2013 Benton Harbor Double Dual Meet

back to results

Apr. 9, 2013

2013 Benton Harbor Double Dual Meet
Kzoo Central & S-ville Lakeshore at B Harbor
Benton Harbor, MI
Provided by Michiana Timing



Licensed to Michiana Timing - Contractor License

HY-TEK's Meet Manager 4/9/2013 10:12 PM

Kzoo Central & S-ville Lakeshore at B Harbor

Benton Harbor, MI - 4/9/2013

Results



Girls 100 Meter Dash

===================================================================================

Name Year School Seed Finals H# Points

===================================================================================

Finals

1 Mickie, Jonshequa Benton Harbo 12.64 12.86 1

2 Shelby, Sinnamon Benton Harbo 12.64 12.89 1

3 Rimpson, Brianna Benton Harbo 13.44 13.18 2

4 Miller, Alexandria Stevensville 13.24 13.33 1

5 Skyes, Katie Kalamazoo Ce 13.44 14.14 1

6 Hengy, Alex Stevensville 13.74 14.18 1

7 Tomilson, Lynn Kalamazoo Ce 13.54 14.72 1

8 Watson, Noelle Kalamazoo Ce 14.24 14.95 2

9 Osborn, Alex Stevensville 14.24 15.28 2

10 Roberts, Morgan Stevensville 14.74 15.35 2

-- Dyson, Alexis Benton Harbo 14.14 X13.81 2

-- Nitz, Mollie Stevensville 16.14 X15.81 2

-- Davis, Tanajah Stevensville 16.24 X16.74 1



Girls 200 Meter Dash

===================================================================================

Name Year School Seed Finals H# Points

===================================================================================

1 Mickie, Jonshequa Benton Harbo 26.74 27.39 1

2 Scott, Shianna Kalamazoo Ce 28.94 28.48 2

3 Rimpson, Brianna Benton Harbo 28.64 29.06 2

4 Davis, Courtney Benton Harbo 28.44 29.74 1

5 Hudson, Alex-saundra Kalamazoo Ce 29.42 30.01 2

6 Dyson, Keirra Benton Harbo 29.74 30.12 2

7 Sanders, Lexi Stevensville 28.16 30.21 1

8 Cooper, Chasity Kalamazoo Ce 28.44 30.43 1

9 Hengy, Alex Stevensville 30.24 30.65 1

10 Skyes, Katie Kalamazoo Ce 28.89 31.42 1

11 Byers, Jamie Stevensville 30.24 32.83 2

12 Osborn, Alex Stevensville 31.24 34.09 2

-- Washington, Erin Benton Harbo X32.50 3

-- Dragiewicz, Heidi Stevensville 32.24 X32.75 1

-- Goodale, Jessica Benton Harbo X33.14 3

-- Roberts, Morgan Stevensville 33.24 X33.43 2

-- Alexander, Makiyah Kalamazoo Ce X33.99 3

-- Davis, Tanajah Stevensville 36.24 X35.85 3

-- Westfall, Alex Stevensville 37.24 X39.20 4

-- Mamouzelos, Gabriella Stevensville 36.24 X40.10 4



Girls 400 Meter Dash

===================================================================================

Name Year School Seed Finals H# Points

===================================================================================

