1 13 Chloe Brittain 9 20:01.4
2 36 Rachel Reiber 12 20:54.8
3 64 Ellen Laurenz 9 21:46.7
4 67 Carly Jenkins 10 21:48.5
5 72 Ayanna Williams 10 21:58.3
6 (122) Stephanie Olexa 11 23:09.8
7 (128) Kaitlin Fleming 12 23:15.0

8. 256 Saugatuck (21:17.9 106:29.4 2:07.4)
===================================================
1 11 Paisley Sipes 9 19:52.2
2 32 Rudy Joon 10 20:48.0
3 69 Kit Huffman 10 21:52.5
4 71 Libby Springer 11 21:57.1
5 73 Jennifer Kelly 12 21:59.6
6 ( 74) Sydnie Avery 10 22:04.3
7 ( 92) Mary Cappelletti 12 22:38.7

9. 340 Manton (21:51.0 109:15.0 2:10.9)
===================================================
1 28 Bailee Kimbel 11 20:37.1
2 40 Tori Moffit 10 20:56.7
3 83 Emily Flint 11 22:17.5
4 91 Autumn Fedorowicz 10 22:35.7
5 98 Destiny Vredenburg 12 22:48.0
6 (103) Julia Helsel 12 22:51.9
7 (134) Kirsten Fedorowicz 12 23:23.5

10. 350 Ubly (21:52.7 109:23.5 2:25.7)
===================================================
1 27 Janelle White 9 20:35.4
2 65 Madison Brown 10 21:47.0
3 66 Olivia Lipskey 10 21:48.4
4 80 Madelyn Smalley 9 22:11.6
5 112 Emma Hembrough 9 23:01.1
6 (113) Claire Hembrough 12 23:01.7
7 (164) Shannon Particka 11 24:51.9

11. 384 New Lothrop (22:06.6 110:32.6 2:20.8)
===================================================
1 25 Courtney Krupp 9 20:33.5
2 77 Nicole Sebok 12 22:06.4
3 86 Shelby Vincke 11 22:24.5
4 90 Emily Krupp 10 22:33.9
5 106 Bailey Schnell 11 22:54.3
6 (135) Alivia Wilson 10 23:23.9
7 (162) Krinn Eickholt 11 24:45.7

12. 399 Royal Oak Shrine (22:13.8 111:08.6 1:36.8)
===================================================
1 45 Gabby Schmidt 12 21:08.2
2 75 Halie Robinson 9 22:04.5
3 88 Irene Dooley 12 22:27.5
4 95 Madelyne Luddy 12 22:43.4
5 96 Clara Lichtenberg 11 22:45.0
6 (126) Julia Halkey 10 23:14.6
7 (146) Jeanne Lampertius 10 23:51.3

13. 400 Maple City Glen Lake (21:52.6 109:22.8 3:42.3)
===================================================
1 6 Kaitlin Grigg 12 19:34.2
2 17 McKenna Turrill 12 20:11.5
3 118 Hannah Brown 10 23:05.0
4 129 Sunni Charpentier 10 23:15.6
5 130 Sage Deemer 10 23:16.5
6 (143) Lucy Teubner 10 23:46.6
7 (182) Ivy Paxton/Hanson 9 30:34.3

14. 414 Hillsdale Academy (22:03.8 110:18.8 3:33.2)
===================================================
1 9 Andrea Jagielski 10 19:41.7
2 52 Megan Poole 10 21:18.7
3 102 Taylor Doty 10 22:49.8
4 124 Larkyn Dasch 12 23:13.7
5 127 Claire Calvert 11 23:14.9
6 (147) Aianna Smith 9 23:56.5

15. 426 Blanchard Montabella (22:16.8 111:23.6 2:19.7)
===================================================
1 31 Kensington Garvey 11 20:43.4
2 59 Kim Buskirk 11 21:39.3
3 107 Brynn Lobert 10 22:54.7
4 114 Alyvia Karcher 11 23:03.1
5 115 Autumn Kindred 9 23:03.1
6 (144) Leticia Nemetz 9 23:48.1
7 (145) Kathrine Wells 11 23:50.2

16. 427 Wixom St. Catherine (22:18.7 111:33.2 1:57.1)
===================================================
1 48 Clare Brinkman 9 21:13.8
2 84 Eleanor Dolowy 9 22:19.9
3 85 Alex Worth 10 22:22.2
4 87 Genevieve Lilley 10 22:26.4
5 123 Bridget Dolowy 11 23:10.9
6 (131) Alex Wyeth 11 23:17.1
7 (137) Julia Moss 9 23:28.1

17. 435 Fowler (22:24.8 112:04.0 3:14.5)
===================================================
1 43 Kiah Becker 9 21:05.2
2 47 Ashley VanElls 10 21:12.2
3 94 Bri'anna Schmitt 12 22:40.5
4 97 Michaela Ward 9 22:46.4
5 154 Savannah Boak 11 24:19.7
6 (157) Mariele Feldpausch 9 24:28.3
7 (172) Delaney Fedewa 11 26:12.2

18. 442 Britton Deerfield (22:22.8 111:54.0 2:13.7)
===================================================
1 33 Oda Laegran 12 20:52.6
2 76 Marisa Kimerer 12 22:05.5
3 105 Maggie Loesch 9 22:54.2
4 108 Carrie Wielfaert 12 22:55.4
5 120 Jessie Langmeyer 12 23:06.3
6 (133) Megan Bower 9 23:20.1
7 (142) Morgan Tilley 11 23:45.4

19. 459 Waterford Our Lady of the Lakes (22:40.5 113:22.2 6:54.6)
===================================================
1 7 Tessa Fornari 11 19:34.9
2 15 Olivia Hankey 9 20:10.7
3 111 Amanda Miner 9 22:58.3
4 151 Josie Ware 9 24:08.8
5 175 Lucille Kline 9 26:29.5

