WEST BLOOMFIELD RACES

back to results

Apr. 23, 2001

WEST BLOOMFIELD RACES
WEST BLOOMFIELD, MI
Provided By Gault Race Management


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 1 Doug Kurtis Livonia 49 1:14:12 5:40
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 34 Deanna Skelcy Oak Park 33 1:33:12 7:07

MALE AGE GROUP: 1 - 19

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 383 Luke Vermeulen West Bloomfield 19 2:06:21 9:39
2 393 Jason Gardel Sterling Heights 19 2:07:40 9:45
3 437 Jeremy Harper Waterford 17 2:12:52 10:09
4 481 Steffen Fox West Bloomfield 17 2:19:57 10:41
5 508 Devin Butcher Bowling Green 13 2:26:12 11:10

FEMALE AGE GROUP: 1 - 19

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 126 Sarah Penn Lake Orion 18 1:45:33 8:04
2 185 Kori Rothman Farmington Hills 19 1:50:28 8:26
3 261 Amy Penn Lake Orion 18 1:55:58 8:52
4 463 Kristel Coronado Lake Orion 19 2:16:18 10:25

MALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 3 Paul Van Sickle Adrian 22 1:15:52 5:48
2 4 Kenneth Baginski Center Line 23 1:17:22 5:55
3 174 Chandoo Kalmat West Bloomfield 24 1:49:56 8:24
4 183 Alex Ansara Novi 22 1:50:15 8:25
5 525 Kory Kramer Saline 23 2:32:02 11:37

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 115 Laura Rosen Keego Harbor 24 1:44:44 8:00
2 190 Laura Lessani Huntington Woods 22 1:50:58 8:29
3 236 Maria Cini Canton 22 1:54:10 8:43
4 271 Megan McDougall Windsor, Ont 21 1:56:41 8:55
5 293 Erin Porter Windsor Ont 20 1:58:37 9:04
6 338 Julie Lubner West Bloomfield 23 2:02:11 9:20
7 366 Annie Durkin MacOmb 24 2:05:11 9:34
8 403 Vanessa Vanecek Lake Orion 21 2:08:44 9:50
9 409 Sheri Hall Ann Arbor 23 2:09:34 9:54
10 434 Marcy Magnuson East Lansing 21 2:12:25 10:07
11 499 Susan Weycker Royal Oak 24 2:24:56 11:04
12 513 Sarah Isaacson Ann Arbor 24 2:26:49 11:13
13 538 Lynn Buchanan Ypsilanti 23 2:35:56 11:55

MALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 5 Jeramie Carbonaro Windsor Ont 26 1:18:05 5:58
2 6 Christopher Healy Adrian 26 1:19:29 6:04
3 17 Craig Dolecki Redford 27 1:27:34 6:41
4 59 Mike Connolly Royal Oak 29 1:38:50 7:33
5 68 John Boy Sloan New Boston 29 1:39:58 7:38
6 78 Kristofer Forsyth Canton 25 1:41:08 7:44
7 80 Tracy Reilly St Clair Shores 29 1:41:21 7:45
8 128 Jeff Tomey Farmington 28 1:45:40 8:04
9 138 Jeff Smith Rochester 29 1:47:12 8:11
10 153 Donald Perella Roseville 28 1:48:22 8:17
11 156 Len Plonka Grosse Ile 25 1:48:41 8:18
12 168 Nicholas Lloyd Royal Oak 27 1:49:27 8:22
13 214 Peter Minjoe Center Line 27 1:52:39 8:36
14 224 Chris Kurmaniak West Bloomfield 26 1:53:19 8:39
15 241 Anirudh Sridharan Cleveland Hts 25 1:54:29 8:45
16 249 Genji Terasaki Detroit 29 1:55:01 8:47
17 270 Jim Tatti Gross Pt Frms 28 1:56:36 8:55
18 283 Alexander Brunner Cleveland 26 1:57:58 9:01
19 287 Bill Parisi Ferndale 28 1:58:16 9:02
20 288 Robert Morse Royal Oak 29 1:58:18 9:02
21 291 Wade Cooper East Lansing 27 1:58:22 9:03
22 313 Kevin Kaczocha Ferndale 29 1:59:27 9:08
23 334 Tom Helner Dearborn 27 2:01:58 9:19
24 368 James Jackson Ann Arbor 28 2:05:35 9:36
25 562 Craig Fraser Woodhaven 29 2:58:26 13:38

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 46 Jennifer Foley West Bloomfield 25 1:35:49 7:19
2 53 Karen Reed Royal Oak 26 1:37:42 7:28
3 88 Monica Pagels South Lyon 29 1:41:59 7:48
4 237 Gretchen Pokorski Birmingham 26 1:54:13 8:44
5 289 Jeanne Cooper East Lansing 27 1:58:19 9:02
6 329 Dori Leib Farmington Hills 28 2:01:14 9:16
7 347 Leila Mokhtarzadeh Ann Arbor 26 2:03:19 9:25
8 373 Julie Finerty Farmington Hills 26 2:05:42 9:36
9 384 Lauree York Plymouth 26 2:06:22 9:39
10 391 Suzanne Bryant Grand Blanc 28 2:07:12 9:43
11 428 Annmarie Swain Royal Oak 26 2:11:43 10:04
12 438 Danielle Young Taylor 28 2:13:11 10:10
13 449 Michelle Clark Royal Oak 28 2:14:12 10:15
14 450 Lisa Koivisto Hart 29 2:14:13 10:15
15 451 Katie Merx Ann Arbor 28 2:14:15 10:15
16 466 Heather Bunting Grand Rapids 26 2:16:55 10:28
17 474 Jennifer Keuten Ferndale 29 2:18:06 10:33
18 500 Jeni Nicholas Clarksville 26 2:24:56 11:04
19 530 Colleen McDowell West Bloomfield 28 2:33:16 11:42
20 549 Gayle Kreuger Royal Oak 25 2:40:39 12:16
21 554 Cassie Papadopoulos Huntington Woods 27 2:50:15 13:00

MALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 2 Donald Malen Birmingham 31 1:14:50 5:43
2 7 Scott Moore Kingsville Ont 33 1:20:56 6:11
3 14 Patrick Deighan Berkley 34 1:25:57 6:34
4 16 Marc Marentette Pointe Aux Roches 34 1:27:02 6:39
5 19 Roman Krzyanowski Plymouth 30 1:28:02 6:44
6 27 Eric Fernando Franklin 32 1:31:18 6:59
7 29 Herman Smith Farmington Hills 32 1:31:57 7:02
8 36 George Ostrander Berkley 33 1:33:54 7:11
9 38 Steve Zagacki Troy 31 1:34:07 7:12
10 44 Doug Klingensmith Milford 34 1:35:20 7:17
11 45 Frank La Grasso Clinton Twp 33 1:35:40 7:19
12 55 Jim Maxfield Lake Orion 31 1:37:56 7:29
13 63 Bradley Jerris White Lake 31 1:39:30 7:36
14 64 Brian Starr West Bloomfield 33 1:39:40 7:37
15 76 Jeff Roman Fenton 34 1:40:52 7:42
16 82 Richard Griffith Royal Oak 34 1:41:37 7:46
17 87 Miroslav Mateju Royal Oak 33 1:41:57 7:47
18 103 Mark Pagels South Lyon 30 1:43:27 7:54
19 104 Mike Birkett Troy 31 1:43:34 7:55
20 119 Ken Chinavare Newport 30 1:44:59 8:01
21 121 Matthew Fuligni Northville 33 1:45:02 8:01
22 124 Gregg Golden Warren 32 1:45:13 8:02
23 127 Rodolfo Martinez Novi 31 1:45:39 8:04
24 137 Mike Weissman West Bloomfield 33 1:46:48 8:10
25 139 Tom Cinzori Westland 30 1:47:23 8:12
26 141 Thomas Cook Shelby Twp 30 1:47:28 8:13
27 149 Bill Spurrier MacOmb 34 1:47:54 8:15
28 164 Eric Schwartzberg Chicago 31 1:49:18 8:21
29 187 Brad Wright West Bloomfield 30 1:50:45 8:28
30 193 Darin Lewandowski Royal Oak 32 1:51:09 8:30
31 208 Scott Brozowski Warren 30 1:52:22 8:35
32 220 David Orchard Amherstburg 30 1:53:08 8:39
33 234 Andrew Agbay Berkley 33 1:54:04 8:43
34 247 Bill Silanionos Sterling Heights 33 1:54:48 8:46
35 248 William Spurgeon Royal Oak 34 1:54:56 8:47
36 252 Bradley Zigler Plymouth 31 1:55:21 8:49
37 258 Tony Pecoraro Warren 32 1:55:47 8:51
38 272 Robert Kalman West Bloomfield 32 1:56:59 8:56
39 290 John Colby Gross Pt Frms 30 1:58:20 9:02
40 328 Matthew Dempsey Troy 33 2:01:13 9:16
41 340 Gary Cook Waterford 30 2:02:33 9:22
42 356 Douglas Rife Commerce Twp 34 2:04:04 9:29
43 360 Thomas Sondej Jr Southfield 31 2:04:21 9:30
44 363 Gregory Colvin-Garcia Ann Arbor 34 2:04:41 9:32
45 396 Gregory White Ann Arbor 33 2:08:06 9:47
46 563 John Mondro Brighton 33 2:58:57 13:40

