NEW YEARS RESOLUTION RUN

back to results

Dec. 31, 2000

NEW YEARS RESOLUTION RUN
FLINT, MICHIGAN
Provided By Gault Race Management


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 David Sage Clarkston 19 18:19 5:54
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Karen Lynn Alexander Swartz Creek 33 23:36 7:36
******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Roger Lara Grand Blanc 42 20:38 6:39
******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Marit Schultz Birch Run 40 27:24 8:50

MALE AGE GROUP: 1 - 15
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Donald Richmond Ortonville 15 19:48 6:23
2 Kevin Gienapp Brighton 15 20:59 6:46
3 Matthew Willing Flint 14 23:54 7:42
4 Jeff Brooks Flushing 14 25:24 8:11
5 Greg Dedow Clarkston 10 32:26 10:27
6 Matthew Kapraun Flint 9 44:36 14:22
7 Joseph Maki Flint 10 57:17 18:27

FEMALE AGE GROUP: 1 - 15
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Marchelle Fuller Flushing 15 25:38 8:16
2 Tara Hansen Swartz Creek 15 27:23 8:49
3 Debra Kapraun Flint 12 30:19 9:46
4 Jessica Bentley Flushing 15 32:34 10:30
5 Tanya Komblevitz Brighton 15 33:43 10:52
6 April Sasinowski Brighton 15 36:38 11:48
7 Nicole Maki Flint 13 57:36 18:33

MALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Leo Foley Howell 19 19:36 6:19
2 Patrick Miller Highland 16 21:22 6:53
3 Chris Weber Clarkston 18 24:10 7:47

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Anna Halbeisen Grand Blanc 19 27:58 9:01
2 Lindsey Crisp Flushing 16 28:11 9:05
3 Amy Yancho Montrose 16 29:45 9:35
4 Kristi Jirikovic Davison 19 31:54 10:17
5 Melissa Lynne Campbell Genesee 19 33:02 10:38
6 Abby Gienapp Brighton 18 34:55 11:15

MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jeremy Duehring Swartz Creek 24 24:20 7:50
2 Dan Ruddy Montrose 22 27:27 8:51

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Christina Balbaugh Saginaw 23 31:00 9:59
2 Debi Sherman Lake Orion 22 31:36 10:11

MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Michele Taylor British West Ind 27 25:35 8:15
2 Bethany Shedd Flint 28 27:20 8:49
3 Laura Kennedy Laingsburg 25 28:50 9:17
4 Lynne Everhart Royal Oak 29 29:26 9:29
5 Summer Medel Alma 25 30:16 9:45
6 Marnie Curtiss Grand Blanc 29 37:18 12:01
7 Chris E Gadzinski Waterford 26 43:31 14:01

MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Eric G Larsen Davison 30 19:45 6:22
2 Thomas Preiss Whitmore Lake 31 19:49 6:23
3 Neil Peruski Metamora 30 19:56 6:25
4 Doug Klingensmith Milford 34 23:09 7:28
5 Kristian Carlson 30 24:26 7:52
6 John Evans Fenton 32 25:11 8:07
7 Scott Hapworth Frankenmuth 30 26:10 8:26
8 Mark S Alexander Swartz Creek 32 26:18 8:28
9 Daniel Chalk Clare 30 29:05 9:22
10 Everett Centerwall III Fenton 33 30:42 9:53
11 Adrian L Robertson Flint 31 45:09 14:33

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Kate Ponsetto Flint 32 25:55 8:21
2 Paulette R Hoose Fenton 34 26:21 8:29
3 Martha Swift Farmingdale 32 29:17 9:26
4 Dawn Dressel Williamston 33 30:40 9:53
5 Alanna Carroll Grand Blanc 33 31:40 10:12
6 Maureen McLaughlin Troy 33 45:59 14:49

MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 John Irwin Saginaw 38 20:14 6:31
2 Donald Richmond Ortonville 39 20:27 6:35
3 Adam Baldridge Flint 36 22:07 7:08
4 Thomas Gronley Durham 39 22:38 7:18
5 Greg Flood Davisburg 38 24:13 7:48
6 Todd Bennett Flat Rock 35 24:44 7:58
7 Robert Hughes Flint 36 27:02 8:43
8 Rick Kline Milford 38 27:07 8:44
9 Todd Schmiedeknecht Grand Blanc 37 28:00 9:01
10 Tim Brooks Flushing 36 30:48 9:55
11 Kirk Carroll Grand Blanc 38 31:39 10:12
12 David Hinklen Flint 38 34:54 11:14
13 Sean M McLaughlin Durand 38 45:59 14:49
14 Steven Maki Flint 38 50:11 16:10