20. 467 Muskegon Western Mich. Christian (22:28.5 112:22.5 2:14.6)
===================================================
1 54 Josie Ruiter 11 21:25.6
2 57 Breunisje Kass-McGrady 12 21:31.8
3 79 Emma Brink 9 22:10.0
4 138 Lauren Myers 10 23:34.9
5 139 Kristina Veurink 11 23:40.2
6 (152) Alyssa Wright 12 24:16.5
7 (155) Phoebe Risselade 12 24:21.1

21. 501 Mendon (22:48.3 114:01.4 4:31.8)
===================================================
1 26 Mary Leighton 10 20:33.7
2 70 Jenna Gales 11 21:52.7
3 100 Julia Sutter 10 22:48.6
4 140 Deane Shapley 11 23:40.9
5 165 Blake Everson 10 25:05.5
6 (166) Taylor Schmidt 10 25:05.6
7 (180) Sabrina Griffith 11 29:03.8

22. 506 Rogers City (22:46.3 113:51.2 4:07.8)
===================================================
1 24 Emily Malocha 10 20:32.1
2 58 Sami Bober 12 21:37.2
3 117 Victoria Bullock 12 23:04.6
4 148 Amber Nowicki 11 23:57.4
5 159 Camryn Bullock 10 24:39.9
6 (160) Alysse Hempel 12 24:40.2

23. 513 Grosse Pte. Woods U. Liggett (23:02.9 115:14.4 4:47.0)
===================================================
1 42 Annelies Ondersma 9 21:01.2
2 93 Madison Jerome 11 22:39.9
3 99 Julia Zehetmair 11 22:48.5
4 110 Maddie Wu 10 22:56.6
5 169 Taylor Slayton 12 25:48.2
6 (174) Marissa Kaminski 12 26:27.1
7 (176) Sarah Galbenski 10 26:46.5

24. 521 Riverview Gabriel Richard (22:52.7 114:23.2 3:22.1)
===================================================
1 55 Casey Lyons 12 21:28.5
2 62 Katie Lyons 12 21:46.3
3 116 Erica Augustyniak 12 23:03.4
4 125 Michelina Partipilo 11 23:14.4
5 163 Shannon Kowalewski 12 24:50.6
6 (168) Camryn Lozon 10 25:35.6
7 (173) Madison Fedele 9 26:12.4

25. 536 North Muskegon (23:58.0 119:50.010:14.6)
===================================================
1 3 Avery Lowe 12 19:14.2
2 20 Chloe Strach 10 20:18.4
3 161 Corinne Nedeau 9 24:44.5
4 171 Ellie Wilson 12 26:04.1
5 181 Lillian Wilkie-Jones 11 29:28.8

26. 565 Indian River Inland Lakes (22:58.9 114:54.5 1:50.2)
===================================================
1 68 Lexi Passino 10 21:51.8
2 101 Mackenzie Baxter 12 22:48.7
3 119 Lindsay Smeltzer 12 23:05.6
4 136 Tiegan Shovan 11 23:26.4
5 141 Mackenzie Harrington 11 23:42.0
6 (149) Sophie Passino 12 23:59.5
7 (177) Mallory Bunker 11 26:55.0

27. 796 Kalamazoo Christian (24:50.8 124:14.0 1:54.7)
===================================================
1 150 Jodi Stoffer 12 24:03.6
2 153 Samantha Beebe 12 24:19.5
3 156 Katie Patterson 10 24:22.0
4 167 Brooke Leep 11 25:30.6
5 170 Elena Van Loo 10 25:58.3
6 (178) Jaxsen Meldrum 10 27:54.2
7 (179) Lily VanElderen 9 28:28.0