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 34 Deanna Skelcy Oak Park 33 1:33:12 7:07
2 120 Diana Fernando West Bloomfield 34 1:45:00 8:01
3 123 Mary Beth Reader West Bloomfield 32 1:45:12 8:02
4 173 Holly Butterfield Walled Lake 30 1:49:55 8:24
5 180 Olivia Gorial Madison Heights 33 1:50:08 8:25
6 206 Michelle Balancio Utica 34 1:52:17 8:35
7 254 Arlette Adamczak East Pointe 31 1:55:34 8:50
8 281 Katrina Flowers Ann Arbor 30 1:57:52 9:00
9 294 Lisa Graziano White Lake 33 1:58:47 9:04
10 302 Katy Schuen Royal Oak 32 1:59:11 9:06
11 333 Leslie Lowell Rochester 32 2:01:51 9:19
12 339 Sarah Aasheim Berkley 31 2:02:23 9:21
13 348 Bridgette Darah Lake Orion 32 2:03:22 9:26
14 353 Regina Gallacher Rochester 34 2:03:53 9:28
15 354 Anna Eusebio Rochester 30 2:03:58 9:28
16 367 Kristin Jackson Ann Arbor 33 2:05:35 9:36
17 374 Toni J Clancy Commerce Twp 34 2:05:44 9:36
18 397 Lisa Yankie Birmingham 32 2:08:07 9:47
19 406 Cathy Young Livonia 34 2:09:10 9:52
20 408 Rochelle Kaplan West Bloomfield 31 2:09:27 9:53
21 417 Marilin Lackey St Clair Shores 30 2:10:28 9:58
22 423 Shannon Santella Rochester Hills 31 2:11:02 10:01
23 441 Amy Maes Hartland 34 2:13:13 10:11
24 446 Jennifer Reagen Ann Arbor 30 2:14:07 10:15
25 447 Jennifer Foss Clawson 30 2:14:11 10:15
26 448 Jodi Updyke Lake Orion 32 2:14:11 10:15
27 453 Wendy Robinson Eastpointe 32 2:14:53 10:18
28 456 Barbara Alston Detroit 30 2:15:03 10:19
29 460 Amy Moilanen Farmington 31 2:15:54 10:23
30 472 Laura Slomovitz Livonia 31 2:17:42 10:31
31 475 Linda Abraham West Bloomfield 33 2:19:07 10:38
32 482 Nancy Gamble University Hts 34 2:20:59 10:46
33 483 Cindy Brown Ferndale 30 2:21:06 10:47
34 487 Michelle Miller Troy 33 2:22:29 10:53
35 522 Melissa Bishop Northville 30 2:30:16 11:29
36 534 Kendra Rice Detroit 31 2:34:24 11:48
37 540 Suzanne Mooney Warren 33 2:36:10 11:56
38 541 Tina Surdu Madison Heights 30 2:37:05 12:00
39 542 Janeen Agbay Berkley 30 2:37:07 12:00

MALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 9 Tom Yates New Boston 39 1:22:48 6:20
2 10 Brian Begeman Petersburg 39 1:23:32 6:23
3 11 Todd Kelly Troy 39 1:25:13 6:31
4 12 Karl D Zubal Hazel Park 35 1:25:41 6:33
5 13 Edward Chenhalls Waterford 39 1:25:45 6:33
6 18 Steven Alexander Madison Heights 37 1:27:58 6:43
7 20 Michael Corral Troy 39 1:28:14 6:45
8 21 Al Paciorek Sterling Hts 39 1:28:37 6:46
9 22 Mark Skelcy Oak Park 37 1:29:28 6:50
10 23 Raymond Schroeder Harper Woods 38 1:30:08 6:53
11 26 Edward Schaub Auburn Hills 37 1:30:59 6:57
12 30 Thomas Wagner Oxford 39 1:32:19 7:03
13 31 Jeff Robertson Clarkston 36 1:32:29 7:04
14 32 Denis Fabian Rochester 37 1:32:49 7:06
15 40 David Cohen West Bloomfield 37 1:34:20 7:13
16 47 Stephen Luyckx Troy 37 1:36:14 7:21
17 60 Mark Ernatt Lake Orion 38 1:38:54 7:33
18 62 David Barrett Troy 35 1:39:21 7:35
19 74 Greg Lukas Northville 38 1:40:37 7:41
20 98 Jeffrey Hall Clarkston 36 1:42:52 7:52
21 99 Todd Bennett Flat Rock 36 1:43:00 7:52
22 114 David Arce Royal Oak 35 1:44:40 8:00
23 130 Thomas Dobry Rochester Hills 36 1:46:03 8:06
24 148 Mark Williams West Bloomfield 39 1:47:53 8:15
25 157 Brett Chudler Pontiac 36 1:48:44 8:18
26 181 Eric Pagac Dearborn 38 1:50:10 8:25
27 182 Tony Accettura Farmington Hills 37 1:50:12 8:25
28 201 John Colley Grosse Pointe 37 1:51:49 8:33
29 211 Jamie Michels West Bloomfield 35 1:52:32 8:36
30 226 Daniel Desmond Huntington Woods 39 1:53:30 8:40
31 231 Duane Zemens Detroit 39 1:53:55 8:42
32 238 Timothy Jones Berkley 37 1:54:14 8:44
33 240 Patrick Clancy Commerce Twp 37 1:54:25 8:45
34 244 Donald Andreycak Shelby Twp 37 1:54:40 8:46
35 253 Kevin Taylor West Bloomfield 39 1:55:28 8:49
36 264 Kenichi Kitao West Bloomfield 38 1:56:05 8:52
37 274 Mike Fisk Troy 36 1:57:07 8:57
38 284 Jim Gemuend Canton 39 1:58:00 9:01
39 298 Gerald Broderson St. Clair Shores 39 1:58:58 9:05
40 307 Mark Grimes Waterford 39 1:59:18 9:07
41 342 Sanjay Kulkarni Canton 36 2:02:49 9:23
42 352 Craig Meisel Novi 36 2:03:40 9:27
43 361 Timothy Shaneen Rochester Hills 35 2:04:29 9:31
44 371 David Billette Sterling Hts 39 2:05:38 9:36
45 386 David Glick Royal Oak 39 2:06:27 9:40
46 392 Andy Zuckerberg Rochester Hills 38 2:07:19 9:44
47 415 Joe Pia Rochester 37 2:10:19 9:57
48 421 David Margolin West Bloomfield 38 2:10:51 10:00
49 430 Brad Nummer West Bloomfield 38 2:12:15 10:06
50 468 Harry Crawford Commerce Twp 36 2:16:59 10:28
51 479 Don Pringle Fraser 36 2:19:35 10:40
52 480 Greg Monson MacOmb 38 2:19:40 10:40
53 486 Darshan Grewal West Bloomfield 38 2:22:24 10:53
54 510 Robby Gifford Flint 37 2:26:24 11:11
55 524 Yair Reuven West Bloomfield 38 2:30:54 11:32
56 564 Dennis Pousak Livonia 36 2:59:06 13:41