1 Davis, Khalidha Kalamazoo Ce 59.69 1:01.87 1

2 Browning, Shamari Kalamazoo Ce 1:00.29 1:02.97 1

3 Czuhajewski, Nicole Kalamazoo Ce 1:03.64 1:08.53 2

4 Cooper, Chasity Kalamazoo Ce 1:04.45 1:08.71 2

5 McClure, Morgan Stevensville 1:17.14 1:12.99 2

6 Pierce, Takera Benton Harbo 1:08.14 1:13.54 1

7 Dyson, Keirra Benton Harbo 1:06.42 1:14.38 1

8 Ashby, Katy Stevensville 1:14.14 1:16.90 1

9 Nitz, Mollie Stevensville 1:18.14 1:17.00 2

10 Ventress, Kisha Stevensville 1:06.67 1:18.78 1

11 Washington, Erin Benton Harbo 1:20.27 2

-- Shelby, Sinnamon Benton Harbo X1:14.86 3

-- Strouse, Amy Stevensville 1:27.14 X1:23.73 3

-- Radtke, Kaitlyn Stevensville 1:25.38 X1:25.15 3

-- Westfall, Alex Stevensville 1:28.14 X1:34.07 3



Girls 800 Meter Run

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Davis, Khalidha Kalamazoo Ce 2:23.24 2:34.93

2 Czuhajewski, Nicole Kalamazoo Ce 2:43.65 2:44.48

3 Shewmaker, Sydney Stevensville 3:00.00 3:03.44

4 Hartfield, Centuria Benton Harbo 3:09.26

5 Frazier, Jaci Stevensville 2:55.00 3:10.24

6 Miller, Margret Stevensville 3:05.00 3:17.35

7 Mikel, McKenzi Stevensville 2:57.00 3:19.20

8 O'Neil, Peggy Stevensville 3:00.00 3:25.60

9 Strouse, Amy Stevensville 3:15.00 3:31.26



Girls 1600 Meter Run

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Ramirez, Kelsey Stevensville 5:35.78 5:57.24

2 Taylor, Annamaria Stevensville 6:51.87 7:20.14

3 Miller, Margret Stevensville 6:34.83 7:30.86

4 O'Neil, Peggy Stevensville 6:55.00 7:32.98

5 Ross, Chloe Stevensville 6:50.00 7:33.27

6 Taylor, Rae'Keya Benton Harbo 9:04.51



Girls 3200 Meter Run

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Ramirez, Kelsey Stevensville 12:30.00 12:57.11

2 Shewmaker, Sydney Stevensville 13:00.00 15:15.59

3 Taylor, Annamaria Stevensville 14:30.00 15:38.58



Girls 100 Meter Hurdles

===================================================================================

Name Year School Seed Finals H# Points

===================================================================================

1 Ellis, Eulaisha Benton Harbo 17.19 16.89 1 5

2 Herrman, Elisa Stevensville 16.24 17.25 1 3

3 Hudson, Alex-saundra Kalamazoo Ce 18.04 18.40 1 2 18.392

4 Dine, Ashley Stevensville 18.24 18.40 1 1 18.397

5 Hadley, Angela Benton Harbo 20.08 1

6 Watson, Noelle Kalamazoo Ce 19.24 21.36 2

7 Tomilson, Lynn Kalamazoo Ce 18.04 21.57 1

8 Tollefson, Julia Stevensville 19.24 21.76 2

9 Reynolds, Rachel Stevensville 21.24 23.26 2

-- Radtke, Kaitlyn Stevensville 22.24 X24.49 2

-- Harris, Anne Stevensville 22.24 X29.82 2



Girls 300 Meter Hurdles

===================================================================================

Name Year School Seed Finals H# Points

===================================================================================