INDIVIDUAL RESULTS : DIVISION 4 - GIRLS


Place No. Name School Gr T'I Time
===== ===== ====================== ==================================== == === =======
1 1972 Ava Strenge St Philip Catholic Central 10 I 18:54.5
2 1848 Alexis McConnell Mt. Pleasant Sacred Heart 10 T 18:58.1
3 1811 Mary Ankenbauer Kalamazoo Hackett 9 T 18:58.6
4 1867 Avery Lowe North Muskegon 12 T 19:14.2
5 1745 Emily Steffke Beal City 12 T 19:15.0
6 1746 Hannah Steffke Beal City 11 T 19:26.0
7 1827 Kaitlin Grigg Maple City Glen Lake 12 T 19:34.2
8 1912 Tessa Fornari Waterford Our Lady of the Lakes 11 T 19:34.9
9 1810 Lucy Ankenbauer Kalamazoo Hackett 12 T 19:35.4
10 1952 Jenna Wisner Lutheran HS Westland 11 I 19:40.6
11 1793 Andrea Jagielski Hillsdale Academy 10 T 19:41.7
12 1970 Caitlin Henne Springport 9 I 19:42.2
13 1849 Bailley McConnell Mt. Pleasant Sacred Heart 9 T 19:47.8
14 1977 Alicia Roney Waldron 11 I 19:48.3
15 1903 Paisley Sipes Saugatuck 9 T 19:52.2
16 1873 Terasa Eidenier Reading 11 T 19:53.2
17 1971 Riley Rutherford St Philip Catholic Central 11 I 19:58.5
18 1755 Chloe Brittain Breckenridge 9 T 20:01.4
19 1963 Ruth Letherer Pittsford 12 I 20:05.7
20 1967 Haley Muck Sand Creek 10 I 20:06.1
21 1788 Salix Sampson Harbor Springs 12 T 20:08.7
22 1938 Samantha Saenz Concord 9 I 20:10.6
23 1913 Olivia Hankey Waterford Our Lady of the Lakes 9 T 20:10.7
24 1753 McKaya Groenwald Bear Lake-Onekama 12 T 20:11.3
25 1830 McKenna Turrill Maple City Glen Lake 12 T 20:11.5
26 1847 Rowan Fitzpatrick Mt. Pleasant Sacred Heart 9 T 20:16.0
27 1742 Hayley Neyer Beal City 12 T 20:17.6
28 1869 Chloe Strach North Muskegon 10 T 20:18.4
29 1784 Charlotte Cullip Harbor Springs 12 T 20:18.4
30 1978 Emily Merten Walkerville 10 I 20:19.8
31 1816 Lauryn Thompson Kalamazoo Hackett 10 T 20:22.1
32 1813 Robin DeClercq Kalamazoo Hackett 12 T 20:29.3
33 1958 Cammie Shoup Mason County Eastern 9 I 20:31.2
34 1925 Haley Wilkes Addison 9 I 20:31.6
35 1889 Emily Malocha Rogers City 10 T 20:32.1
36 1860 Courtney Krupp New Lothrop 9 T 20:33.5
37 1834 Mary Leighton Mendon 10 T 20:33.7
38 1911 Janelle White Ubly 9 T 20:35.4
39 1927 Lempi Luoma Adrian Lenawee Christian 10 I 20:36.2
40 1821 Bailee Kimbel Manton 11 T 20:37.1
41 1747 Madeline Steffke Beal City 9 T 20:40.6
42 1785 Claire Fleming Harbor Springs 11 T 20:40.9
43 1929 Megan Nichols Auburn Hills Oakland Christian 10 I 20:41.1
44 1945 Katie Davis Hillsdale Will Carleton 12 I 20:41.1
45 1839 Kensington Garvey Blanchard Montabella 11 T 20:43.4
46 1947 Tea Romanowski Hudson 11 I 20:44.8
47 1976 Leah DeSimpelare Unionville-Sebewaing 12 I 20:45.0
48 1946 Sydney Feekings Hudson 9 I 20:46.6
49 1901 Rudy Joon Saugatuck 10 T 20:48.0
50 1764 Oda Laegran Britton Deerfield 12 T 20:52.6
51 1874 Baleigh Irelan Reading 9 T 20:53.1
52 1926 Colette Lark Adrian Lenawee Christian 10 I 20:53.2
53 1786 Jill Gretzinger Harbor Springs 9 T 20:53.4
54 1760 Rachel Reiber Breckenridge 12 T 20:54.8
55 1743 Ariel Salter Beal City 10 T 20:55.4
56 1748 Yuki Babinec Bear Lake-Onekama 9 T 20:55.6
57 1754 Alycia Peterson Bear Lake-Onekama 12 T 20:55.7
58 1822 Tori Moffit Manton 10 T 20:56.7
59 1752 Keena Gilbert Bear Lake-Onekama 12 T 20:56.8
60 1779 Annelies Ondersma Grosse Pte. Woods U. Liggett 9 T 21:01.2
61 1769 Kiah Becker Fowler 9 T 21:05.2
62 1876 Hailey Sims Reading 10 T 21:05.3
63 1950 Adrianne Brown Kimball Landmark 9 I 21:05.8
64 1965 Olivia Rice Rochester Hills Lutheran NW 9 I 21:06.0
65 1956 Kylie Sikkema Marion 10 I 21:06.4
66 1948 Mary Hawthorne Jackson Christian 10 I 21:06.6
67 1897 Gabby Schmidt Royal Oak Shrine 12 T 21:08.2
68 1928 Corra Hamilton Athens 9 I 21:08.3
69 1749 Elizabeth Belinsky Bear Lake-Onekama 9 T 21:09.8
70 1774 Ashley VanElls Fowler 10 T 21:12.2
71 1918 Clare Brinkman Wixom St. Catherine 9 T 21:13.8
72 1872 McKenzi Bassage Reading 9 T 21:15.3
73 1934 Kirsi Wildfong Buckley 10 I 21:16.1
74 1851 Megan Nowak Mt. Pleasant Sacred Heart 9 T 21:16.4
75 1940 Kylee Colesa Deckerville 9 I 21:16.8
76 1944 Peggy Morrow Frankfort 9 I 21:17.5
77 1846 Lizzy Ervin Mt. Pleasant Sacred Heart 12 T 21:18.0
78 1953 Jenna Peloso Marine City Cardinal Mooney 11 I 21:18.3
79 1794 Megan Poole Hillsdale Academy 10 T 21:18.7
80 1974 Shantel Francis Suttons Bay 10 I 21:20.2