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 50 Deanna Asbury Ann Arbor 36 1:37:05 7:25
2 93 Debby Mossholder Bloomfield Hills 36 1:42:24 7:49
3 161 Christine Magnant New Hudson 38 1:48:54 8:19
4 166 Moira Morgan White Lake 38 1:49:24 8:22
5 196 Amy Mossholder Mason 35 1:51:34 8:31
6 213 Jane Henderson Rochester Hills 37 1:52:36 8:36
7 216 Regina Larson Northville 38 1:52:53 8:37
8 223 Alisa Daien Farmington Hills 37 1:53:15 8:39
9 235 Suzanne Devic Rochester Hills 36 1:54:06 8:43
10 246 Lisa Love West Bloomfield 37 1:54:45 8:46
11 255 Pam Brackrog Highland 35 1:55:37 8:50
12 275 Pamela Fergusson Grosse Pte Woods 38 1:57:10 8:57
13 282 Amy Goan Milford 35 1:57:52 9:00
14 286 Hope Warren West Bloomfield 35 1:58:14 9:02
15 312 Kathryn Rado Plymouth 36 1:59:25 9:07
16 317 Jennifer Berne West Bloomfield 35 1:59:50 9:09
17 322 Jennifer Thomas Waterford 35 2:00:24 9:12
18 323 Laurie Harms Franklin 39 2:00:42 9:13
19 327 Amy Rosenfeld Bloomfield Hills 38 2:01:05 9:15
20 332 Lisa Brians West Bloomfield 38 2:01:45 9:18
21 351 Lynn Meisel Novi 38 2:03:40 9:27
22 375 Gaylyn Close Grand Blanc 38 2:05:45 9:36
23 388 Lisa Kelly Warren 35 2:06:55 9:42
24 398 Joellen Shortley Bloomfield 38 2:07:52 9:46
25 407 Joan Pilarski Rochester 37 2:09:12 9:52
26 418 Jeanne Wood Coldwater 37 2:10:39 9:59
27 422 Jeanne Margolin West Bloomfield 37 2:10:54 10:00
28 426 Janice Alexander Clarkston 37 2:11:38 10:03
29 439 Catherine Campbell Pinckney 39 2:13:12 10:11
30 443 Melissa Duke Bloomfield Hills 39 2:13:18 10:11
31 445 Gayl Jean Alasina Rochester Hills 38 2:13:44 10:13
32 465 Audrey Nelson Detroit 37 2:16:41 10:27
33 467 Pamela Sharpley Detroit 36 2:16:57 10:28
34 478 Kathleen Conn Harrison Twp 35 2:19:35 10:40
35 488 Rebecca Glassford Coldwater 37 2:22:31 10:53
36 505 Therese Durham Lake Orion 35 2:25:55 11:09
37 531 Heather Graham White Lake 38 2:33:16 11:42
38 539 Joan Smith Ann Arbor 38 2:35:58 11:55
39 556 Kimberly Holland Franklin 37 2:50:57 13:03
40 557 Helen Herrington Berkley 38 2:51:59 13:08

MALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 8 Rick Armes Livonia 41 1:22:35 6:19
2 15 Timothy Graham Tecumseh, Ont 41 1:26:55 6:39
3 33 Dale Garber Farmington Hills 40 1:33:10 7:07
4 39 Ken Sova Inkster 44 1:34:18 7:12
5 48 Cary Gottlieb Negaunee 41 1:37:01 7:25
6 56 Clyde Gilbey Rochester 40 1:38:11 7:30
7 70 David Droste Southfield 41 1:40:19 7:40
8 72 John Wilk Sterling Hts 42 1:40:29 7:41
9 75 Ian Sansburn Windsor Ont 43 1:40:48 7:42
10 77 Kirk Coyne West Bloomfield 43 1:40:58 7:43
11 81 Michael O Smith St Clair Shores 43 1:41:29 7:45
12 83 Kelley Clark West Bloomfield 40 1:41:39 7:46
13 84 Doug Cannell West Bloomfield 43 1:41:42 7:46
14 89 Dan Lingeman Farmington 44 1:42:05 7:48
15 92 Mark King Bloomfield Hills 43 1:42:22 7:49
16 108 Michael Wattai Troy 40 1:43:45 7:56
17 110 Jeff Zaslow West Bloomfield 42 1:43:56 7:57
18 112 Leslie Murphy West Bloomfield 44 1:44:27 7:59
19 117 Ron Brown Farmington Hills 40 1:44:52 8:01
20 132 Timothy Ashley Northville 44 1:46:22 8:08
21 142 John Dreher Farmington Hills 41 1:47:28 8:13
22 145 Lon Noble Detroit 43 1:47:37 8:13
23 147 Marty Knudsen Commerce Twp 40 1:47:42 8:14
24 152 Chris Gianetti St Clair Shores 42 1:48:15 8:16
25 159 Anthony Clingman Detroit 43 1:48:48 8:19
26 163 Christopher Meagher Livonia 43 1:49:09 8:20
27 169 Steve Hall Rochester 44 1:49:40 8:23
28 170 John Byrne Dearborn 41 1:49:40 8:23
29 172 Paul Simmons Allen Park 43 1:49:55 8:24
30 177 Alastair Calder Birmingham 40 1:50:02 8:24
31 189 Charles Ombima Detroit 42 1:50:49 8:28
32 200 Mark Lee Warren 44 1:51:44 8:32
33 204 William Chiola Dearborn Heights 42 1:52:10 8:34
34 205 Steve Cicurel West Bloomfield 41 1:52:16 8:35
35 221 Steve Wright Clinton Twp 43 1:53:09 8:39
36 222 Thomas Robbins Canton 41 1:53:13 8:39
37 228 Dale Moore Windsor Ont 42 1:53:33 8:41
38 243 Robert Kravutske Bloomfield Hills 41 1:54:37 8:45
39 250 Kevin Mills Sterling Hts 43 1:55:09 8:48
40 263 Joannes Reifenrath Grosse Pointe 41 1:56:02 8:52
41 277 Gregory Gagner Farmington 42 1:57:31 8:59
42 285 Kevin Larson Bloomfield 40 1:58:06 9:01
43 292 Robert McLeod Rochester Hills 40 1:58:29 9:03
44 304 Gregory Schultz Eastpointe 42 1:59:14 9:07
45 336 Alan M Simons West Bloomfield 40 2:02:06 9:20
46 337 Jeffrey Fischgrund West Bloomfield 40 2:02:07 9:20
47 341 Mark Grobbel Bloomfield 42 2:02:42 9:22
48 349 Gregg Darah Lake Orion 41 2:03:22 9:26
49 379 Douglas Najor Sterling Hts 43 2:06:07 9:38
50 390 Robert Shaya Bloomfield Hills 41 2:07:07 9:43
51 401 Stephen Lionas West Bloomfield 44 2:08:32 9:49
52 425 Michael Merriman Waterford 44 2:11:35 10:03
53 427 Raymond Yee Birmingham 42 2:11:40 10:04
54 493 Jan Willem Vester Birmingham 42 2:23:21 10:57
55 498 Jack Stein West Bloomfield 42 2:24:43 11:03
56 514 Mordecai Ben Ami Southfield 41 2:26:56 11:13
57 521 Matthew Bryant Detroit 42 2:30:03 11:28
58 536 David Cohen West Bloomfield 40 2:34:56 11:50

