GREAT OUTDOOR FESTIVAL OF BIRCH RUN

back to results

Aug. 7, 2000

GREAT OUTDOOR FESTIVAL OF BIRCH RUN
BIRCH RUN, MICHIGAN
Provided By Gault Race Management


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ====================== ================= ======= =====
1 1 JON GARY DAVIDSON LAPEER 15:33 5:01
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ====================== ================= ======= =====
1 8 LAURA JANE ANKRAM GOODRICH 18:16 5:53
******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 BILL Hart BIRCH RUN 51 19:53 6:25
******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Maggy Zidar Pontiac 50 22:21 7:12

MALE AGE GROUP: 1 - 12

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 JOHN DOMINICK FULGER BIRCH RUN 26:26 8:31
2 JOSEPH D MOORE CLARKSTON 38:07 12:17

FEMALE AGE GROUP: 1 - 12

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 CHELSEY SHORT MONTROSE 29:39 9:33

MALE AGE GROUP: 13 - 15

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 TIM SREDICH CLIO 19:11 6:11
2 Jeff Byrne Bay City 19:16 6:13
3 PHIL J. EDWARDS FLUSHING 19:37 6:19
4 NATHAN WARD CLIO 19:56 6:26
5 Ben Garno Burt 21:49 7:02
6 JEFF SCOTT BROOKS FLUSHING 23:07 7:27
7 JAMES DEREK JR. FULGER BIRCH RUN 28:37 9:13

FEMALE AGE GROUP: 13 - 15

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 BETHANY MCDONALD BIRCH RUN 28:38 9:14

MALE AGE GROUP: 16 - 19

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 KENNY MARTIN FRANKENMUTH 15:39 5:03
2 PEDRO ORTEGA SAGINAW 16:45 5:24
3 Graham Wellman Frankenmuth 16:50 5:26
4 NOEL GALLARZO ORTEGA SAGINAW 18:12 5:52
5 CHRIS CADOTTE 18:56 6:06

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 JULIE A MARTIN FRANKENMUTH 19:52 6:24
2 TANYA CORINE MATTHEWS CORUNNA 20:14 6:31
3 JENNY BELLSKY FRANKENMUTH 20:36 6:38
4 KRISTY J GABEL FREMONT 24:24 7:52
5 KRISTEN ZAFFINA HOLLY 25:52 8:20
6 JODY ANN SCHEFFLER BIRCH RUN 26:28 8:32
7 Natasha Todd Durand 28:10 9:05
8 CARLY ANN NEIGH BIRCH RUN 29:30 9:30
9 MEGHANN MCDONALD BIRCH RUN 31:59 10:18
10 LETA MARGARET GEWIRTZ CORUNNA 43:30 14:01

MALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 RYAN M ESTERLINE SAGINAW 16:22 5:17
2 GABRIEL C FALL SAGINAW 19:14 6:12

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 MICHELLE L SANDOVAL MOUNT PLEASANT 21:37 6:58
2 MEGAN MELISSA MATTHEWS CORUNNA 24:46 7:59

MALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 PAUL TAYLOR CLIO 17:25 5:37
2 ADAM ANKRUM GOODRICH 18:40 6:01
3 SCOTT HAPWORTH FRANKENMUTH 20:54 6:44
4 GREGORY AHEJEW BIRCH RUN 26:21 8:30

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====

MALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 Darrin Cassiday 26:24 8:30

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 JENNIFER COLLING-LEACH MILLINGTON 26:13 8:27
2 LINDA HAUCK BIRCH RUN 29:48 9:36

MALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 Robert Lenzi Clio 19:59 6:27
2 JEFF SHORT MONTROSE 21:59 7:05
3 DAVID PITTS CLARKSTON 22:38 7:18
4 DOUGLAS W. DOUD RICHVILLE 23:55 7:43
5 TIM A BROOKS FLUSHING 24:27 7:53
6 EDWARD MOREAU BIRCH RUN 27:11 8:46
7 RANDY STANARD 28:38 9:13
8 JAMES D. FULGER BIRCH RUN 28:49 9:17
9 MARTIN J YOUNGER FRANKENMUTH 30:57 9:58

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 PAMELA STEIHL LINDEN 27:17 8:48

MALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 JIM OKONIEWSKI OTISVILLE 20:11 6:30
2 GEORGE STRAUCH ST CLAIR SHORES 22:17 7:11
3 KEN PIENTA ANN ARBOR 31:41 10:13

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 Diane Zaffina Holly 25:55 8:21
2 PATRICIA A. KROGMAN SAGINAW 27:31 8:52
3 Margaret Tschirhart Holly 28:19 9:08
4 MICHELLE PIENTA ANN ARBOR 31:42 10:13

MALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 JEFFERY GABEL FREMONT 21:30 6:56
2 Chuck Vogel Coleman 21:36 6:58
3 BILL CHAPMAN BRIDGEPORT 23:10 7:28
4 MARK THOMAS MERCHANT BURT 24:39 7:57
5 LONNIE RICH CLIO 25:44 8:18

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====

MALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 MICHAEL LIGHT AUBURN HILLS 20:31 6:37
2 GABE M CRANDELL HARRISON 22:03 7:06
3 DAVE THURSTON FOWLER 23:27 7:33
4 ROGER DELANEY BIRCH RUN 23:33 7:35
5 LARRY SALINAS BURT 26:10 8:26
6 LARRY KELLEY LAKE CITY 26:15 8:28
7 JOSEPH RAY KARCHNICK BERKLEY 29:40 9:34

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 DONNA OLSON BLOOMFIELD HILLS 22:52 7:22
2 DEBORAH KELLEY LAKE CITY 27:24 8:50

MALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 Leonard Block Bay City 23:23 7:32

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====

MALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 GEORGE DOUGLAS WAYNE 25:56 8:21
2 RONALD C BEEBE FLINT 33:25 10:46
3 STAN HARWOOD BIRCH RUN 33:33 10:49

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====

MALE AGE GROUP: 65 - 69

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69

PLACE NAME TOWN TIME PACE
===== ====================== ================= ======= =====
1 Marie Miller Flushing 30:38 9:52