81 1932 Brandy Mathewson Bellevue 10 I 21:20.6
82 1814 Quinn Epkey Kalamazoo Hackett 10 T 21:20.9
83 1979 Lea Deporta White Pigeon 10 I 21:21.4
84 1942 Elsie Jorgensen Eau Claire 11 I 21:21.9
85 1856 Josie Ruiter Muskegon Western Mich. Christian 11 T 21:25.6
86 1960 Kylie Lanser McBain Northern Michigan Christian 11 I 21:27.7
87 1882 Casey Lyons Riverview Gabriel Richard 12 T 21:28.5
88 1787 Kyra LaRue Harbor Springs 12 T 21:31.5
89 1853 Breunisje Kass-McGrady Muskegon Western Mich. Christian 12 T 21:31.8
90 1955 Kinzie Sikkema Marion 12 I 21:32.8
91 1885 Sami Bober Rogers City 12 T 21:37.2
92 1838 Kim Buskirk Blanchard Montabella 11 T 21:39.3
93 1741 Brenda Faber Beal City 10 T 21:41.1
94 1812 Katie Breitenbach Kalamazoo Hackett 12 T 21:42.1
95 1941 Catherine Sanford Deckerville 9 I 21:45.8
96 1883 Katie Lyons Riverview Gabriel Richard 12 T 21:46.3
97 1969 Emmy Dyer Springport 9 I 21:46.5
98 1783 Emily Bosley Harbor Springs 11 T 21:46.5
99 1758 Ellen Laurenz Breckenridge 9 T 21:46.7
100 1905 Madison Brown Ubly 10 T 21:47.0
101 1908 Olivia Lipskey Ubly 10 T 21:48.4
102 1757 Carly Jenkins Breckenridge 10 T 21:48.5
103 1949 Samantha Morehouse Johannesburg-Lewiston 11 I 21:48.6
104 1937 Gabby Brandonisio Concord 10 I 21:49.6
105 1799 Lexi Passino Indian River Inland Lakes 10 T 21:51.8
106 1900 Kit Huffman Saugatuck 10 T 21:52.5
107 1832 Jenna Gales Mendon 11 T 21:52.7
108 1962 Madeline Wagner Pentwater 8 I 21:53.8
109 1957 Jordan Goodman Mason County Eastern 10 I 21:54.6
110 1930 Colleen Randolph Bellaire 10 I 21:55.9
111 1904 Libby Springer Saugatuck 11 T 21:57.1
112 1975 Mikayla Thompson Taylor Baptist Park 9 I 21:58.0
113 1761 Ayanna Williams Breckenridge 10 T 21:58.3
114 1961 Eve O'Halloran New Buffalo 11 I 21:58.6
115 1902 Jennifer Kelly Saugatuck 12 T 21:59.6
116 1898 Sydnie Avery Saugatuck 10 T 22:04.3
117 1896 Halie Robinson Royal Oak Shrine 9 T 22:04.5
118 1763 Marisa Kimerer Britton Deerfield 12 T 22:05.5
119 1863 Nicole Sebok New Lothrop 12 T 22:06.4
120 1750 Faith Corey Bear Lake-Onekama 9 T 22:07.3
121 1933 Heather Davis Bloomingdale 10 I 22:09.0
122 1852 Emma Brink Muskegon Western Mich. Christian 9 T 22:10.0
123 1910 Madelyn Smalley Ubly 9 T 22:11.6
124 1751 Alyson Fink Bear Lake-Onekama 12 T 22:12.6
125 1939 Veronica Bell Decatur 9 I 22:12.6
126 1789 Hannah Wagner Harbor Springs 10 T 22:13.5
127 1973 Carolyn Hardman St. Joseph Lake Michigan Catholic 12 I 22:16.7
128 1819 Emily Flint Manton 11 T 22:17.5
129 1964 Kylee Marcussen Potterville 10 I 22:17.9
130 1935 Amy Adams Cassopolis 9 I 22:19.8
131 1920 Eleanor Dolowy Wixom St. Catherine 9 T 22:19.9
132 1959 Julia Slusher Mayville 10 I 22:21.1
133 1923 Alex Worth Wixom St. Catherine 10 T 22:22.2
134 1864 Shelby Vincke New Lothrop 11 T 22:24.5
135 1936 Marissa Mohney Centreville 12 I 22:25.6
136 1921 Genevieve Lilley Wixom St. Catherine 10 T 22:26.4
137 1891 Irene Dooley Royal Oak Shrine 12 T 22:27.5
138 1850 Skylar Nelson Mt. Pleasant Sacred Heart 12 T 22:32.0
139 1968 Maurgan Lee Southfield Christian 11 I 22:33.3
140 1861 Emily Krupp New Lothrop 10 T 22:33.9
141 1966 Vivian Messerschmidt Sand Creek 9 I 22:34.7
142 1817 Autumn Fedorowicz Manton 10 T 22:35.7
143 1954 Anissa Keeler Marion 12 I 22:38.2
144 1899 Mary Cappelletti Saugatuck 12 T 22:38.7
145 1777 Madison Jerome Grosse Pte. Woods U. Liggett 11 T 22:39.9
146 1773 Bri'anna Schmitt Fowler 12 T 22:40.5
147 1895 Madelyne Luddy Royal Oak Shrine 12 T 22:43.4
148 1894 Clara Lichtenberg Royal Oak Shrine 11 T 22:45.0
149 1775 Michaela Ward Fowler 9 T 22:46.4
150 1823 Destiny Vredenburg Manton 12 T 22:48.0
151 1782 Julia Zehetmair Grosse Pte. Woods U. Liggett 11 T 22:48.5
152 1837 Julia Sutter Mendon 10 T 22:48.6
153 1796 Mackenzie Baxter Indian River Inland Lakes 12 T 22:48.7
154 1792 Taylor Doty Hillsdale Academy 10 T 22:49.8
155 1820 Julia Helsel Manton 12 T 22:51.9
156 1875 Alyssa Kinney Reading 11 T 22:52.9
157 1766 Maggie Loesch Britton Deerfield 9 T 22:54.2
158 1862 Bailey Schnell New Lothrop 11 T 22:54.3
159 1842 Brynn Lobert Blanchard Montabella 10 T 22:54.7
160 1768 Carrie Wielfaert Britton Deerfield 12 T 22:55.4
161 1815 Rachel Niesen Kalamazoo Hackett 11 T 22:55.9
162 1781 Maddie Wu Grosse Pte. Woods U. Liggett 10 T 22:56.6