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 90 Keena Catanzaro Royal Oak 44 1:42:13 7:49
2 125 Sandy Schubert Highland 43 1:45:22 8:03
3 209 Julie Frasier Allen Park 44 1:52:24 8:35
4 210 Barb Casler-Mikulski Canton 42 1:52:30 8:36
5 219 Jean Belman-Herrera Hazel Park 42 1:53:03 8:38
6 227 Robin Burkel Rochester Hills 41 1:53:33 8:41
7 239 Sylvia Medlen Ortoville 43 1:54:18 8:44
8 280 Sharon Blanco Bloomfield 40 1:57:36 8:59
9 299 Julie Berman West Bloomfield 40 1:59:05 9:06
10 300 Sheilah Alexander Madison Heights 41 1:59:06 9:06
11 310 Rhonda Ran Bloomfield Hills 40 1:59:23 9:07
12 344 Carol Maurer Novi 44 2:03:02 9:24
13 350 Lisa Garber Farmington Hills 40 2:03:33 9:26
14 358 Sandy Freund Sterling Hts 43 2:04:09 9:29
15 369 Jerri Adamiec Walled Lake 42 2:05:35 9:36
16 370 Lisa Morton Commerce Twp 41 2:05:36 9:36
17 376 Melissa Gifford Flint 41 2:05:45 9:36
18 380 Kaye Hastings Clarkston 40 2:06:19 9:39
19 385 Jeanette Lawrence Troy 44 2:06:23 9:39
20 387 Violet Walker Novi 41 2:06:44 9:41
21 416 Mary Bajkowski Hazel Park 41 2:10:28 9:58
22 424 Julie Copits West Bloomfield 40 2:11:19 10:02
23 432 Susan McKinnon Southfield 43 2:12:21 10:07
24 433 Maureen Clements Bloomfield Hills 41 2:12:23 10:07
25 458 Deb McFarland Waterford 40 2:15:50 10:23
26 470 Denise Lovat Troy 42 2:17:17 10:29
27 473 Valerie Shafer Livonia 40 2:17:46 10:31
28 504 Rebecca Pieknik Clarkston 40 2:25:47 11:08
29 506 Jeannie Johnson Troy 41 2:26:00 11:09
30 518 Pam Babcock Clarkston 40 2:28:21 11:20
31 519 Tonyia Bourquin West Bloomfield 41 2:28:46 11:22
32 537 Donna Guther Berkley 41 2:35:06 11:51
33 552 Kathy Duncan Lake Orion 42 2:47:24 12:47

MALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 1 Doug Kurtis Livonia 49 1:14:12 5:40
2 24 Roger Luckhardt Westland 45 1:30:12 6:54
3 25 Dave Luckhardt Ypsilanti 49 1:30:25 6:55
4 37 Walter Sanders Detroit 45 1:33:59 7:11
5 41 Paul Gulewich Waterford 47 1:34:21 7:13
6 42 David Cripps Huntington Woods 46 1:34:25 7:13
7 43 Darryl Stanbrough Oak Park 49 1:35:14 7:17
8 51 John Zook Highland Park 47 1:37:14 7:26
9 58 Ron Lake Clalkston 48 1:38:48 7:33
10 61 Gary Squire Westland 45 1:39:16 7:35
11 69 Daniel De Giulio Dearborn 45 1:40:17 7:40
12 100 Thomas Bennett West Bloomfield 46 1:43:01 7:52
13 101 Craig Stone Swartz Creek 45 1:43:08 7:53
14 106 Keith Moreland Rochester Hills 45 1:43:40 7:55
15 116 Chris Gleeson Highland 45 1:44:47 8:00
16 133 Edward Gwilt Grosse Pointe 46 1:46:22 8:08
17 140 Steve Babcock Clarkston 45 1:47:27 8:13
18 143 David Murphy Livonia 45 1:47:28 8:13
19 154 Daniel Martinez Allen Park 48 1:48:25 8:17
20 158 Tom Flanagan Livonia 48 1:48:48 8:19
21 162 James Devlin Livonia 48 1:49:07 8:20
22 188 Dave Williams Utica 46 1:50:48 8:28
23 192 Butch Stenz Washington 47 1:51:02 8:29
24 195 Ross Morell Brighton 48 1:51:28 8:31
25 198 Bob Muiter Farmington Hills 49 1:51:36 8:32
26 199 John Harte West Bloomfield 45 1:51:39 8:32
27 217 Yousif Ghafari Dearborn 48 1:52:55 8:38
28 225 Frank Heaphy Bay City 49 1:53:24 8:40
29 251 Rick Kutchins Royal Oak 49 1:55:18 8:49
30 257 Leon Niebrzydowski Sterling Hts 45 1:55:46 8:51
31 259 Stanley Cleveland Sr Southfield 49 1:55:47 8:51
32 266 Bill Smith Farmington Hills 48 1:56:10 8:53
33 276 Gregory Formanczyk Rochester Hills 48 1:57:17 8:58
34 279 Joseph Boedeker Roseville 48 1:57:35 8:59
35 295 Jerry Anderson Walled Lake 47 1:58:48 9:05
36 296 Michael Holmes Royal Oak 45 1:58:58 9:05
37 311 Michael Lipson Farmington Hills 48 1:59:23 9:07
38 315 Jeff Barnett Ann Arbor 46 1:59:35 9:08
39 343 Robert Kleiman Ferndale 47 2:02:55 9:23
40 345 Peter Kupelian West Bloomfield 46 2:03:05 9:24
41 364 Robert Orley Franklin 45 2:05:00 9:33
42 372 Dennis Cummings Canton 46 2:05:39 9:36
43 378 Michael Thibault Detroit 46 2:05:58 9:37
44 381 Bruce Adelman Okemos 46 2:06:20 9:39
45 395 Martin Welicko Novi 49 2:07:52 9:46
46 399 Alan Gross Farmington Hills 48 2:08:11 9:48
47 404 Zygmunt Nowak St Clair Shores 46 2:08:57 9:51
48 410 Stanley Goodman Farmington Hills 46 2:09:42 9:54
49 413 Mark Keegan Berkley 48 2:10:02 9:56
50 455 William Mazmanian Sterling Heights 48 2:14:56 10:18
51 462 Larry Niss West Bloomfield 49 2:16:15 10:25
52 469 Tim Hansz Plymouth 48 2:17:00 10:28
53 471 Bud Rose Roseville 47 2:17:30 10:30
54 485 Michael Cameron MacOmb 48 2:21:47 10:50
55 490 Robert Daddow Rochester 49 2:23:16 10:57
56 526 Joe Kingsbury Fenton 48 2:32:17 11:38

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 66 Carol Poenisch Northville 46 1:39:44 7:37
2 109 Carol Freilich St Clair Shores 48 1:43:55 7:56
3 111 Joan McDonald New Baltimore 47 1:43:58 7:57
4 278 Betsy Bentley Flat Rock 48 1:57:34 8:59
5 316 Christine Burger Highland 46 1:59:40 9:09
6 330 Denise Kutchins Royal Oak 45 2:01:25 9:17
7 331 Ellen Stretlien Birmingham 45 2:01:27 9:17
8 400 Jayne Dreher Farmington Hills 48 2:08:31 9:49
9 402 Gale Fanelli Windsor, Ont 45 2:08:38 9:50
10 431 Jodell Wittenberg Clarkston 46 2:12:15 10:06
11 444 Ruth Ann Hornacek-Cort Utica 47 2:13:32 10:12
12 461 Lori Burkow West Bloomfield 46 2:16:01 10:23
13 477 Linda Tilley Grosse Ile 48 2:19:20 10:39
14 494 Kristina H Kunz Birmingham 48 2:23:23 10:57
15 520 Brenda Jones Detroit 49 2:29:31 11:25
16 528 Gwen Ogletree Detroit 49 2:32:34 11:39
17 532 Patricia Miller Hamtramck 48 2:33:33 11:44
18 535 Carol Butcher Bowling Green 49 2:34:50 11:50

MALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 35 Marty Povirk Franklin 52 1:33:29 7:09
2 52 King Yaeger Washington 52 1:37:41 7:28
3 67 Frank Lamia Clinton Twp 54 1:39:51 7:38
4 73 Philip West Woodhaven 50 1:40:31 7:41
5 85 Eric Hoover Pontiac 52 1:41:44 7:46
6 86 Mark Cryderman Northville 54 1:41:47 7:47
7 91 Dick Kendall Freeland 54 1:42:19 7:49
8 94 Tom De Vos Clarkston 50 1:42:37 7:50
9 95 Dominic Vella Livonia 54 1:42:41 7:51
10 96 Michael Frentz Berkley 50 1:42:44 7:51
11 134 Charles Gorman Birmingham 51 1:46:34 8:09
12 135 Al Johnson Warren 51 1:46:42 8:09
13 136 Roger Lamont Davisburg 50 1:46:46 8:09
14 146 Bill Moyer Berkley 52 1:47:39 8:14
15 150 Mark Couzens Auburn Hills 52 1:48:05 8:16
16 155 James Hess Lake Orion 53 1:48:34 8:18
17 175 Bill Fuchs Kimball Township 50 1:49:57 8:24
18 178 Bob Kosen Shelby Twp 51 1:50:03 8:24
19 203 Dan Dewey Orion 54 1:52:06 8:34
20 207 Jerry Smith Garden City 54 1:52:18 8:35
21 212 David Bosley Birmingham 53 1:52:33 8:36
22 215 James Russell Clarkston 50 1:52:52 8:37
23 233 John White Belle River, Ont 53 1:53:58 8:42
24 242 Jeat Grewal West Bloomfield 54 1:54:34 8:45
25 260 Cornelius Wright Detroit 52 1:55:51 8:51
26 262 Milton Tinnon Detroit 50 1:56:00 8:52
27 269 Michael Bellet West Bloomfield 50 1:56:21 8:53
28 297 Michael Rollason Rochester Hills 52 1:58:58 9:05
29 306 Thomas Brewer Grosse Ile 53 1:59:16 9:07
30 318 David R Hunter Royal Oak 54 1:59:59 9:10
31 324 Frederick Williams Detroit 51 2:00:52 9:14
32 326 James Bahnke South Lyon 53 2:01:00 9:15
33 359 Kallam Reddy West Bloomfield 52 2:04:12 9:29
34 362 Gary Kade Davisburg 51 2:04:41 9:32
35 394 Purna Pai Beverly Hills 53 2:07:48 9:46
36 412 Frank Kitakis Northville 53 2:09:50 9:55
37 435 Gary Irish Clarkston 51 2:12:30 10:07
38 440 Eddy Barak West Bloomfield 51 2:13:13 10:11
39 454 Douglas Craig Clinton Twp 51 2:14:53 10:18
40 459 Dennis McCafferty Waterford 54 2:15:51 10:23
41 464 Jay Geideman Grosse Pte Farms 51 2:16:36 10:26
42 484 Manuel Torres Dearbron Hts 53 2:21:21 10:48
43 489 Greg Blass Birmingham 50 2:22:34 10:53
44 492 Thomas Cameron Rochester Hills 52 2:23:21 10:57
45 495 Bill Ewing Novi 52 2:24:06 11:00
46 496 Martin Katz Bloomfield Hills 54 2:24:15 11:01
47 497 Peter Wilde West Bloomfield 54 2:24:17 11:01
48 501 Larry John Grosse Pointe 50 2:25:09 11:05
49 517 Robert Langham Troy 51 2:27:08 11:14
50 546 Daniel Dobberstein Saginaw 51 2:39:59 12:13
51 548 Mark Haddow Sr Royal Oak 52 2:40:35 12:16
52 550 Marlin Short Wauseion 53 2:41:56 12:22

MALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 49 Walt Adamczak St Clair Shores 57 1:37:03 7:25
2 54 Jim Kruse Port Huron 57 1:37:49 7:29
3 65 Ronald Foon West Bloomfield 56 1:39:42 7:37
4 105 Bill Kehoe Grand Blanc 58 1:43:38 7:55
5 107 Jerry Mittman Northville 56 1:43:42 7:55
6 113 Allen Barton Sterling Hts 55 1:44:32 7:59
7 118 Hadi Rabbani West Bloomfield 56 1:44:58 8:01
8 144 Gerald Spiewak St Clair Shores 59 1:47:32 8:13
9 151 Robert Axford Woodhaven 55 1:48:10 8:16
10 165 Peter Smith Belleville 57 1:49:23 8:21
11 186 Ted Peterson Northville 55 1:50:37 8:27
12 191 David Goldberg West Bloomfield 56 1:51:00 8:29
13 197 David Scarlin Redford 58 1:51:36 8:32
14 273 Walt Storrs Troy 56 1:57:05 8:57
15 355 Leland Barringer Lathrup Village 58 2:04:03 9:29
16 365 Harold Gurewitz Detroit 55 2:05:07 9:34
17 377 Howard Feit West Bloomfield 57 2:05:52 9:37
18 411 Lushman Grewal West Bloomfield 56 2:09:46 9:55
19 414 Steve Hudak Rochester Hills 56 2:10:03 9:56
20 429 Bill Swift Traverse City 58 2:12:06 10:06
21 442 Fred Brenner Grand Rapids 57 2:13:16 10:11
22 503 Charles Austin Lake Orion 59 2:25:22 11:06
23 533 Bob De Corte Farmington 59 2:34:21 11:47

FEMALE AGE GROUP: 50 - 59

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 97 June Yaeger Washington 52 1:42:45 7:51
2 102 Donna Olson Bloomfield Hills 51 1:43:15 7:53
3 171 Maggy Zidar Pontiac 51 1:49:52 8:24
4 218 Faye Stevenson Clinton Twp 51 1:52:58 8:38
5 232 Teresa Ashworth Windsor, Ont 52 1:53:57 8:42
6 308 Nancy Brissette Essexville 50 1:59:19 9:07
7 314 Cindy Goodhue Highland 54 1:59:34 9:08
8 452 Mary Ann Edwards Highland 52 2:14:27 10:16
9 476 Barbara Bryant Grand Blanc 57 2:19:11 10:38
10 491 Laima Stede Bloomfield Hills 58 2:23:17 10:57
11 509 Mary Lake Clalkston 57 2:26:12 11:10
12 512 Cecelia Brzys South Lyon 52 2:26:35 11:12
13 515 Jennie McCafferty Ypsilanti 54 2:27:01 11:14
14 529 Christine Redmond Southfield 52 2:33:13 11:42
15 547 Gin Utermohlen Novi 53 2:40:05 12:14
16 555 Elaine Kapelanski West Bloomfield 50 2:50:55 13:03
17 561 Adele Sowinski Ann Arbor 55 2:56:29 13:29

MALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 122 Kurt Makowski Windsor, Ont 61 1:45:07 8:02
2 131 Daniel Hendren Taylor 61 1:46:18 8:07
3 167 Richard Litzler Bloomfield Hills 61 1:49:26 8:22
4 179 Douglas Anderson East Pointe 62 1:50:03 8:25
5 184 Dennis Riemer Bloomfield Hills 60 1:50:15 8:25
6 256 Jack Roberts Bloomfield 60 1:55:38 8:50
7 346 Harvey Rubenstein West Bloomfield 61 2:03:14 9:25
8 405 Michael Luberto Ann Arbor 60 2:09:05 9:52
9 507 James Howell Bloomfield Hills 60 2:26:07 11:10
10 511 Bob Volenski Madison Heights 62 2:26:30 11:11
11 516 Daniel N Lee Farmington Hills 60 2:27:05 11:14
12 523 John Peters Northville 61 2:30:16 11:29
13 545 Art McCafferty Ypsilanti 60 2:39:21 12:10
14 551 Jim Richardson Orchard Lake 64 2:45:46 12:40

FEMALE AGE GROUP: 60 - 89

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 309 Cathy Detman Flint 62 1:59:22 9:07

MALE AGE GROUP: 65 - 69

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 129 Ralph Palmer Midland 67 1:45:49 8:05
2 527 Robert Reneaud Ortonville 69 2:32:27 11:39
3 544 Mike Joyce Lincoln Park 68 2:39:14 12:10

MALE AGE GROUP: 70 - 89

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 202 John Kolmetz Warren 72 1:51:50 8:33
2 558 Clarence Shelton Orchard Lake 80 2:55:23 13:24
3 559 Joe Thornburg Troy 84 2:55:33 13:25

