JINGLE BELL RUN FOR ARTHRITIS

back to results

Nov. 19, 2000

JINGLE BELL RUN FOR ARTHRITIS
FLINT, MI
Provided By Gault Race Management


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN S AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= = == ======= =====
1 1 Thomas Preiss Whitmore Lake M 31 17:35 5:40
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN S AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= = == ======= =====
1 13 Ann Lindow Frankenmuth F 31 19:42 6:21
******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 5 Roger Lara Grand Blanc 42 17:54 5:46
******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 28 Maggy Zidar Pontiac 50 22:10 7:09

MALE AGE GROUP: 1 - 12

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 49 Brandon Brancheau Flint 11 M 24:01 7:44
2 63 Sean McCormack Lapeer 10 M 24:48 7:59
3 147 Joshua Brooks Flushing 8 M 36:34 11:47

FEMALE AGE GROUP: 1 - 12

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====

MALE AGE GROUP: 13 - 15

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 4 Eric Huffman Swartz Creek 15 M 17:51 5:45
2 11 Ryan Keimer Clio 14 M 19:30 6:17
3 15 Jason Degnan-Rajeski East Lansing 15 M 19:48 6:23
4 16 Phil Edwards Flushing 13 M 20:03 6:28
5 20 Colin Springer East Lansing 15 M 20:40 6:39
6 27 Thomas Talhelm East Lansing 15 M 21:39 6:59
7 29 Rick Secord Otter Lake 14 M 22:23 7:13
8 45 Jeff Brooks Flushing 14 M 23:50 7:41
9 59 Tyler Merkel Owosso 14 M 24:42 7:58
10 61 Sam Shimek Owosso 14 M 24:46 7:59

FEMALE AGE GROUP: 13 - 15

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 70 Erin Ward East Lansing 14 F 25:30 8:13
2 152 Lindsay Cruthers Swartz Creek 14 F 37:35 12:06

MALE AGE GROUP: 16 - 19

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 2 Leo Foley Howell 19 M 17:41 5:42
2 3 Nick Gatlen Swartz Creek 17 M 17:49 5:44
3 6 Zach Wooledge East Lansing 16 M 17:56 5:47
4 12 Chris Bawden East Lansing 16 M 19:37 6:19
5 17 Matt Cuttitta Flint 16 M 20:18 6:33
6 21 Lucas Porinsky Dexter 19 M 20:41 6:40
7 22 Yorgos Stangos East Lansing 16 M 20:55 6:44
8 38 Brian Root-Bernstein East Lansing 16 M 23:27 7:33
9 54 Adam Zink Grand Blanc 17 M 24:23 7:51
10 94 Steven Pavlik Dewitt 17 M 27:17 8:47

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 52 Aimee Chlebnik Goodrich 16 F 24:13 7:48
2 99 Caron Ockerman Davison 18 F 28:02 9:02
3 105 Katie Sartor Flushing 18 F 28:34 9:12
4 111 Kristin McRay East Lansing 17 F 29:22 9:28
5 198 Jennifer Flint Lansing 17 F 48:21 15:34

MALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 10 Christopher Schuster Sandusky 24 M 18:50 6:04
2 36 Kevin Woodward Flint 23 M 23:01 7:25
3 39 Mike Kapusky Northville 24 M 23:28 7:34
4 50 Jim Turney Portland 23 M 24:03 7:45
5 55 Jason McKelsey Flint 21 M 24:23 7:51
6 74 Drew Stamm Flint 21 M 25:56 8:21
7 75 JEREMY NUSSER TROY 21 M 25:56 8:21
8 76 David Uhl Flint 21 M 25:57 8:22
9 77 Nick Rigney Flint 21 M 26:07 8:25
10 96 Todd Van Tongeren Flint 23 M 27:21 8:49
11 139 Greg Slota Sterling Hts 22 M 35:27 11:25

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 48 Jan Morehara Weatowe 23 F 23:58 7:43
2 79 Heather Lindell Flint 20 F 26:12 8:27
3 100 Joni Burnell Grand Blanc 21 F 28:03 9:02
4 103 Johanna Fritz Livonia 24 F 28:24 9:09
5 131 Andrea Meyer-Grunaw Swartz Creek 21 F 33:23 10:45

MALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 89 Casey Lawhead Brighton 29 M 26:54 8:40
2 127 Mike Salerno Saline 28 M 32:39 10:31

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 53 Holly Pilon Davison 26 F 24:19 7:50
2 83 Lynne Everhart Royal Oak 29 F 26:17 8:28
3 102 Erin Smith Durand 26 F 28:21 9:08

MALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 7 Kirk J Walrath Otter Lake 30 M 18:07 5:50
2 8 Neil Peruski Metamora 30 M 18:13 5:52
3 9 Allen W Murphy Clio 31 M 18:47 6:03
4 18 Rob Basydlo Highland 34 M 20:26 6:35
5 26 Joe Glaser Clarkston 34 M 21:36 6:58
6 81 Everett Centerwall III Fenton 33 M 26:14 8:27

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 43 Jody Ariss Fenton 31 F 23:42 7:38
2 46 Jennifer Tews Clarkston 32 F 23:56 7:43
3 68 Angela Whitener Fenton 34 F 25:10 8:07
4 72 Sharon Kramer Clarkston 30 F 25:44 8:17
5 73 Melissa Teed Midland 32 F 25:55 8:21
6 80 Lisa Zeabari Metamora 34 F 26:13 8:27
7 93 Michele Owings Burton 32 F 27:05 8:43
8 112 Amy Paul Fenton 34 F 29:33 9:31
9 113 Janelle Stewart Davison 31 F 29:36 9:32
10 114 Michele Colley Flint 34 F 29:37 9:32
11 137 Tina Sheehan Northville 34 F 35:00 11:17

MALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 44 Brian Warren Fenton 35 M 23:48 7:40
2 58 Tim Brooks Flushing 36 M 24:42 7:57
3 82 Stephen R Smith Holly 39 M 26:15 8:27
4 116 Paul Teed Midland 35 M 29:47 9:36

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 30 Kate Martin Midland 38 F 22:26 7:14
2 60 Renee Dalgleish Fenton 36 F 24:45 7:59
3 66 Beth Bammert Metamora 39 F 25:04 8:05
4 88 Pamela Babcock Clarkston 39 F 26:52 8:39
5 95 Krista Zink Grand Blanc 37 F 27:19 8:48
6 106 Judy Zylinski Canton 39 F 28:36 9:13
7 120 Shawn Merkel Owosso 39 F 30:41 9:53
8 121 Lisa Diglio Plymouth 35 F 30:55 9:58
9 122 Dawn Piper Livonia 35 F 30:55 9:58
10 136 Kris Rembach Holly 37 F 35:00 11:16
11 142 Cindy McGrady Flint 36 F 36:01 11:36
12 158 Maria Branoff Wixom 35 F 38:44 12:29

MALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 14 Matt Daly Pinckney 43 M 19:42 6:21
2 19 Mark Fosdick Davison 41 M 20:38 6:39
3 23 Eric Hornbeck Metamora 42 M 21:07 6:48
4 24 Michael Froats Grand Blanc 42 M 21:17 6:51
5 41 Frank Leven Lansing 43 M 23:33 7:35
6 51 Patrick Snuske Davison 43 M 24:04 7:45
7 101 Paul Wright Burton 44 M 28:10 9:05
8 125 Jeff McCormack Lapeer 44 M 31:46 10:14
9 199 Steve Pavlik Williamston 43 M 48:23 15:35

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 32 Deb Froehlich Warren 40 F 22:30 7:15
2 42 Veronica Jackson Lansing 41 F 23:40 7:38
3 57 Kim Kalush Flint 44 F 24:33 7:55
4 65 Teri Chambers Fenton 43 F 24:51 8:00
5 115 Linda MacKay Swartz Creek 42 F 29:38 9:33
6 119 Michelle A McLaren Owosso 40 F 30:40 9:53
7 126 Mona Herriman Davison 42 F 32:29 10:28

MALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 25 Steve Babcock Clarkston 45 M 21:31 6:56
2 34 Randy Fielder Brooklyn 49 M 22:37 7:17
3 40 Ray Hooton Clarkston 49 M 23:28 7:34
4 64 Dan J Richardson Grand Blanc 49 M 24:49 8:00
5 71 Mike C Coates Davison 49 M 25:42 8:17
6 78 Kirk Schmiedeknecht Swartz Creek 47 M 26:08 8:25
7 84 Dean Frick Grand Blanc 46 M 26:24 8:30
8 108 Mike Beardslee Howell 48 M 28:45 9:16

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 67 Debbie Beason Flushing 45 F 25:07 8:06
2 90 Terese Fitzpatrick Howell 46 F 27:01 8:42
3 91 Elizabeth Szasz Swartz Creek 49 F 27:03 8:43
4 109 Beth Mascaro Livonia 47 F 29:05 9:22
5 118 Barb Berry Owosso 47 F 30:38 9:52
6 123 Mary Brooks Flint 46 F 31:19 10:05
7 132 Kristen Le Palm Davison 48 F 34:01 10:58

MALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 37 MacK Combs Flint 53 M 23:10 7:28
2 86 Gary Scanlon Brighton 52 M 26:35 8:34
3 97 William Short Howell 52 M 27:47 8:57
4 124 Thomas Fonger Flushing 54 M 31:20 10:06
5 129 Jim Carlson Genesee 54 M 32:58 10:37
6 130 Daniel Dobberstein Saginaw 51 M 33:04 10:39

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 35 Donna Olson Bloomfield Hills 50 F 22:38 7:18
2 56 Kathy Morse Linden 54 F 24:29 7:53
3 92 Chris Major-Talley Fenton 50 F 27:04 8:43
4 107 Pam Zientowski Davison 51 F 28:44 9:15
5 110 Karen Melchor Lake Orion 54 F 29:19 9:27
6 143 Velma Williams Flint 52 F 36:03 11:37
7 153 Jacqueline J Short Howell 51 F 37:40 12:08
8 159 Jeana Rossie-Miller Flushing 53 F 39:02 12:34

MALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 31 Jarrett Lewis Flint 55 M 22:27 7:14
2 33 Daniel Talhelm East Lansing 59 M 22:34 7:16
3 62 Roger Kilponen Grand Blanc 55 M 24:47 7:59

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 98 Addie Schneiderhan Grand Blanc 57 F 27:53 8:59
2 138 Karen Scanlon Brighton 59 F 35:25 11:24

MALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 87 Jack Murphy Flushing 64 M 26:46 8:37
2 117 Ronald L Gill Pleasant Lake 64 M 30:05 9:41

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 47 Ellen S Nitz Milford 60 F 23:56 7:43

MALE AGE GROUP: 65 - 99

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 69 Marvin Stevenson Rochester 66 M 25:18 8:09
2 135 Larry Sroufe Farwell 69 M 34:59 11:16

FEMALE AGE GROUP: 65 - 89

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 85 Chris Swanson MacOmb 65 F 26:32 8:33




******************* MALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN S AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= = == ======= =====
1 104 David Pichey Flint M 55 27:29 8:51
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN S AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= = == ======= =====
1 133 Gloria Foley Millington F 44 33:14 10:42
******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 128 Lester O Brady Grand Blanc 47 31:53 10:16
******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE O'All NAME TOWN AG TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == ======= =====
1 150 Debi Kirkwood Flint 42 36:06 11:38

MALE AGE GROUP: 1 - 12

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 1 - 12

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====

MALE AGE GROUP: 13 - 15

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 13 - 15

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====

MALE AGE GROUP: 16 - 19

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 154 C J King Pinckney 18 F 36:54 11:53
2 210 Sara Nelson Lockport 19 F 49:50 16:03
3 211 Sarah Stetson Flint 19 F 49:50 16:03
4 214 Noelle Srprenant Clawson 19 F 50:12 16:10
5 218 Sarah Williamson Flint 19 F 51:34 16:37

MALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 162 Brian Holland Flint 22 M 38:48 12:30
2 191 Brian Oliver Owosso 21 M 44:46 14:25
3 202 Thomas Steffan Flint 22 M 48:07 15:30
4 204 Greg Hawkins Flint 22 M 48:18 15:33
5 212 Christa Glassburn Swartz Creek 20 M 50:11 16:10
6 219 Travis Holman Flint 24 M 51:35 16:37
7 220 Stephen Kreuter Flint 22 M 51:35 16:37
8 234 Jared Vinson Flint 20 M 55:20 17:49
9 235 Kory Wieper Flint 20 M 55:24 17:51
10 236 Martha Doe Flint 20 M 55:25 17:51
11 237 John Lend Flint 20 M 55:27 17:51
12 238 Jim Davis Flint 20 M 55:46 17:58
13 239 Zach Zukowsky Flint 20 M 55:46 17:58
14 240 Bill Burmeister Flint 20 M 55:47 17:58
15 241 Jason Wood Flint 20 M 55:48 17:58
16 242 Rob Coffin Flint 20 M 55:48 17:58
17 243 Cortland Plicta Flint 20 M 55:50 17:59
18 244 Michelle Hawry Flint 20 M 55:50 17:59
19 245 Eric Smay Flint 20 M 55:50 17:59
20 246 Nick Smith Flint 20 M 55:51 17:59
21 247 John Doe Flint 20 M 55:51 17:59
22 248 John Smith Flint 20 M 55:52 18:00
23 249 Ryan Green Flint 20 M 55:53 18:00
24 250 Ryan Van Tiem Flint 20 M 55:54 18:00
25 251 Ryan Szczynski Flint 20 M 55:54 18:00
26 252 Lesar Antequera Flint 20 M 55:55 18:00
27 253 Derek Pluta Flint 20 M 55:55 18:00
28 254 Pete Merle Flint 20 M 55:55 18:01
29 255 Mark Roth Flint 20 M 55:56 18:01
30 256 Joe Robincheck Flint 20 M 55:57 18:01
31 257 Judy Hoop Flint 20 M 56:06 18:04
32 258 Jon Cook Flint 20 M 56:06 18:04
33 259 Chad Schifer Flint 20 M 56:07 18:05

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 141 Sandy Doe Flint 20 F 34:42 11:11
2 177 Toyia Terry Flint 21 F 41:25 13:21
3 189 Janice Pattee Burton 21 F 44:45 14:25
4 190 Marli Rust Owosso 21 F 44:46 14:25
5 201 Chris Looser Flint 22 F 48:07 15:30
6 209 Pam Kaczmarck Swartz Creek 22 F 49:49 16:03
7 213 Anastasia Stapp Grand Rapids 21 F 50:12 16:10
8 216 Erin Bolton Flint 24 F 51:10 16:29
9 227 Kristie Cox Flint 23 F 51:53 16:42
10 233 Brooke Hajek Davison 22 F 54:29 17:33

MALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 176 Amie Zinn Burton 27 F 41:22 13:20
2 195 Heather McComb Flint 25 F 45:45 14:44

MALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 163 Mary Terry Bancroft 31 F 38:52 12:31
2 196 Kellie Tennant Mount Morris 34 F 45:45 14:44

MALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 217 Syed Zafar Flint 35 M 51:14 16:30
2 221 Richard Kaye Milford 37 M 51:45 16:40
3 229 Keith McCrady Flint 37 M 53:16 17:09

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 146 Jo Ellen Hartz Rochester Hills 39 F 35:09 11:19
2 178 Carol Pace Flint 36 F 41:47 13:28
3 184 Jeanne Kaye Milford 35 F 42:48 13:47
4 186 Ivy Taylor-Moody Grand Blanc 37 F 43:34 14:02
5 197 Theresa Marshall Burton 35 F 46:37 15:01
6 224 Marianne Lilly Novi 39 F 51:49 16:41

MALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 223 Robert Abraham Novi 41 M 51:48 16:41