163 1915 Amanda Miner Waterford Our Lady of the Lakes 9 T 22:58.3
164 1951 Chelsea Kovacs Lutheran HS Westland 12 I 22:58.8
165 1907 Emma Hembrough Ubly 9 T 23:01.1
166 1906 Claire Hembrough Ubly 12 T 23:01.7
167 1840 Alyvia Karcher Blanchard Montabella 11 T 23:03.1
168 1841 Autumn Kindred Blanchard Montabella 9 T 23:03.1
169 1878 Erica Augustyniak Riverview Gabriel Richard 12 T 23:03.4
170 1887 Victoria Bullock Rogers City 12 T 23:04.6
171 1824 Hannah Brown Maple City Glen Lake 10 T 23:05.0
172 1802 Lindsay Smeltzer Indian River Inland Lakes 12 T 23:05.6
173 1765 Jessie Langmeyer Britton Deerfield 12 T 23:06.3
174 1877 Marie Weidmayer Reading 12 T 23:07.9
175 1759 Stephanie Olexa Breckenridge 11 T 23:09.8
176 1919 Bridget Dolowy Wixom St. Catherine 11 T 23:10.9
177 1791 Larkyn Dasch Hillsdale Academy 12 T 23:13.7
178 1884 Michelina Partipilo Riverview Gabriel Richard 11 T 23:14.4
179 1892 Julia Halkey Royal Oak Shrine 10 T 23:14.6
180 1790 Claire Calvert Hillsdale Academy 11 T 23:14.9
181 1756 Kaitlin Fleming Breckenridge 12 T 23:15.0
182 1825 Sunni Charpentier Maple City Glen Lake 10 T 23:15.6
183 1826 Sage Deemer Maple City Glen Lake 10 T 23:16.5
184 1924 Alex Wyeth Wixom St. Catherine 11 T 23:17.1
185 1845 Megan English Mt. Pleasant Sacred Heart 11 T 23:18.9
186 1762 Megan Bower Britton Deerfield 9 T 23:20.1
187 1818 Kirsten Fedorowicz Manton 12 T 23:23.5
188 1865 Alivia Wilson New Lothrop 10 T 23:23.9
189 1801 Tiegan Shovan Indian River Inland Lakes 11 T 23:26.4
190 1922 Julia Moss Wixom St. Catherine 9 T 23:28.1
191 1854 Lauren Myers Muskegon Western Mich. Christian 10 T 23:34.9
192 1943 Alleah Sundeluis Ellsworth 9 I 23:36.6
193 1857 Kristina Veurink Muskegon Western Mich. Christian 11 T 23:40.2
194 1836 Deane Shapley Mendon 11 T 23:40.9
195 1798 Mackenzie Harrington Indian River Inland Lakes 11 T 23:42.0
196 1767 Morgan Tilley Britton Deerfield 11 T 23:45.4
197 1829 Lucy Teubner Maple City Glen Lake 10 T 23:46.6
198 1843 Leticia Nemetz Blanchard Montabella 9 T 23:48.1
199 1844 Kathrine Wells Blanchard Montabella 11 T 23:50.2
200 1893 Jeanne Lampertius Royal Oak Shrine 10 T 23:51.3
201 1795 Aianna Smith Hillsdale Academy 9 T 23:56.5
202 1890 Amber Nowicki Rogers City 11 T 23:57.4
203 1800 Sophie Passino Indian River Inland Lakes 12 T 23:59.5
204 1807 Jodi Stoffer Kalamazoo Christian 12 T 24:03.6
205 1917 Josie Ware Waterford Our Lady of the Lakes 9 T 24:08.8
206 1858 Alyssa Wright Muskegon Western Mich. Christian 12 T 24:16.5
207 1803 Samantha Beebe Kalamazoo Christian 12 T 24:19.5
208 1770 Savannah Boak Fowler 11 T 24:19.7
209 1855 Phoebe Risselade Muskegon Western Mich. Christian 12 T 24:21.1
210 1806 Katie Patterson Kalamazoo Christian 10 T 24:22.0
211 1772 Mariele Feldpausch Fowler 9 T 24:28.3
212 1744 Rachel Schwerin Beal City 12 T 24:36.2
213 1886 Camryn Bullock Rogers City 10 T 24:39.9
214 1888 Alysse Hempel Rogers City 12 T 24:40.2
215 1931 Olivia Tremonti Bellaire 12 I 24:40.2
216 1868 Corinne Nedeau North Muskegon 9 T 24:44.5
217 1859 Krinn Eickholt New Lothrop 11 T 24:45.7
218 1880 Shannon Kowalewski Riverview Gabriel Richard 12 T 24:50.6
219 1909 Shannon Particka Ubly 11 T 24:51.9
220 1831 Blake Everson Mendon 10 T 25:05.5
221 1835 Taylor Schmidt Mendon 10 T 25:05.6
222 1804 Brooke Leep Kalamazoo Christian 11 T 25:30.6
223 1881 Camryn Lozon Riverview Gabriel Richard 10 T 25:35.6
224 1780 Taylor Slayton Grosse Pte. Woods U. Liggett 12 T 25:48.2
225 1808 Elena Van Loo Kalamazoo Christian 10 T 25:58.3
226 1871 Ellie Wilson North Muskegon 12 T 26:04.1
227 1771 Delaney Fedewa Fowler 11 T 26:12.2
228 1879 Madison Fedele Riverview Gabriel Richard 9 T 26:12.4
229 1778 Marissa Kaminski Grosse Pte. Woods U. Liggett 12 T 26:27.1
230 1914 Lucille Kline Waterford Our Lady of the Lakes 9 T 26:29.5
231 1776 Sarah Galbenski Grosse Pte. Woods U. Liggett 10 T 26:46.5
232 1797 Mallory Bunker Indian River Inland Lakes 11 T 26:55.0
233 1805 Jaxsen Meldrum Kalamazoo Christian 10 T 27:54.2
234 1809 Lily VanElderen Kalamazoo Christian 9 T 28:28.0
235 1833 Sabrina Griffith Mendon 11 T 29:03.8
236 1870 Lillian Wilkie-Jones North Muskegon 11 T 29:28.8
237 1828 Ivy Paxton/Hanson Maple City Glen Lake 9 T 30:34.3

