SNOW FLAKE RUN

back to results

Jan. 14, 2001

SNOW FLAKE RUN
FLUSHING, MI
Provided By Gault Race Management


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Thomas Preiss Whitmore Lake 31 34:44 5:36

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Ann Lindow Frankenmuth 31 40:00 6:27
******************* MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Roger Lara Grand Blanc 42 37:20 6:01
******************* FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jane Sanders White Lake 45 45:09 7:17

MALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jeff Brooks Flushing 14 46:36 7:30

FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jason Schoener Grand Blanc 16 35:48 5:46

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jenny Bellsky Frankenmuth 16 46:49 7:33
2 Amy Yancho Montrose 16 48:09 7:45

MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Cam McCord Williamsburg 20 41:21 6:40

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Michelle Sandoval Mount Pleasant 22 47:52 7:43
2 Allison Hickman Gross Pt Frms 24 59:34 9:36

MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Tracey S Cohen Clarkston 29 51:23 8:17

MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 David R Peterson West Bloomfield 34 35:28 5:43
2 Eric Green Auburn Hills 32 36:30 5:53
3 Donald Rose Jr Byron 32 39:31 6:22
4 Michael Levens Lake Orion 33 45:52 7:23
5 Everett Centerwall III Fenton 33 53:36 8:38

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Malissa Lauderbaugh Flint 32 42:39 6:52
2 Kate Ponsetto Flint 32 49:16 7:56
3 Raina Korbakis East Lansing 30 50:52 8:12
4 Sharon Kramer Clarkston 30 55:31 8:57
5 Dawn Dressel Williamston 33 55:44 8:59
6 Sue Meriwether Grand Blanc 34 58:10 9:22
7 Alanna Carroll Grand Blanc 33 58:26 9:25
8 Cami Sendre Mount Pleasant 30 1:00:35 9:46

MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 John Irwin Saginaw 38 37:27 6:02
2 Steven G Broda Northville 39 42:03 6:47
3 Tim Brooks Flushing 36 51:27 8:17
4 Kenneth Deighton Oxford 37 55:35 8:57
5 Kirk Carroll Grand Blanc 38 58:27 9:25

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Claire Dedow Clarkston 39 46:27 7:29
2 Lisa Thurlow Swartz Creek 37 54:52 8:50
3 Pamela Babcock Clarkston 39 59:56 9:39
4 Dianne Seymour Linden 37 1:01:01 9:50

MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Dale Hansen Swartz Creek 40 39:22 6:21
2 Keith L Peterson New Hudson 40 39:31 6:22
3 Gordon Gibson Flint 44 41:39 6:43
4 Mark Dedow Clarkston 42 42:16 6:49
5 Michael Froats Grand Blanc 42 43:00 6:56
6 Roger Samuel Davison 43 43:52 7:04
7 Scot Reneaud Goodrich 41 44:26 7:10
8 Steven Miles Flushing 42 44:43 7:12
9 Rick Woodring Grand Blanc 41 44:49 7:13
10 Stu Allen Davison 41 44:58 7:15
11 Jim Debrincat Grand Blanc 42 45:26 7:19
12 Kevin Novess Sr Mount Morris 41 51:26 8:17
13 Richard Muraske Linden 44 1:01:01 9:50

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Marit Schultz Birch Run 40 47:16 7:37
2 Mary Hansen Fenton 41 50:07 8:05
3 Lisa Portt White Lake 40 52:14 8:25
4 Kristi Pryomski Holly 44 52:17 8:25
5 Shelly Froats Grand Blanc 40 55:51 9:00

MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 John Tarkowski Garden City 48 38:32 6:13
2 John G Manutes Grand Blanc 49 41:11 6:38
3 Larry Newman Howell 48 42:46 6:53
4 Frank C Johnson Saginaw 48 43:41 7:02
5 Mike Keck Howell 46 43:43 7:03
6 David Hill Midland 45 45:43 7:22
7 Thomas Skunda Grand Blanc 49 46:10 7:26
8 Chuck Vogel Coleman 46 47:10 7:36
9 Ken Jackson Flint 46 49:43 8:01
10 Mark A Dyer Bancroft 45 50:29 8:08
11 Thomas Kuczera Flint 47 51:36 8:19
12 Larry Ross Fenton 49 55:47 8:59

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Susan Rook Holt 48 48:20 7:47
2 Diane Himebaugh Westland 45 51:40 8:19
3 Debbie Beason Flushing 45 52:35 8:28

MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Sabastian Coe Frankenmuth 52 44:30 7:10
2 Michael A Smith Lapeer 52 45:39 7:21
3 David Straub Sylvania 50 46:46 7:32
4 Bill Fuchs Port Huron 50 47:35 7:40
5 William Garrity Ann Arbor 52 48:00 7:44
6 Gale Crandell Harrison 53 49:48 8:01
7 Frank Allen Jobe Fenton 52 50:00 8:03
8 Michael Bowen Flushing 52 51:27 8:17
9 Jerry W Knoodle Davison 53 51:57 8:22
10 Fred Smith Flint 52 52:58 8:32
11 Gary Scanlon Brighton 53 55:59 9:01
12 Thomas Cameron Rochester Hills 52 59:34 9:36
13 William Short Howell 52 1:00:09 9:41
14 Larry Salinas Burt 51 1:00:50 9:48
15 John Bjelobrk Troy 53 1:02:13 10:01
16 Marlin Short Wauseon 52 1:04:43 10:25
17 Daniel Dobberstein Saginaw 51 1:14:09 11:57

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Maggy Zidar Pontiac 50 47:06 7:35
2 Donna Olson Bloomfield Hills 50 47:41 7:41
3 Diane Fuller Columbiaville 50 50:10 8:05
4 Janeen A Dvorak Corunna 50 51:07 8:14
5 Kathy Johnson Lansing 53 59:05 9:31
6 JENNIE MCCAFFERTY YPSILANTI 54 1:05:02 10:29

MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 James Carlton White Lake 58 38:47 6:15
2 David Eder Grand Blanc 55 43:45 7:03
3 Tom Wascha Burton 57 43:57 7:05
4 Norman Hart Davison 58 44:38 7:12
5 Larry A Brown St Johns 59 54:40 8:49
6 Paul Leece Livonia 58 1:01:30 9:54
7 John Hart Grand Blanc 57 1:01:41 9:56

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Kathy Morse Linden 55 52:03 8:23
2 Joan Wascha Burton 56 54:55 8:51
3 Shirley A Larsen Grand Blanc 57 1:01:16 9:52

MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Richard Wallen Flushing 61 43:50 7:04
2 Bill J Keller Lansing 60 45:05 7:16
3 Lee Burch Clio 62 45:56 7:24
4 Floyd Light Reese 61 57:37 9:17
5 ART MCCAFFERTY YPSILANTI 60 1:08:58 11:07

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jan Wallen Flushing 60 55:05 8:53
2 Merion Knight Detroit 64 56:45 9:08

MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Brian Harris Royal Oak 65 40:55 6:36

MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Chris Swanson MacOmb 65 57:00 9:11




******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Eric G Larsen Davison 30 17:08 5:31
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Becky Duda Bay City 30 19:20 6:14
******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Michael McDowell Swartz Creek 52 18:39 6:00
******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Michelle Jo Dvorak Burton 47 22:26 7:14

MALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Brandon Brancheau Flint 11 23:36 7:36
2 Kevin Noss Brighton 11 25:00 8:03
3 Greg Dedow Clarkston 10 25:02 8:04
4 Andy Sanders White Lake 11 26:12 8:26
5 Vincent Dutkowski Flushing 8 28:16 9:06
6 Brandon Lauderbaugh Flint 8 31:08 10:02
7 Robert Wilson Davison 11 34:10 11:00
8 Bobby Boomer Erie 9 34:56 11:15
9 Joshua Brooks Flushing 8 39:49 12:49
10 Matthew Kapraun Flint 9 39:51 12:50

FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Tawny Turner Bellefontaine 10 24:05 7:46
2 Debra Kapraun Flint 12 29:02 9:21
3 Lauren Dedow Clarkston 12 33:18 10:44
4 Meghan Lauderbaugh Flint 10 35:40 11:29
5 Tess Copes Flushing 8 36:42 11:49

MALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Phil Edwards Flushing 13 19:25 6:15
2 Jonathan Mikesell Flushing 14 19:44 6:21
3 Seth Alling Brighton 15 21:21 6:53
4 Gregory Rexroth Grand Blanc 14 23:27 7:33

FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Brittani Agonstini Howell 15 21:26 6:54
2 Kristy Brown Lansing 15 22:29 7:15
3 Jenna Noss Brighton 14 22:32 7:16
4 Jessica Bentley Flushing 15 26:07 8:25
5 Holly Sifferman Grand Blanc 13 29:50 9:37

MALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Marchelle Fuller Flushing 16 21:20 6:52
2 Lindsey Crisp Flushing 16 24:06 7:46
3 Sarah Felton Auburn 16 25:04 8:04
4 Meaghan Keck Howell 16 29:46 9:36

MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Dan Ruddy Montrose 22 22:14 7:10
2 John Ruddy Montrose 20 23:19 7:31

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Haley Koop Albion 20 24:16 7:49
2 Debi Sherman Lake Orion 22 26:22 8:30
3 Megan Mahoney Fenton 23 29:58 9:39
4 Joni Burnell Grand Blanc 21 31:10 10:02
5 Jessie Boomer Traverse City 24 32:57 10:37

MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Dave Manges Flint 29 21:41 6:59

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Julie Pfeiffer Durand 29 23:38 7:37
2 Suzanne Burke Fenton 28 28:32 9:11
3 Shelly Bowman Clifford 29 29:54 9:38
4 Sarah Kaines Fenton 28 35:51 11:33

MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Neil Peruski Metamora 30 17:33 5:39
2 Paul E Robbins Davison 32 25:52 8:20
3 Jay Lauzon Grand Blanc 34 28:31 9:11
4 Christopher Ariss Fenton 30 30:27 9:49
5 Thomas Hankins Clio 30 32:38 10:31

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jody Ariss Fenton 31 24:25 7:52
2 Jennifer Kelly Waterford 31 29:05 9:22

MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Seamus O'Connell Orvonville 36 18:32 5:58
2 Joe Copes Flushing 39 20:07 6:29
3 Chuck Spalding Owosso 38 20:10 6:30
4 Greg Flood Davisburg 38 20:59 6:46
5 Jeffrey Callard Fenton 37 22:02 7:06
6 Keith Hieber Lapeer 39 22:10 7:08
7 Gerald A Bock Flint 37 22:38 7:17
8 Todd Schmiedeknecht Grand Blanc 37 22:51 7:22
9 Robert Hughes Flint 36 22:52 7:22
10 Brian Warden Fenton 35 23:44 7:39
11 John George Flushing 35 26:34 8:33
12 Luther Latchaw Laingsburg 39 26:48 8:38
13 Dennis Copes Chesaning 36 32:21 10:25

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Lisa Ann Kiefer Flint 35 21:48 7:01
2 Ruth Lara Grand Blanc 39 22:49 7:21
3 Kelly Hooton Clarkston 35 23:07 7:27
4 Beth Bammert Metamora 39 25:17 8:09
5 Brenda Hughes Flint 39 26:49 8:38
6 Mary Coleman Flushing 37 32:10 10:22
7 Cindy McGrady Flint 36 32:54 10:36
8 Kathren Alonzi Clarkston 39 35:01 11:17
9 Linda Hess Durand 36 36:30 11:45

MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Matt Daly Pinckney 44 19:31 6:17
2 Leonard Brousseau Linden 44 20:20 6:33
3 Reed Swanson Richmond 41 20:21 6:34
4 Mark Fosdick Davison 41 20:44 6:41
5 Eric Hornbeck Metamora 43 20:53 6:44
6 Michael P Stewart Flushing 43 22:18 7:11
7 John Metevia Midland 43 24:53 8:01
8 Rob Lester Lennon 40 26:40 8:36
9 Michael Kelly Grand Blanc 43 31:20 10:05

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Veronica Jackson Lansing 41 24:03 7:45
2 Kim Kalush Flint 44 26:05 8:24
3 Donna De Filippo Warren 43 26:54 8:40
4 Marj Keck Howell 44 27:59 9:01
5 Sharon Shearer Flushing 42 28:50 9:17
6 Debra Hayes Linden 43 29:31 9:30
7 Peggy Searight Flint 43 29:31 9:31
8 Pamela Kitchen Mt Morris 41 31:52 10:16
9 Marcia A Pavkovich Flint 41 31:54 10:17
10 Carol Coburn Royal Oak 42 31:57 10:17
11 Michelle Davis Lake Orion 40 32:10 10:22
12 Lisa Whalls Swartz Creek 40 33:05 10:40
13 Rita Szukhent Flushing 43 33:26 10:46
14 Jan McGlone Troy 44 33:38 10:50
15 Barbara Arline Grand Blanc 41 34:35 11:09
16 Theresa Hubbard Grand Blanc 41 36:31 11:46

MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 David A Ruddy Montrose 45 20:22 6:34
2 Tim Jones Corunna 48 20:31 6:37
3 Steve Babcock Clarkston 45 21:24 6:54
4 Ken Hudson Beaverton 48 22:01 7:06
5 Randy Fielder Brooklyn 49 22:45 7:20
6 Kenneth Yelle Lapeer 47 23:07 7:27
7 Bill Mestrezat Grand Blanc 49 23:25 7:33
8 Ray Hooton Clarkston 49 23:41 7:38
9 Clayton Hubel Flint 45 23:51 7:41
10 Richard Dulaney Flushing 47 23:54 7:42
11 Riley Patrick McLincha Clio 49 24:28 7:53
12 Nick Logan Fenton 48 24:30 7:54
13 Gary Hanafee Detroit 45 25:05 8:05
14 Brian E Boudreau Flushing 47 27:07 8:44
15 Bob Boomer Erie 47 27:15 8:47
16 Larry Barnett Detroit 45 42:21 13:38

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Terese Fitzpatrick Howell 46 26:15 8:28
2 Diane Ruddy Clio 45 26:55 8:40
3 Beth Harvey Flushing 47 28:46 9:16
4 Debbie Dulaney Flushing 47 28:47 9:16
5 Sue Scharrer Clio 45 30:30 9:50
6 Suzanne Hutto Flushing 47 31:54 10:17
7 Shelley Gilbert Swartz Creek 46 33:31 10:48
8 Valerie Kump-Dutkowski Flushing 46 36:01 11:36

MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Bruce Coffin Fenton 53 21:28 6:55
2 Dave Pine Northville 51 22:55 7:23
3 Jack Levely Royal Oak 50 23:13 7:29
4 David Campbell Leamington, Ont 54 23:16 7:30
5 Bill Stratton Grand Blanc 53 24:22 7:51
6 Ed Fuller Columbiaville 52 25:06 8:05
7 William Kennedy Redford 50 27:35 8:53
8 Thomas Fonger Flushing 54 29:36 9:32

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Nina C Bovio Brighton 54 26:39 8:35
2 Sharon Albertson Flushing 51 27:19 8:48
3 Ann Crumby Flint 51 29:30 9:30
4 Diane Dunn Walled Lake 54 32:16 10:24
5 Nancy Boyer Flushing 54 33:26 10:46
6 Jacqueline J Short Howell 51 37:09 11:58

MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jarrett Lewis Flint 55 22:13 7:09
2 Marvin Maher Clio 58 23:02 7:25
3 Jim R Sjostrom Fenton 58 23:12 7:28
4 Conrad Mick Scharrer Clio 56 23:51 7:41
5 Leonard J Block Bay City 58 23:53 7:42
6 Paul F Martin Flushing 55 26:10 8:26
7 Anil Walambe Fenton 55 31:29 10:09
8 Michael Kaines Fenton 57 35:50 11:33

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Karen Scanlon Brighton 59 36:14 11:40

MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Ed Torrance Saline 63 26:45 8:37
2 Jack Murphy Flushing 64 29:10 9:24
3 Elliott Deyo Millington 62 29:48 9:36

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Mary L De Mattia Novi 60 30:00 9:40
2 Rita Taylor Swartz Creek 61 33:15 10:43
3 Betsy Light Reese 61 33:33 10:48
4 Madonna Aubrey Flushing 61 36:58 11:54

MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Glen A Larsen Grand Blanc 68 25:33 8:14
2 Leroy Cypher Flint 66 42:31 13:42

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jim H Forshee Ann Arbor 74 22:03 7:06
2 Bob Green Linden 70 29:51 9:37
3 Don Galloway Leamington, Ont 74 34:02 10:58

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
HEAVYWEIGHT 185-199 POUNDS
PLACE NAME TOWN TIME TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= ======= =====
1 Philip Beebee East Lansing 46 22:37 20:50 6:43
2 Daniel Cortright Mason 43 27:00 25:26 8:12
HEAVYWEIGHT 200-219 POUNDS
PLACE NAME TOWN TIME TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= ======= =====
1 Dave Canute Durand 52 22:33 19:49 6:23
2 Michael Fischer Flushing 42 23:05 21:54 7:03
3 Jeffrey Rak Grand Blanc 37 22:26 22:03 7:06
4 Terry Gawel Dansville 51 25:40 22:45 7:20
5 Ben Press Traverse City 25 32:57 32:57 10:37
6 David Alonzi Clarkston 43 35:01 32:59 10:37
HEAVYWEIGHT 220&Over POUNDS
PLACE NAME TOWN TIME TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= ======= =====
1 Stephen Dean Durand 38 23:37 23:03 7:26
2 Ken Geselman Hubbardston 44 26:13 24:31 7:54
3 Mike Beardslee Howell 48 28:47 26:07 8:25
4 Gregg A Fotenakes Flushing 45 29:48 27:40 8:55