1 Hudson, Alex-saundra Kalamazoo Ce 52.64 52.57 1

2 Miller, Alexandria Stevensville 56.14 54.02 1

3 Herrman, Elisa Stevensville 55.14 54.03 1

4 Ellis, Eulaisha Benton Harbo 58.05 56.91 1

5 Dine, Ashley Stevensville 56.14 57.47 2

6 Tomilson, Lynn Kalamazoo Ce 52.94 57.60 1

7 Watson, Noelle Kalamazoo Ce 56.14 1:01.13 2

8 Tollefson, Julia Stevensville 56.64 1:06.33 2

-- Austin, Abby Stevensville 57.14 X1:01.85 2



Girls 4x100 Meter Relay

================================================================================

School Seed Finals Points

================================================================================

1 Benton Harbor 'A' 53.48

1) Mickie, Jonshequa 2) Hadley, Angela

3) Davis, Courtney 4) Shelby, Sinnamon

2 Stevensville Lakeshore 'A' 55.14 54.10

1) Hengy, Alex 2) Sanders, Lexi

3) Miller, Alexandria 4) Herrman, Elisa

-- Kalamazoo Central 'A' DNF

1) Tomilson, Lynn 2) Skyes, Katie

3) Hudson, Alex-saundra 4) Williams, Xavyer



Girls 4x200 Meter Relay

================================================================================

School Seed Finals Points

================================================================================

1 Kalamazoo Central 'A' 1:59.66

1) Skyes, Katie 2) Davis, Khalidha

3) Cooper, Chasity 4) Williams, Xavyer

2 Stevensville Lakeshore 'A' 1:55.00 2:05.45

1) Ventress, Kisha 2) Wojahn, Leah

3) Byers, Jamie 4) Sanders, Lexi

-- Benton Harbor 'A' DQ

1) Mickie, Jonshequa 2) Rimpson, Brianna

3) Shelby, Sinnamon 4)



Girls 4x400 Meter Relay

================================================================================

School Seed Finals Points

================================================================================

1 Kalamazoo Central 'A' 4:28.00 4:31.41

1) Browning, Shamari 2) Czuhajewski, Nicole

3) Cooper, Chasity 4) Davis, Khalidha

2 Stevensville Lakeshore 'A' 4:40.00 5:13.97

1) Ventress, Kisha 2) Wojahn, Leah

3) Reynolds, Rachel 4) Dragiewicz, Heidi



Girls 4x800 Meter Relay

================================================================================

School Seed Finals Points

================================================================================

1 Stevensville Lakeshore 'A' 11:00.00 11:50.26 5

1) Ramirez, Kelsey 2) McClure, Morgan

3) Austin, Abby 4) Frazier, Jaci



Girls High Jump

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Andrews, Gabby Stevensville 5-02.00 4-10.00

1 Scott, Shianna Kalamazoo Ce 5-04.00 4-10.00

3 McClure, Morgan Stevensville 4-04.00 4-06.00

4 Ellis, Eulaisha Benton Harbo 4-04.00

5 Ventress, Kisha Stevensville 4-06.00 J4-04.00

6 Dyson, Keirra Benton Harbo 4-06.00 J4-04.00



Girls Pole Vault

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Herrman, Elisa Stevensville 10-00.00 9-06.00

2 Johnstone, Sam Stevensville 8-09.00 8-00.00

3 Dine, Ashley Stevensville 8-00.00 J8-00.00

-- Burger, Kylee Stevensville 6-00.00 XNH

-- Strouse, Amy Stevensville 6-06.00 XNH



Girls Long Jump

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Ellis, Eulaisha Benton Harbo 14-01.50 14-06.00

2 Dyson, Keirra Benton Harbo 14-04.50 14-01.00

3 Scott, Shianna Kalamazoo Ce 14-10.75 13-11.00

4 Hodge, Olivia Kalamazoo Ce 15-01.75 13-03.50

5 Reynolds, Rachel Stevensville 12-07.00 12-04.00

6 Wojahn, Leah Stevensville 13-00.50 J12-04.00

7 Pierce, Takera Benton Harbo 13-01.00 12-01.00

8 Nitz, Mollie Stevensville 13-03.00 11-05.00

9 Roberts, Morgan Stevensville 12-00.00 J11-05.00



Girls Shot Put

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Andrews, Gabby Stevensville 31-08.00 31-09.00

2 Alexander, Makiyah Kalamazoo Ce 30-03.00 30-07.50

3 Mikel, McKenzi Stevensville 28-01.00 28-10.00

4 Ollie, Symphony Kalamazoo Ce 29-06.50 27-00.00

5 Taylor, Annamaria Stevensville 23-00.00 22-05.00

6 Jackson, Kali Kalamazoo Ce 21-04.00 20-10.00

7 Dragiewicz, Heidi Stevensville 19-09.00 20-07.00

-- Westfall, Alex Stevensville 18-00.00 X18-05.00

-- Wiliiams, Carlie Stevensville 16-09.00 X17-06.00

-- Alvarado, Martha Stevensville 17-00.00 X14-07.00



Girls Discus Throw

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Miller, Alexandria Stevensville 99-10 91-03