*********************************
Great Lakes Championchip
www.greatlakeschampionchip.com

Mac's Sports Timing
www.macssportstiming.com
*********************************



MHSAA LP CROSS COUNTRY FINALS
MICHIGAN INTERNATIONAL SPEEDWAY
BROOKLYN, MICHIGAN, SATURDAY, NOVEMBER 1, 2014

GRADE RESULTS : DIVISION 4 - GIRLS



FRESHMEN

GPl. Name School Gr Time Pace
===== ====================== ==================================== == ======= =====
1 Mary Ankenbauer Kalamazoo Hackett 9 18:58.6 6:07
2 Caitlin Henne Springport 9 19:42.2 6:21
3 Bailley McConnell Mt. Pleasant Sacred Heart 9 19:47.8 6:23
4 Paisley Sipes Saugatuck 9 19:52.2 6:24
5 Chloe Brittain Breckenridge 9 20:01.4 6:27
6 Samantha Saenz Concord 9 20:10.6 6:30
7 Olivia Hankey Waterford Our Lady of the Lakes 9 20:10.7 6:30
8 Rowan Fitzpatrick Mt. Pleasant Sacred Heart 9 20:16.0 6:32
9 Cammie Shoup Mason County Eastern 9 20:31.2 6:37
10 Haley Wilkes Addison 9 20:31.6 6:37
11 Courtney Krupp New Lothrop 9 20:33.5 6:38
12 Janelle White Ubly 9 20:35.4 6:38
13 Madeline Steffke Beal City 9 20:40.6 6:40
14 Sydney Feekings Hudson 9 20:46.6 6:42
15 Baleigh Irelan Reading 9 20:53.1 6:44
16 Jill Gretzinger Harbor Springs 9 20:53.4 6:44
17 Yuki Babinec Bear Lake-Onekama 9 20:55.6 6:45
18 Annelies Ondersma Grosse Pte. Woods U. Liggett 9 21:01.2 6:46
19 Kiah Becker Fowler 9 21:05.2 6:48
20 Adrianne Brown Kimball Landmark 9 21:05.8 6:48
21 Olivia Rice Rochester Hills Lutheran NW 9 21:06.0 6:48
22 Corra Hamilton Athens 9 21:08.3 6:49
23 Elizabeth Belinsky Bear Lake-Onekama 9 21:09.8 6:49
24 Clare Brinkman Wixom St. Catherine 9 21:13.8 6:50
25 McKenzi Bassage Reading 9 21:15.3 6:51
26 Megan Nowak Mt. Pleasant Sacred Heart 9 21:16.4 6:51
27 Kylee Colesa Deckerville 9 21:16.8 6:51
28 Peggy Morrow Frankfort 9 21:17.5 6:52
29 Catherine Sanford Deckerville 9 21:45.8 7:01
30 Emmy Dyer Springport 9 21:46.5 7:01
31 Ellen Laurenz Breckenridge 9 21:46.7 7:01
32 Mikayla Thompson Taylor Baptist Park 9 21:58.0 7:05
33 Halie Robinson Royal Oak Shrine 9 22:04.5 7:07
34 Faith Corey Bear Lake-Onekama 9 22:07.3 7:08
35 Emma Brink Muskegon Western Mich. Christian 9 22:10.0 7:09
36 Madelyn Smalley Ubly 9 22:11.6 7:09
37 Veronica Bell Decatur 9 22:12.6 7:09
38 Amy Adams Cassopolis 9 22:19.8 7:12
39 Eleanor Dolowy Wixom St. Catherine 9 22:19.9 7:12
40 Vivian Messerschmidt Sand Creek 9 22:34.7 7:17
41 Michaela Ward Fowler 9 22:46.4 7:20
42 Maggie Loesch Britton Deerfield 9 22:54.2 7:23
43 Amanda Miner Waterford Our Lady of the Lakes 9 22:58.3 7:24
44 Emma Hembrough Ubly 9 23:01.1 7:25
45 Autumn Kindred Blanchard Montabella 9 23:03.1 7:26
46 Megan Bower Britton Deerfield 9 23:20.1 7:31
47 Julia Moss Wixom St. Catherine 9 23:28.1 7:34
48 Alleah Sundeluis Ellsworth 9 23:36.6 7:36
49 Leticia Nemetz Blanchard Montabella 9 23:48.1 7:40
50 Aianna Smith Hillsdale Academy 9 23:56.5 7:43
51 Josie Ware Waterford Our Lady of the Lakes 9 24:08.8 7:47
52 Mariele Feldpausch Fowler 9 24:28.3 7:53
53 Corinne Nedeau North Muskegon 9 24:44.5 7:58
54 Madison Fedele Riverview Gabriel Richard 9 26:12.4 8:27
55 Lucille Kline Waterford Our Lady of the Lakes 9 26:29.5 8:32
56 Lily VanElderen Kalamazoo Christian 9 28:28.0 9:10
57 Ivy Paxton/Hanson Maple City Glen Lake 9 30:34.3 9:51