PLACE NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ========================== ============== == = ======= =====
1 DAVIDSON JON GARY LAPEER 34 M 15:33 5:01
2 MARTIN KENNY FRANKENMUTH 19 M 15:39 5:03
3 ESTERLINE RYAN M SAGINAW 22 M 16:22 5:17
4 ORTEGA PEDRO SAGINAW 19 M 16:45 5:24
5 Wellman Graham Frankenmuth 17 M 16:50 5:26
6 TAYLOR PAUL CLIO 29 M 17:25 5:37
7 ORTEGA NOEL GALLARZO SAGINAW 16 M 18:12 5:52
8 ANKRAM LAURA JANE GOODRICH 27 F 18:16 5:53
9 ANKRUM ADAM GOODRICH 28 M 18:40 6:01
10 CADOTTE CHRIS 19 M 18:56 6:06
11 SREDICH TIM CLIO 15 M 19:11 6:11
12 FALL GABRIEL C SAGINAW 24 M 19:14 6:12
13 Byrne Jeff Bay City 15 M 19:16 6:13
14 EDWARDS PHIL J. FLUSHING 13 M 19:37 6:19
15 MARTIN JULIE A FRANKENMUTH 18 F 19:52 6:24
16 Hart BILL BIRCH RUN 51 M 19:53 6:25
17 WARD NATHAN CLIO 14 M 19:56 6:26
18 Lenzi Robert Clio 36 M 19:59 6:27
19 OKONIEWSKI JIM OTISVILLE 44 M 20:11 6:30
20 MATTHEWS TANYA CORINE CORUNNA 19 F 20:14 6:31
21 LIGHT MICHAEL AUBURN HILLS 53 M 20:31 6:37
22 BELLSKY JENNY FRANKENMUTH 16 F 20:36 6:38
23 HAPWORTH SCOTT FRANKENMUTH 29 M 20:54 6:44
24 GABEL JEFFERY FREMONT 47 M 21:30 6:56
25 Vogel Chuck Coleman 45 M 21:36 6:58
26 SANDOVAL MICHELLE L MOUNT PLEASANT 22 F 21:37 6:58
27 Garno Ben Burt 15 M 21:49 7:02
28 SHORT JEFF MONTROSE 36 M 21:59 7:05
29 CRANDELL GABE M HARRISON 52 M 22:03 7:06
30 STRAUCH GEORGE ST CLAIR SHORE 42 M 22:17 7:11
31 Zidar Maggy Pontiac 50 F 22:21 7:12
32 PITTS DAVID CLARKSTON 36 M 22:38 7:18
33 OLSON DONNA BLOOMFIELD HIL 50 F 22:52 7:22
34 BROOKS JEFF SCOTT FLUSHING 14 M 23:07 7:27
35 CHAPMAN BILL BRIDGEPORT 45 M 23:10 7:28
36 Block Leonard Bay City 58 M 23:23 7:32
37 THURSTON DAVE FOWLER 52 M 23:27 7:33
38 DELANEY ROGER BIRCH RUN 51 M 23:33 7:35
39 DOUD DOUGLAS W. RICHVILLE 38 M 23:55 7:43
40 GABEL KRISTY J FREMONT 16 F 24:24 7:52
41 BROOKS TIM A FLUSHING 35 M 24:27 7:53
42 MERCHANT MARK THOMAS BURT 46 M 24:39 7:57
43 MATTHEWS MEGAN MELISSA CORUNNA 20 F 24:46 7:59
44 RICH LONNIE CLIO 46 M 25:44 8:18
45 ZAFFINA KRISTEN HOLLY 18 F 25:52 8:20
46 Zaffina Diane Holly 44 F 25:55 8:21
47 DOUGLAS GEORGE WAYNE 62 M 25:56 8:21
48 SALINAS LARRY BURT 50 M 26:10 8:26
49 COLLING-LEACH JENNIFER MILLINGTON 32 F 26:13 8:27
50 KELLEY LARRY LAKE CITY 54 M 26:15 8:28
51 AHEJEW GREGORY BIRCH RUN 28 M 26:21 8:30
52 Cassiday Darrin 33 M 26:24 8:30
53 FULGER JOHN DOMINICK BIRCH RUN 12 M 26:26 8:31
54 SCHEFFLER JODY ANN BIRCH RUN 18 F 26:28 8:32
55 MOREAU EDWARD BIRCH RUN 39 M 27:11 8:46
56 STEIHL PAMELA LINDEN 37 F 27:17 8:48
57 KELLEY DEBORAH LAKE CITY 52 F 27:24 8:50
58 KROGMAN PATRICIA A. SAGINAW 40 F 27:31 8:52
59 Todd Natasha Durand 18 F 28:10 9:05
60 Tschirhart Margaret Holly 40 F 28:19 9:08
61 FULGER JAMES DEREK JR. BIRCH RUN 14 M 28:37 9:13
62 STANARD RANDY 37 M 28:38 9:13
63 MCDONALD BETHANY BIRCH RUN 14 F 28:38 9:14
64 FULGER JAMES D. BIRCH RUN 36 M 28:49 9:17
65 NEIGH CARLY ANN BIRCH RUN 18 F 29:30 9:30
66 SHORT CHELSEY MONTROSE 11 F 29:39 9:33
67 KARCHNICK JOSEPH RAY BERKLEY 53 M 29:40 9:34
68 HAUCK LINDA BIRCH RUN 32 F 29:48 9:36
69 Miller Marie Flushing 65 F 30:38 9:52
70 YOUNGER MARTIN J FRANKENMUTH 36 M 30:57 9:58
71 PIENTA KEN ANN ARBOR 40 M 31:41 10:13
72 PIENTA MICHELLE ANN ARBOR 40 F 31:42 10:13
73 MCDONALD MEGHANN BIRCH RUN 16 F 31:59 10:18
74 BEEBE RONALD C FLINT 64 M 33:25 10:46
75 HARWOOD STAN BIRCH RUN 60 M 33:33 10:49
76 MOORE JOSEPH D CLARKSTON 11 M 38:07 12:17
77 GEWIRTZ LETA MARGARET CORUNNA 17 F 43:30 14:01



******************* MALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ====================== ================= ======= =====
1 65 Ross Barranco Howell 28:18 9:07
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN TIME PACE
===== ===== ====================== ================= ======= =====
1 72 SUSAN MORA FASSETT FENTON 29:35 9:32
******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 David Pichey Flint 54 28:36 9:13
******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Cynthia Mabry Montrose 42 30:21 9:47

