PICTURED ROCKS RUN FOR SHELTER

back to results

Jun. 26, 2000

PICTURED ROCKS RUN FOR SHELTER
MUNISING, MICHIGAN
Provided By Gault Race Management


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 1 Scott Belland Grand Rapids 26 1:03:04 5:44
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 20 Joan Rundmon Ishpeming 38 1:18:32 7:09

MALE AGE GROUP: 1 - 14
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 1 - 14
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====

MALE AGE GROUP: 15 - 19
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 6 Karou Kawashima Houghton 19 1:10:31 6:25
2 7 Craig Peck Houghton 19 1:10:54 6:27
3 15 Christopher Robinette Houghton 19 1:17:55 7:05
4 16 Danny Sandoval Detroit 15 1:17:59 7:06
5 18 Joe Butsic Caspian 19 1:18:26 7:08
6 43 Adam Chartier Menominee 16 1:31:45 8:21

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 35 Erin Bourion Menominee 18 1:25:39 7:48
2 99 Marisa Cochran Canyon Country 17 2:23:22 13:02

MALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 2 Robert Mitchell Ubley 21 1:05:49 5:59
2 4 Andy Hass Bad Axe 22 1:06:47 6:05
3 10 James Fecton Battle Creek 24 1:15:49 6:54
4 13 Tim Shandonay Marquette 24 1:16:43 6:59
5 14 Ryan Towles Pinckney 22 1:17:27 7:03

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 31 Theresa Brimmer Marquette 20 1:22:53 7:33

MALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 1 Scott Belland Grand Rapids 26 1:03:04 5:44
2 11 Matt Eugster Comstock Park 28 1:16:17 6:57
3 29 Erin Irwin Detroit 28 1:22:04 7:28
4 68 Jason Kent Wetmore 25 1:42:57 9:22
5 69 Mark Haberle Menomonee Falls 28 1:43:05 9:23

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 75 Elizabeth Plank Evanston 27 1:45:01 9:33
2 89 Heidi Anderson Houghton 25 1:52:21 10:13

MALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 5 Eric Green Auburn Hills 31 1:09:14 6:18
2 41 Joey Pavlik Sault Ste. Marie 30 1:31:14 8:18
3 49 Charlie Gill Marquette 34 1:33:55 8:33
4 66 Melvin Marlett Marquette 32 1:42:43 9:21

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 34 Cathy Puuri Atlanti Mine 33 1:25:19 7:46
2 50 Kathy St. Germain Marquette 31 1:34:20 8:35
3 62 Jo Darlington Flint 34 1:40:47 9:10

MALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 3 Jim Harrington Marquette 35 1:05:53 6:00
2 9 David Paajanan Christmas 38 1:14:10 6:45
3 12 Nathan Greene Eav Claire 39 1:16:21 6:57
4 19 Tim Garrow Marquette 35 1:18:29 7:09
5 23 Mark Robinson De Witt 38 1:21:18 7:24
6 24 Tim Bott Marquette 36 1:21:22 7:24
7 25 Kurt Olson Munising 37 1:21:27 7:25
8 47 Mark Olson Apopka 39 1:33:01 8:28
9 58 Richard Lopez Marquette 37 1:39:30 9:03
10 59 David Amons Grand Blanc 39 1:40:00 9:06
11 98 James Izzi Highland 38 2:02:10 11:07

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 20 Joan Rundmon Ishpeming 38 1:18:32 7:09
2 64 Tamra Bott Marquette 39 1:40:52 9:11
3 91 Donna Crowl Grand Rapids 35 1:52:35 10:15

MALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 8 Mark Stevens Marquette 43 1:13:41 6:42
2 17 Ken Greene Lakeview 40 1:18:17 7:07
3 21 Gordon Gibson Flint 44 1:20:24 7:19
4 22 Tom Piippo Rudyard 43 1:21:09 7:23
5 36 Brian Giles Canton 40 1:26:45 7:54
6 44 Tadd Harburn Grand Blanc 40 1:31:59 8:22
7 45 David Goodspeed Winnetka 40 1:32:17 8:24
8 55 Matthew Songer Marquette 42 1:37:06 8:50
9 65 Brad Krauzowicz Canton 43 1:42:26 9:19

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 32 Jeanette Robinson De Witt 40 1:23:14 7:34
2 38 Kate Ludlow Newberry 41 1:29:16 8:07
3 60 Laura Songer Marquette 41 1:40:09 9:07
4 71 Barbara Trudeau Marquette 41 1:43:42 9:26
5 79 Rosalia Madrigal Fenton 42 1:47:39 9:48
6 81 Janet Harry Marquette 42 1:48:09 9:50
7 82 Patty Pemble Marquette 41 1:48:16 9:51
8 83 Michelle Hach Munising 44 1:48:30 9:52

MALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 27 John Haavisto Negaunee 47 1:21:44 7:26
2 28 Ron Lake Clarkston 47 1:21:55 7:27
3 30 Ray Pilon Belleville 47 1:22:47 7:32
4 42 James Beale Royal Oak 48 1:31:38 8:20
5 51 John Wells III Marquette 49 1:35:42 8:42
6 52 Ray Linton Grand Blanc 49 1:36:04 8:44
7 54 Jon Orhanen Gladstone 48 1:36:51 8:49
8 56 Andrew Mears Ann Arbor 45 1:38:06 8:56
9 63 Brian Briegel Tekonsha 49 1:40:48 9:10
10 72 Randy Trudeau Marquette 45 1:43:44 9:26
11 80 Gregory Chartier Menonminee 45 1:47:53 9:49

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 92 Gayle MacCommachive Grosse Pte. 45 1:56:52 10:38
2 94 Rebecca Wilder Autrain 45 1:58:00 10:44

MALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 26 Dan Phillips Clinton Twp. 54 1:21:38 7:26
2 37 Jimmy Blakely Menominee 53 1:28:25 8:03
3 57 John Ellefson Merit Island 53 1:38:59 9:00
4 73 Jack Mendelin Marquette 53 1:44:28 9:30
5 74 Leo Paveglio Columbiaville 53 1:44:50 9:32
6 78 Bill Sehaecher Clio 52 1:47:18 9:46
7 86 Bill Benesch Rapid River 52 1:50:05 10:01
8 87 Michael Segorski Gladstone 53 1:51:41 10:10
9 88 Larry Millikin Almont 53 1:51:58 10:11
10 93 John Hall Grosse Pte 53 1:56:54 10:38

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 61 Susan Madden MacOmb 50 1:40:47 9:10
2 85 Clara Benesch Rapid River 51 1:50:04 10:01

MALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 39 Michael Knapp Midland 58 1:30:40 8:15
2 46 Ken Vanderberg Muskegon 58 1:32:23 8:24
3 48 Neil Schmachtenberger Gowen 59 1:33:08 8:28
4 70 Robert Millikin Lupton 58 1:43:13 9:23
5 76 Joseph Milliner Marquette 56 1:45:07 9:34
6 84 Cyril Steinhauser La Salle 58 1:49:56 10:00

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 67 Jan Wallen Flushing 59 1:42:55 9:22
2 90 Shirley Larsen Grand Blanc 56 1:52:25 10:14
3 96 Mary Steinhauser La Salle 55 2:00:03 10:55

MALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 33 Richard Wallen Flushing 60 1:25:18 7:46
2 40 John Hynnek Menominee 60 1:31:10 8:18
3 53 Robert Winkler Mt Clemens 63 1:36:24 8:46

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====

MALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 77 Glen Larsen Grand Blanc 67 1:45:51 9:38

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 100 Claudia Novitsky Berkley 69 2:26:09 13:18

MALE AGE GROUP: 70 - 89
PLACE O'All NAME TOWN AGE run PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 95 Robert Figuli Marquette 71 1:59:54 10:54
2 97 Bud Velin Marquette 74 2:01:43 11:04