SOPHOMORES

GPl. Name School Gr Time Pace
===== ====================== ==================================== == ======= =====
1 Ava Strenge St Philip Catholic Central 10 18:54.5 6:06
2 Alexis McConnell Mt. Pleasant Sacred Heart 10 18:58.1 6:07
3 Andrea Jagielski Hillsdale Academy 10 19:41.7 6:21
4 Haley Muck Sand Creek 10 20:06.1 6:29
5 Chloe Strach North Muskegon 10 20:18.4 6:33
6 Emily Merten Walkerville 10 20:19.8 6:33
7 Lauryn Thompson Kalamazoo Hackett 10 20:22.1 6:34
8 Emily Malocha Rogers City 10 20:32.1 6:37
9 Mary Leighton Mendon 10 20:33.7 6:38
10 Lempi Luoma Adrian Lenawee Christian 10 20:36.2 6:38
11 Megan Nichols Auburn Hills Oakland Christian 10 20:41.1 6:40
12 Rudy Joon Saugatuck 10 20:48.0 6:42
13 Colette Lark Adrian Lenawee Christian 10 20:53.2 6:44
14 Ariel Salter Beal City 10 20:55.4 6:45
15 Tori Moffit Manton 10 20:56.7 6:45
16 Hailey Sims Reading 10 21:05.3 6:48
17 Kylie Sikkema Marion 10 21:06.4 6:48
18 Mary Hawthorne Jackson Christian 10 21:06.6 6:48
19 Ashley VanElls Fowler 10 21:12.2 6:50
20 Kirsi Wildfong Buckley 10 21:16.1 6:51
21 Megan Poole Hillsdale Academy 10 21:18.7 6:52
22 Shantel Francis Suttons Bay 10 21:20.2 6:53
23 Brandy Mathewson Bellevue 10 21:20.6 6:53
24 Quinn Epkey Kalamazoo Hackett 10 21:20.9 6:53
25 Lea Deporta White Pigeon 10 21:21.4 6:53
26 Brenda Faber Beal City 10 21:41.1 6:59
27 Madison Brown Ubly 10 21:47.0 7:01
28 Olivia Lipskey Ubly 10 21:48.4 7:02
29 Carly Jenkins Breckenridge 10 21:48.5 7:02
30 Gabby Brandonisio Concord 10 21:49.6 7:02
31 Lexi Passino Indian River Inland Lakes 10 21:51.8 7:03
32 Kit Huffman Saugatuck 10 21:52.5 7:03
33 Jordan Goodman Mason County Eastern 10 21:54.6 7:04
34 Colleen Randolph Bellaire 10 21:55.9 7:04
35 Ayanna Williams Breckenridge 10 21:58.3 7:05
36 Sydnie Avery Saugatuck 10 22:04.3 7:07
37 Heather Davis Bloomingdale 10 22:09.0 7:08
38 Hannah Wagner Harbor Springs 10 22:13.5 7:10
39 Kylee Marcussen Potterville 10 22:17.9 7:11
40 Julia Slusher Mayville 10 22:21.1 7:12
41 Alex Worth Wixom St. Catherine 10 22:22.2 7:12
42 Genevieve Lilley Wixom St. Catherine 10 22:26.4 7:14
43 Emily Krupp New Lothrop 10 22:33.9 7:16
44 Autumn Fedorowicz Manton 10 22:35.7 7:17
45 Julia Sutter Mendon 10 22:48.6 7:21
46 Taylor Doty Hillsdale Academy 10 22:49.8 7:21
47 Brynn Lobert Blanchard Montabella 10 22:54.7 7:23
48 Maddie Wu Grosse Pte. Woods U. Liggett 10 22:56.6 7:24
49 Hannah Brown Maple City Glen Lake 10 23:05.0 7:26
50 Julia Halkey Royal Oak Shrine 10 23:14.6 7:29
51 Sunni Charpentier Maple City Glen Lake 10 23:15.6 7:30
52 Sage Deemer Maple City Glen Lake 10 23:16.5 7:30
53 Alivia Wilson New Lothrop 10 23:23.9 7:32
54 Lauren Myers Muskegon Western Mich. Christian 10 23:34.9 7:36
55 Lucy Teubner Maple City Glen Lake 10 23:46.6 7:40
56 Jeanne Lampertius Royal Oak Shrine 10 23:51.3 7:41
57 Katie Patterson Kalamazoo Christian 10 24:22.0 7:51
58 Camryn Bullock Rogers City 10 24:39.9 7:57
59 Blake Everson Mendon 10 25:05.5 8:05
60 Taylor Schmidt Mendon 10 25:05.6 8:05
61 Camryn Lozon Riverview Gabriel Richard 10 25:35.6 8:15
62 Elena Van Loo Kalamazoo Christian 10 25:58.3 8:22
63 Sarah Galbenski Grosse Pte. Woods U. Liggett 10 26:46.5 8:38
64 Jaxsen Meldrum Kalamazoo Christian 10 27:54.2 8:59

JUNIORS

GPl. Name School Gr Time Pace
===== ====================== ==================================== == ======= =====
1 Hannah Steffke Beal City 11 19:26.0 6:16
2 Tessa Fornari Waterford Our Lady of the Lakes 11 19:34.9 6:19
3 Jenna Wisner Lutheran HS Westland 11 19:40.6 6:20
4 Alicia Roney Waldron 11 19:48.3 6:23
5 Terasa Eidenier Reading 11 19:53.2 6:25
6 Riley Rutherford St Philip Catholic Central 11 19:58.5 6:26
7 Bailee Kimbel Manton 11 20:37.1 6:39
8 Claire Fleming Harbor Springs 11 20:40.9 6:40
9 Kensington Garvey Blanchard Montabella 11 20:43.4 6:41
10 Tea Romanowski Hudson 11 20:44.8 6:41
11 Jenna Peloso Marine City Cardinal Mooney 11 21:18.3 6:52
12 Elsie Jorgensen Eau Claire 11 21:21.9 6:53
13 Josie Ruiter Muskegon Western Mich. Christian 11 21:25.6 6:54
14 Kylie Lanser McBain Northern Michigan Christian 11 21:27.7 6:55
15 Kim Buskirk Blanchard Montabella 11 21:39.3 6:59
16 Emily Bosley Harbor Springs 11 21:46.5 7:01
17 Samantha Morehouse Johannesburg-Lewiston 11 21:48.6 7:02
18 Jenna Gales Mendon 11 21:52.7 7:03
19 Libby Springer Saugatuck 11 21:57.1 7:04
20 Eve O'Halloran New Buffalo 11 21:58.6 7:05
21 Emily Flint Manton 11 22:17.5 7:11
22 Shelby Vincke New Lothrop 11 22:24.5 7:13
23 Maurgan Lee Southfield Christian 11 22:33.3 7:16
24 Madison Jerome Grosse Pte. Woods U. Liggett 11 22:39.9 7:18
25 Clara Lichtenberg Royal Oak Shrine 11 22:45.0 7:20
26 Julia Zehetmair Grosse Pte. Woods U. Liggett 11 22:48.5 7:21
27 Alyssa Kinney Reading 11 22:52.9 7:22
28 Bailey Schnell New Lothrop 11 22:54.3 7:23
29 Rachel Niesen Kalamazoo Hackett 11 22:55.9 7:23
30 Alyvia Karcher Blanchard Montabella 11 23:03.1 7:26
31 Stephanie Olexa Breckenridge 11 23:09.8 7:28
32 Bridget Dolowy Wixom St. Catherine 11 23:10.9 7:28
33 Michelina Partipilo Riverview Gabriel Richard 11 23:14.4 7:29
34 Claire Calvert Hillsdale Academy 11 23:14.9 7:29
35 Alex Wyeth Wixom St. Catherine 11 23:17.1 7:30
36 Megan English Mt. Pleasant Sacred Heart 11 23:18.9 7:31
37 Tiegan Shovan Indian River Inland Lakes 11 23:26.4 7:33
38 Kristina Veurink Muskegon Western Mich. Christian 11 23:40.2 7:38
39 Deane Shapley Mendon 11 23:40.9 7:38
40 Mackenzie Harrington Indian River Inland Lakes 11 23:42.0 7:38
41 Morgan Tilley Britton Deerfield 11 23:45.4 7:39
42 Kathrine Wells Blanchard Montabella 11 23:50.2 7:41
43 Amber Nowicki Rogers City 11 23:57.4 7:43
44 Savannah Boak Fowler 11 24:19.7 7:50
45 Krinn Eickholt New Lothrop 11 24:45.7 7:59
46 Shannon Particka Ubly 11 24:51.9 8:01
47 Brooke Leep Kalamazoo Christian 11 25:30.6 8:13
48 Delaney Fedewa Fowler 11 26:12.2 8:27
49 Mallory Bunker Indian River Inland Lakes 11 26:55.0 8:40
50 Sabrina Griffith Mendon 11 29:03.8 9:22
51 Lillian Wilkie-Jones North Muskegon 11 29:28.8 9:30