MALE AGE GROUP: 1 - 19

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Cody Sutter SAGINAW 10 33:19 10:44

FEMALE AGE GROUP: 1 - 19

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 20 - 29

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 20 - 29

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 CHRISTINE M FOERSTER BIRCH RUN 22 42:53 13:49
2 KHEILA KNIGHT BIRCH RUN 27 44:11 14:14
3 MARY FAHRENREIRBROCK BIRCH RUN 29 51:46 16:40

MALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 DWAYNE MOORE CLARKSTON 34 37:54 12:13
2 SCOTT JAMES BIRCH RUN 32 46:56 15:07

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Tina Sutter SAGINAW 34 36:53 11:53
2 SUE DOUD RICHVILLE 32 42:12 13:36
3 VALINA JAMES BIRCH RUN 32 46:55 15:07

MALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Tom Johnson New Baltimore 35 35:49 11:32

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 RUTH MOORE CLARKSTON 35 37:28 12:04
2 DEE ANNA FULGER BIRCH RUN 37 41:35 13:24
3 JULIE RUPPEL COLUMBIAVILLE 36 44:12 14:14
4 AMY KROSMAN BIRCH RUN 35 46:58 15:08
5 MARCELLA BULLARD BURT 39 51:45 16:40

MALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Gail Forbes Davison 44 42:33 13:42
2 CATHY NEWLAND BIRCH RUN 42 49:02 15:48
3 Diana Mae Merchant BURT 44 52:47 17:00

MALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 DAVID STIERLEY GRAND LEDGE 48 29:19 9:27
2 Lester Brady Grand Blanc 47 30:57 9:58
3 STEVEN MALICOWSKI BIRCH RUN 47 36:03 11:37
4 MICHAEL MOORE ROSEVILLE 49 36:51 11:52
5 John Severs VASSAR 49 42:16 13:37
6 FRANK HYRMAN SWARTZ CREEK 46 45:31 14:40

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 JANET CHRISTINE ELLIS FLUSHING 49 33:20 10:44
2 CRISTA THOMPSON FLINT 47 42:34 13:43
3 Cathy Hyrman Swartz Creek 45 42:37 13:44
4 BECKY O'BRIEN SAGINAW 48 46:59 15:08
5 MARIE CRONKRIGHT CLIO 49 51:42 16:39
6 MARIA E FOERSTER BIRCH RUN 49 52:46 17:00

MALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 DANIEL J. DOBBERSTEIN SAGINAW 50 35:00 11:17

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Laura Gentry Linden 50 33:56 10:56
2 ROXANN BANKS OTISVILLE 51 37:26 12:04
3 BERNADINE JOHNSON BIRCH RUN 50 49:03 15:48

MALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 HAROLD PETERSON HOLLY 59 35:50 11:33
2 Doug Fisher Flushing 57 36:58 11:55

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Romaine Graves Grand Blanc 57 36:21 11:43
2 PATRICIA G DUNNIGAN SWARTZ CREEK 59 38:08 12:17

MALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Jerry Elliott Grand Blanc 64 37:01 11:56

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Sharon Foster Fenton 61 42:19 13:38

MALE AGE GROUP: 65 - 69

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Mick McCarty Fenton 69 33:23 10:45
2 Jesse Foster Fenton 65 38:18 12:20
3 Louis Adams North Branch 65 44:39 14:23

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 CAROLE JUNE BEEBE FLINT 65 36:29 11:45
2 Betty Dunlap Goodrich 69 38:48 12:30
3 JOAN ROSE POLZIN BURT 68 49:23 15:54

MALE AGE GROUP: 70 - 89

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Abe Ulanoff Southfield 82 36:07 11:38
2 Spencer Myers Grand Blanc 71 36:54 11:53
3 Al Duch Swartz Creek 81 38:28 12:24

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89

PLACE NAME TOWN AG TIME PACE
===== ====================== ================= == ======= =====
1 Noreen Pulford Beaverton 72 42:04 13:33