PLACE NAME TOWN AGE S run PACE
===== ========================== ============== === = ======= =====
1 Belland Scott Grand Rapids 26 M 1:03:04 12:37
2 Mitchell Robert Ubley 21 M 1:05:49 13:10
3 Harrington Jim Marquette 35 M 1:05:53 13:11
4 Hass Andy Bad Axe 22 M 1:06:47 13:22
5 Green Eric Auburn Hills 31 M 1:09:14 13:51
6 Kawashima Karou Houghton 19 M 1:10:31 14:07
7 Peck Craig Houghton 19 M 1:10:54 14:11
8 Stevens Mark Marquette 43 M 1:13:41 14:45
9 Paajanan David Christmas 38 M 1:14:10 14:50
10 Fecton James Battle Creek 24 M 1:15:49 15:10
11 Eugster Matt Comstock Park 28 M 1:16:17 15:16
12 Greene Nathan Eav Claire 39 M 1:16:21 15:17
13 Shandonay Tim Marquette 24 M 1:16:43 15:21
14 Towles Ryan Pinckney 22 M 1:17:27 15:30
15 Robinette Christopher Houghton 19 M 1:17:55 15:35
16 Sandoval Danny Detroit 15 M 1:17:59 15:36
17 Greene Ken Lakeview 40 M 1:18:17 15:40
18 Butsic Joe Caspian 19 M 1:18:26 15:42
19 Garrow Tim Marquette 35 M 1:18:29 15:42
20 Rundmon Joan Ishpeming 38 F 1:18:32 15:43
21 Gibson Gordon Flint 44 M 1:20:24 16:05
22 Piippo Tom Rudyard 43 M 1:21:09 16:14
23 Robinson Mark De Witt 38 M 1:21:18 16:16
24 Bott Tim Marquette 36 M 1:21:22 16:17
25 Olson Kurt Munising 37 M 1:21:27 16:18
26 Phillips Dan Clinton Twp. 54 M 1:21:38 16:20
27 Haavisto John Negaunee 47 M 1:21:44 16:21
28 Lake Ron Clarkston 47 M 1:21:55 16:23
29 Irwin Erin Detroit 28 M 1:22:04 16:25
30 Pilon Ray Belleville 47 M 1:22:47 16:34
31 Brimmer Theresa Marquette 20 F 1:22:53 16:35
32 Robinson Jeanette De Witt 40 F 1:23:14 16:39
33 Wallen Richard Flushing 60 M 1:25:18 17:04
34 Puuri Cathy Atlanti Mine 33 F 1:25:19 17:04
35 Bourion Erin Menominee 18 F 1:25:39 17:08
36 Giles Brian Canton 40 M 1:26:45 17:21
37 Blakely Jimmy Menominee 53 M 1:28:25 17:41
38 Ludlow Kate Newberry 41 F 1:29:16 17:52
39 Knapp Michael Midland 58 M 1:30:40 18:08
40 Hynnek John Menominee 60 M 1:31:10 18:14
41 Pavlik Joey Sault Ste. Mar 30 M 1:31:14 18:15
42 Beale James Royal Oak 48 M 1:31:38 18:20
43 Chartier Adam Menominee 16 M 1:31:45 18:21
44 Harburn Tadd Grand Blanc 40 M 1:31:59 18:24
45 Goodspeed David Winnetka 40 M 1:32:17 18:28
46 Vanderberg Ken Muskegon 58 M 1:32:23 18:29
47 Olson Mark Apopka 39 M 1:33:01 18:37
48 Schmachtenberger Neil Gowen 59 M 1:33:08 18:38
49 Gill Charlie Marquette 34 M 1:33:55 18:47
50 St. Germain Kathy Marquette 31 F 1:34:20 18:52
51 Wells III John Marquette 49 M 1:35:42 19:09
52 Linton Ray Grand Blanc 49 M 1:36:04 19:13
53 Winkler Robert Mt Clemens 63 M 1:36:24 19:17
54 Orhanen Jon Gladstone 48 M 1:36:51 19:23
55 Songer Matthew Marquette 42 M 1:37:06 19:26
56 Mears Andrew Ann Arbor 45 M 1:38:06 19:38
57 Ellefson John Merit Island 53 M 1:38:59 19:48
58 Lopez Richard Marquette 37 M 1:39:30 19:54
59 Amons David Grand Blanc 39 M 1:40:00 20:00
60 Songer Laura Marquette 41 F 1:40:09 20:02
61 Madden Susan MacOmb 50 F 1:40:47 20:10
62 Darlington Jo Flint 34 F 1:40:47 20:10
63 Briegel Brian Tekonsha 49 M 1:40:48 20:10
64 Bott Tamra Marquette 39 F 1:40:52 20:11
65 Krauzowicz Brad Canton 43 M 1:42:26 20:30
66 Marlett Melvin Marquette 32 M 1:42:43 20:33
67 Wallen Jan Flushing 59 F 1:42:55 20:35
68 Kent Jason Wetmore 25 M 1:42:57 20:36
69 Haberle Mark Menomonee Fall 28 M 1:43:05 20:37
70 Millikin Robert Lupton 58 M 1:43:13 20:39
71 Trudeau Barbara Marquette 41 F 1:43:42 20:45
72 Trudeau Randy Marquette 45 M 1:43:44 20:45
73 Mendelin Jack Marquette 53 M 1:44:28 20:54
74 Paveglio Leo Columbiaville 53 M 1:44:50 20:58
75 Plank Elizabeth Evanston 27 F 1:45:01 21:01
76 Milliner Joseph Marquette 56 M 1:45:07 21:02
77 Larsen Glen Grand Blanc 67 M 1:45:51 21:11
78 Sehaecher Bill Clio 52 M 1:47:18 21:28
79 Madrigal Rosalia Fenton 42 F 1:47:39 21:32
80 Chartier Gregory Menonminee 45 M 1:47:53 21:35
81 Harry Janet Marquette 42 F 1:48:09 21:38
82 Pemble Patty Marquette 41 F 1:48:16 21:40
83 Hach Michelle Munising 44 F 1:48:30 21:42
84 Steinhauser Cyril La Salle 58 M 1:49:56 21:59
85 Benesch Clara Rapid River 51 F 1:50:04 22:01
86 Benesch Bill Rapid River 52 M 1:50:05 22:01
87 Segorski Michael Gladstone 53 M 1:51:41 22:21
88 Millikin Larry Almont 53 M 1:51:58 22:24
89 Anderson Heidi Houghton 25 F 1:52:21 22:29
90 Larsen Shirley Grand Blanc 56 F 1:52:25 22:29
91 Crowl Donna Grand Rapids 35 F 1:52:35 22:31
92 MacCommachive Gayle Grosse Pte. 45 F 1:56:52 23:23
93 Hall John Grosse Pte 53 M 1:56:54 23:23
94 Wilder Rebecca Autrain 45 F 1:58:00 23:36
95 Figuli Robert Marquette 71 M 1:59:54 23:59
96 Steinhauser Mary La Salle 55 F 2:00:03 24:01
97 Velin Bud Marquette 74 M 2:01:43 24:21
98 Izzi James Highland 38 M 2:02:10 24:26
99 Cochran Marisa Canyon Country 17 F 2:23:22 28:41
100 Novitsky Claudia Berkley 69 F 2:26:09 29:14