2 Ollie, Symphony Kalamazoo Ce 72-08 77-03

3 Andrews, Gabby Stevensville 80-00 74-02

4 Mikel, McKenzi Stevensville 90-00 73-07

5 Alexander, Makiyah Kalamazoo Ce 59-07 64-06

6 Jackson, Kali Kalamazoo Ce 49-00

7 Wiliiams, Carlie Stevensville 60-00 37-00

-- Taylor, Annamaria Stevensville X59-00

-- Westfall, Alex Stevensville 50-00 X50-10

-- Alvarado, Martha Stevensville 55-00 X38-09



Boys 100 Meter Dash

===================================================================================

Name Year School Seed Finals H# Points

===================================================================================

1 Phillips, Tra'von Kalamazoo Ce 11.34 11.40 1

2 Austell, Lyndon Kalamazoo Ce 11.64 11.52 2

2 Jones, Kenny Kalamazoo Ce 11.34 11.52 1

4 Anderson, Benny Benton Harbo 11.54 11.63 1

5 Taylor, Dreshon Benton Harbo 11.64 11.67 1

6 Carter, Isaish Kalamazoo Ce 12.74 11.79 2

7 Villalobos, Kameron Stevensville 11.84 11.99 1

8 Powell, Dion Benton Harbo 11.74 12.16 2

9 Effa, Sam Stevensville 11.84 12.18 1

10 Seawood, Andrew Stevensville 12.14 12.33 2

-- Achterberg, Jake Stevensville X11.86 6

-- Hoodlebrink, Michael Stevensville 12.14 X12.18 4

-- Walls, Tyshaun Benton Harbo X12.20 3

-- Jones, Devontae Benton Harbo 12.20 X12.22 2

-- Mendoza, Brandon Stevensville 12.17 X12.41 3

-- Caple, Connor Stevensville 12.44 X12.59 3

-- Russell, Richard Stevensville 13.54 X12.95 3

-- Smith, Aden Stevensville X13.08 5

-- Sanders, Chris Benton Harbo X13.12 4

-- Headspeth, Edward Benton Harbo X13.28 4

-- Bell, Delvonte Benton Harbo X13.41 3

-- Miller, matt Stevensville X13.53 6

-- Alexander, Sharief Benton Harbo X13.89 4

-- Conard, Michael Stevensville X13.93 6

-- Pettis, Eric Kalamazoo Ce 12.54 X13.99 3

-- Johnson, Vinny Stevensville X14.11 6

-- Drollinger, Brian Stevensville X14.12 4

-- Bansen, Jacob Stevensville X14.14 4

-- Krieger, Cam Stevensville X14.16 4

-- Beaufils, Adrien Stevensville X14.31 5



Boys 200 Meter Dash

===================================================================================

Name Year School Seed Finals H# Points

===================================================================================