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Ruth Lara Grand Blanc 39 25:59 8:22
2 Gloria Maki Flint 37 28:13 9:06
3 Brenda Hughes Flint 39 29:38 9:33
4 Lisa Thurlow Swartz Creek 37 30:47 9:55
5 Dianne Scheib-Snider Holly 36 31:38 10:11
6 Claire Dedow Clarkston 39 32:27 10:27
7 Laura Burmeister Ortonville 35 32:46 10:33
8 Shannon M Mashburn Grand Blanc 36 33:19 10:44
9 Pamela Babcock Clarkston 39 33:24 10:46
10 Dianne Sexmour Fenton 37 34:51 11:13
11 Cindy McGrady Flint 36 36:56 11:54
12 Pam Koby Royal Oak 37 39:22 12:41
13 Kathleen Cronley Durham 39 41:10 13:16
14 Vicki Rupert Highland 35 43:35 14:02

MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Joe Lasher Kimball Township 43 20:46 6:41
2 Gary R Duke Linden 43 21:45 7:01
3 Dale Hansen Swartz Creek 40 22:21 7:12
4 Mark Dedow Clarkston 42 22:37 7:17
5 Mark Fosdick Davison 41 22:57 7:24
6 Reed Swanson Richmond 41 23:00 7:25
7 Bill Irving Dearborn 40 23:07 7:27
8 Rick Woodring Grand Blanc 41 23:15 7:29
9 Gordon Gibson Flint 44 23:43 7:38
10 Michael Froats Grand Blanc 42 23:49 7:40
11 Douglas Dove Laingsburg 42 24:35 7:55
12 Michael P Stewart Flushing 43 25:16 8:08
13 Jim Debrincat Grand Blanc 42 25:41 8:16
14 Steven Miles Flushing 42 25:46 8:18
15 Roger Samuel Davison 43 26:01 8:23
16 Mark Gallagher Swartz Creek 43 27:24 8:50
17 David A Ruddy Montrose 44 27:28 8:51
18 Frank Leven Lansing 43 29:04 9:22
19 George Lee Grand Blanc 41 29:12 9:25
20 Kerry L Foley Mount Morris 42 31:01 9:59
21 Kevin Novess Sr Mount Morris 41 31:03 10:00
22 Harry Rudolph Grand Blanc 44 31:36 10:11
23 Christian Kagey Flushing 41 32:52 10:35
24 Richard Muraske Linden 43 34:46 11:12
25 CHARLES LAWCOCK 42 34:54 11:15
26 David Alonzi Clarkston 43 36:16 11:41
27 Andrew Griffin Flint 42 36:41 11:49

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Veronica Jackson Lansing 41 28:07 9:04
2 Jan Bechtel Lapeer 41 30:51 9:56
3 Melissa Gifford Flint 41 33:23 10:45
4 Pamela Kitchen Mt Morris 41 35:25 11:25
5 Heidi Lauffer Columbiaville 42 39:26 12:42
6 Sheila Garin Berkley 42 41:10 13:16
7 Shirley Grindling Highland 43 43:34 14:02

MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 John G Manutes Grand Blanc 49 21:55 7:04
2 John Dickson Clarkston 45 22:16 7:10
3 Thomas Bennett West Bloomfield 46 23:11 7:28
4 Larry Barnett Detroit 45 23:13 7:29
5 Kenneth Yelle Lapeer 47 23:59 7:44
6 Craig Stone Swartz Creek 45 24:30 7:53
7 Steve Babcock Clarkston 45 24:38 7:56
8 Randy Fielder Brooklyn 49 25:59 8:22
9 Frank C Johnson Saginaw 48 26:22 8:30
10 Chuck Vogel Coleman 46 27:09 8:45
11 Thomas Kuczera Flint 47 27:52 8:59
12 Michael Majeske Swartz Creek 46 27:59 9:01
13 Nick Logan Fenton 48 28:03 9:02
14 Ken Jackson Flint 46 28:16 9:07
15 Bill Mestrezat Grand Blanc 49 28:19 9:08
16 William Hoffman Grand Ledge 48 28:27 9:10
17 Dan J Richardson Grand Blanc 49 28:51 9:18
18 Thomas Bopp Royal Oak 49 29:34 9:32
19 Rudy Villarreal Orion 46 29:37 9:32
20 Lenual Smithwick Swartz Creek 48 29:41 9:34
21 Andrew Taylor Burton 49 30:02 9:41
22 Larry Ross Fenton 49 30:42 9:53
23 Kirk Schmiedeknecht Swartz Creek 48 32:02 10:19
24 Lawrence Guy Saginaw 45 39:26 12:42
25 Michael Marutiak Lansing 48 41:15 13:17

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Susan Rook Holt 48 27:26 8:50
2 Mary Reynolds Lennon 46 29:49 9:36
3 Debbie Beason Flushing 45 30:37 9:52
4 Diane Himebaugh Westland 45 30:54 9:57
5 Cindy R Goodall Flint 49 32:26 10:27
6 Jodell Wittenberg Clarkston 45 33:27 10:46
7 Glorianne Ebel Rochester Hills 45 33:30 10:47
8 Suzanne Hutto Flushing 47 38:41 12:28
9 Sue Scharrer Clio 45 38:50 12:31

MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Bruce Coffin Fenton 53 23:36 7:36
2 Byron Doty Mount Pleasant 53 23:50 7:41
3 Henry Osier Attica 51 23:56 7:43
4 Richard Noel Stevenson Freeland 51 25:25 8:11
5 David Stewart Grand Blanc 52 25:31 8:13
6 Larry McCaskey Holly 51 26:02 8:23
7 Michael A Smith Lapeer 52 26:07 8:25
8 George Gray Saint Louis 52 26:12 8:26
9 Terry L Skank Swartz Creek 50 26:14 8:27
10 Gale Crandell Harrison 53 26:38 8:35
11 John W Hebert Bloomfield 54 26:39 8:35
12 Joseph Chodacki Almont 52 27:38 8:54
13 Jack Levely Royal Oak 50 29:29 9:30
14 Bill Stratton Grand Blanc 53 29:32 9:31
15 William Short Howell 52 31:22 10:06
16 John Hofmann Shelby Twp 52 31:47 10:14
17 Fred Smith Flint 52 33:51 10:54
18 Daniel Dobberstein Saginaw 51 35:02 11:17
19 Douglas Lentz Fenton 53 37:32 12:05

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Maggy Zidar Pontiac 50 28:49 9:17
2 Janeen A Dvorak Corunna 50 28:56 9:19
3 Nancy Hofmann Catasauqua 52 31:46 10:14
4 Kathy Johnson Lansing 53 32:38 10:31
5 Ann Crumby Flint 51 33:35 10:49
6 Nancy Porter Mt Pleasant 53 34:27 11:06
7 Claudia Upleger Imlay City 54 35:51 11:33
8 Diane Dunn Walled Lake 54 39:00 12:34
9 Jacqueline J Short Howell 51 47:10 15:11
10 Shareen Worth Peck 50 56:18 18:08

MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 James Carlton White Lake 58 22:28 7:14
2 Jim Kruse Port Huron 57 25:22 8:10
3 Gerald Rohn Freeland 55 25:36 8:15
4 Norman Hart Davison 58 25:53 8:20
5 Jarrett Lewis Sr. Flint 55 26:30 8:32
6 Tim Giles Flushing 56 26:56 8:41
7 Marvin Maher Clio 58 27:14 8:47
8 Leonard J Block Bay City 58 27:36 8:54
9 Roger Kilponen Grand Blanc 55 28:33 9:12
10 Bill Swift Holly 57 30:55 9:58
11 James Willhite Bloomfield Hills 55 31:54 10:16
12 Brian Barkey Flint 55 33:49 10:53
13 John Hart Grand Blanc 57 34:34 11:08
14 Larry A Brown St Johns 59 35:41 11:30
15 Joe M Gadzinski Waterford 55 35:59 11:35
16 Conrad Mick Scharrer Clio 56 38:50 12:31