******************* MALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Harry Stoddard Whitmore Lake 58 28:52 9:18
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Debbie Topham Mayville 47 28:52 9:18
******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 David Pichey Flint 55 28:59 9:20
******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jeanette M Wineland Swartz Creek 42 32:43 10:32

MALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 20 - 29
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Sandy Doe Flint 20 33:29 10:47
2 Heather McComb Flint 26 44:39 14:23
3 Kristie Cox Flint 23 48:52 15:44
4 Sara Coulter Lapeer 27 51:24 16:33
5 Erica Williams Lapeer 27 51:27 16:34

MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Dwayne Moore Clarkston 34 36:32 11:46

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Tammy Gwillim Swartz Creek 30 31:59 10:18
2 Jodi Herrington Flushing 34 41:58 13:31
3 Nicole Milton FLINT 33 41:58 13:31
4 Tanya Oginsky New Lothrop 31 43:40 14:04
5 Jennifer Brulla Flint 31 47:03 15:09
6 Paula Tippett Flushing 32 47:16 15:13
7 Sheryl Worden Flint 30 48:33 15:38
8 Dianna M Shelton Flushing 33 49:35 15:58

MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Donald Brulla Flint 36 47:04 15:09
2 Keith McGrady Flint 37 51:44 16:40

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Donna-Maria Flood Davisburg 37 38:32 12:25
2 Ruth Moore Clarkston 35 43:29 14:00
3 Teresa Canada Flushing 36 43:41 14:04
4 Jayne Conrad Flint 35 45:24 14:37

MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Linda Schultz Lapeer 42 33:24 10:46
2 Lynette Heinlein Vassar 44 33:50 10:54
3 Sandra Bethell Grandledge 44 34:25 11:05
4 Pam Jaques Flint 40 35:39 11:29
5 Joni Lahmann Owosso 41 36:35 11:47
6 Kim Wilkins Swartz Creek 44 46:54 15:06
7 Patricia Eickhoff Davison 41 51:25 16:34

MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 David Stierley Grand Ledge 48 30:55 9:57
2 Robert Asplund Grand Blanc 49 31:06 10:01
3 Lester O Brady Grand Blanc 47 31:12 10:03

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Elizabeth Schwedler Bay City 49 33:32 10:48
2 Gayann Roos Flint 46 33:43 10:52
3 Sandy Lawrence Swartz Creek 47 38:13 12:19
4 Linda W Levely Royal Oak 48 39:24 12:41
5 Rose Hines Grand Blanc 45 41:01 13:13
6 Linda Uren Flint 46 42:01 13:32
7 Lou Ciccodicola Grand Blanc 45 45:20 14:36
8 Laura May Secord Otter Lake 47 49:35 15:58
9 Lucinda McNea Burton 48 49:49 16:03
10 Judy Gansen Flint 47 49:49 16:03
11 Mary McLean Swartz Creek 49 51:18 16:31
12 Marcia Stringer Walled Lake 46 58:15 18:46
13 Sandra Wildfong Flint 46 1:01:36 19:50

MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Ross Barranco Howell 51 33:14 10:42
2 Don Knight Flint 54 34:00 10:57
3 Danny Wineland Swartz Creek 53 34:05 10:59
4 Thomas I Anders Swartz Creek 54 39:40 12:46
5 Jerry R Ryan Grand Blanc 51 45:19 14:36

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Barbara Cheney Flint 53 34:05 10:59
2 Phyllis J Anders Swartz Creek 53 35:24 11:24
3 Lynn Justusson Madison Hts 53 46:23 14:56
4 Lee Ann King Swartz Creek 52 51:18 16:31

MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Doug Fisher Flushing 57 37:32 12:05

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Shirley Torrance Saline 55 35:56 Jane Matthews Grand Blanc 55 38:12 12:18
3 Cathy Epperson Grand Blanc 58 42:02 13:32
4 Roberta Sweetman Fenton 58 42:03 13:33

MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jerry Elliott Grand Blanc 64 40:30 13:03

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Donald Callis Davison 69 40:22 13:00

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Carole Beebe Flint 65 36:36 11:47
2 Marion Callis Davison 65 37:38 12:07
3 Carol Kahn Grand Blanc 65 39:25 12:42
4 Betty Dunlap Goodrich 69 40:07 12:55

MALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Robert H Thomas Northville 72 36:00 11:36
2 Henry C Rudi Grand Blanc 72 37:11 11:59
3 Spencer L Myers Grand Blanc 71 37:58 12:14
4 Al Duch Swartz Creek 81 40:01 12:53

FLUSHING, MI
Provided By Gault Race Management