1 Phillips, Tra'von Kalamazoo Ce 23.28 23.55 1

2 Branch, Ron Stevensville 24.35 23.68 1

3 Jones, Kenny Kalamazoo Ce 23.68 23.72 1

4 Walls, Tyshaun Benton Harbo 24.34 24.10 2

5 Bownes, Mar-Quis Kalamazoo Ce 24.04 24.50 2

6 Anderson, Benny Benton Harbo 23.74 24.74 1

7 Effa, Sam Stevensville 24.44 25.25 1

8 Taylor, Dreshon Benton Harbo 24.14 25.52 1

9 Seawood, Andrew Stevensville 24.74 25.60 2

-- Jones, Devontae Benton Harbo X25.61 5

-- Harazin, Dan Stevensville 25.14 X25.91 3

-- Carter, Isaish Kalamazoo Ce 24.93 X25.94 5

-- Drollinger, Brian Stevensville X26.38 6

-- Caple, Connor Stevensville 25.34 X26.49 3

-- Krager, Kyle Stevensville X27.18 7

-- McDougall, J.P. Stevensville X27.28 6

-- Klingspon, Adam Stevensville 25.94 X27.53 4

-- LaLonde, Tyler Stevensville 25.04 X27.79 4

-- Harrison, Gunnar Stevensville X28.18 6

-- Shorter, Dakota Kalamazoo Ce X28.41 4

-- Achterberg, Jake Stevensville X28.42 5

-- Smith, Aden Stevensville X28.69 7

-- Beaufils, Adrien Stevensville X28.72 7

-- Miller, matt Stevensville X28.96 5

-- Fowler, Michael Stevensville 29.44 X29.71 4

-- Pettis, Eric Kalamazoo Ce 26.04 X30.36 5

-- Bansen, Jacob Stevensville X31.14 5

-- Johnson, Vinny Stevensville X31.15 6

-- Krieger, Cam Stevensville X31.61 7

-- Conard, Michael Stevensville X31.80 6



Boys 400 Meter Dash

===================================================================================

Name Year School Seed Finals H# Points

===================================================================================

1 Brushwyler, Keith Stevensville 55.64 51.03 1

2 Bownes, Mar-Quis Kalamazoo Ce 58.47 52.64 1

3 Carter, Nolan Kalamazoo Ce 59.34 54.22 1

4 Hall, Malik Benton Harbo 56.99 1

5 Lucker, Adam Stevensville 1:00.04 58.61 1

6 Branch, Ron Stevensville 57.11 59.04 2

7 Evovo, Ajirioghene Kalamazoo Ce 59.64 59.55 2

8 Caple, Connor Stevensville 59.83 1:00.69 2

9 Nnebedum, Chinma Kalamazoo Ce 1:05.18 1:07.33 2

-- Russell, Richard Stevensville X59.47 4

-- Krager, Kyle Stevensville X59.75 3

-- Klingspon, Adam Stevensville X1:02.06 4

-- Miller, matt Stevensville X1:02.70 3

-- Smith, Aden Stevensville X1:06.20 3

-- Wilkerson, Logan Stevensville X1:09.01 3

-- Krieger, Cam Stevensville X1:12.88 4

-- Drollinger, Brian Stevensville X1:13.62 3



Boys 800 Meter Run

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Thomas, Jamaal Kalamazoo Ce 2:02.00 2:13.83

2 Kruggel, Luke Stevensville 2:13.00 2:13.83

3 Gourley, Scot Stevensville 2:15.53 2:14.73

4 Williams, Donovan Kalamazoo Ce 2:17.69 2:21.09

5 Schieber, Faruq Kalamazoo Ce 2:26.18 2:24.28

6 Lehmann, Paul Stevensville 2:23.95 2:25.26

7 Colthorp, Micah Stevensville 2:25.00 2:29.31

8 Bonawitz, Alec Stevensville 2:28.20 2:30.13

9 Dorgan, Kendrick Kalamazoo Ce 2:20.50 2:33.56

10 Hannan, Matt Stevensville 2:34.34 2:36.84

11 Robinson, John Benton Harbo 2:37.68

12 Nnebedum, Chinma Kalamazoo Ce 2:37.79

13 McAllister, Zach Stevensville 2:34.70 2:43.34

14 Evovo, Ajirioghene Kalamazoo Ce 2:43.35

15 Callahan, Sean Stevensville 2:48.78

16 Stormont, Caleb Stevensville 2:32.84 2:55.63

17 Carmody, Ryan Stevensville 2:56.71

18 Schueneman, Scott Stevensville 2:59.02

19 Knuth, Zane Stevensville 3:11.91



Boys 1600 Meter Run

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Florian, Jordan Stevensville 4:58.18 4:59.12

