MACKINAC ISLAND GREAT TURTLE

back to results

Oct. 29, 2000

MACKINAC ISLAND GREAT TURTLE
MACKINAC ISLAND, MICHIGAN
Provided By Gault Race Management


************ MALE OVERALL WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 John Irwin Saginaw 38 1:19:35 6:05

************ FEMALE OVERALL WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Debbie Lenters Holland 32 1:30:05 6:53

************ MALE MASTERS WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Doug Richardson Sault Ste Marie 46 1:19:38 6:05

************ FEMALE MASTERS WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Dean Bott Charlevoix 40 1:33:06 7:07

MALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Luke Fowler Saint Ignace 15 1:39:34 7:36
2 Jeff Brooks Flushing 14 1:53:56 8:42

FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Samantha Litzner Saint Ignace 17 2:08:47 9:50
2 Lisa Wheeler Saint Ignace 16 2:08:47 9:50
3 Erin Evashevski Saint Ignace 15 2:09:00 9:51

MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Kevin Kean Shelby Twp 20 1:20:23 6:09
2 Dan Ruddy Montrose 22 1:48:27 8:17

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Jamie Harpootlian Southfield 20 1:45:26 8:03
2 Erin Patrick Ann Arbor 21 1:47:35 8:13
3 Sarah Patrick Indian River 22 1:50:37 8:27
4 Traci Wolbrink Okemos 23 1:54:09 8:43
5 Cathy Hermann East Lansing 21 2:11:57 10:05
6 Stephanie Doublestein Ann Arbor 23 2:14:29 10:16
7 Erin Moug Farmington Hills 22 2:15:00 10:19
8 Kelly Moug Farmington Hills 20 2:15:00 10:19
9 Thien-Di Do Ann Arbor 24 2:22:21 10:52
10 Jennifer Spiegel Mount Pleasant 24 2:43:31 12:29
11 Meghan Widlak Mount Pleasant 24 2:43:31 12:29

MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Mike McFellin Frankenmuth 25 1:23:38 6:24
2 James Schmidt Merrill 25 1:32:04 7:02
3 Laud Ryan Saline 28 1:35:55 7:20
4 Sven Gustafson Plymouth 29 1:42:54 7:52
5 Brian Royce Roscommon 28 1:43:21 7:54
6 Chuck Brenner Battle Creek 29 1:48:40 8:18
7 Jason Swafford Waterford 29 1:56:51 8:56

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Sara Williams Augusta 29 1:39:36 7:37
2 Melinda Hare Hastings 29 1:40:49 7:42
3 Tracey S Cohen Clarkston 29 1:49:50 8:23
4 Mary Ellen Feeny Royal Oak 25 2:01:09 9:15
5 Mary Tabin Grand Rapids 27 2:05:44 9:36
6 Tonya Wildfong Traverse City 26 2:07:35 9:45
7 Amy Stewart Dimondale 26 2:10:05 9:56
8 Jennifer M Davis Davison 29 2:22:36 10:54
9 Patricia McAlister Chesterfield 28 2:25:57 11:09
10 Alexis Keiser Sterling Hts 28 2:46:10 12:42
11 Jennifer Schrand Battle Creek 29 2:48:35 12:53

MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Joseph Cantwell Allegan 31 1:23:29 6:23
2 Paul Marek Traverse City 31 1:30:45 6:56
3 Brad Miller Westland 31 1:31:29 6:59
4 John Hammel E. Lansing 31 1:38:32 7:32
5 Brian Bloch Birmingham 34 1:40:01 7:39
6 Steve Shults Okemos 34 1:41:59 7:48
7 Vince Fochtman Jr Traverse City 31 1:43:40 7:55
8 Todd Rumbles Grand Blanc 32 1:44:27 7:59
9 Bart Huthwaite Jr Rochester Hills 32 1:47:18 8:12
10 Richard Ellis MacKinac Island 32 1:52:23 8:35
11 Mike Dolen Bloomfield Hills 32 2:00:16 9:11

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Kristen Nickel Caro 34 1:39:08 7:35
2 Laura Rohde Oxford 31 1:42:47 7:51
3 Jacqueline MacKsood Flint 34 1:44:00 7:57
4 Amy Goan Milford 34 1:50:14 8:25
5 Cheryl Palazzi Sault Ste Marie 33 1:57:34 8:59
6 Leslie Lowell Rochester 32 1:58:36 9:04
7 Mary Anne Butz Traverse City 30 2:00:01 9:10
8 Tina Harnett Brighton 30 2:00:13 9:11
9 Marjori Cantwell Allegan 32 2:13:25 10:12
10 Christyn Blosser Saginaw 32 2:16:17 10:25
11 Tracy Willis Farmington Hills 31 2:52:17 13:10

MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Steve Broda Northville 38 1:27:50 6:43
2 Ben Waggoner Maumee 37 1:30:00 6:53
3 Jeff Vanden Berge Ada 35 1:33:42 7:10
4 Jerry Verkerke Plymouth 37 1:37:03 7:25
5 Ed Lyghtel Ann Arbor 39 1:37:05 7:25
6 Larry Tomkinson Sault St Marie 38 1:39:13 7:35
7 Peter Lobert Sault Ste Marie 39 1:40:21 7:40
8 David Gerdes Ann Arbor 36 1:41:05 7:43
9 Wade Powell Troy 39 1:41:47 7:47
10 Mark Menean Sault Ste Marie 37 1:42:09 7:48
11 Jon Felske Pinconning 39 1:42:57 7:52
12 David Greydanus Dimondale 36 1:47:30 8:13
13 James Pantelleria Bridgman 38 1:47:43 8:14
14 Paul Moerland West Olive 39 1:50:53 8:28
15 Michael Pousak Rochester Hills 36 1:55:21 8:49
16 Brad Slagle Marquette 39 1:56:22 8:53
17 Shaun Llewellyn Utica 36 1:57:36 8:59
18 Jeffrey Rak Grand Blanc 37 1:58:10 9:02
19 Thomas Saputo Sterling Heights 39 1:59:47 9:09
20 Tim Brooks Flushing 36 2:01:44 9:18
21 Steven Wheelock Williamsburg 39 2:02:51 9:23
22 James Chiado Holland 38 2:25:57 11:09
23 Joseph MacKsood Flint 35 2:27:20 11:15
24 Joe Pia Rochester Hills 37 2:30:45 11:31

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Amy Lee Baker Suttons Bay 35 1:33:41 7:10
2 Kelly Richardson Auburn 39 1:49:34 8:22
3 Marit Schultz Birch Run 39 1:53:21 8:40
4 Leslie Wright Sault Ste Marie 37 1:57:59 9:01
5 Gayle Harbaugh Boyne City 36 1:58:18 9:02
6 Theresa Lance Traverse City 36 1:58:48 9:05
7 Madeleine Barkey Ferndale 38 2:00:40 9:13
8 Laura Derusha Traverse City 35 2:00:50 9:14
9 Elizabeth Kata Shelby Twp 36 2:12:57 10:09
10 Amy Carbeck Harbor Springs 36 2:13:54 10:14
11 Shannon M Mashburn Grand Blanc 35 2:14:56 10:18
12 Mary Alexander Plymouth 36 2:17:49 10:32

MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Jeffrey Zylstra Grandville 43 1:21:09 6:12
2 Michael Webster Northville 41 1:24:06 6:26
3 Kevin Deyo Traverse City 41 1:25:41 6:33
4 Ray Jeffery Highland 41 1:27:04 6:39
5 Tom Piippo Rudyard 44 1:27:20 6:40
6 Steve Moelter Bay City 44 1:28:47 6:47
7 Gary R Duke Linden 43 1:31:24 6:59
8 Jeff R Carroll Holland 44 1:33:44 7:10
9 Mark Zaporski Walled Lake 43 1:34:37 7:14
10 Mark Crossley Pellston 42 1:35:49 7:19
11 Marc Edwards Rochester 43 1:36:17 7:21
12 James McCarty Bay City 42 1:36:21 7:22
13 Stu Allen Davison 40 1:37:39 7:28
14 Russell Cicchelli Livonia 43 1:39:09 7:35
15 Larry Patch Sterling Hts 41 1:40:51 7:42
16 Daniel Orr Montrose 42 1:42:19 7:49
17 Jim Sutika Houghton Lake 43 1:48:06 8:16
18 Conrad Vorwerck Bay City 40 1:48:15 8:16
19 David Ruddy Montrose 44 1:48:26 8:17
20 Randy Jackson Grand Blanc 41 1:51:13 8:30
21 Keith Richardson Auburn 44 1:52:09 8:34
22 Randy Settle Milford 44 1:52:50 8:37
23 Tim McCart Southgate 43 1:54:16 8:44
24 Mike Day Fairgrove 40 1:56:11 8:53
25 Randy Wellman Belmont 42 1:59:36 9:08
26 Charles Lawcock Grand Blanc 42 2:04:37 9:31
27 Patrick Doyle Flushing 40 2:16:06 10:24
28 Brad Berkshire Grand Rapids 41 2:22:09 10:52

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Sheri Ongena Metamora 40 1:48:00 8:15
2 Carmen Howard Lake Ann 44 1:48:01 8:15
3 Lisa Somalski Essexville 41 1:49:38 8:23
4 Kathy Moerland West Olive 43 1:50:53 8:28
5 Sylvia Medlen Ortonville 43 1:51:26 8:31
6 Amy Smithling Troy 42 1:51:36 8:32
7 Valarie Settle Milford 44 1:52:50 8:37
8 Kay Fisher Marquette 40 1:56:22 8:53
9 Linda McKee Cary 43 1:57:54 9:00
10 Eileen Forestell Sault Ste Marie 44 1:59:33 9:08
11 Mona Kennedy Lansing 44 2:00:44 9:13
12 Mary Ann Behm Traverse City 44 2:03:14 9:25
13 Lynn Mattern Traverse City 43 2:03:14 9:25
14 Robin Jackson Grand Blanc 40 2:04:17 9:30
15 Lisa Reed Grand Ledge 41 2:08:00 9:47
16 Cheryl Doyle Findlay 42 2:08:28 9:49
17 Terri Conrad Kingsley 41 2:09:22 9:53
18 Elizabeth Carr Lansing 40 2:10:05 9:56
19 Susan Eberhart Okemos 41 2:10:05 9:56
20 Deborah Tomasik Lowel 44 2:15:20 10:20
21 Teresa Petzold Shelby Twp 42 2:17:48 10:32
22 Melanie Conway Harrison 40 2:19:42 10:40
23 Tonyia Bourquin West Bloomfield 41 2:20:12 10:43
24 Karen Osentoski Oakland 41 2:21:01 10:46
25 Stacy Berkshire Grand Rapids 41 2:22:05 10:51
26 Laurie L Doyle Flushing 44 2:38:02 12:04
27 Dawn Carson Boyers 42 2:46:16 12:42
28 Suzanne Chesney Farmington Hills 40 3:04:10 14:04

MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Judd Johnston Marquette 49 1:26:17 6:36
2 David Luckhardt Ypsilanti 49 1:30:49 6:56
3 Roger Luckhardt Westland 45 1:34:10 7:12
4 Dan Chepeska New Hudson 48 1:38:39 7:32
5 John Dibling Pemberville 48 1:38:57 7:34
6 Dennis Stortini Richards Landing 45 1:43:09 7:53
7 Todd Dickinson Grand Rapids 46 1:43:24 7:54
8 Norbert West Appleton 47 1:43:26 7:54
9 Jack Klarr Northville 47 1:44:18 7:58
10 Anthony Fiacconi Sault Ste. Marie 49 1:44:31 7:59
11 Kenneth Yelle Lapeer 47 1:44:39 8:00
12 Mark O'Donnell Oak Park 48 1:49:12 8:21
13 Larry Cushman Flushing 49 1:50:17 8:26
14 Gary Grossman Oak Park 45 1:51:35 8:32
15 Thomas Mathieu Bath 46 1:54:11 8:43
16 Dave Maddix Gaylord 47 1:56:07 8:52
17 Randy Worden Lansing 49 1:57:27 8:58
18 Clay Cronin Traverse City 48 2:00:01 9:10
19 Robert Anderson Lowell 47 2:00:27 9:12
20 Alberto Kennedy Lansing 45 2:00:44 9:13
21 Kenneth Herman Cheboygan 47 2:01:18 9:16
22 Earl Gilpin Flint 48 2:05:38 9:36
23 Kenneth Bush Portland 48 2:12:28 10:07
24 Robert Smith Brighton 47 2:12:45 10:08
25 Richard Wood Sault Ste Marie 47 2:15:50 10:23
26 Joe Wright Flushing 45 2:16:06 10:24
27 Dan Crachiolo Sterling Hts 46 2:33:06 11:42

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Anne Siegrist Appleton 45 1:41:31 7:45
2 Jane Kowieski Interlochen 46 1:44:04 7:57
3 Constance Doughty Farmington Hills 47 1:54:53 8:47
4 Raija Gordon Sault Ste Marie 48 1:57:27 8:58
5 Jodell Wittenberg Clarkston 45 1:59:40 9:09
6 Kitty Cole Milford 47 2:00:13 9:11
7 Syndee Borst Saint Ignace 49 2:01:07 9:15
8 Ruth Bareman Holland 48 2:09:02 9:51
9 Debra Homeier Gladstone 47 2:12:11 10:06
10 Victoria Church Otter Lake 47 2:12:13 10:06
11 Caroline Price Plymouth 46 2:16:39 10:26
12 Cynthia Sanford Saranac 48 2:25:57 11:09
13 Mary Jo Voelpel Metamora 49 2:37:47 12:03
14 Sherrie Wright Flushing 45 2:38:02 12:04

MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Glenn Gailey East Canton 53 1:29:59 6:53
2 Tom Harbaugh Boyne City 51 1:31:02 6:57
3 John Ekin Royal Oak 52 1:37:40 7:28
4 Ed Valentine Grosse Ilse 52 1:40:32 7:41
5 Jerry Gillissen Lansing 51 1:43:21 7:54
6 Bill Spurgeon Royal Oak 53 1:43:30 7:55
7 Gary Babiuk Sault Ste Marie 51 1:48:06 8:16
8 Jim Dudley Livonia 51 1:48:40 8:18
9 Ken L McLean Gaines 54 1:49:20 8:21
10 Don Rice Owosso 53 1:53:28 8:40
11 Frank Allen Jobe Fenton 51 1:53:29 8:40
12 Robert Yarger Saline 50 1:57:26 8:58
13 Bruce Sage Birmingham 52 1:58:30 9:03
14 Wayne Carson Boyers 50 1:58:53 9:05
15 Gary Scanlon Brighton 52 2:02:42 9:22
16 David Overlien Black River Falls 51 2:05:32 9:35
17 Stephen Kreft Grand Ledge 50 2:08:00 9:47
18 George Pravda Spring Lake 54 2:08:30 9:49
19 David Rowe Flushing 53 2:12:25 10:07
20 John Clarke Lake Orion 53 2:21:01 10:46

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Diane Fuller Columbiaville 50 1:53:22 8:40
2 Donna Baker Kalamazoo 53 1:55:36 8:50
3 Sandy Hoppe Saginaw 52 1:56:54 8:56
4 Susan Miller Kalamazoo 50 2:07:20 9:44
5 Sharon Loichinger Richland 50 2:38:55 12:08

MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Larry Grow Traverse City 55 1:38:39 7:32
2 Jim Ingalls Muskegon 55 1:41:44 7:46
3 James Troknya Perrysburg 58 1:43:56 7:57
4 Carl Lutzka Gobles 57 1:54:47 8:46

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Joyce Harger Dimondale 56 2:05:46 9:36
2 Betty De Bose Flint 56 2:06:10 9:38
3 Barbara Bryant Grand Blanc 57 2:12:36 10:08
4 Shirley A Larsen Grand Blanc 57 2:19:43 10:40
5 Nancy Albrecht Traverse City 57 2:22:31 10:53
6 Dorothy L French Flushing 55 2:23:59 11:00

MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Jim Elzinga Conway 64 1:51:31 8:31
2 Jere Lansinger Bloomfield Hills 61 1:52:11 8:34
3 Ron Fizell Flint 63 2:12:35 10:08