PLACE NAME TOWN AG S TIME PACE
===== ========================== ============== == = ======= =====
1 Barranco Ross Howell 50 M 28:18 9:07
2 Pichey David Flint 54 M 28:36 9:13
3 STIERLEY DAVID GRAND LEDGE 48 M 29:19 9:27
4 MORA FASSETT SUSAN FENTON 37 F 29:35 9:32
5 Mabry Cynthia Montrose 42 F 30:21 9:47
6 Brady Lester Grand Blanc 47 M 30:57 9:58
7 Sutter Cody SAGINAW 10 M 33:19 10:44
8 ELLIS JANET CHRISTINE FLUSHING 49 F 33:20 10:44
9 McCarty Mick Fenton 69 M 33:23 10:45
10 Gentry Laura Linden 50 F 33:56 10:56
11 DOBBERSTEIN DANIEL J. SAGINAW 50 M 35:00 11:17
12 Johnson Tom New Baltimore 35 M 35:49 11:32
13 PETERSON HAROLD HOLLY 59 M 35:50 11:33
14 MALICOWSKI STEVEN BIRCH RUN 47 M 36:03 11:37
15 Ulanoff Abe Southfield 82 M 36:07 11:38
16 Graves Romaine Grand Blanc 57 F 36:21 11:43
17 BEEBE CAROLE JUNE FLINT 65 F 36:29 11:45
18 MOORE MICHAEL ROSEVILLE 49 M 36:51 11:52
19 Sutter Tina SAGINAW 34 F 36:53 11:53
20 Myers Spencer Grand Blanc 71 M 36:54 11:53
21 Fisher Doug Flushing 57 M 36:58 11:55
22 Elliott Jerry Grand Blanc 64 M 37:01 11:56
23 BANKS ROXANN OTISVILLE 51 F 37:26 12:04
24 MOORE RUTH CLARKSTON 35 F 37:28 12:04
25 MOORE DWAYNE CLARKSTON 34 M 37:54 12:13
26 DUNNIGAN PATRICIA G SWARTZ CREEK 59 F 38:08 12:17
27 Foster Jesse Fenton 65 M 38:18 12:20
28 Duch Al Swartz Creek 81 M 38:28 12:24
29 Dunlap Betty Goodrich 69 F 38:48 12:30
30 FULGER DEE ANNA BIRCH RUN 37 F 41:35 13:24
31 Pulford Noreen Beaverton 72 F 42:04 13:33
32 DOUD SUE RICHVILLE 32 F 42:12 13:36
33 Severs John VASSAR 49 M 42:16 13:37
34 Foster Sharon Fenton 61 F 42:19 13:38
35 Forbes Gail Davison 44 F 42:33 13:42
36 THOMPSON CRISTA FLINT 47 F 42:34 13:43
37 Hyrman Cathy Swartz Creek 45 F 42:37 13:44
38 FOERSTER CHRISTINE M BIRCH RUN 22 F 42:53 13:49
39 KNIGHT KHEILA BIRCH RUN 27 F 44:11 14:14
40 RUPPEL JULIE COLUMBIAVILLE 36 F 44:12 14:14
41 Adams Louis North Branch 65 M 44:39 14:23
42 HYRMAN FRANK SWARTZ CREEK 46 M 45:31 14:40
43 JAMES VALINA BIRCH RUN 32 F 46:55 15:07
44 JAMES SCOTT BIRCH RUN 32 M 46:56 15:07
45 KROSMAN AMY BIRCH RUN 35 F 46:58 15:08
46 O'BRIEN BECKY SAGINAW 48 F 46:59 15:08
47 NEWLAND CATHY BIRCH RUN 42 F 49:02 15:48
48 JOHNSON BERNADINE BIRCH RUN 50 F 49:03 15:48
49 POLZIN JOAN ROSE BURT 68 F 49:23 15:54
50 CRONKRIGHT MARIE CLIO 49 F 51:42 16:39
51 BULLARD MARCELLA BURT 39 F 51:45 16:40
52 FAHRENREIRBROCK MARY BIRCH RUN 29 F 51:46 16:40
53 FOERSTER MARIA E BIRCH RUN 49 F 52:46 17:00
54 Merchant Diana Mae BURT 44 F 52:47 17:00

BIRCH RUN, MICHIGAN
Provided By Gault Race Management