******************* MALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 1 John Butsic Iron River 22 26:33 5:19
2 2 Anthony Carello Ishpeming 17 31:16 6:16
3 3 Andrzej Broznowski Iron River 16 32:29 6:30
******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 7 MaLinda Baker Marion 33 35:18 7:04
2 12 Julie Conklin Midland 18 40:34 8:07
3 14 Isabell Edgell Marquette 40 41:06 8:14

MALE AGE GROUP: 1 - 14

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 8 Jesse Haavisto Negaunee 14 35:37 7:08

FEMALE AGE GROUP: 1 - 14

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 22 Joanna Killips Dimondale 14 43:19 8:40

MALE AGE GROUP: 15 - 19

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 2 Anthony Carello Ishpeming 17 31:16 6:16
2 3 Andrzej Broznowski Iron River 16 32:29 6:30

FEMALE AGE GROUP: 15 - 19

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 12 Julie Conklin Midland 18 40:34 8:07
2 16 Noelle Cotey Munising 17 41:29 8:18
3 18 Hannah Wojcik Romely 16 41:56 8:24
4 29 Alicia Cotey Munising 19 45:16 9:04

MALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 1 John Butsic Iron River 22 26:33 5:19

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 23 Kirsten Egilsson Marquette 21 43:44 8:45
2 26 Jennel Martin Marion 21 44:19 8:52
3 39 Gretchen Lakenen Marquette 24 55:03 11:01

MALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 28 Kevin Milliken Bloomington 28 45:07 9:02

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 21 Kiimberly Baars Sault Ste. Marie 29 43:01 8:37
2 24 Steinunn Egilsson Marquette 25 43:50 8:46
3 31 Jennifer Lee Michelin St. Ignace 26 46:58 9:24
4 33 Nicole Williams Marquette 28 49:26 9:54
5 38 Bethany Bergh Negaunee 27 55:00 11:00

MALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 7 MaLinda Baker Marion 33 35:18 7:04

MALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 4 Gerald Pirkola Marquette 35 32:34 6:31

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 35 Laura Anderson Green Bay 36 50:00 10:00

MALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 5 Jon Killips Dimondale 40 32:41 6:33
2 34 Thomas Nelson Munising 40 49:56 10:00

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 14 Isabell Edgell Marquette 40 41:06 8:14
2 42 Laura Mogg Munising 44 55:47 11:10

MALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 6 Tom Barnes Marquette 48 35:04 7:01
2 9 Bob Holtzmann Marquette 47 36:42 7:21
3 11 Mark LaVack Munising 45 37:57 7:36
4 13 Jerry Conklin Midland 47 41:03 8:13
5 17 Chris Danielson Mt Pleasant 47 41:51 8:23
6 40 Halldor Egillson Menominee 47 55:33 11:07

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 30 Sue Holtzmann Marquette 46 45:35 9:07

MALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 15 Gary Failing Ogema 52 41:22 8:17
2 27 Donald Milliken Lyons 51 44:39 8:56

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 32 Janice McKay Charlevoix 53 49:23 9:53
2 46 Lynne Danielson Mt Pleasant 51 1:27:12 17:27

MALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 19 Clair Risner Stockbridge 55 42:04 8:25
2 20 John Johnson Alanson 56 42:53 8:35
3 25 Paul Leece Livonia 58 43:54 8:47

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 36 Mary Lake Clarkston 56 52:56 10:36
2 44 Barbara Vandenberg Muskegon 57 58:47 11:46

MALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 10 Jim Elzinga Conway 64 36:55 7:23
2 37 Del Compton Marquette 62 53:11 10:39

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====

MALE AGE GROUP: 65 - 69

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 45 Alex Novitzsky Berkley 67 1:14:31 14:55

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====

MALE AGE GROUP: 70 - 89

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 41 Bob Esford Petoskey 70 55:46 11:10

FEMALE AGE GROUP: 70 - 89

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====

MALE CLYDESDALE DIVISION

PLACE O'All NAME TOWN AGE TIME PACE
===== ===== ====================== ================= === ======= =====
1 43 Todd Baker Marion 32 58:25 5:19



PLACE DIV NAME TOWN AGE S TIME PACE
===== === ========================== ============== === = ======= =====
1 1 Butsic John Iron River 22 M 26:33 2:25
2 1 Carello Anthony Ishpeming 17 M 31:16 2:51
3 2 Broznowski Andrzej Iron River 16 M 32:29 2:58
4 1 Pirkola Gerald Marquette 35 M 32:34 2:58
5 1 Killips Jon Dimondale 40 M 32:41 2:59
6 1 Barnes Tom Marquette 48 M 35:04 3:12
7 1 Baker MaLinda Marion 33 F 35:18 3:13
8 1 Haavisto Jesse Negaunee 14 M 35:37 3:15
9 2 Holtzmann Bob Marquette 47 M 36:42 3:21
10 1 Elzinga Jim Conway 64 M 36:55 3:22
11 3 LaVack Mark Munising 45 M 37:57 3:27
12 1 Conklin Julie Midland 18 F 40:34 3:42
13 4 Conklin Jerry Midland 47 M 41:03 3:44
14 1 Edgell Isabell Marquette 40 F 41:06 3:45
15 1 Failing Gary Ogema 52 M 41:22 3:46
16 2 Cotey Noelle Munising 17 F 41:29 3:47
17 5 Danielson Chris Mt Pleasant 47 M 41:51 3:49
18 3 Wojcik Hannah Romely 16 F 41:56 3:49
19 1 Risner Clair Stockbridge 55 M 42:04 3:50
20 2 Johnson John Alanson 56 M 42:53 3:54
21 1 Baars Kiimberly Sault Ste. Mar 29 F 43:01 3:55
22 1 Killips Joanna Dimondale 14 F 43:19 3:57
23 1 Egilsson Kirsten Marquette 21 F 43:44 3:59
24 2 Egilsson Steinunn Marquette 25 F 43:50 4:00
25 3 Leece Paul Livonia 58 M 43:54 4:00
26 2 Martin Jennel Marion 21 F 44:19 4:02
27 2 Milliken Donald Lyons 51 M 44:39 4:04
28 1 Milliken Kevin Bloomington 28 M 45:07 4:07
29 4 Cotey Alicia Munising 19 F 45:16 4:07
30 1 Holtzmann Sue Marquette 46 F 45:35 4:09
31 3 Michelin Jennifer Lee St. Ignace 26 F 46:58 4:17
32 1 McKay Janice Charlevoix 53 F 49:23 4:30
33 4 Williams Nicole Marquette 28 F 49:26 4:30
34 2 Nelson Thomas Munising 40 M 49:56 4:33
35 1 Anderson Laura Green Bay 36 F 50:00 4:33
36 1 Lake Mary Clarkston 56 F 52:56 4:49
37 2 Compton Del Marquette 62 M 53:11 4:51
38 5 Bergh Bethany Negaunee 27 F 55:00 5:00
39 3 Lakenen Gretchen Marquette 24 F 55:03 5:01
40 6 Egillson Halldor Menominee 47 M 55:33 5:03
41 1 Esford Bob Petoskey 70 M 55:46 5:05
42 2 Mogg Laura Munising 44 F 55:47 5:05
43 1 Baker Todd Marion 32 M 58:25 5:19
44 2 Vandenberg Barbara Muskegon 57 F 58:47 5:21
45 1 Novitzsky Alex Berkley 67 M 1:14:31 6:47
46 2 Danielson Lynne Mt Pleasant 51 F 1:27:12 7:

MUNISING, MICHIGAN
Provided By Gault Race Management