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Kathy Detman Flint 62 1:58:16 9:02
2 Liz Lancaster Hastings 63 1:58:23 9:03
3 Mary L De Mattia Novi 60 2:19:43 10:40

MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Doug Harger Dimondale 66 1:52:13 8:34
2 Jack Pate Traverse City 67 2:22:31 10:53

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Gunveig Janse Birch Run 65 1:59:45 9:09
2 Chris Swanson Royal Oak 65 2:05:58 9:



************ MALE OVERALL WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Kenny Baxendale Clio 19 31:42 5:34

************ FEMALE OVERALL WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Renee Rall Engadine 17 37:46 6:38

************ MALE MASTERS WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Francis Hoogterp Grandville 57 38:03 6:41

************ FEMALE MASTERS WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Mel H Trowbridge Goodrich 44 42:41 7:30

MALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Brad Smith Birch Run 18 33:23 5:52
2 Andrzej Arzoznowski Iron River 16 34:35 6:04
3 Jason Boston Flint 19 35:39 6:16
4 Michael Cushman Flushing 18 36:22 6:23
5 Keith Huckstep Mount Morris 19 36:46 6:27
6 Matthew Willing Flint 14 38:28 6:45
7 Josh Becker Saint Ignace 17 38:51 6:49
8 William Springsteen Moran 16 38:57 6:50
9 Jared Johnston Marquette 12 41:21 7:16
10 Kellen Duke Linden 13 41:52 7:21
11 Michael Evashevski St Ignace 17 42:58 7:33
12 Dillon Johnston Marquette 12 46:39 8:11
13 Clayton Carroll Holland 13 52:28 9:13
14 Zeb Johnston Marquette 7 58:12 10:13
15 Daniel Duzenbury Mount Pleasant 13 1:09:01 12:07

FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Shandi Heath Clio 19 43:33 7:39
2 Andrea Rall Engadine 16 46:17 8:08
3 Kayla Duke Linden 11 48:35 8:32
4 Holly Sifferman Grand Blanc 12 49:01 8:36
5 Marielle Calcaterra Saint Ignace 15 50:26 8:51
6 Katie Sarton Flushing 18 50:36 8:53
7 Crystal Heath Clio 18 50:41 8:54
8 Caron Ockerman Davison 18 53:12 9:20
9 Traci Luckhardt Ypsilanti 19 59:00 10:21
10 Rachel Sisco Lake 19 59:01 10:22
11 Sydney Johnston Marquette 9 1:18:27 13:46
12 Leah Lada Shepherd 19 1:21:06 14:14
13 Sara Simmer Lake 16 1:25:38 15:02

MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Josh Klein Davison 21 31:46 5:35
2 Chad Christensen Iron River 24 32:03 5:38
3 Bryon Boston Flint 20 33:52 5:57
4 Eric Krepps Sault S Marie 20 35:03 6:09
5 Dallas Bishop Cadillac 22 38:13 6:43
6 Todd Simmons Cheboygan 23 39:52 7:00
7 Chris Jackson Ypsilanti 21 44:07 7:45
8 Paul Sorbo Shelby Twp 20 44:20 7:47
9 Tarah Murphy Ann Arbor 23 53:07 9:20

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Michelle Sandoval Mount Pleasant 22 42:37 7:29
2 Anna Banka Ft Gratiot 21 46:13 8:07
3 Sabrina Bishop Cadillac 20 46:18 8:08
4 Bonnie Bourdeau Burton 23 47:30 8:20
5 Aimee Genung Akron 23 48:35 8:32
6 Katie Ockerman Davison 21 52:31 9:13
7 Joni Burnell Grand Blanc 21 52:51 9:17
8 Jaime Fonger Linden 21 54:43 9:36
9 Stephanie Buck Mount Pleasant 20 58:50 10:20
10 Jennifer Wright Flint 24 1:01:10 10:44

MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Tom Rozich Au Gres 28 37:37 6:36
2 Paul Pollatz Mount Pleasant 29 52:29 9:13
3 Michael Kanaby Ft. Pierce 29 53:24 9:22
4 Andrew Wright Flint 25 1:04:38 11:21

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Beth Weisenborn East Lansing 25 47:24 8:19
2 Colleen Wruble Haslett 29 48:22 8:29
3 Lucia Soule East Lansing 25 50:27 8:52
4 Kristy Pollatz Mount Pleasant 29 52:30 9:13
5 Connie Beson Bay City 28 54:58 9:39
6 Heather Eid Mount Pleasant 25 58:41 10:18
7 Lisa Lawhead Flushing 25 59:07 10:23

MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Paul Kovalcik Akron 30 39:05 6:52
2 Mark Pricco Lansing 34 39:44 6:59
3 Brendan Clancy Naubinway 31 42:05 7:23
4 Andrew Cleary Lansing 34 42:39 7:29
5 Glen Chipman Flint 33 42:50 7:31
6 Larry Cardinal Jr Flint 34 43:05 7:34
7 Mike Blood Northville 31 43:31 7:38
8 Richard White Mount Pleasant 30 44:23 7:48
9 Brian Taffs Mount Pleasant 31 45:28 7:59
10 Majed Sahouri Saginaw 34 45:45 8:02
11 Raed Sahouri Gaines 32 46:30 8:10
12 Victor Birchmeier Crystal Lake 33 51:00 8:57
13 Mike De Waard Holland 31 51:18 9:00
14 Paul Behm Milford 33 52:57 9:18
15 Jeffrey Rowley Birch Run 31 54:02 9:29
16 Martin Spees Grand Blanc 31 1:03:15 11:06
17 Keith Yuster Highland Park 33 1:06:09 11:37
18 Steven Apostal Canton 34 1:18:38 13:48
19 Robert Vossen Toledo 31 1:32:20 16:12