CLYDESDALE AGE GROUP: 1 - 39

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 28 Sam Ventimiglia Roseville 29 1:31:29 6:59
2 57 Ray Pacek St Clair Shores 38 1:38:41 7:32
3 245 John Nachazel Franklin 33 1:54:42 8:46
4 325 Rick Leedy Pinckney 38 2:00:58 9:14
5 335 John Sevec Bloomfield Hills 39 2:02:05 9:20
6 357 Paul Bojarczyk Grosse Pte Woods 32 2:04:04 9:29
7 457 Darrell Hancock Jr Bloomfield Hills 38 2:15:34 10:21
8 565 Brian Bates Lansing 23 3:05:34 14:10

CLYDESDALE AGE GROUP: 40 - 89

PLACE O'All NAME TOWN AG run PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 71 Richard Huhn Clinton Twp 49 1:40:22 7:40
2 79 Tim Tazzia Shelby Twp 43 1:41:17 7:44
3 160 Ron Bindi Royal Oak 47 1:48:50 8:19
4 194 James Beale Royal Oak 49 1:51:18 8:30
5 229 Jon Austin Madison Heights 43 1:53:40 8:41
6 230 Daniel Stencil Clarkston 47 1:53:54 8:42
7 265 Bradford Emons Plymouth 46 1:56:08 8:52
8 267 Michael Regan West Bloomfield 41 1:56:14 8:53
9 268 James De Mello Dearborn Heights 47 1:56:15 8:53
10 301 Steven Briggs Orchard Lake 41 1:59:11 9:06
11 303 William Grunow Warren 41 1:59:14 9:07
12 305 James Roberge Grosse Pointe 42 1:59:15 9:07
13 319 Stephen Koester Wixom 51 2:00:09 9:11
14 320 Joseph Kaperzinski Royal Oak 41 2:00:15 9:11
15 321 James Weston Waterford 40 2:00:22 9:12
16 382 Brian Adelman West Bloomfield 41 2:06:21 9:39
17 389 Jeff Reneaud Ortonville 45 2:07:00 9:42
18 419 Robert Murphy Troy 56 2:10:40 9:59
19 420 David Beaton Novi 46 2:10:43 9:59
20 436 Michael Hrischuk Waterford 47 2:12:48 10:09
21 502 Richard Bartus West Bloomfield 54 2:25:16 11:06
22 543 William Olive Commerce Twp 40 2:37:38 12:02
23 553 Butch Duncan Lake Orion 54 2:47:54 12:50
24 560 Erwin Rubenstein West Bloomfield 67 2:56:26 13:29
25 566 Michael Jaron Cherry Hill 60 3:06:15 14:14



******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 1 Gabriel Wordell Rochester Hills 20 17:25 5:37
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 21 Holly Fons Orion 23 21:05 6:48

MALE AGE GROUP: 1 - 15
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 11 Zach Foster West Bloomfield 15 19:14 6:12
2 36 Erik Asgeirsson West Bloomfield 13 22:58 7:24
3 55 Michael Weitz West Bloomfield 13 24:35 7:55
4 69 David Metler West Bloomfield 13 25:30 8:13
5 74 Daisaku Takamiya West Bloomfield 11 25:42 8:17
6 106 Alex Maroko West Bloomfield 12 27:27 8:50
7 114 Noah Eubanks West Bloomfield 10 27:39 8:54
8 124 Jacob Hekker West Bloomfield 13 28:09 9:04
9 126 Andy Kachel Franklin 14 28:11 9:05
10 129 Alan Andreycak Shelby Twp 12 28:18 9:07
11 134 Daniel Harris Farmington Hills 15 28:30 9:11
12 138 Stefan Leov Shelby Twp 12 28:45 9:16
13 140 Spencer Smith Bloomfield 7 28:47 9:16
14 145 Adam Menser Rochester Hills 13 29:09 9:24
15 171 Austin Menser Rochester Hills 11 30:21 9:47
16 186 Bobby Ventimiglia West Bloomfield 12 30:57 9:58
17 209 Jay Krinsky West Bloomfield 10 32:30 10:28
18 219 Jason Corral Troy 11 33:18 10:44
19 235 Dmitriy Rozenberg West Bloomfield 14 36:11 11:39
20 257 Conor Brown West Bloomfield 11 40:16 12:58

FEMALE AGE GROUP: 1 - 15
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 79 Rachel Kay West Bloomfield 11 25:58 8:22
2 122 Kim Bourquin West Bloomfield 15 28:05 9:03
3 123 Gina Ventimiglia West Bloomfield 15 28:07 9:03
4 160 Armonite Albalak West Bloomfield 12 29:53 9:38
5 178 Mary Kachel Franklin 11 30:46 9:55
6 230 Jessica Imas West Bloomfield 15 35:06 11:18
7 239 Debbie Simons West Bloomfield 11 36:54 11:53
8 240 Helene Simons West Bloomfield 11 36:54 11:53
9 241 Hannah Farkas West Bloomfield 11 36:53 11:53
10 246 Michelle Murphy West Bloomfield 11 37:45 12:10
11 262 Lindsay Cruthers Swartz Creek 14 42:08 13:34
12 282 Lindsay Shane West Bloomfield 12 48:40 15:41
13 283 Jenna Krinsky West Bloomfield 13 48:41 15:41
14 287 Allyson Cartier West Bloomfield 11 49:17 15:52
15 292 Jessie Joye Wixom 11 51:08 16:28
16 301 Kelli McKay Clarkston 10 55:33 17:54

MALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 6 Aaron Metler West Bloomfield 17 18:31 5:58
2 10 Jon Tinsey Ortonville 18 19:11 6:11
3 31 Drew Gerds Commerce Twp 18 22:42 7:19
4 52 Avtar Grewal West Bloomfield 16 24:00 7:44
5 62 Raj Grewal West Bloomfield 17 25:18 8:09
6 207 Blake Iceberg Keego Harbor 17 32:23 10:26

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 95 Mary Gentry Sterling Hts 19 26:51 8:39

MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 1 Gabriel Wordell Rochester Hills 20 17:25 5:37
2 39 Hans Hughes Southfield 23 23:01 7:25
3 61 Sundeep Grewal West Bloomfield 24 25:15 8:08
4 92 Rob Gerds I.I.I. Commerce Twp 21 26:30 8:32
5 103 Rob Muiter Farmington Hills 22 27:18 8:48
6 175 Gurjinder Grewal West Bloomfield 23 30:29 9:49

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 21 Holly Fons Orion 23 21:05 6:48
2 22 Monica Czerwinski Farmington Hills 22 21:11 6:50
3 84 Anastasia Murray Bloomfield Hills 21 26:10 8:26
4 104 Amanda Muiter Farmington Hills 20 27:18 8:48
5 127 Carrie Crites Beavercreek 24 28:12 9:05
6 184 Diana Beavers Royal Oak 24 30:57 9:58
7 258 Julia Hanna Commerce Twp 22 41:10 13:15

MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 12 Brian McKissen Oxford 25 19:20 6:14
2 24 Christian Hauser Huntington Woods 28 21:31 6:56
3 59 Scott Gildner Royal Oak 27 24:58 8:03
4 70 Dave Stockoski New Baltimore 26 25:31 8:13
5 77 Timothy Foley Waterford 28 25:51 8:20
6 137 Daryl Smith Utica 28 28:40 9:14
7 191 Larry Stone Novi 29 31:25 10:07
8 196 Jason Witt Ferndale 26 31:45 10:14

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 38 Wendy Petz Rochester Hills 29 22:59 7:24
2 85 Bethany Bingaman Ferndale 26 26:12 8:27
3 117 Sue Kiluk Bloomfield Hills 29 27:47 8:57
4 128 Michelle Thibodeau Walled Lake 29 28:17 9:07
5 151 Lori Blum Clarkston 29 29:29 9:30
6 155 Rhonda Hughes River Rouge 29 29:48 9:36
7 159 Jackie Conz Wyandotte 29 29:51 9:37
8 169 Melissa Kruskie West Bloomfield 29 30:11 9:43
9 192 Michelle Stone Novi 25 31:25 10:07
10 193 Alicia Hoover West Bloomfield 29 31:32 10:09
11 199 Erin O'Brien Livonia 28 32:03 10:19
12 215 Angie Myler Waterford 28 32:56 10:37
13 248 Camilla Ackroyd Windsor, Ontario 28 37:48 12:11
14 254 Jordana Brown West Bloomfield 27 39:26 12:42
15 269 Nichole Montresor Clarkston 26 44:00 14:10
16 291 Sharanjit Grewal West Bloomfield 29 50:16 16:11

MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 7 Herman Smith Farmington Hills 32 18:34 5:59
2 9 Brian A Tate Waterford 34 18:58 6:07
3 14 John Mondro Brighton 33 19:57 6:26
4 15 Curtis Van Hulle Roseville 34 20:09 6:30
5 16 Gary Purse Tecumseh 33 20:11 6:30
6 25 Robert Louis-Ferdinand Southfield 34 21:39 6:58
7 26 Jeff Stutrud Plymouth 31 21:49 7:02
8 29 Ray Shapic Royal Oak 34 22:19 7:11
9 44 Maurice Allmacher MacOmb 30 23:35 7:36
10 58 Brian Webb Canton 31 24:56 8:02
11 63 James York Plymouth 32 25:19 8:09
12 108 Wilbur Tong Waterford 30 27:32 8:52
13 120 Andrew Erwin Bloomfield Hills 32 27:57 9:00
14 125 Chris Blum Clarkston 30 28:10 9:05
15 146 Joshua Weiser West Bloomfield 30 29:13 9:25
16 150 Pete Sofinski Waterford 33 29:27 9:29
17 166 Daniel Litner Detroit 33 30:06 9:42
18 177 Mark Bordelove West Bloomfield 32 30:40 9:53
19 182 Daniel Lawrence Warren 33 30:56 9:58
20 197 Brian Barr Waterford 34 31:45 10:14
21 200 Eric Boehm Livonia 31 32:04 10:20
22 224 Jason Kiser Windsor Ont 30 33:53 10:55

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 73 Debbie Nawrocki Sterling Hts 31 25:42 8:17
2 80 Kathy Spatafora Harrison Twp 34 26:00 8:23
3 101 Marcy Newman Walled Lake 31 27:13 8:46
4 105 Susan Guzior Brighton 30 27:19 8:48
5 109 Melissa Vainik West Bloomfield 31 27:33 8:52
6 110 Randi Seeber West Bloomfield 33 27:35 8:53
7 148 Amanda Cragin Bloomfield Hills 30 29:21 9:27
8 157 Melissa Campbell West Bloomfield 31 29:49 9:36
9 194 Melissa White Chicago 32 31:36 10:11
10 203 Krista Cherniawsky Novi 32 32:10 10:22
11 217 Julie Kraemer Howell 32 33:04 10:39
12 228 Tracie Bidwell South Lyon 30 34:32 11:07
13 247 Shelly Brown West Bloomfield 32 37:46 12:10
14 261 Kelie Kaufman Waterford 31 41:39 13:25
15 265 Michelle Capalungan Keego Harbor 32 43:31 14:01
16 266 Cheryl Junker Royal Oak 34 43:33 14:02
17 276 Anne Hall West Bloomfield 30 47:06 15:10
18 293 Chris Joye Wixom 33 51:09 16:28
19 304 Teresa Harrell Rochester Hills 34 56:52 18:19

MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 2 Bob Baril Utica 38 17:36 5:40
2 3 Seamus O'Connell Ortonville 37 17:50 5:45
3 13 Martin Dziewit Clarkston 39 19:46 6:22
4 17 Kevin S Sherwood Royal Oak 39 20:14 6:31
5 33 Mark Rogers Waterford 39 22:46 7:20
6 40 James Drumm White Lake 35 23:10 7:28
7 41 David Gibala Shelby Twp 36 23:23 7:32
8 46 Paul Youngs Lincoln Park 35 23:44 7:39
9 54 Gregory Gilpin Gross Pt Frms 39 24:21 7:51
10 68 Brian Warren Fenton 35 25:29 8:13
11 75 Lawrence Sweat Oxford 39 25:47 8:18
12 96 Thomas Pecoraro Utica 37 26:54 8:40
13 121 Paul Saedler Auburn Hills 38 27:57 9:00
14 161 Peter Trich Rochester 35 29:54 9:38
15 168 John Scully Wixom 39 30:09 9:43
16 263 David Young East Pointe 39 42:24 13:39

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 30 Mary Franklin Ponitac 38 22:31 7:15
2 32 Jenni Collett Rockwood 36 22:43 7:19
3 67 Kim Mulligan West Bloomfield 39 25:27 8:12
4 76 Susanne Zaleski White Lake 38 25:48 8:19
5 78 Dawn Wood Northville 39 25:57 8:22
6 82 Deborah Kay West Bloomfield 39 26:09 8:26
7 89 Lauren Lechner Ferndale 39 26:24 8:30
8 116 Claire Morgan Rochester 37 27:47 8:57
9 119 Amy Fons Sterling Hts 38 27:54 8:59
10 152 Ann Cramer Waterford 37 29:32 9:31
11 154 Marchann Simon Rochester Hills 35 29:45 9:35
12 158 Mary Sheena West Bloomfield 35 29:49 9:36
13 162 Maureen Rose Rochester Hills 37 29:54 9:38
14 164 Charlene McArthur Madison Heights 35 30:04 9:41
15 180 Beth Phillips Southfield 35 30:53 9:57
16 187 Joann Taylor West Bloomfield 39 30:58 9:58
17 190 Laurene Moncznik Farmington Hills 37 31:15 10:04
18 208 Karin Trich Rochester 37 32:27 10:27
19 218 Beth Michelson West Bloomfield 35 33:08 10:40
20 236 Michelle Nosal Wolverine Lake 38 36:13 11:40
21 244 Frances Woodard West Bloomfield 38 37:31 12:05
22 249 Richard Binder West Bloomfield 37 37:50 12:11
23 260 Charron Dennis Detroit 35 41:17 13:18
24 271 Diana Dupuie Livonia 39 44:34 14:21
25 279 Connie Burke Bloomfield 38 48:21 15:34
26 286 Tami Parafian Clarkston 39 49:17 15:52
27 288 Gail Penn Southfield 39 50:08 16:09
28 294 Kim Herrada West Bloomfield 38 51:33 16:36

MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 20 Scott Forster Grosse Pointe 41 21:04 6:47
2 43 Walt Reasor Canton 44 23:33 7:35
3 48 Michael Tucker Beverly Hills 42 23:50 7:41
4 53 Greg Everal Rockwood 41 24:11 7:48
5 65 Michael Schreiber Birmingham 42 25:23 8:11
6 81 Jonathan Peisner West Bloomfield 41 26:04 8:24
7 83 Bradley Smith Troy 42 26:10 8:26
8 86 Robert Finnerty Royal Oak 41 26:17 8:28
9 98 Salvatore Vanadia Waterford 40 27:01 8:42
10 111 Ed Koza Birmingham 41 27:35 8:53
11 130 Adolfo Lamadrid West Bloomfield 40 28:20 9:08
12 141 Brian Smith Bloomfield Hills 42 28:48 9:17
13 231 Patrick Mulligan West Bloomfield 43 35:33 11:27
14 245 Leslie Murphy West Bloomfield 44 37:44 12:09

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 45 Veronica Jackson Lansing 42 23:37 7:36
2 90 Tina M Lechner Royal Oak 44 26:25 8:31
3 93 Julie Ritten West Bloomfield 43 26:42 8:36
4 100 Carol Winter Commerce Twp 40 27:12 8:46
5 102 Kathleen Merchak West Bloomfield 40 27:15 8:47
6 112 Mary Aseltyne New Hudson 44 27:36 8:54
7 131 Karen Kirchner White Lake 41 28:24 9:09
8 132 Lori McKay Clarkston 40 28:27 9:10
9 139 Cynthia Wade Farmington Hills 43 28:47 9:16
10 173 Margie Menser Rochester Hills 42 30:27 9:49
11 174 Sheila Garin Berkley 42 30:29 9:49
12 195 Amy Binder West Bloomfield 40 31:41 10:12
13 204 June Phillips Rochester 42 32:12 10:22
14 206 Roxanne Fons Lake Orion 42 32:20 10:25
15 210 Debbie Krinsky West Bloomfield 43 32:31 10:28
16 220 Mari Lynn Ventimiglia West Bloomfield 40 33:25 10:46
17 221 Nancy Simons West Bloomfield 40 33:27 10:47
18 234 Patty Scully Wixom 40 36:01 11:36
19 243 Sheri Cook Rochester Hills 41 37:01 11:55
20 259 Tracy Kachel Franklin 41 41:13 13:17
21 264 Michele Pruente Clarkston 44 42:39 13:44
22 273 Lorrie Viola West Bloomfield 40 45:17 14:35
23 281 Colette Jacobsen Bloomfield 43 48:29 15:37
24 297 Linda Bleisch West Bloomfield 42 53:05 17:06
25 299 Anne Stein West Bloomfield 43 53:17 17:10
26 305 Donna Hekker West Bloomfield 42 57:52 18:38
27 307 Kim Hekker Fenton 41 59:21 19:07
28 308 Pam Wright Fenton 41 59:24 19:08

MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 4 Stan Polkowski Canton 48 18:09 5:51
2 23 Greg Hellar Trenton 46 21:15 6:51
3 27 Steven Lenhard Grand Rapids 46 21:54 7:03
4 34 Dave Guimond Ann Arbor 45 22:48 7:21
5 49 Michael Gessner West Bloomfield 48 23:52 7:41
6 51 Haukur Asgeirsson West Bloomfield 47 23:56 7:43
7 64 Eli Maroko West Bloomfield 46 25:21 8:10
8 66 Martin Saffer West Bloomfield 48 25:25 8:11
9 142 Ricky Siegel Orchard Lake 48 28:57 9:19
10 167 Michael Johnson West Bloomfield 45 30:07 9:42
11 170 Dennis Kelly Rochester Hills 48 30:20 9:46
12 183 Joe Evans Ypsilanti 47 30:56 9:58
13 202 Minoru Hiral Novi 45 32:08 10:21
14 211 Tony Vettraino West Bloomfield 48 32:34 10:29
15 214 Philip Pitkin West Bloomfield 49 32:49 10:34
16 270 David Flaisher West Bloomfield 49 44:22 14:17
17 298 Mark Bleisch West Bloomfield 48 53:11 17:08
18 302 Jerry McKay Clarkston 47 55:37 17:55

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 57 Vicki Babiak Rochester Hills 48 24:47 7:59
2 115 Donna Ryen Ann Arbor 47 27:42 8:55
3 133 Lois Fons Lake Orion 45 28:28 9:10
4 135 Debbie Murphy Wyandotte 47 28:33 9:12
5 172 Gayla Burns Rochester Hills 48 30:25 9:48
6 237 Maggie Hay Rochester Hills 45 36:16 11:41
7 250 Mona Shane West Bloomfield 45 38:00 12:14
8 255 Arlene Saffer West Bloomfield 46 39:27 12:43
9 289 Baljit Grewal West Bloomfield 47 50:16 16:11

MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 8 Ronald Ruffin Detroit 53 18:40 6:01
2 18 George Geck Fraser 52 20:39 6:39
3 19 Rich Detskat Farmington Hills 54 20:42 6:40
4 28 Joel Kashdan Birmingham 52 22:10 7:09
5 35 Thomas Long Troy 52 22:57 7:24
6 47 John Houser Rochester Hills 54 23:49 7:40
7 56 Michael Imas West Bloomfield 53 24:45 7:59
8 60 Charlie Pierson Plymouth 52 25:01 8:04
9 72 Rob Gerds Commerce Twp 53 25:39 8:16
10 88 Del Cornwell Farmington 51 26:23 8:30
11 94 Howard Bosworth Huntington Woods 50 26:45 8:37
12 97 Chris Kurowski Highland 51 26:55 8:40
13 107 John Hundiak Rochester Hills 51 27:32 8:52
14 113 Thomas Tomer Rochester 50 27:37 8:54
15 143 Mark Levin West Bloomfield 50 28:58 9:20
16 176 Joe Mierzejewski West Bloomfield 51 30:38 9:52
17 185 Michael Kijewski Sterling Hts 51 30:57 9:58
18 188 Bob Pniewski West Bloomfield 51 31:02 10:00
19 198 John Bellaver Farmington Hills 51 32:01 10:19
20 226 David Lewiston West Bloomfield 54 34:18 11:03
21 242 Thomas Yoakam Canton 54 36:57 11:54

MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 5 Paul Deladurantaye Riverview 55 18:13 5:52
2 50 Bob Kruse Warren 58 23:54 7:42
3 71 Lee Wolken Utica 56 25:33 8:14
4 136 Joaquin Ramon Southgate 57 28:33 9:12
5 149 Dennis Underwood Redford 56 29:23 9:28
6 153 Larry Weis Birmingham 58 29:33 9:31
7 163 Roger Fox Rochester 55 30:02 9:41
8 165 Sam Spruill Troy 56 30:04 9:41
9 216 Fernando Joaquin Taylor 55 33:01 10:38
10 267 Stan Kaczocha Rochester Hills 57 43:49 14:07
11 274 Joe Spurgeon Berkley 56 45:19 14:36
12 284 Maynard Metler West Bloomfield 56 48:58 15:46

FEMALE AGE GROUP: 50 - 59
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 42 Maggy Zidar Pontiac 51 23:25 7:33
2 87 Leslie Alderson Troy 55 26:20 8:29
3 147 Kathleen Wood St Clair Shores 56 29:15 9:25
4 156 Hilory Earley Livonia 50 29:48 9:36
5 181 Phyllis Klinger Birmingham 56 30:54 9:57
6 201 Beverly Williams Sterling Hts 52 32:07 10:21
7 205 Diane Dunn Walled Lake 55 32:15 10:23
8 212 Concetta Brown-Burke West Bloomfield 53 32:35 10:30
9 222 Charmaine Johnson Detroit 51 33:39 10:50
10 225 Bella Imas West Bloomfield 53 33:58 10:57
11 238 Diana Winn Canton 54 36:19 11:42
12 252 Liz Janiga Washington 50 38:39 12:27
13 253 Midge Drew Northville 57 38:52 12:31
14 268 Joan Kaczocha Rochester Hills 56 43:51 14:07
15 272 Susan Murdock White Lake 51 45:07 14:32
16 277 Ruth Bates Saline 50 47:06 15:10
17 285 Jill Kozlowski Rochester Hills 54 49:07 15:49
18 290 Bala Chawney Franklin 59 50:16 16:11
19 295 Elizabeth Hundiak Rochester Hills 51 51:49 16:41
20 300 Marlene Knaus Waterford 58 53:55 17:22
21 303 Diane Raban West Bloomfield 59 56:40 18:15

MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 91 Larry Kolasa Birmingham 61 26:26 8:31
2 118 Elliott Deyo Millington 62 27:52 8:59
3 179 James White Highland 60 30:48 9:55
4 189 Patrick Powers Southfield 62 31:06 10:01
5 227 Gerald Sukenic West Bloomfield 64 34:31 11:07
6 256 Morton Raban West Bloomfield 60 39:55 12:51

MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 99 Del Sisler Livonia 65 27:06 8:44
2 213 Bob Littky Farmington Hills 66 32:40 10:31
3 223 Harrison D Hensley Pinckney 68 33:48 10:53

FEMALE AGE GROUP: 60 - 89
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 251 Betty Dunlap Goodrich 69 38:06 12:16
2 275 Barbara Rosenthal West Bloomfield 63 47:00 15:08
3 278 Madeline Rosenfield West Bloomfield 67 47:44 15:22
4 280 Betsy Rudin West Bloomfield 62 48:24 15:35
5 296 Margaret Horne Clarkston 63 51:49 16:41
6 306 Dolores Hekker West Bloomfield 69 57:54 18:39
7 309 Mary Dominick West Bloomfield 70 1:05:53 21:13

MALE AGE GROUP: 70 - 95
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 37 James Beall Waterford 72 22:58 7:24
2 229 Lou Eliades Bloomfield Hills 70 34:38 11:09
3 232 Erwin Kirchner Waterford 71 35:47 11:32
4 233 Harold Gottlieb Birmingham 70 35:53 11:33