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 151 Pam Jaques Flint 40 F 36:23 11:43
2 165 Julie Schunter Flint 40 F 39:04 12:35
3 168 Kim Huddleston Flint 42 F 39:59 12:53
4 180 Janine Kravetz Bay City 44 F 41:59 13:31
5 193 Karen Ferguson Flint 41 F 45:22 14:37
6 206 Susan Remer Linden 42 F 49:13 15:51
7 215 Irene Jaegers Burton 44 F 50:15 16:11
8 226 Kathy Lilly Novi 44 F 51:51 16:42
9 228 Kim Wilkins Swartz Creek 44 F 51:59 16:45

MALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 157 Sandy Lawrence Swartz Creek 47 F 37:26 12:04
2 169 Rose Hines Grand Blanc 45 F 40:15 12:58
3 183 Ellen Govorchin Okemos 48 F 42:48 13:47
4 185 Linda Uren Flint 46 F 43:27 14:00
5 188 Linda Belford Flint 46 F 44:13 14:14
6 200 Sharon L Suggs Flint 45 F 47:53 15:25
7 207 Rita Daniels Clio 46 F 49:30 15:56
8 232 Deborah Dubbs Mount Morris 47 F 54:27 17:32
9 264 Sandra Wildfong Flint 46 F 57:56 18:40

MALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 134 Don Knight Flint 54 M 33:16 10:43
2 145 Tom Belford Jr Flint 52 M 35:07 11:19
3 187 Phillip Mosby Grand Blanc 51 M 43:34 14:02
4 225 Gary Drainville Grand Blanc 50 M 51:50 16:41

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 166 Marcia Noyle Flushing 51 F 39:06 12:36
2 170 Monica Barden Otisville 50 F 40:16 12:58
3 174 Pamela Brown Owosso 51 F 40:50 13:09
4 222 Christine Drainville Grand Blanc 50 F 51:48 16:41
5 231 Val Cooper Flint 52 F 53:34 17:15
6 262 Flora L. Dantzler Flint 52 F 57:21 18:28
7 263 Lynn La Brecque Grand Blanc 50 F 57:25 18:29

MALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 140 Harold A Peterson Holly 59 M 34:39 11:10
2 144 Don Snooks Grand Blanc 57 M 35:06 11:18
3 148 Leonard Schott Flint 57 M 35:36 11:28
4 155 Doug Fisher Flushing 57 M 37:02 11:56
5 181 Jim De Voe Linden 57 M 42:05 13:33
6 230 Judy Estes Burton 55 M 53:33 17:15

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 161 Jane Matthews Grand Blanc 55 F 38:37 12:26
2 164 Cathy Epperson Grand Blanc 58 F 38:57 12:33
3 167 Janice K Rockwood Flushing 55 F 39:42 12:47
4 172 Patricia Dunnigan Swartz Creek 59 F 40:46 13:08
5 173 Elaine Hamill Durand 56 F 40:49 13:09
6 192 Marie Luckner Flint 55 F 45:14 14:34
7 205 Marianne Daliege Flint 55 F 48:44 15:42
8 261 Sandra Ford Fenton 58 F 56:22 18:09
9 265 Marian Coenen Mount Morris 59 F 57:57 18:40

MALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 160 Jean McCue Bay City 61 F 38:02 12:15
2 179 Sue Wright Lapeer 62 F 41:58 13:31
3 182 Wilma Hartz Flint 62 F 42:38 13:44
4 208 Patricia Noyle Flushing 64 F 49:43 16:01
5 260 Shirley Cormicle Flint 60 F 56:22 18:09

MALE AGE GROUP: 65 - 99

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 175 Donald Hartz Flint 65 M 40:55 13:11
2 194 Louis A Adams North Branch 66 M 45:28 14:39

FEMALE AGE GROUP: 65 - 89

PLACE O'All NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ===== ====================== ================= == = ======= =====
1 156 Marion Callis Davison 65 F 37:04 11:56
2 171 Betty Dunlap Goodrich 69 F 40:17 12:59

FLINT, MI
Provided By Gault Race Management