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Tracey Sahouri Gaines 34 42:43 7:30
2 Christina Burley Bath 30 43:22 7:37
3 Chantelle Jablonski Linden 32 49:14 8:39
4 Jamie Mengyan MacKinac Island 30 53:13 9:21
5 Mary Beth MacAuley Traverse City 33 54:51 9:38
6 Wendy Malish Mt Pleasant 34 56:40 9:57
7 Jennifer Hammond Oxford 32 57:58 10:11
8 Becky Weaver Monroe 31 58:11 10:13
9 Jennifer Liversedge Grand Blanc 30 59:22 10:25
10 Cami Sendre Mount Pleasant 30 59:43 10:29
11 Darla Shellberg Dewitt 30 1:01:16 10:45
12 Melissa Wojciechowski Dewitt 33 1:01:58 10:53
13 Tammy Haney Swartz Creek 34 1:02:24 10:57
14 Jennifer De Waard Holland 30 1:04:14 11:16
15 Mary Patay MacKinac Island 30 1:10:35 12:23
16 Karin Banks Weidman 30 1:11:54 12:37
17 Susan Blodgett Mount Pleasant 34 1:11:54 12:37
18 Michele Myers Roscommon 32 1:15:04 13:11

MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 John Goble Williamsburg 35 33:57 5:58
2 Dan Schroeder Grand Rapids 35 36:11 6:21
3 Russ Cilibraise Weidman 35 39:26 6:56
4 Kirk Vanderkooi Holland 37 42:08 7:24
5 Tony Seal Grand Blanc 36 43:45 7:41
6 Peter Handley Gaylord 36 44:18 7:47
7 Gene Schmidt Saginaw 36 45:28 7:59
8 Jerry Skrocki Bay City 38 46:06 8:06
9 Tim Brice Beverly Hills 35 48:19 8:29
10 Robert Mc Vey Greenville 37 49:05 8:37
11 Donald Duzenbury Wyoming 38 49:20 8:40
12 Stephen Taratuta Dewitt 37 51:05 8:58
13 Myron Palmer Lowell 35 52:06 9:09
14 Don Hammond Oxford 35 56:11 9:52
15 Philip Sloboda Valparaiso 39 57:28 10:05
16 Royce Mashburn Jr Grand Blanc 38 1:02:37 10:59
17 Timothy Callahan Flint 39 1:10:21 12:21
18 Paul Browne Brighton 36 1:41:41 17:51

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Caroline Yarnell Maumee 39 42:26 7:27
2 Tracy Goble Williamsburg 37 43:44 7:41
3 Katherine Hoffman Northville 37 44:58 7:54
4 Kandelle Brice Beverly Hills 39 47:14 8:18
5 Patricia Dellies Roseville 35 47:55 8:25
6 Laura Carter White Lake 37 48:09 8:27
7 Kerstin Felske Pinconning 35 50:17 8:50
8 Lori Fasi Traverse City 38 52:31 9:13
9 Pamela Stiehl Linden 38 52:53 9:17
10 Loretta Siniff Midland 37 53:00 9:18
11 Theresa Schmidt Gaylord 37 55:32 9:45
12 Penny Sutika Houghton Lake 38 55:54 9:49
13 Dawn Sloboda Valparaiso 36 57:27 10:05
14 Maria Neville Saint Joseph 37 57:45 10:08
15 Donna Stadler Waterford 38 58:04 10:12
16 Laura Willard Lansing 39 1:00:54 10:41
17 Sally Rutledge Rochester Hills 39 1:02:53 11:02
18 Jody Taratuta Dewitt 37 1:03:59 11:14
19 Janet Polidori Northville 36 1:06:09 11:37
20 Debbie Callahan Flint 39 1:10:20 12:21
21 Vicky Fuller Fenton 38 1:10:27 12:22
22 Karen Apostal Canton 39 1:18:37 13:48
23 Denise Carrier Weidman 37 1:21:04 14:14

MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Ben Brown St. Ignace 43 40:13 7:04
2 Peter Buccos Marysville 43 40:44 7:09
3 Michael Miller Grandville 42 43:43 7:41
4 Charles Hewitt Bay City 41 43:45 7:41
5 Carl Malish Mt Pleasant 42 45:31 7:59
6 John Metevia Midland 43 48:48 8:34
7 Gary Sifferman Grand Blanc 43 48:57 8:36
8 Mike Brouillet Burton 41 49:24 8:40
9 Glen Schmidt Freeland 40 52:27 9:12
10 Geoff Brandle Midland 41 53:15 9:21
11 Ralph Trepkowski Essexville 41 54:10 9:31
12 Ken Aistrop Burton 43 54:53 9:38
13 Rebecca Holton Northport 41 58:18 10:14
14 Mark Schulte Goodrich 40 58:38 10:18
15 Brian Zimmermann Midland 40 59:09 10:23
16 Joseph O'Connor Williamston 40 1:10:30 12:23
17 Patrick Reed Grand Ledge 42 1:47:45 18:55
18 Mike Patterson Grass Lake 43 2:25:28 25:32