2 Schieber, Faruq Kalamazoo Ce 5:12.64 5:13.37

3 Puzycki, Joe Stevensville 5:15.00 5:18.96

4 Baird, Jonathan Stevensville 5:03.00 5:25.09

5 Lindley, Kyle Stevensville 5:16.00 5:27.29

6 Hadley, Deaires Benton Harbo 5:32.58

7 Taber, Mitch Kalamazoo Ce 5:59.93 5:46.98

8 Robinson, John Benton Harbo 5:51.35

9 Hannan, Matt Stevensville 5:47.64 6:00.55

10 DeLaTorre, Skylar Stevensville 6:03.16

11 Brown, Drew Stevensville 5:43.80 6:04.38

12 Carmody, Ryan Stevensville 6:21.38

13 Moss, Darrell Benton Harbo 6:24.75



Boys 3200 Meter Run

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Schieber, Faruq Kalamazoo Ce 12:34.94 11:45.89

2 Puzycki, Joe Stevensville 11:50.80 11:54.30

3 Strouse, Matthew Stevensville 12:13.45

4 Montgomery, Matt Stevensville 12:14.00 12:22.97

5 Taber, Mitch Kalamazoo Ce 12:39.76 13:18.21

6 Wendland, John Stevensville 13:54.94

7 Hadley, Deaires Benton Harbo 15:23.87



Boys 110 Meter Hurdles

===================================================================================

Name Year School Seed Finals H# Points

===================================================================================

1 Spencer, Terrance Benton Harbo 16.34 15.75 1

2 Davis, Timothy Benton Harbo 16.24 16.40 1

3 Bartels, Andy Stevensville 17.14 17.27 1

4 Drummer, Forest Kalamazoo Ce 16.74 17.72 1

5 Whitwam, Tyler Stevensville 17.74 17.88 1

6 Grayson, Andre Kalamazoo Ce 17.84 18.05 1

7 Bartels, Will Stevensville 18.34 20.33 2

8 Seawood, Nathan Stevensville 21.10 2

-- Jungblut, James Stevensville X20.10 2

-- Coleman, Jalend Stevensville X21.01 2



Boys 300 Meter Hurdles

===================================================================================

Name Year School Seed Finals H# Points

===================================================================================

1 Davis, Timothy Benton Harbo 40.68 42.34 1

2 Spencer, Terrance Benton Harbo 44.28 43.91 1

3 Whitwam, Tyler Stevensville 43.34 44.65 1

4 Grayson, Andre Kalamazoo Ce 46.34 47.21 1

5 Bartels, Will Stevensville 46.34 48.94 2

6 Mendoza, Brandon Stevensville 46.24 50.13 1

7 Drummer, Forest Kalamazoo Ce 45.54 52.63 1

8 Magrane, Billy Stevensville 50.44 53.35 2

-- Jungblut, James Stevensville X49.51 2

-- Coleman, Jalend Stevensville X52.20 2

-- Wilkins, Derek Stevensville X53.67 2

-- Seawood, Nathan Stevensville X55.72 2



Boys 4x100 Meter Relay

================================================================================

School Seed Finals Points

================================================================================

1 Kalamazoo Central 'A' 44.74

1) Thomas, Jamaal 2) Jones, Kenny

3) Phillips, Tra'von 4) Austell, Lyndon

2 Benton Harbor 'A' 45.40

1) Taylor, Dreshon 2) Powell, Dion

3) 4) Davis, Timothy

-- Stevensville Lakeshore 'A' 45.74 DNF

1) Effa, Sam 2) Hoodlebrink, Michael

3) LaLonde, Tyler 4) Achterberg, Jake



Boys 4x200 Meter Relay

================================================================================

School Seed Finals Points

================================================================================

1 Kalamazoo Central 'A' 1:36.00 1:33.72

1) Austell, Lyndon 2) Phillips, Tra'von

3) Jones, Kenny 4) Thomas, Jamaal

2 Stevensville Lakeshore 'A' 1:36.53 1:36.40

1) Effa, Sam 2) Clark, Colby

3) LaLonde, Tyler 4) Villalobos, Kameron

3 Kalamazoo Central 'B' x1:48.00

1) Drummer, Forest 2) Jennings, Quantre

3) Carter, Isaish 4) Bownes, Mar-Quis

-- Benton Harbor 'A' DQ

1) 2) Davis, Timothy

3) Anderson, Benny 4) Powell, Dion



Boys 4x400 Meter Relay

================================================================================

School Seed Finals Points

================================================================================

1 Kalamazoo Central 'A' 3:42.38

1) Smith, Simeon 2) Williams, Donovan

3) Thomas, Jamaal 4) Williams, Douglas

2 Stevensville Lakeshore 'A' 3:46.00 3:50.07

1) Gourley, Scot 2) Brushwyler, Keith

3) Clark, Colby 4) Hoodlebrink, Michael

3 Kalamazoo Central 'B' x4:16.17

1) Carter, Nolan 2) Evovo, Ajirioghene

3) Grayson, Andre 4) Bownes, Mar-Quis



Boys High Jump

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Williams, Douglas Kalamazoo Ce 6-00.00 5-10.00

2 Davis, Timothy Benton Harbo 5-06.00 5-08.00

3 Brushwyler, Keith Stevensville 5-08.00 5-06.00

4 Dorgan, Kendrick Kalamazoo Ce 5-03.00 5-02.00

4 Smith, Simeon Kalamazoo Ce 5-02.00

4 Whitwam, Tyler Stevensville 5-04.00 5-02.00

-- Hall, Malik Benton Harbo XNH

-- Magrane, Billy Stevensville 5-04.00 NH

-- Powell, Dion Benton Harbo NH



Boys Pole Vault

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Bartels, Andy Stevensville 10-09.00 11-00.00

2 Schmidt, Max Stevensville 9-00.00 10-00.00

3 Fowler, Michael Stevensville 9-00.00

4 Mendoza, Brandon Stevensville 7-00.00 8-00.00

-- Harrison, Gunnar Stevensville XNH

-- Wilkins, Derek Stevensville X8-00.00

-- Larsen, Evan Stevensville X8-00.00



Boys Long Jump

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Williams, Douglas Kalamazoo Ce 20-04.75 19-11.50

2 Barnes, Ollie Kalamazoo Ce 20-06.00 19-01.00

3 Bartels, Andy Stevensville 19-06.00 18-09.50

4 Seawood, Andrew Stevensville 19-01.00 17-09.00

5 Powell, Dion Benton Harbo 17-02.00

6 Jones, Devontae Benton Harbo 18-05.00 16-03.00

7 Dorgan, Kendrick Kalamazoo Ce 18-03.50 16-02.00

8 Taylor, Dreshon Benton Harbo 18-03.00 16-00.00

9 Smith, Simeon Kalamazoo Ce 17-06.00 15-10.00

10 Klingspon, Adam Stevensville 16-06.00 15-09.50

11 Caple, Connor Stevensville 12-02.50 12-11.00

-- Smith, Aden Stevensville X15-07.00

-- Wilkins, Derek Stevensville X14-10.00

-- Krager, Kyle Stevensville X14-09.00

-- Seawood, Nathan Stevensville X13-05.00



Boys Shot Put

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Blematl, Alex Stevensville 42-06.00 44-00.00