SENIORS

GPl. Name School Gr Time Pace
===== ====================== ==================================== == ======= =====
1 Avery Lowe North Muskegon 12 19:14.2 6:12
2 Emily Steffke Beal City 12 19:15.0 6:12
3 Kaitlin Grigg Maple City Glen Lake 12 19:34.2 6:18
4 Lucy Ankenbauer Kalamazoo Hackett 12 19:35.4 6:19
5 Ruth Letherer Pittsford 12 20:05.7 6:29
6 Salix Sampson Harbor Springs 12 20:08.7 6:30
7 McKaya Groenwald Bear Lake-Onekama 12 20:11.3 6:30
8 McKenna Turrill Maple City Glen Lake 12 20:11.5 6:30
9 Hayley Neyer Beal City 12 20:17.6 6:32
10 Charlotte Cullip Harbor Springs 12 20:18.4 6:33
11 Robin DeClercq Kalamazoo Hackett 12 20:29.3 6:36
12 Katie Davis Hillsdale Will Carleton 12 20:41.1 6:40
13 Leah DeSimpelare Unionville-Sebewaing 12 20:45.0 6:41
14 Oda Laegran Britton Deerfield 12 20:52.6 6:44
15 Rachel Reiber Breckenridge 12 20:54.8 6:44
16 Alycia Peterson Bear Lake-Onekama 12 20:55.7 6:45
17 Keena Gilbert Bear Lake-Onekama 12 20:56.8 6:45
18 Gabby Schmidt Royal Oak Shrine 12 21:08.2 6:49
19 Lizzy Ervin Mt. Pleasant Sacred Heart 12 21:18.0 6:52
20 Casey Lyons Riverview Gabriel Richard 12 21:28.5 6:55
21 Kyra LaRue Harbor Springs 12 21:31.5 6:56
22 Breunisje Kass-McGrady Muskegon Western Mich. Christian 12 21:31.8 6:56
23 Kinzie Sikkema Marion 12 21:32.8 6:57
24 Sami Bober Rogers City 12 21:37.2 6:58
25 Katie Breitenbach Kalamazoo Hackett 12 21:42.1 7:00
26 Katie Lyons Riverview Gabriel Richard 12 21:46.3 7:01
27 Jennifer Kelly Saugatuck 12 21:59.6 7:05
28 Marisa Kimerer Britton Deerfield 12 22:05.5 7:07
29 Nicole Sebok New Lothrop 12 22:06.4 7:07
30 Alyson Fink Bear Lake-Onekama 12 22:12.6 7:09
31 Carolyn Hardman St. Joseph Lake Michigan Catholic 12 22:16.7 7:11
32 Marissa Mohney Centreville 12 22:25.6 7:14
33 Irene Dooley Royal Oak Shrine 12 22:27.5 7:14
34 Skylar Nelson Mt. Pleasant Sacred Heart 12 22:32.0 7:16
35 Anissa Keeler Marion 12 22:38.2 7:18
36 Mary Cappelletti Saugatuck 12 22:38.7 7:18
37 Bri'anna Schmitt Fowler 12 22:40.5 7:18
38 Madelyne Luddy Royal Oak Shrine 12 22:43.4 7:19
39 Destiny Vredenburg Manton 12 22:48.0 7:21
40 Mackenzie Baxter Indian River Inland Lakes 12 22:48.7 7:21
41 Julia Helsel Manton 12 22:51.9 7:22
42 Carrie Wielfaert Britton Deerfield 12 22:55.4 7:23
43 Chelsea Kovacs Lutheran HS Westland 12 22:58.8 7:24
44 Claire Hembrough Ubly 12 23:01.7 7:25
45 Erica Augustyniak Riverview Gabriel Richard 12 23:03.4 7:26
46 Victoria Bullock Rogers City 12 23:04.6 7:26
47 Lindsay Smeltzer Indian River Inland Lakes 12 23:05.6 7:26
48 Jessie Langmeyer Britton Deerfield 12 23:06.3 7:27
49 Marie Weidmayer Reading 12 23:07.9 7:27
50 Larkyn Dasch Hillsdale Academy 12 23:13.7 7:29
51 Kaitlin Fleming Breckenridge 12 23:15.0 7:29
52 Kirsten Fedorowicz Manton 12 23:23.5 7:32
53 Sophie Passino Indian River Inland Lakes 12 23:59.5 7:44
54 Jodi Stoffer Kalamazoo Christian 12 24:03.6 7:45
55 Alyssa Wright Muskegon Western Mich. Christian 12 24:16.5 7:49
56 Samantha Beebe Kalamazoo Christian 12 24:19.5 7:50
57 Phoebe Risselade Muskegon Western Mich. Christian 12 24:21.1 7:51
58 Rachel Schwerin Beal City 12 24:36.2 7:56
59 Alysse Hempel Rogers City 12 24:40.2 7:57
60 Olivia Tremonti Bellaire 12 24:40.2 7:57
61 Shannon Kowalewski Riverview Gabriel Richard 12 24:50.6 8:00
62 Taylor Slayton Grosse Pte. Woods U. Liggett 12 25:48.2 8:19
63 Ellie Wilson North Muskegon 12 26:04.1 8:24
64 Marissa Kaminski Grosse Pte. Woods U. Liggett 12 26:27.1 8:31