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Betty De Bose Flint 57 30:01 9:40
2 Joan Wascha Burton 56 30:45 9:54
3 Shirley A Larsen Grand Blanc 57 32:50 10:34
4 Darlene Elder Lake Orion 56 34:07 10:59
5 Mary Roche Troy 59 35:11 11:20

MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Richard Wallen Flushing 61 24:39 7:57
2 Stan Curtiss Mount Pleasant 64 25:01 8:04
3 Patrick Roche Troy 60 27:59 9:01
4 Ed Torrance Saline 63 34:12 11:01
5 Curtice Castiliano Fenton 62 38:44 12:28

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Ellen S Nitz Milford 60 30:13 9:44
2 Jan Wallen Flushing 60 31:57 10:18

MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Brian Harris Royal Oak 65 22:13 7:09
2 Glen A Larsen Grand Blanc 68 29:24 9:28
3 Earl Hanson Flint 68 31:28 10:08
4 Harrison D Hensley Pinckney 68 37:09 11:58
5 Robert D Reneaud Ortonville 69 37:51 12:12

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Chris Swanson MacOmb 65 32:15 10:23

MALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jim H Forshee Ann Arbor 74 27:40 8:55
2 Edward A McLaughlin Davison 70 46:01 14:49

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
HEAVYWEIGHT 185-199 POUNDS
PLACE NAME TOWN TIME TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= ======= =====
1 Ken L McLean Gaines 54 26:20 22:46 7:20
2 Erik Anderson Grand Ledge 35 23:05 23:00 7:25
3 Scot Reneaud Goodrich 41 25:29 24:21 7:51
4 Philip Beebee East Lansing 46 27:30 25:20 8:10
5 Mark A Dyer Bancroft 45 27:21 25:24 8:11
6 Kenneth Deighton Oxford 37 29:22 28:51 9:18
HEAVYWEIGHT 200-219 POUNDS
PLACE NAME TOWN TIME TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= ======= =====
1 John Weber Grand Blanc 49 26:43 24:03 7:45
2 Richard Kent Solomon Detroit 48 26:46 24:17 7:50
3 Stu Allen Davison 41 26:00 24:50 8:00
4 James Korcek Canton 30 25:39 25:39 8:16
5 Jeffrey Rak Grand Blanc 37 26:17 25:50 8:19
6 Jon Brancheau Milford 39 27:17 26:27 8:31
7 Earl Gilpin Flint 48 32:56 29:52 9:37
8 Gregory Ahejew Birch Run 29 31:11 31:11 10:03
9 David Gienapp Brighton 52 35:43 31:24 10:07
10 Matthew Kapraun Flint 9 48:54 39:59 12:53
HEAVYWEIGHT 220&Over POUNDS
PLACE NAME TOWN TIME TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= ======= =====
1 Edward P O'Reilly Maumee 47 26:23 24:07 7:46
2 Ken Geselman Hubbardston 44 29:10 27:17 8:47
3 Mike Beardslee Howell 48 35:14 31:58 10:18
4 Larry Jacobs Lapeer 50 39:03 34:53 11:14
5 Chris Piecuch Lansing 33 35:39 35:39 11:29
6 Mike Middleton Fenton 47 39:45 36:20 11:42



******************* MALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Rod Craig Bad Axe 42 28:53 9:18
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Cheryl Rellinger Fairborn 34 30:19 9:46
******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 David Pichey Flint 55 31:46 10:14
******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Merri Ann Baker-Radcli Durand 47 37:52 12:12

MALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Lauren Dedow Clarkston 12 44:54 14:28

MALE AGE GROUP: 20 - 29
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Paul West Linden 27 49:39 15:59

FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Sandy Doe Flint 20 39:01 12:34
2 Cynthia Hill Burton 28 48:37 15:39
3 Heather McComb Flint 25 49:40 16:00
4 Kristie Cox Flint 23 59:40 19:13
5 Colleen King Swartz Creek 20 1:01:40 19:52

MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Steven Chalk Muncie 34 40:55 13:11
2 Daniel Swift Farmingdale 32 1:01:50 19:55

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Dana Mechura Davison 33 41:21 13:19
2 Jodi Herrington Flushing 34 48:36 15:39
3 Michelle Gauthier Burton 32 49:40 16:00
4 Carol Chalk Muncie 31 53:18 17:10
5 Mary Sue Acker Howell 31 58:58 18:59
6 Paula Tippett Flushing 32 59:42 19:14

MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Keith McGrady Flint 37 59:00 19:00

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Donna-Maria Flood Davisburg 37 43:45 14:05

MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Linda Schultz Lapeer 42 40:36 13:05
2 Pam Jaques Flint 40 40:54 13:10
3 Joni Lahmann Owosso 41 42:15 13:37
4 Jeanette M Wineland Swartz Creek 42 43:00 13:51
5 Bethany De Lay Davison 43 46:01 14:49
6 Cinda Sawyer Oxford 41 47:17 15:14
7 Diane Hrabec Davison 44 50:21 16:13
8 Carol Sweatland Burton 44 53:46 17:19

MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 John Thomas Linden 45 34:04 10:59
2 Robert Asplund Grand Blanc 49 34:37 11:09
3 Gregg A Fotenakes Flushing 45 45:05 14:31

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Elizabeth Schwedler Bay City 49 38:07 12:17
2 Denise Dvorak Traverse City 45 39:05 12:35
3 Gayann Roos Flint 46 39:39 12:46
4 Sandy Lawrence Swartz Creek 47 44:51 14:27
5 Linda W Levely Royal Oak 48 45:44 14:44
6 Sherlynn Everly Holly 45 54:33 17:34
7 Carol Kettlewell Hemlock 49 55:18 17:49
8 Jan Scholl Flushing 47 56:01 18:02
9 Rita Coleman Grand Blanc 47 1:01:42 19:52
10 Mary McLean Swartz Creek 49 1:01:46 19:54
11 Sandra Wildfong Flint 46 1:12:33 23:22
12 Marcia Stringer Walled Lake 46 1:15:21 24:16

MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Don Knight Flint 54 38:27 12:23
2 Danny Wineland Swartz Creek 53 38:58 12:33
3 Tom Belford Jr Flint 52 40:05 12:55
4 Thomas I Anders Swartz Creek 54 43:56 14:09
5 Norman Purdy Grand Blanc 53 48:35 15:39
6 Jim Clark Holly 53 54:34 17:34
7 Ron Scholl Flushing 52 56:01 18:02
8 Richard Lord Pataskala 52 1:02:35 20:09

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Barbara Cheney Flint 53 39:34 12:45
2 Phyllis J Anders Swartz Creek 52 41:16 13:17
3 Judy Hamilton Mount Morris 52 41:55 13:30
4 Helen Smith Clio 53 53:48 17:20
5 Marsha Lemons Burton 50 56:47 18:17
6 Lee Ann King Swartz Creek 52 1:01:44 19:53
7 Nancy Lord Pataskala 53 1:02:31 20:08
8 Janis Boyce Fenton 51 1:11:17 22:57
9 Patricia Smith Fenton 51 1:11:17 22:57

MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Harry Stoddard Whitmore Lake 58 33:58 10:56
2 Harold A Peterson Holly 59 40:14 12:58
3 Doug Fisher Flushing 57 42:08 13:34
4 Jim Carlson Genesee 55 44:31 14:20
5 Don La Rochelle Burton 59 44:37 14:22
6 Judy Estes Burton 55 54:43 17:37

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Shirley Torrance Saline 55 42:06 13:34
2 Jane Matthews Grand Blanc 55 42:18 13:37
3 Romaine F Graves Grand Blanc 58 43:58 14:10
4 Roberta Sweetman Fenton 58 48:20 15:34
5 Gerda Marutiak Lansing 59 49:25 15:55
6 Barbara S Swift Holly 57 1:02:28 20:07
7 Lynn P Rodda Flint 55 1:04:49 20:52

MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Dave Chalk Midland 60 40:13 12:57
2 Jerry Elliott Grand Blanc 64 41:53 13:29

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Wilma Hartz Flint 62 48:30 15:37

MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Donald Hartz Flint 65 45:09 14:33

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Betty Dunlap Goodrich 69 47:01 15:09

MALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Henry C Rudi Grand Blanc 72 43:54 14:08
2 Spencer L Myers Grand Blanc 71 44:00 14:10

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Ana Skripnik Grand Blanc 70 43:48 14:06

FLINT, MICHIGAN
Provided By Gault Race Management