2 Alexander, Quinton Kalamazoo Ce 41-10.00 43-06.00

3 Caldwell, Nathan Kalamazoo Ce 39-09.00 40-05.00

4 McDougall, J.P. Stevensville 41-07.50 39-03.00

5 Lybbert, Drew Stevensville 38-06.50 36-09.00

6 Shorter, Dakota Kalamazoo Ce 36-08.00 35-08.50

7 Avello, Sebastion Stevensville 39-01.00 32-09.50

8 DeVauld, Tony Kalamazoo Ce 29-09.00 30-07.00

9 Sanders, Chris Benton Harbo 30-05.00

10 Alexander, Sharief Benton Harbo 28-00.50

11 Kirkland, George Benton Harbo 24-02.00

12 Moody, Landrell Benton Harbo 22-00.50

-- Warner, Kyle Stevensville 38-02.00 X37-00.00

-- Harazin, Dan Stevensville 28-09.00 X35-07.00

-- Husman, Morgan Stevensville 31-10.00 X34-04.00

-- Schewe, Blake Stevensville 36-00.00 X34-02.00

-- Blematl, Adam Stevensville X30-05.50

-- Myers, Keith Stevensville 31-09.00 X30-01.00

-- Ross, Blake Stevensville X27-08.00

-- Frobel, Sam Stevensville X27-04.00



Boys Discus Throw

================================================================================

Name Year School Seed Finals Points

================================================================================

1 Blematl, Alex Stevensville 135-00 143-00

2 Caldwell, Nathan Kalamazoo Ce 128-01 125-02

3 Avello, Sebastion Stevensville 127-00 124-00

4 Magrane, Billy Stevensville 111-08 117-10

5 Alexander, Quinton Kalamazoo Ce 104-01 114-04

6 McDougall, J.P. Stevensville 128-00 111-00

7 Shorter, Dakota Kalamazoo Ce 80-06 97-03

8 DeVauld, Tony Kalamazoo Ce 76-00

9 Blematl, Adam Stevensville 69-03

10 Sanders, Chris Benton Harbo 55-10

-- Williams, Jordan Benton Harbo 53-02 ND

-- Gerlach, Cole Stevensville 72-05 XND

-- Dyson, Michael Benton Harbo ND

-- Moss, Darrell Benton Harbo ND

-- Husman, Morgan Stevensville 87-02 X101-05

-- Lybbert, Drew Stevensville 101-00 X100-06

-- Harazin, Dan Stevensville 74-10 X95-08

-- Ross, Blake Stevensville X93-05

-- Myers, Keith Stevensville 87-04 X84-03

-- Warner, Kyle Stevensville 94-10 X83-04

-- Frobel, Sam Stevensville X75-00

-- Moody, Landrell Benton Harbo X72-07

-- Alexander, Sharief Benton Harbo X58-06

-- Schewe, Blake Stevensville 106-08 X51-04

-- Kirkland, George Benton Harbo X42-07



Men 4x800 Meter Relay

================================================================================

School Seed Finals Points

================================================================================

1 Stevensville Lakeshore 'A' 8:57.00 8:58.68 5

1) Kruggel, Luke 2) Gourley, Scot

3) Florian, Jordan 4) Baird, Jonathan

2 Kalamazoo Central 'A' 9:58.57

1) Carter, Nolan 2) Williams, Donovan

3) Schieber, Faruq 4) Slater, Aaron

3 Stevensville Lakeshore 'B' 9:05.00 x10:10.17

1) Lindley, Kyle 2) Lucker, Adam

3) Lehmann, Paul 4) Colthorp, Micah

4 Stevensville Lakeshore 'C' x10:43.97

1) Callahan, Sean 2) Brown, Drew

3) McAllister, Zach 4) Stormont, Caleb

5 Stevensville Lakeshore 'D' x10:44.48

1) Schueneman, Scott 2) Strouse, Matthew

3) Montgomery, Matt 4) Wendland, John




Michiana Timing - Contractor License
Hy-Tek's MEET MANAGER 10:14 PM 4/9/2013 Page 1
Kzoo Central & S-ville Lakeshore at B Harbor
Benton Harbor, MI - 4/9/2013
Dual Meet Scores - Through Event 34
Men
Stevensville Lakeshore
83.00
Kalamazoo Central
80.00
Stevensville Lakeshore
117.00
Benton Harbor
44.00
Kalamazoo Central
114.00
Benton Harbor
36.00
Women
Stevensville Lakeshore
98.00
Kalamazoo Central
63.00
Stevensville Lakeshore
110.00
Benton Harbor
50.00
Kalamazoo Central
71.00
Benton Harbor
54.00