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Tamara Sisco Lake 40 43:29 7:38
2 Kim Kalush Flushing 44 46:55 8:14
3 Pamela Teaker Ionia 41 49:43 8:44
4 Cindy Carter Appleton 44 50:24 8:51
5 Donna De Filippo Warren 43 51:25 9:02
6 Marie Heath Clio 44 51:44 9:05
7 Barbara Torpy Mount Pleasant 40 52:08 9:09
8 Kimberly Jaunese Mt Pleasant 44 52:13 9:10
9 Cathy Neubauer Troy 40 53:23 9:22
10 Sherry Lynn Krish Swartz Creek 44 55:51 9:48
11 Denise Ryan Flint 40 56:59 10:00
12 Lucy Gingras Sault Ste. Marie 40 57:09 10:02
13 Renee Edel Clinton Twp 41 58:19 10:14
14 Marie Schulte Goodrich 40 58:38 10:18
15 Sherri Pavloski Rudyard 40 1:01:09 10:44
16 Terri Worthington Houston 40 1:05:07 11:26
17 Rhonda Duke Linden 41 1:10:19 12:21
18 Kathy Doty Lansing 44 1:10:51 12:26
19 Dian Von Linsowe Metamora 41 1:18:24 13:46
20 Terri Duzenbury Mecosta 43 1:19:10 13:54

MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 James R Jaunese Mt Pleasant 49 39:18 6:54
2 Maurice Hicks Allegan 47 40:38 7:08
3 Rick Trame Temperance 47 41:10 7:14
4 Rick Fockler Mount Pleasant 48 41:19 7:15
5 Kirk Smiecinski Linden 48 42:17 7:25
6 Steven Smith Mt. Pleasant 47 42:28 7:27
7 Jeffery Sherman Rochester 45 43:16 7:36
8 Bob Holtzmann Marquette 48 44:17 7:47
9 Mark Larch St Clair 49 48:24 8:30
10 John Greener Flint 47 50:46 8:55
11 Eric Rudert White Cloud 46 53:50 9:27
12 Kirk Heath Clio 49 57:09 10:02
13 Chuck Vogel Coleman 46 1:01:05 10:43
14 Ivan Patterson Pinckney 49 1:02:04 10:54
15 Richard Fouts Grand Blanc 49 1:02:26 10:58
16 Stephen Mac Donald Bruce Mines 48 1:03:20 11:07
17 Wayne Viars Muskegon 49 1:13:02 12:49
18 Patrick Duff Portland 47 1:37:53 17:11

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Barbara Sherman Rochester 45 44:06 7:45
2 Valerie La Reau Hollenbeck Lansing 45 45:58 8:04
3 Debbie Beason Flushing 45 48:37 8:32
4 Diane Ruddy Clio 45 53:21 9:22
5 Susan Holtzmann Marquette 46 53:43 9:26
6 Sandra Morse Flint 46 53:59 9:29
7 Bonnie Miller Holland 47 54:43 9:36
8 Sherry Davidson Harrisville 47 55:06 9:40
9 Coleen Rocker Traverse City 46 57:58 10:11
10 Carole Yuster Highland Park 45 58:30 10:16
11 Rhonda Ureche Swartz Creek 45 59:16 10:24
12 Mary Brooks Flint 46 59:39 10:28
13 Mary Cole Marysville 47 59:46 10:29
14 Mary Overlien Black River Falls 49 1:02:11 10:55
15 Julia Sheele St Clair 49 1:04:32 11:20
16 Jean Larch St Clair 49 1:07:54 11:55
17 Barbara Eichmuller Ann Arbor 46 1:09:28 12:12
18 Susan M Pinsoneault Roscommon 46 1:15:03 13:10
19 Barbara Slovisky East Lansing 45 1:25:05 14:56
20 Linda West Appleton 47 1:27:02 15:17
21 Barb Simmer Lake 46 1:27:08 15:18

MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Jerry Spencer Grand Rapids 51 39:55 7:01
2 Steve H Johnson Leslie 51 40:48 7:10
3 John Evashevski St Ignace 50 41:39 7:19
4 Rick Owen Lapeer 53 43:20 7:37
5 Dan Hill Traverse City 53 43:46 7:41
6 Mike Dakoske Traverse City 51 44:08 7:45
7 Larry Timm Bay City 51 44:36 7:50
8 Dennis Madalinski Grand Ledge 51 46:11 8:07
9 Michael Bradley Rochester Hills 53 48:34 8:32
10 Steve De Castecker Moline 53 49:54 8:46
11 Jeffrey Richert Port Huron 52 50:47 8:55
12 Elroy Kosters Caro 50 52:18 9:11
13 Thomas Fonger Flushing 54 53:31 9:24
14 Duane Bacon Concord 53 53:39 9:25
15 William Short Howell 52 54:09 9:30
16 Larry Salinas Saginaw 51 54:20 9:32
17 Timothy Dicken Beaverton 51 56:23 9:54
18 Greg Smith St Joseph 50 57:46 10:08
19 David Purol Holt 51 1:00:54 10:41
20 Ronald Jenovai Farmington Hills 52 1:05:35 11:31
21 Butch Clarke Brighton 52 1:13:44 12:57

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Kristine Cuprys Perrysburg 50 47:54 8:25
2 Joan Bartle Muncie 53 48:11 8:28
3 Nancy Porter Mt Pleasant 53 49:26 8:41
4 Ann Patch Sterling Heights 50 50:07 8:48
5 Margaret Ingalls Muskegon 51 51:55 9:07
6 Lucy Evasheuski St Ignace 50 53:39 9:25
7 Concetta Brown-Burke West Bloomfield 53 56:50 9:59
8 Linda Madalinski Grand Ledge 53 1:01:36 10:49
9 Kathleen Jenovai Farmington Hills 50 1:05:35 11:31
10 Marsha McLean Gaines 53 1:06:28 11:40
11 Linda Turman Brighton 50 1:06:50 11:44
12 Diane Bradley Rochester Hills 52 1:10:48 12:26
13 Jacqueline J Short Howell 51 1:13:12 12:51
14 Nora Wiser Traverse City 50 1:18:54 13:51
15 Pearl Gailey East Canton 54 1:20:18 14:06
16 Barbara Ekin Royal Oak 53 1:20:59 14:13

MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Robert Chura Shelby Twp 59 44:45 7:51
2 Harry Garrison Flushing 55 44:49 7:52
3 Peter Kadrovach Traverse City 58 46:39 8:12
4 Leonard J Block Bay City 58 46:49 8:13
5 Paul Orsick Waterford 56 49:17 8:39
6 John Stadler Monroe 59 53:18 9:21
7 Al Salmi Rapid River 57 1:02:44 11:01
8 Clarence Worst Grand Rapids 56 1:06:50 11:44
9 Le Roy Cypher Flint 55 1:18:46 13:49

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Anna Austin Ellsworth 59 51:21 9:01
2 Donna House Downers Grove 57 56:38 9:57
3 Judith Gekeler Morley 59 58:14 10:13
4 Joyce Tuchel Appleton 57 59:05 10:22
5 Wanda Merrell Flushing 56 59:57 10:31
6 Sue Patrick Indian River 55 1:03:19 11:07
7 Marilynn Briggs Lansing 57 1:04:20 11:18
8 Karen Scanlon Brighton 58 1:07:06 11:47
9 Nancy McNeilly Lansing 58 1:10:49 12:26
10 Lynda Dillon Orr Traverse City 55 1:18:54 13:51
11 Patricia Bushey Royal Oak 59 1:27:51 15:25

MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Barry Aspenleiter Petoskey 62 43:50 7:42
2 John Christopher Moline 60 52:54 9:17
3 Elliott Deyo Millington 62 55:07 9:41
4 John Ostman Escanaba 61 57:48 10:09
5 Ronald Beebe Flint 64 1:06:33 11:41
6 James Behrndt Battle Creek 60 1:06:47 11:43
7 Chuck Hinde Toledo 62 1:12:34 12:44

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Ellen S Nitz Milford 60 46:52 8:14
2 Elizabeth Manson Magnolia 64 53:13 9:21
3 Roddie Larsen Menasha 63 53:53 9:28
4 Patricia L Fizell Flint 63 56:59 10:00
5 Madonna Aubrey Flushing 61 1:18:29 13:47

MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Marvin Stevenson Rochester Hills 65 48:40 8:33
2 Glen A Larsen Grand Blanc 68 49:15 8:39
3 Bill Teubel Moline 66 53:08 9:20
4 Eric Manson Magnolia 65 53:27 9:23
5 William R Rude Lansing 66 1:06:40 11:42

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Carole Beebe Flint 65 1:06:33 11:41

MALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Bob Esford Petoskey 71 1:09:26 12:11

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Elaine Siegrist Appleton 74 58:25 10:



************ MALE OVERALL WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Jeffrey Sanders Flint 35 57:20 10:04
************ FEMALE OVERALL WINNER ************
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Jeanette M Wineland Swartz Creek 42 1:01:06 10:44
MALE AGE GROUP: 01 - 89
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 William Gardner Fenton 56 58:26 10:15
2 Lester O Brady Grand Blanc 47 59:08 10:23
3 Danny Wineland Swartz Creek 52 1:02:44 11:01
4 Edwin Boller Lapeer 38 1:10:47 12:25
5 Spencer L Myers Grand Blanc 71 1:11:10 12:29
6 Jesse D Foster Fenton 65 1:11:38 12:35
7 Paul Zofchak Clio 54 1:12:11 12:40
8 Roger Herpst Allegan 55 1:15:36 13:16
9 George Sheele St Clair 51 1:15:35 13:16
10 Frank Kapp Perrysburg 53 1:19:35 13:58
11 William Bryant Grand Blanc 59 1:20:20 14:06
12 Daniel W Gekeler Farmington 59 1:20:49 14:11
13 Jerry Elliott Grand Blanc 64 1:21:47 14:21
14 John Kromer Mullet Lake 75 1:22:13 14:26
15 Matthew Lassiter Highland Park 10 1:28:25 15:31
16 Mark Loichinger Richland 51 1:28:30 15:32
17 Jim Sennett Michigan City 71 1:29:19 15:41
18 Frank Sweeney Mount Pleasant 49 1:32:48 16:17
19 Mike Bozynski Columbiaville 45 1:32:51 16:18
20 Lawrence Voelpel Metamora 49 1:34:20 16:33
21 James Gough Fenton 40 1:35:31 16:46
22 Brian Heldt Dexter 43 1:41:37 17:50
23 Terry Lee Metamora 50 1:43:02 18:05
24 Randy Mikula Farmington Hills 47 1:48:51 19:06
25 Carmon J Liversedge Flushing 54 1:49:05 19:09
26 Kenneth Miller Spokane 61 1:49:06 19:09
FEMALE AGE GROUP: 01 - 89
PLACE NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ============================ ================= === ======= =====
1 Lynette Heinlein Vassar 44 1:02:03 10:54
2 Merri Ann Baker-Radcliffe Durand 47 1:02:05 10:54
3 Gayann Roos Flint 45 1:02:13 10:55
4 Barbara Cheney Flint 53 1:03:25 11:08
5 Linda Schultz Lapeer 42 1:05:37 11:31
6 Lisa Zahn Suttons Bay 46 1:07:08 11:47
7 Terri Carroll Holland 46 1:07:16 11:48
8 Cheryl Stacer-Mc Vey Greenville 34 1:07:54 11:55
9 Barbara Banyash Petersburg 50 1:09:04 12:07
10 Wendy Lazor Petersburg 27 1:09:04 12:07
11 Carol Jankowski Fenton 53 1:10:40 12:24
12 Ann Boller Lapeer 36 1:10:47 12:25
13 Mary Thalison Ionia 45 1:10:57 12:27
14 Christine Szakovits Toledo 48 1:11:25 12:32
15 Tami Melisek Sault Ste Marie 32 1:11:28 12:33
16 Beverly Schlee Grand Blanc 53 1:12:11 12:40
17 Gail Kackley Clio 44 1:12:36 12:45
18 Sharon L Brooks Chelsea 56 1:13:09 12:50
19 Kathy Patterson Pinckney 46 1:13:15 12:52
20 Carol Kromer Mullet Lake 71 1:13:39 12:56
21 Suzanne Richardson Sault Ste Marie 47 1:13:45 12:57
22 Ann Polewka Jackson 52 1:13:51 12:58
23 Cathy Epperson Grand Blanc 58 1:14:42 13:07
24 Vi Martin Flint 65 1:14:43 13:07
25 Patricia Braem Beulah 41 1:15:59 13:20
26 Tammy Woods East Lansing 32 1:16:09 13:22
27 Betsy Steudle South Haven 29 1:16:30 13:26
28 Debby Smiecinski Swartz Creek 45 1:17:18 13:34
29 Cheryl Timm Bay City 50 1:17:43 13:38
30 Diane Bucy Millington 54 1:18:52 13:51
31 Amy Handley Gaylord 32 1:19:09 13:54
32 Marjorie Padisak Flushing 36 1:19:19 13:55
33 Cheryl Schaefer Watervliet 44 1:19:19 13:55
34 Liz Drechnowicz Jackson 39 1:20:09 14:04
35 Bonnie Osborne Mattawan 46 1:20:20 14:06
36 Judy Spillers Durand 52 1:20:23 14:07
37 Selene Wadhawan Midland 27 1:20:29 14:08
38 Roseann Dailey Bath 51 1:20:56 14:12
39 Jessica Kapp Perrysburg 50 1:21:55 14:23
40 Karrie Vanden Berge Ada 33 1:21:55 14:23
41 Karen Alholm Marquette 47 1:22:00 14:24
42 Katie Grygier Columbiaville 16 1:22:09 14:25
43 Kathy La Gasse Columbiaville 39 1:22:18 14:27
44 Jean Donley Graves Traverse City 45 1:22:23 14:28
45 Laurie J Stricker Traverse City 37 1:22:23 14:28
46 Janet S Elliott Grand Blanc 64 1:22:26 14:28
47 Marcine Smith Mt. Pleasant 38 1:22:37 14:30
48 Kathleen Fay East Lansing 46 1:23:34 14:40
49 Carol A Vorachek Flushing 50 1:23:38 14:41
50 Cathy D Hyrman Swartz Creek 45 1:23:39 14:41
51 Janice Saunders Lapeer 56 1:23:58 14:44
52 Laurie Rankin Brighton 49 1:20:15 14:05
53 Christine Skrocki Bay City 36 1:25:21 14:59
54 Mary Melzow Highland Park 45 1:28:25 15:31
55 Mary Lou O'Connor Williamston 38 1:29:27 15:42
56 Melissa Greydanus Dimondale 31 1:29:28 15:42
57 Kelly Waidie Onaway 33 1:29:49 15:46
58 Dawn Brewbaker Atlanta 44 1:29:50 15:46
59 Michelle Vossen Toledo 28 1:30:51 15:57
60 Pamela Windstrand Davison 54 1:30:54 15:57
61 Carol Smith Howell 54 1:32:48 16:17
62 Judy Bozynski Columbiaville 42 1:32:50 16:18
63 Susan Wright Durand 49 1:35:02 16:41
64 Terese M Adams Linden 42 1:35:01 16:41
65 Deborah Bacon Concord 46 1:35:23 16:44
66 Susan Browning-Gough Fenton 37 1:35:30 16:46
67 Terrie Trame Temperance 46 1:35:43 16:48
68 Susan Gilbert Columbiaville 54 1:36:10 16:53
69 Elizabeth K Zimmerman Midland 10 1:36:14 16:53
70 Kathy Zimmermann Midland 41 1:36:15 16:54
71 Diane Sennett Michigan City 57 1:38:31 17:17
72 Nora A Taylor Otisville 55 1:38:58 17:22
73 Kim Hawk Brighton 35 1:40:09 17:35
74 Pam Heldt Dexter 44 1:40:56 17:43
75 Maureen Baiz Jerome 48 1:41:33 17:49
76 Elaine Lee Metamora 51 1:43:04 18:05
77 Therese Empie Newaygo 10 1:48:39 19:04
78 Patricia Empie Newaygo 44 1:48:40 19:04
79 Amy Paschack Grand Blanc 28 1:49:02 19:08
80 Marta Lundquist-Shaw Flint 25 1:49:03 19:08
81 Joanne Dawson Montevallo 50 1:49:07 19:09
82 Lori Gross Weidman 32 1:33:12 16:21
83 Carole Odom Gentile St Clair Shores 45 2:01:24 21:18
84 Nancy Henning Empire 51 2:01:25 21:18
85 Sharron M Blanchett Owosso 54 2:03:04 21: